יומן דאבל פרק י"ח – מחליפים!

הקמפיין להחלפת הבוז בעידוד נפתח - והפעם אולי ננצח

Players Image

שריקת הסיום סופסוף נשמעה אחרי 90 דקות צפויות עד כאב. אומרים שספורט זה הריאליטי הכי טהור שיש, אבל גם המשחק הזה היה נראה מבוים. אני בטוח שאם השופט דניאל בר נתן היה מעביר שאלון בין הקבוצות, 22 מ-22 השחקנים שעל הדשא, המחליפים על הספסל וגם המאמנים, כולם יחד, היו מצביעים נגד כל תוספת זמן. בשביל מה? זה מיותר, כולם גם ככה רצו ללכת הביתה כבר מהדקה התשיעית של המשחק (פיופיו ביצ'סססס).

זה היה הכי קרוב למשחק של מכבי אלקטרה ת"א בהיכל מנורה מבטחים שיכול להיות. לא פלא ששחקני מחזיקת גביע המדינה היו אורחי הכבוד בערב הזה, הניצחון עוצב על פי המודל של האחות מרחוב הירקון. מכבי ת"א כדורגל רצתה לנצח עם מינימום מאמץ, מינימום פציעות ומינימום כרטיסים צהובים בעוד שהקבוצה ממול רצתה להפריע לה כמה שפחות, לספוג הפסד מכובד וללכת הביתה. תודו שלולא "כרטיסים צהובים", לא הייתם יודעים אם אני מדבר על הניצחון מול הפועל פ"ת מיום שני או על הניצחון מול הפועל אילת ביום ראשון.

בדיוק כמו במנורה מבטחים, השופט שרק לסיום, הקהל מחא באדישות כפיים והחל לעשות את דרכו לעבר היציאה בצורה נינוחה ורגועה. אך בעודי יורד במדרגות לכיוון היציאה, משום מקום היכה בי פלשבאק ונזרקתי אחורה באלימות כמעט שני עשורים, לאינספור משחקי כדורגל של מכבי ת"א בהם נכחתי בעבר. וזה הרגיש לא נעים ומבלבל כאחד.

הייתי בעשרות משחקים שלא היה להם (כמעט) שום ערך מבחינת הטבלה. ארבעת השנים הראשונות שלי כמנוי למכבי ת"א כדורגל היו בחצי השני של שנות ה-90, לשער 4 באצטדיון רמת גן (כמנוי, התחלתי לבוא למשחקים עוד לפני כן). מי שבכלל יודע על מה אני מדבר, בטח יזכור את התקופה הזו כ"שנים של גרנט". ארבע שנים ארורות, מהעונה שאחרי הדאבל ועד שהמאמן הזה עזב אותנו למכבי חיפה. 0 אליפויות, 0 גביעים, גביע הטוטו אחד והמון בינוניות ואפדרין. אפילו כמה מאבקי הישרדות היו שם.

במשך רוב העונות ההן, ההגעה למשחקים הייתה די סתמית. בעצם, אולי "סתמית" זו לא המילה הנכונה, "נטולת לחץ" יהיה יותר טוב. הגענו למשחקים נינוחים ורוגעים כשכמובן קיווינו שמכבי תנצח, עודדנו חזק (בהובלת "הסוודר"), אבל ברוב הזמן לא היינו במאבקי אליפות או במאבקי ירידה. פשוט ניצחנו או הפסדנו, והלכנו הביתה. זה מוזר לכתוב את זה, אבל היינו שם מאהבה ובשביל המשחק כדורגל שלפנינו, ולא בשביל מאבק על תואר. היה מדובר בסוג של תרפיה, כשאפשר היה להתנתק מכל דבר אחר בחיינו לשעתיים שלמות.

ככה זה היה למשך שנים. הגענו, ראינו כדורגל והתפזרנו לבתים. גם אחרי הארבע שנים שתיארתי, גם אחרי האליפות של 2003. וככה זה היה ביום שני האחרון מול הפועל פ"ת. הגענו, ציפינו לנצח, ניצחנו, והלכנו. אף אחד לא האמין לרגע שמכבי לא תצא עם השלוש נקודות, כשזה היה ערב שכולו לפרוטוקול, כולל הפועל פ"ת. וכשירדתי במדרגות לכיוון המנהרה ליציאה, מצאתי עצמי חוזר כמעט 20 שנה אחורה לרגעי היציאה האלה ברמת גן. זה היה זהה לגמרי.

ממממ, כמעט לגמרי. היה בכל זאת הבדל אחד קטנטן בין שני המקרים. למרות שזה באמת הרגיש ככה מתחילת הערב ועד סופו, אף אחד בבלומפילד לא הגיע למשחק חסר משמעות, ושום דבר לגביו לא היה סתמי. הפעם, זו הייתה מכבי ת"א שמובילה את הליגה בחמש נקודות (שש נקודות בפועל, שבע עד תשע בפוטנציה), בדרך לפלייאוף גורלי שיכריע האם מכבי תל אביב תיקח אליפות שלישית (!!) ברציפות. יחי ההבדל הפיצפון הזה. הייאוש שפעם היינו מגיעים למשחקים כאלה אל מול הדומיננטיות הנוכחית.

אני מניח שביום שני בבלומפילד נכחו כמה אלפי אוהדים שהיו מגיעים יחד איתי לאותם משחקים חסרי חשיבות במשך שנים, רק כי הם לא יכולים או יודעים איך להפסיק לבוא. אבל שלא כמוני, נראה שחלק מהאוהדים האלה שכח את אותה התקופה וכיצד היא הרגישה.

אוהד ששורק בוז כשקבוצתו מובילה 2-0, ששורק בוז כשקבוצתו שולטת בצורה אבסולוטית במשחק, ששורק בוז כשקבוצתו נמצאת בדרך הבטוחה להגדלת הפער במקום הראשון, הוא אוהד שמגיעה לו קבוצה כמו זו שהייתה לנו במשך למעלה מעשור. האוהדים הללו ששרקו וצעקו למאמן צריכים להיזרק כמוני, בסוג של פלשבק או מכונת זמן, לכל אותם שבתות ריקות מתוכן, כמעט מיותרות, כשמכבי הגיעה למגרש כדי לשחק על כלום.

כאמור, אני לא אוהב ששורקים בוז, ציינתי זאת כמה וכמה פעמים כאן. אבל זה מותר, כמו שגם מותר שלא להסכים עם חילופים של המאמן. הרי רק בפודקאסט הקודם יובל קליין הסביר שהחילוף השלישי של פאקו מול בית"ר ירושלים שבר אותו כשפאקו לא הלך על הרכב התקפי יותר כשהקבוצה בפיגור בדקה ה-80. אבל הפעם מכבי הובילה, ולא ספגה, והדבר הראשון שפאקו רצה לעשות באותם רגעים, שומו שמיים, זה לשמור על התוצאה ולחזור לפער של 5 נק' מהמקום השני. לגיטימי, לא?

הלוואי והייתה לנו את הטכנולוגיה לכלוא את כל אותם האוהדים, ולו רק לזמן מוגבל, במציאות של פעם. במציאות שבה לוני הוא הבעלים, שבה הכי טוב שיכולנו לצפות לו זה ניצחון שיעלה אותנו מהמקום החמישי לרביעי, שבה רוני מאנה היה התקווה שלנו, שבה ניצחון בדרבי היה מדע בדיוני, שבה יוסי שבחון הוא הדבר הגדול הבא, שבה טון קאנן היה מושיע, שבה חגגנו אליפויות בקיץ, שבה היינו אומרים ״בכדורגל? אני אוהד מכבי״ בלחש כדי שלא ישמעו אותנו, מציאות שבה… אתם יודעים, "מזל שהיה את הכדורסל". זו הייתה מציאות שבה השריקות והצעקות הללו התאימו כמו כפפה ליד, גם ככה הכל היה נורא ושלילי.

תנו לאוהדים הללו חמש דקות באותה מציאות, וכשיחזרו משם אתם תראו אותם מתנדבים לחכות בתור שבו עומדים לצחצח לפאקו את הנעליים. הזיכרון הוא דבר מסוכן שיתעתע בכך כמו סקרי בחירות, והם כנראה לא זוכרים מה היה ואיך תומכים בקבוצה שנמצאת בדרך לטרבל. זה בסדר, אנחנו כאן כדי ללמד ולהדריך אותם, ועל כך מיד.

*

עכשיו מתחיל הכיף הגדול. אנחנו פותחים מול מכבי חיפה, אחר כך הפועל באר שבע, אחר כך קריית שמונה, אחר כך בית"ר ירושלים. ככה אמור להראות מאבק על אליפות, אנחנו ניבחן על ידי הטובים ביותר שבוע אחרי שבוע ובזכות המקום הראשון, נארח שלושה מבין ארבעת המשחקים הראשונים. פלייאוף בייבי יה! אני לא צוחק כשאני אומר שזה הולך להיות מטורף. שלוש הראשונות עדיין חושבות אליפות (כן, גם קריית שמונה) ושלוש התחתונות חושבות אירופה מהמקום הרביעי (בהנחה שהפועל באר שבע או מכבי ת"א יזכו בגביע המדינה).

כשהכרטיס למוקדמות הליגה האירופאית מונח לפניהן, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים ומכבי פ"ת לא הולכות להתרפס בפני אף קבוצה, לא משנה כמה האוהדים שלהן לא רוצים לראות אליפות צהובה. באמצע גם צפויים לנו גם משחקים בין באר שבע ולקריית שמונה. מיי גאד, כשחדלי האישים בהתאחדות טחנו בורקסים ולא חשבו בכלל על תסריטים כאלה כשהחליטו בשרירותיות על פלייאוף, זה בדיוק מה שהם לא דמיינו לעצמם. פאקינג מעולה!

אני באופן אישי מגיע לפלייאוף במצב רוח חיובי כי מכבי ת"א של השנה הוכיחה שבמשחקי נוק-אווט, משחקים בהם "אין מחר", היא לא מאכזבת. ממבט בלוח המשחקים העתידי שלנו, נראה שצפויים לנו כמה וכמה משחקים בסגנון הזה בשבועות הקרובים. זה הזמן בשבילה להחליף את המנטאליות איתה הגיעה למשחקים עד עכשיו ולהגיע אליהם הרבה יותר נחושה, התקפית עם אינסטינקט של רוצח. כמו האוהדים.

אז אנחנו מחליפים. V15 נכשל? אז "V-אליפות 2015" יצליח. מכביבול פותחת בקמפיין להחלפת הבוז שלא תורם במאומה ורק פוגע בקבוצה, בעידוד שהשחקנים והמאמנים שלנו צריכים כדי לקחת את האליפות הזו. קדימה, הורידו את התמונה מעלה, הפיצו אותה ואל תשכחו להתנהג בהתאם למסר שלה. אנחנו נמשיך להפיץ עוד כאלו בזמן הקרוב.

תסתכלו על טורקיה ותראו אותנו
ה"צדק" שיבוא (או לא)

27 Comments

רועי 18 במרץ 2015

כשמפיצים את התמונה, אם אפשר, שלא כמו V15, להתמקד גם באנשים שלא גרים בת"א רחמנא ליצלן.

המכבייה 18 במרץ 2015

כמה כפיות טובה נדרשת?
כמה חוסר כבוד?
ולמי? למקצוען שעושה את מה שהוא מאמין בו, לא לשרלטן ישראלי שבא לגנוב את מיטשענק.
עוד זווית לישראלי המכוער, הנרגן, החלול.

רן 18 במרץ 2015

חיכיתי לפוסט הזה מיום שני.
מצטער זה הולך להיות קצת ארוך :(
יוטם שני בבלומפילק קיבלתי הוכחה למה שאני טוען כבר הרבה זמן אין טובים ורעים כולם קצת טובים וכולם קצת רעים.
שער 11 תמיד סימן בעיני את הרוע בכדורגל, אותם גזענים בבונים שמקללים את רייכארט את ראדי ואת טועמה. חושבים שהקבוצה שייכת להם, מרביצים לקדאייב (או סדאייב כבר לא זוכר מי זה היה) עושים דווקא כשסידי מדבר וגם היה את העניין הזה עם השחקן שהן חשבו שהוא מעל הקבוצה.
תמיד דחפתי לחבר קומוניסט בפנים איך אנחנו בשער 7 שורקים בוז לשירי טועמה מעודדים את רייכארט ובעיקר את ראדי. לא כמו אצלהם ששרים שירי שואה.
אבל אז הגיעו 2 משחקי הבית האחרונים, ושריקות הבוז לאייגבור (מצחיק שאחרי הבישול שלו פתאום כל שורקי הבוז מחאו כפיים) ולמאמן ולכל דבר אפשרי וזה בתקופה שהקבוצה מקום ראשון עם פער 5 עם קצב צבירת נקודות שהיה מעמיד אותה בצמרת בכל אחת מהליגות (בואו נפסיק לספר סיפורי ליגה חלשה) ןדווקא שער 11 הרעים פתאום מעודדים את אייגבור ופאקו בטירוף. אז פתאום אנחנו הרעים??? יותר גרוע גם התחילו פתאום כל קריאות ה"לשבת לשבת" אתם גם לא מעודדים וגם שורקים בוז!!!! עד איפה תמשיכו עם החוצפה
אני התביישתי בקהל של שער 7 ביום שני האחרון, חברה אליפות שלישית ברצף סיכוי טוב לטראבל. בואו ניתן את המקס שלנו כקהל עד סוף העונה (גם אני אשמח בסוף עם יחליפו את פאקו כי אני בתחושה שהוא לא מקדם אותנו טקטית כמו שסוזה עשה, ואנחנו צריכים משהו יותר מסתם לשלוט בכדור כדי להתקדם לאירופה וזו המטרה העיקרית).
סורי על החפירה :)

מעיין אוהד מכבי 18 במרץ 2015

מעתיק לכאן משהו שכתבתי בפורום בתגובה לאוהד שציין שהוא שרק בוז לחילופים של פאקו כי זאת הדרך להביא מחאה:

על מה אתה מביע מחאה? על זה שהקבוצה לא משחקת מספיק התקפי לטעמך? הקבוצה פאקינג מקום ראשון, בפער של 5 נקודות, זכתה בגביע הטוטו והעפילה לחצי גמר גביע המדינה לראשונה מזה עשור. כל זה עם סגל שהמאמן הנוכחי לא הרכיב ולא עבר איתו מחנה אימון בקיץ, ועם חלוץ רכש שלא פוגע ולא משתלב, ושני "עוגנים" התקפיים שפצועים רוב העונה.

אתה לא אוהד, או שיש לך תפיסה שגויה מאוד על אהדה, וגם כמנהל חברה לא בטוח שהייתי רוצה לקוח כמוך (בלי לפגוע אבל התגובה שלך פשוט מזכירה לי בטירוף את סרטון השוקולד).

אתה חושב שמגיע לך הכל אבל אתה גם לא מבין בכדורגל כמו המאמן וגם לא מגיע לך כלום, כי אתה לא אוהד, או לפחות לא מבין את תפקידך כאוהד.
באנגלית, המילה המתארת אוהד היא Supporter, מלשון תמיכה. אתה לא תומך בקבוצה. יותר גרוע מזה שאתה לא תומך, אתה מפריע לקבוצה ופוגע בה. למה? כי מהלך של מאמן שמבין יותר ממך בכדורגל לא נראה לך. הישראלי המכוער וחסר המושג במלוא תפארתו.

עדי אבני 18 במרץ 2015

אני חושב שאתה מפספס משהו, טל. אני חושב שרוב אוהדי הכדורגל אינם אוהדי הצלחות, והםלא מעודדים בגלל הישגים או בגלל יכולת אובייקטיבית. הם מעודדים תוך שקלול של פוטנציאל לעומת יכולת בפועל, כשיכולת זה לא (רק) תארים אלא איך הקבוצה נראית, כמה השחקנים מנסים להפיק מעצמם את המקסימום, מידת הקרבה וכו'. לכן תראה לעיתים קבוצות "מצליחות" שמקבלות בוז לעומת קבוצות נחשלות שמקבלות עידוד. זה לא קהל "טוב" מול "רע". זה מה שמרגישים שהקבוצה נותנת לעומת מה שיש לה לתת

בלאנקו 18 במרץ 2015

יסלחו לי המגיבים למעלה וטב"י אבל אני שרקתי בוז ואני גאה בזה.
אין שום קשר בין מחאתי על ניהול המשחק המביך של פאקו לאורך כל העונה לבין שמחתי הכנה על המצב המדהים של הקבוצה, ואין שום צורך לאיים עליי במכונת זמן שתחזיר אותי לימי לוני/רוני מאנה/אביב בושינסקי או השד יודע מי.
הקבוצה הזאת רחוקה מלמצות את הפוטנציאל שלה ורחוקה מלהגשים אפילו את החזון של המאמן שלה שטען בתחילת דרכו שהוא מעדיף לחטוף גולים ולתת יותר. מול קבוצת נוער מחוזקת שבאה להתבטל מכבי משחקת 50 דקות של משחק מחפיר. ובמקום לדרוס ולהעביר מסר החילופים הם שבלוניים, הגנתיים וחסרי מעוף (בדיוק כמו ההרכב). רק היה חסר לי אייבינדר במקום זהבי.
עם כל הכבוד, מול קבוצה כמו הפועל פ"ת לא צריך 3 קשרים במרכז. ועם כל הכבוד, לא ראיתי פטנט כזה בשום מקום באירופה שפשוט מוותרים על אגף אחד. פאקו מעלה הרכב בלי אגף שמאל. כל החצי הראשון ריחמתי על שער 13 שלא ראה כלום כי 90 אחוז מהמשחק עבר דרך הפליימייקר החדש של מכבי – שרן ייני כמובן.
לכן, אני חושב שאין דבר לגיטימי יותר מלהביע תרעומת על החלטות של מאמן. לא שרקתי בוז לשחקן, לא לקבוצה, ונשארתי בסוף והודיתי לשחקנים, אבל זכותי המלאה לבקר את המאמן וזה לא הופך אותי לאוהד פחות טוב או מחויב או וואטאבר.
אגב, עד עכשיו המאמן הודה שהוא מושפע מלחץ הקהל ואף טרח להאשים את הקהל והתקשורת כשההרכבים שרצו לא עבדו. אז אם הוא מושפע ממני אז אני מאוד אשמח אם במשחק הבא שהוא יוביל 2-0 קל גד קבוצה חלשה בלי שום אספירציות הוא יבין שזאת מכבי ת"א וצריך גם להנות לפעמים ויעשה חילוף ראוי יותר.

אבישי הרמתגני 18 במרץ 2015

אין לך מה להיות גאה בלשרוק בוז.
המאמן לא יקשיב לך ולא יאמץ פילוסופיה אחרת בגלל הבוז שלך.
הדבר היחיד שקורה זה שאתה פוגע בביטחון של השחקנים.

מעיין אוהד מכבי 18 במרץ 2015

כמו שכתבתי – אתה לא אוהד, או לכל הפחות לא מבין מה המהות והתפקיד שלך כאוהד.
אתה לא עוזר לקבוצה, אלא רק פוגע בה.

בלאנקו 18 במרץ 2015

מתקשה להבין באיזה שלב אתה קיבלת את המנדט להחליט מי אוהד ומי לא.

שאני אבין, אוהדי הפועל ירושלים שעומדים ושרים אחרי תבוסות הם המודל?

מכבי השנה קבוצה מאוד לא נעימה לצפייה. אם אתם נהנים או לחילופין רוצים להיתלות בחולשת הליגה על מנת לטשטש את מה שכולנו רואים אז שיבושם לכם.

רק שיהיה ברור, אין לי שום בעיה עם גישתכם, אתם בהחלט מוזמנים להביע איפוק טוב יותר ממני ואתם מוזמנים לעודד את פאקו בתגובה לשריקות בוז אבל שריקות בוז הן דרך לגיטימית להביע תסכול מוצדק.

מאיר (לשעבר חדש בשכונה) 18 במרץ 2015

אפ אחד לא מתווכח עם הלגיטימיות. השאלה היא רק מה ההשלכות על הקבוצה. לדעתי ולדעת רוב הכותבים, ההשלכות יכולות להיות כאלה שגם את מה שיש כעת כבר לא נוכל לקבל. אני מניח שגם אתה לא רוצה בכך.

מעיין אוהד מכבי 19 במרץ 2015

מה מוצדק בבוז למאמן שהביא את הקבוצה למקום ראשון, בפער של 5 נקודות, זכה בגביע הטוטו והעפיל לחצי גמר גביע המדינה לראשונה מזה עשור. כל זה עם סגל שהוא לא הרכיב ולא עבר איתו מחנה אימון בקיץ, ועם חלוץ רכש שלא פוגע ולא משתלב, ושני "עוגנים" התקפיים שפצועים רוב העונה.

אתה לא אוהד בעיניי כי אוהד לא פוגע בקבוצה, ואתה פוגע בקבוצה.

מה התסכול שלך? אתה מתגעגע לנמני? אתה מתגעגע לטון קאנן? אתה מתגעגע ללוני? אתה בטח מתגעגע לסוזה אבל שכחת שכנראה גם לו שרקת בוז בעונה שעברה. הישראלי המכוער במלוא הדרו, לא פחות ולא יותר.

בלאנקו 19 במרץ 2015

מעיין, מדהים באיזה מהירות אתה יודע לנתח אופי ולהגיע למסקנות מרחיקות לכת תוך שימוש במילות הקסם "הישראלי המכוער".

כתבתי פה בכוונה דווקא בתור מישהו שיושב ב-8 ואי אפשר להאשים אותו שהוא שרק לרייכרט/ראדי/נוסא וכו' ומנסה להסביר בצורה מכובדת עמדה שאולי שונה מעט מעמדתך. אבל המסקנה היא שאני הישראלי המכוער במלוא הדרו. נו טוב…

ולשאלתך, עניתי כבר קודם שאפשר להשאיר בצד את הסיסמאות על לוני וכו', בוא ננסה לעמוד בזה. התסכול הוא מאוד פשוט. מכבי קבוצה משמעותית יותר טובה מיריבותיה בארץ והיא משחקת פשוט גרוע. ונכון, הקבוצה מצליחה לגרד נצחונות בגביע אבל בעיני זה לא משנה כלום (בדיוק כמו שההפסד המקרי לאשדוד לא הוריד דבר מסוזה לדעתי). מכבי בכיוון בינוני מאוד שלא יספיק בעונה הבאה לאירופה ולדעתי גם לא לאליפות ובעיני גם סיינט ג'ורדי צריך להתעורר. זה הכל.

אם אסכם את זה בקצרה, אני לא אומר שלשרוק בוז למאמן על חילוף זה חכם או הכרחי או עוזר לקבוצה. אני מבין את עמדתכם. אני בסך הכל אומר שהרטוריקה שלכם ששמה את זה בשורה אחת עם קללות לראדי ורייכרט או שריקות בוז לנוסא תוך כדי משחק פשוט מטעה. בואו נתקדם.

עומר 19 במרץ 2015

שמע, אין באמת איך לבדוק את זה, אבל אני מוכן להתערב שרוב שורקי הבוז לפאקו שורקים/שרקו בוז גם לנוסא, חואן, זיו, מיטרוביץ', או בקיצור- לשעיר לעזאזל התורן. אני בהחלט חושב שזה נמצא תחת אותה קטגוריה- אוהדים "מפונקים" שמחפשים על מי להוציא את התסכול שלהם.
לעזור לקבוצה זה בטוח לא עוזר- להפך. עובדה שבכל הראיונות האחרונים השחקנים ופאקו יצאו נגד התופעה הזו.

בלייק 19 במרץ 2015

לא משורקי הבוז. לא מתאים לי לשרוק בוז לשחקנים/מאמן/קבוצה שאני אוהד.
אבל זה רק הסגנון (שגם בו אמנם עוסק הפוסט).
לא כל כך הבנתי למה אוהדים צריכים לצחצח לפאקו את הנעליים כי היה גרוע עם לוני, או כי מכבי בדרך לאליפות שלישית. פאקו לא אחראי על עזיבתו של לוני ולא על שתי האליפויות "הספרדיות" הראשונות. גם זה שש"הוא לא בנה את הסגל" לא ממש אמור להזיז לאף אוהד של מכבי החדשה. אוסקר בנה את הסגל שלו? סוזה הביא את מיטרוביץ', הוא בנה את הסגל? בשביל זה יש את קרויף. פאקו אכן לקח את הקבוצה במצב קשה ואחרי מלחמה והרים את הקבוצה בחזרה. יש מספיק דברים טובים שפאקו עשה השנה, כך שאפשר גם להצביע על דברים גרועים.
ראינו כבר שניהול משחק גרוע הוביל את מכבי העונה לאיבוד יתרון. אני לא מתיחס דווקא לחילופים, אלא להסתפקות במועט. 1:0? בסדר. 2:0? תבוסה, אפשר לחשוב על המשחק הבא. לא רק פאקו אשם בזה, גם השחקנים שכנראה באופן טבעי הם די שבעים. מאמן טוב אמור לזהות את זה ולשדר לשחקנים שלא מפסיקים לשחק בשום יתרון (ואולי מכבי היתה מנצחת את נתניה, את בית"ר). איך משדרים (מעבר לשיחות שאולי נערכות)? מבצעים חילופים התקפיים, מכניסים שחקנים צעירים ורעבים יותר להוכיח את עצמם (ולא להעביר 60 דקות בסבבה כי פעם היה לוני), מכניסים שחקני התקפה שלוחצים את ההגנה.
הקבוצה בסך הכל משחקת די שבלוני עם הסגל הכי יקר והכי חזק בליגה. כן, אפשר לעשות איתו יותר מבחינת רמת המשחק, גם אם התוצאות בסופו של דבר יהיו זהות. וכן, נגד הפועל פתח תקווה, במשחק ביתי עם יתרון 2:0, כשלפ"ת חסרים 6 (!) שחקנים, בקבוצה עם סגל שהושאל ב 1.90 ש"ח, אפשר להכניס שחקן קדמי נוסף. מי יודע, אולי נצליח לנצח בכל זאת. שווה לנסות לפעמים.

בלייק 19 במרץ 2015

אה, שכחתי להוסיף שכמו (כמעט) בכל שבוע בזמן האחרון, פשוט תענוג לראות את מיכה משחק. נכון, הוא לא מושלם, עדיין לא גולר, אולי לא מספיק "רע", אבל מחזיק את הכדור מצוין, מסירות עומק נהדרות, דריבלים איכותיים. תענוג.

פאןפאן 20 במרץ 2015

באמת הגזמת
סה"כ הבנאדם לא מסכים איתך לגבי פאקן פאקו – מה קרה?
גם אני חשבתי שלא אשרוק בוז לקבוצה שלי וקרה לי כמה פעמים.גם למאמן שלי אגב , באותו משחק היסטורי שהקיסר נמני ירד מגדולתו
באופן אישי לא חושב שמגיע לפאקו בוז – זה הזוי בעיניי
גם אם הגישה שלו יכולה לשגע פילים. פשוט לא מגיע לו
עוד מעט יזרקו עליו מוטות וישירו אליפות בלי מאמן. זה מה שחסר לנו
רוב האוהדים שוכחים שלמרות התקציב הגדול של הקבוצה הזו – החלוץ היחידי שזמין ופוגע קצת זה בדש. פאקינג ברק בדש

דרור בר-נור 18 במרץ 2015

איפה חותמים ?

השמן 18 במרץ 2015

זה מה שאני ראיתי:
מכבי על אף ההרכב ה"שבלוני/מחריד/הגנתי" של פרקו פתחה את המשחק בסערה וסגרה אותו בעצם תוך עשרים דקות.
בנקודה זו קשה לי להאמין שפאקו נתן להם הוראה להפסיק לשחק ולהתחיל לאבד כדורים בקצב מגוחך. אני נוטה להאשים את השחקנים בהורדת הרגל מהגז.
הגענו למחצית. שוב יש סיכוי שפאקו ביקש מהם להילחץ אחורה ולא לחזור לדומיננטיות של המחצית הראשונה, אבל שוב קשה לי להאמין שזה מה שהוא רצה, אם כל הכבוד לחוסר ההבנה הבוטה שלו בכדורגל.
בערך בדקה השישים שני חילופים. הגנתיים, אידיוטיים מה שתרצו. מכבי חזרה לשלוט במגרש ויעלה לסיים עם חמישייה.
הוא התעכב קצת עם החילופים לדעתי, אבל השיג את השינוי הנדרש. מכבי לא מרשימה השנה ויש לו חלק בזה כמו כל השחקנים וכמו ג'ורדי. לא פחות וגם לא יותר.

רן 18 במרץ 2015

דרך אגב אחרי יום שני חשבתי על מושג חדש
אוהד שבא עם תלונות מהבית.
החילופים שינו את מהלך המשחק מכבי חזרה לשלוט ועם קצת ריכוז באמת הייתה מסיימת עם 5
לא שינה לאוהדים שהתלוננו על החילופים ללא קשר למהלך המשחק

דני המאמן 18 במרץ 2015

פאקו עושה רושם של אדם ומאמן אינטיליגנט והוא מסביר יפה מאוד את פילוסופיית האימון שלו.
נכון שלפעמים זה מתסכל ומשעמם אבל יש דרך ברורה.
הוא רוצה שליטה והחזקת כדור כדי שלקבוצות הפחות טובות שזה בעצם כולם לא תהיה אפשרות לגנוב את המשחק.
במשחק מהיר ומצד אחד לשני הכל יכול לקרות וזה משתלם לחלשים. המשחק נגד נתניה הוא דוגמא טובה.
בדרך שלו יש יותר שליטה ויותר אפשרויות לקבוצה האיכותית יותר להגיע למצבים.
אם היה במכבי יותר כישרון או פחות פציעות לשחקנים היצירתיים היינו רואים יותר שערים אבל גם ככה זה עובד מספיק טוב להוליך בבטחה את הטבלה.
אפשר לא לאהוב את זה אבל חייבים לכבד מאמן שיש לו ידע ודרך משלו.

מאיר (לשעבר חדש בשכונה) 18 במרץ 2015

אני חלק משער שבע ולא מבין את שריקות הבוז. אם השחקנים נותנים הכל ולא מצליחים לא מגיע להם בוז. וכן, בוז לחילוף של מאמן הוא כמו בוז לשחקנים, הוא חלק מהמערכת. חלק מההצלחה בשנתיים ושלושת רבעי האחרונות נובע מהשקט שמוקרן מהמועדון ומתמיכת או חוסר מעורבות שלילית של הקהל. שריקות בוז לקבוצה שבמקום הראשון מראה על חוסר פרופורציה בעליל. טב״ח הפנה לשנים הרעות לקבל פרופורציה והוא צודק. אנחנו עוד נתגעגע לשנים יפות אלה וחבל שבמו פינו אנו גורמים לשנים הפחות טובות להתקדם אלינו במהירות גדולה יותר.
וספציפית לגבי המשחק ביום ראשון, לדעתי בחלק גדול מהמשחק מכבי שיחקה נהדר. עשרים וחמש דקות ראשונות היתה הנעת כדור מהירה ויפה עם שני גולים בנויים יפה. אח״כ, עם כמה החמצות שלא גמרו את המשחק היתה ירידה טבעית ועם כניסת יצחקי עוד עשרים דקות נהדרות.
הולך להיות פליי אוף אש. חייבים להתחיל אותו בנצחון על חיפה גם בשביל לשמור על הפער וגם לתת מסר לכולם לגבי ההמשך ולחימה לגבי השנה הבאה. עשרה משחקים לאליפות שלישית!! זה לא הזמן לבוז.

נולי 19 במרץ 2015

אני ראיתי בטלוויזיה משחק לא רע בכלל של כל הקבוצה ומעולה של אייגיבור המושמץ. המאמן לא אחראי לחוסר החדות של בן בסט ולפציעות של פריצה ויצחקי. הרצון להנחיל לקבוצה צורת משחק של שליטה בכדור הוא רצוי ולגיטימי במיוחד כאשר עומדים בפתח עשרה משחקי פלייאוף קשים ומשחקי גביע. נראה לי שהקהל לא זוכר שגם לפני שנה ושנתיים היו הרבה משחקים לא מלהיבים של הקבוצה שגררו קיטורים על המאמנים. חבל על שריקות הבוז. הן עלולות להזיק לשחקנים שגם כך אינם נמנים על הצמרת העולמית

דור 19 במרץ 2015

לא מצליח להבין את האובר רגישות הזו. מה לא בסדר בלשרוק בוז על חילופים שהקהל לא מסכים איתם? זה לא שקיללו אותו או דרשו שהוא יתפטר. הקבוצה שיחקה באופן שבלוני ומשעמם מול קבוצת נוער מחוזקת בלירוי צעירי, די לנפנף במצב של הקבוצה לפני יורדי בכדי להצדיק שתיקה מוחלטת. הלו זה כדורגל ויש אמוציות, מי ששורק בוז לא רוצה פחות בהצלחת הקבוצה, זו החלטה של רגע שלא חושבים עליה יותר מדי.. מה גם שפאקו פתח חזית עם הקהל עוד אחרי שריקות הבוז לאיגבור – חזית מאוד לא מוצדקת לאור התגובה של הקהל לשריקות הבוז. בכלל עדיף שפאקו ידבר רק על כדורגל ולא יתעסק בזוטות כמו הקהל, התקשורת, האפשרות שימשיך ועוד כל מיני שטויות שהוא אומר במסיבות עיתונאים, דברים שאל התעסקו בהם בתקופת אוסקר וסוזה, הוא פשוט משדר לחץ וגם הקהל מריח את זה.

ran 19 במרץ 2015

דור כמו שהסבירו מעלי אתה כנראה לא מבין את מטרת האוהד
הדור החשוך שלנו היה כשחבורת אוהדים החליטו שיש שחקן מעל הקבוצה ועשו את המוות לקבוצה, או לפי השפה שלך הביעו מחאה לגיטימית כנגד ההנהלה. האם זה קידם אותנו לאנשהו??? האם המחאה הלגיטימית של לא רוצים טביב בהפועל קידמה את הפועל????
הטענות הן שההתנהגות שלך (וכל שורקי הבוז) מוסיפה לחץ לקבוצה ולא עושה שום דבר חיובי.
ואחרון במקום לשרוק בוז אולי הגיע הזמן שתםפסיקו לצעוק לשבת לשבת. תקרעו את הגרון ותעודדו.

רן 19 במרץ 2015

למה הפסקתם לפרסם את הפודקאסט של מכביבול?

טל בן יהודה 19 במרץ 2015

היי רן, ממש לא הפסקנו.
אני פשוט לפעמים מפספס את הפרסום שלו כאן בדה באזר.
זה ממשיך לעלות כרגיל מדי שבוע, והפרק החדש עלה הבוקר.

מציע לך לתת לייק לעמוד מכביבול: https://www.facebook.com/maccabiball
(או Subscribe לערוץ היוטיוב, היכן שהם עולים: https://www.youtube.com/channel/UCymSCbjapOICVAP2UFHKPhw)
(או, אם אתה משתמש של אפל, חפש ב-iTunes את הפודקאסט Maccabiball)

בהצלחה,

רן 19 במרץ 2015

מגניב תודה

Comments closed