הנודניק, הטרחן, החכמולוג והאופטימי.

הדמויות שיעשו עם נבחרת ישראל את ערב החג מול איטליה

BASKET-EURO-2015-POL-ISR

איזה יופי שיש הערב משחק של הנבחרת, אכן חג שמח לעם ישראל. בכלל, השבוע האחרון היה כיף גדול לכל מי שאוהד את נבחרת ישראל עם מינימום ציניות ("אפס ציוניות" זה לא הגיוני, בכל זאת, זו הנבחרת שלנו). אפשר רק לקוות שזה לא ייגמר הערב, אפילו אם זה ההימור הבטוח יותר. אז לקראת המשחק, כמה מחשבות\דעות\הערות שהיו לי. אל אל ישראל!

הנודניק. ארז אדלשטיין הוא מאמן מיוחד מכל מיני בחינות. אין שום ספק שהוא עשה, וממשיך לעשות, עבודה נפלאה עם הנבחרת שלנו הקיץ, ולא יהיה שום ניסיון מצידי לגמד את העבודה שלו. אבל, למה הוא חייב להיות כזה נודניק, כזה שמתעקש לעלות לך על העצבים ולמנוע ממך לחבב אותו ליותר משתי דקות ברציפות.

את התלונות והבכי שלו בזמנים קצת פחות טובים אנחנו מכירים היטב. הנה למשל ציטוט שהוא סיפק לפני האליפות: "אם את גיא פניני לא נתנו לי, אז את סילבן לנדסברג ייתנו לי?, והמבין יבין". וואלה, לא יודע מה אתכם, אבל הדבר היחיד שאני הבנתי מהציטוט הזה הוא שאדלשטיין הוא בכיין קטנוני שעדיין זועף על זה שלא קיבלת צ'אנס לאמן במכבי ת"א. אני באמת לא יודע מה בדיוק מתרחש מאחורי הקלעים והאם העדיף את לנדסברג על פישר ומה קרה שם, אבל איזה מן מסר אתה משדר לקהל, כמו גם לאלה שעובדים איתך, כשאתה כל הזמן מתלונן.

פתחתי את הדברים על ארז אדלשטיין עם התיאור "מיוחד", והוא באמת כזה, כי בניגוד להמון מאמנים שמתלוננים ומתרצים כשהם מפסידים (או מרגישים שהם הולכים להפסיד, אהלן אלי גוטמן), הוא ממשיך עם זה גם אחרי ניצחונות. הנה, נבחרת ישראל סיימה בית מוקדם (כמעט) חלומי, והוא בשלו. אחרי המשחק האחרון שבו ישראל נתנה לשחקני המפתח שלה לנוח והפסידה, הוא סיפק את הפנינה הבאה: "לא אני החלטתי מי ינוח".

עזבו אותנו הפעם, הקהל, אנחנו כבר הפנמנו את המסר שארז משדר במשך שנים בשלל הקבוצות שאימן בהן. איזה מסר זה משדר לשחקנים שלו?! זו המנהיגות שהוא מפגין? זו הגישה של "אני אתכם ומאחוריכם"? אפילו אם האמת היא שהוא לא יכול לקבוע איזה שחקנים ינוחו ואיזה לא, ואפילו אם רצה שכספי-מקל-אליהו ישחקו (ואנחנו לא באמת יודעים, כי זה ארז שלנו), האם לא רצוי להתנהל אחרת כלפי חוץ?

היי ארז, הנה טיפ בשבילך, אף אחד לא אוהב בכיינים. התדמית הזו שלך גורמת לנזק גדול עוד יותר כשגם ככה אין לנבחרת הכדורסל שלנו בסיס אוהדים אדיר. ניצחונות והצלחות, כמו אלה שהבאת בשבוע האחרון, עושות עבודה מצוינת בלמשוך אנשים שיעקבו אחריכם, ציטוטים מטומטמים כמו שאתה ממשיך לנפק, רק הודף אותם חזרה אחורה.

*

הטרחנים. ושוב, כמו שעון, אנחנו מבקשים להזיז בשבילנו משחק. פיפ"א, פיב"א, אופ"א, יול"ב, הוועד האולימפי, איגוד הטאקי העולמי וכל האחרים, כולם כבר קיבלו בקשות מגורמים ישראלים כדי לדחות משחקים. אני לא חושב שעברה שנה (יהודית) אחת מבריאת העולם לפני 6000 שנה, מבלי שמישהו מארץ הקודש יבקש להזיז משחק בשביל אחד מ-1000 המועדים שיש לנו.

בואו פשוט נסתום וזהו, בסדר? אוף איזו טרחנות. שבת, ראש השנה, סוכות, צום גדליה, נר שני של חנוכה, פורים, ט' באב, פסח ראשון פסח שני ועוד ועוד ועוד ועוד. דייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי.

אם אני חייב להמר, ככה נראית שיחה בין הפקיד שמקבל את הבקשות שלנו לבין הממונים עליו:

  • פקיד בקשות לשינויי משחקים: בוס, נחש מה.
  • בוס: אל תגיד לי, ליהודים יש עוד חג והם רוצים שנקדים את המשחק ל-3:37 בלילה כדי שלא יתנגש עם המועד המדויק שבו השמש מתיישרת בשמיים עם הירח ורק אז מותר להם לאכול לאכול את הקניידלך.

הרי אנחנו לא באמת שייכים לאירופה, אז בואו לפחות ננסה להיות מנומסים כלפי המארחים שלנו ונגיע לפשרה. עם ישראל יבחר שני מועדים בלבד בהם הוא יגיש בשבילם בקשות ו\או יצהיר מראש שהוא לא משחק בהם. זהו, שני מועדים. זה פחות או יותר משתלב עם מספר הימים הממש קדושים של שאר הדתות (נראה לי), אז זה די הוגן. אני חושב שכולנו יכולים להסכים על יום כיפור ויום הזיכרון ולסתום את הפה על כל שאר המועדים.

לגבי המשחק הערב על ראש השנה, לפחות מאמני ושחקני הנבחרת יוכלו לשלב את הקלישאה של "רצינו לעשות לעם חג שמח" בראיונות שלאחר מכן. אם ננצח, הביטוי "ואני מבסוט שהצלחנו" יתווסף, ואם נפסיד, זה יהיה "אני מצטער שלא יכולנו להשלים ת'משימה".

*

החכמולוגים. אני מסכים, העבודה של פרשנים הוא להסתכל על התוצאות ולהסביר את מה שהם רואים, כלומר… לפרשן (ועל כן, "פרשן". זה היה רגע של עברית עם טל בן יהודה). אבל עולה אצלי הרגשה חזקה מאד של זיוף בהקשר של סיקור הנבחרת בשבוע האחרון.

לא צפיתי באף לא שנייה אחת ממשחקי הכנה. תבינו, אני מת על נבחרת ישראל בכדורסל, מחכה לטורנירים שלה, צופה במוקדמות ועוקב, אבל יש גבול. טל לא צופה במשחקי ההכנה גם אם כולנו נגלה שללברון ג'יימס יש שורשים יהודיים והוא ישחק במשחקים האלה כמתאזרח. אבל תוצאות המשחקים כן הגיעו אלי, כמו גם הרקורד הכללי של הנבחרת במשחקי ההכנה 1-7. הציפיות והניתוחים של כולם היו בהתאם.

כשמסתכלים על בית ב' שהצטלבנו איתו, שכלל את איטליה, ספרד, סרביה וגרמניה כמארחת, מבינים שנפלנו יחסית טוב. יחד עם המארחת, צרפת, האתגרים שלנו כללו את פולין, פינלנד, בוסניה ורוסיה שהגיעה בסגל חסר מאד. אני האחרון שיזלזל בנבחרות הללו, אבל נסכים שיכול היה להיות הרבה יותר גרוע.

יחד עם זאת, אני לא קונה לרגע אף ניסיון לגמד את ההעפלה לשמינית הגמר תחת טענות של "בית קל" או "אנחנו למעשה העפלנו ל-16 האחרונות, מקום שתמיד הגענו אליו" (למי שלא מבין: הטורניר של אליפות אירופה, שתמיד העפלנו אליו, כלל בעבר רק 16 נבחרות. זה בסך הכל הטורניר הראשון השני השלישי של פיב"א בפורמט המורחב של 24). אחרי ההכנה שלנו, יחד עם הציניות+פסימיות הקבועה, כולם פחות או יותר ציפו (וקיוו?) לרע מכל.

הניצחון נגד רוסיה ב' לא היה צפוי, כי ציפינו להפסיד ב-20. גם הניצחון על פינלנד לא היה צפוי, כי ציפינו להפסיד ב… 20? ההפסד לבוסניה לא היה… טוב, הוא היה קצת צפוי, הדרך הרגה אותנו. והניצחון היה פולין לא היה צפוי, כי כולנו ציפינו שהנבחרת תשבור לנו את הלב אחרי הפתיחה המצוינת לטורניר שיצרה תקוות. לעלות שלב לא היה צפוי, לעשות את זה מהמקום השני לא היה צפוי ולעשות את זה עם מאזן חיובי לא היה צפוי.

עצם זה שהנבחרת משחקת מול איטליה היום בערב החג זה הישג מצוין בשבילה, כי לא נמצא אחד שהיה מופתע אם השחקנים היו מבלים את ראש השנה בבית עם המשפחות שלהם, או במשחק חסר סיכוי לחלוטין מול סרביה למשל. אני לא יודע למקם על הסקאלה את הסיכויים הערב, אבל אני יודע שיש כאלה.

כן, תמיד היינו ב-16 הנבחרות הבכירות ביבשת, אבל זמנים משתנים וכיום המון מדינות מאירופה שולחות שחקנים לליגה הטובה בעולם, לא רק כמה יוצאות דופן. המשחק הרבה יותר גלובלי, וזה כולל מספר גדול יותר של נבחרות שאסור לבטל על הסף יותר סטייל 1995 (למרות הרצון שלנו ללגלג על כולם).

*

האופטימי. ישנם אנשים שלא אוהבים את זה שאני תמיד אופטימי בהקשר הצהוב, אבל אולי זה פחות יפריע להם בהקשר הכחול-לבן. אז יאללה, רוצים רבע גמר מול ליטא (שתנצח הערב את גאורגיה) ביום רביעי. אני מאמין שאפשר לנצח הערב באותו האופן שניצחנו את שאר המשחקים שלנו עד עכשיו. כלומר, להגיע קטנים ולצאת גדולים.

בברכת אל-אל-ישראל ושנה עברית טובה לכולם.

מסר למנג'ר ליברפול
ליגת שוקי ההון - שנה טובה

43 Comments

גיל שלי 13 בספטמבר 2015

אם היינו יוצאים תיקו עם אוסטריה בהכנה, הייתי בטוח לגמרי, אך גם כך יש לי תחושה שהנבחרת הזאת עשויה להפתיע ולהגיע לארבע האחרונות, ההפסד לצרפת דווקא סידר לנו הגרלה טובה יותר, במידה וננצח את איטליה

היסטוריון של ספורט 13 בספטמבר 2015

תיקון זה הטורניר השני בפורמט 24 הנבחרות.
בראשון לפני שנתיים הודחנו כבר בשלב הראשון כשסיימנו במקום האחרון .

טל בן יהודה 13 בספטמבר 2015

תודה, תוקן.

כנראה שהדחקתי מפאת האכזבה.

היסטוריון של ספורט 13 בספטמבר 2015

מסכים מאד לגבי ארז גם בעניין הבכיינות וגם בכך שתרם רבות להצלחת הנבחרת ( למרות שיכול היה להשתמש טוב יותר בספסל ).

לא מסכים כלל לגבי משחקה של הנבחרת בראש השנה ולו בשל העובדה שפיב"א שיבצו את המשחקים רק לאחר סיום שלב הבתים ויכלו בקלות רבה להתחשב.
( ואגב איני כותב זאת מסיבות דתיות שהרי לשחק בראש השנה זה פחות חמור מבשבת ).

אשר למשחקי ההכנה אני מסכים לחלוטין הם לא מדד לכלום.

אני גם מסכים מאד במדד האופטימיות .
בגדול גם איטליה וגם ליטא טובות מנבחרתנו .
אבל נוכל להתמודד איתם .
הם לא ספרד,סרביה ,צרפת .
שהם החזקות ביותר וגם הפיזיות ביותר.
גם הם וגם היוונים בחלק השני של ההגרלה .
…לפחות עד חצי הגמר ( סרביה ).
ובעיני הגעה לחצי הגמר היא בהחלט יעד אפשרי .

ישי 13 בספטמבר 2015

לגבי ראש השנה, זה מזכיר לי את הדיונים פה על שבת.
בדיונים האלה רוב מי שלא שומר שבת אמר שילכו הדתיים לעזאזל (הם מביאים את זה על עצמם וכאלה). כאן טל אפילו לא צריך לוותר על משהו, אבל מבחינתו הדתיים לא ממש נחשבים, וזה נורא טיפשי אפילו לבקש להתחשב בשבילם. זה נורא מביך אותו.

תומאס נוימן 13 בספטמבר 2015

לא מבין – מה הבעיה של אנשים דתיים לראות את המשחק היום? הכל עניין של רצון ובחירה. אין הבדל בינם לביני (ואני לא אדם דתי). למה פיב"א צריכה להתחשב בהם?

ישי 13 בספטמבר 2015

מה הבעיה של אנשים לראות את המשחק ב-2 בבוקר?
פיבא צריכה להתחשב בכמה שיותר אנשים ככל יכולתה (ולו מהפן הכלכלי).

עמרי 13 בספטמבר 2015

זה הטורניר השלישי בפורמט של 24 נבחרות.

טל בן יהודה 13 בספטמבר 2015

ג'יזס. תוקן שוב.
לך תזכור. ותודה לפיב"א

ירושלמי 13 בספטמבר 2015

טל, אני חושב שאתה אחד מהאנשים האחרונים שעדיין מעניקים משמעות מיוחדת לדברים שארז מוציא מהפה.
בניגוד לגוטמן שמתנהל מול התקשורת כמו פיל בחנות חרסינה, רק כדי לא להגיד בטעות איזו אמירה שאפשר להבין או להפיק ממנה משהו חשוב ומשמעותי כשהוא בעצם לא אומר כלום, אצל ארז זה שונה, הוא מראש נכנס לחנות החרסינה עם הלמניה ופטיש, שובר את הדלפק וטורק את הדלת ביציאה, כך שאי אפשר כבר לקחת אותו ברצינות כי הכל חלק מהטקטיקה.

ירושלמי 13 בספטמבר 2015

ורק הערה אחת לגבי משחקי ההכנה שגם הם לדעתי היוו חלק מההכנה הטקטית של ארז.
משחקי ההכנה כשמם הם, ה-כ-נ-ה, מי שראה אותם יכל להבין שארז לא מנסה לנצח, הוא בדק את השחקנים כדי לדעת מה יש לו ביד ואת מי אפשר לנפות, עם איזה הרכבים כדאי לרוץ ומתי (לדוגמה השיבוץ וההעדפה של כדיר על פני פישר כסנטר בסיטואציות מסויימות), וגם כדי להרדים את כולם (האוהדים, התקשורת והיריבות).
הוא מניפולטור וטקטיקן הרבה יותר גדול מאיך שאתם מעריכים אותו.

טל בן יהודה 13 בספטמבר 2015

לגמרי מסכים איתך לגבי ההכנה, אחת הסיבות שאני לא מתייחס אליה כלל וכלל.

יורם קליין 13 בספטמבר 2015

ארז השתדרג. הוסיף לבכיינות -דמעות. בכיין דומע. אל אל

חיים 13 בספטמבר 2015

תשבתי שאתה כותב על בורוביץ עד שראיתי אופטימי…….

עידוקוליס ליפשיץ 13 בספטמבר 2015

זה הטורניר הרביעי בפורמט של 24 נבחרות.

טל בן יהודה 13 בספטמבר 2015

מצחיק
(אשכרא הלכתי לבדוק)

עידוקוליס ליפשיץ 13 בספטמבר 2015

חחח מעולה
בעיקר מצחיק שרק בפעם הרביעית טרחת ללכת ולבדוק

אז יצאתי הטרחן, הנודניק או החכמולוג?

תiמר 13 בספטמבר 2015

למה לנדסברג לא בנבחרת?

ירושלמי 13 בספטמבר 2015

עפ"י ארז – כי מכבי לא שחררה אותו.
בפועל – מותר להביא לטורניר רק מתאזרח אחד ופישר הוא זה שנבחר.

שלומי 13 בספטמבר 2015

והעובדה שרק לפני חודש חזר לשחק.

תiמר 13 בספטמבר 2015

וואלה.. אז הוא גם קצת אהבל, לא?..

שלומי 13 בספטמבר 2015

כנראה. לנדסברג היה פצוע בערך ארבעה חודשים וחזר לאימוני מכבי רק אחרי שעבר ניתוח ברגל ופיזיותרפיה ממושכת.
אין שום ספק שגם אם באמת היה רוצה לבחור בלנדסברג ולא בפישר הוא לא היה יכול.
זו דמגוגיה מצידו, וחבל שהוא ממשיך בדרך הזה גם כשהוא מצליח.

איציק 13 בספטמבר 2015

לפי החוקים מותר רק מתאזרח אחד. לנדסברג אחרי שיקום, בעמדה שלו יש לנו מספיק שחקנים (גם אם פחות טובים ממנו), וכמו טיוס חסר… כן אני יודע, טיוס לא בא, בגלל זה יש פישר, ועדיף אותו.
לצערי לא ראיתי אף משחק, אפילו תקצירים חסומים בחול על-ידי ערוץ חמש, כדי שחס וחלילה אלו שנמנע מהם לראות את המשחק, לא מגיע לו לראות גם את התקצירים. אבל היום יש לי סיכוי לראות את הנבחקת מול איטליה. מה שכן יכולתי לעשות, זה לקרוא, ומה אגיד לכם, יש אחד שהוא גם בכיין וגם טרחן ובטח גם נודניק וגם חכמולוג, וזה אלי סהר. אני סובל כשאני שומע אותו, אך לקרוא אותו עם איך צריך לנהל את פיב"א, פיפ"א, נבחרת, לסדר תרגילים, ועוד מאחד שבאמת מוגבל בהבנתו (לא רק בכדורסל), זה פשוט מטריף. עד עכשיו אין לי מושג למה קראתי אותו.

7even 13 בספטמבר 2015

יש שלל פתרונות באינטרנט לאנשים בחו"ל

גיא זהר 13 בספטמבר 2015

הבכי של אדלשטיין (ויש בכי) היה עקרוני יותר (ובן יהודה מתעלם כהרגלו גם מהתשובה של אדלשטיין על הלפרין) כשנרמז שהיתה התערבות של מכבי וירושלים בקביעת הסגל (אוחיון היה כפסע לא לצאת גם הוא לאליפות). ברור שלנדסברג לא יכל להגיע לאליפות אבל הטענה כללית (ומישהו יכול להסביר לי איך זה שלפינים יש ארבעה מתאזרחים?. הרי לנדסברג בניגוד לאחרים הגיע לארץ בגיל 20 והוא יהודי כשר אפילו מבחינת הרבנים. מוזר).

Ljos 13 בספטמבר 2015

חוקי המתאזרחים בנבחרת לא מתחשבים בהאם השחקן קיבל אזרחות רק כדי לשחק בנבחרת (לפעמים תמורת בצע כסף) או שהוא מתאים גם לפי חוקי המדינה. מבחינתם מי שלא קיבל אזרחות עד גיל 16 נחשב מתאזרח.
פינלנד זה באמת מוזר. אולי זה בגלל שחלקם שיחקו בנבחרת כבר לפני ששינו את החוקים?

גיא זהר 13 בספטמבר 2015

ברור. לא ידעתי את קו פרשת המים כגיל 16

ד״ר א. 13 בספטמבר 2015

אז איך באמת לצפות בחו״ל, שלא דרך אתרים שרוצים מיד את פרטי כרטיס האשראי שלי?

D! in Garmisch 13 בספטמבר 2015

של ערוץ אחד אפשר בדרך כלל לראות הכל באיכות טובה
במקרה הזה ייתכן כי בגלל זכויות שידור צולבות זה לא יתאפשר מחול

D! in Garmisch 13 בספטמבר 2015

ok. in channel 1 is it not being broadcasted

here is in German

http://www.telekombasketball.de/livestream/live-israel-italien/2524

יוסי מהאבטיחים 13 בספטמבר 2015

מה הבעיה להתחשב בראש השנה, ומה זה כואב לנסות?
אנחנו מפטמים את עצמנו בארוחה ואז מטריחים את עצמנו עד לספה כדי לראות את החבר'ה, המינימום שאפשר לעשות זה לבקש לתת להם לשחק לא על חג חשוב כמו ראש השנה.
זה לא שכולם משחקים באותה שעה וזה מחזור קובע, אז מה חצוף בזה?

גיא זהר 13 בספטמבר 2015

מי אמר שלא ניסו? פעמיים הועברו בקשות רשמיות כולל לפני חצי שנה. פיב"א החליטה שלא להתחשב מסיבותיה שלה. מה לעשות שאין לאיגוד הכדורסל כוח שם כמו למכבי ביורוליג ע"ע סאגת יום הזכרון

יוסי מהאבטיחים 13 בספטמבר 2015

אף אחד לא אמר שלא ניסו. טל אמר שלא צריך לנסות בכלל

שלומי 13 בספטמבר 2015

לא, זה לא מה שהוא אמר.
מהסאבטקסט מבינים שהוא מתכוון לאמירות כמו של אורי אריאל הדביל שאמר שלהחלטה של פיב"א יש ניחוח של אנטישמיות.
איזה מטומטם.

אמוץ כהן-פז 13 בספטמבר 2015

לכל הבל פה של גוי יש ניחוח אנטישמי…

7even 13 בספטמבר 2015

לפי התורה ראש השנה הוא לא שבתון. ותאמינו לי שאני מכיר את התורה על בוריה.
בקיצור – לא אמורה להיות למי שמכיר טוב מה אומרת התורה, בעייה לראות את המשחק היום.

נ.ב – לפי התורה ראש השנה הוא בכלל לפני פסח, איך זה נהיה לפני כיפור….? לרבנים פתרונים

גיא זהר 13 בספטמבר 2015

לגבי החלק השני. לא מדויק יש שתי ספירות ובשלב מסוים זה התקבע על הספירה הזו. הבעיה היא שרבים מהאנשים נמצאים בסעודת חג וזה מבאס. ראש השנה הוא לא כמו שישי בערב. היה עדיף כבר לדחות את המשחק לעשר. שבע וחצי שעה חרא.

ישי 13 בספטמבר 2015

וַיְדַבֵּר ה' אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹר. דַּבֵּר אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל לֵאמֹר בַּחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִי בְּאֶחָד לַחֹדֶשׁ יִהְיֶה לָכֶם שַׁבָּתוֹן זִכְרוֹן תְּרוּעָה מִקְרָא קֹדֶשׁ. כָּל מְלֶאכֶת עֲבֹדָה לֹא תַעֲשׂוּ
כנראה שאתה לא כל כך מכיר את התורה, ושני הדברים שכתבת מעידים על כך.

7even 13 בספטמבר 2015

נו ו…?
ברור שראש החודש השביעי הוא שבתון.
אז למה חוגגים עכשיו את ראש השנה?

מצמ 13 בספטמבר 2015

החודשים בתורה נספרים מניסן…לא על בוריה ולא נעליים, קצת ענווה…

ישי 13 בספטמבר 2015

אם תקרא את הפרק (וגם זה שבספר במדבר) תגלה שפסח הוא בחודש הראשון.
כיוון שכך הרי שעכשיו חוגגים את השבתון של ראש החודש השביעי.
לפני פסח אין שום שבתון. וראש השנה לא מוזכר כלל בתורה.
אם אתה מכוון לשאול למה בימי בית שני השבתון של תחילת החודש השביעי נקרא ראש השנה, וממתי זה, אז זו שאלה טובה. קודם כל צריך לדעת מתי התחילה השמה בימי הבית הראשון. השאלה הזו לא ממש פתורה, ואני חושב שההשערה הנפוצה בקרב החוקרים היא שהדבר היה שונה בין ממלכת יהודה וממלכת ישראל. את תחילתה של שנה בחודש השביעי דווקא אפשר לראות בתורה מזה שחג הסוכות הוא 'בצאת השנה'. שתי השיטות נהגו בעולם העתיק. ראש השנה מוזכר בספר יחזקאל כשם של חודש ונראה שמדובר בחודש השביעי. יש, אם כן, אפשרות שכבר התורה הכירה שתי מסורות על תחילת השנה, או שהיא הגדירה את סדר החודשים, כך שהשנה לא מתחילה בחודש הראשון. אם נחשוב שראש השנה הגיע מגלות בבל, שבה קיבלו גם את שמות החודשים הנוכחיים, אז באמת יוצא שהיה בזה שינוי.
בכל אופן, הטענה שאין מחר שבתון לפי התורה איננה נכונה.

7even 13 בספטמבר 2015

היא נכונה ביותר..
אלוהים בפירוש אומר שראש השנה הוא לפני פסח …בפרשה של יציאת מצרים.

ובפירוש מציין שכיפור וסוכות ושמיני עצרת והם בחודש השביעי.
מאמין שתמצא לבד את הציטוט, כי יש 4 כאלה בתורה .

באו הרבנים והחליטו שבא להם הפוך.
בדיוק מאותה סיבה שבא להם לשנות את יום הצום כי לא נראה להם שזה טוב לצום בשישי…כך יוצא שצמים לא ביום העשירי בחודש השביעי שזה אבסורד.

יהושע פרוע 13 בספטמבר 2015

אני אגיד את זה שוב ושוב ושוב.
שאתה לא כותב על מכבי אתה פשוט מעולה.

מי יתן וארז יתן לך עוד זוויות צהובות שידרבנו אותך לכתוב על הנבחרת

Comments closed