תמיד מסתכלים קדימה

או באנגלית: 4ward (הבנתם את התחכום?)

4ward

לא היה לנו סיכוי. זו האמת וכולנו ידענו אותה, האוהדים הגדולים והקטנים, השרופים והמזדמנים. לא משנה איך כולם ינסו לסובב את זה. רוב האוהדים ידעו בדיוק לקראת מה אנחנו הולכים וכיצד הערב הזה יסתיים. ובכל זאת, הייתה אצלנו חלק נאיבי, כזה שאיפה שהוא קצת האמין, או קיווה. כי אחרי הכל, אם יש לנו האוהדים פריבילגיה אחת כשזה קשור לקבוצות שלנו, זה לדמיין.

כל אוהדי הספורט מוזמנים לחלום, לפנטז, לחשוב "מה יקרה אם", או "אולי, אם רק", וכמובן הממש מוגזם "זה אפשרי", פשוט כך, "זה אפשרי". וכשזה מגיע אלינו אוהדי מכבי ת"א, אוהדים שכבר היו שם ושמעו את המנון הצ'מפיונס מתנגן באצטדיון רמת גן, ההשתתפות זה לא העיקר ואני לא כאן (רק) כדי להתרגש ולהיות חלק מהחוויה. בשביל להיות חלק מהחוויה לא ממש צריך את מכבי ת"א, אפשר לקנות כרטיס טיסה לברצלונה, מדריד, פריז, מנצ'סטר, לונדון או עיר אחרת באירופה וללכת למשחקים.

אז דמיינו, כי זה היה כיף (או שאולי רק אני דמיינתי. כי זה מה שאני עושה, אני תמיד אופטימי). והאמת היא שזה הרבה יותר כיף לדמיין שאפשר לבוא להוציא תיקו מאשר להגיע למשחק במחשבה וידיעה שאנחנו הולכים לחטוף בראש ולספוג ארבעה או חמישה שערים. זה נכון שישנם מקרים שלהיות פנטזיונר זה פחות מומלץ מכיוון שההתרסקות צפויה להיות כואבת, אבל הפעם זה היה סוג של ווין-ווין, למרות התקווה שמשהו מיוחד יכול להתרחש על הדשא בלונדון, איפה שהוא בראשנו, הרחק מאחור, עדיין ידענו וציפינו לתוצאה כזו, לא נורא.

(זה הזמן להערת אגב קצרה. ביום המשחק יצאו דיווחים על העובדה ש-28% מהימורי הווינר על המשחק בישראל הלכו על מכבי ת"א. לטעמי כל הנושא נלקח ברצינות גדולה מדי ויצא מכלל פרופורציה. הרי רוב המהמרים אינם עושים זאת לפרנסתם אלא בשביל הכיף, בשביל הפלפל שזה מוסיף לכל הנושא הזה של ספורט. זה לא כל כך כיף בשביל אוהד מכבי המתכנן לראות את המשחק, להמר שצ'לסי תנצח. הרבה יותר כיף בשביל הצהובים להמר שמכבי תוציא תוצאה טובה ואף דמיונית, זה הכל. לנסות ולהסיק שכמעט שליש מהאנשים באמת האמינו שלמכבי היה סיכוי אמיתי לנצח זה טיפשי ולא רציני. חזרה לטור)

אבל חשוב להבין לגבינו נקודה אחת, והיא שהאופטימיות והילדותיות הנמצאות באופן טבעי באוהדי הספורט היו אחראיות רק לחלק מהפנטזיות האלה שרצו במוחנו הצהובים. עניין נוסף שהיה אחראי להם הוא המצב שבו הקבוצה נמצאת היום, ספטמבר 2015. ההרגשה לפני פתיחת שלב הבתים מול צ'לסי הייתה שונה מבעבר, שפתחנו מול באיירן מינכן. לא רוצה להשתמש במילים "אי פעם", אבל מדובר במכבי ת"א הבריאה ביותר שאני יכול לזכור, בטח בשני העשורים האחרונים, כנראה שגם מעבר לכך. זה לא רק השחקנים, שאחד יוכל לטעון שכאשר מנצחים, הכל מושתק. זה מתחיל אצל השחקנים שעל הדשא ובסגל וממשיך דרך כל צוות המאמנים, ומסתיים בהנהלה שכוללת את המנג'ר, את יושב הראש וכמובן הבעלים שנותן את הטון.

ההעפלה הזו לצ'מפיונס הייתה המשך טבעי לתהליך שהחל בקבוצה ב"מהדורת הרצה" בקיץ 2009, ואז נפתח באופן רשמי בקיץ 2012. המטרה הרשמית של הקבוצה באותו הקיץ הייתה אליפות תוך שנתיים, כשאוסקר גרסיה הגיע והביא אותה תוך שנה אחת בלבד. אחר כך דובר כמובן על אירופה (גם צ'מפיונס), ומכבי ת"א העפילו לליגה האירופאית עם פאולו סוזה אחרי שהודחו מול באזל החזקה. אחר כך מלחמה, צעד קטן אחורה בעקבות המצב הגאו-פוליטי במזרח התיכון, ואז חזרה למסלול הטרבל. אם הקבוצה הייתה מעפילה לליגה האירופאית השנה, היה מדובר בצעד בינוני קדימה, הצ'מפיונס זה כבר צעד גדול קדימה.

ההגרלה בקיץ האחרון שבה קיבלנו את באזל הייתה הוכחה סמלית בשביל כל מי שלא הצליח לראות את ההתקדמות המדורגת הזו של הקבוצה, שעמדה לו מול הפרצוף עם אור ניאון אדום בוהק. מכבי ת"א של לפני שנתיים יכלה רק לחלום לעבור את הקבוצה הזו בשני משחקים, הפעם ראינו את זה קורה במציאות, עם שמונה ותשעה ישראלים על המגרש.

אודה על האמת, יהיה לי ממש קשה להיזכר בהלך הרוח בו הייתי שרוי בפעם הקודמת שלנו כאן, אז הרשט לי רק להסתכל על הנפשות הפועלות. מיץ' גולדהאר מול לוני הרציקוביץ', סלבישה יוקאנוביץ' מול ניר קלינגר, ג'ורדי קרויף מול חחחחחחחחחחח, וערן זהבי מול ברוך דגו וצילו הגדול של אבי נמני שריחף מעל קריית שלום. המקום שאנחנו נמצאים בו כיום לעומת זה שהיינו בו בסתיו 2004 כל כך שונה שאפשר לטעון שכלל לא מדובר באותו העולם, אנחנו ביקום מקביל.

מכבי ת"א של היום היא למעשה התגלמות הפוזה של אריק בנאדו, תמיד עם הראש למעלה. כך גם אוהדיה שתמיד מסתכלים קדימה. בעקבות המשחק בסטמפורד ברידג' שמעתי וקראתי ביומיים האחרונים הרבה על הפערים האדירים שנפתחו באירופה בין האליטה לבין הקבוצות האחרות, כאשר חלק מהאנשים טוענים שמדובר בפער שבלתי ניתן לסגירה. אני חושב שהסיבה היחידה שמכבי ת"א נמצאת איפה שהיא היום היא שאין בה אנשים שחושבים בצורה הזו. בלתי ניתן לסגירה. אולי אני תמים, אבל אני גם מכביסט מלידה, וזה אומר שגם אם הייתי מנסה ורוצה, אני פשוט לא יודע או מסוגל לחשוב בצורה כזו.

הדמיון והתקווה שליוו את האוהדים הצהובים, אלה שבלונדון ואלה שישבו בארץ מול הטלוויזיות, המקור שלהן גם בהסתכלות רציונאלית על העבר, ההווה, העתיד של הקבוצה, וגם על הדרך. כל עוד הנפשות הפועלות נמצאות במועדון, האופטימיות הזו תלווה אותנו הלאה בשלב הבתים ותהפוך לפחות ופחות ילדותית. אני מצהיר כבר עכשיו שבמשחק הראשון בסמי עופר בעוד שבוע וחצי אני מצפה לראות ניצחון צהוב. המערכת הזו לימדה אותי לא רק לצפות ממנה לעמוד ביעדים, אלא שתנפץ ותתעלה עליהם.

(עוד הערת אגב, קצרה עוד יותר. כל התקוות והמחשבות הללו לא היו נחלתן של הצהובים בלבד. בשעות של לפני המשחק נתקלתי באוהדים של קבוצות אחרות עם "הרגשה רעה". הם חשו שמכבי מסוגלת לעשות את זה. הם ראו את אותם הדברים שאנחנו ראינו ובמקום תקווה, זה שתל אצלם דאגות ופחד).

*

אין ספק שהפערים בין צ'לסי למכבי גדולים. אולי 4-0 משקף, אולי לא, תלוי את מי תשאלו ואיזה צבע הם לובשים למגרשים, אבל הסיבה שהתוצאה הזו עצבנה אותי היא סוג השערים שצ'לסי כבשה מולנו. באנגלית ישנו ביטוי, Bush League, שפחות או יותר מקביל לצעקות "ליגה א'" שנשמעות לא פעם אצלנו ביציעים כלפי הקבוצה היריבה במגרש. ובכן, אלה היו שערים של ליגה א'.

אין לי שום בעיה שצ'לסי תכבוש נגד מכבי שערים מרהיבים כל הערב, שהגולים יגיעו מהתקפות סוחפות שלא היה לנו סיכוי לעצור או בעיטות שלשוער לא היה סיכוי מולן, בדיוק כמו הגול השלישי של צ'לסי מרגלי קוסטה. אבל לא כאלה, לא כמו מה שראינו, ל-א  כ-כ-ה. לא בבעיטה חופשית כזו שהשוער צריך לקלוט די בקלות, לא בפנדל כזה, וגם לא בפנדל הראשון שהלך החוצה. ואם סביר להניח שצ'לסי הייתה כובשת את השערים האלה בכל מקרה, אז קצת חבל שלא נתנו להם להוכיח את זה ולעבוד יותר קשה.

הייתי הרבה יותר רגוע אם זה המקרה. או שאולי אני רק משלה את עצמי והייתי מוצא משהו אחר להתעצבן ממנו, כמו למשל ה-90 דקות של נוסא איגייבור. בכל מקרה, אפשר לקוות שמכבי ת"א בזבזה את כל הטעויות הקטנות האלה ששייכות לליגה א' ולא הותירה שום דבר בקנה בשביל חמשת המשחקים הבאים בשלב הזה.

אבל גם במקרה הלא סביר שאנחנו נמשיך לראות את אותם הדברים נגד קייב ופורטו, ושוב צ'לסי, והקמפיין הזה לא יראה כמו כלום, אנחנו נמשיך להסתכל קדימה. כי זה מה שהאנשים במכבי ת"א אומרים ועושים, זו רק ההתחלה, ועד עתה לא ראיתי מהם דבר אחד שיגרום לי לפקפק במסרים שיוצאים מהמועדון. הקבוצה תמשיך הלאה ותתרכז באליפות, ואז תחזור לאירופה ותנסה שוב. ושוב. ושוב. ושוב. עד שמכבי ת"א תגיע לסטמפורד ברידג' ללא פחד, כשהיא משאירה את הטקטיקה הזו של "לבוא ולהיסגר" בנתב"ג.

"פערים בלתי ניתנים לסגירה"? נשמע בעיקר כמו משאלת לב של כל מי שאינו צהוב. אותי הביטוי הזה מצחיק.

Bundesmania - שבוע 38
אחרי צ׳לסי (חוץ)

73 Comments

עופר פרוסנר 18 בספטמבר 2015

אם למכבי תל אביב יהיה איצטדיון של 50 אלף מקומות, עשרות מיליונים של אוהדים בכל מיני מקומות בעולם, ותקציב של כמה מאות מיליונים טובים של יורו כדי שימשוך את השחקנים הכי טובים מהנבחרות הכי טובות בעולם – אז כן – הפערים יסגרו.

טל בן יהודה 18 בספטמבר 2015

50 אלף מקומות – אפשרי.
אני בספק אם לצ'לסי יש עשרות מיליוני אוהדים ברחבי העולם.
תקציב של כמה מאות מיליונים – אפשרי.

אריק 18 בספטמבר 2015

ויש את עניין מגבלת הזרים. זה לדעתי המחסום העיקרי.

pingpong 18 בספטמבר 2015

מכל הדברים(שחלקם בעלי סיכוי אפסי)את זה אפשר לסדר

יניב פרנקו 18 בספטמבר 2015

תוך שנה להערכתי ישחקו פה עם 7 זרים בסגל ו6 בהרכב – זה אינטרס שמשותף למכבי של גולדהאר כמו גם לביתר של טביב ולקרית שמונה של שירצקי – כל אחד מסיבותיו אבל האינטרס זהה

מאנו 18 בספטמבר 2015

איזה זרים יובאו לפה שישדרגו את מכבי בצורה כ"כ משמעותית, שמצריך את העלאת המכסה? הזרים הקיימים במכבי הם כרגע ברובם נקודות התורפה בקבוצה.

משה 18 בספטמבר 2015

זרים ברמת העלות של השוער ישדרגו את בקבוצה בצורה משמעותית.
זה לא חייב להיות צעיר עם עתיד כמו ראיידוביץ, עלות כזו יכולה להביא קשר ברמה שעוד לא היה בארץ

שלו 18 בספטמבר 2015

זה אינטרס של כל קבוצה כולל הפועל שישלמו פחות על שחקנים.

ניתאי 18 בספטמבר 2015

למה מת"א צריכה חמישה זרים? היום הם בקושי ממלאים את המכסה.

מאנו 18 בספטמבר 2015

הפערים בין מכבי לצ'לסי לא ייסגרו לעולם. השאלה מה זה "ייסגרו". האם הכוונה היא שמכבי תוכל אי פעם לגנוב תוצאה טובה נגד צ'לסי? התשובה היא כן. הרבה קבוצות נחותות בהרבה מבחינה תקציבית באירופה השפילו את צ'לסי. צ'לסי איננה מ-6-8 הקבוצות הטובות של אירופה. ועדיין, כמו שפרוסנר אמר פה – לישראל מעולם לא יגיעו הטופ של השחקנים העולמיים. יש שרשרת מזון עולמית בכדורגל, וישראל על קבוצותיה נמצאת בשולייה. לצ'לסי אין אצטדיון גדול במיוחד, ועד שאברמוביץ' לא שפך שם כסף גם לא היו לה יותר מדי אוהדים ברחבי העולם. יש תקרות זכוכית בעולם הכדורגל, וזה קשור לשרשרת המזון שהזכרתי מקודם. למכבי יש תקרת זכויות, שלא תלוייה בכסף שיושקע שם, כלומר רף עליון של כמה אפשר למצות את הפוטנציאל מהמועדון הזה בתנאים שבו הוא נמצא (משחק בליגת העל, בעלת המתקנים הבינוניים, במדינה זניחה, קטנה יחסית, לא מאוד עשירה, בעלת בעיות בטחוניות ואפרטהייד וכו'). גם לצ'לסי יש תקרת זכוכית – גבוהה בהרבה, אך עדיין קיימת.
בקיצור, די לחפור בהפסד הזה. זה לא באמת הפסד שמשנה משהו. גם אם היו מפסידים 1-0 לצ'לסי, התוצאה בסוף היא אותה תוצאה. ההתעסקות במה אם, ולמה לא, ומה יכולנו לעשות ומה אנחנו שווים מראה בעיקר התעסקות פרובנציאלית של להראות לגויים שאנחנו לא נחותים.

רועי 19 בספטמבר 2015

אפרטהייד? ככה סתם, כאילו כלום. לך תפתח ספר היסטוריה ותלמד מה זה אפרטהייד. האמת? תוכל להסתפק רק בוויקיפדיה

שאול 18 בספטמבר 2015

40 מיליון עוקבים בפייסבוק. אני מניח שיש הרבה יותר.

בילבו באגינס 19 בספטמבר 2015

43 מיליון אנשים עשו לייק לעמוד של צ'לסי בפייסבוק. אני אוהד חיפה ולא עשיתי לייק כי זה נראה לי ילדותי אז כנראה שיש בערך 80 מיליון אוהדים לצ'לסי.

עופר פרוסנר 20 בספטמבר 2015

לפי סקר של ספורטמרקט הגרמנים (מ2011) לצ'לסי יש 135 מיליון אוהדים. שנה מאוחר יותר הקבוצה לקחה את הצ'מפיונס ליג – אז לדעתי זה עוד גדל.

אגב – כותב הפוסט התווכח איתי שלא יכול להיות להם יותר מכמה מיליוני אוהדים – הוא נתן כמה סיבות שרק כי אני מחבב אותו אני לא אגיד כאן.

טל בן יהודה 20 בספטמבר 2015

אתה יותר ממוזמן לתת אותן כאן. העובדה שאתה מסוגל להאמין שיותר מאחוז וחצי מאוכלוסיית העולם אוהדי צ׳לסי היא נלעגת בעיני.

מצד שני, היהירות של אוהדי הכדורגל בכל הקשור למחשבות ודעות על הענף שלהם לא מפסיקות להפתיע אותי. אבל אולי העובדה שאתם חיים בסרט היא חיובית עבורכם, בעיני זה קצת מביך.

הדבר הבאמת חיובי בעיני היא שמצאנו משהו שהגרמנים הפדנטים לחלוטין מרחו. הסקר הזה הוא בולשיט אחד ענק.

גלעד 20 בספטמבר 2015

אחלרי שכתבת "נלעג" "יהירות" "מביך" ו"בולשיט" אתה יכול קצת למקד את הדיון ולהביא משהו שיתמוך בהערכות האובייקטיביות שלך לגבי היקף האהדה לצ'לסי? אפשר גם משהו נלעג כמו סקרים נגדיים או רשתות חברתיות גדולות ומייצגות יותר מהפיילוט הזה שנקרא פייסבוק.

עופר פרוסנר 20 בספטמבר 2015

גלעד- טל לא מתעסק בהוכחות. הוא לא צריך את זה. זה סוג תפיסת המציאות שהופך את טיילור רוצ'סטי ליהודי

טל בן יהודה 20 בספטמבר 2015

אני לא הפכתי את רוצ'סטי ליהודי, מדינת ישראל עשתה את זה.

טל בן יהודה 20 בספטמבר 2015

כמו שאמרתי גם לעופר, הדרך היחידה שאני אקנה ת'מספרים המגוחכים האלה היא אם תרכזו את כל האנשים האלה במקום אחד ונתחיל לספור אותם. עד אז, הם פיקציה בשבילי.

אגב, כל הויכוח הזה הוא צדדי ומשעמם.
כל מי שרוצה, מוזמן "לקנות" את המספרים האלה, וכל מי שלא רוצה (אני) מוזמן להגיד שהם מגוחכים.

גלעד 20 בספטמבר 2015

סלח לי, כמו שאומרים, וגם הנושא אמנם לא כל כך קריטי, אבל… אתה כותב באכסנייה מכובדת, זרקת לאויר הערכה שלך על בסיס תחושת בטן, שלושה מגיבים שונים נתנו מספרים נגדיים וגיבו אותם בסוג של אסמכתאות [אולי מופרכות לחלוטין, לא יודע], ואתה, במקום להביא איזה טיעון ענייני נגדי, כותב מה עוד נדרש כדי לשכנע אותך שהתחושות הסובייקטיביות שלך לא נכונות…
הבת שלי לא האמינה הבוקר שהולכים היום לגן [חגים וזה..]. הסברתי לה שהיום יום ראשון, הראיתי לה בחוץ משאית לאיסוף זבל, ואת שתי הבנות של השכנים שהולכות לבית הספר. היא אמרה שהיא לא מאמינה לי עד שלא אתקשר לכל ההורים של כל הילדים ולכל המטפלות ושהיא תשמע שהם אומרים בטלפון שהיום יש גן. לוגית – הבקשה שלה והתגובה שלך – זהות.
אז הנושא ממש לא קריטי [גם לא מענין], אבל אנא ממך, כבד את האכסנייה ואת המגיבים כאן, זה לא מועדון אוהדים.

גלעד 20 בספטמבר 2015

ו…לא הייתי נדרש לסוגיה הקטנונית הזו לולא בתגובה הראשונה שלך ["נלעג" "יהירות" "מביך" ו"בולשיט"] טרחת לשדר זלזול כה עמוק במגיבים.

טל בן יהודה 20 בספטמבר 2015

חשבתי שהבאתי טיעון ענייני, מופרך לדעתי לחשוב שאלה מספרים, וזה לא כל כך מעניין אותי איזה סקרים יש.
אם יש משהו שאנחנו למדים מדי פעם במערכות בחירות למשל הוא שסקרים הם מטעים.

אני חושב שהמספרים האלה שמציגים כאן משולים למספר הזה שבלאט הציג.
"לצ'לסי יש 135 מיליון אוהדים" = "7 מיליון איש קמים בישראל לראות את המשחקים שלנו"

מדובר באותה האמינות.

רפאל 20 בספטמבר 2015

השאלה באמת מה היו הקריטריונים.
אפשר גם לומר שלמכבי ת"א מיליוני אוהדים בעולם השנה, כי פחות או יותר כל מי שפתח בישראל טלוויזיה או שמע חדשות בחודשיים האחרונים יגיד שהיה בעדם במפגש מול באזל ועכשיו בשלב הבתים באלופות.
תשאל כל ישראלי בחו"ל אם ניתן לומר שהוא בעד מכבי במשחק מול צ'לסי/פורטו והוא יענה בחיוב.
זה כבר עוד כמה עשרות אלפים : ).

רפאל 20 בספטמבר 2015

השאלה באמת מה היו הקריטריונים.
אפשר גם לומר שלמכבי ת"א מיליוני אוהדים בעולם השנה, כי פחות או יותר כל מי שפתח בישראל טלוויזיה או שמע חדשות בחודשיים האחרונים יגיד שהיה בעדם במפגש מול באזל ועכשיו בשלב הבתים באלופות.
תשאל כל ישראלי בחו"ל אם ניתן לומר שהוא בעד מכבי במשחק מול צ'לסי/פורטו והוא יענה בחיוב.
זה כבר עוד כמה עשרות אלפים או יותר.

B. Goren 18 בספטמבר 2015

נאה דרשת טל. אכן אנו ביקום מקביל בהשוואה לשנת 2004.

יואב 18 בספטמבר 2015

אם ההשוואה היא הכדורסל אז היא לא נכונה. פערים לא יסגרו מול הטופ האירופאי בכדורגל. לא בלייפ טיים שלנו.
בסל, מכבי עוקצת קבוצות עם תקציב משולש או מרובע. פה זה נפחים אחרים לגמרי.
אבל… אם מכבי תשתתף בקביעות במפעלים אירופאים, תגיע לבתים ואולי תגנוב פעם ב… נוק אאוט, זה יהיה מעולה.
ואפשר פשוט להביט על היוונים והתורכים. זה מה שהם עושים בתקציבים הרבה יותר גדולים משלנו. וגם שם, קורות פשלות לא מעט פעמים באי העפלה לשלב בתים כלשהוא.
איצטדיון חדש וגדול יאיץ את התהליך והוא מאסט.
נ.ב
מצד שני , זאת מכבי. והיא תמיד לימדה אותי לחלום(:

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

די כבר!

אולי מסתכלים קדימה לתבוסה הבאה.

שום איצטדיון חדש או כובעים ממותגים חדשים יגרמו לזה שבפעם הבאה (אפשרי במתכונת האפשרית) שמכבי תגיע לליגת האלופות היא תגנוב ניצחון מול קבוצות מסוג של צ'לסי.

ב-DNA של מכבי זה מעולם לא היה לבוא קטנים, משהו שאפיין את הפועל במסעות המוצלחים באירופה וגם אפילו של חיפה(נחיתות מנטלית שקיימת אפילו ברמה ארצית – חיפה מול תל אביב)

כל עוד מכבי לא תחרוט על דגלה – אנחנו מכבי who the fuck are you? היא תמשיך להסתכל קדימה לתבוסות. דינמו תבטל אותם וגם פורטו תבטל אותם.

בסמי עופר אין למכבי את הכוח של בלומפילד ואני צופה הפסדים מינימליים או תיקו ממוזל.

תכל'ס הפועל של פישונט הולמאי אוסטרץ' בשילוב עם גרשון בשיאו, דומב עם מזל של מנייקים מול לוקומוטיב ואבוקסיס שחושב שמילאן זה צפרירים חולון היוו את האפשרות שקבוצה איזוטרית הייתה שווה גול בכל משחק.

עכשיו תבואו תגידו זה גביע אופ"א והפערים היו קטנים יותר וזילזלו בנו יותר, אז תגידו.

נכון כולה משחק ראשון אבל אני נהנתי יותר מהדרך ששיחקה מכבי בקמפיין הקודם שלה, לעומת היכולת המביכה שהציגו החניכים הצהובים ביום רביעי.

מי שחושב שדינמו קייב ופורטו זה סרט אחר, טועה ומטעה.

ותפסיקו לקשקש שיש פה התוויה של דרך – כי ברגע שמכבי תעבור משבר בליגה עם כמה הפסדים, את הרוע שחדר הלבשה ישראלי מסוגל להפיק שום קטאלוני או קנדי יוכלו לעצור.

יואב 18 בספטמבר 2015

הקנדי וההולנדי ועוד איך יעצרו. אין חשש בכלל. קל. חדר הלבשה ישראלי זה אפילו לא משחק ילדים בשבילם.

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

ימים יגידו או ידליפו

שלו 18 בספטמבר 2015

"אתה יודע למה הדג בצלחת?
כי הוא פתח את הפה…"
ד. שוויצר

ולכן לא ידליפו, גם כדורגלן טיפש יודע שיום אחרי הדלפה, הוא יצטרך לקבל משכורת מטביב,
או להיות על תקן מנודה חסר שכר באדום או ירוק.
שזה לא נשמע משהו…

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

הלו!!!

זה שיש פה כסף קנדי, מנכ"לות סקוטית (אוי ואבוי) וניהול הולנדי/קטאלוני לא מוציא את השכונה מקריית שלום, לא משנה כמו גופיות GPS תלבש וזה שיש מתקנים חדישים.

לפעמים כדורגלנים הם ילדים קטנים שנגע בהם כישרון ולרבים מהם יש הרס עצמי ובא להם משכורת מעוקלת מטביב.

שגיא 18 בספטמבר 2015

מכבי כבר 3+ שנים בלי שום "משבר בחדר ההלבשה" והיא ממש לא היתה בלתי מנוצחת ב-3+ שנים הללו. אז כנראה שבמכבי יודעים לטפל ולצמצם משברים בניגוד לקבוצות אחרות שרק יודעות להעצים אותם.

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

שוב,
מכבי מעולם לא הייתה במבחן רציני כזה.

ללכת לשחק באיצטדיונים גדולים בחו"ל ואז לחזור לסכנין וכ"ס משבש לקבוצה את הראש.

כן, תגיד שבליגה האירופית היה אותו דבר, אבל ללכת לשחק בפרנקפורט זה לא סטמפורד ברידג' ואז יאללה להמנע מבורות בלויטה.

מה שגם, נוצרו מעמדות חדשות במכבי גם של לאום וגם של משכורות.

אני לא אומר שזה לא אפשרי, אבל אני צופה לרחש בחש, במיוחד שיש סוכן בשם נמני אבל זה נושא לפוסט אחר.

הסטנו את הדיון המקורי לנושא אחר. בכל מקרה, מכבי בינתיים לא שווה גול באלופות, אפילו שיש את זהבי.

מאיר (חדש בשכונה) 18 בספטמבר 2015

מכבי היתה שווה גול כבר ביום רביעי והיא תבקיע יותר מאחד בהמשך. היכולת ביום רביעי הביכה רק מי שלא מבין כדורגל ופערים. מכבי המשיכה לשחק עד הדקה האחרונה מול קבוצה המדורגת במקום הרביעי בדירוג אופא, ספגה שערים משני שחקני ברזיל ושני שחקני ספרד.
נדמה שאתה מצפה לכל המרעין בישין שתיארת כעתידים לקרות בעת משבר. במקרה הגרוע, לא תהיה אליפות השנה ותהיה ליגה אירופית עם הגרלה טובה, בזכות הדירוג. אני מניח שלקחו בחשבון שזה יכול לקרות וימשיכו הלאה באותה דרך, על אף התקלה אם וכאשר תקרה.

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

וואי מאיר, חשפת אותי! אני לא מבין כדורגל ופערים.

נו טוב – אם זה מה שעוזר לך לישון טוב בלילה.

אני לא מצפה לשום דבר בנוגע למכבי, אינני מתבונן במכבי בפריזמה של קבוצה כזו אחרת. רק כמתבונן מהצד.

התיאור שלך במקרה הגרוע מזכיר לי אוהדי הפועל שהיו אומרים: "לא ניקח אליפות אבל לפחות ננצח בדרבי…"

קבוצה שמתיימרת להנחיל סטנדרטים חדשים בכדורגל הישראלי ובמידה מסוימת קבעה שהיא הולכת להיות האלופה הנצחית בגלל ההשקעה לא לוקחת את הסאנריו האיום שהצגת.

אבל עזוב העיקר שתשן טוב בלילה, מה אני מבין?

תומאס נוימן 18 בספטמבר 2015

באמת מה אתה מבין. מכבי עברה משבר בליגה עם כמה הפסדים. גם בעונה של אוסקר וגם בעונה שעברה. ג'ורדי לא התרגש, לא היו הדלפות וחדר ההלבשה תפקד כרגיל. ומכבי מעולם לא קבעה שהיא הולכת להיות האלופה הנצחית, אפילו לא במרומז. הסטנדרטים ימשיכו גם כאשר מכבי תאבד אליפות (והיא תאבד מתישהו). כל עוד מיטש כאן הם ימשיכו. וזה לא תלוי אליפות, לא תלוי השתתפות בליגת אלופות. זה תלוי הבעלים. במידה מסוימת זה יכול להיפגע אם המחליף של ג'ורדי לא יותיר את אותם סטנדרטים שהוא התווה, אבל קשה לי להאמין שזה יקרה כל עוד מיטש הוא הבעלים.

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

מבין לא פחות ממך ואדון מאיר.

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

מדהים שאנשים חושבים שמכבי היא מעל לכדורגל הישראלי בגלל שהבן של הגיע במימון תאגיד קנדי.

מאיר (חדש בשכונה) 18 בספטמבר 2015

אשן טוב הלילה, אבל מכבי בודאי לוקחת את הסצנריו הזה בהסתכלות לטווח ארוך. אף אחד שם לא משלה את עצמו שלא תהיה נפילה חד פעמית של מקום שני או שלישי, אחרי הכל זה ספורט.

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

לילה טוב חבוב

פראליה 18 בספטמבר 2015

אני דווקא כן אופטימי וחושב שתוך חודשיים הפערים יצטמצמו, לדעתי אתם הולכים לעבור את החצי יותר משלוש פעמים במשחק בחיפה, יש מצב אפילו שהשופט יתן לכם פנדל, תשמור.

מאיר (חדש בשכונה) 18 בספטמבר 2015

נדמה לי שזה לא הזמן הנכון בשביל אוהד חיפה לדבר על מכבי או ליגת אלופות בכלל

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

נכון.

שמכבי על הסוס, אין זכות לאף קבוצה להתייחס להצלחה כזו או אחרת כאפשרית.

אך שמכבי קוששו תיקו בדרבים והייתה חוזרת מקריית אליעזר עם שלישיות, הם לא הפסיקו לקשקש איך הם ניצחו את המשטרה הבריטית המהוללת.

פראליה – אתה לא מבין שרק לאוהדי מכבי יש זכות קיום בגלל שהם לא ירדו ליגה מעולם?

תתבייש לך!

לילה טוב מאיר.

שלו 18 בספטמבר 2015

תודה לאל ומיץ' שאנחנו כבר לא שם.

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

הגלגל תמיד יכול להסתובב…תראה את מאן יונייטד ועוד שלל דוגמאות.

yaron 19 בספטמבר 2015

איאן סוף סוף חשפת שאתה בסך הכל אוהד חיפה מתוסכל, זה מסביר הכל.
תקרא את הדוחות הכספיים שלכם ושלנו ותחפש תשובה קצת יותר טובה לפערים ביננו מ"הבן של במימון קנדי"
מתקבל הרושם שההפסד שלנו לצ'לסי הוא הדבר הכי טוב שקרה לכם בארבע השנים האחרונות…

איאן ראש נטול שפם 19 בספטמבר 2015

נראה שיש איסור לקלל בשבת לא?

אני אוהד חיפה?…חוץ מזה שאשתי פעם בכמה שנים גוררת אותי באוזן בסוכות לפסטיבל הסרטים אני לא סובל את העיר הזו.

התכוונתי שהצלחה היא זמנית ויחסית.

גיל ז. 18 בספטמבר 2015

מצויין טל. צמצום הפערים הוא בראש ובראשונה מנטלי, לא יודע אם הביטוי "לתת כבוד" נכון כאן
אבל להגיע לשלושה מצבים של 100% שער ולא לכבוש אחד, זה כל ההבדל.
גם אם הפערים כרגע מבחינת חוזק ומהירות הם עצומים, עצם ההגעה למצבים מעודדת אותי.

שלו 18 בספטמבר 2015

בתור אחד שחווה 7-1 עם רומא מול היונייטד, הפערים הם לא בתוצאה…
במנגנון הנוכחי של ליגת האלופות קבוצות כמו רומא לא מצליחות להגיע לחצי גמר ומדורגות בדרגה שלישית-רביעית.
כך שהמשימה של מכבי היא יותר פשוטה.
לשרוד באירופה תוך התקדמות איטית בדירוג, ולקחת עוד אליפות.
הבעיה של מכבי היא לגדל שחקנים ישראלים ראויים (להגיע למצב שיש לה 4-5 כאלה בהרכב).

ליגת האלופות היא גביע אופ"א.
וצ'לסי של היום היא בטח לא זאת שהפועל פגשה (ועדיין כל הכבוד על מה שעשתה מולה אז).

אני לא יודע אם מכבי יצמצמו את הפער וממי,
אבל אם תצליח להתייצב על מפעל אירופי כל שנה, ולהגיע לאלופות בתדירות סבירה,
אולי תצליח להתקדם להגרלות יותר קלות במוקדמות…
בטווח של 10 שנים עוד שתי הופעות בליגת האלופות נראה לי הישג אדיר.

הישג חשוב לא פחות הוא להגיע לעצמאות כלכלית, ברגע שזה יגיע אפשר יהיה לדבר על התקדמות אמתית.
היום ברשימת המטלות יש להשיג אצטדיון מכובד, בלומפילד הוא כבר לא כזה…

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

שלו, אני מסכים איתך עם המון דברים שכתבת, הסיכוי שמכבי תגיע לעוד שתי הופעות באלופות הגיוני בהחלט, בעיקר בזכות השיטה.

אבל יש יחד עם עצמאות כלכלית צריך להבין דבר פשוט מאוד. גם אם מכבי תופיע 6 פעמים מתוך עשרת השנים הבאות באלופות, הפערים שקיימים ישארו לנצח בגלל חוסר אפשרות בלהתחמש בזרים איכותיים, אפילו אם יהיו בסגל דור הישראלים המוכשר ביותר.

אנחנו מדינה קטנה עם בעיות רבות, כסף הביא לפה זרים איכותיים בסוף הקריירה שלהם או בינגואים בדיעבד, אבל לא כאלו שבאמת יוכלו להשלים את הפערים שקיים ביננו לבין הכדורגל האירופאי.

גם ג'ורדי המהולל לא יוכל להביא לפה את צ'אבי או בוסקטס על כיסא גלגלים, צריך להבין את זה.

מכבי כמו הכדורגל הישראלי צריך לשאוף למודל סביליה או משהו יותר קרוב גלאטסראיי…לזכות מתישהו ב-25 שנה הקרובות בליגה האירופית. זה מקומנו וצריך להכיר בך.

שלו 18 בספטמבר 2015

מכבי עלו לליגת האלופות אחרי 11 שנה,
התקדמות עבורי היא להצליח לשחזר את ההישג בקצת פחות שנים…
השחקנים שהזכרת מסתובבים בין ארבעה חמישה מועדוני צמרת באירופה,
גם מכבי סל עם כל הזכיות שלה בגביע אירופה לא נמצאת בסטטוס כזה.

לזכות בליגה האירופית ב 25 השנים הקרובות, אני קונה, אין שום סיכוי.
אני יותר רוצה להגיע למצב שיהיה אפשר לקנות מנוי למכבי.
ואולי מידי פעם נצליח לנצח קבוצה גדולה שאיבדה עניין במפעל (כמו חיפה נגד היונייטד או התיקו שלנו נגד יובה).
מי שחושב אחרת, טוב, הייתי רוצה לדעת איזה חומרים הוא לוקח.

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

זה לא קשור לחומרים.

גילוי נאות – אני ממש לא אוהד את מכבי, אבל בסיטואציה שמתקיימת בכדורגל הישראלי שיש בעלים אחד בעל ממון רב שמעוניין לבנות פה פרוייקט ראוי ורווחי לא יכול לפסול זכייה בתואר אירופאי כזה או אחר כמטרה סופית. זה קורה בכדורגל הטורקי, קרה ביווני, שתי ליגות שדיי קרובות באופי שלהן לשלנו.

אני רק שמתי את הנקודה על איפה ואם זה בכלל אפשרי.

בעולם מושלם מכבי הייתה זוכה בליגת האלופות האסייתי כבר שנה חמישית, אבל במציאות הקיאו אותנו לאירופה ושם לא נוכל לעולם להתמודד ברמות הגבוהות, לא משנה אם תבנה פה את המראקנה התל אביבי.

ושלו בחייאת, בסוף אני אאמין לזה שיש אוהדי מכבי לא שחצנים שחלומם הוא רק רוצים לקנות מנוי.

Lord Anthony 18 בספטמבר 2015

לא מציאותי לדבר על תואר אירופאי כלשהו בעתיד הנראה לעין, העובדה שגאלאטסראיי לקחה גביע לפני 17 שנים לא הופכת את זה לריאלי יותר. הבדלי התקציבים, גם במפעל המשני, הם פשוט גדולים מדי.
גם הקבוצות הטורקיות, עם כל הכסף שמושקע בהן, לא מצליחות לעשות יותר מדי באירופה, אולי לפעמים עם קצת מזל איזה קבוצה טורקית מצליחה לעבור את שלב הבתים בליגת האלופות.
מטרה ריאלית למועדון בסדר גודל של מכבי תל אבי צריכה להיות הגעה לשלב הבתים של ליגת האלופות באופן סדיר ושיבוץ בדרג 3, ולפעמים כשהכל מסתדר כמו שצריך לעלות משלב הבתים.

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

מי שמאמין לא מפחד…אה רגע זה של המשוגעים מהבירה

Lord Anthony 19 בספטמבר 2015

אומרים שיש גבול דק בין אומץ לטיפשות.

איאן ראש נטול שפם 19 בספטמבר 2015

אתה מספר לי?

תודה על הדוגמא האישית.

גיא זהר 18 בספטמבר 2015

למה לא לזכות במפעל משני? או לפחות להגיע לשלבים הגבוהים שלו? להזכירכם מי התמודדה בגמר מול סביליה בשנה שעברה? ומי הגיעה לחצי הגמר לפני ארבע שנים? ההבדל בין קבוצה כמו מכבי לצ'לסי ודומותיה (וצ'לסי לא מקום ארבע כמו הדרוג המגוחך אבל בהחלט בין השמונה-עשר הטובות) דומה לזה שבין מכבי סל לבין קבוצת אן.בי.איי בינונית. לא תהיה סגירת פערים לעולם כמו שגם קבוצה כמו באזל לא תסגור פערים מקבוצת צמרת אנגלית

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

נו זה מה שאני מנסה לומר.

גביע הליגה האירופית חייב להיות מטרה בעתיד הנראה לעין.

מאיר (חדש בשכונה) 18 בספטמבר 2015

נטול, לא התכוונתי להעליב אישית שאתה לא מבין, אבל באמת, מטרה של הגעה לגמר ליגה אירופית לקבוצה ישראלית, שעוד נותנת פור לאירופאיות עם מספר הזרים שהיא יכולה לשתף, 5 לעומת 11, זה משהו דמיוני לחלוטין.

גיא זהר 18 בספטמבר 2015

גלטסראי זכתה בגביע אופא לפני כעשור עם חמישה זרים. לחלום אפשר

איאן ראש נטול שפם 18 בספטמבר 2015

שמעתי שלאחרונה מדברים באופ"א על מפעל שלישי.

לאלו שחושבים שאני על חומרים אסתפק בתואר אלופת ליידי גודיאבה האירופית המקבילה לגביע השוקו.

עם כל הפליטים, בטח אף קבוצה הונגרית/קרואטית/סרבית/גרמנית לא תרצה להתמודד עם הישות הציונית הצהובה ונקח בטכני.

איאן ראש 18 בספטמבר 2015

אז מזל שהבעלים שלך חושב אחרת.

קפטן קוקי 18 בספטמבר 2015

התקדמות של מכבי באירופה לא יכולה לקרות במנותק מהתקדמות של הכדורגל הישראלי.
זה שונה מאוד מהכדורסל מכל מיני בחינות, והראשונה היא שמגבלת הזרים לא תוסר בעתיד הנראה לעין.
הכדורגל הישראלי חייב שיהיו לו לפחות שתי נציגות שמשתתפות במסגרות אירופאיות באופן קבוע, ולמשוך את הליגה למעלה. מכבי מתחילה בהתקדמות הזאת, וזה גם זולג לקבוצות אחרות (רחמנא ליצלן, אפילו הפועל תל אביב של בארי ה"אנטי מונופוליסט" בן זאב כבר הביאה גופיות GPS).
כמו שכתבו פה כבר, הכדורגל הישראלי חייב ללמוד לחשוב יותר מהר – זה קורה באימונים, וזה מתחיל לקרות במשחקים. הכדורגל היום מהיר הרבה יותר משהיה לפני עשור (עם כל הכבוד לחיפה של שום או הפועל של קשטן).
בסך הכל, כשזה יקרה – וזה ריאלי לחלוטין לצפות שקבוצות כמו ב"ש וחיפה יהיו חברות קבועות במפעלים האירופיים, אנחנו ניתן קפיצה גדולה קדימה, וזה ימשוך את כל הליגה.
אז בסך הכל יש מקום להיות אופטימיים. מה שנראה כרגע כמו פערים עצומים יכולים להצטמצם ולהיות ריאליים בתוך עשור. תמיד היינו מדינה שלמרות קוטנה מצליחה להגיע להישגים כשהיא רוצה. מי יודע, אולי אפילו בספורט.

דיזידין 19 בספטמבר 2015

. כיפת ברזל ירטה בטעות אוהד שעף על עצמו גבוה מדי אחרי התבוסה.
אם מכבי היו מוציאים תיקו, היינו נזקקים כנראה למערכת החץ.

דנידין 19 בספטמבר 2015

בקשר לווינר:
כשאני הסתכלתי על הווינר, לצ'לסי היה יחס של 1.05 ולמכבי בערך 12. אין שום סיבה לשים כסף על צ'לסי, (אלא אם כדי לסגור שלישייה ) אבל 120 שקל על 10 זה בהחלט מפתה, גם אם יודעים שזה חסר סיכוי כמעט לגמרי.
בגלל זה הרבה יחסית שמו על מכבי, פשוט מעט מאד שמו על צ'לסי כנראה

נולי 19 בספטמבר 2015

ההתקדמות המשמעותית תקרה כנראה כשילדים שמתאמנים תחת צוות האימון הנוכחי של מכבי יגיעו לבוגרים.זו בעיניי ההשקעה החשובה ביותר של גולדהאר, שמהווה מודל לקבוצות אחרות ותקדם את כל הכדורגל פה.
יאללה מכבי!

גדגדון 19 בספטמבר 2015

אכן לחלום זה יפה. אני ראיתי את הפערים במשחק של מנצ'סטר יונייטד נגד ברוז'. סך הכל אני די תופס מהכדורגל הבלגי, ויודע שבכל קבוצת צמרת בלגית יש כמה שחקנים שככל הנראה נשמע עליהם בעתיד הקרוב-בינוני. אבל יונייטד שחטה אותם בלי למצמץ, מה שהם לא מצליחים לעשות לקבוצות בינוניות ומטה באנגליה. המסקנה שלי היא שברוז' הייתה יורדת ליגה כבר בינואר בפרמייר ליג.
כל עוד אין פה כלכלת כדורגל גדולה, שבה מכבי יכניסו סכומים גדולים יותר מזכויות שידור וכד', כדי לצמצם פערים מיטש יצטרך להוציא מאות מיליוני יורו מהכיס. לא רואה את זה קורה. אגב, גם קבוצות כמו פורטו וסביליה לא יצמצמו פערים מול צ'לסי באיירן ריאל ובארסה. מכבי שואפת להיות באזל, ששואפת להיות פורטו, ששואפת לשמור על מאזן רווחי בשוק העברות. וזה הגג שהם יכולים לעשות.

yaron 19 בספטמבר 2015

קצת נסחפנו כאן עם הסגירת פערים…
לא חושב שזאת המטרה של גולדהר/קרויף וגם לא גביע האירופאית.
אני חושב שהם מדברים על צמצום פערים, וזאת מטרה ראויה ואפשרית.
עונה אירופאית כמעט כל שנה, האלופות אחת לשלוש שנים, מקום שלישי באלופות ו/או פלייאוף באירופאית מדי פעם.
תקציב ראוי ואיזון כלכלי (פחות או יותר).
זרים ברמה גבוהה יותר.
מכירת שחקנים ברווח רציני מדי פעם.
איצטדיון א מ י ת י.
לכל אלה אפשר להגיע, ולשם צריך לכוון.
ודרך אגב, גם מכבי חיפה, הפועל ב"ש, ביתר והפועל צריכות ויכולות להתכוונן לשם. יש להן פוטנציאל וכל מה שצריך זה ניהול מקצועי מלמעלה ללמטה וקצת סבלנות :-)

-גיסנו- 20 בספטמבר 2015

לא נראה לי שמכבי מסכנת קבוצות כמו צ'לסי, לעומת זאת בגלל שבמשחק הזה לא היה שום דבר לא צפוי או מחריד במיוחד, הם מבינים שזה עניין של זמן עד שמכבי תשבור את השיאים של יריבותיה הישראליות. גם הפרשנים וגם האוהדים (כולל אלה שהיו בני 3-4 כשמכבי חיפה ניצחה את יונייטד אבל מתפארים כאילו הם היו שם אתמול)

כי הם דיברו על זה ש"מכבי בחיים לא תגיע פעם שניה לצ'מפיונס כמו מכבי חיפה". צ'ק.
אמרו שמכבי לא תזכה באליפות שלישית רצוף כמו שחיפה עשו עם רוני לוי. צ'ק.
אמרו שמכבי לא תיקח דאבל. צ'ק פלוס גביע טוטו.
אמרו שעד שמכבי לא תעשה כמו הפועל ותגיע לצ'מפיונס אחרי עונה של דאבל זה לא שווה כלום. דאבל צ'ק.

וכשכל סעיף ברשימה שלהם "למה מכבי בעצם לא קבוצה טובה ובחיים לא תהיה" קורס, הם מחפשים בכח להעצים כל נפילה כאילו מדובר בהתרסקות קולוסאלית.
ואז הפסד לא נעים אבל סביר החלט בהתחשב במציאות (הבדלי רמות + התרגשות + שוק מקצב המשחק), הופך לבזיון ותבוסה איומה, כי לעזאזל המציאות – צריך להוכיח איכשהו שמכבי קבוצה פח!

רפאל 20 בספטמבר 2015

מכבי קבוצה חזקה מאוד וממושמעת. לא מכיר מישהו שלא מכיר בכך.
זה הקהל של הכדורגל באופן כללי שאיכפת לו הרבה יותר מהערצה וסוגים של עבודת אלילים מאשר תחרות אמיתית
וכל אחד, איך לא, מנסה להראות איך הוא והצבעים שמתאימים לו הם המקור לכל הטוב לעומת הצבעים האחרים שעושים רק רע או שבכל מקרה, בגללם לא מספיק טוב וסתם מקנאים ורוצים להרוס אז מלכלכים על הטובים.
אוקי, נחמד. בניגוד לקינלי וסמנתה פוקס, זה לא עובר…
מה לעשות, מי שבתקשורת חייב לפרנס את משפחתו והעבודה שלהם זה לבלבל את המח למי שעוד לא מבין מה התפקיד שלהם. הייתי עושה אותו דבר בדיוק.

רפאל 20 בספטמבר 2015

ועוד פעם- למקרה ששכחנו… הדבר הכי טוב שקורה בכדורגל הישראלי ( מלבד הרעיון לשנות את הפורמט כמובן… חחח )
זה הפועל באר שבע. לא היה אפילו סיכוי לאשליה של תחרות צמודה בטבלה בשלוש השנים האחרונות לולא הקבוצה של אלונה.
זה הדבר האחרון שעוד איכשהו משאיר כמה מהשחקנים הבכירים במכבי.
שרן ייני עשה בשכל, יש לו כל שבוע שני או שלישי משחק מול קבוצה גדולה וכמעט כל התמודדות בהולנד היא מול 20 אלף אוהדים או ( הרבה ) יותר באצטדיונים מודרניים ואווירה ספורטיבית מהמעלה הראשונה.

הכדורגל הישראלי הוא בעל פוטנציאל עצום שאינו מנוצל.
לקחת את המאזן הטוב בליגה עם סגל כזה ( לעומת מי שיש מולם ), זה לא חכמה, לא מעניין, לא מרגש, לא אינדיקציה לכלום, גם לא לססמאות היפות על דרך ועבודה נכונה.
זה מ-ש-ע-מ-ם. השחקנים הטובים במכבי יטעמו קצת מאירופה ויברחו מכאן כל עוד הם 'סחורה' חמה.
כמו שקרה לחיפה, כמו שקרה להפועל, כמו שקרה כל הזמן.
אין מה לעשות נגד זה. אפילו ה'פלייאוף' לא ישנה זאת ( הוא ישפר את הכדורגל הישראלי, אבל לא בהכרח ישאיר שחקנים כמו זהבי ).

-גיסנו- 20 בספטמבר 2015

שעמום, כמו יופי, הוא בעיני המתבונן.
יש אנשים שדקה וחצי של כדורגל כלשהו מעבירה אותם על דעתם, אני לא מסוגל לראות יותר משתי דקות של בייסבול או פוטבול, יש כאלה שקפיצות למים זה ה-דבר בשבילם….

הפועל ב"ש היא דבר יפה כי היא מנסה לגדול בעצמה להביא את עצמה לרמה מספקת כדי לתת פייט למכבי, במקום לנסות ליצור שוויון מלאכותי ע"י שיטות מוזרות כאלו ואחרות ;)

במקרה הכי טוב הליגה הישראלית יכולה להפוך לליגת מקפצה לליגות הגדולות (ולא רק לבלגיה/פולין/קפריסין/סלובניה/ליגות משנה). שכשייני עוזב, הוא יעזוב לספרד או הפרמייר ליג, ולא "רק" להולנד (שעדיין ליגה עדיפה בהרבה על הישראלית אבל כבר לא בטופ של אירופה). לי נראה שבמכבי מבינים את זה, וינסו ליצור המשכיות ברמה כדי שהתחלופה לא תפגע. תמיד אפשר לחזור לדוגמה של באזל, שכמות השחקנים שבאה והולכת שם אסטרונומית ועדיין הקבוצה זוכה באליפות בכל שנה ואי העפלה לצ'מפיונס כמו השנה נחשבת להפתעה גדולה.
כשאתה מבין את מקומך בשרשרת המזון הרבה יותר קל לגדול נכון.

רפאל 20 בספטמבר 2015

הם מביאים את עצמם בזכות הכסף שהוא כמובן לא מלאכותי
בדיוק כפי שהכסף של גולדהאר לא מלאכותי וזה של יענקל'ה גם כן לא.

רעיון יפה להבין את מקומך בשרשרת המזון.
רק חבל שהשרשרת חונקת את התחרות והקבוצות הן מזון טבעי לקבוצות הגדולות המפוצצות בכסף לא מלאכותי.
מה הבעיה להיות הכי טובים בליגה, לאסוף כרטיסים לאירופה על הדרך ולנצח סדרות פלייאוף מול היריבות האחרות בסיום העונה במקום להרוג את התחרות?
זה מה שלא הבנתי.

Comments closed