מי את מכבי ת"א?

כחודשיים לתוך העונה, אני לא כל כך יודע למה לצפות ממכבי ת"א

game

נגמרו החגים, זמן מצוין לחשבון נפש וגילויים חדשים, כמו למשל, מי זו המכבי ת"א שמשחקת לפנינו? אני לא צוחק, אני באמת שואל כי אני לא חושב שאני סגור על זה, למרות שאני צופה ועוקב אחריה כבר למעלה מחודשיים. אודה שזה לא לגמרי באשמתה אלא יותר הנסיבות של העונה הנוכחית. אבל עדיין, אנחנו כבר בחודש אוקטובר, כ-15 משחקים רשמיים מאחורינו, ואני לא ממש סגור על הציפיות הראליות מהקבוצה הזו (ציינתי "כ-15" כי זה תלוי אם אתם רוצים לספור את משחקי גביע הטוטו ואת שני המשחקים הראשונים במוקדמות הצ'מפיונס).

לפני שאתם מתחילים לגרד את הראש בחוסר הבנה, ברור לי שהציפייה הראלית ממכבי ת"א היא (עוד) אליפות פלוס תוספות, אבל אני (עדיין) לא יודע האם זה צריך לבוא בקלות או לא. האם לצפות למאבק ארוך וקשה ולהכין את עצמי שגם איבוד התואר אחרי שלוש זכיות רצופות זו אופציה ריאלית או האם דבר כזה יהיה כישלון חרוץ של כל המערכת. האם "דאבל" (או טרבל) שני ברציפות, אחרי עשור ללא גביע וכמעט שני עשורים ללא דאבל, זו חזירות לשמה או שאיפה מציאותית. האם 0 נקודות בצ'מפיונס זו המציאות או שמא אני עדיין צריך לשאוף למקום שני בבית (או אולי אפילו מקום ראשון עקב מצבה המדרדר של צ'לסי).

אם נסתכל על התקדים של ההשתתפות שלנו בליגת האלופות ב-2004, אז המציאות הייתה די פשוטה כשאני עדיין זוכר את ניר קלינגר מסביר אותה בתכנית הטלוויזיה של אבי רצון. קלינגר, אז המאמן המוצלח של מכבי ת"א, עם אליפות וצ'מפיונס מאחוריו וכל הקריירה לפניו, עמד בפני המון חיצי ביקורת על היכולת הלא משכנעת של הקבוצה בזירה המקומית, יחד עם תוצאות די צפויות מול באיירן, יובנטוס ואייאקס בצ'מפיונס ליג.

כשנשאל על ידי רצון למה מכבי ת"א נראית איך שהיא נראית, קלינגר השיב בצורה די נחרצת וגלויה שהוא לא הולך לשחק בשתי שיטות שונות, אחת בצ'מפיונס ואחת בליגה בישראל. הקבוצה שיחקה בצ'מפיונס בצורה סגורה ומבוקרת, וכך זה יהיה גם בארץ עד שהקמפיין האירופאי ייגמר, כך הצהיר קלינגר, אז אל לנו האוהדים או לתקשורת לצפות אחרת. אז לא ציפינו להרבה, וזה נמשך עד 2013 (תודה ניר).

לשמחתם של אזרחי האומה הצהובה, אנחנו כבר לא שם, וכשאני כותב "שם" אני מתכוון לעידן שבו ניר קלינגר, לוני הרציקוביץ' ואמיל אמבמבה היו חלק מהקבוצה. ציטוט כמו של קלינגר, שהתקבל בזמנו בסוג של הבנה, היה מתקבל היום בלעג מהול ב"מה?!?!?!". לא בשביל זה מיץ' בנה כאן כמעט שתי קבוצות כדורגל עם ג'נרל מנג'ר, מאמנים, מתקנים ועזרים טכנולוגיים ברמה הגבוהה ביותר. מכבי של השנה נבנתה כדי להתחרות בצ'מפיונס (במידה מסוימת) ולקחת אליפות בארץ, כלומר לשחק בשתי המסגרות באופנים המתאימים לה ולהן.

*

ואם כבר הזכרנו את הצ'מפיונס, בואו נסטה מהדרך הראשית ונרד שנייה לדרך עפר כדי לבצע מעקף ולדבר על המיקום של המשחקים. כן כן, אני רוצה לשחרר קיטור על הנסיעה לאצטדיון סמי עופר מאזור תל אביב והנסיעה חזרה ממנו.

ובכן, זה לא כיף. בעצם, זה ממש לא כיף. אף כיוון. לא ברכב פרטי, אוטובוס או רכבת. אם איכשהו נסעתם והצלחתם ליהנות מכיוון אחד, סביר להניח שלא נהניתם מהנסיעה בכיוון השני. אלא אם הגעתם וחזרתם לשם במסוק.

תראו, "להיות בלחץ" זה לא דבר כיפי. גם אם הצלחת להגיע למשחק בזמן, זה לא כל כך משנה אם בשעה האחרונה ישבת באוטו כמו פקעת עצבים בגלל הפקקים, ואז היית בלחץ כדי למצוא חניה (חוקית כדי שלא יגררו לך את האוטו), ואז בלחץ להגיע ברגל לאצטדיון, ואז בלחץ להיכנס עם התורים הארוכים מחוץ לשערים. אתם שמים לב לתבנית החוזרת כאן נכון?

אז כדי להימנע מלהיות בלחץ ולהגיע לתחילת המשחק בצורה רגועה ושלווה (או ליתר דיוק, להשמעת השיר של הצ'מפיונס) אתה צריך לצאת מאזור תל אביב כשלוש שעות לפני המשחק. שלוש שעות. שלוש שעות! מינימום. זה המון זמן. ולצערנו, ואני אומר זאת ללא ציניות, לא כולנו מנהלים חיים ללא מחויבויות. מכבי ת"א היא אהבת חיינו, אבל לאנשים יש גם משפחות, עבודה, מטלות. מעבר לתענוג של המשחק עצמו, שלוש שעות רק כדי להגיע לאצטדיון זה פשוט יותר מדי.

ואז מגיעים לדרך חזרה, כשאנחנו נפסח מעל האנשים שיוצאים לפני הסיום ונתייחס לאלה שיוצאים בשריקה או אחריה (ואין לי מילה של ביקורת כלפי העוזבים, באמת. כל השטויות האלה של "מי שיוצא לפני הזמן הוא לא אוהד" יותר מדי אינפנטיליים מכדי שאגיב להם ברצינות). כמובן שיש את אלה ש"משיגים את הפקקים", אבל אחריהם יש את אלה שלא, ומדובר בחלק לא קטן של האוהדים, כשיש את אלה שחוזרים ברכבת, או בהסעות. מאיסוף עדויות של חברים ואוהדים בטוויטר ופייסבוק, ואוהדים שהם גם חברים בטוויטר ובפייסבוק, נאמר ש-1:30 הייתה שעה מוצלחת להיות בבית במיטה. אני חוזר, מוצלחת. תחשבו על השעות הפחות מוצלחות.

בואו נגיע לשורה התחתונה. אם מכבי ת"א מתכננת להמשיך ולהשתתף במפעל הזה באופן קבוע, ולפי מעשיו ואמרותיו של גולדהאר נראה שזה הכיוון, בלומפילד החדש, שיהיה מוכן רק בעוד מי יודע כמה שנים, לא מספיק. הפתרון צריך להיות קרוב בהרבה, גאוגרפית וכרונולוגית, כי החוסר יכולת של כבישי ישראל להתמודד עם כמות כזו של מכוניות שעולה צפונה\יורדת דרומה מתסכלת וגורעת מכל החוויה. ועכשיו, חזרה לכביש הראשי של הטור.

*

אז אני מסתכל במכבי ת"א של שתי המסגרות, שופט אותה לפי הציפיות והסטנדרטים של כל אחת מהן, ועדיין לא יודע למה לצפות ממנה. כשאני מנסה לארגן את הראיות הזמינות לנו, כאשר מדובר בלא מעט תוצאות ומשחקים, אני עדיין לא מגיע למסקנות חותכות ולא מוכן לצאת בהצהרות. בואו ונסתכל יחד על חלק מהראיות האלה.

יש לי ניצחון מול באר שבע בטדי במשחק מרדים שבו מכבי כבשה מחצי מצב, אבל, אין לי מושג אם זה מעיד יותר על מכבי ת"א או הפועל באר שבע. יש לי תיקו מול קריית שמונה שההחמצות של מכבי כבר התחילו להצחיק אותי. יש לי הפסד מול הפועל רעננה. רעננה! וואט דה פאק! רעננההההההההההה!!!!!!! בבלומפילד!!!!!! לעזאזל עם זה, הלאה. יש לי משחק לא כל כך משכנע מול בני סכנין, ויש לי ניצחון נהדר מול מכבי חיפה, אבל אני לא יודע אם לכתוב "אבל זו מכבי חיפה" או "וזו עדיין מכבי חיפה בסמי עופר מלא". ואז החמישייה מול עכו, והפעם בהחלט אפשר לכתוב "אבל זו עכו". סך הכל מקום ראשון אז אי אפשר להתלונן, אבל מכבי ת"א החלה לשכנע רק לאחרונה. אולי. מי יודע.

ואז, בין כל הראיות האלה מישראל, יש את הראיות מהצ'מפיונס ליג, שאין לי מושג בכלל כמה משקל צריך לתת להם. מצד אחד היו לנו משחקים שהיוו ניצחונות טקטיים מפוארים של השחקנים על פזלן ובאזל, משחקים שבו מכבי עמדה על המגרש בצורה מופלאה כשהיא ממושמעת וחדורת מטרה, מצד שני יש את ההפסדים לצ'לסי ודינמו קייב. אמנם זה כבר שלב חדש לגמרי, אבל אין לי מושג איך להתייחס לשני המשחקים הללו בגלל הפערים עצומים שקיימים ושכולם אוהבים להדגיש שוב ושוב. ושוב ושוב.

*

ברשותכם, סטינו פעם אחת מהדרך, מה זה כבר פעם נוספת. כמה מילים על המשחק עצמו מול דינמו קייב שלמען האמת לא כל כך ידעתי איך לשפוט עד כמה ימים לאחר מכן. כאשר יצאתי מהמשחק (אחרי השריקה!) ורצתי לאוטו כמו מטורף, מצאתי עצמי נזכר בסוגיה שתמיד מטרידה אותי בהקשר של משחקי טניס. בטניס, משחק שאין שעון, לא פעם ולא פעמיים אני נותר עם תחושה קצת מעצבנת מהתוצאה הסופית.

אם שחקן א׳ מנצח את שחקן ב׳, 7-6 7-6 7-5, מדובר בניצחון חלק של 3-0 במערכות, תוצאה די חד צדדית. אבל כשאתה צופה במשחק הזה, אתה מקבל תמונה שונה מזה שרק בדק את האינטרנט וראה את התוצאה הסופית של המערכות. בתיאוריה, אם כמה נקודות קריטיות הולכות לכאן ולא לכאן, ייתכן שהיה מדובר בניצחון 3-0 לשחקן ב׳. אני לא פוסל את זה שהאמרה ״כל כך קרוב, אבל כל כך רחוק״ הומצאה דווקא לסיטואציות טניס כאלה. כצופה שבמשחקים מן הסוג הזה מעדיף במקרה את שחקן ב׳, זה מאד מתסכל כשאתה נותר עם טעם של החמצה ממשחק שהסתיים 3-0. כאמור, קצת מוזר.

כשיצאתי עם אח שלי מסמי עופר, הייתי שרוי באותה ההרגשה שיש לי אחרי משחק טניס מהסוג שתיארתי כשהיה נדמה לי שזה היה יותר קרוב מרחוק. אולי אם בן בסט מגיע לנגיחה ההיא, אם זהבי בועט בעיטה חופשית כמה סנטימטרים נמוך יותר, אם טל בן חיים מרים את הראש ומוסר את הכדור הזה, אם ואם ואם ואם. אבל זה הספורט, אתה בדרך כלל נשאר עם המון ״אם״, עם פנטזיות, חלומות ותקוות לא ממומשות, ותסכול אחד גדול שכל אוהד מכיר. ואז, יומיים אחרי המשחק אתה הולך לאתר של אופ״א.

מבחן העין המזורגג הזה תמיד נותן לנו להשתכשך באשליות, אבל כשמסתכלים על הנתונים, שחור על גבי לבן, אתה מגלה שהאמת קצת שונה מזו שיצרת לעצמך בראש. וזה נכון לגבי כל ענף ספורט כיום. כדורסל, פוטבול, בייסבול, הוקי וכל מיני ענפים לא מעניינים אחרים שמשחקים מחוץ לאמריקה. הסטטיסטיקות משתכללות ונותנות לנו תמונה טובה ועמוקה יותר על המתרחש מול עינינו. חשוב מכך, בעוד שבעבר נתונים כאלה היו סודות מדינה של מחלקות הסקאוטינג השונות, היום הם זמינים לכל מי שחפץ בהם.

אפשר לסובב נתונים, אפשר להציג זוויות שונות, אפשר להשתמש בתאורה מתחכמת ועדשות צילום מיוחדות כדי להפוך כל דבר למהמם. אבל אני מצטער, אין לי דרך לסובב יתרון 7-1 לדינמו קייב בבעיטות למסגרת (15-8 סה״כ, כמעט כפול). אמנם אחוזי המסירה המוצלחים לא כל כך רחוקים (87%-83% להם), בקרנות אפילו ניצחנו (6-5 למכבי. וואו הווו!!!), הם אפילו עשו עלינו יותר פאולים משאנחנו עשינו עליהם (האמת, לא סגור על מה זה מעיד). אבל כשהמטרה של המשחק הוא להבקיע שערים, ה-7-1 הזה די מהדהד. זו האמת, וזה כנראה היה דומה למשחק טניס מסוג אחר, ולאו דווקא לדוגמא שנתתי.

ולמרות זאת, אם אני משמיט את הנסיעה לכיוון חיפה לפני המשחק, אני זוכר את כל הערב הזו כחוויה די חיובית כשמאד נהניתי מהאווירה באצטדיון ומהמשחק. פעם הבאה יבוא גם השער, זה ברור כשמש, וכל הפראנויות האלה על (עוד) קמפיין אפס-אפס הם בדיוק זה, פראנויות, מיותרות יש לציין. מכבי ת״א של היום רחוקה מאותה מכבי חיפה כמו שמכבי ת״א של היום רחוקה מצ׳לסי של היום, מכל הבחינות, אז תפסיקו להתעסק בזה צהובים יקרים.

אה, ודבר אחרון, מי שאחראי על הדשא בסמי עופר צריך לשבת בכלא על הונאה. בואו נחזור לכביש הראשי.

*

אם בשנים קודמות יכולתם פשוט לענות לכל השאלות האלה עם התשובה "מאד פשוט, זו מכבי ערן זהבי ת"א", באה התקופה האחרונה וקצת ערערה על זה. הנה, ערן זהבי שיחק 90 דקות בהפסד לרעננה, ואז מכבי ניצחה את חיפה כשהוא לא כבש. אני אומר לכם, הכל כאן התחרפן לגמרי.

אז עכשיו יש לנו סדרה של משחקים שבתקווה תשפוך אור על מכבי ת"א של 2015/16, כאשר בינתיים, אני לא בדיוק יודע למה לצפות. קודם יש את המשחק של מכבי ת"א בשבת הקרובה מול נבחרת קפריסין, כשכולם אומרים שזה לא יהיה קל. אחרי זה, האם תיקו אצל מכבי פ"ת בעוד שבועיים במושבה אמור להפתיע אותי? אנחנו אמנם מכבי ת"א והכל, ומי אתם בכלל וזה, אבל לא ניצחנו אותם בשלושת המפגשים האחרונים (בהרכבים וסיטואציות שונות ומשונות). אחר כך פורטו בחוץ, כשאני לא יודע אם ישנה שאיפה אחרת מאשר "רק לא לראות שידור חוזר מסטמפורד ברידג'" ואז הקבוצה הגזענית של המדינה ואז דרבי (טוב, זה קל, 6 נקודות ויחס שערים של 8-0 בשני המשחקים. מינימום).

ואם לא נצליח להבין את הקבוצה שלנו, אולי החודש הקרוב יעזור לנו לפענח מה לעזאזל קורה עם דור מיכה. גם זה משהו.

*

הופ, סטינו שוב. ואולי, רק אולי, הכל אשמתי. אם רק הייתי מתחיל יומן טרבל בק-טו-בק או יומן זכייה בצ'מפיונס, הכל היה יותר ברור וצפוי. לגמרי לוקח את זה עלי. סליחה.

המלחמה על הפרצוף של הכדורגל
כמה מחשבות על גינויים

69 Comments

בלייק 6 באוקטובר 2015

שכחת בסדר המשחקים את התבוסה של מכבי לנבחרת בלגיה.
אני חושב שמה שקיבלנו עד עכשיו זאת מכבי. נגד קבוצות נחותות מכבי עדיפה (שזה כל הליגה המקומית), נגד קבוצות חזקות יותר מכבי נחותה, וזקוקה להתעלות והרבה מזל.
המשחק היחיד (לפחות מאז המשחק נגד פלזן) בו מכבי ״פישלה״ זה המשחק נגד רעננה. אגב, תבדוק את הסטטיסטיקה שלו גם, ההבדלים ברורים.

נולי 6 באוקטובר 2015

"המשחק של מכבי ת"א מול נבחרת קפריסין" – גדול :).
יאללה מכבי!

מאיר (חדש בשכונה) 6 באוקטובר 2015

והוא שכח את מכבי נגד בלגיה ואולי באמצע נובמבר את מכבי בפלייאוף לאליפות אירופה בצרפת. זה לא צחוק. העומס על השחקנים המובילים בסגל יהיה עצום בחודשיים הקרובים. יותר מזה, צרות טובות תהיינה אם בטעות נעלה לצרפת, ניקח אליפות בארץ, איך ומתי ינוחו השחקנים לקראת העונה הבאה, לא ברור.

Gil - Zimbabwe 6 באוקטובר 2015

טל, בתור אוהד אני קצת מתפלא עליך. אני בטוח שכל מה שחשבת עליו שיקרה קרה (חוץ ממהפסד לרעננה)
לגבי הדשא – במיקרה אני מכיר את האחראי על הדשא (הוא גם אחראי בכפ"ס), אבל זה לא רחוק ממה שכתבת בציניות מסויימת.

Gil - Zimbabwe 6 באוקטובר 2015

הכוונה היתה כמובן שלא באשמתו אלא באשמת אלו שהחליטו על סוג הדשא. באצטדיון בחיפה יש תנאי אור מסוימים וצריך זן מסוים של דשא שלא היה מקובל על מקבלי ההחלטות.

דור 6 באוקטובר 2015

טל, אני לא יודע מה איתך, אבל אני ממש נהנתי מהניצחון על ב"ש. כל התקפה שלנו הייתה חצי גול, ומאידך ב"ש בזבזב את עצמה למוות עם מסירות מצד לצד ובעיטות רחוקות מאוד מהשער. בעיקר לקחתי מהמשחק הזה את מה שחשבתי על ב"ש לפני שהתחילה העונה – קבוצה לא מאוזנת, עם קישור הגנתי והתקפי טוב, אך הגנה וחלוצים מתחת לכל ביקורת. אותי מעניין אם אוהדי ב"ש כבר מתגעגעים לשוער המהמר.

גדי 6 באוקטובר 2015

דודו גורש לא פחות מאג'ידה.
אג'ידה לא מהמר אבל גם לא שידרג אותנו.
הבעיות שלנו הן בהגנה כאשר סוארס סובל מירידה דרסטית ביכולת.
בנתיים לא הוכחנו שאנחנו מוכנים לשלב הבא. גם באר שבע שלי עדיין חידה.

אורן השני 6 באוקטובר 2015

גם קמפיין האפס-אפס של חיפה לא היה נוראי בכלל (לפחות חציו הראשון) – הייתי בכל משחקי הבית, בהם גולסה נראה כמו שחקן על למרות שלא נכבש שער, ולא נפלנו מבאיירן, יובנטוס ובורדו למעט התפרקות אחת, אבל מה לעשות שכל מה שנזכור זה את השורה התחתונה, כך שלא ברור לי איך אתה משווה ככה בין הקבוצות אחרי הזמן שעבר וההבדל בין היריבות. אולי הזיכרון שלך כבר לא כל כך טוב או שלא ראית את המשחקים.

טל בן יהודה 6 באוקטובר 2015

ההשוואה היא למצב המועדונים, ופחות לצד המקצועי.

אורן השני 6 באוקטובר 2015

לזה אני מסכים.. ודי ברור לי שהשערים והנקודות יגיעו. זהבי לא ישתוק לאורך זמן

אזי 6 באוקטובר 2015

אני ממש כועס עליך כי בפעם הראשונה של הסכמתי איתך בטור הזה, יצא שהסכמתי עם ניר קלינגר :(
אני דווקא כן מוצא הגיון בזה שלא רוצים לתרגל קבוצה מסויימת בשתי שיטות שונות, אבל רק בהתחשב בזה שהשיטה שנבחרה תהיה טובה גם בצ'מפיונס וגם בליגה.
גם עם בונקר אפשר לקחת אליפות.

מעבר לזה, מכבי היא באמת אניגמה.
אני כבר לא יודע אם היא תלויה בזהבי, לא תלויה בו, אם יש לה מה לחפש בצ'מפיונס, אם היא סתם משפילה את עצמה, התקרבנו לאירופה, התרחקנו מאירופה, ורמוט, מיכה, יצחקי, טב"ח, בן הרוש, רייקוביץ', כן טובים, לא טובים, איפה לעזאזל נוסא ואיפה עוד יותר לעזאזל רדוניץ' והכי לעזאזל זה מה זה אוסף הראיונות שיש כל הזמן עם שחקנים של מכבי!?
מכבי של השנה שונה מאוד ממכבי של השנתיים האחרונות,
ואני עוד לא יודע כל כך לאכול את זה.

טל בן יהודה 6 באוקטובר 2015

רגע. כתבתי שבזמנו זה התקבל בסוג של הבנה, ואני אכן זוכר את עצמי מסכים איתו. אז על זה אין לנו מחלוקת.

אבל…
האם אתה סבור שזה מה שצריך לעשות עכשיו?
כלומר, האם מכבי ת"א של היום לא טובה, חזקה ורחבה (מבחינת סגל) מספיק לשחק בשתי שיטות?

גיל שלי 6 באוקטובר 2015

אגב, מכבי לא משחקת בשתי שיטות

טל בן יהודה 6 באוקטובר 2015

מאז שהבן זוג שלי לפוד עזב אותי, אני חסר מושג לגבי מערכים, שיטות וכאלה…

-גיסנו- 6 באוקטובר 2015

אין יותר פוד?! (סמיילי דומע)

יוסי 6 באוקטובר 2015

תוכל לפרט?
אני מסכים איתך, בליגת האלופות ובעיקר במשחק הביתי מול קייב ראינו הנעת כדור רחוקה מהשער, ללא מחץ בהתקפה. הפעמים היחידות בהן הייתה פואנטה להתקפה היו במסירות הארוכות לנבדלים של זהבי, וההגבהות מהאגפים. כמובן שזה בעייתי לנוכח הפיזיות והגודל של השחקנים בקייב.
בליגה המצב די דומה, מכבי פשוט חזקה פיזית מהקבוצות, כמובן שגם מבחינת כושר גופני, גם בשנה שעברה כמדומני רוב הגולים הגיעו במחצית השנייה, כשהבונקר קרס. מכבי גם בליגה מניעה את הכדור ללא מטרה ולא יוצא מזה כלום, רק לדוגמה, הגולים נגד עכו:
1. קרן (מצב נייח).
2. פריצה של טיבי, טעות בכיסוי על ניקולה, יצחקי המלך (ללא הנעת כדור מסודרת).
3. הגבהה של יצחקי לרחבה, זהבי (לא שונה בהרבה ממצב נייח).
4. טב"ח וריקן עם דאבל-פס, הגול היחיד שהגיע מהתקפה מסודרת. אפילו מול עכו טב"ח היה צריך להדוף את המגן שלו, תארו לכם אם זה היה בצ'מפיונס, הוא לא מצליח להיכנס לרחבה.
5. סוג של מתרפצת, מה גם שעכו נפלו מהרגליים.

מכבי מבקיעה בליגה בזכות יתרון בכושר הגופני ובפיזיות, מידי פעם גם בפעולות טכניות וחכמות כמו הגול של יצחקי והראשון של זהבי (כולל התנועה שלו לרחבה). בליגת האלופות למכבי פשוט אין את היתרונות האלה.

אזי 6 באוקטובר 2015

מכיוון שכמו שאמרתי, אני לא מבין את מכבי של השנה, אני אקח את מכבי שכן הבנתי, של שנה שעברה.
אני משוכנע בכל לבי שאם פאקו מאמן היום את מכבי, מכבי משחקת באותה שיטה באירופה ובליגה.

אני חושב שמכבי יכולה להתמודד באירופה רק במשחק הגנתי ואם המאמן חושב שיותר קל לו להעמיד קבוצה הגנתית שתנצח גם בליגה, אז אין עם זה שום בעיה עקרונית. זה לא קשור אגב לגודל הסגל.

*כל האמור לעיל לא אומר שזה מה שאני רוצה שיקרה, רק אומר שמסוגל להבין את זה אם חלילה זה היה המצב

yaron 6 באוקטובר 2015

רדוניץ' ונוסא פצועים, התקרבנו לאירופה, טובים, טובים, חלקם ברמה של ליגת העל וחלקם יותר :)

yaron 6 באוקטובר 2015

לא מבין את השאלה…
צפה להופעה מכובדת באלופות, עם 1-4 נקודות ושערים, וצפה לאליפות. אם יש בונוס בצרת גביע שיחקת אותה :-)
החלפנו מאמן, היתה לנו פגרה קצרה במיוחד, משחקי נבחרת, מוקדמות וליגת האלופות, ליגת העל.
המצב סביר פלוס לפחות.

יוסי 6 באוקטובר 2015

טל, איפה היית מציע להקים את האצטדיון החדש?
אמרת שבלומפילד המחודש יהיה רחוק גיאוגרפית, לא בדיוק הבנתי…

טל בן יהודה 6 באוקטובר 2015

לא לא. כנראה שלא הסברתי ת'צמי כהלכה.
אמרתי שבלומפילד החדש לא מספיק מבחינת הזמן עד שיהיה מוכן (אנחנו יודעים איך הפרויקטים האלה נמרחים).
ברור שמבחינה גיאוגרפית הוא מתאים, אבל עד שיהיה מוכן… לא רוצה לסבול עוד קמפיין עם הנסיעות האלה.

יוסי 6 באוקטובר 2015

צרות של אלופים :)
אני חושב שמהרגע שמיץ' יכריז על הקמת אצטדיון, עד שמכבי תשחק בו לראשונה (בהנחה שהוא לא יעשה אחורה-פנה לטורונטו) יעברו 3-4 שנים, לא יותר.
אגב, אני הגעתי הביתה ב-2:30

אזי 6 באוקטובר 2015

אתה מוזמן לשאול את פרוסנר, הוא המומחה
אבל באופן עקרוני אפשר להקים אצטדיון זמני ענק תוך כמה חודשים בודדים
(זה רק יותר יקר)

חן הצהוב 6 באוקטובר 2015

באיזה איצטדיון ניתן להביא כמות צופים גדולה, ולשלב את זה עם הגעה ופיזור של המסה הזו בזמנים סבירים?
לא נראה לי שיש אחד כזה במדינה שלנו. אין אף איצטדיון שנבנה במחשבה על הקהל שצריך להגיע/לצאת, רק על הקהל במגרש.
גם טוטו-טרנר החדש ביותר סובל מדרך גישה אחת, נתניה והמושבה גרועים באותה מידה (אם לא יותר) והבנתי שגם טדי לא בנוי להתמודד עם הכמויות האלו (וכרגע שמעתי את אנשי ההתאחדות קוראים להגיע למשחק הנבחרת ברכבת. באמת? והקהל יגיע לפני שריקת הפתיחה במוצ"ש?)

נראה שכל האיצטדיונים בארץ נבנים כדי להראות שאפשר להקים איצטדיון יפה, שיאכלס הרבה צופים. איך הם יגיעו/יתפזר – זו כבר בעיה שלהם.

ונק' אחרונה – צודק לגבי הדשא. איצטדיון מהמאה הנוכחית, דשא מהמאה ה-19.

רועי 6 באוקטובר 2015

תקשיב, לא יודע אם יצא לך להיות בסמי עופר, שם זה משהו מיוחד, 50 דקות לצאת מהחניה לא נתקלתי גם עם 40 אלף איש בר"ג.
לי זה נראה יותר כמו הכוונה משטרתית זוועתית, ופחות עניין של דרכי גישה.

חן הצהוב 6 באוקטובר 2015

האמת, אחרי מכבי-יובנטוס בר"ג, ישבנו במכונית כשעה עד שהצלחנו לצאת מהחניה, אז כנראה שהשתפרנו ב-11 שנים האחרונות. :)
סמי עופר – למשחקים רבי משתתפים נסעתי עם רכבת. בהלוך סביר. בחזור – מזכיר מחזות זוועה ממקומות אחרים בגלובוס.

טל בן יהודה 6 באוקטובר 2015

לכולם כאן בשרשור,

אני עוד לא מדבר על פיזור חלומי. אין בי אשליות ש-50,000 איש יוכלו להתפזר בצורה (יחסית) סבירה דרך תחבורה ציבורית ומכוניות.

מה שכן, צריך לזכור את הדרך לאצטדיון. כלומר, אם וכאשר בלומפילד יכיל 25 אלף במשחק צ׳מפיונס של מכבי ת״א, אולי תהיה בעיה להתפזר מהאזור, אבל אחרי שצלחת את זה, סביר להניח שאתה לא גר רחוק. כשחיפה מביאה 30,000 למשחקי ליגה, חלק לא קטן מהם מגיע מאזור הצפון (מצפון לחיפה ומדרום לחיפה). גם אם הם נתקעים קצת באזור האיצטדיון, הם לא רחוקים אחר כך.

כאן אנחנו סובלים משני העולמות, וזה לא קל.

דור 6 באוקטובר 2015

ריכוז גבוה מאוד של אוהדי מכבי ת"א (ערים עם יתרון מוחלט במספר האוהדים למכבי על פני כל קבוצה אחרת בארץ) נמצא בחולון, מודיעין, ראשל"צ, רחובות, נס ציונה ויבנה. גם לאחר הבניה הרחבה בחולות ראשל"צ, יש שם קילומטרים שלמים של חול וניתן להרים שם איצטדיון לתפארת, כולל דרכי גישה מצוינות, ובשילוב עם עירייה ששמה לעצמה כדגל למשוך פרויקטים רחבי מימד.

ערן (המקורי) 6 באוקטובר 2015

מתאים

עופר כהן 6 באוקטובר 2015

1) לגבי קלינגר- יש יש הבדל בין לשחק שתי שיטות, ובין לשחק שיטה אחת נגד קבוצות ברמות שונות. אותה שיטה, אם תופעל נגד עכו לא תהיה אפקטיבית כמו אותה שיטה נגד דינמו קייב, אך זה לא אומר שהשיטות שונות- מה שאתה רואה על המגרש כצופה זה שונה.
2) ההתבטאויות של ורמוט בתקשורת מרגיזות מעט: 90% מהקהל אוהב אותי- הייתה הכי מעצבנת עד כה. אבל יש לו עוד שפרחו מזכרוני.
3) אני מחזיק את זה בבטן מהמשחק מול חיפה- משומר יצא חתיכת אפס, ואני בהלם שהוא שובץ לנבחרת (שפונגין ודסה יכולים לשחק בימין והם טובים יותר). למה? הפאולים המגעילים שהוא עשה על בן בסט ויצחקי, היו לא ספורטיביים ועם דוגמא אישית מחורבנת. בייש את מכבי חיפה יותר מכל ההופעות החלשות שלה העונה ביחד.
4) לפחות מכבי התפוצצה על עכו :)
5) מכבי לא שווה גול נגד אף אחת מהקבוצות בדרג 3-1 למעט אוליפמיאקוס בבית (אולי), וחוץ מאסטנה רוב הדרג הרביעי אלו קבוצות ליגה מעולות שמה לעשות לא צברו דירוג אירופי מספיק בשביל להתברג בדרגים גבוהים יותר וגם מולם מכבי הייתה מקיזה דם. גם חיפה לא הייתה שווה גול נגד אף אחת מהיריבות שלה, מה לעשות.
זה לא יפריע לאוהדי חיפה ילדותיים, לתקשורת ולממורמרים לדרוש גול, וכמובן שהם לא ינתחו טקטית כיצד מכבי אמורה לכבוש נגד קבוצות עם בלמים שכל אחד שווה את כל ההגנה של מכבי במשכורת ובעלות. ואז הם אומרים שאפילו אסטנה כבשה מול גלא, שזו גניבת דעת מכיוון שגלא לא מצליחה באירופה ביחס לאיכות הסגל שלה וזו עובדה ידועה (ומי קבע שמכבי טובה מאסטנה? אין שם מגבלת זרים למיטב הבנתי).
6) באמת מה עם איזה יומן? אתה חושש לפגוע באחוזי ההצלחה המושלמים שלך מהשלוש עונות האחרונות?

אורן השני 6 באוקטובר 2015

לדעתי אתה מפספס את הנקודה ששער זה לא בשמיים וגם תלוי במזל, גם אם אתה לא שולט במשחק ומולך בלמים חזקים, כמו שבן בסט החמיץ או זהבי בבעיטה החופשית כך אתה יכול לסחוט פנדל או לכבוש בקרן או מתפרצת. מה שקרה לחיפה היה סטייה סטטיסטית לדעתי. ובאותה מידה אתה יכול להשיג נקודה מ0-0 או 1-1 גם אם מולך יריבה עדיפה.

חוץ מזה שזה טבעי לרצות כאוהד חיפה בכישלון של ת"א בדיוק כמו שזה טבעי לעודד קבוצה ישראלית אחרת. בטח שזה לא ילדותי כי אני לא רואה הבדל כולל באישיות בין אוהדי חיפה לת"א.

-גיסנו- 6 באוקטובר 2015

יש הבדל בין "שווה שער" ל"שווה נצחון" או "עדיפה".
לדעתי, מכבי נגד צ'לסי הייתה שווה שער. עם קצת (הרבה) מזל אפילו שניים. זה לא משנה את העובדה שה 4 שהיא ספגה היו יכולים להיות די בקלות גם 5 או 6, ושיש פער רמות עצום.
אם אני זוכר נכון, זו הייתה דברצן ב 2010, שסיימה עם 6 הפסדים אבל מאזן שערים באזור ה 23-4.
לפני שנתיים או שלוש, דינמו זאגרב סיימה קמפיין עם 6 הפסדים אבל רק בתוספת הזמן של המשחק האחרון בשלב הבתים הם כבשו את השער היחיד שלהם.
דווקא כשיש הפרשי רמות גדולים, לקבוצה הקטנה יש יותר סיכוי לעקוץ בשערים פה ושם עקב התרופפות בחלק האחורי כשהנצחון מובטח. תופעה מוכרת. בגלל זה מכבי הגיעה ל 2-3 מצבים יחסית קורצים נגד צ'לסי שהוחמצו.

אמרתי לחבר אוהד חיפה, גם אם מכבי מנצחת בדרגאו 9-0 וזהבי שם שמיניה – הם וחבריהם אוהדי הפועל כבר ימצאו דרך להסביר למה זה לא שווה כלום והקבוצה שלהם בזמנו הייתה טובה בהרבה.

עופר כהן 6 באוקטובר 2015

שווה שער= הגיוני שהקבוצה תכבוש שער. שער מאיזה מצב בפוקס זה לא שווה שער זה מזל.
אגב גיסנו- ההחמצות האלו על הקשקש זה חלק מהבדלי הרמות, הדיוק החשיבה המהירה. זה לא עניין של מזל אלא אימון וחישול של המוח והגוף לתת 100% ברגע הנכון.

אורן השני 6 באוקטובר 2015

אני לא מבין למה זה חשוב מי הייתה קבוצה יותר או מי שחקן גדול יותר, אבל כנראה שזה רק אני. מה שיותר מפריע לי זה אנשים שמשווים לקבוצה אחרת בלי לראות את המשחקים שלהם או טיפשים קטנוניים שחשוב להם אם אוהד חיפה קורא לקבוצה שלו "מכבי" או לא, כאילו שיש להם בעלות על השם.

גיסנו 6 באוקטובר 2015

אענה לשניכם ביחד.
עופר – מה שאמרת לא סותר אותי, אנחנו מגדירים את הביטוי "שווה שער" אחרת. אני מכיר את הביטוי הזה יותר בדיעבד – כשקבוצה שיחקה מספיק טוב כדי להגיע למצבים ולא השכילה לכבוש. וכן, אני חושב שבכל משחק כזה מכבי שווה שער גם לפי ההגדרה שלך. וכן, חלק מהבדלי הרמות זו הסיומת, כמו שאומרים בצורה קלישאתית יותר ש"אסור לפספס הזדמנויות" וש"על החמצות נענשים". כל זה נכון, ועדיין אני חושב שאם מכבי תמשיך בקו שלה השער בסוף יגיע. נקודות זה יותר בעייתי, כי קייב ופורטו לא מאוד רחוקות ברמתן זו מזו וצ'לסי בתקופה שבה היא משתווה לרמה שלהן אבל עדיין רחוקה ממכבי. כששלושת הנ"ל נאבקות על כל נקודה – כמעט ואין לקבוצה כמו מכבי סיכוי לתפוס שאננות/זלזול/גארבג' טיים כדי לחטוף נקודות כמו שרוב הישראליות עשו.

אורן – אמרתי את זה לחבר אחרי שהוא טרח להדגיש ולהכריז כמה מכבי הנוכחית הרבה יותר כושלת מחיפה של ה 0-0-0 (אחרי 2 מחזורים באלופות ו 5 מחזורים ללא שערים בליגת העל, טרם המשחק מול רעננה). זה בתגובה לכך שבתגובות ודיונים ברחבי הרשת, כולל באכסניה זו, שתמיד מבטיחים שמכבי לא תגיע בחיים להישג X שקבוצה Y השיגה בעבר (למשל: דאבל ואחריו העפלה לאלופות; העפלה שניה לליגת האלופות; אליפות שלישית ברצף וכד'), וכשמכבי כן מגיעה לשם הם מוצאים אילן אחר להתלות עליו – והענפים הולכים ונהיים דקים.
לגבי מי זאת מכבי האמיתית ומי זו הפועל אמיתית – זה תמיד נראה לי טפשי במיוחד, זה בהכרח קשור לאיפה גדלת, ומי שרוצה להמשיך בויכוח הטפשי הזה שיבושם לו….לי זה נראה פאתטי, במיוחד שככל שהפערים בין הקבוצות גדלים הזלזול של אוהדי הקבוצה שנמצאת בתחתית הבאר בקבוצה השניה גדול יותר. נכון לימינו ונכון עשור אחורה כשהיוצרות היו הפוכות לגמרי.

אורן השני 6 באוקטובר 2015

מסכים עם הכל, אי אפשר לשפוט לפי 2 משחקים וגם אי אפשר להשוות קבוצות שונות בתקופות שונות. אמנם לא ייצא לי הרבה אם מכבי תהיה כושלת יותר חוץ מלא להיות "מסכן" לבד, שזו סיבה טובה שלעצמה, אבל להתווכח עם אנשים אחרים זה ממש מפגר. גם אמרתי בעבר שלא ברור לי בשביל מה להתווכח על "הקבוצה שלי יותר טובה" או לחזות את העתיד "נקרע אתכם" כל עוד אתה לא יכול להשפיע על התוצאה על המגרש. ובוודאי שהקטע עם "מכבי" ו"הפועל" הוא הכי אידיוטי ופאתטי וקשור לאיפה גדלת, ובעיקר מעניין את התחת איך מישהו אחר קורא לקבוצה שלו.

עופר כהן 7 באוקטובר 2015

אורן, חבל שהתייחסת רק למה שכתבתי על חיפה, כתבתי את זה כבדרך אגב כחלק מדוגמא שנועדה להדגיש כמה הציפיות ממכבי מוגזמות.
גיסנו, למעט מזל מכבי לא מחויב מהמציאות שתכבוש. כמו כן אני לא ממעיט מחשיבות המזל.

אורן השני 7 באוקטובר 2015

דווקא עניתי למה שרשמת בהרחבה בתגובה הראשונה. אני מסכים איתך שאין הכרח לכבוש ושיש פה אלמנט של מזל, אבל לא מסכים עם המשפט הראשון שרשמת בתגובה המקורית, אלא בעיקר עם ההגדרה של גיסנו ל"שווה שער".

רומן 6 באוקטובר 2015

שמע, אני גם הייתי באיצטדיון ואני יכול להבין מאיפה קיבלת את ההרגשה שזה היה שקול, אבל זה לא היה.
דינמו באה לשחק את "וריאציית החוץ" (תרגום מרוסית) הקלאסית שלה, בלי גוסב, בלי קרבץ, עם משחק נסוג ומבוקר.
אני לא נביא אבל יש לי הרגשה שאם הגול לא היה מגיע אחרי 4 דקות הוא היה מגיע אחרי 14 דקות ואם לא אז קייב היו יותר ויותר לוחצים.
מכבי ת"א זו באמת קבוצה מאוד מאוד חלשה, יש את טל בן חיים הקיצוני ויש את זהבי ויש את ורמוט כל השאר פשוט חלשים.
יש קבצות שיודעות לחפות על החוסר יכולת בכח ובלחימה, אבל מכבי גם מאוד חלשים פיסית כיאה לקבוצה ישראלית, ככה שבאמת אין להם מה למכור.
רק מהיציע היה נדמה שהמצב של בן בסט היה מצב, הכדור עבר קילומטר מעליו.
ובקשר לאיצטדיון תודה שאתם משחקים פה, זה ממש חלום ללכת ברגל למשחק צ'מפיונס

יוסי 6 באוקטובר 2015

הכדור נגע בבן בסט. לא רק זהבי, טב"ח הקיצוני ו-ורמוט, אלא גם אלברמן, טיבי וכנראה גם ריקן וטב"ח הבלם מתאימים לרמות האלה.

בלאנקו 6 באוקטובר 2015

אני חושב שלמכבי יש משבר זהות רציני בצ'מפיונס. השילוב של התחושה שעשינו את שלנו בזה שעלינו לשם ביחד עם הרצון "לא להתבזות" ו"לשחק יפה" גורם למערכים/טקטיקות לא סבירים.
הרי כששיחקנו עם באזל ופלזן, קבוצות חזקות ממכבי אך חלשות מדינמו קייב, שיחקנו במערך מאוד הגנתי עם פתרונות נקודתיים לנקודות החוזקה של היריבה (ע"ע הדאבל טים על אמבולו באגף). ופתאום משחקים מול קייב שיש לה שני שחקני אגפים מסוכנים במיוחד ומשאירים שם את דסה וריקן להסתדר לבד. זה לא עובד. אם כל הצער שבדבר, מכבי לא ברמה של צ'מפיונס וכדי להשיג תוצאות צריך לשחק הגנתי מאוד. יש למכבי את השחקנים למתפרצות מהירות ומסוכנות וזה הכלי העיקרי. כל טקטיקה אחרת חושפת את חולשתם של המגנים, של טב"ח ושל מיטרוביץ'.

ולעניין הליגה, קשה להגיע למסקנות על עוד יש במקביל צ'מפיונס. אמנם הסגל עמוק אבל זה ברור שהראש לגמרי בצ'מפיונס, בבמה הגדולה, ביריבות המפוארות, בילדים שמנפנפים את הדגל. זה טבעי שלא להגיע דרוך לגמרי לעכו/רעננה אחרי זה. אין לי ספק שבינואר/פברואר נראה יופי של מכבי ובתקווה זה יקרה כשמכבי עדיין במקום הראשון (תרחיש סביר כי רוב המשחקים הקשים של הסיבוב הראשון כבר שוחקו)

ארז 6 באוקטובר 2015

ניתוח יפה.

funfun 7 באוקטובר 2015

דינאמו לא חזקה יותר מבאזל. גם צ'לסי חטפה מהם עונה שעברה…
אני חושב שהמאמן שלנו עדיין לא סגור על הטקטיקה המועדפת. כחומר בחוץ אין שאלה – צריך להתגונן ולהוציא לקבוצה השניה את החשק.
"בבית" הוא חשב (ובצדק) שמול קייב ניתן לשחק יותר פתוח ואכלנו אותה בלי מלח. בקלילות מרגיזה שהסתדרה יופי עם השחצנות של האוהדים שלהם לצערי.
מעבר להכל אין לנו קנונים זרים על המגרש ואני מקווה שבעונה הבאה זה ישתנה
הליגה – מסכים לחלוטין עם הניתוח שלך
אגב שעת הגעה לתל אביב: 01:20 (מרגיש פצצה לעומת הרשום כאן :-)

רומן 7 באוקטובר 2015

"בצדק"?
זאת דינמו קייב, מי אתם בדיוק?
אמרתי שקייב תסיים ראשונה בבית הזה, לפי שהכל התחיל.
נדבר בסוף.

-גיסנו- 7 באוקטובר 2015

גם אמרת שמכבי תחטוף בראש מפלזן, ואז מבאזל, ואז ממכבי חיפה

רומן 8 באוקטובר 2015

ממכבי חיפה? אין מצב

יואב 6 באוקטובר 2015

מכבי תיהיה קצת סכיזופרנית בתקופה הקרובה עד שתמצא את הקצב שלה. הזדמנות מעולה לשחקני הסגל להיכנס ולהראות את ערכם(בליגה). עומק ואיכות יש מלוא החופן, בטח בשביל הליגה. וכל זאת אחרי שסיימו את קש, בש וחיפה בחוץ.
מה שכן, כשירותם של נוסא והחלוץ הקרואטי תיתן בוסט רציני של עוצמה וגיוון במערכים.

ארז 6 באוקטובר 2015

לגמרי. מכבי יטיילו לאליפות.

שלו 6 באוקטובר 2015

אחת השאלות שנה שעברה הייתה מה יקרה אם מכבי ישחקו עם חלוץ אמתי.
את התשובה קיבלנו בגמר גביע נגד ב"ש עם פריצה.
ראדונוביץ' אם יהיה כשיר, נראה כמו חלוץ שדגול על הליגה שלנו.
ישלים ארבעה זרים איכותיים.
כיסתיים פסטיבל ליגת האלופות יהיו הרבה שיצטרכו להרוויח את החוזה הבא שלהם,
נראה לי שזה יספיק לאליפות.

אורי 7 באוקטובר 2015

כשראדוניץ' חתם כתבו עליו שהוא פצוע כרוני. ביינתיים זה מתגשם וחבל כי הוא באמת נראה גדול (תרתי משמע) על הליגה

קפטן קוקי 6 באוקטובר 2015

אני חושב שזה שמכבי משחקים פחות או יותר באותה שיטה בצ'מפיונס (או בוריאציה של השיטה) היא דבר חיובי מאוד.
ברור שמדובר בוורסיה זהירה יותר ממה שאנחנו רואים בליגה, אבל היסודות הם אותם יסודות. אני מבין אם זה יישמע קצת נאיבי. יש כאלו שיגידו שעדיף היה להתבנקר ולהתפלל לאלוהים שזה יצליח כדי להוציא תיקו מכובד או לגנוב פה ושם, אבל מצד שני – מדובר במועדון שמצהיר וגם מראה שהוא רוצה להתקדם. 'כן, נחטוף, אבל בפעם הבאה נחטוף פחות; כן, אנחנו חושבים יותר לאט, אנחנו פחות פיזיים, אבל לא נשים אוטובוס על השער ונתחבא מאחוריו, אלא נתמודד עם החולשות שלנו.'
יש לי הרגשה שזה יביא תוצאות, אם לא בקמפיין הנוכחי, אז בזה שאחריו.

זיו 6 באוקטובר 2015

לעניין סמי עופר – נסעתי ברכבת עם שני ילדים: 8 ו – 12. כמובן שבהלוך זה סבבה כי זה מתפזר על הרבה שעות ומגיעים מוקדם והולכים לאכול בקניון (למרות שגם שם לא ברור למה צריך לעמוד בתור חצי שעה כדי לקנות אוכל – כאילו לא ידעו שם שיש משחק ? למה בנוקיה מקדונלדס מכינים כל הזמן המבורגרים גם בלי הזמנות כי הרי יגיע עוד רגע מישהו שיקנה ?).
ואז צריך לחזור – יש שלט שמכאן יוצאת מטרונית לחוף הכרמל. ליד השלט עומד סדרן שלא מבין מה רוצים ממנו כי המטרוניות בכלל 100 מ' משם וכולם נדחפים ונלחצים. שואלים אותו אם לחכות והמטרונית תבוא והוא עונה בגלגול עיניים.
אז הולכים למטה ונמחצים ואז המטרוניות מתחילות לזוז – אבל לאן ? למקום שהיינו קודם אז שוב כולם רצים ונדחפים פנימה.
מרימים את הילד (בן 8 – קטן שיכול להימחץ אבל כבר די גדול בשביל הגב שלי…) ומצליחים לעלות.
למה לא לעשות משפך מסודר עם מחסומים כדי שלפחות לכיוון הדלתות יהיה ניתן להגיע יחסית בביטחה.
ואז נסיעה של 5 דקות לרכבת לוקחת חצי שעה. למה ? כי במדינת ישראל לא מובן שאחרי משחק כזה צריך לתת עדיפות לתחבורה ציבורית. הרי כל היום טחנתם לנו לנסוע ברכבת ובתחבורה ציבורית אז למה אתם נותנים לרכבים פרטיים שיוצאים מחניונים ליד לחסום את הדרך ?
אולי תחסמו לפחות לחצי שעה אחרי המשחק יציאה של רכבים פרטיים כדי שתחבורה ציבורית תזיז את המסה הגדולה של האוהדים ?
מגיעים לרכבת – עומדים בחוץ אלפי אנשים ונדחסים לכיוון הכניסה. מבין את ההגיון שלא יהיה עומס ברציפים וחס וחלילה מישהו יפול לפסים אבל שוב כולם נמחצים והילד מורם לכתפיים כי הגב כבר גמור.
איכשהו מצליחים להיכנס ועולים לרכבת. ברכבת עצמה אכן הכל סבבה אבל אז מגיעים לרכבת מרכז.
חנינו ליד הבורסה כי אנחנו מגיעים מאזור רמת גן. יש גם לא מעט שלצערם גרים ברמת-גן, גבעתיים וכו'
הרי יש גשר ויש יציאה אז כולם הולכים.
מגיעים לסוף ומה מתברר – איזה גאון ברכבת סגר את היציאה.
הרבה חבר'ה מטפסים על החומה שהם בגובה של לפחות 10 מטרים מהקרקע ורק במזל אף אחד לא נופל.
אני לא יכול לסכן את הילדים אז צריך לצאת לכיוון תל אביב וללכת מסביב לכל אזור שיפוצי עבודות הרכבת הקלה כדי להגיע לאותו מקום – כמעט חצי שעה הליכה עם שני ילדים גמורים מעייפות בשעה אחת וחצי בלילה !!!
שמגיעים לתחנה מחפשים מנהל תחנה – הכל סגור. מוצאים איזה פקח והוא כמובן אומר שזה לא תלוי בו.
הולכים למאבטחים שיושבים בכניסה (שניים שלא עושים כלום כי הרי כבר אין רכבות יוצאות) ומבקשים לדבר עם אחראי משמרת או קב"ט – מתחילים במסורת הישראלית לענות תשובות מתחכמות של ילדים בני 22 שהשתחררו מהצבא וחושבים שזה שיש להם מדים של מאבטח הופך אותו למשהו אחר שלא צריך לתת כבוד למישהו קצת יותר מבוגר מהם (ואני מבטיח שהכל ללא צעקות, ללא התלהמות) ולא מבינים שאם מישהו יפול בצד השני אז שיבואו לחקור באשמה של גרם מוות ברשלנות או גרם חבלה חמורה ברשלנות (ושיגישו תביעה נגד הרכבת ונגד חברת האבטחה בגין נזקי הגוף) אז התשובות שלהם לא יעזרו.
הרי הרכבת ידעה שיש רכבות שיחזרו אחרי השעות הרגילות.
הרכבת ידעה שיגיעו אלפי אנשים חזרה.
אז מי הגאון שלא מבין שצריך להשאיר את שני הצדדים פתוחים ?
ואז פונים לרכבת ועונה איזה דובר אדיוט בתשובה בסגנון – אנחנו שמחים שרוב הנוסעים שלנו שומרי חוק ושרק חלק עלו על החומה.
אז במשחק הבא כבר לא נבוא ברכבת כי זה לא חוסך כלום וחוזרים הביתה באמצע הלילה והפעם היה חופש למחרת אבל לחזור ממשחק בשלוש בלילה זה לא הגיוני.
ולגבי אצטדיון – אם כבר משחקים בחיפה אז גם בניית אצטדיון בתל אביב-יפו היא לא חובה לדעתי. לא יקרה כלום אם יבנו בחולות ראשון ולא חסר שם שטח, יש דרכי הגעה נוחות והמרחק לרוב האוהדים סביר.

אבנר משער 2 6 באוקטובר 2015

רציתי לכתוב על בעיתיות הרכבת בה נסעתי ביום שלישי אבל עשית זאת טוב ממני.
אפילו נכים לא מצליחים להכנס לתחנה אחרי המשחק.
בשבת שקדמה הייתי עם הרכב וכשהגעתי לכניסה של החניה באינטל P8 היא היתה סגורה ונראה שהחניון מלא.
כשמתקדמים רואים מאות (!) מקומות פנויים. למה לא נתנו להכנס ?
חניתי ליד השופרסל, היה ריק כשהגעתי (עשרות מקומות חצי שעה לשריקה) ומפוצץ בסוף השחק.פחות מ 10 דקות הליכה. ביציאה במשך כשעה לא זזים (מזל שיש לי yesgo וראיתי את הקשקשנים של שער השבת. אחרי שעה מתחילים לנסוע ומגיעים לכביש 2 (פחות מקילומטר) אחרי עוד חצי שעה ועכשיו עד הבית. מזל שלא היו עבודות בכביש (כפי שהיו אחרי משחק הרדיוס נגד בית"ר אשתקד).

משה ו 7 באוקטובר 2015

אני בטוח שאם אני, כתושב ראשון, אציע שאיצטדיון הכדורגל של הפועל ראשל"צ ייבנה בתל אביב – תגידו שאני חוצפן.
אבל לכם נראה טבעי שאיצטדיון הכדורגל של מכבי ת"א יהיה אצלנו בעיר.
תודה רבה. לנו כבר יש איצטדיון אחד בחולות, ואנו מעדיפים באיזור המוניציפלי שלנו מונומנטים אחרים…

רניב 7 באוקטובר 2015

באמת חסר לכם קניון בראשון

משה ו 7 באוקטובר 2015

כלומר, אתה טוען שאיצטדיון שני אצלנו בחולות ששייך לקבוצה זרה, עדיף לנו על "עוד קניון"?
אתם קובעים שלא די לנו מפקקים אינסופיים ביציאות ובכניסות לעירנו כל בוקר וערב, ואנו צריכים להתנדב ולארח אצלנו את המגרש והאוהדים של מכבי ת"א?

רומן 6 באוקטובר 2015

"אם מכבי ת"א מתכננת להמשיך ולהשתתף במפעל הזה באופן קבוע," נו באמת..
אלהם נגע בזהבי בשבועיים ההכי מטורפים שלו בחיים, אם היה מוסר לשוער היה מבקיע, פשוט התעלות נדירה.
על סמך זה את חושב שאתם תהיו שם גם שנה הבאה?

מאיר (חדש בשכונה) 6 באוקטובר 2015

לפי זה שאתה מתייחס רק לשבועיים של סיבובי המוקדמות והפלייאוף, אני מניח שלפחות את האליפות בארץ אתה לא חושב שמישהו אחר ייקח. נו, זה כבר חלק מהעבודה. ולגבי המוקדמות והפלייאוף, יש מצב שההגרלה בשנה הבאה תהיה פחות קשה מהכי קשה שיכולה היתה להיות כמו השנה ואז זה לא כזה נס. ואתה יודע מה, אחרי שנה הבאה יש עוד אחת ועוד אחת. התקווה להמשכיות קיימת. אם זה יקרה, זו כבר שאלה אחרת.

רומן 6 באוקטובר 2015

שמע, להבדיל מכדורסל שזה ענף זניח ומשעמם, הכדורגל זה המשחק של העם, לכן אני בטוח שבחיים לא תוכלו להיות כמו מכבי סל.

גיסנו 6 באוקטובר 2015

איפה ג'וני כשצריך אותו

שלו 6 באוקטובר 2015

דרך אגב,
ברומא לוקח לפזר 75,000 – 80,000 בערך 20 דקות.
אז נכון שבערך 20,000 זה על טוסטוסים, אבל יש הרבה תחבורה ציבורית שיוצאת ברגע שמתמלאת (אוטובוסים),
או מתוגברת (רכבת תחתית).
ואיך נאמר רומא זה לא שיא היעילות…

יורם קליין 6 באוקטובר 2015

סאמי – הייתי בגמר הגביע. הגעתי הביתה בשעה 0100. הספיק לי. לא נוסע יותר לסאמי.
צ׳מפיונס – רק עם 5 זרים יקרים יקרים. בלעדיהם מכבי לא תוכל ממש להגיע להישגים.
ליגה – הליגה נחלשת מאד, הפערים נהיו ענקים. חמישייה לעכו לא עושה לי כלום.
איצטדיון – הייתי עכשיו ביוסטון. בנו באוניברסיטה איצטדיון לתפארת במקום הישן. 30 אלף מקומות. משך הבנייה – שנה.
פשוט מאד.
איצטדיון עירוני – מתכונת לפארטאצ׳. העיריה תתנפל עלי אם אבנה מיתקן לדגל במירפסת. הקצאת חנייה לא ולא כי זה
פוגע בהכנסות מדווחות החנייה. בכל האיצטדיונים החדשים בארץ אין חנייה. למה – ככה.
שיטות משחק – אוי אוי. אין פוד. אז רואים שידורים ישראלים במיוט.
פוטבול – התחילה העונה – אושר אושר.
שנה טובה טל. יאללה מכבי.

מאיר (חדש בשכונה) 6 באוקטובר 2015

בלי זרים יקרים מאוד, מכבי היא נבחרת ישראל מצויידת במאמן זר טוב. זה לא משהו מבטיח…בוודאי כאשר לכל שאר הקבוצות יש אפשרות לאין סוף זרים. מצד שני, אם מכבי אכן תצטייד בחמישה זרים ברמה שמעל הליגה שלנו בהרבה, התחרות בארץ שכבר כעת די בירידה, עוד תדעך ונגיע למצב של מכבי סל, או באיירן בגרמניה.

אבנר משער 2 6 באוקטובר 2015

אפשר גם לבנות איצטדיון מתפרק ממתכת כמו האולימפי בלונדון (בינתיים לא מפרקים וכנראה ווסטהאם תעבור לשם)
באולימפיאדה 80 אלף פונו תוך פחות משעה. עם מספיק רכבות לכל כיוון.
גם השבלול ביציאה מוומבלי מפזר עשרות אלפים תוך זמן קצר. והעיקר מכינים מספיק רכבות וסדרני תנועה.
חבל שנצטרך לנסוע לאיצטדיון השקשוקה עוד כמה פעמים.
ובאשר לקבוצה.
חוששני שיוקאנוביץ' יותר מנהל ממאמן.
נגד עכו הוא התרגז על בן הרוש שלא עלה ולא רץ על הקו. סוזה היה "מושך אותו בחולצה" למקום הנכון.
גם ההגנה כולל הקישור ההגנתי לא מה שהיה אשתקד. למכבי של פאקו לא מכניסים גול היום שמחים על כל clean sheet.
טב"ח הבלם הולך עם החזה קדימה והכדור עובר מאחוריו. אמבולו הצעיר נבהל מהפיזיות, קוסטה לא.

ערן (המקורי) 6 באוקטובר 2015

אתייחס רק לנושא סמי עופר. שונא את השם שלו, אבל מילא.
במשחק הבית נגד ביתר בשנה שעברה הגענו יחסית מאוחר, נאלצנו לחנות רחוק מאד (P9 אם אני זוכר), וכדי לא להיתקע בפקקים יום לפני בית ספר של הילד, נאלצנו לצאת דקה 85 ולרוץ 15 דקות עד האוטו. סיוט.
גמר הגביע היה חלק. כנראה כי אוהדי באר שבע התפזרו לגמרי כשחגגנו.
נגד דינמו, נשארנו לשאור בצפון, כדי לחסוך נסיעה כשאני הרוג (4 שעות שינה בלילה לפני המשחק) ואת הכאוס של הרכבת (במיוחד בשלב ההמתנה).
האטצדיון הזה נמאס עליי לגמרי, בגלל הקטע של הגישה המסויטת. לא בקטע שלי (למרות שה גם דופק את העובדה ביום של המשחק ויום אחריׁ), אלא בקטע של יש בית ספר יום אחרי והאמא לא מוכנה שיליד יפסיד לימודים / יגיע שפוך. יכול להבין אותה. הלכנו להרבה משחקים בשעות מאוחרות בשנים האחרונות, יום אחרי זה קשה לילד לקום ולתפקד.
אני אשכרה לא יודע מה לעשות נגד פורטו וצ'לסי: לישון שוב בצפון ולחזור בבוקר מאוחר?
לצאת לפני שריקת הסיום (שיקפצו לי השורקים למיניהם)?
להגיע בלי הילד?
אפשרויות מחורבנות, אחת אחת.
מה שבטוח, החוייה האירופאית של סמי עופר הפכה לסיוט נוראי, והפוסט שלך (כמו גם חלק מהתגובות) תיאר זאת היטב.

רומן 7 באוקטובר 2015

תחנה בטירת הכרמל, 20 דקות ברגל כיוון, ואתה בורח מהפקקים

טל בן יהודה 7 באוקטובר 2015

שקט!
(תוהה אם למחוק את התגובה הזו)

funfun 7 באוקטובר 2015

הילד. זו חוויה מאוחרת שכרגע לא מתאימה לחיים שלהם. עם כל הצער שבדבר.
אני גם שחררתי למרות שהוא כעס עליי

אורי 7 באוקטובר 2015

אם היו אומרים לי שבתחילת אוקטובר נהייה בשלב הבתים של ליגת האלופות, אחרי שעברנו את באזל ופלזן, ובמקום הראשון בליגה לאחר משחקים חוץ מול ב"ש, ק"ש וחיפה, הייתי חותם בלי לחשוב פעמיים

ואיכשהו, אני מסתובב עם תחושה חמוצה מתחילת העונה. מתחיל להרגיש כמו מכבי כדורסל…

Comments closed