תיק #3467 – הסחוס של טוטו תמוז

או: דרוש מתרגם לשפת כדורגל ישראלי

toto

באוגוסט 1986, אבי החליט שהוא לוקח את אשתו ושני ילדיו, כשאני אחד מהם, מטורנטו ועולים לארץ (או במקרה שלו, חוזר לתל אביב). מאז ועד היום, עברית זו השפה שנייה שלי, ולעתים אני מוצא את עצמי מתקשה בהבנת השפה הזו כמו גם שפות אחרות ששאר החברה כאן בישראל דוברת באופן שוטף.

ביממה האחרונה התקשיתי להבין פרשה עליה דיווחה התקשורת בשפת כדורגל ישראלי, אותה איני דובר באופן שוטף. מה שתסכל אותי עוד יותר הוא שנראה שלכולם סביבי, הדוברים את השפה ומבינים את המתרחש, אין שום בעיה עם הדיווחים ובכך גורמים לי להטיל ספק בקליטה שלי בחברה הישראלית, גם אחרי שלושה עשורים שאני כאן.

אם הבנתי נכון (לא השתמשתי בגוגל טראנסלייט), טוטו תמוז היה כבר למעשה סגור בהפועל ת״א ״בכפוף לבדיקות רפואיות״ (ותכף נבין למה הסקתי שזה אומר שהוא באמת סגור). אימו עוד הספיקה לדרוש שהוא יהיה הקפטן של הקבוצה, אבל תודות לעבר שלנו עם אימא של בן שהר, כבר הורגלנו לדברים מן הסוג הזה ולא היה נראה שצפויות עוד בעיות.

אבל אז פתאום צצו מספר דברים. ראשית, טוטו תמוז לא עבר את הבדיקות הרפואיות. לי באופן אישי זה היה קצת מוזר כי למיטב הבנתי טוטו תמוז משחק כדורגל בקבוצה אחרת בליגה הבכירה ברומניה ונמצא בכושר סביר, אולי סביר פלוס. לא כל כך מפתיע בהתחשב בכך שהפועל ת״א רצתה (?) להביא אותו. לפעמים הוא בסגל, לפעמים לא, לא משהו חריג כפי שניתן לראות למשל במכבי ת״א כדורגל. לפעמים הוא פותח, לפעמים נכנס כמחליף, כשהוא סיים 90 דקות (או קרוב לכך) ארבע פעמים מתוך 16 המשחקים בהם שותף מתחילת העונה.

אני לא כל כך מבין לי איך שחקן נכשל בבדיקות רפואיות בצורה כה נחרצת (על כך מיד) בזמן שהוא משחק באופן רציף מתחילת ספטמבר ללא פציעות, או לפחות ללא פציעה חמורה (כלומר מעבר לסתם דיווח על "מתיחה בשריר שדורשת מנוחה של כמה ימים"). בהחלט ייתכן שיש אצלנו קריטריונים רפואיים מחמירים שבארצות אחרות אין (למרות שבכדורסל זה הוכח הפוך עם בראיין רנדל), או, ייתכן שאני פשוט מפספס כאן משהו.

הדבר השני שלא הבנתי הוא הפרסום של תוצאות הבדיקות הרפואיות, באופן חד צדדי וברמת פירוט שאני לא זוכר שנתקלתי בו בעבר. כולנו עכשיו יודעים שיש לטוטו תמוז שחיקה חמורה בסחוס בשתי הברכיים (באתרים מסוימים זה היה רק בברך השמאלית), והוא מועד לפציעה חמורה בשנה-שנתיים הקרובות עקב בעיות כרוניות ולא יוכל לעמוד בעמוסים הכבדים.

(אם נתייחס לרגע קט לטענות, ממש ממש בקצרה, אז מדובר בהפועל ת"א, על איזה עמוסים כבדים הם מפנטזים שם לעזאזל?! מעבר לכך, מה זה "מועד לפציעה חמורה בשנה-שנתיים הקרובות", אחר כך הוא יהיה בסדר? אם הוא לא ייפצע בשנתיים הקרובות, אז זהו, הסכנה חלפה? הוא לא יהיה מועד לפציעה חמורה יותר?)

שוב, זה ממש מוזר לי שאנחנו מקבלים את תוצאות ה-MRI שתמוז עבר ואת עיקרי הדו"ח הרפואי של דוקטור טיין (נשמע כמו דמות של נבל בקומיקס), שכן אני תמיד חשבתי שיש את כל העניין הפעוט הזה של חיסיון רפואי, ספורט מקצועני או לא. אני יכול רק להניח שהרופא לא מעוניין שהרישיון שלו ישלל, לכן הוא כנראה לא זה שהדליף, אבל אולי מישהו מהפועל ת"א? ואם כן, למה? אני לא מבין מה בדיוק קורה כאן.

אם טוטו תמוז היה עובר בדיקת דם והיו מגלים שם איזו שהיא מחלה חמורה (קרה בעבר לספורטאים), האם הם פשוט היו מדליפים את תוצאות הבדיקה לתקשורת? או שבמקרה כזה הם היו נותנים לטוטו תמוז להודיע על המחלה הזו לבדו.

כל הסיפור סביב ניסיון ההחתמה של טוטו תמוז בהפועל ת"א די מוזר לי, וכולם מסביב פשוט מקבלים את הדברים כפי שהם, או לפחות ככה זה נראה לי. אם יש כאן בין הקוראים אנשים שכן הבינו את כל הסיפור, אשמח אם הם יוכלו להסביר לי אותו בתגובות.

תודה רבה מראש.

הפנים של ישראל
מה אפשר ללמוד משכרו של יוקאנוביץ

57 Comments

עדי אבני 30 בדצמבר 2015

חיכיתי בכיליון עיניים לטור הבא שלך, היות והיה לי ברור שאירועי הימים האחרונים לא יעברו ללא התייחסות שלך.
וכמו שחשבתי- ככה זה הגיע. טור מפורט על פרישת מכבי מהמנהלת, האיום לעזוב את הליגה הישראלית, עם התיייסות מפורשת לפאטתיות שבפרצוף האבי נעלבי איתו מסתובב שמעון מזרחי.
ידעתי שלא תאכזב.

טל בן יהודה 30 בדצמבר 2015

אולי הייתי צריך לפרסם את הטור הזה תחת שם אחר, אולי ככה היית מנסה להגיב ברצינות ולהסביר לי את דעתך בעניין תמוז.

לגבי הנושא שאתה כל כך רוצה לשמוע אותי לגביו:
אני עקבי בדעתי כבר כעשור שמכבי צריכה לפרוש מהליגה לשנתיים-שלוש, מהלך שיעשה טוב לכל הצדדים (הרעיון שכשמכבי תרצה לשוב היא תצטרך לעשות זאת מליגה ב' הוא מגוחך אגב), שיבינו שהם צריכים אחד את השני.

והנה, אני מהמר שהתחלנו שרשור לגבי הנושא המשעמם הזה ולא הנושא היותר מעניין לטעמי של טוטו תמוז. אז תהנה מזה.

עדי אבני 30 בדצמבר 2015

אענה גם לנושא הפוסט:
היות ואינני בקיא, לא בדיני משפט הנוגעים לזכויות של סודיות רפואית, ולא בענייניים רפואיים, והיות שלא ראיתי בעיניי את האבחנה הרפואית, תצטרך להסתפק בתגובה של הדיוט שניזון מהתקשורת:
תמוז חתם על חוזה בכפוף לבדיקות רפואיות. אלו לא הניחו את דעתם של רופאי הפועל תל אביב, ולכן פסלו את החוזה כפי שהוגש.
בדיוק כמו הגב של לארי, או הבירכיים של קארים, הרופא ראה בעיה כרונית שדורשת מעקב חצי שנתי, והמועדון לא רצה לקחת התחייבות בת 3 וחצי שנים על בעייה שהיא פצצת זמן מתקתקת.
פרטים לגבי תיקם הרפואי של ספורטאים מפורסמים תדירות בעיתונות. מעניין ומחמיא שעניין החיסיון הרפואי מדיר שינה מעליך דווקא במקרה תמוז והפועל.

טל בן יהודה 30 בדצמבר 2015

כשמידע כל כך מפורט יוצא ככה החוצה, זה נראה ונשמע כמו ניסיון לסכל חתימה שלו בקבוצות אחרות.

הרי יש לפרסם את מה שבאמת יצא החוצה שכל העולם יקרא ויש לפרסם הודעה של "טוטו תמוז לא עבר בדיקות רפואיות לשביעות רצוננו, בלה בלה בלה… מאחלים לו בהצלחה".

המידע שיצא לא מדיר שינה, אבל כן מטריד. אני חושב שתמוז קצת נדפק כאן,זכותך להרגיש שלא.

עדי אבני 30 בדצמבר 2015

ייתכן בהחלט שתמוז נדפק כאן, אבל אני לא רואה זדוניות בפרסום כמו שאני רואה נסיון להסביר לאוהדים מדוע העיסקה לא מתבצעת למרות פורפליי של חצי שנה, וכאמור, אני לא רואה בפרסום כחריג בעולם תקשורת הספורט, לא המקומית ולא הגלובלית

yaron 30 בדצמבר 2015

זה שהם פירסמו את המידע זה בזיון בין עם זה בשביל לסכל חתימה שלו בקבוצות אחרות ובין עם זה לצורך הרגעת האוהדים.
צריך רק לזכור שבכל מקרה משהו הוא יוצא החוצה. מקסימום לא היו מספרים לנו שזה הסחוס בברכיים…
זה שהוא בריא עכשיו ומשחק בקבוצה אחרת בכלל לא רלוונטי.
בנוסף, תמוז יכל לסרב לעבור בדיקות.

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2015

אני לא רואה בזה שום דבר מיוחד. לפני שנה ליברפול כבר סגרה על חתימה של לואיק רמי, שחקן ששיחק בצורה פעילה בליגה קצת יותר קשה מהליגה הרומנית, אלא שאז הוא נכשל בבדיקה רפואית במועדון, התוצאות שוחררו לתקשורת, ועובדה שהשחקן הזה עבר חצי שנה אחר כך לצ'לסי ומשחק שם בצורה פעילה בלי בעיות יוצאות דופן.
השאלה שאתה צריך לתהות לגביה זה איך מועדון שנמצא בבעיות פיננסיות לא קטנות מוכן לשלם 300 אלף דולר על חלוץ די מג'עג'ע. התשובה – זה מה שקורה כשנכנס כל כך הרבה כסף מזכויות שידור והסיבה שהכסף הזה לא יתורגם לשיפור ברמה של הכדורגל פה. פשוט שחקנים בינוניים יקבלו עוד כסף. אתה יכול לשאול את גילי ורמוט על זה.

טל בן יהודה 30 בדצמבר 2015

אני באמת שלא מכיר את המקרה, אבל אני מסתקרן מה הרופא\בדיקות של ליברפול הראו\פספסו שהבדיקות של צ'לסי לא?
באמת שלא כל כך מובן לי העניין הזה (ובקטנה, עצם זה שחיסיון רפואי מופר במקום אחר לא אומר שזה תקין)

לגבי התקציב… אני כבר הפסקתי לנסות ולהבין איך הפועל ת"א, שבמשך שנים אני שומע כל שני וחמישי על מגבלות תקציב, פתאום מוצאת כסף לשחקנים.

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2015

אני באמת לא יודע אם יש פה חסיון רפואי במקרה כזה. זאת שאלה למשפטן. הרי שחקנים כשהם נפצעים אנחנו ישר יודעים מה יש להם. בארה"ב, מלכת החסיון הרפואי, הקבוצות מחויבות לדווח על כל בעיה רפואית.
ומה לעשות, רפואה זה לא מדע מדויק. יש דברים שרופא אחד יחשוב שהם קריטיים ורופא אחר יחשוב שלא. סתם בתור דוגמא, יש שחקן של סן אנטוניו ספרס (ברח לי השם שלו) שמשחק בלי ACL בשתי הברכיים. זה גרם לו לצנוח בדראפט למקום נמוך מאוד ועובדה שהוא שיחק בלי יותר מדי בעיות במשך כמה שנים.
אני באמת לא רואה פה משהו יותר מדי חריג, אם מה שכתבת זה נכון – אז זאת התרשמות של רופא, שאולי תקרה או לא תקרה, ובהפועל החליטו שהם לא לוקחים הימור על זה. זה כמו שימצאו לשחקן פגם לבבי – הוא יכול היה לשחק עם זה במשך שנים ואף אחד לא היה יודע כלום – אבל האם תיתן לו לשחק מעכשיו?

גיל שלי 30 בדצמבר 2015

אגב בארצות הברית זה קורה כל הזמן, שחקן שנכשל בבדיקות רפואיות בקבוצה אחת (משום מה זה קורה הרבה בג'איינטס) ומשחק ואף בהצלחה רבה בקבוצה אחרת (הסיהוקס למשל), אבל לעולם לא תקרא על מה השחקן נכשל בבדיקה הרפואית.

טל בן יהודה 30 בדצמבר 2015

הקבוצות מחויבות לדווח על כל בעיה רפואית למי? לליגה? אני בטוח שזה לא ישירות לתקשורת.

לגבי השאלה האחרונה, באמת שאין לי תשובה.

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2015

לתקשורת, בטח. השבוע התגלה שלאחד השחקנים בליגה (לא זוכר כבר מי) יש בעיה רפואית כל העונה ולא דיווחו על זה, והם הולכים לחטוף על זה קנס ואולי גם יותר

אודי 30 בדצמבר 2015

Dejuan Blair, הוא כבר לא בסן אנטוניו

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2015

כבר שלוש שנים, מסתבר..

פנדה 30 בדצמבר 2015

מנסיוני האישי עם פציעות ספורט שלי – 50% מהדיאגנוזות שגויות. זה מצב עצוב, וזה למרות שאני מקפיד ללכת לאנשי מקצוע מתאימים. בנתיים היה רק אחד שלא איכזב, והוא בכלל לא רופא, אלא "רק" פיזיוטרפיסט, פשוט עם נסיון שאין שני לו בארץ.

אם הייתי מקשיב לרופאים הייתי עובר כבר 3 ניתוחים לפחות, כולל אחד לבעיה שבכלל לא היתה לי מעולם (בקע).
זה כולל גם פציעה בכתף שרופא אמר לי חד משמעית שאם אני אמשיך להתאמן (ג'ודו), אז אני אחזור אליו מקס' עוד חצי שנה עם כתף "גמורה". זה היה לפני קצת יותר משנתיים. והבעיה שיש לי בכתף נפוצה, ונדיר שמנתחים.

מה שאני מנסה להגיד זה ש"אז הרופא אמר".

אדם בן דוד 30 בדצמבר 2015

אתה שוכח שיש בסיפור שני אקס פקטורים- טוטו תמוז והפועל תל אביב
מדובר בשני גורמים שיכולים לעשות ספין על הספין של עצמם וזאת בלי שיש עוד מישהו אחר בסביבה

טוטו תמוז והמעבר המוזר של לרוסיה- מה שקרה שם כן היה ברור?
והמעבר מלהיות החלוץ הכי בולט (לכאורה) בליגה הרומנית ואחד כזה שמדבר על חזרה לנבחרת (שממנה התפוטר בגלל הטיפול שיניים שגם אז הודלפה- או הועברה תמונה שלו מקבל טיפול שורש) לחלוץ שבקושי משחק?

או הפועל עצמה שהביאה מאמן שהיה עוזר שני למאמן נבחרת ספרד בזמן היורו ואימן בליגה הרביעית, הסתובב כמו עולה חדש מרוסיה עם הטרנינג אדידוס שלו ואז פוטר אחרי שני מחזורים, או הרכישה של רייכרט במיליון אחרי שהתסיסו אותו לברוח ממכבי בהבטחה שישלמו עליו כמה שצריך למרות שקרוב לוודאי שלו היו פונים לג'ורדי לפני כמקובל היה נמכר בפחות?

או כמובן השילוב ההיסטורי בין שני הגורמים הנ"ל (בשילוב הקטלזיטור הנפלא טביב שאצלו הכל אפשרי) שהוביל לפיצוץ עסקה מופרכת מול מונאקו, זכיה בגביע וחגיגה ע"י התפרצות לשידור חי ותצוגה שאפילו פרספר אזאגי היה מכנה "שכונתית ומבישה"

במילים אחרות- אני אין לי מושג מה היה
יש יותר מדי גורמים לא צפוים בעסק.

אם מישהו הבין גם אני אשמח לדעת

סמובר 30 בדצמבר 2015

חוסר תרבות בהנהלת הפועל תל אביב? לאאאא…..
אין מצב…

קפטן קוקי 30 בדצמבר 2015

הדבר המדהים הוא שהם שומרים על אותם קודים של התנהלות גם כשהתחלפו 4 הנהלות בפחות מעשור.

MOBY 30 בדצמבר 2015

גם אני לא כלכך מבין את השפה הזו, ואני יליד הארץ ולא יכול להתלות בחוסר קליטה….
לדעתי זה עוד אחד מסיבובים שעושים עלינו הצעקנים מענף הכדוררגל (חוץ מקבוצה אחת שהחליטה שדי לה)
הפועל ניסו להחזיר "סמל" כדי להרגיע את האוהדים (כשכנראה אין ל דולר 99 לשלם) זה לא "אשמתם" שהבחור לא מוכן לחתום על חוזה עם אופציה לחיתוך במקרה של פציעה. (אגב שאלת תם האם יש הגדרה לפציעה המדוברץ או כל פציעה?) .
נראה לי תמוה בייחוד שיש ביטוח על משכורות שחקנים במקרה של פציעה חמורה.

בלייק 30 בדצמבר 2015

אם אכן אלו היו הממצאים וזאת היתה המלצת הדוקטור, אני לא בטוח שחברות ביטוח היו מסיכמות לבטח אותו כל כך מהר. וגם אם כן, יכול להיות שהעלות היתה גבוהה מאוד.

MOBY 30 בדצמבר 2015

אבל בשביל זה יש חברות ביטוח הם קובעות פרמייה (תעמיס אותה על השחקן בחוזה)
עכשיו הוא מסומן
אני הייתי תובע את הפועל על צנעת פרט או נזק לקריירה.

בלייק 30 בדצמבר 2015

אני מסכים עם מה שאתה כותב.
אני התכוונתי שבהפועל כבר לא יכלו לבטח את השחקן כאילו אין לו בעיה רפואית. לא נראה לי שזה חוקי להסתיר ממצאים רפואיים כאלה מחברת הביטוח.

Lord Anthony 30 בדצמבר 2015

הרי מלכתחילה היה ברור שלא יצא כלום מהעסקה הזאת. קבוצה שבקושי מצליחה לשלם משכורות לשחקנים שלה תביא שחקן בעלויות של טוטו תמוז?
זה הספין הרגיל של הנהלת הפועל, כמו שהם עושים עם ארבייטמן וידין.

אורן 30 בדצמבר 2015

אף אחד לא יודע מה הנהלת הפועל רוצה ומתחננת אבל lord anthony יודע שלא משלמים משכורות וארבייטמן וידין זה ספין.
איך אתה בעינייני לוטו וכאלה?

-גיסנו- 30 בדצמבר 2015

לגבי המשכורות, בחיפוש זריז:

http://www.israelsport.co.il/showArticle-14024
http://one.co.il/Article/15-16/3,10,0,0/260656.html
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4726210,00.html

עכשיו תניח את המספריים ובוא נדבר על זה – כמה פעמים בשנתיים-שלוש האחרונות נזרקו עשרות שמות של כוכבים ישראלים ולגיונרים בהקשר של הפועל ת"א ואחרי יומיים זה נמוג?

Lord Anthony 30 בדצמבר 2015

קודם שהפועל ישלמו את הכסף שהם חייבים לקייזרסלאוטרן ואז יהיה אפשר לדבר על רכישת שחקנים חדשים.

אורן 30 בדצמבר 2015

אז אתה תחליט?אתה הבורר? הלורד זה לא סתם כינוי?

Lord Anthony 30 בדצמבר 2015

אם אתה רוצה להתעקש שהפועל יש כסף להחתים שחקנים חדשים למרות שכל העדויות מציירות מציאות אחרת שיהיה לך בהצלחה.
ואם כבר מפנטזים, אתה גם יכול לצפות שזלאטן יגיע להפועל בקיץ, הרי החוזה שלו נגמר ככה שרק יצטרכו להסתדר אותו על השכר, זה ריאלי בערך כמו כל שאר ההעברות שמקושרות להפועל.

אורן 30 בדצמבר 2015

העדויות הם שכבירי קנה וקונה הרבה שחקנים.העדויות הם שבינתיים משלמים שכר.
אולי בעתיד יהיו עדויות חדשות שישמחו אותך אבל אתה תמשיך להתבסס על קופמנים למיניהן כל עוד זה נוגע להפועל.

-גיסנו- 30 בדצמבר 2015

יש לי תגובה עם לינקים שמחכה לאישור – אבל כבר היו העונה מקרים של עיכוב משמעותי בתשלומי שכר בהפועל.

אורן 30 בדצמבר 2015

העיכוב המשמעותי היוצא דופן היה שבוע.לא תקין ולא קרה מאז.אולי יקרה בעתיד ואולי לא.

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

אורן, אז מה שאתה אומר שהלורד היקר לא יכול להסיק מסקנות על בסיס עובדות חלשות אך מגמתיות כי הוא לא מעורה בפרטים ולא נמצא בהפועל/ בורר בהתאחדות, אבל כשאוהדי הפועל מחליטים ששמעון מזרחי ידע על בנק פנאן, כשמכבי קונים שחקנים כדי להחליש יריבות- זה טיעון לגיטימי?
ידוע שהפועל מדליפים לתקשורת שמות, מאותה סיבה שעושים ספינים והדלפות לתקשורת. אל תתמם.

טרנטה 30 בדצמבר 2015

בקצרה (לדעתי כמובן): הפועל לא באמת רצו להביא את תמוז אלא רצו קצת להרגיע את האוהדים. בגלל זה תנאי השכר "סוכמו" במהירות, טוטו היה "ממונה" לקפטן כמו שאימו דרשה והכל סבבה. רק שהפועל כמובן ידעו שהוא ייכשל (או שמא "ייכשל") בבדיקות הרפואיות, ומיהרו לפוצץ את העסקה תוך שהם מזינים את התקשורת במידע מדויק על מצבו הרפואי של תמוז שהביא לפיצוץ העסקה. צפה לעוד סיפורים בסגנון בזמן החלון הקרוב.

בלייק 30 בדצמבר 2015

נראה לי סיפור יחסית פשוט (לפחות עד שיוכח אחרת…). הפועל סגרה עם תמוז, כל סגירה כזאת או זיכרון דברים הם כמובן בכפוף למעבר בדיקות רפואיות מקיפות (וטוב שכך). לא כל רופא מפרש ממצאים רפואיים אותו דבר (second opinion וזה). לפני שנתיים נדמה לי, רומאריו פירס עמד לחתום בהפועל ב"ש, ולבסוף זה נפל על הבדיקה הרפואית. הוא חתם אחר כך בנתניה ומשחק שם עד היום.
אם נחזור לתמוז, לאור הממצאים והמסקנה של ד"ר איוול הפועל לא רצתה להסתכן עם חוזה כל כך גבוה לכל כך הרבה זמן, וניסתה להחתים אותו בתוספת התניות לגבי מצבו הבריאותי. תמוז לא רצה. כאן נסגר הסיפור.
לגבי הדלפת הבדיקה הרפואית והמלצת הרופא, הדרישה של אורית תמוז שבנה יקבל את סרט הקפטן (טענה אותה היא הכחישה אגב), זה כבר הספינים והניסיון של כל צד לצאת בסדר מול הקהל והתקשורת. זה לא כזה מיוחד שמדליפים כאן פרטים חסויים, לא רק בהפועל. זה גם קורה במקומות מתקדמים יותר מישראל. זה לא יאה, אבל גם לא אמור להפיל אף אחד מהכיסא. בהפועל רצו לצאת בסדר מול האוהדים, להראות שבאמת רצו את תמוז (שחקן עם רזומה שמתאים גם לקבוצות במצב מקצועי עדיף על זה של הפועל. גם עכשיו יש דיבורים סביב מעבר אפשרי לב"ש), אבל לא היתה להם ברירה אלא לא להחתים אותו. תמוז כמובן דואג שיהיה לו קל יותר למצוא קבוצה, אולי גם חושש שההצעות הבאות יהיו פחות אטרקטיביות כי יש כאן סיכון.

אורן 30 בדצמבר 2015

הבעיה עם אוהדי הפועל כמו טל בן יהודה,שהם כל הזמן עסוקים בקבוצה היריבה ולא בקבוצתם.
לנצח בצילנו וזה…
מתי כבר אוהדי הפועל יתעסקו בקבוצה שלהם ויכתבו פוסטים על הקבוצה שלהם.

קפטן קוקי 30 בדצמבר 2015

אתה צודק!
אני מציע שאוהדי מכבי, במקום להתעסק ביריבה העירונית כל הזמן, יתעסקו בדברים החשובים באמת. נגרם עוול לשחקן כדורגל, שהוא לפני הכל בנאדם. בעל נפש רכה וסחוסים שחוקים. סוחרי האמנות, כרישי נדל"ן ועסקנים אחרים, קפיטליסטים שערכי השוויון, המוסר, ואהבת האדם מהם והלאה(!) רואים אל נכון לחבל בקריירה של האדם העובד – שלא לומר: הפועל – ואל להם לאוהדי מכבי לעמוד מנגד כאשר עוולות כאלה מתרחשות כלפי אחינו כהה העור!
לכן, הצעד המתבקש הוא להגיע למשחק הבית הבא של שכנינו לעיר עם הדפס של תמונת הרנטגן של הסחוסים של טוטו אחינו ולנופף בהם על מנת להזכיר לעולם כולו את עיוות הצדק עליו לא נעבור בשתיקה!.

אורן 30 בדצמבר 2015

אהבתי(באמת)

גיל שלי 30 בדצמבר 2015

תשיג את תמונת הרנטגן, אדאג לנופף בה בדרבי הבא

עופר כהן 30 בדצמבר 2015

יש לך בעיות בסחוס?
better call shimon

אורן יצאת טונה

ניק 30 בדצמבר 2015

מעניין שאף אחד לא מתייחס לתמוז עצמו.
לא ראיתי חוצפן כזה מימיי. בכל פעם שהוא מנהל מומ עם קבוצה בארץ הוא מעלה דרישות מופרכחות לחלוטין כאילו ששמו ליאו או קון.
לפני מספר שנים הוא דרש (נראה לי זה היה מביתר) חוזה שבו אסור לקנוס אותו ועוד כל מיני דברים מופרכים ומעצבנים. גם הפעם עם הסרט קפטן (גם אם זה בא מאמא שלו).
חלוץ בינוני ומעטה וספורטאי עלוב.

-גיסנו- 30 בדצמבר 2015

אם זהבי הוא תומאס מולר לעניים, אז טוטו תמוז הוא מריו באלוטלי לעניים

yaron 30 בדצמבר 2015

גדול :-) :-) :-)

ויקטור בלקין 31 בדצמבר 2015

+1

תiמר 30 בדצמבר 2015

מה שקרה לפי דעתי זה שהגועל נלחצו כי צחקו עליהם על השכר שהם הולכים לתת לו וחוזה ארוך טווח והם עשו את התרגיל הכי מגעיל מגעיל בספר והפיצו שטוטו עאלק לא בריא והשתמשו בכתבי החצר שלהם שיפיצו את זה. מועדון פאתטי ומגעיל ברמות גלאקטיות!!

יניב פרנקו 30 בדצמבר 2015

לא הבנתי. אתה חושב שהפועל זה מועדון מגעיל ?

טל בן יהודה 30 בדצמבר 2015

לא הבנתי איפה ראית משהו בתגובה שלו שירמוז כזה דבר.

אורן 30 בדצמבר 2015

ברמות גלאקטיות

צור שפי 31 בדצמבר 2015

תומר, ONE מאייתים O אחריו N ובסוף E. קישתא.

תiמר 31 בדצמבר 2015

האמת כואבת צור?

יואב 30 בדצמבר 2015

טוטו נכשל בקיץ בבדיקות רפואיות בטורקיה.
אם אני ידעתי שלטוטו יש בעיה כרונית בברכיים(הרבה לפני הסאגה הזאת), אז גם המעורבים בדבר ידעו.

איציק 30 בדצמבר 2015

אני לא מבין מה לא הסדר. אם זה היה אחרת (במיוחד כשידועות הנפשות הפועלות) היתי מופתע מאד.

יאיר 30 בדצמבר 2015

אני גם אנסה.
א. חוזה שבתוכו יש סעיף פוסל (שמבטל את ההתחייבויות בחוזה) במקרה של כשלון בבדיקות הרפואיות קיים ונפוץ בארץ ובעולם, בכדורגל ובכדורסל.
ב. הסעיף הזה מזמין בלאגן. קבוצה יכולה לבטל חוזה באמצעותו (מי משלם לרופא?), ושחקן עלול לתבוע בגללו.
ג. למרות כל זאת, לא מאמין שטוטו והפועל חתמו על איזשהו חוזה. אם יש חשד לבעיות, מביאים את השחקן לבדיקות לפני שחותמים על משהו. לראיה, לאחר הבדיקות התחילו להתפרסם בתקשורת פרטים על סעיפים שונים ומשונים בחוזה (בדיקה "פוסלת" כל תחילת עונה, חוזה מקוצר, וכו')
ד. חסיון רפואי? קיים בחוק, אבל מותר לגופים להחתים אותך על טופס שמרשה להם להעביר את המידע למי שהם רוצים. מסכים שלהעביר את פרטי הבדיקה לתקשורת זה מגוחך, אבל זה חלק די מצחיק\מוזר מתרבות תקשורת הספורט. לא באמת חשוב לי לדעת מה משמעותה של פציעה בשריר הירך האחורי (מאוד משקרת) או מתיחה בגיד האכילס, אבל התקשורת מאכילה אותנו בזה כבר לא מעט. הייתי מעדיף שנעבור ברוב המקרים לשיטה האמריקאית (הערכות לגבי הזמן מחוץ לסגל או הערכות לגבי המשחק הקרוב, ולא הערכות לגבי הטיפול הנכון ושיטת התפירה בניתוח)
ה. הייתה פה הרגשה של מפגש אינטרסים. טוטו מיצה את רומניה ורוצה לחזור לתודעה (ולאזור חיוג נבחרת), הפועל מחפשת שחקנים "מוכחים" כי השיטה של להחתים את כל מה שזז לא עבדה, פלוס מאמן חדש אז חייבים להביא משהו, אבל מסתבר שזה לא מספיק.
ו. בהפועל המציאות עולה על כל דמיון. לא אהיה מופתע אם חיים רמון יקנה אותם עוד פעם.
ז. הפועל כבר לא תחתים את דחואן בלייר.

אהד 30 בדצמבר 2015

העניין הזה, של שחקן שנמצא כשיר לשחק במועדון אחד ובאחר הוא נכשל בבדיקות הרפואיות קורה כל הזמן, גם באירופה. רק העונה העברתו לולנסיה של בלם נבחרת ברזיל הצעירה טורפדה בגלל שהשחקן נכשל פעמיים בבדיקות הרפואיות במועדון. זמן קצר לאחר מכן הוא חתם באתלטיקו בלי בעיות. כך שזה לא נשמע לי חריג כל כך.

שגיא 30 בדצמבר 2015

הנה התרגום בגרסה שלי. כבירי רצה להראות שהוא מוכן להוציא סכומים גדולים על שחקני רכש בכדי כביכול להציל את הקבוצה (מהעונש שהוא בעצמו הביא עליה). אז הוא עשה כאילו הוא הולך לשפוך ים כסף על תמוז ומראש ידע שהוא לא יוציא את העסקה לפועל כי פשוט אין לו כסף או רצון להוציא כסף נוסף על הפועל ת"א.
אז כשהאוהדים יתעצבנו (והם יתעצבנו) הוא יוכל לבוא ולהגיד להם: "הנה תראו, ניסיתי להביא את תמוז אבל מה לעשות שהברכיים שלו דפוקות".
בטח יהיו גם עוד כל מיני שליחים בתקשורת שיתמכו בקו הזה.

התיאוריה הנ"ל מסתדרת גם הפרסומים לפני מס' שבועות על כך שלהפועל נגמר הכסף והיא פונה בחזרה לתורמים. אם אין כסף, איך מביאים את תמוז?
הימור שלי, הפועל לא יביאו שום שחקן משמעותי בכסף בינואר. אולי יעשו איזה טרייד או שניים אבל לא מעבר לזה.

פישמן דוד 31 בדצמבר 2015

,תגובה זו מבוססת על ידע מקצועי בעניין תמוז והפועל.הנהלת הפועל אמרה בפירוש בתחילת המו"מ שהחתימה תלויה וכפופה בבדיקות הרפואיות.
כבר עכשיו הודעה זו צריכה להספיק לכ ו ל ם. כל יתר ההתחכמויות פשוט לא מחזיקות מים.הכל קשקושים והדלפות.
דרך אגב,המצב הכספי הוא טיעון לגטימי.לא לכולם יש מיטש גולדאר.

פה איתמר 1 בינואר 2016

טל,
לי זה מובן כהודעה לאוהדים:
אנחנו באמת רצינו "לפתוח את הארנק" אבל פורס מאזור מנע מאיתנו.
בקיצור ספין ולא באמת כוונה טהורה להחתימו.

Comments closed