על מה שמעניין ועל מה שלא

רוב הסיקור בעקבות חצי הגמר שעמם אותי, הנה כמה דברים שלא

tbh

אני ידוע בתור זה שמחלק את העולם לשניים, אוהדי מכבי ושונאי מכבי, זהו, אין יותר אופציות. באותו האופן, אני בדרך כלל מחלק את הנושאים שעולים על סדר היום הציבורי לשניים, נושאים שמעניינים אותי ונושאים שמשעממים אותי. או, הנושא מרתק ומגרה אותי או שהוא גורם לי לרצות ללכת לישון (ושכולם כבר יסתמו את הפה שלהם לגביו, חפרתם!!!!!!).

והאמת היא שזה ממש לא מעניין אותי מה *אתם* חושבים על המקרה של טל בן חיים, בעיקר כי כולם כל כך צפויים. וואו, הרי ממש נפלתי מהכיסא שכל אוהדי מכבי (כולל אותי) תומכים במהלך ובקבוצה, וכל השאר (כאמור, שונאי מכבי) תוקפים אותו וחושבים שמדובר במהלך בזוי. כן, כולם כל כך מקוריים שזה מהפנט.

הנה עוד דבר שלא מעניין אותי, טעויות שיפוט. אני יודע שהם קיימים וששופטים טועים, אבל כבר זמן מה שאיני מתייחס לשופטים כפקטור בכדורגל שאני עוקב אחריו (כלומר, של מכבי ת"א). מאז שהבנתי שהפגמים במשחק הכדורגל לא הולכים להשתנות, כולל הפגם של לתת לבן אדם אחד שבכלל לא משחק להשפיע בצורה ישירה על משחקים, החלטתי לא לתת להם להפריע לי יותר. וטעויות השיפוט שנעשו בחצי הגמר של מכבי ת"א מול בני סכנין לא הפריעו לי, גם כשמכבי הייתה בפיגור.

מעניין מספר 1

אחרי שהסברתי מה לא מעניין אותי, הנה משהו שכן. מעניין שאנשים נתפסים על מקרה אחד בלבד שהשפיע באופן ישיר על תוצאת המשחק, ולא על שלושה מקרים אחרים שהשפיעו על התוצאה באופן ישיר. אני באמת סקרן לגבי למה זה.

הנה ארבעת המקרים שאני מדבר עליהם, כאשר רק אחד מהם מעורר תהודה:

  • פסילת שער חוקי למכבי ת"א שהיה מעלה אותה ליתרון מאד מוקדם במשחק.
  • אישור שער לא חוקי לבני סכנין שהעלה אותה ליתרון ראשון.
  • שער חוקי לגמרי של מכבי ת"א, שגם עובר על "חוקים לא כתובים".
  • פנדל ברור למכבי ת"א + כרטיס אדום לשוער בני סכנין שלפי החוקה אמור להגיע בעקבותיו.

האם רק בעיני זה מוזר שאחד מתוך ארבע מעורר את חמתם של כולם? ובכן, חבר ירוק בשם הופ(מן), מגיב ותיק בדה באזר, כתב לי שזה בגלל שבגלל ששלושה מארבעת המקרים הללו די נפוצים ואנחנו נתקלים בהם על בסיס שבועי.

(אז בהערת אגב, אני חייב לתהות איזה מין ספורט מעוות זה כדורגל שאנחנו רואים פסילות שערים חוקיים, אישורי שערים לא חוקיים והתעלמות מעבירות ברורות ברחבה על בסיס שבועי וזה כבר לא מזיז לאף אחד.)

ניחא, כדורגל זה ספורט מוזר ומעוות, ידענו את זה. אבל בגלל שאני אוהב דברים מעניינים, אנסה להפוך את הרשימה הזו להרבה יותר מעניינת. ברשימה מעלה יש שלושה דברים שקרו לטובת בני סכנין, ולרעת מכבי ת"א, ורק אחד לטובת מכבי ת"א, ולרעת סכנין. אז… בוא נהפוך את זה לגמרי.

הנה מה שקרה במשחק החדש ששוחק בעולם מקביל:

  • פסילת שער חוקי לבני סכנין שהיה מעלה אותה ליתרון מאד מוקדם במשחק.
  • אישור שער לא חוקי למכבי ת"א, שהיה מעלה אותה ליתרון לא מוצדק.
  • שער חוקי וכשר למהדרין של בני סכנין, שכן עובר על כמה "חוקים לא כתובים".
  • פנדל ברור לבני סכנין + כרטיס אדום לראיקוביץ' (מכבי ת"א ב-10 שחקנים עם ליפשיץ בשער ופנדל שיכול להעלות את סכנין ליתרון)

מעניין לא?

הנה הדעה הכנה שלי. כשאני קורא את הרשימה הזו, אני מתאר את התגובות לאחר המשחק: "כן, סכנין עשו מעשה שלא עושים בדרך כלל, אבל הם איזנו את השיפוט המחפיר של גיא ברגר שז**ן אותם פעם אחר פעם, כל ההתרחשויות לא אידיאליות, אבל זה בסך הכל יצא די הוגן".

אם אתם קוראים את ארבע הפעולות האלה ורואים בדמיונכם תגובות אחרות מהתקשורת והקהל הרחב, אנא שתפו אותי ואת הקוראים האחרים בתגובות. כאמור, זה מעניין אותי לדעת איך לדעתכם זה היה נשמע.

מעניין מספר 2

הטענות של בני סכנין משעממות אותי. שוב, הכל צפוי למדי (למרות שאופי ההודעה שהם שחררו לתקשורת היה לפנתיאון, אני מודה). הרי אני לא באמת מצפה שיגידו ״זה אשמתנו, היה להגנה שלנו מספיק זמן להתארגן בהתקפה הזו, עלי עותמאן עדיין היה על הרגליים שלו כשבן חיים הכניס חזרה את הכדור ולא היה לשופט או למכבי ת"א דרך לדעת שהוא פצוע״.

אבל מה מעניין בתגובות של סכנין בחצי הגמר הוא שרק לפני חודש וחצי קרה מקרה דומה, כאשר יריבה אחרת שלה התנהגה בחוסר ספורטיביות ולא שמענו ממנה כלום, בטח שלא משהו בסגנון ההודעה כמו זו של אחרי חצי הגמר. האמת היא שלא שמענו על המקרה הזה גם מאף אחד אחר (אולי כולם עסוקים עדיין בלצעוק "באר שבע").

הנה, תסתכלו בעצמכם, דקה 90, שחקן סכנין נפצע והיא זוכה ליתרון. ואז, כששחקן סכנין עדיין שוכב על הדשא, נאנק מכאבים, מי יודע מה יש לו, ייתכן שיצטרך לעבור ניתוח, הפועל באר שבע ממשיכה לשחק כאילו כלום (שומו שמיים!!!!!!!!). עוד יותר מצחיק לראות שבהתקפה של באר שבע הכדור חולף כמטר וחצי ליד שחקן סכנין שבשלב הזה בטח צריך פינוי באמבולנס.

דבר נוסף שמעניין הוא שהסיטואציה הזו חמורה בהרבה מזו של מכבי ת"א. הדקה היא הדקה ה-90 כשהמשחק בשוויון, גורלי פי כמה מהסיטואציה בחצי הגמר בדקה ה-27. מעניין שלא שמענו לפני חודש וחצי טענות דומות לאלה שלא יכולנו לברוח מהם במהלך ליל הסדר.

הרי, אם הטענות הן על חוסר ספורטיביות ונגד טוהר המשחק ושמכבי ת"א ומיץ' גולדהאר צריכים להתבייש בעצמם, אז אני חושב שהיינו צריכים לשמוע משהו דומה על אותו המקרה, בין אם נכבש שער בהתקפה ההיא או לא. מעניין שלא שמענו כלום אחרי אותו משחק, מאד מעניין.

מעניין מספר 3

חוסר מודעות של בני אדם מעניינת אותי. אם תיקחו אותי למשל, אני מאד מודע לעצמי. אני מודע לכך שיש אנשים ששונאים את האוהדים של מכבי ת"א ואת מכבי ת״א עצמה ויודע גם למה. (בניגוד לאוהדים בצבע אחר לגמרי שאין להם מושג למה כולם "רודפים" אותם וסבורים שכל העולם דופק אותם כל הזמן).

מעבר לכך, אני אפילו מודע לכך שמכבי ת"א נהנית מטעויות שופטים. נשבע לכם, הנה, מצאתם את האוהד שלא מתכחש לכך, וזה נכון גם בכדורגל וגם כדורסל. העניין די פשוט, הקבוצות הגדולות תמיד נהנות מהשיפוט, ואם הקבוצה שלכם לא נהנית מטעויות שופטים, אז תסיקו את המסקנות לבד (עוד פעם, אני דווקא מודע לעניין הזה בניגוד לאוהדים מצבע אחר, שונה מהאלה שרודפים אחריהם מהפסקה הקודמת, חסרי מודעות לחלוטין בנושא הזה ומתעלמים מכך שהם נהנו מהעדפת שופטים במשך כעשור וחצי, כשהם היו קבוצה גדולה).

אולי דווקא בגלל שאני די מודע לעצמי, כל התופעה של חוסר מודעת מרתקת ואף משעשעת אותי. קשה לי להאמין שזה אמיתי. כי… באמת, איך אפשר להיות כל כך מנותק?!

ומהבחינה הזו, יוסי אבוקסיס הוא אולי הבן אדם המרתק ביותר בהיסטוריה של העם היהודי, הלוואי והייתי מגזים. הרי זה מדהים, עד כמה אפשר לא להכיר את עצמך, לא להסתכל פנימה, לא לדעת מאיפה באת, לא לדעת מה אנשים חושבים עליך, לא להבין מי אתה ואיך בנית לעצמך שם.

יוסי אבוקסיס מדבר על חוסר הגינות ואי-ספורטיביות. תקראו את המשפט הזה שוב. ושוב. ושוב. האם זה אמיתי? האם זו הצגה אחת גדולה שלו? אני מת לדעת את האמת. מת! איך זה בכלל הגיוני? המנהיג של "משחק השרוכים" הנודע מעז לפצות פה על ספורטיביות, מהמם בעיני. השחקן שנלכד במצלמות כשהוא אומר לשחקני בית שאן במילים כאלה או אחרות: "אם זה גמור שם, אף אחד לא משחק פה" (הפועל בית שאן חיכתה לתוצאה במשחק מקביל כדי לוודא שהיא לא יורדת ליגה, ואבוקסיס התכוון לכך שאם התוצאה המיוחלת מגיעה, שחקני בית שאן יפסיקו להתאמץ כדי שבית"ר תנצח ותיקח אליפות).

אבוקסיס הכסחן, אחד השחקנים המלוכלכים בהיסטוריה של הכדורגל שלנו, זגזגן-על, מתלונן על מכבי ת"א וטל בן חיים? תודו שזה מעניין. אני פשוט חייב לדעת ממישהו שקרוב אליו האם הוא לא התפקע מצחוק מיד אחרי ההופעות שלו מול המצלמות, כי מבחינתי, זה בלתי אפשרי שלא.

ניסיתי להסתכל בעיניים שלו, לראות האם הוא באמת מאמין לכל החרא שהוא מפזר, ללא הצלחה. הבאסה כאן היא שאנשים חסרי מודעות עצמית אינם מודעים לכך שהם חסרי מודעות עצמית, אז ייתכן לעולם לא נבין את התופעה הזו לעומק. חבל.

מעניין מספר 4

סתם, הנושא הרביעי והאחרון לא באמת מעניין. אבל כמות המלל ותשומת הלב שכולם נותנים למכבי ת"א מדהימה בעיני כל פעם מחדש. האובססיביות סביב הצהוב-כחול של האדומים, הירוקים, הצהובים-שחורים, הכתומים, וכל צבעים אחרים, כמו גם של האנשים שאין להם בכלל צבעים והם סתם מתעסקים במכבי ת"א יומם ולילה, היא משהו מיוחד.

סטטטוסים אחרי ציוצים אחרי טורים אחרי כתבות אחרי בלוגים אחרי שיחות אחרי התכתבויות וואטסאפ. וזה לא נגמר. וואו. מילא אנחנו, הרי זו הקבוצה שלנו, אנחנו אמורים להתעסק בה כל הזמן, אבל מה התירוץ של כל האחרים? בכנות, אני מנסה לדמיין את החיים שלכם בלעדינו ופורץ בבכי, בשבילכם.

סטוונגר: קרלסן בדרך לזכייה ראשונה?
ההבדל בין החלטת מאקרו קרה לדיון אמוציונלי חם

169 Comments

ארז 24 באפריל 2016

לא עם הכל מסכים, אבל פוסט מצוין טל.
שטחת מצוין את טיעוניהם של בני הבליעל ביחס לאירועים. שנאמר, יש צהובים עם לב של אבן, שמדי פעם יוצא להם פוסטוב :)

ולגבי יוסי אבוקסיס בוא תעשה את תרגיל ההיפוך שהצעת עם מכבי-סכנין: גיא פניני ויחסך אליו. שיהיה בהצלחה.

חג שמח/מועדים לשמחה.

אביטל 24 באפריל 2016

ארז אני משוכנע שלעולם גיא פניני לא יתבכיין, בטח לא באופן כל כך בוטה והיסטרי כפי שעשה אבוקסיס, באם שחקן אחר יקרא לו נאצי+יאחל לו סרטן (או אפילו יחפון את אשכיו). הוא לא יצעק גוועלד, פשוט יחזיר לו באותה מטבע בהזדמנות הראשונה שתקרה בדרכו.

גיא פניני מניאק לא פחות מאבוקסיס, אבל הרבה פחות צבוע

ניב 24 באפריל 2016

לא צריך, תיזכר מה חשבנו על פניני כשהוא היה בירושלים, אבל פניני לא מגיע לרמות של אבוקסיס לדעתי (נראה לי).

ארז 24 באפריל 2016

אביטל – בחייאת ראבאכ.
ניב – אותו כנ"ל.
וניב – אתה עוד מתון בעניין. אביטל לוקח את זה למחוזות ההדגמה ההיפותטית… :)

זה טריפה וזה נבלה.
את אבוקסיס לא אהבתי גם כשהיה בהפועל. גם כשהרים את ערימת החוגגים ב-1:0 על צ'לסי כדי לעשות 2:0.
כי כמה שהיה כדורגלן גדול היה גם זבל של ספורטאי. ואני לא אוהב שמערבבים זבל וספורט.
בדומה לאבוקסיס, פניני הוא שחקן שממצה יותר מ-100% מהפוטנציאל שלו, אבל הוא טינופת.
ואתם באים לספר לי שנכון שחרא זה חרא, אבל שלכם פחות מסריח? חאליק נו.

יניב פרנקו 24 באפריל 2016

לאבוקסיס מרוחה הרבה חמאה על הפדחת. אז מה. למי לא ?
לדיוויד בלאט אהוב הקהל יש ברזומה פרשה לא ספורטיבית הרבה יותר כמי שישב בבית והקריא לפיני את מה שקורא בטיים האאוט ההוא.

ההתייחסות לעברו של אבוקסיס נועדה להסיט את האש מהדיון.
ובעיני כבר כתבתי בפוסט שלי – המעשה לגיטימי אך בבחינת כשר ומסריח – הניסיון לטעון שמדובר בכשר ומריח נפלא מייצר את כל הרעש הזה.

אביטל 24 באפריל 2016

אין הבדל בין גיא פניני ליוסי אבוקסיס(השחקן) ברמת הליכלוך וחוסר הספורטיביות. שניהם מהגדולים שידע הספורט הישראלי. אם מישהו יטען שפניני אפילו יותר גרוע יתכן שהוא צודק. מה שכן, בדבר אחד בטוח שאבוקסיס עולה על פניני בהרבה וזו הצביעות. פניני טרם הציג צביעות כפי שעשה אבוקסיס מאז יום חמישי.

ויניב לגבי הטיעון שכל העניין של אבוקסיס נועד להסיט את האש מהדיון (גם קראתי את הפוסט שלך) נדמה לי שאתה מפספס פה. זה הדבר הראשון שקומם את אוהדי מכבי באלפיהם, זה שיוסי אבוקסיס, שהיה ידוע כמלוכלך, כפרובוקטור, כמביים נפילות וכמתלונן על נפילות יריב,הוא זה שמתלונן כאן. לא רק זאת, העובדה שהוא מורה תוך כדי המהלך לעותמן להישכב ובעצמו מבצע אקט אנטי ספורטיבי מגעיל ואז מצקצק ומטיף על ספורטיביות יש בה אלמנט מקומם ביותר.

זאת הסיבה היחידה לדיון המקביל בנושא אבוקסיס ובטח שלא ישבו אותם האלפים התייעצו עם אנשי יח"צ וקיימו דיון "כיצד נסיט את האש". אנשים אשכרה מאמינים שזה מקרה של הרצחת וגם ירשת.

ארז 24 באפריל 2016

אביטל,
אם מאמן סכנין היה חסיד אומות העולם ולא אבוקסיס – האם אז היית אומר שהמעשה של בן חיים מסריח והוא היה צריך להחזיר את הכדור?
אם אני מבין נכון, לזה פרנקו מתכוון כשהוא מדבר על הסטת הדיון.
איש לא חושב שהיה כאן תדרוך יח"ץ, אלא תגובה רגשית אוטומטית של אוהדים.

אם תשאל אותי, ברור לי שכאוהד רמת המשכל שלי צונחת אוטומטית, גם אם לתחושתי הסובייקטיבית באותו רגע לא (כמו בפרסומות ברדיו לגבי אלכוהול ונהיגה).
לכן, שאלת המפתח בעיניי בכל סיטואציה חוצת מחנות אוהדים היא פשוטה: בוא נניח שבמקרה זה הפועל היא מכבי ומכבי היא הפועל (לצורך הדוגמה). מה היית אומר אז? אם הייתי אומר אותו דבר – אגיד אותו. אם לא – אסתום.
אלא שאז 90% מהמלל הספורטיבי, אפילו כאן בדה באזר, היה נעלם.

omer 24 באפריל 2016

זה לא רלוונטי ממש כשרואים בבירור את אבוקסיס מורה לעותמן להישאר בתוך תחומי המגרש. אם המאמן של סכנין היה חסיד אומות עולם, או פשוט לא רמאי מלוכלך, כל הפיאסקו הזה שהתחיל בהצגה באמת מביכה של עותמן, היה נמנע.

מה שאבוקסיס עשה חמור הרבה יותר מהפעולה של טב"ח, רק בגלל שהוא מאמן. הרבה שחקנים מלוכלכים יש בכדורגל, אבל לא הרבה מאמנים מלוכלכים.

רק בשבילי ההבהרה. לא אוהד מכבי. גם לא הפועל.

שלו 24 באפריל 2016

זה היה היום האחרון שלי בתור אוהד מכבי-סל.

-גיסנו- 24 באפריל 2016

בוא נראה אם בעוד נגיד 10 שנים, כשפניני יהיה מאמן ושחקן יריב ייתפס במצלמות אומר דברים נוראיים לשחקן שלו תוך כדי משחק בטראש טוק מוגזם – אז אותו פניני יגיד "היריבה מגעילה את הכדורגל, בחיים לא ראיתי מישהו אומר דברים כאלה ליריב על הפרקט". זה בערך יהיה מקביל.

יניב פרנקו 24 באפריל 2016

יכול להיות – אבל בקלאסיקו שחקן ברצלונה ינגח בשחקן ריאל מדריד האם אתה חושב שזה לגיטימי כי זידאן פירק פעם שחקן באופן דומה ?

יניב פרנקו 24 באפריל 2016

אבל אם…

אחד מהעם 24 באפריל 2016

אתה חושב שזה אותו דבר?

Lord Anthony 24 באפריל 2016

ואתה חושב שאחרי זה זידאן יגיד במסיבת עיתונאים, שהוא בחיים שלו לא ראה שחקן נוגח בשחקן אחר ושזה בושה וחרפה שדברים כאלו קורים המשחק כדורגל?!
זאת הההשואה הנכונה.

-גיסנו- 24 באפריל 2016

תודה

יניב פרנקו 24 באפריל 2016

אתה חושב שמצופה מזידאן לעשות את מה שנכון ביחס לעברו או לשחק את תפקידו המלא כמאמן ריאל – כלומר אם מאמן ריאל אחר היה יוצא בטענות הציפיה של המערכת במדריד היא שגם זידאן יעשה את כל מה שהוא יכול לטובת המועדון.
גם אם זה יוציא אותו מגוחך.
זה מה שקרה פה.

ארז 24 באפריל 2016

פרנקו,
לא מסכים איתך בנקודה הזאת.
אני חושב שהמעשה של בן חיים מסריח וגם ההצטדקויות שלאחריו. באותה מידה, גם אם מצופה מאבוקסיס להגן על האינטרסים של קבוצתו, בחירת המילים והמסרים צריכה להיות הגיונית וסבירה, ובמקרה שלו – עם כמה שפחות סופרלטבים וציונים לספורטיביות והוגנות של הצד השני (כאן המקום לדמיין קמפיין עם רוצח המונים שכותרתו "בשר זה רצח" :)). העובדה שהגיב כפי שהגיב, מעבר לרמה הבסיסית-עקרונית של הטיעונים, רק הגחיכה אותו, החלישה את הטיעונים של סכנין ונתנה למכבי בדיוק את מה שהייתה זקוקה לו כדי להסיט את האש (כמו שאתה קורא לזה).

ניב 24 באפריל 2016

עזוב פרנקו, כל ההתלהבות/התלהמות פה היא לא בכדי שמכבי "יחזרו בתשובה. *
הוא סתם ניסיון ניתוח של מכבי.
בדה באזר שהוא באמת פורום יחסית רגוע אוהדי מכבי הושוו לנאצים /פשיסטים,כל הרע בעולם. טל בן חיים השווה לרודן רוצח המונים. הטענה כנגד אוהדי מכבי היא שהם מתקרנפים ולא מוכנים להודות, ראבאק אם אני לא מסכים איתך (תהא הסיבה אשר תהא בין אם היעדר אובייקטיביות או אי הסכמה כנה) אני לא בטוח שזה מצדיק השתלחות מטורפות כזאת.
יש פה היעדר פרופורציות מטורף שחייב לנבוע במקרה הזה לא מהמעשה עצמו (כולה אי החזרת כדור במשחק ספורט) ולא מעצם התגוננות אלא מניצול שעת כושר של חולשה של איזה דמון מדומיין, במקרה כזה אוהדי ב"ש, כ"ס, הפועל, חיפה וואטאבר מרשים לעצמם לאבד כל שמץ של פרופורציה ולהקיא למקלדת ים של תיאורים מתחילים לכאורה מוצדקים.
חבר'ה תחזרו לחוף נסחפתם בפראות.

*מיץ' עשיר, נבנה מנזר /נקנה אינודולגנציות ויימחל לנו בטרם מותנו.

ארז 24 באפריל 2016

ניב, ניסיתי אבל לא הבנתי מילה.
וגם לא את הקשר למה שאני כתבתי.

ניב 24 באפריל 2016

זאת לא הייתה תגובה לך…

ארז 24 באפריל 2016

אה. סבבה.

ניב 24 באפריל 2016

עזוב פרנקו, כל ההתלהבות/התלהמות פה היא לא בכדי שמכבי "יחזרו בתשובה. *
הוא סתם ניסיון ניתוח של מכבי.
בדה באזר שהוא באמת פורום יחסית רגוע אוהדי מכבי הושוו לנאצים /פשיסטים,כל הרע בעולם. טל בן חיים השווה לרודן רוצח המונים. הטענה כנגד אוהדי מכבי היא שהם מתקרנפים ולא מוכנים להודות, ראבאק אם אני לא מסכים איתך (תהא הסיבה אשר תהא בין אם היעדר אובייקטיביות או אי הסכמה כנה) אני לא בטוח שזה מצדיק השתלחות מטורפות כזאת.
יש פה היעדר פרופורציות מטורף שחייב לנבוע במקרה הזה לא מהמעשה עצמו (כולה אי החזרת כדור במשחק ספורט) ולא מעצם התגוננות אלא מניצול שעת כושר של חולשה של איזה דמון מדומיין, במקרה כזה אוהדי ב"ש, כ"ס, הפועל, חיפה וואטאבר מרשים לעצמם לאבד כל שמץ של פרופורציה ולהקיא למקלדת ים של תיאורים מתחילים לכאורה מוצדקים.
חבר'ה תחזרו לחוף נסחפתם בפראות.

*מיץ' עשיר, נבנה מנזר /נקנה אינודולגנציות ויימחל לנו בטרם מותנו.

-גיסנו- 24 באפריל 2016

אני מאמין שאם זידאן היה אומר "ברצלונה הגעילו את הכדורגל, בחיים לא ראיתי שחקן נוגח ככה בשחקן אחר תוך כדי משחק" כל העולם היה נקרע עליו מצחוק, כתבות פרשנות שלמות בניתוח פסיכולוגי של מה לעזאזל עבר לו בראש כשהוא אמר את זה, וכתבות צבע ב"וואלה" שאוספות את מיטב הממים מרחבי הרשת.
בטח שלא היה מקבל גיבוי גורף ואוטומטי מכל מי שסתם שונא את ברצלונה בלי קשר לריאל.

-גיסנו- 24 באפריל 2016

מצד שני כבר ראיתי גם ראיון של אבוקסיס אחרי משחק שבו הוא נואם 4 דקות בשצף קצף כמה השופטים דפקו היום את הפועל, וברגע שאמרו לו שליריבה נפסל שער חוקי לגמרי הוא אמר "אני לא יכול לדעת אם השופט צודק או לא".

יש גבול לצביעות, ושימוש בטענות של אבוקסיס כדי להגן על ספורטיביות הן בדיחה בדיוק כמו מקרה היפותטי בו זידאן ידפוק הרצאה למה נגיחה (היפותטית) של שחקן בארסה בשחקן ריאל היא קו אדום שאסור שייחצה ובושה לכדורגל.

שגיא 24 באפריל 2016

גיא פניני הוא מלוכלך גדול אבל מעולם לא יצא בריש גלי להגן על טוהר הספורט כמו שאבוקסיס עשה השבוע.

B. Goren 24 באפריל 2016

תודה טל. לגזור ולשמור. חג שמח.

אורן השני 24 באפריל 2016

סתם שתדע, אתה הרדוף פה שחושב שכולם שונאים אותו או את קבוצתו. אז מודע לעצמך אתה לא.

שלו 24 באפריל 2016

אותי מדהים שאף אחד לא מתייחס לחוסר הספורטיביות בהוצאת כדור החוצה בטענת פציעה (נגיד מתיחת השריר האחורי שדורשת שבועיים מנוחה) ואז השחקן ממשיך לרוץ עוד 65 דקות.
מעניין שאח"כ זה חזר על עצמו בתדירות הרבה יותר נמוכה יחסית לסכנין וב 30 דקות האחרונות כשהם ממש נפלו מהרגלים (באמת) הם לא עשו את זה כי ידעו שזה לא יעבוד…

B. Goren 24 באפריל 2016

צודק.

מתן גילור 24 באפריל 2016

מאיפה כולם הסיקו שמדובר במתיחה? אולי נתפס השריר? כל כאב שאי פעם היה לך ברגל היה מתיחה של שריר?

-גיסנו- 24 באפריל 2016

בגלל שאחרי שהמשחק חודש עותמאן 'צלע' והחזיק את הירך האחורית, במאין סימן בין לאומי למתיחה של השריר הנ"ל.

yaron 24 באפריל 2016

זה בכלל לא קשור, עוצרים משחק כששחקן לא יכול לרדת מהדשא (אמיתי או מבויים, קשה לדעת) לא כשהוא הולך החוצה והמאמן מורה לו להישכב על הדשא מטר מהקו… וזה בלי קשר לזה שגם את זה הוא עשה טובה שביצע – מין ישיבה כזאת…
חוץ מזה, מה ההבדל בין מתיחה ל"נתפס" ? :-)

רני.ב 24 באפריל 2016

זה בדיוק העניין. גם טל בן חיים לא יכול לדעת האם הוא פצוע או עושה את עצמו פצוע. ומכבי כמועדון (וכנראה גם באר שבע) החליט לא לתת לשחקנים ספק פצועים להנות מהספק ולהמשיך לשחק.
אם הוא רק עשה את עצמו פצוע ולא היה פצוע באמת אז המשחק המשחק מבלי להחזיר את הכדור תקין ?

yaron 24 באפריל 2016

מאחר והוא היה בדרכו החוצה בהליכה והתיישב מטר מהקו אחרי שאבוקסיס הורה לו לעשות כך השאלה לא רלוונטית…
אם היה מרוח על הרצפה באמצע המגרד (פצוע או מתחזה) זה סיפור אחר

שלו 24 באפריל 2016

גם כשנתפש לך השריר אתה לא ממשיך לרוץ 65 דקות, בטח לא בקצב של ליגת העל.

שלו 24 באפריל 2016

נתפס…

חן הצהוב 24 באפריל 2016

טוב כתמיד.
אבל שלא תחשוב שזה מוריד ממך את האחריות בשל אי כתיבת "יומן טרבל 2". תואר אחד כבר הפסדנו בגללך.

מתן גילור 24 באפריל 2016

כותב טור על זה שכולם מתעסקים בקבוצתו, תו"כ שמתעסק בקבוצה שאינה צד לעניין, בשלושה עניינים שונים.
משווה בין מקרים בהם נורמות שונות, למרות שההבדלים בין המקרים הובהרו בערך בכל פלטפורמה אפשרית, כולל באתר זה, מספר פעמים לא מבוטל, רק בימים האחרונים.
מסיט את הדיון למי שטען נגדו במקום לטענה עצמה.
על זה כתב פעם האדמו"ר טב"י "כי… באמת, איך אפשר להיות כל כך מנותק?!"
טל, מועדים לשמחה, חגים וזמנים לששון ושבוע טוב.
לפחות מעניין אצלך :)

רועי 24 באפריל 2016

תסביר לי בבקשה מה ההבדל בין המקרים.

מתן גילור 24 באפריל 2016

ההבדל הוא בנורמות ובציפייה. זכותה המלאה של מת"א לטעון שהיא פעלה כשורה. אני אפילו לא אומר שלא. אבל הנורמה, לכל הפחות בשנים האחרונות, במקרה בו שחקן שרוע על הדשא, היא להמשיך לשחק (עפ"י רוב, יש כל מיני יניב קטן שתמיד מוציאים את הכדור). בעוד שהנורמה, במקרה בו קבוצה הוציאה את הכדור כששחקן שלה פצוע, היא להחזיר לה את הכדור.
אז שוב, אני לא אומר שמת"א עשתה משהו לא בסדר, אבל המקרים שונים, הנורמות שונות, והציפייה של היריבה שונה.
עובדה שלא היה הד תקשורתי לגבי השער שכבשה מת"א מול ק"ש, כששחקן של ק"ש שרוע על הדשא (1:1, במשחק בק"ש, בסיבוב הראשון העונה). ובצדק. כיוון שהנורמה שהשתרשה היא שלא מוציאים כדור בכזה מצב.
ד"א, ייתכן מאד שגם במקרה הנ"ל הנורמה תשתנה. אולי אפילו בעקבות המקרה הזה. אבל (שוב), כיום, יש הבדל בין המקרים וההשוואה ביניהם לא עושה כבוד גדול למשווה.

רועי 24 באפריל 2016

אז אתה טועה, זה בדיוק אותו מקרה, בהמשך המהלך ששחקן סכנין שרוע על הדשא, הכדור מגיע לעותמן שמרחיק את הכדור החוצה, דוידזדה מחדש את המשחק ומוסר את הכדור לשחקן של ב"ש.

מתן גילור 24 באפריל 2016

שממנו הכדור מגיע לשחקן של סכנין שמעיף אותו. שלא לדבר על זה שב"ש *חיכו* שהשחקן של סכנין יקום ויחזור לשחק. שוב, אתה יכול להגיד שמה שהיה בחצי הוא בסדר, אבל ההשוואה הזו קלושה.

אביב 24 באפריל 2016

השחקן של באר שבע איבד את הכדור לא החזיר אל תסלף. עובדה שאחרי זה השחקן של סכנין הרחיק בלחץ וזה נשאר אצל באר שבע

מתן גילור 24 באפריל 2016

אני כתבתי שהחזיר? טוב יקירי, הרגע בו מתחילים להכניס לי מילים למקלדת הוא הרגע בו אני עוזב את הדיון. יום טוב.

אביב 24 באפריל 2016

רמזת שזה בסדר כי הכדור הגיע לשחקן של סכנין. לא צריך להיעלב כל כך

מתן גילור 24 באפריל 2016

מקבל. לא רמזתי שזה בסדר. אני בכלל לא טוען שמה שמת"א עשו אינו בסדר. אני אומר שכל מה שהיה קורה הלאה מאותו רגע הוא ספקולציה. אולי היה מחזיר, אולי היה מעדיף ליד הקרן כדי ללחוץ (ויש שיאמרו שזה גם לא ראוי), אולי היה מוסר לשוער, אולי היה ממשיך לנסות ולכבוש (ואז המקרה היה הרבה יותר דומה, אם כי לא ממש, כיוון שהם חיכו להתאוששות השחקן ואני מאמין שבמקרה כזה היו מבקרים אותם לא מעט).
טב"י יכל להביא דוגמאות מהעולם. היו לא מעט, כולל על הבמה הגדולה ביותר, קרי ליגת האלופות. אבל ככה לא היתה נוצרת פרובוקציה מול חלק מהאנשים שטענו נגד מת"א.

אביב 24 באפריל 2016

כן אבל בכל מקרה עותמן פסול למהלך כי שחקן שמקבל טיפול חייב לצאת. לכן גם ככה זה לא שינה כלום זה סתם קטנוני

yaron 24 באפריל 2016

מתן, שמת לב שטב"ח החזיר את הכדור לפני שהשחקן "השתרע" על הדשא?

yaron 24 באפריל 2016

אם בזכות המקרה הזה תשתנה הנורמה אז בכלל זה היה מהלך מבורך :-)

טל בן יהודה 24 באפריל 2016

לעולם לא נמצא שני מקרים זהים לחלוטין.
לטעמי המקרים מספיק דומים. שוב, בכלל לא מפתיע שכל האנטי-מכבי טוענים שלא.

בכל מקרה,
מועדים לשמחה, חגים וזמנים לששון ושבוע טוב גם לך.

גיא זהר 24 באפריל 2016

ואם היה מסתיים בגול, באר שבע היו מרווחים ביושר אם היו מבקרים אותם. יש חשיבות גם לתוצאה הסופית.

-גיסנו- 24 באפריל 2016

זה היה מצדיק להשוות אותם לצוררים הגדולים בהסטוריה, לרוצחי המונים, לאיים על חייו של דויזאדה ולהכריז שנת אבל על מותו של הספורט?

גיא זהר 24 באפריל 2016

מי שעובר עבירות פליליות מן הראוי שיטופל. מה שקורה ברשת כבר מזמן עבר את הגבול. האם יצאו מפרופורציות. ברור. האם התגובות של מכבי הגבירו את האנטגוניזם? לא. הכל נובע מקנאה וכפי שאומר שכניק, באר שבע בכלל אשמה

-גיסנו- 24 באפריל 2016

איפה שכניק אמר שב"ש אשמה? תמיד אפשר להמציא מה שרוצים. שכניק כתב שב"ש לא תמימים באופן כללי (גם אם הטיעון שלו תלוש מאוד, אבל בשבילך זה מספיק כדי להפוך אותו למייצג המכביזם הנורא והאיום לא?)

מכבי אמרו "זאת הדרך שלנו והאחריות היא של השופט" – אנטגוניזם, גינויים, זעקות שבר וצעקות זעם.
אנשי הנהלה מסכנין אומרים לבן חיים שישברו לו את הרגליים בדוחא, מזהירים שעדיף שבן חיים לא יגיע, מבטיחים נקמה ומוציאים עשרות תגובות שראיתי דיווחים פחות דרמטיים ופגועים על מקרים של אונס קבוצתי. אבל כל זה כמובן בסדר.

גיא זהר 24 באפריל 2016

נו, באמת, טיפה אירוניה. הרי כמו שמאיר אריאל אומר בסוף כל משפט של שכניק מסתתרת באר שבע גם אם הקשר שלה לעניין כמו הקשר של אבוקסיס לשיער. התגובות הרשמיות של סכנין מתלהמות וחסרות פרופורציה. לגבי שבירת הרגליים הם מכחישים וגם במכבי, לפחות הרשמית, אין האשמות כאלו אלא בביטויים לא ראויים. אם חבר הנהלה אמר דבר כזה, קדימה תתלוננו עליו ושיעיפו אותו קיבינימאט.

צהוב בדם 24 באפריל 2016

אם זה היה הגול האחרון שנכבש במשחק אתה אולי היית צודק. אבל אחרי אותו הגול, סכנין הובילה שוב 2-1. הגול הזה לא שינה בכלום את התוצאה הסופית.

אם כבר טעויות שיפוט קשות כמעט ושינו את התוצאה האמיתית.
בבקשה להפסיק להתבכיין

מתן גילור 24 באפריל 2016

בכל התגובה שלי אין ביקורת על מת"א. הביקורת היא על טב"י, שמנסה להסיט מעצמו את האש לכיוון מת"א. אנטי טב"י אני בטח לא :)

אביב 24 באפריל 2016

עוד לחוסר הספורטיביות שאליה טוען אבוקסיס חסרה לי התייחסות לכך שהוא, כמאמן, נכנס למגרש על מנת לפגוע פיזית בשחקן (דבר שמגמד את ההוראה שלו להצגה של עותמן)
משום מה אף אחד לא מתייחס לזה שזה דבר שבלי הסנוור ממה שטבח עשה (ספורטיבי או לא זה עדין חוקי) הוא לא חוזר למגרשים השנה. (5 משחקים הרחקה זה עונש קל לכזה דבר)

yaron 24 באפריל 2016

הבעיה הכי גדולה היא חוסר המקצועיות של השופטים. הרחיקו אותו מהמגרש והוא עולה ליציע וממשיך לאמן. זה חוקי בכלל? אם כן צריך לשנות את התקנון!
אבל מה שבטוח לא חוקי זה שמאמן שהורחק יורד במחצית למגרש וצועק על השופטים.
הבעיה היא שהשופטים כאן חסרי כבוד ולא מקצועיים. הם חושבים שאם הרחיקו אותו ובצדק אז לא כדאי להמשיך במהומה. למעשה הוא צריך לספוג עונש חמור במיוחד על הירידה לשופטים במחצית יותר מאשר על ההתפרצות למגרש.

גיא זהר 24 באפריל 2016

ספר את זה גם לסימאונה אתמול. ומה שקרה אחרי אירועי הדרבי היה בסדר? וההתנהגות של הערס אחרי הצהוב התשיעי היתה בסדר? יש אמוציות. מה שלא אומר שלא צריך להיענש

אביב 24 באפריל 2016

סלח לי אבל השוואה מטופשת.
בכל מקום המאמנים המורחקים ממשיכים להעביר הוראות ובכל מקום זה לא בסדר.
על הירידה של אבוקסיס במחצית אחרי שהורחק – לא לגיטימי בעליל, רק על זה מרחיקים מאמנים

גיא זהר 24 באפריל 2016

לא בכל מקום. באנגליה לא תראה. ואם בעינייך שחקן שקורה לשחקנים שלו לרדת מהמגרש זה השוואה מטופשת אז סבבה.

-גיסנו- 24 באפריל 2016

הלהיטות שלך לכתוב "הערס" כל הזמן נותנת תחרות הוגנת לרומן וה"פיצ'צ'י מפלרמו והבורקסים" שלו.

ואתה באמת מאמין לעצמך שלא לקבל חזרה כדור שלכאורה הוצאת החוצה ולספוג שער, שווה ערך ללהיות מותקף ע"י אוהד בזמן משחק ולקבל על זה אדום?

גיא זהר 24 באפריל 2016

כפי שכתבתי במקום אחר יקח לו עוד הרבה זמן עד שירוויח את השם שלו בחזרה. ולא בגלל האירוע הזה. אני משווה כי מדובר באמוציות למרות שמסכים שהאירועים לא דומים. אבל ראית שבאיזשהו מקום כתבתי שאבוקסיס לא צריך להיענש? ברור שצריך ובחומרה. וההודעות של סכנין מגוכחות עד מסוכנות

yaron 24 באפריל 2016

מה הכוונה "זה לא בסדר"? אם זה אסור אז שהשופטים יעמדו על כך שהמאמן המורחק יורחק מהמגרש.
על זה שמאמן מורחק יורד למגרש במחצית וצועק על השופטים אני בכלל לא מדבר…
אבל כרגיל, סכנין צורחים כ"כ חזק שהם ייענשו קלות אם בכלל כדי לא "לחמם" את האווירה.
בנוסף, חלקים גדולים מהתקשורת כבר מכינים להם קייס להתפרעות אוהדים או פציעות מכוונות של שחקני מכבי…

אביב 24 באפריל 2016

לא בסדר אך לא נאכף. האשמה לא על אבוקסיס במקרה הזה אלא רק על זה שהוא ירד אל הדשא

yaron 24 באפריל 2016

אז שיענישו את זה שירד לדשא :-)

אורי 24 באפריל 2016

מתי בוזגלו קיבל צהוב תשיעי?

גיא זהר 24 באפריל 2016

מה קשור בוזגלו? אם כבר יש סיבה לטענות הן כלפי ברדה שמעכב משחק בכוונה. בנושא של עמידה על כדור לפני בעיטת עונשין וכו' אני בעד אפס סובלנות. בפעם הראשונה אזהרה ובשנייה צהוב. בלי קשר לצבע חולצה, דת ולאום.

אחד מהעם 24 באפריל 2016

יאללה יאללה, מילא היה אפשר לחשוב שאבוקסיס השתנה מימיו כשחקן, אבל רק במהלך הזה הוא הורה לשחקן להישכב בתוך המגרש ונכנס למגרש כדי ללכת מכות עם טב"ח אז שלא יזבל במוח על ספורטיביות.

חוץ מזה שאני חושב שטוב שמכבי עשתה מה שעשתה, למה מה קרה? בגלל שלחצו את עותמאן הכדור ברח לו/הוציא את הכדור לחוץ והוא מצפה לקבל אותו במצב יותר נוח?! טוב עשה טל בן חיים שהמשיך את המשחק.

אה ואני אוהד בית"ר…

גיא זהר 24 באפריל 2016

מה שבש היה לא תקין ועדיין כפי שמתן כתב, דוידזדה לא חידש את המשחק מהר כפי שהערס עשה. ומה לעשות שלתוצאת המהלך יש השפעה על השיפוט שלו. ביקום מקביל אחרי שניצלת את היתרון הלא הוגן, אדון בוס היה מורה לשחקניו לאפשר לסכנין להבקיע. סכנין הבקיעו גול מאופסייד. זה ברור. מכבי לא קופחו ב"גול" של זהבי. היה מקרה גבולי של אופסייד של מדואנין ומיד השופט שרק. יש כאן החלטה שנויה במחלוקת במקסימום (לדעתי היה אופסייד). לגבי הפנדל גם מקרה גבולי (נראה שהיה פנדל אם כי יש ויכוח לגבי עניין השליטה בכדור). אלו לא עניינים מובהקים כמו המקרה של הגול של סכנין אבל כשרוצים להקצין כורכים הכל בכריכה אחת. אבל עזבו הכל מי שאשם זו בכלל באר שבע שמנהלת מגעים עם ז'ורזיניו.

yaron 24 באפריל 2016

הוויכוח הוא על אם הגיע אדום, לא על אם היה פנדל.

גיא זהר 24 באפריל 2016

יש ויכוח גם על הפנדל. אבל לא משנה. אתה שם לב שפתאום הגול בדקה החמישית כבר הפך לקיפוח מובהק. יש מקרה אחד שזועק לשמיים לא מספיק?

yaron 24 באפריל 2016

אני באופן אישי בכלל לא מתייחס לגול שנפסל בטענת נבדל. ברגע שמדובר בנבדל גבולי אין קוון או שופט שיכול לראות מה שהמצלמה רואה בהילוך איטי משמונה זויות.
מבחינתי גול שהובקע (ואושר) מנבדל גבולי זה פאשלה של ההגנה.

אביב 24 באפריל 2016

קנדיל שלח יד לברך של זהבי אחרי שהכדור לא היה שם. אם אתה מתווכח על שליטה אפשר לקרוא לזה פגיעה בלי כדור

רועי 24 באפריל 2016

פנדל ואדום של מיליון אחוז, לא גבולי ולא בטיח, זה שתכתוב את השטויות האלה בכל מקום לא יהפכו אותם לנכונים.
צר לי על צורת ההתבטאות הזו אבל אני רואה את התגובות המגוחכות שלך בכל פוסט בנושא.

גיא זהר 24 באפריל 2016

עובדה שיש עוד שחושבים כמוני. ואני אכתוב מה שבא לי ואיפה שבא לי ובמחילה מכבודך אשמור על רמת ביטוי נאותה. ואם גם תקרא במקום לצעוק תבין שכתבתי שבעיניי היה פנדל.

yaron 24 באפריל 2016

רועי, את שליחת היד רואים בהילוך החוזר אבל לא בטוח שהשופט יכל לראות אותה בזמן אמת. אני מסכים שבכל מקרה השופט יכל והיה צריך לראות עבירה ולשרוק לפנדל אבל הייתי יכול להבין אם היה מסתפק בצהוב.

אביב 24 באפריל 2016

ובר נתן יכל לראות? מול הפנים שלו.
הטענה בפנדל היא לשופט הרחבה (כרגיל)

yaron 24 באפריל 2016

שוב, לדעתי פנדל היה והיה צריך להישרק. את שליחת היד המכוונת (שמחייבת אדום) לא בטוח שהיה ניתן לראות בזמן אמת

גיל שלי 24 באפריל 2016

מעניין שכל האצטדיון ראה בזמן אמת חוץ מהשופטים, נראה לי שהם היו עסוקים בהנהלת חשבונות בדיוק

yaron 24 באפריל 2016

כל האיצטדיון ראה בזמן אמת פנדל? עם זה אני מסכים ולדעתי אין כאן בכלל וויכוח.
כל האיצטדיון ראה שליחת יד מ כ ו ו נ ת של קנדיל במטרה להפיל את זהבי? בזה אני בכלל לא משוכנע.

סבי 24 באפריל 2016

לגבי שתי הנחות שלך מהמשחק:
א. השער של מכבי ת"א שנפסל אכן היה מנבדל. אתה מוזמן לתקציר ולקחת סרגל ולמדוד מקצה הרחבה עד לרגלי השחקנים המדוברים.
ב. הפנדל שלא נשרק הוא לא כזה ברור כי השוער לא נוגע ברגליו של זהבי וספק נוגע בבטנו בעוד זהבי כושל ברגליו במה שנדמה כאיבוד שיווי משקל שלא כתוצאה מנגיעה של השוער. אופי ההיתקלות לא מצדיק אדום בכל מקרה, מקסימום צהוב.

yaron 24 באפריל 2016

ב. לדעתי השוער בכלל לא נגע בזהבי, לא בגופו וגם לא שלח יד לרגליו והפיל אותו… זהבי הסתבך ברגליו ועשה הצגה :-)

עמית זילברבוש 24 באפריל 2016

מעניין 1 – אתה הסברת בפסקת הפתיחה בדיוק את ההבדל בין השלושה לבין האחד. השלושה – טעויות שיפוט שעם כל הצער, נתקלים בהן כל שני וחמישי. הראשון – מעשה לא ספורטיבי נדיר ביותר.
מעניין 2 –
א. "…היה להגנה שלנו מספיק זמן להתארגן בהתקפה הזו, עלי עותמאן עדיין היה על הרגליים שלו כשבן חיים הכניס חזרה את הכדור ולא היה לשופט או למכבי ת"א דרך לדעת שהוא פצוע״ – רצף אמירות כל כך מנותקות מהמציאות. אני אהיה בשוק אם אתה מאמין בהן. אתה חייב שבן אדם ישכב על הדשא כדי להבין שהוא פצוע (או לפחות לכאורה פצוע)? עצם העובדה שהוא הוציא את הכדור החוצה והרים את היד בסימון ברור, לא היה רמז לכך שהוא פצוע (או לפחות לכאורה)?
ב.נראה שבאמת לא עניין אותך הנושא כי ההשוואה הזאת נידונה אין ספור פעמים מאז המקרה – מתן הסביר מעולה למה היא לא רלוונטית. יש שחקן שוכב על הדשא, ויש שקבוצה מוציאה כדור החוצה ולא מקבלת אותו חזרה.
מעניין 3 – מסכים לגמרי עם החלק השני של הנקודה שלך (אבוקסיס). לגבי החלק הראשון (טלב"י) – אני חושב שהפוסט הזה מוכיח שאתה צריך לבדוק אותו :)
מעניין 4 – מדהים שאתה מודהם. זו הקבוצה הכי גדולה בכדורגל הישראלי כבר 4 שנים והמועדון הכי גדול בהסיטוריה. במה רצית שנתעסק? בעכו?

רועי 24 באפריל 2016

ב. בדיוק אותו מקרה, מתן לא הסביר כלום. הסיבה היחידה שסכנין לא הוציאו את הכדור החוצה היא מפני שהכדור לא היה בשליטתם בזמן הפציעה, ברגע שעותמן זכה בכדור הוא הוציא אותו החוצה וב"ש לא החזירה להם את הכדור.
וזה שאתם מודדים עם סטופר כמה זמן לקח לבן חיים לחדש את המשחק לעומת כמה זמן לקח לדוידזדה זה בכלל מגוחך כבר ברמות אחרות.

yaron 24 באפריל 2016

התמונה בראש העמוד מראה שטב"ח מחדש את המשחק לפני שעותמאן בכלל התיישב על הדשא…

Gil - Zimbabwe 24 באפריל 2016

עמית בחיי שאתה מפתיע אותי בקשר ל – א', אתה ראית קצת כדורגל בחייך. רואים בבירור שהכדור בורח לו, הוא לא מצליח להשתלט עליו. כל הדיבורים על זה שהוא הוציא את הכדור מופרכים.

מתן גילור 24 באפריל 2016

רואים בבירור שהוא מרים את היד לפני שהכדור מגיע אליו ואז מוציא אותו בכוונה.

עמית זילברבוש 24 באפריל 2016

אמנם אתה לא הראשון שאומר את זה אבל זה באמת השיא מבחינתי לגבי חוסר ההבנה שיש לי על איך לאותו מקרה שני אנשים יכולים להגיד "רואים מאד ברור ש…"
אני רואה ממש בבירור שעותמאן לא מנסה לעצור את הכדור אלא מסיט את הרגל כלפי קו החוץ כדי לשלוח לשם את הכדור.
מבחינתי להגיד לי שהוא לא מצליח להשתלט עליו זה ממש כמו שיגידו לי באור היום שעכשיו לילה. מפה אני כבר לא יכול להמשיך לדון כי זה כמו בגיאומטריה לא להסכים על האקסיומות האוקלידיות עליהם התורה מושטת.
עכשיו כל מה שנותר לי לתהות הוא אם ניקח מאה אנשים באירופה שלא יודעים מה זה מכבי תל אביב, הפועל באר שבע או בני סכנין ונשאל אותם לגבי המקרה – מה הם יראו.
ואותו דבר אני יכול להגיד גם על טיעונים ששמעתי בימים האחרונים כמו:
– אם הוא עדיין עמד על הרגליים איך טל בן חיים היה יכול לדעת שהוא נפצע? (כאילו שאדם שעומד על מגרש כדורגל בכיפוף תוך שהוא מרים את היד ותופס את אחורי הרגל זה מצג רגיל של שחקן כשיר).
– "הנורמה" מדברת על אם אתה מוציא את הכדור כששחקן של היריב פצוע אז צריך להחזיר לך אבל אם הוצאת כששחקן שלך פצוע אז אין נורמה שצריך להחזיר לך.
– אבל אבוקסיס אומר לא להשכב, אז מכאן המסקנה ברורה שהוא בוודאות לא פצוע.

-גיסנו- 24 באפריל 2016

במגרש מהזווית שלי, היה נראה שהכדור ברח לו.
ואז בתקציר היה נראה שהוציא.
ואז מזווית אחרת כבר לא כ"כ בטוח.

אף אחד פה לא נייטרלי, ובאמת מעניין מה יגידו 100 אירופאיים אקראיים.

מתן גילור 24 באפריל 2016

שהיהודי אשם :)

yaron 24 באפריל 2016

בחיי שאני לא מבין מה זה משנה ברח או הוציא…
הוא עומד, הוא משחק והוא צועד לעבר הקו!!!
אבוקסיס מורה לו להישכב והוא עושה טובה ומתיישב…
אבל עזבו הכל ותסצכלו על התמונה בראש העמוד – טב"ח מחדש את המשחק לפני שהוא בכלל על הדשא !!!
באמת לא בסדר שטב"ח לא בודק מה בדיוק מצבו ואם הכדור ברח לו או שהוא הוציא אותו החוצה….

ערן (המקורי) 24 באפריל 2016

מעולה

אוהד ספורט 24 באפריל 2016

מכבי זו הקבוצה שדון שמעון הוא המודל שלה.
אתם מצפים להגינות מאנשים כאלה.
התבהמות החברה הישראלית מגיע מהקבוצה הזו.

ולא… אני לא מגזים.

ארז 24 באפריל 2016

גם החור באוזון, שתיקת ארה"ב לנוכח ההתגרויות של צפון קוריאה והאיידס של צ'ארלי שין.

-גיסנו- 24 באפריל 2016

שכחת את הפיגוע במגדלי התאומים והמוות של דיוויד בואי ופרינס

אחד מהעם 24 באפריל 2016

כבר אמרנו שמשק כנפי טל בן חיים משפיע על צונאמי בתאילנד…

בני 24 באפריל 2016

התגובות המזלזלות שלכם הן בדיוק הוכחה למה שהוא טען, התבהמות, רדידות וגסות.

-גיסנו- 24 באפריל 2016

ספר לי עוד על המוסר הגבוה והתרבות הנעלית ממנה אתה מגיע אלינו

בני 24 באפריל 2016

אני אוהד הפועל, שלום, נעים להכיר

-גיסנו- 24 באפריל 2016

ללא ספק אתה מופת לספורטיביות, הגינות, מוסריות, אהבת אדם וקבלת האחר.
תגיד, אתה גם מסניף את הפלוצים של עצמך מדי פעם? ככה כדי שתוכל לספוג את העליונות שלך דרך כל החושים?

(לא יכלתי לשלוט בעצמי, אתה יודע כי אני כזה מנוול)

בני 24 באפריל 2016

פחחח רגשי נחיתות כאלה לא תמצא גם בבית שאן

-גיסנו- 24 באפריל 2016

מיץ תפוזים סחוט טרי גורר זיהום סביבתי חמור במיוחד.

אתה יודע, אם כבר אנחנו בקטע של הצהרות שגויות שכל קשר בינם לבין מה שכתבתי מקרי בהחלט.

אגב, כשאנשים בצבא צריכים להדגיש כמה הם קרביים – בד"כ הם לא עושים הרבה.
כשאנשי מודיעין צריכים לספר כל הזמן כמה מה שהם עושים סודי – סימן שהם לא עושים משהו סודי במיוחד.
כשאנשים צריכים לציין כל הזמן איפה הם למדו או כל מיני ציונים כדי להוכיח שהם חכמים – הם לרוב די סתומים.

אז מהזה אומר עליך ועלינו, אם אתה כל הזמן צריך לציין כמה אתה נפלא וכמה אנחנו גרועים?

ניב 24 באפריל 2016

לא בני, הכתיבה שלו מעידה עליו.

בני 24 באפריל 2016

הוא צודק שלמדתם את הדוקטרינות משימון, אחד לאחד כמו מקרה סופו ו 30 שנה קודם לכן, ארל וויליאמס מול ריאל

יואב 24 באפריל 2016

גיסנו,
בני בא מדוקטרינת בית ברנר, מועצות פועלים, גנבי כספי ציבור ושחיתות.
בבקשה תתייחס בכבוד, פעם המדינה היתה שלהם.

בני 24 באפריל 2016

המדינה מאז ומתמיד הייתה של שימון

יואב 24 באפריל 2016

לא מתוק, שלכם.
וגם אז הייתם לוזרים, גם שישבתם על סיר הבשר.
לגנוב זה אופי, רק שם הגונב משתנה.

בני 24 באפריל 2016

אתה מעליל על מנת להתחסד

יואב 24 באפריל 2016

התחסדות זה מעבר לכביש, וגניבות.

שור מועד 24 באפריל 2016

אתה כן מגזים

אלי 24 באפריל 2016

לגבי מעניין מספר 2:
בנוסף, שחקן סכנין מרחיק את הכדור לחוץ על מנת שאפשר יהיה לטפל בשחקן ה"פצוע" ובאר שבע לא מחזירה להם את הכדור אלא ממשיכים לשחק.
מסתבר שזה קורה הרבה יותר ממה שכולם כותבים בתגובות שלהם, הרבה יותר מאפשר קבוצה שמאפשרת לקבוצה השנייה להבקיע ע"מ להשוות את השער שנגנב.

גיל 24 באפריל 2016

ההבדל בהתיחסויות שהיו בעולם המקביל די מובן. מכבי היא האימפריה והשולט ולכן טעויות לטובתן היו מתפרשות כמחזקות את החזק גם אם הן תמימות. גול כמו שמכבי הבקיעה שסכנין הייתה מכניסה היה מתקבל כתכסיס מבריק של החלש נגד החזק ומאזן קצת את ההטייה לטובת הטובים.

טל בן חיים II 24 באפריל 2016

מה שמעניין אותי לאור ההתרחשויות האחרונות – אם ערבי שוכב, צריך או לא צריך לתת לו כדור???
בעמודי הספורט אומרים כן
בעמודי החדשות אומרים לא
אז אין לי מושג מה נכון

ארז 24 באפריל 2016

ענק.

ניב 24 באפריל 2016

אתנחתא קומית.
תודה.

kazoo kid 24 באפריל 2016

ענק!
משפט שמסכם מצוין את החודש האחרון בארץ

אסף the kop 24 באפריל 2016

מאנו חשב על זה קודם

דורפן 24 באפריל 2016

השוואת טעויות שיפוט להתנהגות בלתי ספורטיבית היא מגוחכת. התנהגות בלתי ספורטיבית היא בלתי ספורטיבית משנה גם אם היא הייתה ב-דקה ה-87 של ניצחון 7-0.

שופטים טועים. חוסר ספורטיביות אינה טעות.

גיל שלי 24 באפריל 2016

חוסר ספורטיביות זה כאשר קבוצה מוציאה את הכדור כדי לאפשר לקבוצה השניה לטפל בשחקן פצוע שלה, והקבוצה השניה לא מחזירה את הכדור. זה לא המקרה כאן, אין פה שום חוסר ספורטיביות

מאנו 24 באפריל 2016

"אין פה שום חוסר ספורטיביות" – אתה לא באמת מאמין בזה, או שיכולת ההדחקה וההתכחשות למציאות שלך היא חזקה מדי.
כל אדם בר דעת ראה מה קרה, פשוט תודו באמת ותמשיכו הלאה. ההתפלפלויות שלך מביכות קצת.

גיל שלי 24 באפריל 2016

מה לעשות, אני באמת מאמין בזה, ולא ממש מזיז לי גם אם אתם חושבים שמדובר בחוסר ספורטיביות

ניב 24 באפריל 2016

אם לא תודה לא יעזוב, בשם המוסר והצדק האלוהי ומשום סיבה אחרת.

משה ו 24 באפריל 2016

זוהי תמצית הבעיה. התגובות המביכות של אנשי ואוהדי מכבי ת"א, וזו הסיבה *היחידה* לסערה.
אם בסוף המשחק היה בן חיים ו/או נציגי המועדון מתנצלים על חוסר הספורטיביות, כולם היו עוברים לסדר היום.
לכולם ברור שהמהלך הבעיתי השפיע בצורה חלקית על המשחק, ומכבי ת"א היתה יכולה לנצח גם בלעדיו.
אף אחד לא היה מבטל את הניצחון התל אביבי בגלל ההתנצלות, והיינו ממשיכים הלאה.
אבל, הנסיון לחנך את כולנו, והניסיון של אנשים עיוורים ומתנשאים כדוגמת גיל שלי וטל בן יהודה, זו בדיוק הסיבה להמשך הסערה ולהגדלת השינאה למועדון המאוס הזה.
מדהים איך לא נמצא צדיק אחד בסדום שיימנף את ההצלחות של השנים האחרונות גם לשיפור תדמיתי, גם במקרה כמו זה שבו המועדון לא היה ניזוק ממנו בכלל. מדהים.

בני 24 באפריל 2016

כל מילה

ניב 24 באפריל 2016

הפוך משה, ניסיון החינוך הוא לחלוטין הפוך.

גיסנו 24 באפריל 2016

אבל אתה והמצחיקול שמכבי לא מעניינת אותו אבל מגיב פה יותר ממני (ואני חופר) הייתם מוצאים גם ככה תירוץ אחר למה מכבי היא האסון הגדול ביותר לאנושות, תוך כדי התהדרות בנוצות הטוהר וההגינות בעוד שחקן נוסף שלכם נופל כמו ירוי כי מישהו הסתכל עליו. בא ילד קקה אחד בצהוב ושם לכם מראה מול הפנים, ואתם לא יודעים מה לעשות עם זה, מרוב שאתם עסוקים בלהלל את עצמכם על המוסר הגבוה.

מי שצועק זאב זאב בדקה 10 (אבל אתם תקראו לזה הקרבה וערמומיות כשזה נגד מכבי) שלא יתפלא ששמים עליו זין בדקה ה 27.

קובי 24 באפריל 2016

גיל, בן אדם. קצת מודעות עצמית. בלי להיכנס לנכונות הטענות שלך או של האחרים, אתה כבר 72 שעות מתפלמס עם אנשים שחושבים אחרת ממך. לטעון שלא ממש מזיז לך… בחייך

Gil - Zimbabwe 24 באפריל 2016

רונן, באופן כללי אתה צודק. על פי דעתך האם היה כאן חוסר ספורטיביות?

Gilad 24 באפריל 2016

#התחתית של דיונים על ספורט:
אוהדי קבוצות שמתקוטטים ביניהם ובאמת בטוחים שיש הבדל בין איך שהקבוצה שלהם נהנית מ/מגיבה ל/סובלת מטעויות שיפוט/התנהגות בלתי ספורטיבית/מכת פציעות/מזל וכד'.
אז הרי החדשות ועיקרן תחילה: אין לזה שום משמעות וזה פתטי.
אני מבין ניתוחים על רוח המועדון, יכולת ספורטיבית, שיפוט מגמתי גרוע ותופעות חריגות [דוגמת לה-פמיליה, אוהדי נימני וכיוב'], וכמובן דיונים על אלימות וגבולות ספורטיביים, אבל לשמוע מאנשים שכותבים כאן לרוב באינטליגציה כל מיני התפתלויות בנוגע למה אבוקסיס היה חושב ומי נהנה מיותר פנדלים מבלי להבין שההתנהגות האנושית הבסיסית והיצרית לא משפיעה ולא מושפעת מצבע החולצה שהבנאדם לובש באותו רגע- דאונר רציני.

זיו 24 באפריל 2016

גילוי נאות – אוהד מכבי.
רוב הדיון לגבי בן חיים עסק בהמשך המשחק או לא. לא חושב שזו היתה הבעיה האמיתית. שחקן ששוכב על הדשא מטר מהקו כי המאמן שלו אומר לו לשכב שם שהוא (שהיה דווקא הוגן) התכוון לצאת לספסל לקבל טיפול – אין מקום להפסיק את המשחק בגללו.
הבעיה היא שלכאורה הוא הוציא במכוון את הכדור החוצה ואת חוקת הכדורגל ההוגן מחייבת להחזיר את הכדור לקבוצה השניה.
אם הוציא במכוון – היה צריך להחזיר כזור לסכנין. אם פשוט לא הגיע לכדור בגלל הפציעה זה כדור של מכבי ואפשר להמשיך לשחק.
ובסופו של דבר הכל מבחן התוצאה – אם בסוף המהלך הזה לא היה כדור ברשת וצמד השדרנים המהולל לא היו מפמפמים את חוסר הספורטיביות עד המחצית לא היו מדברים על זה עוד מילה

-גיסנו- 24 באפריל 2016

הלוואי וזה היה נגמר במחצית, גם בדקה ה 85 כשבן חיים כבש הם דיברו על זה וגם כשהסתיים המשחק.

בני 24 באפריל 2016

מנוולים הייתם, ומנוולים תישארו. איזה בזבוז זה לקרוא אותכם, חבורה של שקרנים, כפילים מחשבתיים משעממים.

-גיסנו- 24 באפריל 2016

ולכן אתה נכנס פעם אחר פעם כדי לשלוח את המסרים הספורטיביים שלך בכל טור?

בני 24 באפריל 2016

כן

-גיסנו- 24 באפריל 2016

זאת אומרת שאפילו אתה לא מאמין לעצמך

בני 24 באפריל 2016

לא יקירי, זה בבחינת דע את האויב

-גיסנו- 24 באפריל 2016

מזל שאתה פה, תמיד כיף שיש אתנחתא קומית בדיון כזה

בני 24 באפריל 2016

אני שמח שאנחנו מצחיקים אחד את השני

יואב 24 באפריל 2016

מצחיק בני לראות אותך מאבד עשתונות.
ואף אחד לא אוייב שלך, אתה אוויר.
אגב, החלאות שילמו כבר משכורות?

בני 24 באפריל 2016

לא למדת כלום ממה שהחבר׳ה שלך עשו לך עם יורי

יואב 24 באפריל 2016

לא למדת להפסיק לגנטב, לשקר ולטנף?
קישתה

בני 24 באפריל 2016

יואב, מקווה שילדיך קיבלו את החינוך מאימם האדומה ולא ממך. ואידך זיל גמור.

יואב 24 באפריל 2016

בני,
אכן זיל גמור.
וזאת הפעם האחרונה סטוקר חולה נפש. ראה הוזהרת.

מאנו 24 באפריל 2016

יואבי חמוד, גם כאן אתה רב עם אנשים?
תתבגר, צהוב מטונף

יואב 24 באפריל 2016

מאנו,
עוד סטוקר לאוסף. תפתח קבוצת תמיכה.
אני רק עונה לחלאות כמוך, מאונני רשת טרולים שעונות תדובות מוכנות מראש.

עומר 24 באפריל 2016

"תתבגר, צהוב מטונף"
איזה אוקסימורון.

yaron 24 באפריל 2016

טל,
התמונה בראש העמוד, זה היה צריך להיות הפוסט, בלי מילים :-)

עידו 24 באפריל 2016

לא מעניין!
הפסקתי לקרוא אחרי פסקה וחצי.
תיארת בהתחלה עד כמה מיותר לכתוב ולקורא על המקרה הזה ואז בטווייסט בעלילה (הפתעה!) התחלת לחפור עליו.
גאוני.
(לכל החוכמולוגים – לא קשה לגלול מהר את הטקסט ולראות שהמלל ממשיך להתעסק בזה ומה עיקרי הדברים)

טל בן יהודה 24 באפריל 2016

לפחות הצחקת אותי.

the bird 24 באפריל 2016

איזה כייף זה לקרוא את התגובות
של כל מי שאוכל את הלב שמכבי ניצחה,
והכי יפה שאין בכלהסיפור אפילו גרם של אי ספורטיביות.
ככה הכדורגל הישראלי נראה ועם השטויות שמחפשים לדבר בכח
הוא לא יתקדם לשום מקום,
מזל שמכבי לא שמים על כל הבולשיט הזה.
באיזה עוד מקום שקורא לספורט שלו מקצועני
חברי הנהלה /מקורבים יגידו לשחקן שלא יבוא למשחק נגדם
כי ישברו לו את הרגל וזה יעבור חלק?
זה הספורט הישראלי במיטבו !

S&M 24 באפריל 2016

מכבי היו אחלה פראיירים אם היו עוצרים את המשחק. אבוקסיס הרמאי אכל (גול) את מה שבישל (התחזות לפציעה). צריך להריע למכבי.

ובכל זאת, טל, אתה לא צריך לתמוה שאף אחד לא מדבר על גולים חוקיים או לא, הרחקה או לא, וכן מדברים על טב"ח. שלושת האירועים האחרים תלויים בכוח עליון (שופט) ואילו מקרה טב"ח-עותמן-אבוקסיס זו החלטה של בני אדם. אז ברור שעל זה מדברים.

ולגבי באר שבע, ההבדל הוא לא בהתנהגות, אלא בתוצאה. מכבי הבקיעה, באר שבע לא. זה כל ההבדל. דומה להתעסקות עם החייל הבן של כולנו, לעומת הוצאות קודמות להורג. ההבדל הוא שהחייל הבן של כולנו צולם בבירור, והקודמים לא ממש.

באבא ימים 24 באפריל 2016

אותי מעניין מנין צמח הביטוי האידיוטי ״גיבור משחק השרוכים״. אתם זוכרים שאבוקסיס היה בקבוצה שנצחה ונלחמה נכון?

עלק אינגליש 25 באפריל 2016

האמת אני לא מבין למה לעצור את המשחק אם שחקן נפצע. שחקנים נפצעים, קורה. לפעמים בדיוק בזמן הלא נכון. אז מה? ברגע שיפסיקו עם המנהג המטופש להחזיר כדור לקבוצה ששחקן שלה נפצע והיא הוציאה כדור גם יפסיקו לביים פציעות כדי להרוויח זמן ( במקרים כאלה). לצערי ( או למזלי בעצם) אני לא אוהד אף קבוצה ( חוץ מדנוור של דוד אלכס), אז אי אפשר להגיד שאני מנסה להסיט את הדיון כשאני אומר די ( בבקשה :-) לחפור על זה, לא קרה פה שום אסון

כח הגברה 25 באפריל 2016

הגעתי באיחור, אני יודע. הייתי בחו"ל בזמן המשחק, לא צפיתי עד עכשיו במקרה הנ"ל ורוב מה שאני יודע עליו למדתי מקריאה בדהבאזר.
ובכל זאת, אני חושב שאתה עושה לעצמך חיים קלים, כשאתה מבקש מכולם לחשוב איך הם\התקשורת\העולם היו מגיבים ל"מעניין מספר 1". השאלה היא איך אתה היית מגיב? האם לא היית מאשים את סכנין בחוסר ספורטיביות?
ואולי סכנין זו לא דוגמה טובה. אם באזל, למשל, היתה מעיפה את מכבי ת"א מעלייה לשלב הבתים בליגת האלופות בצורה כזו, איך היית מגיב (בוא נצא מנקודת הנחה שמכבי ת"א היתה משתמשת בשיטות דומות למדי לבזבז זמן, אם היתה קרובה להשיג את התוצאה הדרושה לה במשחק מול יריבה עדיפה).
גם המגיבים מהצד השני צריכים, לדעתי, לשאול את עצמם איך היו מגיבים אם הקבוצה שלהם היתה נוהגת כמו מכבי ת"א בסיטואציה דומה.

בהקשר הרחב יותר, אני חושב שהבעיה העיקרית של הכדורגל היא הניצול של חוקת המשחק ושל הכללים הלא כתובים שלו בצורה לא ספורטיבית לצלילות, להתחזויות, לבזבוזי זמן וכו', והתגובות המכוערות והלא ספורטיביות שהתנהגות כזו גוררת במקרים רבים.
צריך לחשוב על פתרונות, למשל במקרה כמו של עלי עותמן – שחקן שיצא לקבל טיפול מחוץ למגרש, יכול לחזור מייד, ואילו שחקן שטופל בתוך המגרש, יכול לחזור רק אחרי 2\3\5 דקות, או זמן פרופורציוני למשך הטיפול. ניתן להשאיר לשופט שיקול דעת (כמו בנושא פגיעות ראש וכדומה).
ברור לי שזו הצעה גולמית ואולי גם בעייתית, אבל זה, לדעתי, הכיוון שצריך ללכת אליו.

יואב 25 באפריל 2016

מכבי לא נהגה כך מול באזל במחצית השניה בבלומפילד שהיתה מתוחה וגורלית. באזל שכבו על מכבי…

כח הגברה 25 באפריל 2016

אז אתה בוחר לא לענות על השאלה, לפחות לא בפומבי… זכותך.
באזל זו סתם דוגמא (אני לא אעבור עכשיו על המשחק ההוא כדי לבחון אם ואיך מכבי ת"א בזבזה זמן…) – האם אתה טוען שמכבי ת"א, מעולם ולעולם, מול כל יריבה, בכל מצב מבחינת התוצאה הנדרשת, ובכל הרכב שחקנים על המגרש, לא היתה נוקטת\תנקוט בשיטות דומות? אם התשובה היא כן, תתייחס לשאלה, אם תבחר, כשאלה היפותטית. אם התשובה היא לא, שאל את עצמך איך היית מגיב במצב כזה.

יואב 25 באפריל 2016

לא טענתי את זה.
זה גם כלי נשק לגיטימי בהיעדר חוק ברור.
לגיטימי גם להילחם בזה.
הייתי בבלומפילד מול באזל. ייחלתי לקצת ביזבוז זמן של מכבי. המשחק הכי ארוך בחיי.
אם מכבי היתה נענשת על ידי באזל, הייתי מרגיש נורא. אבל הייתי מבין. נאה דורש נאה מקיים.

-גיסנו- 25 באפריל 2016

למה זה משנה המעולם-מעולם?
המדיניות הזו מופעלת במכבי ב 3 השנים האחרונות באופן מוצהר, אז למה לפני כן רלוונטי לדיון הנוכחי?

אני אישית זוכר לא מעט מקרים שבהם כששחקן מכבי נשאר לשכב (לרוב זה היה טב"ח או יואב זיו) ללא פגיעה אמיתית, כולם המשיכו לשחק. גם מכבי וגם היריבים. פעם אחת זה גם עלה בגול, אז נגד בית"ר, תוכל לבדוק שוב ולראות שאין אחד במכבי שבא בטענות לשופט או לשחקני בית"ר. גם האוהדים שהיו סביבי בעיקר כעסו על נוסא שלא קם, ולא על אף אחד אחר.

כח הגברה 26 באפריל 2016

ה"מעולם ולעולם" (ניסוח קצת דרמטי מדי) קשור לתחושות ולתגובות שלך, כצופה וכאוהד, למקרה דומה. בלי קשר למדיניות שהיא כן או לא מוצהרת בשלוש השנים האחרונות. תדמיין, אם תרצה, שמכבי ת"א חוטפת גול בדיוק כזה (לא כמו בדוגמאות שנתת, אלא אחרי ששחקן מכבי תא", פצוע או מתחזה לפצוע, מוציא בכוונה את הכדור לחוץ, והקבוצה היריבה לא מחזירה את הכדור ומבקיעה גול) – השאלה איך הייתי מגיב אז. לא כשאלה קנטרנית, אלא כשאלה הבאמת מעניינת, לדעתי.

הופמן 25 באפריל 2016

לגבי עניין 1 – טעויות השיפוט מזיזות לכולנו. אבל כשאתה נתקל בקיר בפעם העשירית אתה מפסיק להאשים את הקיר ומקבל את זה שיש שם קיר. התרגלנו ששום דבר לא משתנה בתחום השיפוט, אז אנחנו מתעצבנים ומקבלים את זה בסופו של דבר. הנה, התחילו לזוז קצת עניינים עכשיו – אחרי שהכניסו את טכנולוגיית קו השער עכשיו מתחילים ניסוי עם שופט מול וידאו. אי"ה עוד עשר שנים יהיו הרבה פחות טעויות שיפוט.

יש עוד עניין אחד קטן שמציק לי, קשור אבל לא לגמרי – למה ממשיכים להאשים את השופט בטעות בכל מה שקשור לנבדלים? איזו ברירה מלבד לשרוק יש לשופט שהקוון שלו מרים דגל לנבדל? מה אתם מצפים? שיחליט על דעת עצמו שהוא ראה אם היה נבדל יותר טוב מאשר הקוון שלו ,שנמצא בזווית האידיאלית?
לדעתי השופטים סופגים הרבה יותר מדי ביקורת על עניין שאין להם עליו שום שליטה.

הופמן 25 באפריל 2016

ועוד תהיה אחת שכתבתי גם בטוויטר – אם היריבות של באר שבע לא יתאמצו במיוחד נגדה כדי שהיא תיקח אליפות ולא מכבי ת"א, מבחינת הצהובים זה יהיה בסדר גמור כי "אין מוסר בספורט" וכי "זה חוקי"?
(זה גם בתשובה ל"גיסנו" שכתב לי בתגובות בפוסט הקודם שחוסר הספורטיביות לא יכול להתנקם במכבי ת"א)

יואב 25 באפריל 2016

הופמן,
מכבי לא טענה למוסר או חסרונו. זה לא דומה לפתיחת רגליים.
כן, ומכבי עשתה את זה בעברה הקרוב מול חיפה.

הופמן 25 באפריל 2016

ראיתי במסגרת הטיעונים לטובת טב"ח גם ש"אין מוסר בספורט" (גיל שלי – אני טועה או שאתה כתבת) וגם "אין דבר כזה מסריח, אם זה חוקי זה בסדר" וכו'. אז גם זה חוקי.

גיסנו 25 באפריל 2016

אפשר גם להציג את זה הפוך – שגם ככה כולם בעד ב"ש ונותנים אקסטרה נגד מכבי, אז מכבי לא רואים צורך למצוא חן בעיני אף אחד בכללים ג'נטלמניים שפוגעים כמעט אך ורק במכבי.
גם אם היית שואל לפני 3 חודשים לא חושב שיש אוהדים של איזושהי קבוצה שהיו מעדיפים את מכבי על פני ב"ש.

הופמן 26 באפריל 2016

יש מעדיפים את ב"ש וישחקו רגיל, ויש מעדיפים את ב"ש ויפתחו להם רגליים. אני רק אומר – יש דבר שנקרא חוקי הוגנות וספורטיביות, וצריך להיזהר עם לשבור אותם כי ברגע שהם נשברים הם נשברים עבור כולם. אני מרגיש שהשבוע מת"א, בשביל להצדיק את עצמה, אולי הלכה קצת רחוק מדי וכרתה לעצמה בור.

Comments closed