הייתי מוכן

חוויות מערב נינוח ורגוע של כדורגל

beprepared

חשבתי שאני מוכן. חשבתי? הייתי משוכנע בכך. הרי היו לי שבועיים שלמים, פחות יומיים. כבר הודיתי בפומבי אחרי התיקו המאופס בבלומפילד מול הפועל באר שבע שזה נגמר. לא צחקתי. התיקו מול רעננה בשבוע שעבר רק חיזק את זה ונתן את החותמת הסופית שהאליפות לא תישאר בתל אביב (או הכי קרובה שיש לסופית מבלי שהיא תהיה ממש סופית. אם זה הגיוני).

חשבתי שאני בסדר עם הכל. קיבלתי את רוע הגזירה. באמת. שלוש אליפויות, דאבל, צ'מפיונס. אי אפשר לקחת אליפות כל שנה, זה לא כדורסל ישראלי פה. באר שבע היא יותר מאלופה ראויה. נתנה עונה אדירה. כל הכבוד, מגיע לה, סחטיין. שיחגגו שם כמו שצריך, שמח בשבילם.

חשבתי שכבר עיכלתי את המציאות החדשה. אחרי שלוש שנים, מכבי ת"א לא אלופה. לפעמים צריך להסתכל לאמת בעיניים ולא להפנות את המבט, להתמודד עם זה שלמכבי ת"א אזל הדלק במטרים האחרונים של המרוץ. וזה בסדר, היא אנושית (חוץ מזהבי), יש בה פגמים (שוב, חוץ מזהבי), ואי אפשר לצפות ממנה לעשות את הבלתי אפשרי (שוב, חוץ מזהבי).

נשבע לכם, הייתי מוכן.

*

זה הרגשה נוראית כשהגוף והנפש שלנו בוגדים בנו. אני הבנתי שזה קרה לי אמש במהלך משחקי הכדורגל של מכבי ובאר שבע שהתנהלו במקביל. שהרי מבחינתי זה היה לא משנה כלום וכאמור הייתי מוכן. ובכל זאת, פתאום מצאתי את עצמי בלחץ עם עצבים בכל הגוף.

בתחילת הערב עוד ניסיתי להתעלם ממה שקורה. לא ממש עקבתי אחרי המשחקים. מדי פעם הגנבתי הצצה בתוצאות, מבט חטוף באחד השידורים, אבל לא יותר מזה. הייתי אצל ההורים, ולמזלי חיכתה לי נסיעה הביתה. יופי, זה יעביר לי איזה חצי שעה מנקודה לנקודה. חצי שעה שבה לא אבדוק את התוצאות.

בדקה ה-60, כשאני כבר בבית, לא יכולתי יותר לסבול את המתח וחשבתי על רעיון אדיר. אלך לחדר הקריאה שלנו בבית, שאנשים עלולים להתבלבל ולחשוב שמדובר בשירותים, ואעביר את הזמן עם פרק או שתיים מהספר שאני קורא כרגע. ג-א-ו-ן.

אז נשארתי שם כמה שיכולתי, מנותק מהעולם. מנסה לקרוא, ותוהה כל כמה שורות האם התוצאות בסמי עופר וטדי השתנו בינתיים. עוד שורה, עוד תהייה, עוד שורה, עוד תהייה. כן אין ספק, אני הייתי מוכן.

יצאתי מחדר הקריאה בדקה ה-80 והתקדמתי בחשש לעבר הטלוויזיה. רק לא לראות 2. רק לא לראות 2. רק לא לראות 2. תן לי לראות אחדים. ואכן 1-1. אני מתיישב על הספה. רואה את חיפה תוקפת, אחר כך באר שבע. אני בכלל לא יודע למה אני לחוץ.

בדקה ה-85 נזכרתי שיש משהו באוטו שאני צריך להעלות למעלה הביתה. זה הרגיש לי כמו למצוא כסף על הרצפה. יששששששששש אני צריך להביא את הצידנית מהבגאז'!!!!!!! זה יעביר לי חמש דקות שלמות, אני לא צריך לשבת פה ולהתענות מול המסך. כשאני חוזר, זה כבר יהיה גמור. אדירררררר.

יוצא מהדלת. לוקח לאחת המעלית זמן להגיע. אני לוקח את המסלול הארוך יותר לאוטו (יותר ארוך בשלושה צעדים אולי). מוציא את הצידנית. לעלות למעלה? עוד לא, מה בוער. הולך ומסתכל לתוך האוטו ורואה חולצה של הילדה בכיסא הקדמי. בכל יום אחר, הייתי משאיר אותו שם לעוד שנה, אבל הבאת החולצה הזו תעכב אותי בעוד 5.2 שניות. 5.2 שניות יקרות מפז.

אחרי שהחזרתי את הצידנית למחסן, הייתי מוכן להיכנס הביתה. חחחח השתמשתי עכשיו במילה "מוכן". עמדתי מול דלת הכניסה כמה שניות. קדימה טל, זה כולה עניין של חיים או מוות. נכנסתי. השכנים התקשרו לאשתי להתלונן שדפיקות הלב שלי עושות רעש. הסתכלתי על הטלוויזיה.

אמרתי לעצמי מראש שכל פריים מלבד שחקני באר שבע על כתפיים של אוהדים זה טוב. אם אני רואה חגיגות של שחקנים בכחול, ייתכן שפשוט אפול לברכיי. והנה רוני לוי הולך לו על הדשא. ושתי משקולות ענקיות נופלות לי מהכתפיים וסודקות את השיש שבדירה. רוני לוי הולך על הדשא! רוני-לוי-הולך-על-הדשא-! בחיים לא חשבתי שאני אשמח כל כך מלראות את רוני לוי הולך על דשא.

זהו. לא היום. כמה שניות אחר כך, הטבלה מופיעה על המסך. מכבי חיפה ניצחה?! מכבי חיפה ניצחה! טוב נו, זה לא באמת משנה. די, אין ממה להתרגש, במחזור האחרון זה ייגמר, לטובתם כמובן. עדיף להכין את עצמי לזה, פחות יכאב. באר שבע לא באמת תשמוט את זה.

אז יש לי עוד שבוע שלם של התכוננות נפשית לאיבוד התואר. אני פשוט אוסיף את זה לכוננות שכבר פיתחתי עד עכשיו, במשך שבועיים, איתה הגעתי למשחקים במוצ"ש, סופר-מוכן לתרחיש המבאס.

נו פרובלם.

מה לא ברור ?
יוספוס לעם - פרק 0

73 Comments

נועם 14 במאי 2016

גדול.
כמוני כמוך. פתאום גיליתי כמה דברים צריך לסדר בבית בשביל להעביר את המשחק. מסתבר שהרבה

דניאל 14 במאי 2016

זה נראה גמור בהתחשב בזה שאנחנו תלויים באבוקסיס בכל מקרה אם בזכות זה הרווחנו עוד טור שלך דיינו ; )

מתן גילור 15 במאי 2016

אם תור היה מתחיל את העונה ;)

גיא זהר 15 במאי 2016

מתן, שים לב לגניבת הדעת של רוני לוי. לא מוריד דבר מהיכולת שלכם בשני המשחקים האחרונים נגדנו שעליה מגיע גם לו קרדיט.

מתן גילור 15 במאי 2016

רוני גנב דעת מהשורה הראשונה. עם זאת, יש לזקוף לזכותו שבתחילת העונה אמר שהמטרה היא אירופה (בניגוד לשחר: "מכבי חיפה…כל התארים וגו'") ואכן עמד במטרה הזו, כך ש*מבחינתו* הוא יכול להגדיר את העונה כמוצלחת.

שי 15 במאי 2016

שורה ראשונה באמצע!

שורה 15 במאי 2016

הבעיה היא שלאור היכולת של חיפה הרעננה, סיכוי סביר מאוד, סביר מאוד, שמכבי תסיים את העונה בלי תואר. וזה יהיה מבאס.

יששכר הירוק 15 במאי 2016

מה מבאס?!?!?!?!?!
השנה באר שבע הייתה הכי טובה וזאת עובדה. צריך לפתוח את הראש ולהבין שקבוצה לא יכולה לזכות באליפות כל הזמן…

שגיא 16 במאי 2016

למה לא? לא רק שהיא יכולה, היא צריכה וגם חייבת.
ניהול רכש קצת יותר טוב עם דגש עם רענון אמיתי לקבוצה בקיץ ובינואר היה מביא עוד אליפות קלילה לצהובים.
שלא ישתמע שאני מתלונן חס וחלילה. גורדי אלוהינו הוא. אך קצת מתסכל לראות שאנחנו מפסידים אליפות סתם.

גיא זהר 16 במאי 2016

אני חושב שיש כאן חוסר כבוד. אם תפסידו זה לא יהיה סתם כמו שכשזכיתם למרות הכסף הגדול והוואקום של הגדולות זה לא היה סתם.

יששכר הירוק 16 במאי 2016

אני מבין אבל אין מה לעשות. באר שבע הייתה טובה מאוד העונה וצריך להודות שמגיע להם.

יששכר הירוק 16 במאי 2016

שגיא, זאת קצת תכונה מכבי זוית לחשוב שתמיד צריך להיות במקום הראשון. לצכבי הייתה עונה מצוינת גם היא תזכה באליפות וגם אם היא לא תזכה.

מאנו 15 במאי 2016

לא נותר הוא לקוות שסכנין תעשה את המוטל עליה, ותפסיד. זה יהיה הפסד שכולו ניצחון עבורם, אחרי ההסרחה והלכלוך של מכבי בגביע. שלא ייפתחו לי פתאום ספורטיביות עודפת.

Srtest - ארטסט 15 במאי 2016

את מי אתה שונא כאן? בטח לא את מכבי. מציח לך להתמקד בדברים אחרים ויש גם קבוצה שיודעת לשחק.

גיסנו 15 במאי 2016

איזה נון קונפורמיסט מיוחד ומגניב אתה

אנדר 15 במאי 2016

אחי אתה גורם ל'רומן' להשמע לגיטימי

מאנו 15 במאי 2016

מכבי תל אביב דוגלת בתועלתנות. לשטיתה ולשיטת אוהדיה, מוסר לא קשור לכדורגל ומקצוענות. לכן, אני לא רואה שסכנין לא תדגול אף היא בתועלתנות. מעבר לכך, הצביעות הדוחה של אוהדי מכבי פה לא חדשה לי. זה הרי ברור שמבחינתכם חוסר ספורטיביות הוא ערך שפועל רק לצד אחד.
מאחל לכם להפסיד את האליפות לא פחות מאשר שאני מאחל לב"ש לזכות בה. זה מגיע לכם וזה מגיע להם.

מאנו 15 במאי 2016

*לא רואה סיבה

גיסנו 15 במאי 2016

אתה מרצה לנו על צביעות
Priceless

היסטוריון ששל ספורט 15 במאי 2016

אני מבין את החוויה רק שאצלי זה לקח יותר מיום.
כשמכבי שיחקה מול צסק"א במילאנו.
הייתי במקום נידח וכשומר שבח אתה צריך להעביר יום שלם במתח….זר לא יבין זאת גם אם תרצה לא תדע תוצאה..זה העינוי הגדול ביותר שהומצא באנושות….לחובב ספורט שרוף כמובן.
אוי זו שיטה להעביר את הלילה ואז היום לא נגמר אתה מחפש את ה 5.2 שניות שיסיטו את המחשבות אבל הם לא זזות.
לפרקים אתה אומר עזוב הפסדנו זה בכלל לא כוחות…לפרקים אחרים אתה רוצה להאמין …והזמן לא נגמר….ואז הבדלה ….ואתה לא מאמין שזה קורה שעוד רגע תדליק את הנייד ותדע פשוט תדע …לא אשכח טקס הדלקת הנייד …..ואז אתה נכנס לאתר …הדפדפן ברגע והלב אפילו לא דופק …..ועוד לפני התוצאה אתה קורה את הכותרת …בלאט אומר שמחר הכל אפשרי וככה אתה יודע ….
בחוויה שלי זה היה החלק הפחות מותח ….אחרי זה בא הגמר הידוע.
אבל לעניינו אין שום סיכוי למכבי תל אביב אפילו אין מה להיות במתח .
נגיד זאת כך יותר ממה שבאר שבע תרצה לנצח סכנין תרצה להפסיד…..
אז אמנם אני לא בטוח שיהיה 0-4 קל ( למרות שזה תרחיש סביר מאד )
בוא נגיד שמספיקה טעות לא מורגשת ועוד בדקות האחרונות בכדי לבאס את כל המועדון הקרוי מכבי תל אביב .זה מה שסכנין תרצה לעשות להתאבד על המשחק רק בשביל לקבל שער בזמן פציעות.

vered s 15 במאי 2016

פוסט מעולה. שעשה לי דווקא חשק עז לכתוב תגובה הגיונית שקולה ומרוחקת. דווקא העונה הזאת מראה עד כמה ג׳ורדי קרוייף בנה פה מועדון כדורגל מיקצועני וחזק שאין דומה לו בכדורגל הישראלי. וזה לא קשור לתקציב כי העונה ג׳ורדי לא ביזבז את התקציב שלו בצורה הכי מוצלחת. בגדול לפי החוקים שהיו פעם בכדורגל הישראלי להפועל באר שבע מגיע לקחת את הליגה כי הפועל באר שבע הבשילה העונה כקבוצה וכמועדון שמכוון לטופ ועובר תהליך כזה כבר כמה עונות. וכי היא ביזבזה העונה מלא כסף בשביל להביא את הישראלים-חוזרים הטובים ביותר. גם המסר עבר. היו לה גם את בוגרי התהליך שחקנים שכבר נחשבים לשחקני בית מזוהים עם הקבוצה מנהיגים. והיא הביאה זרים טובים מאד ואיכותיים. זה מתכון לאליפות. העובדה שמכבי תל אביב בעונה מסובכת מאד – סגל שחקנים שנימצא מעבר לשיא, לא מאוזן, חסרה זרים איכותיים, בלי טלנטים יוצאי דופן, מילבד אחד. לא קבוצה היסטורית כמו שגיל שלי אמר. ועוד בעונה בליגת האליפות שאמדה את הקבוצה חישבה את איכותה ויצא לא משהו. אז אם בסוג כזה של עונה שמכבי תא באמת בדרך למטה בעונת מעבר והפועל בש בדרך למעלה בעונת טופ הפער הוא שתי נקודות זה אומר יותר על מכבי תל אביב מאשר על הפועל באר שבע. ג׳ורדי הוא מתודי ויסודי וזה עובד. מועדון מקצועני בליגה חצי חובבנית. ומלה אחת גם על מאמן זר. אם ב״ש רוצה להיתקדם באמת כמועדון היא תיצטרך להעביר את הניהול והאימון שלה לצוות זר. עוד עונה עוד שתיים. בדרגות כאלו ואחרות של שיתוף פעולה. דווקא בש הדגימה העונה שלנהל סגל ולחלק כוחות נכון זה משהו שלא כל כך פשוט לבצע. האוהדים של מכבי תא לעומת זאת יכולים להבין ודאי שהעונה מכבי תא הוציאה מקסימום מסגל שחקנים חלש – והמשחקים בליגת האלופות הוכיחו את זה. זה לא ההפסדים זה חוסר הכישרון. אני לא מדברת על הראיס שלכם שהוא בטח שחקן ראוי ומציא לפועל מצטיין אלא על זה שעכשיו לפני הסיכומים אפשר להגיד שמכבי תא הגיעה לליגת האלופות כמו מועדון מתודי שחושב לטווח ארוך כמו ג׳ורדי קרוייף אבל בלי קבוצה מדהימה בלי שחקנים שיכולים לתת את הרגעים שלהם. וגם שהעונה הזאת יותר מכל עונה אחרת רשומה על גורדי ומוכיחה שהתהליך שלו הצליח לגמרי. אתם לא קבוצה מיתפרקת. אתם מועדון גדול וחזק.

גיא 15 במאי 2016

רק רוצה לציין שניהול הסגל וחלוקת הכוחות של ב"ש היו יותר תוצאה כפויה של פציעות ולא מהלכים יזומים.

שגיא 16 במאי 2016

אתה צודק. מהלכים יזומים לניהול הסגל כשהוא היה כשיר ברובו הביאו בתחילת העונה את ברדה לשבוע כסאות על הספסל ואת בוזגלו לשלוח את אבא להתמרמר בחדשות הספורט בסוף העונה.
אני הייתי בטוח שכבר יפול בקטע הזה בגדול אבל למזלו הפציעות לאורך העונה הסתדרו לו מצוין.

גיל שלי 15 במאי 2016

כל מילה

יוסי 15 במאי 2016

כל מילה, למעט EZ7 שלא ממש מוזכר.
העלה אותנו לבד! (אולי טיפה עזרה מיוקאנוביץ') לצ'מפיונס, והביא להערכתי 20-30 נקודות העונה, נטו ממשחקים שנגמרו בהפרש זהה למספר הגולים שכבש או קטן ממנו.

ניר 15 במאי 2016

ורד, יש הרבה במה שאת כותבת אבל יש כאן גם משקפיים מאוד ורודים. קרויף נכשל בגדול בחודש האחרון כשכל הבלגאן התחיל בסכנין. קרויף נכשל בהבאת הזרים. אם לנושא הראשון יש היגיון, בכל זאת,אבא שלו נפטר, לעניין הזרים אין תירוץ. שלא לדבר על החלפת מאמן באמצע עונה. העונה הזו של מכבי תל אביב היתה נוח בשבע שגיאות, ולמרות זאת, כמו שאת אומרת, הם הגיעו למרחק 2 נקודות מבאר שבע, מה היה קורה אם השגיאות האלה היו נמנעות?

ובאשר לניהול הסגל, תסלחי לי, אבל מה שברק בכר עשה בבאר שבע גדול פי עשר ממה שפיטר בוס עשה במכבי תל אביב. היכולת של בכר לנהל כמות כזו של אגו לעונה שלמה שבה הוא מושיב על הספסל את ברדה ואת בוזגלו ואת בן סהר וכל מיני טאלנטים בעיני עצמם, ושזה יעבור בשקט, זו בעיניי גדולה של מאמן. באר שבע ממש לא צריכה ניהול זר, היא הוכיחה שמאמן ישראלי עם מוטיבציה ויכולות יכול להיות טוב מספיק בשביל לקחת את האליפות. אני לא אוהב את ההתבטלות הזו בפני זרים, בסוף זה עניין של יכולות, בין אם זה ישראלי ובין אם לא. בינתיים, סטטיסטית, יותר מאמנים ישראליים הגיעו לליגת האלופות מאשר מאמנים זרים שהגיעו לארץ.

-גיסנו- 15 במאי 2016

עם כל הכבוד לבכר, ויש, חצי מהזמן שהכוכבים שלו ישבו על הספסל או בחוץ זה כי הם היו פצועים.
עכשיו למשל ברדה ובוזגלו בחוץ מטעמים מקצועיים בלבד ולא עושה רושם שהכל על מי מנוחות.

באר שבע נותנת עונה פנטסטית שלמרות הכל אולי לא תסתיים באליפות. מכבי בקצב הרגיל של 4 העונות האחרונות. לב"ש יש עוד המון אתגרים כדי להראות המשכיות אמיתית (ולא להפוך לק"ש, שרצה בצמרת רוב השנים אבל לא באמת מאיימת על האליפות ברובן) והקיץ הקרוב יהיה מבחן אמיתי, כששחקנים מובילים ירצו שדרוגי שכר או שיעזבו. בכל זאת, הסיכוי להגיע לשלב בתים אירופי ועל אחת כמה וכמה לצ'מפיונס אם וכאשר – נמוך בהרבה כשהקבוצה שלך לא מדורגת בשום שלב מול כמעט שום קבוצה.

כולכם תמיד כ"כ ששים להדביק לג'ורדי את המילה "כשלון" בכל שבריר הזדמנות שיש לכם, עם כל ההתנהלות הבעייתית במכבי בחודש האחרון יכול להיות שבסוף זה כן יסתיים באליפות. האם זה עדיין יהיה כשלון? כמו שג'ורדי נכשל באירופה אחרי ההפסד לפלזן בבית?

וסטטיסטית, כמה מאמנים זרים ניסו להעפיל עם קבוצה ישראלית לצ'מפיונס ונכשלו, לעומת כמה ישראלים? נראה לי שהשוואה באחוזים תהיה די דומה, ושלמאמנים זרים לקח הרבה פחות נסיונות עד שאחד הצליח מאשר לישראלים. כשאתה בוחר להרואת מספר אחד ומנתק אותו מכל קונטקסט אחר זה בערך כמו שתעשה מחקר שיוכיח שאכילת 100 גרם שוקולד ביום מועילה לפעילות הלב.

yaron 15 במאי 2016

אשמח לשמוע את דעתם של אוהדי ב"ש אבל יש לי הרגשה שבכר קצת (באמת בקטנה) מנסה להיות גוטמן. אני בטוח שרוב השיקולים הם מקצועיים אבל נראה לי שחלק מהספסול של ברדה ובוזגלו זה כדי להראות ש"הקבוצה של בכר" לוקחת אליפות ולא הקבוצה של "ברדה"
במקרה של בוזגלו אני חושב שמליקסון עדיף עליו אבל במקרה של ברדה אני לא בטוח שזה נכון ברגעי ההכרעה שדורשים הרבה יותר מיכולת נטו לשחק איתו משחקים.
שוב, רק התרשמות שלי.
לגבי שנה הבאה – מסכים שב"ש אם היא רוצה להמשיך להתקדם צריכה להציב לה כיעד את היכולת לשחק בשלב בתים באירופה ולהתמודד על אליפות במקביל. מה שהיה נכון להשנה לא יכול להמשיך לאורך שנים כשיטה ודרך.
ב"ש תצטרך ללמוד להתמודד עם מכירת שחקנים, רמת שכר חדשה, דרישות מקצועיות חדשות ויכולת לייצר מסורת והמשכיות.

גיא זהר 15 במאי 2016

לגבי הספסול של ברדה, בתחילת העונה ספסל היו רטינות ואז שהר נפצע ויצאו הערמונים מהאש וגם ששהר חזר לא שיחק. היתה אצל ברדה ירידה חדה בשליש האחרון ועדיין שיחק. לפני הגביע שהר שיחק, היה מצויין ובגביע ברדה שיחק והיה גרוע (כמו כל הקבוצה) ומאז לא פותח. מאמין שנגיד סכנין יחזור (היה איזה ספין אוף שנגד בית"ר סופסל בהתייעצות . לא יודע. אתמול לא היה טוב משהר). לגבי בוזגלו, שיחק היה בינוני ואז נפצע וואקמה נכנס לפורמה. חזר והיו כמה משחקים ששיחקו הוא וואקמה ומליקסון ואז מליקסון נפצע. בחצי הגמר בכר עלה עם שלושתם והאמצע הלך לאיבוד לגמרי ובכר החליט לחזור לשחק זהיר יותר. בכר מעדיף את מליקסון שמגוון יותר עליו ואת ווקאמה שגם עושה הגנה. נוסף להכל אני חושב שהפנדל שהחטיא נגד רעננה הוריד ממניותיו. יכול להיות שהוא לא מספיק חד גם בהרכבים וגם בחילופים (אתמול ראדי היה צריך לצאת עוד במחצית), אבל לא מרגיש שיש בגדול שיקולים זרים.

yaron 15 במאי 2016

תודה גיא,
ניסיתי להיות זהיר והאמת שאני חושב שלא הייתי צריך לדחוף את בוזגלו לענייו. אני גם מסכים לחלוטין שכשהם כשירים ווקאמה ומליקסון הם באנקרים.

Srtest - ארטסט 16 במאי 2016

השאלה היא אצל מי אתה שם את הכדור ברגע המכריע במשחק שהוא מזכיר יותר גמר פיינל פור מכל דבר כשהלחץ מדבר. וואקמה מצוין ועדיין לא הוכיח את עצמו במשחקים החשובים ביותר. יש למליקסון יתרון כי הוא תמיד נותן ערך מוסף וזה משהו שבוזגלו עדיין לא למד. עם זאת, בניהול סגל לפי הסגנון והשיטה של בכר, קריאת המצב אומרת להרים את השחקן שמתאים למצב וייתכן שכאן בוזגלו צריך לקבל קרדיט גם אם בחוסור נוחות. בכדורסל יש אמרה – להחביא את השחקן בהגנה. התפקיד של בכר למצוא את הדרך והתפקיד של בוזגלו להוכיח ששווה שהקבוצה תתאמץ בשבילו סטייל זהבי. היו משחקים העונה שהוא הוכיח ואם וואקמה כל-כך משמעותי ודיפרנס מייקר אז הוא יכול לעלות אחרי כתישה של היריבה ולפרק כל מה שזז ברחבה.

בכל אופן סהר הוכיח שהוא ממש לא טוב בלחפש את האקסטרה פאס בשביל המצב הטוב יותר כשצריך את המצבים עם האחוזים הגבוהים יותר על אלה שאולי באים בתכיפות גבוהה יותר.

גיא זהר 16 במאי 2016

אני נגד סכנין עולה עם שלושתם וברדה בחוד ומחפש הכרעה מהירה. היו משחקים שבכר עשה את זה (ביתר בסיבוב השני, רעננה בסיבוב השני הפלייאוף) ובש שיחקה מצוין.

גיסנו 16 במאי 2016

אמרתי את זה בשנתיים האחרונות וגם באמצע העונה – ב"ש נהייתה קונטנדרית אמיתית כשהיא הפסיקה להיות הקבוצה של בוזגלו. אפס אופי במאני טיים פעם אחר פעם, עם כמה שהוא כדורגלן מצויין. השנה הפסיקו להתבסס עליו ולחכות שיושיע והם נמצאים 90 דקות מאליפות.

ניר 15 במאי 2016

גיסנו, לא אמרתי שהיו הרבה מאמנים זרים שניסו להעפיל לליגת האלופות, פשוט קבלתי על הזילזול במאמן הישראלי, והזכרתי שרוב הפעמים שקבוצות ישראליות הגיעו לליגת האלופות זה היה עם מאמנים ישראליים. אם מסתכלים גם על ההרכב שהם הגיעו איתו לליגת האלופות, ע"ע, מכבי תל אביב בפעם הקודמת, זה אפילו הופך את ההישג להרבה יותר גדול.

בסך הכל, ג'ורדי עשה טוב למכבי תל אביב, אבל אי אפשר להתחמק מכמה טעויות שהוא עשה בעונה האחרונה, זה לא הופך אותו למנג'ר גרוע, רק לבן אדם שעשה טעויות.

הצלחה וכישלון לא נמדדים כמובן במשחק אחד ובמחזור הסיום, אם באר שבע לא תקח את האליפות היא עדיין תהיה קבוצה שעשתה עונה יפה, ואם מכבי תל אביב לא תקח את האליפות היא עדיין עשתה עונה טובה ויפה עם ליגת האלופות, ובסך הכל, נכשלה במקום שבו נכשלו כל הקבוצות הקודמות שהיו במקביל בליגת האלופות. עם זאת, אי אפשר להגיד שהעונה האחרונה של ג'ורדי במכבי תל אביב היתה המוצלחת ביותר שלו.

vered s 15 במאי 2016

היי ניר. בקשר לשחקני החיזוק הזרים שהגיעו למכבי ת״א על זה אין ויכוח בילל – לא מאד מוצלח. אבל זאת בדיוק הנקודה – בכל מועדון תמיד יהיו טעויות בין שהן טעויות בשיקולים שנעשים ובין שפשוט דברים לא מיסתדרים כפי שציפו על אף שההחלטות שנילקחו היו בסדר. שחקני חיזוק יכולים לא להישתלב או להישתלב בצורה איטית מהרצוי , יש פציעות לעיתים של שחקנים משמעותיים, יש ירידה בכושר של שחקנים, יש שחקנים צעירים שגרף העליה שלהם ניתקע. תקופות מעבר של מועדון זה דבר ששקשה מאד לתזמן. תיראה מה קרה לצ׳לסי. תיראה מה קורה למכבי חיפה שאצלה זה כרוני או מה קורה במנצ׳סטר יונייטד. ג׳ורדי קרויף לא נישפט בתור איש מקצוע רק על הסקאוט שלו אלא על גם על דברים כמו איכות ויציבות של המועדון. ופה הוא הוכיח שהחשיבה שלו לטווח הארוך מישתלמת ושהוא בנה מועדון ששומר על יציבות. אין ספק שאלו דברים שמיטש גולדהאר בודק ויכול להיות מרוצה. אין דבר כזה מועדון שלא נופל עם רכש ואין מועדון שלא ניקלע לתקופות מעבר בינוניות. להגנתו של ג׳ורדי בענין הסקאוט צריך להגיד שמיכסת הזרים פוגעת ותמשיך לפגוע בכל תוכנית של מועדון ישראלי להצליח במיפעלים אירופאים דרך קבע והדגש על דרך קבע. זה הכי קל לגחך על מכבי ת״א שחצי מהזרים שלה לא פוגעים והיא רוצה עוד אבל זה בדיוק הענין – מעמדה של האלופה הישראלית באירופה הוא מעמד של קבוצת תחתית ובתור קבוצת תחתית היא אמורה לחפש מודלים יצירתיים בכדי להגיע לשחקנים משמעותיים – שחקן צעיר מאד כמו ראיקוביץ׳, שחקן מוצלח בקבוצה בינונית בליגה אירופאית שרוצה לחוות את ליגת האלופות, שחקן ותיק או כזה שלא מימש את הפוטנציאל וחייב להוכיח משהו דרך אגב כזה בדיוק היה פאולו סוזה המאמן או להציע עבור כשרונות מיזרח אירופאיים נניח את הבמה של ליגת האלופות כעדיפה על פני מישחק בקבוצות זניחות בליגה אירופאית. כשעובדים בתוך המודלים האלו צריך לזכור שמכבי ת״א נימצאת בהתחלת הדרך שלה להוכיח משהו באירופה והיא עוד לא מאד אטרקטיבית זה אמור להישתפר לפי התוכניות בדיוק כמו שקרה לה עם מאמנים. אבל הענין במודלים יצירתיים זה שאתה לוקח בהם הרבה הימורים ולכן כשיש מיכסת זרים כל הימור כזה שניכשל הופך לבעיה גדולה שיוצאת מפרופורציות. מותר להניח שג׳ורדי קרוייף יכול בכל זמן נתון להביא בנוסף למיכסה עוד כמה שחקנים מאירופה שהם אולי לא שחקנים מובילים שאתה בוחר אחד אחד אבל כאלו שישדרגו את המועדון בהרבה. מהירות טכניקה וסטנדרטים של שחקנים אירופאים. בקשר להיתבטלות בפני צוות זר אירופאי תרשה לי לתת לך דוגמא שלא מאד נוח לי לתת בשל העובדה שזה המקצוע שלי – אבל תאר לך שהייתי אומרת לך שמעכשיו תיצפה רק בסדרות וסרטים ישראלים כי אחרת זה היתבטלות בפני האירופאים. תאמין לי שאם היו מגיעים לטלוויזיה פה אנשי מקצוע מאנגליה ומארה״ב שינהלו ויכווינו אז סידרות הדרמה והקומדיות היו מישתפרות וזה לא שאין פה כישרון ידע ואנשים עם אמירה – זה ענין של ניסיון עדיף בהרבה, מסורות, טכניקות של עבודה. מסכימה איתך שזה לא גורף ושיש יתרונות גם לאיך שחושבים או עושים פה דברים אבל בגדול כשמאמנים ישראלים ישתלבו בכדורגל האירופאי אפילו בליגות שניות ילמדו לעבוד במערכות האלו, לנהל סגל רחב לאורך עונה, ישכללו את הטקטיקות שלהם, ילמדו לפזר את האנרגיות שלהם באופן שונה ביחס לתיקשורת – עבודה, יוכיחו שהם מעודכנים ויודעים ליישם את הכדורגל הכי משוכלל ומודרני אז אפשר יהיה לדבר. וזה נכון עוד יותר בקשר לניהול. תיראה את מכבי חיפה שמביאה איש מקצוע נורווגי עם רזומה מרשים והדבר הראשון שהיא מודיעה זה שלא יהיו סמכויות ושמאמן ישראלי עם הרבה פחות תוצאות להראות ינהל אותו. אז בבקשה.

שגיא 16 במאי 2016

מי את ולמה את כותבת כאן כל כך מעט?

yaron 15 במאי 2016

מסכים עם הרבה, א ב ל,
אם כמו שזה נראה כרגע העונה הזאת תסתיים בלי אליפות תהיה הרגשה נוראית של פספוס… לא בגלל שב"ש לא ראויה, היא ראויה לגמרי ונותנת עונה מצויינת, אלא בגלל שהכשל העונה לדעתי הוא כשל מנטאלי ולא כשל בסגל. אין לנו את רמת הכשרון הנדרשת כדי להצליח בליגת האלופות (ואני מדבר על 4-5 נקודות מקסימום) זה נכון אבל האליפות הזאת לא הלכה בגלל חוסר בכשרון אלא בגלל חוסר ריכוז…
התיקו האחרון מול חיפה – התחלנו לשחק בדקה ה-80…
התיקו מול ב"ש – היינו צריכים לשחק כמו אלופה רעבה ושיחקנו כמו אלופה שבעה…
התיקו מול רעננה – "מכתוב"… שיחקנו טוב והכדור לא נכנס ועדיין משחק שהיינו צריכים לנצח.
אין לי טענות על התיקו בסכנין.
אז נכון, יש המון סיבות מקלות אבל בסופו של דבר הכשלון היה מנטאלי. בהכנה של הקבוצה יותר מאשר בהרכב ובטיפול בכל הבלאגן שהיה לנו בשבועות האחרונים בצורה שתשפיע פחות על השחקנים.

השמן 15 במאי 2016

בדיוק בגלל זה אני לא מאמין שניקח שבוע הבא. אם יש משהו שבאר שבע הצטיינה בו העונה זו יכולת מנטאלית:
חשבו שהפתיחה הבינונית תגרור אותם למאבקי אגו ופירוק מבפנים של הקבוצה – התגברו על זה
חשבו שיבואו לבלומפילד בסיבוב השני והבלוף יתגלה – ניצחו
חשבו שלא יצליחו לרוץ חזק מול הקטנות – פתחו פער של חמש, משהו כמו 15 נצחונות רצופים
חשבו שיקרסו בטרנר אחרי שהפער ירד לנקודה – יצאו בתיקו
חשבו שיקרסו אחרי שאיבדו את ההובלה – חזרו תוך שבוע
חשבו שיפסידו לנו בבלומפילד במשחק המכריע – יצאו תיקו
עכשיו כולם חושבים שיקרסו שבוע הבא – אין סיכוי לדעתי, ייגמר בסביבות הדקה ה30 ולא בגלל סכנין.
ראיתי שמונה משחקים של ב"ש השנה ולמרות שרובם היו קשים (ארבעה נגדינו ושניים נגד חיפה) לא ראיתי מהם כמעט בכלל כדורגל ש"מסביר" את ההישגים המדהימים שלהם. הניצחון שלהם עלינו השנה הוא בעיקר מנטאלי. פישלו אתמול יתקנו שבוע הבא, אין לי ספק.

ארז 15 במאי 2016

יופי של ניתוח.

גיל שלי 15 במאי 2016

לצערי מסכים לגמרי

רועי 15 במאי 2016

םשוט מטופש,
עוד שבוע של הרצת שיחות עם עצמי בראש: "אם ב"ש… ואנחנו… ו…. די נו, אין סיכוי, זה גמור."

יששכר הירוק 15 במאי 2016

כלום עוד לא גמור! אסור להיות קטני אמונה!
זאת הבעיה שלנו בחיים בכלל: הפסימיות! זה ברור שצריך לחשוב בצורה ביקורתית אבל קצת אופטימיות לא הרגה אף אחד!

אורי 15 במאי 2016

א. זה גמור, ב"ש תהיה אלופה, חבל על האשליות
ב. חלק ממני שמח על משומר, כי עכשיו כאילו יש סכוי
ג. החלק השני בוכה עך 4 התיקו, שמספיק גול באחד מהם כדי שאנחנו נגיע למחזור האחרון מהמקום הראשון
ד. קצת פרגון לנוסא – חזר אחרי (עוד) פציעה ארוכה, כבש בשבוע שעבר וסחט פנדל אתמול

יוסי 15 במאי 2016

א. לצערי נכון. אם כי להאמין עוד לא פגע באף אחד.
ב. כל כולי שמח על משומר, יהיה אקשן.
ג. כבר לא נשארו לי דמעות.
ד. מסכים, אבל שיילמד למסור למען השם! לא מדבר על מסירות צ'אבי מ-30 מטר לרגל של החלוץ, אלא פס פשוט מ-10-15 מטרים.

אזי 15 במאי 2016

ממש הייתי מוכן.
נשבע שלא ניסתי לנחס את באר שבע!
בשלב מסויים אפילו עברתי מהמשחק של מכבי למשחק של באר שבע כדי לראות היסטוריה וכל זה.
רק מה… מסתבר שלא הייתי מוכן.
אני מודה, קראתי את הטבלה לא נכון.
הייתי בטוח שמספיקה לבאר שבע נקודה אחת כדי לקחת אליפות בבלאגן הזה. שמכבי צריכה לנצח פעמיים ובאר שבע להפסיד פעמיים כדי שמכבי תיקח.
והנה טעיתי.
ומכבי צריכה לנצח שבוע הבא ומספיק שבאר שבע תעשה תיקו כדי שמכבי תיקח.
ואני כועס!
לזה לא הייתי מוכן!
למשחק אחרון מול מכבי חיפה כשיש סיכוי אבל שום דבר לא תלוי בנו – לזה לא הייתי מוכן!!

בשולי הדברים –
חיפה עשתה למכבי תרגיל יפה.
במשחק הצהובים חיפה הבטיחה שהיא תשחק משחק אחד לפני גמר הגביע עם שליש הרכב – כולם ינוחו.
בניצחון אתמול חיפה הבטיחה שמכבי חייבת לעלות משחק לפני גמר הגביע בהרכב מלא ולתת מעצמה 130%.

חיפה משחקת את הקלפים שלה יפה מאוד בפליאוף הזה.

ארז 15 במאי 2016

נראה לי שאתה נותן להם קצת יותר מדי קרדיט…

yaron 15 במאי 2016

זה בדיוק מה שמשומר חשב כשהוא רץ קדימה וכבש :-)

איאן ראש 15 במאי 2016

לא ראיתי ת'גול. הוא ניסה להגביה וכבש בטעות?

גיסנו 15 במאי 2016

הוא בעט על גורש שמסיבה כלשהי התחמק מהכדור

גיא 15 במאי 2016

יודע מתי חיפה תהיה שווה באמת את הכרטיס לאירופה? אם חו"ח ינצחו בשבוע הבא.
זה, אגקב, עדיין לא יסתים את הכשלים המקצועיים והניהוליים שם ואני מקווה שיעשו חריש עמוק ורציני ולא יתחילו לספר לעצמם סיפורים כמו עם חצי העונה ההיא של בנאדו.

yaron 15 במאי 2016

אני חושב שחיפה נתנה עונה סבירה בהתחשב בפתיחה הנוראית ושיש להם על מה לבנות בעונה הבאה. לא יודע מה זה חריש עמוק, אבל לדעתי במקום מהפכות הם צריכים להתרכז בחצי הכוס המלאה ולתקן ולשפר את הטעון שיפור.
לא יודע למה כ"כ מזלזלים כאן בכרטיס לאירופה אבל לדעתי אם אנחנו מבקשים ליגה עם 3-5 "גדולות", כרטיס לאירופה, מאבק על אליפות וגביע (לחיפה 2 מתוך 3) זאת התחלה יפה ובטח לא כשלון וזה עוד לפני הגמר.

-גיסנו- 15 במאי 2016

חיפה ממשיכה במירוץ העיקש שלה להפוך למכבי ת"א של ימי לוני.

חצי עונה לפח, כשאין שום לחץ מצליחים לגרד נקודות ואפילו להציק לפעמים למובילות הליגה, מסיימים עם "כרטיס לאירופה" בשיפולי הצמרת שנותן תקוות שווא לעונה הבאה, ופעם בכמה שנים אפילו הולך לא רע בגביע.

לא יודע מה יהיה עם המנהל הספורטיבי החדש, לתחושתי התפקיד שלו לא מוגדר מספיק טוב ולא מתכננים לתת לו מספיק סמכויות מקצועיות אמיתיות, כך שאני לא בטוח שיהיה שם שינוי אמיתי.

בלאנקו 15 במאי 2016

אם אני אוהד חיפה אני דווקא אופטימי.
נטע לביא וג'אבר עטאא שחקנים מעולים ולשם שינוי יש בסיס טוב לקבוצה.
אני רואה שנה הבאה עוד עונה של התבססות ושילוב צעירים מוכשרים ואז בעונה לאחר מכן קונטנדרית.

גיל שלי 15 במאי 2016

אני מסכים, והסיבה החשובה ביותר לאופטימיות היא העובדה ששחר משחרר קצת שליטה ומינה מנהל ספורטיבי, אולי יצמח אצלכם דשא מתישהוא

-גיסנו- 15 במאי 2016

עניין המנהל הספורטיבי בחיפה עדיין נראה לי סימן שאלה, לפי תיאור התפקיד שלו בהודעות לתקשורת נשמע שהוא פשוט יהיה סקאוט ורוב השליטה עדיין תהיה אצל שחר.
נטע לביא ועטאא ג'אבר אכן אחלה שחקנים.

Srtest - ארטסט 15 במאי 2016

השאלה היא לא אם הם טובים. ראינו כבר טובים ועד עכשיו לא ברור למה הם הגיעו עד X ולא עד Y כמו גדיר וגולסה שפרצו עם אלישע. האם מדובר בעטר + ברקוביץ' חדשים? רביבו + ברקוביץ'? איזו נוכחות סטייל הנוכחות של אלון מזרחי ברחבה? למכבי חיפה עם כל היתרון הברור שהיה לה על ב"ש גם אפשר לראות איך אין לה את מאור מליקסון.

גיא זהר 16 במאי 2016

הם לא עטר וברקוביץ כי התפקידים שלהם שונים. ולהזכירך, ברקוביץ ורביבו ביחד לא הביאו אליפות. למכבי חיפה אין כרגע הרבה ממה להתחיל ( ואליינטה, ג׳אבר, לביא, סטוקוביץ?, ורמוט? קריאף?)

ארז 15 במאי 2016

מצוין.

MOBY 15 במאי 2016

כל מי שכותב שהכל גמור.
1. לא שיחק במסגרת תחרותית.
2. סתם ענייני עין הרע-שיהיה לו לבריאות אם הוא באמת מאמין בזה.
3. מחפש תירוצים להפסד או נצחון (שיפסיק עם התירוצים, ויחפש סיבות).

חיים הצהוב 15 במאי 2016

1.שטויות אין לזה קשר.
2. להההההההההה
3. אין כזה דבר, זה הכל עין הרע

רפאל 15 במאי 2016

Moby,
ברור שכל קבוצה מקצוענית או חובבנית אמורה לשאוף לשחק חזק ולנצח. אבל לא ניתן כלל להתכחש לסיטואציה ברורה שלקבוצה אחת יש פי אלף סיבות ותמריצים ללכת בכל הכוח לנצח לעומת האחרת. זה ברור גם במשחק המקביל של חיפה ות"א.
וכאן אנו מדברים על עוד עניין- מצב ספציפי שקבוצה אחת יודעת שמלחמה בלתי מתפשרת שלה היא זו שתיתן את האליפות ליריבתה השנואה ביותר השנה ( מלבד בית"ר כמובן ).

לא צריך להיות רשום בליגה תחרותית בשביל להבין היגיון פשוט.
סטטיסטית ומתמטית זה לא נגמר.
זה בערך כמו הסיכוי של הפועל לקחת לפני 6 שנים ערב המחזור האחרון, רק שאפילו פחות.
לא להיות תלוי בעצמך זה דבר איום ונוראי. זו המציאות בכדורגל. זה אחד הגורמים שמלבים ביודעין לחץ, תסכול ואלימות.
ויש מספיק אינטרסנטים שמעוניינים לשמר מצב עניינים כזה.
אלה הפנים המכוערות והציניות של הענף.

ערן (המקורי) 15 במאי 2016

מעולה :)

גיא 15 במאי 2016

סתם עוד שבוע לאשליה

B. Goren 15 במאי 2016

נפלא טל. תודה.

גיל שלי 15 במאי 2016

אתמול רבתי עם אביתר (8) בני. במחצית השניה הוא רצה להעביר למשחק בחיפה, הסכמתי רק אחרי נס מדונינין (עד עכשיו חשבתי שהוא הולך על רגל אחת ורגל ימין זה פלסטיק). בזכותו ראינו את הגול של משומר. האמת, התבאסתי בשביל באר שבע (סתם, לא באמת).
סכנין שבוע הבא אם ישחקו זה יהיה בשבילם, למרות אבוקסיס ולא בשבילנו. אני אשכרה ממליץ לבוס לתת לזהבי לנוח בשבת.

-גיסנו- 15 במאי 2016

אפילו אם רן קדוש יפתח בסכנין? ;)
יש צירופי מקרים שלא צריך להתנגד להם…

גיא זהר 15 במאי 2016

אין לך לב

שלו 15 במאי 2016

הסיסמא בעברית היא "היה נכון", כלומר בהטיה הייתי נכון…

הארכיון 15 במאי 2016

אני חושב שהבומרנג מהגביע יחזור בהפוכה למכבי בשבוע הבא.
0-3 קל לבאר שבע על סכנין אחרי 0-2 במחצית. (מקביל לבדיחה שהייתה אתמול בגראנדה ובריאזור)
ואם אני בהנהלה של באר שבע אני מדבר כל השבוע על הספורטיביות של מכבי חיפה שעולה למשחק נגד מכבי ללא 5 "מוצהבים" יזומים ומעביר את כל התירוצים לאגף השני.
מי כמו אבוקסיס ,שותף מלא למשחק השרוכים המיתולוגי, יבין את חשיבות ההפסד לבאר שבע וינקום את ההדחה מהגביע.
החיים זה קארמה אחת גדולה- ואין כמו הספורט כדי להבין את החרא הזה.
בעניין אחר, פיני עיאש מאמן עירוני אשדוד שעלתה לליגה ב', הפר ביום ו' האחרון חוזה וערק להפועל אשדוד מליגה ג' תמורת חוזה טוב יותר. אז פיני היקר: "החיים זה קארמה אחת גדולה- ואין כמו הספורט כדי להבין את החרא הזה."

-גיסנו- 15 במאי 2016

טל, יש לך אליאס גם באתרים אחרים? אפשר להשבע שכתבת גם את הטור הזה….

http://kick.ynet.co.il/article/10495

זיו 15 במאי 2016

שאלה (רטורית) – האם קיים אדם חכם שישדר את שני המשחקים על מסך מפוצל או ששוב אחד יהיה בערוץ פתוח (איזה ??? על מי יהמר ערוץ 1) ואחד בערוץ סגור ואת החגיגות לא יראו בכלל.

Srtest - ארטסט 15 במאי 2016

לא הבנתי איך עד עכשיו הגאונים לא עלו על הקונספט. מס' 1 ב-Outrun :-)

יהושע 15 במאי 2016

תודה לך בן חיים על שהבאת אליפות לנגב!

Comments closed