מי לא אוהב בדיחה טובה?

אז ערן זהבי ואליניב ברדה נכנסים לבר

13260176_1031169203604874_7110033887273844884_n

אם אתם מחפשים פוסט מהורהר או כזה שחולק כבוד למשתתפים אחרי העונה המדהימה הזו, אני מפנה אתכם לטור הקודם שפורסם, ״אני גאה בבחורים שלי״. הטור הבא הוא לא כזה. כי מהנקודה הזו והלאה, אני עומד להיכנס במטומטמים שהחליטו שאליניב ברדה הוא שחקן העונה בליגת העל.

אבל, לפני שנגיע לכסילים האלה שכל קשר בינם לבין כדורגל בפרט וספורט בכללי מקרי בהחלט, בואו נדסקס על הבחירות בשחקנים מצטיינים בארץ ובעולם. ובעולם, אני כמובן מתכוון לארה״ב.

שחקן העונה אצלנו מקביל (פחות או יותר) לפרס ה-MVP בארה״ב, כאשר אחת הנקודות החופפות היא שגם בארץ אף פעם לא הגדירו למצביעים, יהיו אשר יהיו, מה הקריטריון להצבעה. ארגונים שונים מעניקים כאן את תואר ״שחקן העונה״, או בארה"ב: Most Valuable Player, ועם המידע הזה המצביע מתבקש לשלשל לקלפי את בחירתו. בהצלחה.

כל כמה שנים מתעוררת למשל בארה״ב השאלה של ״איך צריך להצביע". זה בדרך כלל קורה סביב סוגיית ה"בחירה בפה אחד" לזוכה. השאלה התעוררה ב-2012 כשלברון קיבל את כל הקולות ל-MVP מלבד אחד, והתעורר בקטנה שוב השנה כאשר סטף קרי כן קיבל את כל הקולות והפך ל-MVP הראשון בהיסטוריה שנבחר פה-אחד.

אחרי הבחירה הזו בקרי, במהלך שבטח עצבן כמה וכמה אנשים, לברון עצמו התבטא לגבי הקריטריון להצבעה ותהה מה פשר הפרס, על פי מה הוא ניתן. האם זה פשוט השחקן הכי טוב בליגה, או שמא זה השחקן בעל הערך הגבוה ביותר לקבוצה שלו.

אם זה פשוט השחקן הכי טוב בליגה, אז לסטף קרי בטח שמגיע הפרס, שכן הוא השחקן הטוב בעולם כיום. אבל, זה גם אומר שלברון ג'יימס היה צריך לקבל שישה או שבעה פרסי MVP רצופים, מ-2008 או 2009 ועד 2014. דריק רוז וקווין דוראנט הם שחקנים אדירים (או לפחות אחד מהם עדיין כזה), אבל לברון היה השחקן הטוב בעולם בלי תחרות בשנים האלה. בפועל, הוא קיבל ״רק״ ארבעה פרסים. בפעם הראשונה לא נתנו לו את הפרס כי אנשים לא אהבו את המעבר שלו למיאמי (2011 לדריק רוז), ובפעם השנייה כי לפעמים מתעוררת אצל עיתונאים הרצון ״לתת את הפרס למישהו אחר״, אפילו שפחות מגיע לו (2014 לקווין דורנט).

אגב, רק לסבר את האוזן, בזכות ה״לתת את הפרס למישהו אחר״, קארל מלון קיבל פרס MVP ששייך למייקל ג׳ורדן, ב-1997. אבל עזבו, בואו נמשיך.

אם זה לא השחקן הכי טוב, אלא השחקן בעל הערך הגבוה ביותר לקבוצה שלו, אז הבחירה בסטף קארי עדיין לגיטימית, אבל אולי לא פה-אחד. תוציאו את קרי מגולדן סטייט, ויש לכם קבוצה מצוינת שעדיין מגיעה לאזור של 50 ניצחונות ומסיימת בטופ 4 במערב. אולי טופ 3. תוציאו את לברון מהקאבס ויש לכם… בררר… צמרמורת בגב. קיירי אירווינג, קווין לאב וחבורת החדלי-אישים שאיתם כנראה משתחלים לפלייאוף במזרח במקום השביעי או השמיני.

אני חושב שהנקודה הובנה. בואו נעבור לפרס "שחקן העונה" הישראלי, אליניב ברדה וערן זהבי, וניעזר בשני הקריטריונים המדוברים.

השחקן הכי טוב בליגה. אמ, צריך להרחיב? יש מישהו שלא חושב שערן זהבי הוא השחקן הטוב ביותר בישראל? יש כאן מישהו שלא לוקח אותו בחירה ראשונה אם אנחנו מפזרים את הקבוצות ועורכים דראפט חדש לכל שחקני ליגת העל מחר? אם התשובה היא כן, אנא השאירו שם ופרטי חשבון בנק בתגובות כדי שכולנו נוכל לגייס בשבילכם כסף כדי לעבור ניתוח עיניים.

השחקן בעל הערך הגבוה ביותר לקבוצה שלו. אמ, הפעם אני אתן לכל האחרים לדבר. ״מכבי זהבי ת״א״, נשמע לכם מוכר? או אולי ״למכבי ת״א יש את ערן זהבי, בבאר שבע אתה לא יודע מאיפה זה יבוא לך״? עדיין לא? אה, הנה, בטח את זה אתם זוכרים, ״התלות בזהבי מביכה״. עכשיו בואו תתנו את כל המשפטים שהשתרשו בחודשים האחרונים בתרבות הספורט הישראלית שימחישו את הערך הספציפי של ברדה עבור באר שבע. אני אחכה.

זה לא רציני להעמיד פנים שלברדה מגיע את תואר ״שחקן העונה״ לפי אחד משני הקריטריונים הללו, אז בואו נלך לפי ההיגיון הבריא שמקבלי ההחלטות חושבים שהם הפעילו בזמן שהם למעשה הפכו את עצמם, כמו גם את הפרס הזה, לבדיחה אחת גדולה.

ההיגיון הבריא: זכה באליפות. כן, אין ספק, הפעם הם צודקים, זהבי לא זכה באליפות, אליניב ברדה כן. יותר מכך, אכן נהוג להעניק את הפרסים האלה לשחקנים המשחקים בקבוצות שזכו באליפות ו\או היו הטובות ביותר בליגה באותה עונה. לא אכחיש שיש מן ההיגיון ש״שחקן העונה״ יגיע מ״קבוצת העונה״.

אבל כל כמה זמן מגיע היוצא מן הכלל. משהו כל כך שונה, כל כך מיוחד, כל כך דומיננטי, כל כך הרבה יותר טוב מכל האחרים, שאין ברירה אלא להכיר במצוינות הזו, לשבור את החוקים ולצאת מהקופסא. זו הייתה העונה של ערן זהבי.

61 שנים החזיק השיא של ניסים אלמליח של 30 שערים בעונה. ערן זהבי לא שבר אותו, הוא ניפץ אותו לרסיסים. 35 שערים. ב-36 מחזורים. (כמעט) שער למשחק במשך עונה שלמה. (כמעט) בלתי נתפס. אני כבר אהיה בן 95, אבל בואו ותחפשו אותי בעוד 60 שנה, כי אני מהמר כבר היום שהשיא יחזיק לפחות לאותה תקופת זמן כמו זה של אלמליח, אם לא יותר.

קחו כל עונה של כל שחקן אחר בליגה, את הכל כבר ראינו, גם בבאר שבע. מליקסון, ברדה, בוזגלו, הובאן או אוגו, אתה אמנם לא יודע מאיפה זה יבוא לך, אבל את הכל כבר ראית. את העונה הזו של זהבי דווקא לא.

35 שערים, פי 2.5 מהבא אחריו במקום השני. לזה הוא הוסיף גם תשעה בישולים (כנראה תשעה בישולים, אתמול מצאתי חמישה מספרים שונים, והלכתי על זה של הפנטזי-ליג, החנונים הפנאטים האלה בדרך כלל הכי מדויקים). אז למרות שהוא היה מעורב בסך הכל ב-45 שערי ליגה ב-36 משחקים (45 שערים ב-36 משחקים? וואט דה פאק!), ה-35 זה המספר לזכור. או יותר נכון, זה המספר שנזכור מעתה והלאה.

וזה כל מה שהיה צריך להפנים כשהאחראיים לפיאסקו הזה באו להעניק את הפרס. אתם, כולכם, תזכרו את ה-35 הזה מעתה והלאה. כל אוהד כדורגל יזכור אותו. וכשהילד שלכם ישאל אתכם בעתיד מה שיא השערים בעונה אחת, במקום לעשות את המובן מאליו ופשוט לגשת לוויקיפדיה, אתם תירו את זה שנייה אחר כך. 35. גם אם אתם מתעבים אותו, אתם תזכרו את המספר, 35, 35, 35. זה ופיו פיו.

עונה שתיזכר לדורות. הסטנדרט החדש למדהים. הנקודה החדשה לשאוף אליה כשאתם מחנכים את ילדכם למצוינות. הדוגמא האולטימטיבית לספורטאי שלא יודע שובע רק רוצה עוד. מנהיג. פנומן.

אליניב ברדה? אני לא חושב שתזכרו דבר אחד לגביו מהעונה האחרונה בעוד חמש שנים. אפילו לא אחד. כן, אנחנו נזכור שהוא חזר מחו"ל להביא אליפות למועדון נעוריו, אבל זה כללי מדי, הוא חזר לפני שלוש שנים כבר ולא נראה שהוא הולך לשום מקום בקיץ הקרוב. אתם כנראה גם תזכרו את התסרוקת שלו. אבל מעבר לכך, בעוד חמש שנים אתם לא תוכלו להעלות רגע אחד, שער אחד, מהלך אחד מיוחד של אליניב ברדה מהעונה האחרונה אלא אם אתם יושבים מול יוטיוב או אם אתם אוהדי באר שבע כמובן.

הדבר היחיד שתעשו בעוד חמש שנים כאשר תיזכרו בבחירה של ברדה זה לצחוק.

*

אגב, אם נחזור רק לשנייה אחת ל"זכה באליפות", אז המרוץ שראינו העונה מבליט עוד יותר את המחשבה המשעשעת שבמקרה ובני סכנין למשל הייתה כובשת את השער בדקה ה-77 ולא הפועל באר שבע, כלומר שער אחד מסכן של קבוצה אחרת, 13 דקות לסיום כל העונה, אנחנו מעבירים את אותו הפרס שאמור לציין הישגיות של עונה שלמה, 36 משחקים, מכדורגלן אחד לשני.

*

אז למה זה קרה? מאיפה זה נובע? בואו נשים בצד את השנאה הספורטיבית לצהבת. לא בא לי להיכנס לשם, ונניח לשם הדיון שכולם כאן 100% אובייקטיביים. היי, תפסיקו לצחוק, אני רציני. דיי נו, אנשים יכולים להיות אובייקטיביים. נו מה אתם תופסים את הבטן ככה, לא כולם מתעוורים מיד מהצבע הצהוב… טוב, אי אפשר ככה, אני פשוט אמשיך עם כל מי שלא התעלף מצחוק.

אז למה זה קרה? מאיפה זה נובע? ובכן, אנשים אוהבים להיות מקוריים ומיוחדים, או יותר מכך, לחשוב שהם כאלה. אנחנו חושבים בצורה "שונה" מהשאר ולא הולכים עם הזרם והמובן מאליו. זהבי נתן עונה שלא נראתה כמותה בכדורגל הישראלי? אה, בוטנים. אנחנו ייחודיים. בוא ניתן לאליניב ברדה כי… הוא מבוגר. או משהו כזה.

לפעמים, כשאני לבד, יוצא לי לפעמים להרהר איך החיים שלנו היו נראים אם מטומטמים חסרי יכולת לא היו מנהלים את הדברים בחברה שלנו. תחשבו איזה נפלא זה יכול היה להיות.

ובניגוד למה שאנשים עלולים לחשוב, הבחירה הפעם לא הייתה עניין של דעה, או טיעונים טובים יותר או טיעונים טובים פחות, זה היה שאלה פשוטה של "נכון או לא נכון". הייתה בחירה נכונה, והייתה בחירה לא נכונה. בעצם, הרשו לי לתקן, הייתה בחירה אחת נכונה, והיו המון בחירות לא נכונות, כלומר כל שאר השחקנים בליגת העל. אז תורידו בפני מנהלת הליגה את הכובע שלכם, הם אף פעם לא מפספסים הזדמנות לפספס הזדמנות. מדובר בכישרון אמיתי.

*

האמת היא שהפרס של "שחקן העונה" בישראל הוא הרבה פחות נחשב מארה"ב, שם ה-MVP הוא סוג של מוסד. כל אמצעי התקשורת כאן בוחרים לעצמם שחקן עונה, וכל אחד עושה זאת בשיטה אחרת. אחד רק עם העובדים שלו (עיתונאים\פרשנים), אחד בשילוב עם הצבעות קהל, והאחר שואל את שחקני הליגה. אני בעצמי לא יודע אם יש פרס שמוגדר כ"רשמי".

ולמרות זאת, כשהגוף המנהל של ליגת העל, המנהלת, מחלקת את הפרס, יש לו משמעות גדולה מהאחרים. ועם הבחירה באליניב ברדה, הצליחה המנהלת, במתכוון או שלא, להוריד מערך הפרס שהיא עצמה מעניקה. שאפו.

*

ג'רי סיינפלד אמר פעם לאיליין ש"אף אחד לא רוצה להיות אחראי", כי הדבר הראשון שאנשים שואלים אחרי שמשהו משתבש זה "מי אחראי לזה". ובכן, בעתיד, בכל פעם שמישהו יסתכל אחורה לראות את הבחירה בשחקן העונה, השאלה הראשונה שתישאל היא "מי אחראי לפארסה הזו". אתם כבר יודעים היכן הפתרונות.

שח בילי דונובן
אחרי העונה, לפני הגמר: סיכום

193 Comments

גיל שלי 23 במאי 2016

טל, מה אתה מצפה מפרס שמוענק באמצעות משאל אוהדים של האתר הנודע באיכותו, ONE?
ובעברית – who gives a fuck?

Amir A 23 במאי 2016

רגע, זה האופן בו נקבע שחקן העונה? אם כך זה מקביל בעצם לבחירות החמישיה לאולסטאר ב-נ.ב.א. וצריך להתייחס לזה בהתאם.

גיל שלי 23 במאי 2016

שילוב של זה ומשאל קפטנים בליגה, או בקיצור ב……

אילן 23 במאי 2016

עדיף להקשיב למצביעים ב- One מאשר לקפטנים שיצביעו עבור החברים שלהם.

ישי 23 במאי 2016

הוא ממש לא "ניפץ את השיא" כי הוא עשה את זה בהרבה יותר משחקים

אורן השני 23 במאי 2016

30 שערים ב-23 משחקים.
כנראה שטל בן יהודה לא שם לב לפרט הזה, מרוב שהוא "אובייקטיבי" :)

גיל שלי 23 במאי 2016

עניין השיא ממש לא מעניין, אישית לא ראיתי פה אף עונה אישית של שחקן בארץ שאפילו מתקרבת לעונה של זהבי. הוא העמיס קבוצה על כתפיו, והגיע לשלב הבתים של הצ'מפיונס בהופעות קלאץ' שאי אפשר לדמיין. אגב, קבוצה בינונית למדי מבחינת הרכב שחקנים, שפונגין וטב"ח הבלם היו שחקני הרכב.
הוא באמת היה כל מכבי תל אביב השנה, והביא אותה אל סף הבאר.
אשמח אם תוכלו לתת לי עונה של שחקן ישראלי בליגה המקומית שאפילו התקרבה לעונה הזאת, כי אני ממש לא זוכר כזאת.

אורן השני 23 במאי 2016

מסכים גם לגבי זה וגם לגבי שחקן העונה.
רק התייחסתי לנקודה שהעלה ישי.

ישי 23 במאי 2016

גם אני מסכים. רק התייחסתי לחצי משפט בפוסט.

רומן 23 במאי 2016

אם נדבר כולל זרים אז מה שעשה פה איגביני יעקובו לא משתווה לכלום, הוא צחק/השפיל/רמס/כל סופרלטיב אחר מי שהוא רצה מתי שהוא רצה.
בגזרת הישראלים?
אייל בקוביץ' – לא סופר את המפציץ מפאלרמו, בשנת 93 הוא היה הכי קרוב לאלהים ששחקן כדורגל ישראלי יכול להיות.
מספרים/סטטיסטיקה זה טוב לאמריקקים הבוקים, החיים הרבה יותר מורבכים מזה, הנה ראיתם את רובינסון מפציץ 46 נקודות והפועל ת"א מפסידה ויומיים אחרי זה הוא קולע הרבההרבה פחות והפועל מנצחת.
גם האווירון נתן עונות של כמעט 30 ואפילו שלומי ארביטמן, אז מה? מישהו חושב ברצינות שהאווירון היה השחקן הגדול ביותר של חיפה באותה תקופה?
בסופו של דבר, שחקן מכבי ת"א לא יכול להיות שחקן העונה אם היא לא לקחה אליפות. בהגדרה.
לא יודע אם ברדה שחקן העונה, לדעתי לא, לדעתי זה אוגו או מלקיסון.

Ljos 23 במאי 2016

זה נורא אמריקאי לחשוב שרק מהזוכה יכול להגיע השחקן המצטיין, לא חושב?

רומן 23 במאי 2016

לא אמרתי רק מהזוכה, אמרתי שלא יכול להיות שחקן מצטיין מהקבוצה העשירה בליגה עם הסגל הרחב בליגה אם היא לא לוקחת אליפות .

אורליוס 23 במאי 2016

אי אפשר לאכול דובדבנים אם המגבת תלויה במקלחת

שגיא 24 במאי 2016

"בהגדרה".

dk 23 במאי 2016

גם בלי שיא הכיבושים זהבי היה יותר משמעותי לקבוצה שלו מכל שחקן אחר בליגה ובהרבה (בטח יותר מברדה)

יוסי 23 במאי 2016

26 משחקים*
אם מדייקים, אז עד הסוף.

גיל שלי 23 במאי 2016

הוא שיחק באותה עונה רק ב23 משחקים, בכל מקרה השיא העונתי שייך לשפיגלר שתקע בעונה כפולה 38 שערים

טל בן יהודה 23 במאי 2016

אם אתם באמת רוצים להיכנס לרזולוציות כאלה, בוא נשווה גם את ההגנות ששני השחקנים נאלצו להתמודד איתן, וממוצע השערים במשחק (היה גבוה יותר לפני 61 שנה).

בכל מקרה, השיא הישן היה 30 שערים. השיא החדש: 35.

אם נלך לאתלטיקה למשל, אנחנו רגילים לראות שיאים שנשברים במאית השנייה, אולי אולי אולי עשירית השנייה.
מה שזהבי עשה זה להוריד כשנייה וחצי מהשיא הנוכחי ל-100 מטר. שנייה וחצי.

אחרי 61 שנה שאף אחד לא הצליח לעבור את ה-30 אפילו בגול אחד, למרות שהיו כבר לא מעט עונות ששחקנים שיחקו 36 משחקים (או יותר). הוא שבר את השיא ב-5.

ועל כן, ניפץ.

MOBY 23 במאי 2016

ואולי תרד לרזולןציית מה היתה שוויה של קבוצתן מול הקבוצה שדורגה מתחת? או כמה שחקני נבחרת בעבר או בהווה בארץ ובחו"ל שיחקו איתו? יש כל מיני רזולוציות שאפשר ללכת אליהן.

ישי 23 במאי 2016

אם נלך לאתלטיקה, אז אם יקצרו את המטר באיזה 30% כנראה שינפצו גם את השיא.
כל זה לא אומר שזהבי שחקן אדיר ושהעונה שלו הייתה שלא מהעולם הזה.
אגב, מה היה ממוצע השערים אז ומה היום?

ערן (המקורי) 23 במאי 2016

ניפץ גם ניפץ. כי השיא של 30 שערים החזיק מעמד 50 שנה, לרבות בעונות בהן היו הרבה יותר משחקים מכפי שהספיקו לאלמליח. אף שחקן לא הדביק אותו, גם בעונות של 36 ושל 39 שערים.
האווירון, מכנס, נימני. כלום.
היחיד שנצמד עד העונה היה זהבי עם 29 במכבי; היחיד שהדביק, והשווה, ועבר ב 5 שערים תמימים- זהבי.
7 יותר מהמאתגר הבא ברשימה, ארבייטמן.
כמה היה צריך להבקיע כדי ״לנפץ״? 45 שערים?

אורן השני 23 במאי 2016

שמע זה נתון לפרשנות. אתם חושבים ככה ואני חושב אחרת. בסופו של דבר על השיא חתום ערן זהבי, 35 שערים בעונה אחת. אין פה שאלה.

שוב, אני מסכים שזו הייתה עונה היסטורית, שהוא גדול, שהוא מוזהב, שהוא ווינר, שהוא העלה את מכבי לצ'מפיונס במו רגליו. שהלוואי שהיה משחק בקבוצה שאני אוהד ומביא לנו הישגים במקום לדפוק לנו את האליפות ב-2010 עם הפועל ואח"כ לקחת 3 ברצף במכבי.

עדיין אני לא רואה איך דעתי – שזה הישג פחות גדול מבחינה מספרית לעומת זה של אלמליח – אינה לגיטימית.

שגיא 24 במאי 2016

סבא שלי אמר שהמשחק שאלמליח כבש בו שישיה היה מכור והשוער בכלל היה שחקן התקפה בגלל שהוא נקרא למילואים במיתלה.

עופר כהן 24 במאי 2016

רז זהבי זה אתה?

ארז 23 במאי 2016

לא ייאמן.
למעט הבוטות, היהירות והפרובוקציות – מוצא את עצמי מסכים עם כל מילה.
קובע לעצמי בדיקה.

גיל 23 במאי 2016

פרס MVP צריך להיות לשחקן הטוב בליגה בעונה ספציפית בלי כל הקשקושים על השחקן היעיל. ככזה, לברון זכה במספר שמשקף לדעתי את היכולות שלו. הוא פשוט לא היה הכי טוב בליגה בשנים שלא זכה.

אלון 23 במאי 2016

אתה באמת חושב שדרק רוז היה טוב ממנו ב2011? כלומר באותה עונה ספציפית היית לוקח את רוז לפני לברון לקבוצה שלך?

גיל 23 במאי 2016

אלו שתי שאלות נפרדות. וכן, רוז היה טוב מלברון באותה עונה. שיקגו הייתה במאזן טוב ממיאמי שרק התחברה באותה שנה וברור מי האחראי. אנשים שכחו כבר כמה טוב הוא היה בגלל שלא ראינו יותר מזה.

yaron 23 במאי 2016

שכחת להקדיש את הפוסט לגולשי one :-)

גדי 23 במאי 2016

שחקן העונה שלי הוא ערן זהבי.
עזוב את ברדה. מה הוא קשור?
מי היה שחקן העונה ב2011?

מתן גילור 23 במאי 2016

ליאור רפאלוב.

גדי 23 במאי 2016

זה בטח נתן לו חוזה משופר בברוז.

בן בסט בחר בשכטר. דקל קינן בחר באמיר טגה. היו עוד פנינים שאני לא זוכר.

ארז 23 במאי 2016

הבחירה באמיר טגה היא אמירה יפה (הכרה ופרגון על מה שעשה ועבר על מנת להציף לתודעה את הסיפור של אברה מנגיסטו).

גיל שלי 23 במאי 2016

רק ששמו אמיה טגה

ארז 23 במאי 2016

צודק. זה השם ש"קיבל" בתקשורת (ועדיין משתמשים בו שם לא מעט).
אני טועה בזה ולא בפעם הראשונה.

מתן גילור 23 במאי 2016

זה לא השם שקיבל בתקשורת, אלא השם שקיבל כשהגיע לארץ ואף היה השם הראשון בת.ז. שלו עד שהסיר ונשאר עם שם הילדות בלבד.

שגיא 24 במאי 2016

רפאלוב היה פצוע חלק ניכר מהעונה לא ?

אריאל גרייזס 23 במאי 2016

פוסט של כמה, 1500 מילה? זה אומר שבערך 1450 מתוכן מבוזבזות לריק. ברור שזהבי שחקן העונה וכל בחירה אחרת היא טפשית. ועל כן, כמאמר גיל שלי – who gives a fuck?

טל בן יהודה 23 במאי 2016

לך ולגיל,
האם אי אפשר לשאול "Who gives a fuck" על 99% מהדיונים שמתקיימים על ספורט?
כאילו, זה ספורט… שום דבר מזה לא באמת חשוב או משנה משהו.

ועל כן, ברור שזה חשוב!

yaron 23 במאי 2016

טל,
אתה מבין שזה נקבע עפ"י בחירת גולשי one ?

אנדר 25 במאי 2016

כלכך

מתן גילור 23 במאי 2016

תודה טל.
ראשית, לגבי הכי הרבה בעונה… טוב, ארז יכול לענות לך על זה. זהבי כבש מספר מרשים. מדהים. אבל זה לא השיא. ואם אתה רוצה לומר שאורך העונה רלוונטי, אז שוב אפשר לחלוק על השיא. אבל זה סתם ניואנס.
לעיקר – הבט, אני נוטה להסכים עם (רוב) מה שכתבת. כלומר, אני לא חושב שזהבי שחקן העונה, אלא ג'ון הוגו (למרות שכמובן גם זהבי ראוי ביותר ובאותה המידה אפשר לבחור בו). אני כן חושב שהוגו לא היה פחות דומיננטי בתפקידו מאשר ברדה בתפקידו. אבל… אם ההשוואה בין ברדה לזהבי, שני שחקנים שהתפקיד שלהם בקבוצה חופף במתאם שקרוב ל-1 (לכבוש שערים, להנהיג, קלאץ' וכיו"ב), אז למרות שלברדה יש עונה גדולה, ולמרות שברדה עולה על זהבי בקריטריונים מסוימים, אני לחלוטין מסכים שבמכלול זהבי עדיף. ב-ה-ר-ב-ה.
אז כאמור, אני לא חושב שהוא שחקן העונה, אבל אם אנחנו מצמצמים את הדיון לשניים האלה, אני לגמרי בדעתך שזהבי ראוי יותר.

מתן גילור 23 במאי 2016

אהה, למותר לציין שאני מתייחס למפעל הליגה בלבד. אם אנחנו מתייחסים לכל המפעלים בהם השתתפה הקבוצה, אז זהבי אכן שחקן העונה גם לדעתי.

ישי 23 במאי 2016

אוי באמת. אתה בכלל לא יכול להתייחס לשאלת זהבי בזמן הקרוב…

מתן גילור 23 במאי 2016

יש לי תיעוד שאת טור נבחרי העונה שלי כתבתי עוד לפני המחזור האחרון. הסיבה היחידה שהוא פורסם רק אחריו היא שכתבתי לגבי בכר שהביא אליפות ולא רציתי לפרסם משפט שגוי. לפיכך, טענתך לגופו של מגיב נשללה על הסף.

שגיא 24 במאי 2016

השיא שזהבי שבר הוא שיא הכיבושים לעונה. לא שיא קצב הכיבושים ולא אף אחד מאלפי השיאים האחרים שאפשר לשבור. הוא שבר את שיא הכיבושים לעונה.
אלמליח מחזיק בשיא יחס כיבושים למשחק. אבל זה שיא אחר.

מתן גילור 24 במאי 2016

השיא של שפיגלר עומד על 38 שערים. העונה אמנם היתה ארוכה באופן יוצא מהכלל, אבל פר עונה השיא של שפיגלר.

איציק 24 במאי 2016

אני מציע לנרמל את הכיבושים לפי 82 משחקים, 48 דקות למשחק.

שגיא 24 במאי 2016

השיא של שפיגלר היה בעונה כפולה. מכאן שפיגלר מחזיק בשיא השערים לעונה כפולה.
זהבי מחזיק בשוק השערים לעונה רגילה.

רמו 23 במאי 2016

מייקל פרש אחרי הסל מול ראסל ב-98 (פעם שנייה) וכלל לא שיחק בשנת 99

יוסי 23 במאי 2016

זאת בדיוק הסיבה שהוא היה חייב להיות ה-MVP ב-99.

טל בן יהודה 23 במאי 2016

צודק… על העונות האלה שמתפרסות על פני שנתיים מבלבל.
צריך להיות כמו בייסבול, הספורט היחיד שמשוחק בשנה קלנדרית אחת.

עדי אבני 23 במאי 2016

זהו?
מצאו להם המכבים על מה לרטון? הרי לא ניתן לטעון לחוסר ספורטיביות או אפילו לכך שלא מגיעה לבאר שבע האליפות הנוכחית, אבל את תחושת התסכול על גניבת העליונות חייבת להגיע לסיפוקה, אז למהלא כבר על התואר ההו כה חשוב "שחקן השנה של האופירעניוז?"
ומעניין מה היתה הטענה הבאה בתור? הזכות לתואר הקבוצה ההוגנת? אירוח בבלומפילד של גביע לייבו? הכתרת המנג'ר הזר המצטיין בליגה?

עופר כהן 23 במאי 2016

מה? אנשים מחפשים להוציא תסכול אחרי שהם מפסידים משהו? שיואו אחי רוץ מהר להוציא ספר אתה חד אתה!
בינתיים מי שמוציא פה תסכול על מישהו זה אתה.
לטל לפחות יש טיעונים הגיוניים מאוד בתוך כל "התסכול" הזה, אתה רק מנסה להגחיך את העניין ולהשליך את זה עליו.

השמן 23 במאי 2016

באמת חברה, העונה נגמרה, הפסדנו, אפשר לכבות לפחות לפגרה את מנגנון התגובה האוטומטי של "מכבי שחצנים" ולנהל פה תקופה קצת יותר רגועה של דיונים עניניים

בלייק 23 במאי 2016

ניתן לטעון להכל כולל חוסר ספורטיביות ושב"ש היא אלופה לא ראויה (זאת לא דעתי).
שחקן השנה הרשמי של הליגה נבחר באמצעות אתר One, אבל זה לא שחקן השנה של One, אלא שחקן השנה הרשמי של הליגה.
איפה שלא קראתי ואיפה שלא הסתכלתי (לא קראתי יותר מידי טוקבקים זה נכון), אוהדי מכבי מפרגנים להפועל ב"ש, וכמובן שבצדק. אז הטענה הבאה בתור היא מה עוד אתם רוצים (אני ארשה לעצמי להכליל כפי שאתה הרשת לעצמך)? שזהבי ירוץ ערום מאיצטדיון וסרמיל לטרנר כשהוא נושא על גבו את ברדה ואוגו, וסידי מדרבן מאחור עם מגהפון?
לא זוכר שראיתי פרגון קרוב לזה בשלוש האליפויות של מכבי, אלא רק (טוב, לא רק) איפה קרויף נכשל ולמה אין כאן תהליך (גם כאן לא ראיתי שאף אחד "תקף" בלוגרים שהזכירו את התהליך או הדרך שנעשית בב"ש. כנראה שבנגב מתרחשים תהליכים שלא יכולים לקרות במרכז, כי הרי כאן הכל זה כסף). למה זהבי חוגג ככה ואיזה מצחיק זה רוטציה בהרכב.
הטיעון הבסיסי של טלב"י שזהבי בעונה היסטורית וראוי יותר מברדה לשחקן העונה היא טענה לגיטימית ומבוססת, שמקובלת גם על אוהדים של ב"ש.

מאנו 23 במאי 2016

+1

יניב פרנקו 23 במאי 2016

זהבי לא התחרה בקטגוריית שחקן השנה – הוא פשוט התחרה בקבוצת השנה (סטגדוש!)

השמן 23 במאי 2016

:-) :-):-)

עופר כהן 23 במאי 2016

במדינה בה אנשים מצביעים למפלגה מסוימת כדי לעשות דווקא לשכן השמאלני/ימני פאשיסט של, אז אין טעם לצפות לאובייטקיביות.
ואפילו בענייני פייר פליי ברדה לא לוקח, שני השחקנים אינם "נחמדים" "לא צוללים" ושאר הדברים ההזויים שאוהדי ספורט דורשים מאנשים בשר ודם.
ואיך הנתון שאלמליח עשה 30 ב-23 קשור לפה?
שיעור בחשבון: אלמליח 30/23 = 1.304. זהבי 35/36= 0.972. ברדה 14/36= 0.388. זהבי קרוב יותר ליחס של אלמליח מאשר ברדה ליחס של זהבי.
סוף סיפור. זהבי גם בישל יותר לברדה, כבש יותר שערים מכריעים (לשיוויון או עלייה ליתרון) מברדה.
אגב, זהבי העפיל לליגת אלופות, ברדה הפסיד לקבוצה שבאזל לא רואה ממטר. אין הבדלי מנהיגות, כי שניהם קפטנים ושניהם מרכז הכובד החברתי בחדר ההלבשה.
אם נותנים את זה ע"פ אליפות זה אומר שזה תואר השחקן הכי יקר ערך של האלופה, וזה משהו אחר לגמרי.

maorbe 23 במאי 2016

גם אם נגיד והחלטנו שנותנים את שחקן העונה לשחקן האלופה, ברדה הוא אפילו לא שחקן העונה של באר שבע.
חצי עונה הוא היה על הספסל בכלל.
בחירה פופוליסטית, שיתנו לו פרס על מפעל חיים או משהו, מה קשור שחקן העונה?

אלפרידניו 23 במאי 2016

רק לפני שאנחנו עפים על עצמנו, בואו נדיייק לגבי זהות ה״כסילים שכל קשר בינם ובין כדורגל מקרי בהחלט״ שבחרו את שחקן העונה:

מחצית מהמאמנים קבעו שברדה שחקן העונה
מחצית מהקפטנים בחרו שברדה שחקן העונה
רוב הגולשים קבעו שברדה שחקן העונה

הכף נוטה לטובת ברדה.

ברדה זכה באליפות – פקטור רלבנטי בכל העולם גם לשיטתך – והנה התשובה.

אפשר כמובן לחלוק על הקביעה (אני אישית לושב שזהבי מעט יותר ראוי) אבל מפה ועד להגדיר מחצית מהמאמנים, הקפטנים ועשרות אלפי גולשים כחסרי מושג יש מרחק גדול ומידה לא מבוטלת של יוהרה (וגם גסות אבל זה עניין של סגנון).

עופר כהן 23 במאי 2016

לא יודע לגבי מבינים בכדורגל, אבל מי שבחר את הבלונדינית הזאת. איזה מבט היא נותנת לברדה אי איי איי

טל בן יהודה 23 במאי 2016

יפה שדייקנו. וכל מי שציינת הוא אכן כסיל.

yaron 23 במאי 2016

60 אחוז מהמאמנים בחרו בזהבי.
לקפטנים משקל של 20 אחוז מן הקולות, למאמני הקבוצות יש משקל של 20 אחוז, הגולשים מהווים 40 אחוז נוספים ולוועדה המיוחדת של ONE והמנהלת יש עוד 20 אחוז בבחירה הסופית. ראוי להדגיש שמאמנים ולקטפנים אסור לבחור נציג מקבוצתם.

מי שהכריע לטובת ברדה היו הקפטנים וה"וועדה המיוחדת של ONE והמנהלת"

והכי יפה – ערן זהבי בחר בברדה :-)

רן 23 במאי 2016

בניגוד לברדה שבחר באלברמן

גדי 23 במאי 2016

אז זהו פוסט פורקן קבוצתי לאחר שאתמול היה פוסט גאווה?

ברור לכולם שזהבי הוא שחקן בליגה הטוב בכל הזמנים.

התואר חסר משמעות. הוא הרי לא נותן דבר.
בחירה של ברדה היא לגיטימית מבין השחקנים הרגילים. זהבי בכלל לא בליגה שלו.

אוהד כ. 23 במאי 2016

נסדר לך את הפריזמה:

זהבי הוא שחקן הכדורגל הטוב בישראל
ברדה הוא שחקן הכדורגל שהשפיע הכי הרבה על זהות האלופה בשנת 2015-2016.

(ככה זה שהשחקן הטוב בישראל משחק בקבוצה השניה בטיבה בליגה).

את הפרס תתן למי שאתה רוצה.

טל בן יהודה 23 במאי 2016

לגבי זה שהשפיע הכי הרבה…
אני שמעתי לא מעט דעות אחרות, גם בתוך אוהדי הפועל באר שבע, שהוא אפילו לא היה המשפיע הגדול ביותר בתוך הקבוצה שלהם.

אלון 23 במאי 2016

פתיחת העונה הייתה מעולה לכולם ובעיקר ומליקסון.
איפשהו בתחילת הסיבוב השני מליקסון נפצע ובש התחילו קצץ לחרוק בלעדיו. ברדה בחודשיים די מדהימים כבש באיזה 6 משחקים רצופים שערים ששברו בונקרים של יריבות והחזיק את העסק עד שמליקסון חזר לעצמו.

אין ספק שזהבי שחקן העונה.
ב"ש היו מאוזנים מדי בשביל לבחור שחקן מצטיין מתוכם. מליקסון ברדה ואוגו היו הכי חשובים שצדק ווואקמה קצת מאחור מבחינתי.

אוהד כ. 23 במאי 2016

התחלנו עם פוסט מנומק ומלא נתונים מספריים בנוגע לזהבי
ונותרנו עם "שמועות" ששמעת "בתוך אוהדי באר שבע".

בסוף תביא לי את דעתה של אמא של בן שהר.

אשריך, חבר.

-גיסנו- 23 במאי 2016

איפה ראית את המילה "שמועות"?

אוהד כ. 23 במאי 2016

"אני שמעתי לא מעט דעות אחרות, גם בתוך אוהדי הפועל באר שבע" הנו משפט המעיד על כי הדובר מדבר מפי השמועה. הוא כותב על דברים שהוא שמע.
שונה הדבר מעובדות שהכותב המלומד מנתח ובטח ששונה הדבר מנתונים שהכותב מביא.

כך שנותרנו עם שמועות.

תומר 23 במאי 2016

איך בדיוק הגעת למסקנה שברדה השפיע יותר על הפועל בש מאשר ערן זהבי על מכבי תא ? מה קרה לכל סיסמאות מכבי ערן זהבי תל אביב ?
נזרקו לפח כשלא צריך אותם ?
ואת השטות של שחקן עונה שמגיע מהאלופה אל תזרוק עוד פעם כי זה פשוט לא נכון.
בטח לא בעונה של 35 שערים + 8 בישולים ושלא נדבר על מה שעשה החייזר הזה ערן זהבי בצמפיונס ליג. במוקדמות.
ערן זהבי שחקן העונה ושחקן העשור.
רק כשהוא יפרוש אנחנו נבין כמה הוא היה ענק איזה חור שחור הוא ישאיר אחריו. אל.

דור 23 במאי 2016

עם כל הכבוד לב"ש (ויש מלא כבוד), די נמאס לשמוע את השטות הזו "הכי טובה בליגה", מכבי טובה מב"ש בשתי דרגות לפחות, קשה לראות את זה מבעד למשקפי השנאה, אבל זו המציאות.

גיא זהר 23 במאי 2016

למה בשתי דרגות? בעשר. הקבוצה הטובה יותר היא זו שהשיגה יותר נקודות. השאר לא מעניין.

גדי 23 במאי 2016

לפחות שתי דרגות. אם לא היו מחמיצים נגד רעננה וסכנין אז היו אלופים עוד פעם. תן כבוד.

איציק 23 במאי 2016

נקודות זה לא הכל. יש את הדרך, את הפינס. למכבי היה חוסר מזל שזהבי לא כבש ארבעה משחקים רצוף, רק תחשוב אם הוא היה מבקיע עוד שער אחד כל משחק. תוסיף לזה שסכנין פתחה רגלים. אז אפילו בספירה ריאלית מינוס, למכבי היו צריכות להיות עוד 8 נק' ולבאר-שבע לפחות 2 נק' פחות. אז ברור שמכבי טובה יותר. האליפות של באר-שבע לא רק עם כוכבית כי אם סולמית גם כן.

גיא זהר 24 במאי 2016

אני חושב שבכלל צריך לבקש אישור להחזיר את האליפות שבכלל שייכת למכבי (כמו מכבי סל עם הסיסמאות שהאליפות חזרה הביתה כאילו יש להם בעלות עליה). מבחינתי שישארו עם האתוס שמכבי היתה טובה בעונת 15/16 מב"ש. אם זה ינחם אותם, על הכיפק.

איציק 24 במאי 2016

תזהר, מחר עוד יבואו עשרות לחגוג במזרכה של כיכרה המדינה.

איציק 24 במאי 2016

מזרכה == משפרצה

בועז 24 במאי 2016

זה כואב, זה יכאב, אבל בסוף זה ישתחרר…
מישהו כאן כתב "אם לא היו מחמיצים נגד רעננה וסכנין מכבי היו אלופים שוב".
בהחלט. ואם ואם ואם…. אם כל הבעיטות והזריקות של כל השחקנים בכל ענפי הספורט לא היו מוחמצות…. חגיגה.
אין אם. היה, החמיץ, הפסיד. פשוט לא? אותו כנל גם לצד השני.
אז בסוף הכל קם ונופל על השפיץ של הנעל?? לשמחתנו השפיץ של האדומים היה חד יותר :-)

דור 24 במאי 2016

וגם הבונקר אחרי גניבת גול מול מחצית קבוצות הליגה היה קשוח יותר

גיא זהר 24 במאי 2016

אז האליפות של האתלטיקו והעלייה לשני גמרי אלופות לא בסדר מבחינתך?

-גיסנו- 24 במאי 2016

כששתי קבוצות עושות עונה ששווה אליפות אבל רק אחת יכולה לזכות, זה אכן מסתכם בשפיץ של הנעל.
הרי אז ב 2010, כדור אחד שחומק עוד 3 סנטימטר מהיד של רן קדוש – וחצי הסטוריה נכתבת מחדש.

אני חושב שב"ש איכותית, מכבי קצת יותר (וראו את זה במפגשים הישירים בפלייאוף), ב"ש הייתה יותר יציבה וידעה להוסיף את הגרוש ללירה, מכבי לא. זה הכל.

איציק 24 במאי 2016

1. יציבות זה חלק מאיכות.
2. הולנד הפסידה שני מונדיאלים, 74 ו-78, על השפיץ של הנעל, אז מה מגיע לה שני חצאי גביע?

אחד מהעם 23 במאי 2016

כולכם מפספסים, השחקן שנתן לבאר שבע ת'אליפות זה לא אוגו ולא ברדה, נטו מליקסון.

כשהוא היה פצוע הם עשו ארבעה תיקו רצופים, אם באר שבע לא היו מנצחים את סכנין זה היה רק בגלל ברדה.
אוגו, סתם כסחן.

אלון 23 במאי 2016

גם וואקמה היה פצוע באותה תקופה

עידו 23 במאי 2016

כמעט מדויק. ברדה הצליח לעזור כשמליקסון היה פצוע, אבל בלעדיו הם חלשים בהרבה. בחצי השני של העונה כשהם התחילו לפגוש בונקרים מליקסון עשה את ההבדל. העובדה שכמעט לא מציינים אותו מקוממת אותי באופן אישי. אבל זה לא באמת משנה..שום דבר מזה

עידן. 23 במאי 2016

לא שאני לא מסכים שזהבי היה צריך לזכות (למעשה אם כבר מישהו מבאר שבע אז מליקסון), אבל הדוגמא של ה-NBA לא מוצלחת במיוחד היות ופרס הMVP שם ניתן בסוף העונה הסדירה ולפני שמוכתרת אלופה.

אם היית רוצה לתת השוואה נכונה אז אפשר לראות את הזוכה בMVP של הפיינלס, שתמיד הוא מהקבוצה הזוכה (למעט פעם אחת בהיסטוריה למיטב זכרוני). אפילו בשנה שעברה, בה לברון נתן סדרה היסטורית מבחינת המספרים (משהו כמו 35 נק' עם 15 רב ו-10 אס' למשחק), את הפרס קיבל דווקא איגודלה.

אז לפי ההיגיון הזה, אם לאיגודלה הגיע הפרס לפני לברון עם כל הסטטיסטיקה שלו, כנראה שגם לברדה מגיע לפני זהבי.

MOBY 23 במאי 2016

יפה, נקודה טובה למחשבה.

איציק 23 במאי 2016

תגיד את האמת, אתה בהכחשה עדיין, מת שאיזה תואר יפול לצהבת שלך (אולי מחר, לך תדע), קבוצה פתטית שלא יודעת לקבל הפסדים בכבוד ;)
כנראה שאתה צודק וזהבי היה הטוב מכולם, אבל יש לי שתי בעיות עם הניתוח שלך:
1. לפי הניתוח שלך אין סיכוי לבלם או שוער להיבחר לשחקן העונה כי לעולם כמות השערים שלהם יהיה משמעותית נמוך מאלו של הקו הקידמי והם מראש יפסידו בהשוואה.
2. את ברדה לא מודדים בכמות השערים. הגדולה של ברדה היא בזה שבאר-שבע לא התפרקה מנטאלית והמשיכה להאבק במכבי עד הסוף הטוב. אני חושב שללא ברדה (עם כל הכבוד לאלונה ולהכר), באר-שבע היתה נאבקת מול בית"ר בכמות המקודות ולא במכבי. אז אל תמדוד את ברדה בכלים שמדדת.
ואחר כל זאת אני היתי כנראה בוחר בזהבי.

אחד מהעם 23 במאי 2016

איציק, אתה באמת חושב שזה ברדה ולא מליקסון?

איציק 23 במאי 2016

מבחינת חוזק מנטאלי והחזקת הקבוצה חד משמעית. אני מתכוון לעבוד לא במשחק כי אם לפני ואחרי.

גדי 23 במאי 2016

מבחינת אוהדי באר שבע אין כאן בכלל ספק. יש פה תרומה שהיא מעבר למספרים בצורה יוצאת דופן. זה שחקן שמאחד מועדון וקהילה.

גם זה שהוא החזיק את הקבוצה בתקופה של ירידת רמה ועדיין כבש שערים שהביאו נצחונות בסופו של יום הביאה את האליפות.

וכן מליקסון, אוגו, טוני, צדק וגורש נתנו עונה מצוינת.

אחד מהעם 23 במאי 2016

מאוגו וברדה אני לא מחזיק, אם תשאל אותי על שחקן שהביא את האליפות, זה מליקסון.
בלעדיו אתם מתחרים איתנו על מקומות 2-3.

בזכות ברדה אמנם הגיעו כוכבים לבאר שבע ככה שבאיזשהו מקום האליפות כן על שמו, אבל לא שחקן העונה.

גדי 23 במאי 2016

גם במשחק.
השחקנים מעידים שמי שהוציא אותם מההלם של השער של סכנין בשבת היה אליניב.
זה נאמר בקולם כך שאין פה פרשנות שלי.
מדובר פה על שחקן טוב – ממש לא פנומן. בוודאי לא מוכשר כמו בניון, ברדה, ברקוביץ, רביבו, זהבי ועוד אבל אליניב שחקן שלקח כשרון לא יוצא דופן וצירף אליו אופי וכריזמה שביחד הביאו לקריירה מפוארת בבלגיה וגם לסגירת מעגל מרגשת השנה.
זה כל הסיפור.

איציק 23 במאי 2016

אני מסכים שאליניב לא מוכשר כמו ברקוביץ' או בניון, אבל הוא בהחלט מוכשר כמו ברדה ;)

טל בן יהודה 23 במאי 2016

ממש לא.
לא נטען כאן ששחקן העונה הולך למי שכובש הכי הרבה.

הולך לטעמי לפי דומיננטיות, תרומה, הישגים אישיים וכל הרבה דברים אחרים (כל מקרה באמת לגופו).

אבל השנה, שיא הכיבושים, והעבודה שמכבי הייתה במרוץ עד למחזור האחרון, היה כה מרשים שלא הותיר ספק.

ישי 23 במאי 2016

לגבי 1, ברור שלשחקן התקפה יש יתרון, לא רק סובייקטיבי בגלל שהוא זה שבאים לראות אותו, אלא גם אובייקטיבי בתרומה שלו לקבוצה – מאז שניצחון הוא 3 נקודות ולא 2 ההתקפה הפכה להיות חשובה יותר. גם השוק מתמחר שחקני התקפה במחיר גבוה יותר.

עומר 23 במאי 2016

אם אני זוכר נכון מתיאס זאמר נבחר לשחקן השנה באירופה ב 97.
ואיך בכלל אתם יכולים להתווכח על זה שזהבי הוא שחקן העונה?

ערן (המקורי) 23 במאי 2016

כל מילה.
היה ברור לי מרגע שפורסם ה"סקר" שההכרעה תהיה מעוותת ומוטה לחלוטין, וזהבי לא היה זוכה גם אם היה מבקיע 100 שערים:
כל אוהדי מכבי יצביעו בעד זהבי, כל היתר וכל שונאי מכבי נגדו, ובזה ה"סקר" נגמר. יש יותר שונאי מכבי מאוהדים.
ותודה לאנשים הטובים של וואן אשר, בנוסף למקצוע העיתונאי, החליטו שאין צורך בעולמנו גם במקצוע הסטטיסטיקאי לשם סקרים.

גדי 23 במאי 2016

צודק. לכן זהו תואר חסר משמעות שדווקא עושה עוול לברדה כי יש לו הרבה זכויות שזו לא אחת מהן.

הופמן 23 במאי 2016

אני מציע משהו אחר: הקריטריון לפיו נבחר "שחקן העונה", האמ.וי.פי וכו', הוא תמיד – "הסיפור הטוב ביותר בין השחקנים הטובים של העונה".
אנחנו תופסים את החיים כאוסף של סיפורים. כך גם בספורט. סיפורים של קבוצות, סיפורים של שחקנים. משום שיש תמיד כמה שחקנים טובים, אנחנו בוחרים מביניהם את הסיפור הטוב ביותר.
ברוב העונות מחליטים שהסיפור הכי טוב, כיאות לספורט, הוא זה של השחקן עם המספרים הכי טובים. לרוב אלה גם תופסים את מירב תשומת הלב, ולכן לסיפורים שלהם יש יותר זוויות והם יותר עשירים. לפעמים יש סיפור שמתעלה על השחקן הכי טוב – נניח זה שהוביל קבוצה קטנה לפסגה, או במקרה של העונה: זה שחזר הביתה כדי לקחת את הקבוצה שלו לאליפות, 40 שנה אחרי האליפות האחרונה.
וכמובן הסיפורים האהובים עלינו והזוהרים ביותר הם של החלוצים והשחקנים המבריקים, ולא של המגנים והבלמים האפורים. אם כי לפעמים יש יוצאי דופן.
זה הכל.

ארז 23 במאי 2016

+1

מכביסט שמאלני 23 במאי 2016

ערן זהבי סיים במקום ה-8 בתחרות נעל הזהב, וסיים מקום רביעי מבחינת הבקעת שערים, בהחלט עונה היסטורית של שחקן ישראלי.

גיא זהר 23 במאי 2016

בעונת הקיזוז ארביטמן כבש 28 גולים. מישהו חושב שהוא היה כדורגלן העונה אז. מספרים זה חשוב אבל לא הכל. ובבקשה לא להשוות לליגות אחרות. אין ספק שזהבי וסוארס עמדו מול אותן הגנות

שגיא 24 במאי 2016

בדירוג נעל הזהב, זהבי מקבל 1.5 נק' על כל גול, בעוד סוראז ושאר הרשימה (רובה לפחות – אלו מהליגות הבכירות), מקבלים 2 נק' על כל שער.

גיא זהר 24 במאי 2016

לפחות את הקטע של צ'אוצ'סקו והשחקן הרומני כבר עברנו. ועדיין להשוות את זהבי לסוארס גם עם היחס שונה הזוי. ובלי שום קשר היה מגיע לו להיות שחקן העונה.

עופר כהן 24 במאי 2016

גיא אבל הכל יחסי, וכבר היית חלק פעיל בדיון שעסק בדיוק בקטע הזה עם זהבי. באותו דיון שנערך אחרי שבוס אמר שאם היה הולנדי היה משחק בנבחרת הולנד.
באותו דיון אמרנו שדווקא מדהים שהוא צמח במועדון כמו רמה"ש, גדל עם שחקני נוער לא מהעילית, אלא בינוניים. היריבים שלו והמודלים לחיקוי שלו, המאמנים שלו וחברי הקבוצה שלו לא היו ברמה המקבילה לאותם אנשים שהיו הסביבה של סוארס.
לכן יש עילה לתחרות הזו.
אתה לא יכול לתת ליודנדאי גטס להתחרות בלמבורגיני, אבל אתה יכול לתת ליונדאי להתחרות מול יונדאי ולהשוות את ההישגים היחסיים.
איפה אתה לא מבין את הקטע הזה?

דיזידין 23 במאי 2016

החלוקה שלי היא כזאת:
זהבי הוא כדורגלן העונה ביי פאר.
אבל ברדה ספורטאי העונה. דוגמא ומופת. מה שהוא עושה בב״ש מרשים ביותר.

מכביסט שמאלני 23 במאי 2016

ממש מופת, צלילות על ימין ועל שמאל, בכי לשופטים, ספורטאי "למופת", שבהזדמנות הראשונה שלו עזב את הקבוצה הבוגרת של ב"ש, לקבוצות צמרת בארץ, כי לא ראה בב"ש מקום טוב לעשות בו קריירה, כל סיפור ברדה מנופח וחסר כל פרופורציה.

גדי 23 במאי 2016

סלח לי אבל אתה ממציא דברים. בשם האג'נדה שלך אתה מתעקש להסתכל רק על הדברים הפחות טובים ולא שהם משהו יוצא דופן. אתה עושה זאת תוך כדי העצמתם ומבסס זאת על תיאוריה שבנית.

ברדה לא רצה לעזוב את באר שבע. אלי זינו כפה עליו זאת בכדי לכסות על כל ההסתבכויות שלו.

בגלל זה אני לא אוהב את הפוסט.
ברדה לא בחר את עצמו ולכן הוא לא צריך להיות הכתובת.

מכביסט שמאלני 23 במאי 2016

ברדה דאג לברדה השחקן וניסה להתקדם בקריירה כי ב"ש היה מקום לא טוב, ברדה חזר לב"ש על מנת לסיים את הקריירה על זה מגיע לו כל הכבוד, אבל עדיין לא מדובר פה בסיפור יוצא דופן או משהו שלא ראינו.

גדי 23 במאי 2016

אז אתה מתעקש להמציא.
זינו מכר את ברדה בגלל שהיה צריך כסף. ברדה לא ביקש.
מציא לך לקרוא את מה שאורן יוסיפוביץ העלה לוואלה לפני שעה על ברדה.
אני מבין בהחלט שהוא לא בא לך טוב אבל תנסה להתעלות ולהבין מפי שחקנים אחרים ששיחקו אתן מי זה אליניב.
אחר כך תספר לי את מי הוא מזכיר לך ?

אגב בכתבה הזו לא מוזכרים התודות של דה בריינה וקורטואה על העזרה שלהם לברדה כשעלו לבוגרים של גנק.

מכביסט שמאלני 23 במאי 2016

והייתה גם כתבה על שחקנים בלגים שמתלוננים שברדה צוללן ושחקן לא ספורטיבי.

גדי 23 במאי 2016

מקור ?

גדי 23 במאי 2016

אכן מדובר על בן אדם.

גדי 24 במאי 2016

ברדה לא הכי נקי וספורטיביא שיש. מסכים לגמרי.

ערן (המקורי) 23 במאי 2016

שחקן גדול (בבלגיה. מאז שחזר, הגיל השפיע).
אבל גם צוללן גדול, ובכיין גדול.
אבל בטח לא האישיות שעושים ממנו.

גדי 23 במאי 2016

אל תוותר על החזקת דעות גם כנגד הרוב. לך עם האמת שלך.

מכביסט שמאלני 23 במאי 2016

אבל הבאתי לך כתבה על שחקנים בלגים שטוענים שברדה צוללן, למה קשה לאוהדי ב"ש לקבל את העובדה שברה לא השחקן הכי נקי וספורטיבי שיש.

holden 23 במאי 2016

ברדה פשוט אדם טוב יותר מזהבי,ברדה הוא רול מודל של ספורטאי,
שמו מעולם לא הופיע בשערוריות,
ברדה שב מבלגיה להביא אליפות לבירת-הנגב,
ברדה ממחיש שהסבלנות, הנחישות וההשקעה משתלמת.
איש לא חולק שזהבי שחקן טוב יותר מברדה,

לטעמי גם מארדונה טוב מפלה,
פשוט מארדונה הוא לא דמות לחיקוי לבני נוער אז קבעו שהחלטה שרירותית שפלה עדיף.
ברדה זה האב טיפוס של משרד החינוך:
גם אם לא גדלת בשכונה טובה קח את עצמך בידיים ותשקיע בלימודים ובסוף תוציא תעודת בגרות.
ברדה יכול להיות שגריר של רצון טוב במשרד החינוך.

כמו כן ברדה מוכיח שגם בגיל מתקדם יש חשיבות לנסיון,
מספיק היה לראות כיצד שחקני נבחרת בלגיה רוחשים כבוד לאליניב ברדה בביקורם בארץ זה מכבר.

כדורגלן השנה זה זהבי ללא פקפוק,
הדמות החינוכית של השנה וספורטאי השנה זה אליניב ברדה

זינק 23 במאי 2016

על סמך מה הקביעה שברדה פשוט אדם יותר טוב מזהבי?
אתה מכיר הכרות אישית ועמוקה את שניהם או שסתם ניחנת ביכולת אבחנה ביונית על פי צילומי הטלוויזיה?

ישרון 23 במאי 2016

+1 על מה שכתבת. ואני אוסיף שהפרס הוא "שחקן העונה" ולא מודל לחיקוי של משרד החינוך, השחקן צריך להיבחר ע"פ קריטריונים של כדורגל לא למי יש יותר יחידות בתעודת בגרות.

בלה בלה בלה 23 במאי 2016

לא עפה על האישיות של שניהם. אבל אתה קצת מעלים מבט מכמה פרטים:
ברדה דחף וכמעט הלך מכות עם אחד מהשחקנים של קבוצתו (אולי הוגו, כבר לא זוכרת) על כר הדשא, כששאר חברי הקבוצה הפרידו ביניהם.
נדיר (אם בכלל קיים) משחק שבו הוא לא מתבכיין לשופט על עבירות, אפילו יש לו כבר תנועת ידיים קבועה לזה.
מלא פעמים ראיתי אותו במשחק מסוכן, עם הרגל כמעט בפרצוף של שחקן שרץ מולו ומעטות הפעמים שקיבל על כך את השריקה.
אולי כשהדופק שלו יורד הוא קצת יותר בנאדם, אבל לדעתי הוא רחוק מלהיות אישיות לדוגמה כפי שמנסים לצייר אותו.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 23 במאי 2016

גם רוז וגם דוראנט נתנו עונות מדהימות בשנים שציינת. הם הובילו את הקבוצה שלהם למאזן הטוב בליגה (לפחות בקונפרנס שלהם), וסיפקו מספרים מדהימים. זה שלברון היה שחקן טוב יותר מהם, לא אומר שהוא נתן עונה טובה יותר.
נקביל את זה למשחק בודד, לפי ההצעה שלך, בכל משחק בו מסי משחק, גם אם שכב על הדשא 80 דקות ולא התקרב לאיים על השער, הוא חייב להיות המצטיין.

צור שפי 23 במאי 2016

1. צודק לגמרי.
2. ציטוט ממך:״לפעמים כשאני לבד יוצא לי לפעמים להרהר איך החיים שלנו היו נראים אם מטומטמים חסרי יכולת לא היו מנהלים את הדברים בחברה שלנו. איזה נפלא זה יכול היה להיות״.
אהממ…מעניין למי התכוון המשורר.

אריק י. 23 במאי 2016

לביבי

-גיסנו- 23 במאי 2016

לא רק, אני יכול לחשוב על כ"כ הרבה תשובות אפשריות לסעיף 2

צור שפי 23 במאי 2016

במחשבה שניה (פילוסופית משהו…) – אני מניח שאחוז המטומטמים בקרב קהל הבוחרים והנבחרים (״המנהלים״ בלשונו של טלב״י) הוא די דומה אז אלף אין מה להתפלא שמנהלים אותנו מטומטמים ו-ב – זה אולי מעמיד סימנצ׳יק שאלה, לא לגמרי ברצינות אבל בכל זאת, על אמירתו של צ׳רצ׳יל לפיה דמוקרטיה היא שיטת ממשל כושלת רק שכל השאר גרועות ממנה.

היסטוריון ששל ספורט 23 במאי 2016

כמה הערות.
1. מסכים לגמרי.
2. הסיכוי היתיד של ברדה להיבחר לשחקן העונה זה רק אם קובעים קריטריונים ששחקן העונה חייב לבוא מהאלופה וגם אז הייתה לו תחרות קשנ עם אוגו .
3. בצד אחד היה שחקן עם עונה בלתי נשכחת ובצד השני שחקן שהיה לכל היותר ראשוו בין שווים.
4. בעבר הייתה טענה כי שחקן העונה צריך להביא תואר של ממש כזו הייתה הטענה כלפיי מסי 2012 שלא זכה באליפות ספרד / צמפיון אלא "רק"
בגביע הספרדי ….אבל מסי לקח את התואר בין היתר בזכות 50 שערי ליגה ! אבל אז היה לו יריב שכן נתן עונה גדולה וגם לקח אליפות ( רונאלדו ).
אבל השנה אין מישהו שמדגדג אצ זהבי.
5. בכל זאת כמו שלא לוקחים אליפות 4 שנים ברצף אותו דבר הבוחרים השונים מתקשים לתת את הזכייה ברצף ככה למשל מסי נושל מכתרו בשנת 2013 למרות שהיה טוב בהרבה מרונאלדו ( אז לפחות היה ניתן לטעון שרונאאלדו זכה לפי שנה ולא לפי עונת הכדורגל ).

6. לבוחרים יש חולשה לשחקנים וותיקים כך למשל גיגס בערוב ימיו כשחקן זכה בתואר שחקן העונה באנגליה .
7. הכי חשוב לזכייה הנל אין קריטריונים ברורים.
האם מדובר רק בליגה ? מה עם הגביי או אירופה ?
כמובן שזהבי ראוי בעיני לזכות בתואר רק על פי מה שעשה בליגה בוודאי ובוודאי אם בודקים גם יכולות בגביע ובמפעלים האירופאים.
8. מסכים לחלוטין שהמנהלת ביישו וקללו לחלוטין את התואר בבחירתם ההזויה ….לפחות הכדורגלנים הוכיחו אינטלגנציה (למרות הדימוי ולמרות חשבונות אלו ואחרים ) ובחרו נכון ( לפחות בסך הכל ).

גדי 23 במאי 2016

לא חושב שהשחקנים בחרו נכון. על פי שיקולים מיקצועיים נטו לברדה לא מגיע אף קול (מלבד קולם של שחקני מכבי תל אביב שלא יכלו לבחור את זהבי)

זה מובהק סטטיסטית לא פחות מהטענה שהשמש תזרח מחר במזרח.

בלייק 23 במאי 2016

אין לי בעיה שברדה זכה בתואר שחקן העונה מכל מיני סיבות שכבר פורטו כאן, אם כי גם אני חושב שזהבי היה צריך להיבחר (קשה לי הלאמין שזה גם היה מפריע לברדה יותר מידי).
אבל היה לי קצת מוזר לראות את הבחירות של שחקני ב"ש. ניסו במכוון להימנע מבחירה בזהבי כדי לשפר את הסיכוי של ברדה או סתם אנטגוניזם כלפי זהבי?
לא ממש משמעותי, אבל בכל אופן, קצת חסר קלאס.

על פי המשאל של וואלה, 5 שחקנים בחרו בזהבי (2 "צמדים": גורש ולבקוביץ' ואוגו ווואקמה וגם בן תורג'מן), כנראה שכחו לעדכן אותם.
5 שחקנים בחרו באלברמן.
מוגרבי ושלומי אזולאי מסכנין – 2 כ"א
רוקאביציה, אצילי ובניון – 1 כ"א.

אגב, במכבי כולם בחרו שחקנים מב"ש (חוץ מ- 3: סה בחר בבניון, כנראה זה השם היחיד שהוא הכיר, קרלוס בחר בגלבאן, אני מניח שהם חברים טובים, ובן בסט בחר בשכטר, שזה כנראה סתם מעיד על זה שהוא לא רק מנותק מהקבוצה אלא בכלל מהכדורגל). הרוב בברדה, ויש גם כמה גורש, צדק, מליקסון ואוגו.

-גיסנו- 23 במאי 2016

בן בסט בחר בשכטר מתוך שותפות גורל של לגיונר חוזר שנכשל טוטאלית בקבוצה עם קהל גדול וציפיות….אולי גם הוא מקווה לסמי-תחייה בבית"ר

בלייק 23 במאי 2016

יש לו יותר סיכוי לקבל סמי-הזיה מסמי-תחייה.

-גיסנו- 23 במאי 2016

סיכוי סביר שהוא כבר על סמי הזיה ובגלל זה אף פעם אין לו מושג לאן ללכת על המגרש :/

צור שפי 23 במאי 2016

יש לו יותר סיכוי לקבל סמי עופר מסמי בורקס.

דורפן 23 במאי 2016

האמת בדיוק חשבתי על זה. זה בזיון התואר.

no propaganda 23 במאי 2016

אף על פי שאני מסכים שזהבי צריך להיות שחקן העונה והבחירה היא טעות, זט טעות שאני יכול לחיות איתה.
והסיבה היא שצריך לחשוב מיליון פעמים לפני שנותנים את מצטיין העונה לשחקן שלא זכה באליפות ובמקרים רבים נותנים את התואר בלי סיבה רלוונטית למישהו שהבקיע הרבה שערים אף שזה ממש לא מגיע לו ואז הפרס באמת בדיחה כי זה ברגע שמתחילים אז כבר לא מפסיקים. תראה איזה בזיון קורא עם כדור הזהב.

no propaganda 23 במאי 2016

ועוד דבר. בחירות של שחקנים\מאמנים\קהל לעולם יהיו מוטות. אסור להוציא פרס כזה מאחריותם של עיתונאים.

גיסנו 23 במאי 2016

בישראל העיתונאים מוטים אפילו יותר

מאנו 23 במאי 2016

נדיר מאוד שנכתבות מילים רבות כל כך על דבר זניח כל כך. אוהדי מכבי רוצים להוציא את תסכולם, וזה מובן. סבבה, מגיע לערן זהבי להיות שחקן העונה. תואר מיותר ולא ממש חשוב. מישהו יודע מי היה שחקן העונה לפני 6 שנים? 7? 8?
הפועל באר שבע אלופה, ובצדק. שאר הדברים לא מאוד מעניינים.

בלייק 23 במאי 2016

אם זה לא מעניין אז למה קראת? ואם לא קראת אז על מה אתה מגיב??

-גיסנו- 23 במאי 2016

אובססיה זו בעיה נפשית מוכרת. מציע לך שוב ללכת לטפל בזה

השמן 23 במאי 2016

דווקא הוא משתפר. תגובה ראשונה שלו זה חודש שההוצאת חוץ של טל בן חיים לא מוזכרת

אלון 23 במאי 2016

שחקן העונה והאיש שהביא את האליפות לבאר שבע הוא טל בן חיים. עד הוצאת החוץ האליפות הייתה עמוק בכיס של מכבי

בלייק 23 במאי 2016

אז הוא היחיד שעוד יכול לזכות בדאבל העונה?

רומן 23 במאי 2016

אם אנחנו עושים בחירות אני קודם כל לפני הכל לוקח את ג'ון אוגו.

טל בן יהודה 23 במאי 2016

כן, כתבתי עליך בפסקה של "אנשים אוהבים להיות מקוריים ומיוחדים".

רומן 23 במאי 2016

אני פשוט מבין כדורגל כי אני משחק מאז שאני בן 6 באופן קבוע, דיברת על בחירות בשכונה אז אמרתי ג'ון אוגו לפני זהבי בלי בכלל להתבלבל( בהנחה שאני עושה בחירות נגד מישהו כמוני)

גיל שלי 23 במאי 2016

רומן, אשמח לדעת כמה תנצחו מחר, יחסוך לי את המתח

רומן 24 במאי 2016

גיל אמרת משהו?
מה שלום מיץ'? הכל טוב? הבן של יוהאן? הדרך?המפציץ מפאלרמו?
0 תארים לצהבת הנגיפית, יאללה תחזרו לכיכר המדינה לדגמן משקפי שמש.

גיסנו 23 במאי 2016

כשאתה כותב "אני משחק מגיל 6 אז אני מבין כדורגל ממש טוב" זה כמו לכתוב "למדתי מדמ"ח בטכניון אז אני נורא נורא חכם", כשאתה מנפנף תוויות כדי להוכיח משהו לרוב זה מוכיח בדיוק את ההיפך

איציק 23 במאי 2016

זה עדיין עדיף על "אני משחק כדורגל מגיל 6 אז אני יודע מד"ח ממש טוב."

רומן 24 במאי 2016

דיברתם על בחירות בשכונה ואמרתי את מי אני אבחר ראשון, כל מי שיבחר את זהבי לפני אוגו לא מבין כדורגל(אלא אם כן הוא קשר מרכזי מצוין)

גיסנו 24 במאי 2016

יוני הללי לדעתך מבין כדורגל? כי התחזיות והפרשנויות שלך ושלו מאוד דומות. גם הוא הבטיח נצחון חיפאי בבלומפילד (או בכלל נגד מכבי) בכל מפגש מאז דצמבר 2012

השמן 23 במאי 2016

גם טענת שתיתנו לנו פטיש בראש בבלומפילד בשבת, אז אנחנו לא ממש מתרשמים…

תומר 23 במאי 2016

35 שערים בעונה אחת 8 בישולים באותה עונה
מה שעשה ערן זהבי השנה זה פשוט מדהים. העלה קבוצה כמו מכבי לצמפיונס עם 7 שערים במוקדמות ? מטורף.
קפטן למופת מנהיג אמיתי אחד השחקנים הגדולים שראיתי. שחקן מרגש.
מלך השערים ב3 השנים האחרונות: 35,27,29 .
עם כל הכבוד לברדה זה די ברור שערן זהבי הוא שחקן העונה ושחקן העשור באותה נשימה.
אף אחד לא מתקרב אליו.
לכו לראות את הגולים שלו השנה פשוט מדהים מה שהוא עושה פה.

MOBY 23 במאי 2016

רק על עצמי לספר ידעתי
צר עולמי כעולם נמלה.
————————————–
כמו שמקומה של אלונה כאשת השנה בכדורגל הישראלי מובטח ואולי בספורט הישראלי (בכל זאת יש אולימפיאדה) בכלל השנה. גם מקומו של ברדה כשחקן השנה בהחלט ראוי לבחינה (גם של זהבי). בכל זאת בלי ברדה ב"ש עדיין מתמודדת על הירידה עם ק"ש או מרכז טבלה. בוזגלו וסהר מליקסון ואולי החשוב והשקט מכולם דודו גורש לא מגיעים, ואם מגיעים הם די פריכים אז צריך אופי, ברדה הביא את האופי לקבוצה. קבוצה שבתקציב נחות התיודדה על אליפות ועם השדים של 40 שנה את זה אוהד חדש של חיפה או של הצהבת לא יכול להבין או להכיל. ברדה ניפץ את האימרה שהשתרשה לגבי מעבר של אצטדיון למשל. וקללת האצטדיון ידוע כקללה אימתנית ראו את חיפה פ"ת ונתניה (מה קורה לצהבת, לא הגיע הזמן לעבור דירה?).
לא חושב שהתרעמת על כך שקטן לא נבחר לשחקן השנה בעונת הקיזוז למרות עונה יוצאת דופן והגעה לכל מיני שיאים עם חבורה של שחקנים מאוד מאוד בינוניים והרבה אחרי או לפני שיאם.

טל בן יהודה 23 במאי 2016

כמה שאלות…

1. לא הבנתי למה "בלי ברדה ב"ש עדיין מתמודדת על הירידה עם ק"ש או מרכז טבלה". אם אני מוציא ותו השנה מהסגל, אני חושב שהם עדיין פלייאוף עליון במינימום.

2. "בוזגלו וסהר מליקסון ואולי החשוב והשקט מכולם דודו גורש לא מגיעים". מה? למה? לא מבין.
אני חושב שבלי הכסף והניהול של אלונה הם לא מגיעים.

3. "ברדה הביא את האופי לקבוצה". בשנתיים הקודמות, שברדה שיחק בקבוצה… הם היו פריכים כמו החטיף דובונים.
אם כבר, אני אטען ש"ראדי הביא אופי לקבוצה" או ברק בכר, שלא היו שם בשנתיים לפני כן. וזה יישמע הגיוני הרבה יותר. לא שאני מסכים עם זה. בכלל לא… אבל שלי עדיין נשמע הגיוני בהרבה.

4. "ברדה ניפץ את האימרה שהשתרשה לגבי מעבר של אצטדיון למשל". שוב… מה!?
רק ברדה? לא בוזגלו? לא מליקסון? לא ברק בכר? אם כבר… שוב, הגיוני שראדי וברק בכר עשו את זה יותר מברדה.

5. אני אוהד מכבי ת"א. אני אנחש שאחרי ההלם של איבוד אותו אליפות, היו ירוקים שהתרעמו על קטן.

MOBY 23 במאי 2016

1. אתה חושב, אבל בלי ברדה הם פשוט לא שם.זכרון סלקטיבי הוא נפלא. אבל לפני שברדה בב"ש לא הגיעו כאלו טאלנטים.
2.אתה שוב חושב וזה יפה אבל הכסף של אלונה לא הביא שום דבר טוב לפני שברדה הגיע הערך כמו שהכסף והדרך של מיץ היה שווה המון לפני הזהבי.
3. בלי ברדה אין אליפות כמו שבלי אוחנה ביתר לא עולה לידה או בלי קטן אלישע לא זוכה באליפות אחת. בספורט קבוצתי לחדר ההלבשה יש מנהיג כדאי שהוא יעבוד בשיתוף פעולה עם המאמן וההנהלה.
4. שוב? לא לא ראדי לא בכר לא ההנהלה. ברדה! אתה יכול לשאול את הקהל וההנהלה של חיפה למשל. זה ההבדל בין היוסי לבין ברדה. השחקן והאופי.
5. אני ירוק, אבל יכול לדבר רק על עצמי רמת הכשרון של חיפה לא השתנתה הרבה מאז. ההבדל הוא קטן,הגב וההנהגה. כל השאר זה כתבי חצר. לקטן לא היה מאמן ומנג'ר וכסף כמו מים. והוא הגיע לליגת האלופות ומרחק קיזוזון קטן מהאליפות. זו היתה עונה של שחקן שעושה הכל והרוב לבד. אין התרעמות השנים הבאות רק הראו את העובדה שבלעדיו בריא אנחנו נון פקטור.

טל בן יהודה 23 במאי 2016

אני באמת אוהב את זה שאתה מציג את הדברים האלה כעובדות למרות שאין לך שום יכולת להוכיח משהו ב-100%. זה די משעשע בעיני.

אני מקבל את הדעות הסובייקטיביות שלך, אבל חולק עליהם לגמרי.
עדיין לא רואה שום קשר בין ברדה לנקודות 1-4 שלך.

MOBY 23 במאי 2016

טל שמח לשעשע אותך. אין כמו קריאה מבדחת.
האמת שבשבילך רק שתי השורות הראשונות מספיקות.

גיסנו 23 במאי 2016

כל מה שכתבת על ברדה נכון, אבל החתימה הזו הייתה ב 2013. זה אומר שאולי מגיע לו פרס על מפעל חיים או את מפתחות העיר באר שבע, אבל בעונה הנוכחית זהבי ולדעתי האישית גם מליקסון ואוגו היו טובים יותר, ואנחנו מדברים על מצטיין העונה הנוכחית.

MOBY 23 במאי 2016

פרס ישראל לפחות לו ולאלונה…

גדי 23 במאי 2016

טל,
ברדה לא כדורגלן יותר טוב ממי שציינת. מליקסון למשל זה דבר מהפנט.

אבל תשאל את כל מי שקשור למועדון. מאחרון השחקנים ועד ראשון האוהדים מי אחראי על השינוי שחיבר את הכל ותקבל תשובה.
מה שנקרא חכמת המונים.

ברדה וויתר על המון כסף בשביל לחזור לקבוצה אותה אהד מגיל גן. בה למד לשחק ופרח.
הוא פרץ תקרת זכוכית. לפניו זו הייתה קבוצה מבולבלת בלי דרך גם עם הכסף של אלונה.

חוזר ואומר, מבחינת כדורגל זה חסר טעם להשוות את זהבי לברדה.

אז אני שוב תוהה, מה מונע מלפרגן לברדה דווקא על ידי אוהדים של מכבי? אז במשחק העונה בבלומפילד הוא התווכח עם אדלר יותר ממה שהיה סביר זו הבעיה? יצרתם תאוריה של צוללן. אני מסכים שהוא נופל יחסית הרבה לטעמי. לא זוכר אותו מקבל צהובים על זה. זו גם קונספירציה?

גיסנו 23 במאי 2016

צהובים מקבלים לרוב על צלילות ברחבה וברדה עושה את זה בכל רחבי המגרש….
הסיבה שמתמקדים בזה היא דווקא כי כל הזמן מדברים על הספורטיביות הנדירה שלו.

מפרגנים לברדה פשוט לא חושב שמגיע לו תואר שחקן העונה. לדעתי ויש הרבה שיסכימו – זהבי, מליקסון, אוגו ואולי גם אלברמן נתנו עונה יותר טובה ממנו.

גדי 24 במאי 2016

מתחנן שיתקשיבו. ברדה לא ראוי לכדורגלן העונה. רוב הבאר שבעים חושבים כך.

זהבי לא רואה אף אחד

בלייק 23 במאי 2016

לא כולם….
ברדה ענק – גם מקצועית ועוד יותר מזה אישיות. התואר הרשמי של שחקן העונה באמת לא כזה קריטי, אבל מגיע לברדה את כל הכבוד שהתואר מייצג (שחקן העונה כשב"ש זוכה בכזאת אליפות הסטורית). הוא מנהיג עם קלאסה, ועם השפעה ונוכחות על המגרש. גם לעצבן את היריב צריך לדעת בכזה מירוץ צמוד ומורט עצבים, זה לא מוריד ממנו כלום. מקווה השבילו ובשבילכם שיימצא לו מקום ראוי אחרי שיפרוש.

גדי 24 במאי 2016

אחלה תאוריה.
לפני ברדה. נאבקים על ירידה נגד נתניה והפועל פתח תקווה.
עם ברדה פריכים נגד מכבי תל אביב.

ברדה פריך כמט במבה אומר מוטי.

גיסנו 23 במאי 2016

אם תכתוב צהבת עוד כמה פעמים זה ישכיח את השישיה, או שסתם תרגיש גב-גבר?

MOBY 23 במאי 2016

צהבת רשמתי גם אחרי העשירייה אכתוב גם אחרי שישייה .
אבל רק בגלל שמחלה נגיפית שהורסת את הכבד זה קצת מסורבל.
אבל בשבילך מחלה נגיפית שהורסת את הכבד, יש אישור?

גיסנו 23 במאי 2016

לא יודע, פעם הייתי קורא להפועל קומוניסטים ולחיפה הקופים במקום לנקוב בשם הקבוצה. ואז הגעתי לגיל 17 ואיבדתי את הבתולין וזה עבר לי

יואב 23 במאי 2016

גיסנו,
גדול((:

שגיא 24 במאי 2016

1++++ הרגת

MOBY 24 במאי 2016

מעולה.
כי אני לא כלכך מתעניין וכועס ומעיר ואנשים על איך הם כותבים מנסה להתייחס לתוכן, והיות ולי יש מכבי אחת ותל אביב שתיים צריך איזשהו הבדל. מוכן לשמוע הצעות.
ברכות ליום הולדתך ה-17 בהחלט מתנה יפה קיבלת. חכה מה יקרה לך כשתגיע להיות בוגר ממש.

גיסנו 24 במאי 2016

תעשה מה שאתה רוצה. אני מנסה להבחן מה גורם לאנשים בוגרים ונורמטיבים לקרוא לקבוצה אחרת בכינוי גנאי בכל פעם. לא איזה עקיצונת פה ושם אלא כל הזמן. רק מפנה את תשומת לבך שזה נראה כמו ילד קטן זלא מצליח להרביץ לאח הגדול שלו אז הוא קורא לו "פיפי וקקי" כל הזמן.
איכשהו כשחיפאים כמו מתן גילור ופרוסנר כותבים פה על מכבי הם מוצאים דרך להבדיל בין כל הקבוצות בלי צורך בכינוי גנאי על בסיס קבוע.

יניב 23 במאי 2016

קראתי את כל התגובות וקצת מפתיע אותי שאף אחד לא כתב שבערב גאלה שמכבי ערכה השחקנים של מכבי בעצמם בחרו את אלברמן לשחקן המצטיין של הקבוצה ולא בזהבי. רק אומר

בלייק 23 במאי 2016

כן, אבל את שחקן העונה נתנו לזהבי. ניתן להניח שהבחירה השניה של השחקנים לא כללה את זהבי. בעונה של סוזה אם אני לא טועה, יני זכה בתואר.

רומן 23 במאי 2016

כולם פה טוענים שזהבי תרם הכי הרבה לקבוצה שלי וכולם צודקים, האם זה הופך אותו למצטין? חד משמעית לא, זה לא מעיד על כלום, אולי אם היה תורם חצי ממה שהוא תורם אז הקבוצה היתה מצליחה יותר.
(רוב הסיכויים).
תלות בכוכב זה לא דבר בריא

עומר 24 במאי 2016

רומן,
אני רושם לך את הפטיש בראש בשבת באותו עמוד בפנקס של השלישייה בקריית אליעזר שהבטחת.
לזכותך ייאמר שהפעם לא נעלמת לשנה וחצי, יש התקדמות.

קלבדוס 23 במאי 2016

בוודאי זהבי.
כשם שבוודאי לברון פיינאלס mvp האחרון, עלבון לאינטליגציה היה להחליט אחרת – האיש נתן ממוצע פסיכי והוביל בכל 3 הקטגוריות את כל השחקנים, ויותר מזה – בלעדיו לא היה שבריר אחוז רייטינג. הוא היה הסדרה.

נו אז מה? קיבל? לא. אז גם זהבי לא יקבל לא-תואר של לא-אתר.

Martzianno 24 במאי 2016

מעולם לא נכתבו מילים רבות כלכך, ע"י אנשים רבים כלכך, על תואר חסר חשיבות כלכך.

איציק 24 במאי 2016

זה כל הכייף

גדי 24 במאי 2016

זה בדיוק הרעיון. עוד רגע וזה הופך ליותר חשוב מאליפות

אייל הצפון 24 במאי 2016

אם כבר מדברים על מה שצריך (לא רק בספורט, בהכל) אז:
1: לסיים את השנה הקלנדרית בסוף מאי.
2: להתחיל את השנה החדשה בסוף כסלו תחילת נובמבר.
3: אם מישהו בכל זאת רוצה יולי אוגוסט, אז או שהוא אוהד ערושלים, או שהוא סתם מהורהר בנפשו, ולכן שיעבור לשם.
4: ולא לשכוח, שויין גרצקי נבחר 5 פעמים רצוף, גם לספורטאי השנה, גם ל-MVP, גם לאשת השנה, וגם לפוליטיקאי המשפיע ביותר (גם כשהוא כבר לאל איי).

עופר כהן 24 במאי 2016

מצד אחד אומרים שזה מכבי "זהבי" תל אביב, ומצד שני אין לאנשים בושה לבוא ולהגיד שמי שדאג שכל השחקנים יחתמו, שיהיה אופי ושתבוא האליפות הזו זה ברדה. אז אם ברדה הוא גם המאמן, גם המנהל המקצועי וגם הקפטן האידיאלי, אז אולי נתחיל להגיד הפועל "ברדה" ב"ש? נכון שזה נשמע פתאטי ומגוחך? ככה אותם אנשים נשמעים כבר שלוש שנים.

עידן 24 במאי 2016

אחרי הגביע, זהבי באמת הפסיד את התואר.

ניתאי 2 25 במאי 2016

מבחינתי כל התארים האלה (MVP, שחקן השנה, כדור הזהב [או בשמו האמיתי: "שחקן ההתקפה של הקבוצה שזכתה בצ'מפיונס בעונה האחרונה"], וכו') כל כך דבילים ומיותרים, חבל להקדיש להם טור בכלל. אף אחד לא יזכר בבחירה של ברדה בעוד חמש שנים… אף אחד לא יזכור שהוא נבחר כבר עוד חודש.

רפאל 1 ביוני 2016

לכן דואגים שתהיה בחורה בפריים.
לפחות שנדע שקורה משהו מעניין.

Comments closed