תחייכו צהובים, העתיד שלנו

אני כבר יודע על מה מיץ' גולדהאר חושב היום

Smiley_pouce

זה המרחק לפעמים בין דאבל שני ברציפות לבין… כלום. נאדה. אפס. (אני מניח ש)זה היופי בספורט. שני משחקים. זהו, לא יותר ולא פחות. תוצאות שונות בשני משחקים, והכל נראה שונה. לא בהרבה, כי, וזו האמת הכואבת עבור חלק מהאוהדים כאן, התמונה הגדולה בכדורגל הישראלי לא ממש השתנתה בשבוע האחרון.

אבל ההבדל הקטן הזה? המרחק בין שני דאבלים? זה כל מה שדרוש כדי להוציא אנשים מהכלים. אני לא מדבר על ההייטרס שחלקם מיהרו לצעוק "כישלון" ולהישמע מגוחכים. הרי מעבר למרחק הקטנטן שצוין בפסקה הקודמת, ברור לכולם שלא משנה מה יהיה התקציב של מכבי ת"א כדורגל, לא תהיה כאן מכבי ת"א כדורסל והמועדון עוד יאבד אליפויות. אני מדבר בעיקר על אוהדי מכבי ת"א.

אוהדים יהיו אוהדים. הם לרוב אמוציונליים. מאד. סוג של מאניה-דפרסיה תמידית. ניצחונות יוציאו מהם אושר בלתי מוסבר, והפסדים יוציאו מהם הרבה דברים אחרים. הם ישחררו קיטור, יראו שחורות, יכריזו על אפוקליפסה, יצביעו על אשמים, וכמובן שידרשו את ראשם על כידונים, ואלה רק המעשים הרציונליים. זה הופך קיצוני ומצחיק יותר כאשר הם דורשים לשרוף את המועדון. פחות מצחיק כשזה באמת קורה.

אוהדים יהיו אוהדים, וטוב שכך. אחרת, כנראה שלא הייתה הצדקה לקיום ספורט מקצועני. בלי הלהט שאוהדים מכוונים (ובעיקר הכסף שהם מזרימים) כלפי הקבוצות והספורטאים שלהם, כל זה היה נעלם. או לפחות משתנה למשהו שאנחנו לא היינו מזהים כיום. כן, טוב שאוהדים מתנהגים כאוהדים, אחרת כולנו היינו צריכים להיות מודאגים היום.

אז בימים קצת פחות מלבבים כמו אלה באומה הצהובה, הנה החדשות הטובות עבור אוהדי מכבי ת"א. אולי הטובות ביותר שאפשר לקוות להן בבוקר שכזה: מיץ׳ גולדהאר הוא לא אוהד וגם לא מתנהג כמו אחד כזה. אבל את זה כבר ידעתם. אבל, אני לא בטוח שאנשים יודעים ומבינים מה הוא כן מנסה לעשות כאן, למרות שזה נמצא להם ממש מול הפרצוף.

לא חסרות מהמאה הקודמת דוגמאות של שחקני כדורסל ששיחקו באירופה ועברו לשחק ב-NBA, הרי הפרקטיקה הזו לא הומצאה במילניום הנוכחי. כולנו מכירים את הסיפור שמיקי ברקוביץ' (פחות או יותר) נכלא על ידי מכבי ת"א כדי שלא יעבור לניו ג'רסי נטס כבר בתחילת שנות ה-80. הדוגמא הזו היא כדי להראות שהכוונה הייתה קיימת ממזמן. העובדה היא שבשני העשורים האחרונים של המאה ה-20, הכיוון החד-סטרי של ארה"ב לאירופה השתנה ואירופאיים ואמריקאים החלו לטפטף חזרה אל עבר הליגה הטובה בעולם.

הסכר נפרץ לקראת סוף המילניום הקודם, והמעבר מאירופה ל-NBA מהווה היום דבר שגרתי לגמרי. מעבר לכך, בעוד שפעם זה נראה לנו די נדיר, היום אנחנו רגילים לראות שחקנים ממכבי ת"א עוברים בצורה ישירה ממנה לרמה הגבוהה ביותר בעולם. 60% מאחת החמישיות הגדולות ששיחקו כדורסל ביבשת ל-NBA (פארקר, שאראס ובאסטון) עברו ממכבי ת"א לשם, האפמן עבר ישירות לליגה, וויל ביינום וג'רמי פארגו גם, אה, ויש גם את הדוגמא של המאמן ההוא… דיוויד בלאט.

כל זה התאפשר בין השאר בגלל שאירופה נפתחה אל ה-NBA. החזון של דיוויד סטרן התממש בחלקו, המשחק הפך גלובלי, והאמריקאים החלו לבוא אל היבשת הישנה ולקחת את מה שנראה להם, מכל הרמות ומכל הגילאים. הם יודעים שיש כאן כדורסל טוב, והם החלו לייבא אותו לארה"ב.

אם נחזור לכדורגל הישראלי, אז זה ממש לא המקרה. ליגת העל הישראלית לא נפתחה לאירופה, למעשה, אנחנו לא ממש מעניינים שם אף אחד. כן, יש לנו אחלה סוכנים שמצליחים למכור שחקנים ישראלים מסוימים, אבל ישראל לא נחשבת לאיזו שהיא חממה לגידול שחקנים ומאמנים, בטח ובטח שלא ברמה של הכדורסל הישראלי.

אבל לגולדהאר זה לא ממש משנה אם ליגת העל שלנו מגיעה לאירופה או לא, מיץ' גולדהאר מביא את אירופה אל ליגת העל שלנו. ואם נרצה לנסח זאת בצורה משמחת עוד יותר עבור האומה הצהובה, גולדהאר מביא את אירופה אל מכבי ת"א שלנו.

העובדה שג'ורדי קרויף כאן זה כבר חדשות ישנות. העובדה שהוא יעבור בבוא היום למועדון גדול (הרבה) יותר זה גם חדשות ישנות. בואו נסתכל על מה שקרה כאן רק בשלושת הימים האחרונים. המאמן של מכבי ת"א, עובר למשרת המאמן הראשי של אייאקס. לא עוזר, לא סקאוט ולא יועץ, נקודה א' היא מאמן ראשי מכבי ת"א בליגת העל בישראל, נקודה ב' היא מאמן ראשי של אייאקס.

הלאה. המנכ"ל של מכבי ת"א בשנתיים האחרונות, מרטין ביין, עובר להיות המנכ"ל של קבוצת פרימייר ליג. שום שינוי תפקיד, שום הורדה בדרגה, יום אחד הוא מנכ"ל מכבי ת"א, ולמחרת הוא יהיה מנכ"ל סנדרלנד. עוד? יאללה. המאמן של מכבי ת"א רק לפני שנה, קיבל בימים האחרונים הארכת חוזה בוולנסיה והוא ימשיך לאמן קבוצה בליגת הכדורגל הטובה בעולם בשנתיים הקרובות. בנוסף לאלה, אין באמת צורך להרחיב כאן על פאולו סוזה והצוות שלו.

אני לא חושב שאנשי הכדורגל כאן מפנימים איזה רמה של אנשי מקצוע מגיעים לעבוד במכבי ת"א. אנחנו לא ראינו רמה כזו גבוהה כאן בצורה עקבית מאז ומעולם. ורק נציין שהשהות הקצרה של האנשים האלה היא חלק מעסקת החבילה הזו, ואני מעדיף חמישה מאמנים ברמה הזו בארבע שנים, מאשר מאמן (או שניים) ברמה נמוכה יותר.

(הערת אגב: החלפת המאמנים לא פגעה מכבי ת"א ואינה מהווה "חוסר יציבות". לראיה: חמישה מאמנים בארבע שנים, ועדיין בכל אחת מהן ראינו התקדמות כללית של הקבוצה ושל המערכת. הסיבה שאנשים מפקפקים במה שהם רואים היא שמכבי ת"א מביאה קונספציה חדשה לגמרי שהם לא מכירים: מאמן פחות חשוב כשהמערכת מסביב מאד חזקה. בואו נמשיך).

אז הבוקר, כשאנחנו מבואסים מזה שסיימנו עונה ללא אליפות (הגביע רלוונטי רק כשהוא חלק מדאבל), אל תשכחו שגם ללא תארים בשבוע האחרון, העתיד של מכבי ת"א נראה ורוד בהרבה מכל קבוצה אחרת בארץ.

העובדה שחלקים שונים בתקשורת הספורט ובעולם הכדורגל הישראלי שמחים וגאים בכך שהאלופה הטרייה של ליגת העל "נקייה מזרים" מעידה בצורה די טובה על המקום אליו הם היו מובילים את מכבי ת"א לו הם היו עובדים אצלה (לא, אין כאן בישראל בעיה של שנאת זרים, מה פתאום. אצלנו? פחחחחחחח). אפשר רק לשמוח מכך שהדבר האחרון שמיץ' גולדהאר רוצה לעשות במכבי ת"א, זה לשים ישראלים בעמדות מפתח בהנהלה ובצוות המקצועי.

כבר ראיתי במהלך הלילה השערות שיוסי בניון מגיע למכבי ת"א כחלק מעסקת חבילה של "שחקן\ג'נרל מנג'ר". כלומר, שבעונה הקרובה הוא יהיה גם שחקן וגם יעבור אצל ג'ורדי חפיפה לקראת החלפה בקיץ הבא. ובכן, כל מי שקצת מכיר את מיץ', כל מי שקצת שמע, כל מי שקצת יודע, מבין שאין הרבה יותר תסריטים מופרכים מזה. עד כמה מופרך? בוא נאמר שתסריט שבו זידאן בא לאמן את הקבוצה בעונה הבאה יותר סביר לדעתי מבניון כ-GM בקריית שלום.

ובניון כשחקן במכבי ת"א? מעבר לכך שאין לי מושג מה יקרה, אני לא כל כך דואג. אני לא יודע אם זה אמיתי או לא, אני כן יודע שבמכבי ת"א ההחלטות אינן מתקבלות בשרירותיות. אני גם לא דואג מהידיעות שפטר בוס רוצה לקחת איתו את כל המועדון, כולל את שעוני הקיר ומכונת הקפה בקריית שלום, איתו לאייאקס.

אנשים שמכירים אותו מהקהילה העסקית יאמרו לכם שגולדהאר הוא ,CUT THROAT, בן זונה אמיתי (לדברי איש עסקים מקורב אלי בטורונטו "A Real SOB"). ככה הוא גם מנהל את מכבי ת"א. אני לא רוצה להעיב על האופוריה של הירוקים, אני באמת מקווה שהם לא קוראים את זה, כי זו לא כוונתי. אני רק רוצה לומר לצהובים שגם אם בניון יגיע לקבוצה, אוהדי חיפה יודעים ש<צונזר כי אין בכוונתי להעיב על החגיגות של הירוקים. צונזר כי אין בכוונתי להעיב על החגיגות של הירוקים. צונזר כי אין בכוונתי להעיב על החגיגות של הירוקים>.

אכן, לא נעים בימים האחרונים. האמת היא שכבר שכחתי איך זה מרגיש. אבל מה שכן, האופק נראה ורוד. תחייכו, עוד חודש יוצאים לדרך לדאבל נוסף כאשר אנחנו גם נהיה הקבוצה היחידה בעונה הבאה בשלב בתים אירופאי. החיים טובים בסך הכל.

סיכום עונה צהובה
גבר הולך לאיבוד דרך ילד

73 Comments

ישי 25 במאי 2016

"התמנה הגדולה בכדורגל הישראלי" מעניינת ת'ספתא.
צהובים רוצים תארים.
אז אני לא חושב שצריך לשקוע בתהומות היגון והמכאובים ואפשר בהחלט להיות אופטימיים, אבל חיוכים עכשיו זה די דבילי.

רני 25 במאי 2016

" תחייכו, עוד חודש יוצאים לדרך לדאבל נוסף "
אני שמעתי פה "יומן דאבל צהוב, פרק 0".
זה נכון?

גיל שלי 25 במאי 2016

רק לגבי בניון. צריך לחשוב שג'ורדי מאוד שחצן כדי שהוא יביא את בניון ויניח שאפשר להשאיר בחוץ את כל תופעות הלוואי שמגיעות איתו. אני לא חושב שג'ורדי עד כדי כך שחצן, אני בטוח שמיטש יאפס אותו אם במפתיע יתגלה שכן

יובל 25 במאי 2016

הלוואי שהייתי יכול להיות בטוח כמוך.
במקום העבודה שלי יש אוהד מכבי חיפה שהודה באוזניי שהוא שמח יותר על זה שבניון עוזב אותם והולך להרוס אותנו מאשר מעצם הזכייה בגביע…

גיל שלי 25 במאי 2016

אני לא בטוח, אבל זה נראה לי מאוד מאוד מאוד לא הגיוני

בלאנקו 25 במאי 2016

אני יכול להגיד לך שאתמול בדרך חזרה מהמשחק כששמעתי ברדיו שבניון סגר במכבי זה יותר ביאס אותי מההפסד

יובל 25 במאי 2016

לצערי טעית הפעם….

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4807685,00.html

לא מבין את זה, פשוט לא מבין. החזרה של נציגי הנים-גרופ למכבי יותר גרועה מכל הפסד ספורטיבי שהוא.

גיל שלי 25 במאי 2016

זה שכתוב בYNET עדיין לא אומר שזה נכון, ממש לא, זה אומר שנים גרופ מעוניינת שזה מה שיכתבו

ישי 25 במאי 2016

בסוף יתברר שזו רק מלכודת לשחר שייתן לו תפקיד מקצועי רציני. אם ככה, כנראה שג'ורדי עבר קורס אצל שימון.

rochu 25 במאי 2016

נראה לי שאני האוהד הצהוב היחידי בערך ששמח מהגעת בניון לק.שלום.
עדיין שחקן לא רע בכלל ובמיוחד נגד בונקרים ממיטב המסורת של הורמאכט כמו שראינו אתמול מחיפה (ועוד כמה וכמה משחקים העונה).
זאת לא ביקורת נגד חיפה,זאת בעצם תמצית המכביזים: לנצח בכל מחיר עם הכלים שיש לך.
גם מבחינת היותו של בניון מחליף פוטנציאלי ויורש של גורדי אין לי בעיה. כן, יש לו לפעמים שטויות של ילד מפונק והתעסקות בדברים טפלים, אבל תנסו להיזכר איזה טיפוס היה גורדי בתור שחקן (עצלן,חפיפניק וכמוסת רעל לא קטנה בחדר ההלבשה. לפי הצהרות שלו בעצמו) ותבינו שזה לא אומר כלום לגבי התפקוד של בניון בתור מנגר (נוער או בוגרים).
לגבי כניסתה של נים גרופ לעסק, כן היתי מעדיף שלא… אבל זה נימני, ידו בכל ויד כל בו…מכה אמיתית.

נועם 25 במאי 2016

בתור אוהד מכבי, מבקש שלא תגרר לשימוש במונחים נאצים. פוגם בתגובה

rochu 25 במאי 2016

לא לשם הלכתי, הם פשוט היו מפורסמים בבונקרים שלהם
וורמאכט זה הצבא של גרמניה עוד לפני הנאצים וכו

yaron 25 במאי 2016

בניון לא יירש ולא יחליף את ג'ורדי… אני נבוך מעצם התייחסותי לעניין הזה :-)
אם יגיע כשחקן הדבר הכי גרוע שיכול לקרות זה שזה יתברר כטעות ויעלה לגולדהר כמה מאות אלפי שקלים מיותרים.
בכל מקרה בניון לא ישחק כי הוא חבר של מישהו או בגלל קשרים כלשם וגם לא יפגע בשופ צורה בחדר ההלבשה – ראו טב"ח1 – הנזק היחידי הוא נזק כלכלי לגולדהר.

B. Goren 25 במאי 2016

כתבת נפלא טל. תודה.
אתה וגיל עשיתם לי את היום.

אריאל 25 במאי 2016

"הגביע רלוונטי רק כשהוא חלק מדאבל "
בול ! תודה.

ארז 25 במאי 2016

מה שעושה לך טוב, מותק…

משה 25 במאי 2016

כמו שכתב היום עזי דן :"התאהבו בתהליך, שכחו את המטרה".
מאחל להם שנות מהנות מלאות תהליכים ונטולות תארים.
וכל הקטע עם גולדהאר נשמע קצת "אבא שלי חזק והוא יכול…", כדורגל שופטים בצלחות וגביעים.

משה 25 במאי 2016

*שנים

צור שפי 25 במאי 2016

באופן נדיר אני לא מסכים עם עוזי. הזכרון שלי מספיק ארוך, גם אם לא מספיק חד – השנים 1979-1992 (שנה פלוס-מינוס – אני תנטרו לי) היו העשור המתוק הזה שבו מכבי באופן שיטתי היתה "בונה קבוצה" רק כדי לחזור ולהתרסק אל קרקע המציאות בעונה שלאחריה. כאן אנחנו רואים תהליך מסודר שנמשך כבר כמה שנים וכבר הביא לתוצאות מאוד יפות.
האמת שהדבר הכי מרכזי מבחינתי בפוסט הזה הוא דווקא הערת האגב בסוגריים על העדפת חמישה מאמני צמרת בארבע שנים על אחד או שניים ברמה נמוכה יותר. זו נקודה שראויה לדעתי לדיון נפרד כי, אם סדר העדיפות הזה נכון נראה לי שמדובר במודל חדשני. תחושתי היא שזו דווקא נקודת חולשה במארג שטוו כאן מיטש וג'ורדי אבל, כאמור, אשמח לפיתוח הדיון מעבר להערת האגב.

משה 25 במאי 2016

לא מאמין בנושא המאמן, סתם אוטוסוגסטיה.

משה 25 במאי 2016

ולעניין, בוא נקבע מדדים להצלחת קבוצת כדורגל ונבחן את העונה של מכבי לפיהם :
1. זכייה בתארים – לא זכתה
2. הצלחה באירופה – בהחלט, אם כי ההופעה בליגת האלופות עצמה היתה פושרת לחלוטין וזה מצמצם את ההצלחה הזו לשני סבבים של מוקדמות וערן זהבי אחד
3. בניית שלד קבוצה לשנים הקרובות – ממש לא, נדרש לבנות את הקבוצה מחדש
4. קידום צעירים – לא, קצת דור פרץ ועוד פרץ אחד ששיחק שני משחקים וחצי ותוסיף לזה שקבוצת הנוער לא זכתה בתארים
5. הצלחה ברכש – חלקי מאוד. דסה הוא הצלחה, ראיקוביץ׳ כנראה גם (האם באמת היה אחרת עם פבלו ?) ואולי קצת מדוניאנין
בקיצור, כל התקווה נובעת מכיסו העמוק מאוד של גולדהאר, קרויף נכשל העונה בכל פרמטר שאני מכיר.

יואב 25 במאי 2016

וכל זאת בעונה רביעית אחרי הצלחות קודמות? בהחלט מספק אותי.
ההתעסקות האישית ביורדי לא מעניינת אותי כלל. הציון הכללי שלו בתקופתו הוא נפלא.
כל המנועים קדימה לעונה הבאה.

משה 25 במאי 2016

לא טענתי לרגע שהוא לא הצליח מאוד לאורך התקופה.

MOBY 25 במאי 2016

עיסקת חבילה.
בניון ורוני לוי יחד על מנת שה"כשלון" שלכם (שדומה כל כך לכישלון הקיזוז..). לא יחזור.
מה לא עושים בשביל אחות קטנה.

ארז 25 במאי 2016

טל,
הדברים שאתה מצביע עליהם הם לא עובדות אלא פרשנות מעט מוטית.
למה הכוונה? מביא קטע מהטור של יוסיפוביץ' הבוקר (לא בהרח נכון יותר, אבל בטוח לא פחות מבוסס והגיוני):
**במכבי שוב התגאו ויתגאו על "בית חרושת למאמנים", אבל לא צריך להיסחף. בוס לא מגיע לאייאקס בגלל הקדנציה במכבי תל אביב. הוא מגיע לאייאקס בגלל מעשיו בוויטסה. ויוקאנוביץ' העלה את ווטפורד ליגה ולכן קפץ על הרדאר של פולהאם. ופאקו לא בוולנסיה רק בגלל הטרבל. אם כבר, המינויים היוקרתיים של המאמנים שעזבו את מכבי הינם מחמאה לג'ורדי קרויף על שהצליח להנחית אותם בקרית שלום, ולא קומפלמנט למכבי על ש"הכשירה" אותם.**
לכן, לפי יוסיפוביץ', נקודה א' היא הנקודה טרום מכבי. מכבי היא גניבה (מוצלחת ומרשימה) של קרויף וסטייה זמנית מהמסלול, ונקודה ב' היא המועדון הגדול יותר שלקח את המאמן בגלל מה שראה בנקודה א'.
לשם ההמחשה ועם כל הכבוד (ויש), אתה לא באמת חושב שולנסיה לקחה את פאקו בזכות הישגיו במכבי, נכון? או שאיאקס לקחה את בוס מסיבה דומה? הרזומה טרום מכבי הוא שעושה את העבודה. ג'ורדי מספיק חכם וחד כדי להצליח ליהנות משירותיהם לתקופה קצובה.

עוד דבר – המערכת אכן יציבה וחזקה, אבל אין סיכוי ששני מאמנים שונים בעונה תורמים יותר ממאמן אחד רציני ועקבי במשך שנתיים רצופות.

-גיסנו- 25 במאי 2016

מסכים לגבי יוקאנוביץ' ובוס.

אוסקר לא אימן בוגרים לפני מכבי, והגיע לאנגליה (פעמיים).
סוזה היה נחשב למאמן בינוני מינוס, אחרי מכבי הגיע לקבוצת צ'מפיונס וממשיך להשתדרג.
במקרה של פאקו, אין ספק שיש הרבה חשיבות למה שעשה לצד בניטז בעבר. אבל אני מאמין שהתקופה והתארים במכבי (בה היה מאמן ראשי לראשונה) נתנו את הפוש הנוסף שהיה צריך כדי לקבל צ'אנס בקבוצה גדולה יותר.

ישי 25 במאי 2016

מוזר. לא נראה לי שיוספוביץ' כתב שזו גנבת ענק כשהם הגיעו.

ארז 25 במאי 2016

לא זוכר, לא מספיק מטריד אותי כדי שאבדוק.
כן זוכר שהתלהב מפאקו מהשנייה הראשונה.

טל בן יהודה 25 במאי 2016

ארז, נראה שפספסת את הנקודה שלי, או שאני לא הסברתי את עצמי נכון.
במה שכתבתי, לא נתתי קרדיט למכבי, אלא קרדיט למיץ' על כך שהוא מנחית אנשי מקצוע מהדרגה הגבוהה ביותר.

הדברים של יוסיפון רק מחזקים את הנקודה שלי כאן.

ארז 25 במאי 2016

התייחסתי בעיקר לדברים האלה שלך:
"העובדה שג'ורדי קרויף כאן זה כבר חדשות ישנות. העובדה שהוא יעבור בבוא היום למועדון גדול (הרבה) יותר זה גם חדשות ישנות. בואו נסתכל על מה שקרה כאן רק בשלושת הימים האחרונים. המאמן של מכבי ת"א, עובר למשרת המאמן הראשי של אייאקס. לא עוזר, לא סקאוט ולא יועץ, נקודה א' היא מאמן ראשי מכבי ת"א בליגת העל בישראל, נקודה ב' היא מאמן ראשי של אייאקס".
אז אמרתי שנקודה א' היא לא מכבי. מכבי היא הסטייה בדרך.
כשקרויף יגיע למועדון גדול אחרי מכבי – אין ספק שכל הקרדיט למעבר יגיע למה שהוא עושה במכבי. עבורו, למרות העבר בקפריסין נניח, אין ויכוח שמכבי והשנים האחרונות הם נקודה א' שלו. בוא נראה מה תהיה התחנה הבאה שלו, באילו תנאים הוא יפעל (בעיקר תקציב ביחס לשאר הליגה) ומה יהיו ההישגים.
מסכים לחלוטין על הקרדיט למיץ' ובעיקר לקרויף (הכסף אל מול האיתור והשכנוע).

מאנו 25 במאי 2016

+1

ז׳וטא 25 במאי 2016

בד"כ אני לא מגיב יותר מדי אבל הזחיכות והזילזול במכבי חיפה ובעתיד שלה מוציאות אותי מדעתי…
נכון שכבר כמה שנים אנחנו נראים לא משהו (וזה עוד בעדינות), ומכבי ת"א באמת נראים כמו מועדון שמצא את הדרך שלו וגורם לי לעיתים לשבת ולקנא. באמת מפרגן….
אבל אל תשכחו איפה הייתם לפני המהפכה של מיטש את ג׳ורדי ( בערך במצב של חיפה בשנים האחרונות ואפילו נמוך יותר).
וגם אז תמיד ידעתי שאתם מועדון גדול ועוצמתי עם קהל ענק תשתיות וגב כלכלי חזק (כסף היה גם עם לוני), ושזה רק עניין של זמן עד שתחזרו לקדמת הבמה.
לכן אני לא מבין מאיפה זה מגיע כי זה הרי ברור שגם חיפה תחזור לקידמה בדיוק מאותן סיבות , אנחנו מועדון ענק עם תשתיות אדירות בקנה מידה ישראלי קהל שכבר אין לי עוד סופרלטיבים בשבילו ועם גב כלכלי רחב מאוד ומערכת עם המון נסיון. שבשנים האחרונות קצת ירד מגדולתו אבל עדיין לא מוותר ומנסה למצוא את הנוסחה שתחזיר אותו למקום הטבעי שלו.
ניסו צוות זר, לא הלך. ניסו להחזיר את הבן האובד, לא הלך. עכשיו משנים את השלד הניהולי, הביאו איש מקצוע עם רזומה מרשים ( מרשים בהרבה מהרזומה של ג׳ורדי ). אולי ילך אולי לא. אולי כבר בעונה הבאה ואולי עוד שלוש. מה שבטוח זה שלא יפסיקו לנסות ומתישהו זה יגיע. ואני אומר את זה בבטחה כמו שתמיד ידעתי שגם מכבי ת"א יעברו את התקופה השחורה שלהם.

-גיסנו- 25 במאי 2016

העניין הוא שלא באמת נראה שמנסים שם משהו באמת.
קרלסן עושה רושם של איש מקצוע רציני מאוד אבל כמו שאמרתי פה בפוסטים אחרים – עושה רושם שלא באמת ברור מה תהיה ההיררכיה ומה יהיו הסמכויות שלו, ולכן עושה רושם שלא זה יהיה השינוי האמיתי. בטח לא אחרי נצחון לא מבריק בגמר הגביע שגורם לך לחשוב שהכל בעצם בסדר (תאמין לי, היינו שם).

כשיהיה מהפך מבני בחיפה (וצריך שם אחד כזה) הם יחזרו למאבקי הצמרת האמיתיים, לא רק על מקום באירופה במרחק 30 נק' מהפסגה.

ניב 25 במאי 2016

צודק

מאנו 25 במאי 2016

כמו הכותרת, הפוסט הזה מנסה לנחם את אוהדי מכבי, וזה בסדר. היתרון הגדול של מכבי תל אביב בכסף. כסף שיכול לשלם שכר של יותר ממיליון יורו לשחקן שבאירופה לא היה מרוויח חצי מזה, להציע 700 אלף יורו לעונה למאמן, ולקנות שוער צעיר ב-3 מיליון יורו. אפשר לדבר על ג'ורדי, על "שדרות ניהוליות" וכו', וזה לא שאין לכך משמעות. אך בסופו של דבר העתיד שייך למכבי תל אביב בגלל שיש לה תקציב גדול פי 2 לפחות מלכל המתחרות שלה. ולכן, היא יכולה להרשות לעצמה להפסיד את כל התארים בעונה מסויימת, ועדיין לא לראות בכך פגיעה עתידית גדולה מדי.
מכבי חיפה לעומתה שופעת בעיות, אך נראה שהצעד הראשון בדמות סילוקו של יוסי בניון חובב הדרמות ופולחן האישיות הוא צעד חשוב מאוד. גם עזיבתו של טאלב טוואטחה, שחקן בית וכשרון גדול מאוד, הוא צעד חיובי שכן הבעיות איתו היו בעיקר באשמת חלק מהקהל הירוק, אך בטווח הארוך זה פגע בשחקן ובקבוצה. למכבי חיפה (וגם לב"ש) יש נכס חשוב ויציב – קהל אדיר, הן מספרית והן מבחינת התמיכה והעידוד הבלתי פוסק. אתמול למשל, ראינו קבוצה שבאה והסתגרה על הדשא, שיחקה בונקר וניסתה לעקוץ במתפרצות, והקהל שלה, שהוא כביכול קהל שרגיל מבחינה היסטורית להצלחות, פשוט היה מופת של תמיכה, עידוד ובגרות, וזה בלט במיוחד על רקע האנמיות של קהל ההצלחות התל אביבי (שאגב, בתקופה שלפני ג'ורדי דווקא היה קהל טוב ותומך יחסית למצב הקבוצה הרעוע).
רק נסכם שעל הבור שחפרה לעצמה מכבי תל אביב בכלל, וטב"ח בפרט (שהוא בפער גדול השחקן הבזוי ביותר בליגה) בהסרחה של חצי גמר הגביע נגד סכנין, ולאחריו במשחק הליגה, היא שילמה במזומן – אין גביע, אין אליפות.

-גיסנו- 25 במאי 2016

אז אני מבין שעוד לא הלכת לטפל בבעיה שלך

מאנו 25 במאי 2016

כשתטפל בעיוורונך הממאיר, נדבר.

אורי 25 במאי 2016

תמיכה, עידוד ובגרות זה גם מה שהיה היום בחגיגות?
הבנתי שבעל הבית והשחקנים לא הרגישו את החופ והאהבה שאתה מתאר ופשוט קמו והלכו

מאנו 25 במאי 2016

היום היה סיפור אחר – מצד אחד הביזיון של בניון שבמגיע לו כל הבוז שבעולם. מצד שני, ההתנהגות של הקהל בנואם של שחר לא היה מכובד ולא ראוי. אני מסכים.

ז'טא 25 במאי 2016

אז לא ברורה לך ההיררכיה ומה יהיו הסמכויות שלו.
האמת? שגם לי לא.
אבל גם כשהחתמתם את ג'ורדי אף אחד לא באמת ידע מה יהיה שם ואם זה יעבוד…
היום במרחק שלוש אליפויות ועונות יפות אפשר לקבוע שזה היה סיפור הצלחה. מצד שני לך תידע איפה זה היה נגמר אם לא ההברקה בהחתמת זהבי ופריצה בינואר של העונה הראשונה. היפוטטית יכול להיות שבנאדו היה מסיים עונה של קאמבק מטורף גם עם תואר.
כדורגל זה בעיקר מומנטום. אל תבין אותי לא נכון,גם לניהול הקבוצה יש חלק משמעותי והרבה קרדיט מגיע למיטש ג'רדי וחבורתו. אבל עדיין זה בעיקר מומנטום ווואלה אתם עכשיו על הגל כמו שאנחנו היינו בעשרים שנה שלפני.
דברים יכולים להתחבר לחיפה בשנה הבאה וכל הדיבורים על שחר ועל אוזלת ידו ישכחו כמו שהגיעו, אי אפשר לדעת….
יכול להיות גם שלא, אבל להגיד שהוא לא מנסה? זה אי אפשר להגיד אולי זו לא הדרך שאתה חושב לנכון אבל צריך גם לדעת לתת לו קרדיט על 30 שנה שבהם הוא כן עשה כמה דברים נכונים ולקוות שאחד מהמהלכים שהוא עושה כן יתחבר ויצור איזה מומנטום חיובי שיחזיר אותנו לגל.

אני בטוח שאין אחד בחיפה שחושב שהניצחון הלא מבריק אבל הירואי (תן קצת קרדיט לבחורים שנלחמו על הדשא והביאו גביע בציפורניים והשיניים)
גורם לו לחשוב שהכל בסדר. בטוח !!!! לא האוהדים לא המאמן לא המנהל הספורטיבי/צ'ף סקאוט או איך שלא יהיה מוגדר התפקיד שלו ובטח שלא יעקב שחר.

מה שאני כן בטוח זה שנחזור מה שאני עוד בטוח זה שגם אתה בטוח בזה, גם אם אתה לא מוכן להודות בזה.

-גיסנו- 25 במאי 2016

כשקרויף הגיע לא היה ברור אם זה יצליח או לא. אבל היה מבנה ברור והיררכיה ברורה, כולם ידעו מי מעל מי ומה כל אחד אמור להחליט ולעשות (לפחות בתוך המערכת, כאוהדים ישראלים מעולם לא נחשפנו באמת לפני כן לעבודתו של מנהל מקצועי במבנה מועדון שכזה).
כשקרלסן מגיע כמנהל מקצועי אבל שחר ורוני לוי שומרים לעצמם את המעמד הנוכחי שלהם, אז לא ברור מה הוא אמור לנהל, אם בכלל. או שהוא רק סקאוט? אם רוני לוי רוצה שחקן והוא מתנגד, מי קובע? וכד'.

שחר עשה הרבה דברים יפים ב 30 שנים האחרונות.
מה לעשות שהשנים עוברות והמציאות השתנה. שחר מנסה, לא אמרתי שלא. הוא פשוט מנסה את מה שעבד לו בעשורים הקודמים ומה לעשות שזה כבר לא מתאים לימינו.
חיפה לא תיעלם גם בזה אין לי ספק וגם את זה לא אמרתי. אבל כל עוד ממשיכים לנסות ללכת באותן דרכים שלא מביאות הצלחות כבר מס' שנים, זה לא יקרה. גביע פה ושם, מקום באירופה, לא הרבה מעבר.

ואם אתה חושב שאף אוהד חיפה לא חושב שהמצב עכשיו נפלא בגלל נצחון חצי-הירואי-חצי-מקרי, אתה יכול רק לעבור על תגובות כאן ובפוסטים נוספים לסיכום המשחק/עונה, וכאן זו עוד אכסניה סולידית יחסית.

ז'וטא 25 במאי 2016

תן לי לצטט אותך רגע

"כשקרויף הגיע לא היה ברור אם זה יצליח או לא. אבל היה מבנה ברור והיררכיה ברורה, כולם ידעו מי מעל מי ומה כל אחד אמור להחליט ולעשות (לפחות בתוך המערכת).

מאיפה אתה יודע שזה לא המצב בחיפה? אתה יכול רק להניח אבל זה לא אומר שזה המצב.

אנחנו כאוהדים יכולים לשפוט רק בדיעבד.

העובדה שלג'ורדי יש סמכות טוטאלית בנושא המקצועי נובעת בעיקר מהעובדה שלגולדהאר אין ולו מושג קלוש ברזי הכדורגל. זה לא משהו שאתה יכול להגיד על שחר וכפועל יוצא מזה בטוחח יהיה לו SAY מקצועי אבל אני מניח(שוב מניח כי זה מה שאני יכול לעשות) שהחלטות יתקבלו ביחד. אתה לא מביא מישהו עם רזומה של מנכ"ל מונקו וראש מחלקות סקאוטינג של קבוצות צמרת אירופאיות כדי שלרוני לוי יהיה את הSAY הקובע.
עד עכשיו מהתגובות שקראתי באתר לא ראיתי תגובה אחת של אוהד מכבי חיפה שחושב שהכל נפלא בעקבות הזכיה בגביע. אני קורא את התגובות של גורביץ' ורומן ולא רואה מאיפה אתה מסיק את זה. אני גם חושב ששניהם אומרים הרבה דברים נכונים בקשר למכבי ת"א. אולי הם מנוסחים בצורה שמטרתה לעקוץ אבל נראה שחוסר היכולת של אוהדי מכבי ת"א לקבל ביקורת גורם לכם להתרכז בעיקר בטפל( העוקצנות והשמחה לאיד) ולא בהרבה ביקורת נכונה שהם משמיעים.

האתר הזה הוא אכן אכסניה אפילו יותר מסולידית. וכמו שאת החופשות שלי אני מעדיף אכסניות ומוטלים סולידים באתרים מלאי תרבות ולא בקזינו בבורגס ככה אני גם לא נותן משמעות לאתרים כמו וואן וערוץ 5.

חובצי 25 במאי 2016

קשה להיות אופטימי כשקוראים ידיעות שג'ורדי מחתים סרטן כמו בניון ובוזגלו למועדון.
מה הלאה, טוטו תמוז?

עופר כהן 26 במאי 2016

נו ולפני שבוע דחפו את גיא לוזון כמאמן, די להאמין לכל דבר….

גורביץ' 25 במאי 2016

יש מצב שבוס עשה לכם נייט רובינסון ?
הקשר בין המינוי שלו לאיאקס למכבי ת"א הוא כמו הקשר בין החוזה של נייט שנה הבאה בליגת הפוטבול האוסטרלית להפועל תל אביב.

עופר כהן 26 במאי 2016

לא כזה בטוח, הרי תקופה ארוכה היו שיחות עם בוס, אז אם היו שיחות עם בוס על לבטל חוזה עם וויטסה למה אייקס לא נכנסה לתמונה?

אלון 25 במאי 2016

לגבי שנאת זרים, תבוא בטענות לקהל שלכם – REFUGEES NOT WELCOME!

גיל ז. 25 במאי 2016

קשה לי היום לחייך טל.
אני מאד מאד לא רגוע היום, במיוחד לגבי העתיד.
ראשית, גולדהר. אני חושב שגם אצלו שלושת האליפויות הרצופות קצת גרמו לו להוריד את הרגל מהגז, לא הגיע העונה לארץ בכלל.
ההסתמכות על אנשי מקצוע זרים אכן הוכיחה את עצמה, אך בעניין הזה יש לי ביקורת עצומה לביין ובמיוחד לגורדי.
בעניין גורדי – אני חושב שהעונה הזו הכישלון עליו בלבד, וזה כישלון. לא יכול להיות שבמכבי יושבים על הספסל שחקנים כמו שפונגין, עמב"ה, יצחקי, יואב זיו ועדן בן בסט, שאני ממש לא בטוח שהם יכולים להיות בסגל של קבוצה שרצה לאליפות. הזרים: לא יכול להיות שמלבד ראיקו, כל הזרים שלנו לא תורמים כלום. לא יכול להיות שהקבוצה משחקת בלי חלוץ נורמלי כל העונה. לא יכול להיות שהביאו את ראדוניץ פצוע לארץ ואחריו את סה הפצוע (איפה עריכת בדיקות רפואיות), לא יכול להיות שיבוא מאמן באמצע העונה וישחוק את הסגל בצורה כזו אחרי המאמץ בליגת האלופות רק כדי להצדיק בונוס של אליפות או גביע, לא יכול להיות שלא הצלחנו לשלב שחקן אחד מקבוצת הנוער (אליאל פרץ בגארבץ טיים לא נחשב), לא יכול להיות שקרלוס חתום לעוד עונה (ואני אוהב אותו מאד), לא יכול להיות שכל כך הרבה שחקנים פצועים לכל כך הרבה זמן (אוגו משחק על משככי כאבים חצי עונה, ורק אצלנו אף אחד לא נותן גוף: ראה איגבור, סה ועוד), לא יכול להיות שבניון אפילו מועמד להגיע בגילו במיוחד שהסוכן שלו הוא הפרונקל שהרס את המועדון עד עפר.
אני מקווה מאד שאיבוד התארים האלו הם תמרור אזהרה למיץ', שכנראה נרדם בשמירה.
אני גם לא ממש רגוע לגבי שידוד המערכות שאמור להתבצע, במיוחד בתחום הזרים נוכח העבודה שמדובר בקיץ של יורו וקופה אמריקה, כשכל שחקן יחכה לקבל הצעות עד לסיומו.
הרבה על הכף. קצת יותר מידי.

yaron 25 במאי 2016

לא רק שגולדהר לא אוהד הוא גם איש עסקים.
אני בטוח שבנוסף להישגים הספורטיביים הוא חוטא בקריאת מאזנים ושיקולים כלכליים מדי פעם :-)
אז כשהוא יסתכל על העונה הזאת הוא יראה הכנסה מרשימה מאוד מליגת האלופות, שיא במכירת כרטיסים, עלייה דרמטית בהכנסות מזכויות שידור, הכנסה יפה ממכירת מרצ'נדייז, מיליון יורו משחרור מאמנים (חחח) ולדעתי כבר בקיץ יימכרו יש סיכוי למכירת שחקנים ב- 3-14 מיליון יורו.
כך שיכול מאוד להיות שהעונה הזאת תהיה הרבה יותר משמעותית ממה שנראה כרגע.

מכביסט שמאלני 25 במאי 2016

לדעתי הולך להיות קיץ גדול גם מבחינת רכש וגם מבחינת מכירת שחקנים, רק ראייקו לבד יכול להימכר ב5-6 מיליון יורו.

yaron 25 במאי 2016

מכבי אומרים 7 מיליון.
לזהבי סעיף יציאה של 4 מיליון
גם טב"ח מבוקש ומכבי מדברים על 3 מיליון
אם שלושתם הולכים זה 14 מיליון.

בסופו של דבר אם מסתכלים על מודל באזל אז המטרה היא להיות חממה להשבחת שחקנים.
זה הלך (יותר מדי) טוב עם מאמנים :-)

גיל שלי 25 במאי 2016

אגב, אם אני זוכר נכון, לזהבי עכשיו אין סעיף שחרור בחוזה, כלומר מכבי יוכלו לדרוש ולקבל הרבה יותר מארבעה מליון, זה קרה בהעלאה השניה שלו השנה.

yaron 25 במאי 2016

אני גם הבנתי את זה כך ופתאום אומרים שיש לו סעיף שחרור של 4 מליון.
בכל מקרה אני חושב שהוא חייב לצאת בטח אם זה לאייאקס. זאת הזדמנות מעולה וקבוצה וליגה מעולות בשבילו!

ד"ר רזי הופמן 26 במאי 2016

השאלה שלי אליכם, המומחים הגדולים ממני, האם גולדהר יכול לכסות את ההוצאות שהיו לו על מכבי העונה באמצעות כל ההכנסות שהיו? וזה כולל הכל.
לפי העיתונות הוא הוציא על מכבי העונה 150 מליון ש"ח!!!!!!!
כל כך הרבה סימני קריאה לא בהכרח אומרים שזה נכון.
מיץ' הוא איש עסקים טוב ונראה לי שבתכלס הוא מחפש לבנות מודל של עסק שמרוויח ומקיים את עצמו כלכלית! האוהדים צריכים להיות שמחים על כך. בניגוד לטביב שבנה מודל של סקאוט טוב גידול שחקנים ומכירתם ברווח גדול בכל קבוצה אליה הוא מגיע (רעננה, הפועל תל אביב, ביתר ירושלים ומי הבאה בתור?) נראה לי שגולדהר יותר סולידי ויותר מתחבר לאוהדים ופחות לכיס הפרטי.
תודה לעונים

yaron 26 במאי 2016

ד"ר,
אני לא יודע מה היה המס' המדויק ובאמת סביר להניח ש 130-150 אבל אני לא חושב שגולדהר מנסה להגיע לאיזון כבר ה ש נ ה.
אני גם דיי בטוח שהוא לא מחפש להרוויח אלא להגיע לאיזון ואולי לכמעט איזון אבל יציב כך שיצטרך להשקיע 20 מיליון בשנה ובכיף.
אני חושב שהעונה הזאת נותנת לו תמונה טובה של הפוטנציאל הכלכלי וזה לפני מכירות בקיץ ואיצטדיון חדש במהרה בימינו :-)
מה שחשוב לזכור זה שהתקציב של מכבי הוא לא בלתי מוגבל, יש חוקי פייר פליי של אופ"א ומכבי מאוד קרובים לתקרה.

גורביץ' 26 במאי 2016

בשביל להגיע לאיזשהן ספרות שקרובות לאיזון כלכלי יציב, מכבי ת"א או כל קבוצה אחרת צריכה להגיע כל שנה לאלופות, גם קמפיין טוב באופ"א לא מתקרב לזה. כבר היינו בסרט הזה עם חיפה.
עכשיו בשביל לחזור לקמפיין אלופות, צריך לקחת אליפות וכשיש קבוצות חזקות כמו ב"ש בסביבה, מיץ' צריך להגדיל את התקציב, כי אלונה לא מאיטה את הקצב. ככה שבינתיים המרחק בין הקיים לאיזון תקציבי רחוק מאד וכנראה ישאר ככה

ד"ר רזי הופמן 26 במאי 2016

נקווה שלקנדי לא ייגמר הכסף והדרייב אחרי שהרגיל אותנו לקצפת ודובדבנים. אני חושב שהוא צריך למצוא את הבלאנס כרגע ולראות שהקבוצה תכניס את ההוצאות של עצמה ואל תחשבו על אצטדיון חדש כי זה מאד לא ריאלי ולא משתלם כלכלית. כסף ורצון טוב נגמרים לפעמים. אני מקווה שראיקו יכניס סכום יפה של כסף שיאפשר להביא כמה שחקנים טובים מחו"ל כי הזרים של מכבי, באופן כללי כידוע לכם, הם אכזבה גדולה. אולי ג'ורדי צריך להחזיק מחלקת סקאוט יותר רצינית כי הסקאוט שלו על מאמנים מצליח כל פעם מחדש. תחשבו על חלוץ מטרה זר טוב ואמיתי שיכול לשדרג את מכבי ולהחזיר את זהבי למקומו הטבעי.
מעניין לעניין, דורפן מה עם כתבה על זלאטן? שמעתם שהוא רוצה 15 מליון יורו לשנה ביונייטד? לפעמים חלומות מתגשמים……

במבי 25 במאי 2016

אין גביע ואין צלחת ואמא שלכם זונה
תשתחוו יא בני זונות

נועם 25 במאי 2016

אתה מודע לכך שאתה נמצא בדה באזר ולא בוואן?

נועם 25 במאי 2016

ובכל מקרה – לפי הלוגיקה מה אתה היית בשנים האחרונות, הרי לא הייתה לא צלחת ולא גביע?
(תהייה פילוסופית לסוף שבוע, מקווה שיצליח להתמודד איתה)

נועם 25 במאי 2016

*תצליח

איתמר 25 במאי 2016

העתיד של מכבי בשנים הקרובות תלוי באופן מוחלט בהחלטה של זהבי – לעזוב או להישאר.
לכל המאמנים והמנהלים יש תחליף.
אין תחליף לזהבי.
אני זוכר דברים דומים שכתבת על גאונתם הבלתי מעורערת של מזרחי ופדרמן ועל איך עשרות אליפויות ברצף מבטלות ומייתרות כל ניסיון להעביר עליהם ביקורת.
בשנים האחרונות, העלובות, התברר שאין להם מושג והם טעו פעם אחר פעם וכשלו שוב ושוב.
זה בהחלט יכול לקרות גם לגולדהאר.

גיסנו 26 במאי 2016

מה שקרה במכבי כדורסל, זה בערך כמו שגולדהאר יחליט עכשיו לפטר את קרויף ושאר הצוות המקצועי, למנות מאמן בסגנון גרנט ולעשות הכל לבד. לוני סטייל.
גולדהאר פשוט הבין שהוא לא מבין ושכר מנהלים שכן מבינים דבר או שניים. אני בספק שזה יקרה.

גלעד בלום 25 במאי 2016

אוי טלבי טלבי אתה לא לומד , מכבי עברה מהפיכה ניהולית מאז מיטש, זה נכון והם הצלחה מסחררת אם לוקחים את ארבע העונות האחרונות, הם הביאו אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה, פגעו בול ברכש ( בעיקר זהבי אם לומר את האמת אבל גם פריצה , השוער הילד וטליבן בן חיים הקשר ).

אבל האוהדים שלה עדיין זחוחים שחושבים שהצהבת זורחת להם מהטוסיק, לדעתי הנהלת מכבי צריכה לשלם לך ושדמי שתפסיקו לכתוב את ההגיגים שלכם כי אם מכבי לא יצאה עם תואר בעונה שבה היא ללא ספק הכי איכותית בליגה היא באופן ישיר באחריות הטורים היהירים שלך ושל הקולגה אוכל החמוצים שלך.

עכשיו בוא נסכם מה היה לנו העונה- באר שבע עם תקציב נחות, ללא מסורת אבל עם פגיעה בול בזרים ובמאמן (ישראלי!) גברה על מכבי בליגה של מעל 30 משחקים ( כלומר לא בפוקס ).

חיפה והפועל בעונות איומות, ביתר עם עתיד לא ברור.

למכבי התשתית הכי בריאה וסביר שתמשיך להיאבק על כל התארים בשנים הקרובות.

די סביר ששלושת מועדונים שהזכרתי ובאר שבע כמובן יסגרו את הפערים מול מכבי, (הרי גם מיטש נכשל 3 שנים עד שהתחיל לקצור פירות) , כי מכבי לא ממש הציגו כדורגל מדהים, הם פשוט היו יעילים, מאומנים ועם זהבי בהרכב מול מועדונים שלא ממש יודעים מה קורה איתם.

זה יותר סביר מאשר שמכבי ישתדרגו לרמה של קבוצת ליגת אלופות לגיטימית, ראינו את הרמה האמיתית של מכבי ביחס לאירופה וזה יתבהר כשיבינו שגם הליגה האירופית זה לא טיול ( (וילמדו להעריך את הרצף היפה של האדומים במפעל ).

זה לא שמכבי לא ימשיכו לשלוט ואולי יביאו אליפויות ותארים וגם דאבל ( חס וחלילוביץ ), ברור שהם כרגע מעל הליגה, אבל לפתוח יומן דאבל יום אחרי הפסד בגמר גביע זה קצת מוגזם ואלוהי הקארמה כבר מתגרד באי נוחות מסמן לעצמו בפנקס – עוד שני טורים זחוחים כאלה ואני אגזור על הצהובים עוד עונה ללא תואר ואולי אפילו עם הפסד להפועל בגמר גביע.

ועוד דבר- לבוא ולטעון שגביע נחשב רק כחלק מדאבל זה מכביזם טהור, כאילו שזהבי וחבורתו לא היו חוגגים כמו ילדים לו היו זוכים.

ודבר אחרון לגבי בניון- הפוך גוטה, בניון שחקן ליגה מעולה, היה הכי טוב בחיפה ויכול להיות שלום תקווה שלכם שנה הבאה,30 דקות בסוף משחק לשנות אותו, תן לי אותו בהפועל מחר.

ישי 25 במאי 2016

ספורטאי שבאמת לוקח ברצינות את אלוהי הקארמה והניחוס פשוט מוציא אותי מדעתי.
ברור שספורטאי לא צריך להיות זחוח כי זה יכול לפגוע בו מאוד, אבל האם כספורטאי האמנת באמת בכל מיני עין הרע וכאלה?

גיסנו 26 במאי 2016

לא הבנתי, מפריע לך שאנחנו לא עושים יום אבל במקביל לחגיגות הזכיה בחיפה? שאוהדי מכבי לא קורעים חולצות צהובות וממררים בבכי?
נכון, שמחת זכייה זה משהו שאפשר לצוף עליו חודשים. הפסדנו? קרה קורה ויקרה, זה הכדורגל. מה אפשר לעשות עכשיו חוץ מלהתחיל לחשוב על העונה הבאה? הרי גם לך בהיר ונהיר שמכבי תהיה חזק במאבק על תארים שנה הבאה. אז זה הזמן שלנו להתבחבש בספקולציות ולנסות למצות את מה שהיה טוב ונרצה לקחת לעונה הבאה.

בסופו של דבר היה חסר ממש מעט כדי שמכבי תסיים עם דאבל. השנה קמצוץ ה"מזל של אלופים" שגם קצת ממנו צריך, הלך עם מישהו אחר. וזה בסדר. שנה הבאה נשאב אותו חזרה אלינו.

גלעד בלום 26 במאי 2016

ישי, תחזור לדעתך, אין לי ולא האמנתי מעולם באמונות תפלות, קארמה זה משהו אחר וחוץ מזה אחת הבעיות של המכביזם היא היעדר חוש הומור, איך הבנת שאני מאמין באמונות תפלות לא ממש הבנתי, אתה באמת חושב שאני מאמין שבגלל הטור של טלבי לא לקחתם אליפות? ( אני סתם מהמר שאתה צהוב)

אבל כדור השלג שטל בן חיים התחיל כשלא החזיר את אותו כדור חוץ לסכנין התפוצץ למכבי בפנים, לך תוכיח שלא…:)

אני לא טענתי שמכבי כמועדון הוא זחוח, אני טוען שהאוהדים לא השתנו, לומר שגביע לא נחשב זה עלבון לאינטיליגנציה, אם זה לא נחשב אז למה בן חיים לא החזיר את כדור החוץ לסכנין? זו זחיחות בעיני, כאילו מה? מכבי כה אריסטוקרטית שגביע לא נחשב אלא רק אם הוא חלק מדאבל?

ברור שהכל שטויות, גם הטורים בדה באזר וגם התגובות שלי, אבל זה מעביר את הזמן בכיף, קח הכל בקלילות אחי

יואב 26 במאי 2016

אל תטיף מה נחשב ומה לא.דנא שונה ממרום שנותייך ועדין לא הבנת?עלוב, מצער ובוודאי לא מונע מאינטרסים וקנאה. זנ ספורט.עטיפת הצלופן הסו קולד אובייקטיבית היא כל כל 14. שעוד האמינו בך. בטניס אתה טוב יותר בהרבה(:

גורביץ' 26 במאי 2016

לא כל כך הבנתי מה באת להגיד באוסף המשפטים חסר הקשר הלוגי והסיבתי שכתבת, אבל תן קצת כבוד לספורטאי עבר. הוא בניגוד אליך ( ואליי) מזדהה בשם אמיתי

עופר כהן 26 במאי 2016

גם ג'ורדי שחקן עבר, איזה כבוד אתה נותן לו מר גורביץ'? וזה שציינת שאתה לא משתמש בשמך האמיתי לא נותן לך זכות להעביר ביקורת זהה על אנשים אחרים.

גלעד בלום 26 במאי 2016

יואב, לא מטיף ולא נעליים, לא מבין מה מה אתה אומר כשאתה כותב שעוד האמינו בך, ומה עלוב בלכתוב דיעה, מתי שמעת אותי אומר שאני אוביקטיבי, אין כזה דבר, אבל זה לא אומר שאני לא כותב אמת, לכל אחד האמת שלו, ומה מצער פה? כולה ספורט, המאמן ורוב השחקנים של מכבי (וגם ג׳ורדי) פירגנו לבאר שבע וחיפה, וגם אני מפרגן להם, כפי שפירגנתי לכם בעונה שעברה, מכבי כקבוצה הרבה פחות שנואה בעיני מאז ג׳ורדי ומיטש וזהבי גדל אצלנו אז יש לי סימפטיה טבעית אליו למרות שחצה את הכביש, מה שטענתי זה שהאוהדים לא השתנו, הטורים של טלבי ושדמי כמו גם התגובות שלך מוכיחות את זה, אבל זה בסדר, הכל ברוח טובה, אולי תגיד לי מה המקצוע שלך (לשעבר) ואז גם אני אוכל לתת לך קטנות :)

גיסנו, לא מפריע כלום, רק אמרתי את דעתי, גביע הוא מפעל חשוב שיכול לשנות עונה, ראה מקרה חיפה ויונייטד, לבוא ולומר שהוא לא נחשב אחרי הפסד זה מכביזם בעיני, חוץ מזה אני מסכים איתך בהכל, אין מה לבכות, אחרת אני הייתי צריך לבכות חדשים עם איך שהפועל נראית :)

יואב 26 במאי 2016

גלעד,
אני מפרגן מאד לבש וגם מאד נהנה לקרוא אותך.
ואני האחרון שמזלזל בגביע.
קיטרגתי כנגד ההכללה. לא יותר מזה, ואם לא הובנתי נכון אז אני מצטער.
הכל בסדר(:

ישי 26 במאי 2016

סבבה. לקחתי אותך ברצינות מדי.
דווקא הטורים של טלבי מלאים הומור, בעצם הומור עצמי (אולי פארודיה עצמית יהיה יותר מדויק), ומשום מה תמיד יש כאן כמה שמצליחים לא להבין את זה.
לגבי הגביע ברור שאתה צודק שהוא נחשב (חוץ מבמכבי סל ששם גם אליפות לא נחשבת, אלא רק פספוס נחשב), אבל גם טלב"י אמר שגביע נחשב כשהוא בא עם אליפות, ככה שלטב"ח עוד הייתה סיבה לא להחזיר את הכדור…

Comments closed