אחד על אחד עם טלב"י – ראיון מס' 2

(עוד) ראיון מרתק עם אוהד מכבי ת"א

אחרי התגובות החיוביות לראיון שפרסמנו כאן בשבוע שעבר עם אוהד מכבי ת"א, טל בן יהודה, החלטנו לראיין אותו שוב בסוף השבוע האחרון. קריאה נעימה.

אז טל, ספר לנו איך עבר עליך השבוע?

האמת, לא רע בכלל. ניצחון בפתיחת הליגה ואז סיום מוצלח למסע אל עבר שלב הבתים, עם הפנדלים שהובילו לעלייה לליגה האירופאית. שמע, יכול היה להיות הרבה יותר גרוע. אין לי תלונות.

אין תלונות? אתה בטוח שאתה אוהד כדורגל?

(צוחק) תראה, ברור שאפשר למצוא משהו שלילי, הרי תמיד יכול להיות יותר טוב. מכבי ת"א הייתה יכולה לנצח את הפועל כפ"ס 6-0 ולגמור את זה המשחק כבר במחצית הראשונה, היא גם יכלה להבקיע עוד שער נגד ספליט בזמן החוקי במקום להסתבך עם הארכה ופנדלים. אגב, מדהים שמכבי ניצחה בפנדלים, הרי מדובר למעשה במעין הטלת מטבע בין הצדדים… מה שפעם היו עושים.

הפעם האחרונה בכדורגל שהכריעו זהות של עולה בהטלת המטבע הייתה לפני כמעט 50 שנה, ב-1969. ומה שאני בא להגיד זה שאין הרבה הבדל בין שתי השיטות לטעמי, הטלת מטבע ופנדלים. מבלי ליפול לקלישאה, פנדלים זה הרבה יותר מזל משכל, או מיכולת. כן, ברור שיש גם קצת יכולת, אבל ברגע למשל ששוער בוחר צד לפני הבעיטה, האם זה לא מזל? לא זו הדרך לטעמי להכריע עולה לשלב בתים כמו שהיה ביום חמישי. תחשוב על זה, שלב בתים. כמה שונה הייתה נראית העונה של מכבי אם פנדל אחד ביום חמישי הולך החוצה ועוד פנדל אחד של ספליט פוגע למשל בקורה ונכנס פנימה.

אני מכיר את כל הטיעונים בעד פנדלים, אבל הדרך להכריע משחקים, כמו בכל ספורט אחר, זה במשחק עצמו. לתת לצדדים לשחק עד שתהיה הכרעה. ואפשר להשתמש בשיטה של הורדת שחקני שדה כדי להקל על הקבוצות ולעזור להם להגיע למצבי הבקעה ו…

טל…

מה?

ספליט? מכבי?

אה, כן, סליחה. בקיצור, במקום להסתבך ולהעמיד את מכבי במצב של כישלון ראשון בעידן קרויף, הם היו צריכים לסיים את זה כבר בזמן החוקי, או לפחות בהארכה. כולה עוד שער לכבוש. די ברור שספליט לא היו כובשים עוד שניים כדי להגיע לארבעה במצב כזה. אבל במשחק ללא טל בן חיים ואלברמן, קשה לי להתלונן, בייחוד אחרי שעברנו אותם בסופו של דבר.

אמרת "להעמיד את מכבי במצב של כישלון ראשון"?

בהחלט. עד יום חמישי האחרון, ולמעשה זה עדיין המצב היום, מכבי נמצאת על גרף שמציג מגמה חיובית. אליפות, אליפות + אירופה, ואז בעונה שפספסה את אירופה כי אנחנו חיים במזרח התיכון, היא התמקדה במסגרות המקומיות וזכתה בכל התארים האפשריים, ואחרי זה צ'מפיונס. אם מישהו ירצה להגדיר את העונה הקודמת בתור כישלון, הוא כמובן רשאי לעשות זאת, אבל מכבי שמרה על הסיכוי לזכות בתארים החשובים עד המשחקים האחרונים של כל מפעל, ושוב, זאת בעונה של ליגת אלופות. קשה לדעתי להגדיר עונה כזו ככישלון.

אם מכבי הייתה מפספסת את העלייה הזו לשלב הבתים, אני חושב שזה היה הצעד הראשון בכיוון הלא נכון בעידן קרויף. מנטרה אחת שחזרה על עצמה בשנים האחרונות היה "הצורך לבסס נוכחות קבועה באירופה", לבנות מועדון שרגיל לשחק באופן קבוע בשתי מסגרות, לפחות בתקופת הקיץ וסתיו. ולא מדובר רק בשחקנים, אלא כולם, כל תפקיד במערכת. והנה, מכבי ת"א מצליחה לעשות את זה. מתחילת הקיץ זו לא הייתה אופציה לפספס את שלב הבתים, והנה, מכבי שם.

חלק יאמרו שאם מכבי ת"א לא הייתה מעפילה לשלב הבתים, אולי זה היה מיטיב עמה במרוץ אליפות מול הפועל באר שבע, שהייתה מתעייפת מלשחק בשתי מסגרות כשמכבי מגיעה יותר רעננה למשחקי הליגה.

שוב, זה בכלל לא משנה. מי שחושב בצורה הזאת לא מבין איפה מכבי ת"א נמצאת כרגע. אולי שימוש שבאותו משפט ידוע של יצחק רבין ז"ל (ובן גוריון כמובן) יעזור: צריך להיאבק באירופה כאילו אין אליפות, ולרוץ לאליפות כאילו אין אירופה. אם זה בכלל נשמע הגיוני. מכבי ת"א של 2016 מסתכלת לשני כיוונים כל הזמן, הכיוון הקרוב והמיידי, והכיוון הרחוק יותר. הרחוק אומר להשתתף כל הזמן במפעל אירופאי, לא משנה מה. הקרוב אומר לרוץ לאליפות.

בוא נתעלם לרגע מהעובדה שהעלייה לשלב הבתים מובילה לחיזוק משמעותי יותר למכבי ת"א לקראת העונה. כלומר, כך אנחנו לפחות מקווים, ואנחנו נשרוף ת'מועדון אם זה לא יקרה. האם היה קל יותר למכבי ת"א לרוץ לאליפות מול יריבה שרוצה להצליח במסגרת נוספת? כנראה שכן. אבל זה כבר לא סוגיה שמכבי מוכנה לחשוב עליה. זהו. אנחנו בתקופה חדשה שבה מכבי ת"א מהווה נוכחות קבועה בהגרלות של אופ"א.

אם כבר באר שבע, אפשר להתייחס לראיון שהענקת לנו בשבוע שעבר, ולתגובות שזה עורר?

בבקשה, אני פתוח להכל.

למה הדברים שאמרת כאן לפני שבוע כל כך הכעיסו אוהדים אחרים?

וואלה, אני לא יודע. זה באמת מצחיק וקצת מוזר, אתה לא חושב? כלומר, תראה איך אנחנו כועסים על מישהו שלא חושב כמונו כשזה מגיע לספורט, אולי אחד התחומים הכי לא-מדעיים שאפשר להתווכח עליהם. אנשים מתנהגים כאילו ישנה רק דעה אחת, שלהם, והיא הנכונה. איך אתה מעז לומר את הדברים האלה על באר שבע?!?!?!?! מי אתההההההההההה. תראה קצת כבוד!!!!!!!!!!!!!

אנשים מצחיקים בצורה הזו. אחרי שטענתי שבאר שבע נתנה עונה אדירה, "העזתי" לטעון שהיא לא תיקח עוד אליפות, כי אני לא חושב שהיא מספיק חזקה להפוך לשושלת ואנשים טענו שאני מזלזל. ספורט זה משעשע.

רק אדגיש שוב שזה דבר אחד לבוא כאנדרדוג ולרדוף אחרי מישהו, וסיפור אחר לגמרי לבוא כפייבוריט לעונה שלמה, כשכל קבוצה משחקת נגדך אקסטרא-חזק, כי ניצחון נגדך יאדיר אותה הרבה יותר מניצחונות אחרים. באר שבע עמדה בעונה שעברה בסיטואציה הראשונה, אני לא חושב שיש לה את מה שדרוש לעמוד בתסריט מהסוג השני, זה הכל. הנה, הפועל ת"א עכשיו יכולה להיות גאה בעצמה שהיא לא הפסידה לאלופה. באר שבע ניצחה את סלטיק, אבל לא את הפועל ת"א.

אז אתה לא חוזר בך מההצהרות על אליפות צהובה?

חוזר בי? מה פתאום. הולכים כל הדרך. עוד 3 נקודות קלות באשדוד. תרשום.

רשמתי. ועדן בן בסט, יכבוש את השער השני ברציפות שלו בליגה?

חחחחחחחחח גדול. אה, שאלת את זה ברצינות?

כן.

אה, אז… שמע, זה יהיה די סתמי לתת לך תשובה של כן או לא. מה שאסכים לומר כאן זה שאני פשוט לא מאמין שהוא מסוגל לתת משהו משמעותי למכבי. כבר היו לו יותר מדי הזדמנויות, ואני לא רואה שום יציאה מהקבר. זו לא קטילה שלו, אלא פשוט הכרה בעובדה שגם הוא וגם הקבוצה צריכים לנסות דברים אחרים. ואלא אם הוא ילך למתחרה ישירה שלנו, אני מאחל לו המון הצלחה.

חחחחחחחחחחח גדול. אה, ברצינות?

כן.

*

*

בפודקאסט מכביבול שעלה הבוקר, דיברנו בפירוט על השבוע האחרון של מכבי ת"א ועל מצב הרכש:

ליגת שוקי ההון - בשביל מיטש, מכבי זו מניית צמיחה
מגרש פתוח -4

54 Comments

היסטוריון של ספורט 27 באוגוסט 2016

2 הערות.
1. פנדלים זה אולי לא הוגן אבל לא הטלת מטבע זה מוכיח לפחות יכולת מנטלית.
ולראייה נבחרת גרמניה שתמיד מנצחת …לפחות לא באולימפיאדה ומאז ההפסד הראשוןב 76.
היא ניצחה בחצי גמר מונדיאל 82 רבע גמר 86 חצי גמר 90 חצי גמר 96 רבע גמר 06 ורבע גמר 16
בקיצור 0-6
לעומתה אנגליה ניצחון אחד ברבע גמר יורו 96
כנגד זה.
הפסדים ב…חצי גמר 90 חצי גמר 96 שמינית גמר 98 רבע גמר 04 רבע גמר 06 רבע גמר 12.
בקיצור 6-1
דוגמה אחרונה הולנד.
הפסד בחצי גמר 92 רבע גמר 96 חצי גמר 98 חצי גמר 2000 חצי גמר 14
לעומת ניצחון ברבע גמר 12.
סה"כ 5-1
בקיצור בהטלת מטבע התוצאות צריכות להיות סביב 50 אחוז וכאן רואים שזה לא כך …בקיצור מנטליות.

2.אשר לבן בסט אני משוכנע שיככב השנה….איני בטוח שבמכבי….אבל אם יישאר במכבי הוא יצליח מאד לטעמי.
הסיבה היא שהכישלון שלו נבע מחוסר יכולתו להיות כינור שני לזהבי ….היום שזהבי לא כאן בן בסט יפרח .
כחלוץ הוא חלןץ גדול ולראייה העונות בצרפת והקמפיין ההוא בנבחרת ישראל.

דיזידין 28 באוגוסט 2016

תטיל מטבע, גם תהיה נבחרת שתנצח חמש רצוף וכזו שתפסיד 5 רצוף.
הנצחונות של גרמניה אינן בהכרח ״ראיה״, אולי להגיד שזה בזכות המנטליות זה לאלץ הסבר לתופעה אקראית.

היסטוריון של ספורט 28 באוגוסט 2016

למטבע אין סוביקטיביות ,אין תפקוד בלחץ ואין יכולת ביצוע במצבי לחץ.
בדו קרב פנדלים יש את כל זה.
עוד ראיה לכך שפנדלים לא הטלת מטבע מתבטאת בכך שלפי המחקרים שנעשו
הרי שהקבוצה שבועטת ראשונה מנצחת בכ 60 אחוז מהמקרים …וכאן מדובר על מספר רב מאד של מאות אם לא אלפי דן קרבות .
במטבע היחס היה צריך להיות 50 /50.
אלא מה שקורה כאן שהקבוצה שבועטת ראשונה בדרך כלל כובשת ולכן מפעילה לחץ רב יותר על הקבוצה השנייה בקיצור עוד היבט מנטלי שלא ניתן להתעלם ממנו והסט פשוט מוכיחה זאת.

דיזידין 28 באוגוסט 2016

תודה, אתה בוודאי צודק, זה לא אקראי לגמרי.
אבל נתת לי טענה חדשה: אם לקבוצה הראשונה יש יתרון כזה מובהק אולי צריך לשנות את השיטה?

מתן גילור 28 באוגוסט 2016

כמו שובר שוויון בטניס: 1-2-2-2-2-1. אחרי זה אפשר לעבור ל-1-1

היסטוריון של ספורט 28 באוגוסט 2016

יפה מתן לא חשבתי על כך.
דיזידין תדה אני חושב שיותר פשוט אם נגזר על משחק ללכת לפנדלים שיבעטו אותם לפני הארכה.
…זה לא קשור בהכרח לצד המנטלי ואני דם לא מקורי בהצעה זו אך זו דעתי.

רועי 28 באוגוסט 2016

אם אתה מוותר על ההארכה ויודע מראש שאחרי 90 דקות הולכים לפנדלים, זה מעלה עוד יותר את המוטיבציה של הקבוצות שהן אנדדדוג לשחק על תיקו (או על התוצאה המתאימה במשחקי נוקאאוט), הרבה יותר משחקים יהיו בלתי ניתנים לצפייה במקרה כזה.

היסטוריון של ספורט 28 באוגוסט 2016

מצד שני הקבוצה שחייבת לנצח תלך על כל הקופה בניגוד להיום שבו לעיתים שתי הקבוצות כבר מותשות ומחכות לנקודה.
בנוסף 50 אחוז הקבוצה שתנצח מהנקודה תהיה הפייבוריטית מה שגם באותו הגיון יכול לפתוח את ההתמודדות.

מתן גילור 28 באוגוסט 2016

הכוונה בועטים את הפנדלים לפני ההארכה כשובר שוויון. לקבוצה שהפסידה יש הארכה שלמה להחזיר לעצמה את היתרון. כאילו ניצחון בפנדלים שווה חצי שער (או כל ערך אחר שגדול מ-0 וקטן מ-1).

אריאל 28 באוגוסט 2016

רבין?! יותר בן גוריון ספר לבן בריטים ומלחמה

טל בן יהודה 28 באוגוסט 2016

לגמרי. לא יודע למה רבין הוא הראשון שעולה לי בקונוטציה של התבנית הזו.

עופר כהן 28 באוגוסט 2016

בקשר לפוד- קשה להביא חלוץ בין היתר בגלל מה שגיל אמר (הם מבוקשים ויקרים) אבל גם בגלל שזה המון עניין של מומנטום ובאיזה ליגה המומנטום הזה, להביא חלוץ במומנטום טוב מליגה טובה זו שאלה של הרבה כסף ולפעמים גם אתגר מקצועי. בגלל שהליגה ישראלית לא נחשבת, חובה שלב בתים באופן קבוע.
אז יש כסף ויש שלב בתים קבוע, אבל איזה חלוץ מליגה טובה יותר, למשל מיוונית, ירצה להגיע לישראל? הרי הולך לו טוב, הוא כנראה מקבל כסף.
אז צריך להתחיל להתרגל שנמניה ב-3.5 מיליון יורו אלו המכירים.

עופר כהן 28 באוגוסט 2016

מחירים- מכירים

yaron 28 באוגוסט 2016

מהבחינה הזאת עליה לבתים לא רק משחררת עוד כסף אלא גם מגדילה את התקציב מכיוון שמה לעשות, התקציב לא בלתי מוגבל כי מכבי כפופה לפייר פליי. לכן למרות הלחץ, יש הגיון בלחכות לעלייה.

מתן גילור 28 באוגוסט 2016

היום: "תראה איך אנחנו כועסים על מישהו שלא חושב כמונו כשזה מגיע לספורט, אולי אחד התחומים הכי לא-מדעיים שאפשר להתווכח עליהם."
אז: "אני עומד להיכנס במטומטמים שהחליטו שאליניב ברדה הוא שחקן העונה בליגת העל."
"אבל, לפני שנגיע לכסילים האלה שכל קשר בינם לבין כדורגל בפרט וספורט בכללי מקרי בהחלט"
"נניח לשם הדיון שכולם כאן 100% אובייקטיביים. היי, תפסיקו לצחוק, אני רציני. דיי נו, אנשים יכולים להיות אובייקטיביים. נו מה אתם תופסים את הבטן ככה, לא כולם מתעוורים מיד מהצבע הצהוב… טוב, אי אפשר ככה, אני פשוט אמשיך עם כל מי שלא התעלף מצחוק."

אפשר להמשיך עם עוד לא מעט משפטים כאלה וזה רק מטור בודד (ודי מייצג לטעמי) שכולו מלא כעס וזלזול ב"מי שלא חושב כמונו כשזה מגיע לספורט."
ממש אין לי עניין לפתוח שוב את הדיון המיותר על שחקן העונה, אבל קצת מודעות עצמית (של כולנו ושלי קודם כל, כי יש סייגים שחייבים לכתוב בדיון במרשתת) לא תזיק.
באמת שהסגנון שלך די יחודי וחביב, אבל הוא רווי בבעיה עליה הצבעת.

מתן גילור 28 באוגוסט 2016

ידעתי שמתישהו יצליח לי :)

אזי 28 באוגוסט 2016

אתה אולי לא חושב כמוני אבל אני אלחם על זכותך להביע אותה. כדי לקרוא לך מטומטם!

וספציפית לגבי הדיון על ברדה, 60 עיתונאים וספורטאים שעשו את דירוג וואלה שמו את אותו שחקן עונה במקום ה 21. אז לכל אחת מותרת דעה, אבל תשאירו אותה בגבולות ההיגיון.

מתן גילור 28 באוגוסט 2016

זהבי אפילו לא נכנס לדירוג!!!

אזי 28 באוגוסט 2016

קסנופוביה!
שונאים אותו כי הוא משחק בסין!

יניב פרנקו 28 באוגוסט 2016

הדירוג של וואלה זה הדבר הכי הזוי – כל שאר הבחירות מתגמדות לעומתו.
במיוחד זה שמדרגים שחקנים שאף אחד עוד לא ראה.

טל בן יהודה 28 באוגוסט 2016

הצחקת אותי שוב.

השמן 28 באוגוסט 2016

מצד אחד אתה אומר שפספוס העליה לשלב הבתים זה לא אופציה, מצד שני עלינו עם המון מזל, בוא נגיד שלפי ההתנהלות של מיטש/ג'ורדי/ארבלדזה זה לא נראה שהם הסכימו איתך שזה לא אופציה. כמו שכתבתי אצל גיל, ההימור השתלם, אבל הוא עדיין היה טעות בעיני.
ולגבי שבוע שעבר, התגובות היו מוגזמות, אבל לדעתי הקביעה שלך לגבי בש הייתה קצת מוחלטת מידי ולא כל כך מנומקת. אם היית מפרט קצת יותר את הסיבות לקביעה הזו, היית מקבל תגובות אחרות.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

גם בשנה שעברה היה הימור מיותר. ולא בגלל שמכבי פגשו קבוצות חזקות מהן ועלו בזכות טאקטיקה/שאננות/זהבי (אל תמחק את המיותר), אלא כי השוער המחליף היה ילד בן 17. זה היה החטא הכי גדול.

השמן 28 באוגוסט 2016

לא יודע. בשער של מילאן עומד ילד בן 17, קאסיאס היה בן שמונה עשרה וכו'…
לא חושב שאתה יכול להגיד בוודאות שחביב אוחיון פחות טוב מליפשיץ או לבקוביץ'. ואי אפשר להתעלם מהעובדה שפציעות שוערים הן דבר נדיר למדי. זה הרבה פחות חמור בעיני מצה שקרה מול היידוק

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

עזוב פציעה, דמיין שח.פ מורחק נגד קולמה בסיבוב הראשון או איך שלא קרו להם ושחביב החביב (מסכים שלא פחות טוב משני השוערים שציינת) צריך לעמוד בשער במשחק הגומלין אחרי שהפסדת בסיבוב הראשון. אני זוכר תצוגת אימים שלו בגביע הטוטו. דרך אגב כל הזמן משבחים את ראיקוביץ שהניסיון שלו גדול עשרות מונים משל אוחיון והשטויות שלו עלו לכם בלא מעט נקודות בעונה שעברה (דרך אגב מאוד שיפר את האחד על אחד, אבל היציאות שלו לכדורי גובה לא משהו).

רועי 28 באוגוסט 2016

אשמח לראות את המספרים שעומדים מאחורי הקביעה "השטויות שלו עלו לכם בלא מעט נקודות".

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

רק מהזכרון : שתי יציאות הזויות בדרבי בסיבוב השני ומול ב"ש = ארבע נקודות. למיטב זכרוני גם בהפסד בסיבוב הראשון נגד בית"ר היה לו חלק נכבד. והיו עוד. נכון שגם הביא נקודות. אבל פחות.

רועי 28 באוגוסט 2016

נגד ביתר הופקר ע"י ההגנה.
הביא נקודות יותר ממה שלקח.

השמן 28 באוגוסט 2016

אם אתה מכוון לזה שעדיף החלטה סטייל באר שבע העונה עם שני שוערים בכירים, אז לדעתי זו ישתלם בטווח הארוך כששרינתם כבר שוער בכיר כמחליף מוכח לגורש, לא בטוח שהעונה זה יתרום לכם, יש מספיק שוערים שיגיבו רע לתחרות כזאת.
מה עם זהבי היה מורחק? אפילו בתקציב של מכבי קשה להחזיק סגל שבו אין קצת חורים לפחות בעמדת המחליפים, במובן הזה שוער מחליף שלא ברמה של הבכיר זה משהו שאפשר לחיות איתו. בוודאי יותר מאשר מה שקרה השנה כשעלינו למשחק מול היידוק ללא חלוץ מתפקד או מגן שמאלי מתפקד.
ולגבי ראיקוביץ', ברור שיש לו עוד לאן להתקדם, ומה לשפר. השוער הכי טוב בארץ היום, לדעתי.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

שוער מחליף ברמה של ליפשיץ זה גרושים יחסית. השנה דרך אגב לטעמי אוחיון בשל להיות מחליף. אני דווקא לא מת על ההחלטה של שני שוערים בכירים כמעט באותה רמה. לא היה קורה שום דבר אם חיימוב היה מחכה עוד שנה, זה לא שמנצ'סטר רדפו אחריו. בתחילת שנה הבאה בהנחה שיחליטו שגורש מיצה, מעריך שגם מרציאנו יהיה על המדף.

yaron 28 באוגוסט 2016

חוסר היררכיה בין שני שוערים זה מתכון בטוח להפוך את שניהם לבינוניים…
אם חיימוב מחכה על הספסל לשנה הבאה זה משהו אחד (למרות שלדעתי הוא לא מספיק טוב) אבל אם בכר ישחק איתם זה לא יעבוד.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

כרגע נראה שיש היראכיה למרות שגם שוער קרוב ברמה בדרך כלל מתכון לצרות. ולגבי מתאים לרמה' אותו הדבר אמרו על גורש, לא?

yaron 28 באוגוסט 2016

חיימוב מספיק טוב לאליפות ואירופה? לא יודע, ימים יגידו.
השאלה היא אם הוא מוכן לחיות עונה שלמה כשוער שני.
לדעתי רוטציה בין שוערים זה לא דבר בריא.

אזי 28 באוגוסט 2016

לא יודע.
אני לא לא יודע.
אני כבר לא יודע מה אני לא יודע אפילו.

לכל אורך הדרך היה ברור שמכבי צריכה להגיע לשלב הבתים. יותר מזה. מכבי היתה מדורגת לכל אורך הדרך, מה שאומר שגם באופן אובייקטיבי היא צריכה להגיע לשלב הבתים גם כי הדרך שלה קלה יותר.
עכשיו, אחרי שהגענו לשלב הבתים, אני שומע שאלקמאר לא קבוצה ושמכבי צריכה לסיים במקום השני.

בין הדבר הראשון לדבר השני יש נקודה אחת ששוכחים -מכבי בקושי עברה את היידוק ספליט, קבוצה די חלשה.
בקושי עברה זה לא עברה בשערי חוץ, זה עברה בפנדלים, כמו שאמרת, כמעט הטלת מטבע.
אבל בכל זאת עברה, ובסגל מאוד חסר.
אז אני כבר לא יודע מה אני חושב… אני רק מעלה תהיות.. מה מכבי באמת שווים אם אלו היו התוצאות מול ספליט?

באר שבע הם בכלל תופעה שאי אפשר להסביר.
ניצחו בבית 2-0 קבוצה שידעה שהיא יכולה להפסיד עד 3-0, ומקבלים את המחמאות.
הפסידו 5-2 לקבוצה שעובדה שהם יכולים לנצח, קבוצה שהפסידה 1-0 לאירגון הבונים החופשיים של גיברלטר, ומקבלים את המחמאות.
לא עלו, אני חוזר, לא עלו לשלב הבתים של הצ'מפיונס. ומקבלים את המחמאות.
נו שווין, התקשורת של מכבי הרי. אולי זו מזימה להרדים את באר שבע.
עובדה שהם עשו תיקו עם הפועל, אז אולי זה עובד.

נולי 28 באוגוסט 2016

עושה רושם שהתקשורת מנפחת עכשיו את באר שבע מחוץ לכל פרופורציה (המשחק נגד סלטיק "אחד הגדולים של קבוצה ישראלית באירופה"….) כדי שאפשר יהיה לרדת עליה כשלא כל כך ילך לה.
כבר אמש החלו להשחיז את הסכינים בערוץ הספורט, בניצוחו של מאיר איינשטיין.
מנפחים את הבלון כדי לפוצץ אותו ברעש.
בדיוק כפי שעשו למכבי בעונות הקודמות.
דווקא כיף :)

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

לגמרי

יניב פרנקו 28 באוגוסט 2016

התקשורת בעד באר שבע כי היא סיפור מרגש יותר וכי 4 שנים של מדיניות תקשורתית אגרסיבית במכבי יצרו לה הרבה אנטי בתקשורת.
באר שבע יכולה למשל להחתים את פוגבה ועדיין התקציב שלה יישאר תמיד "חצי ממכבי".

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

מגזימים. התקציב של בש יותר קרוב להיות שליש ממכבי

שלו 28 באוגוסט 2016

לתקשורת יש זיכרון של דג גופי,
ויושרה של דונלד טראמפ (או הילרי אם לוונטל קורא).
היא שוכחת את תפקידה ומתעסקת במה שהיא לא.
איך פרימו יכול להעביר ביקורת בכלל על מאמנים או שחקנים.
יש לו ידע אפס, ניסיון אפס ויושרה אפס.
אנשי הכדורגל בתכניות כל כך מונעים מאינטרסים גלויים (נימני) או סמויים (קלינגר).
ויש תמיד את שלמה שרף.
עובדות, תחקיר עיתונאי ויושרה זה לחלשים.

שלו 28 באוגוסט 2016

מאיר איינשטיין כל כך מביך,
שהוא גורם לגעגוע ליורם ארבל.

ערן (המקורי) 28 באוגוסט 2016

מאיר איינשטיין חי מזה. תן לו לרומם ולהלל ואז לנזוף בקול סמכותי בקבוצה שהעזה לפשל.

גיא זהר 28 באוגוסט 2016

לכן צריך להתייחס לתקשורת כאל זמזום בלתי מזיק. לא בטוח שבבש מסוגלים לנטרל רעשים עד הסוף

ערן (המקורי) 28 באוגוסט 2016

מחכה לראות מה הרכש שיגיע, כדי שאוכל לחזות איך תיראה השנה הקרובה בליגה. עד עכשיו, הסגל נחות
בהחלט מבאר שבע (לדעתי), והרכש של גורדי בעמדות חלוץ בשנים האחרונות (ראדוניץ, סה, עדן) ובעמדת מדו שמאלי זר (מאנה, מארבל) לא גורם לי לאופטימיות רבה מדי. במקרים רבים מדי ההחלטות (על זרים) נראו נובעות ממחיר נמוך / כרטיס שחקן חופשי, דבר שבדיעבד היה בעוכריו כי קיבלנו שחקנים פצועים / חלודים באופן כרוני.
מחזיק אצבעות.
אני לבטח פחות אופטימי מגיל, אני לא רואה 4 שחקנים חדשים (הכוונה, שחקני חיזוק, העדיפים על החלופות הנוכחיות) ב 4 הימים הקרובים.

מכביסט אדום 28 באוגוסט 2016

איך כולם מפספסים את זה שנמניה ניקוליץ היה מועמד בינואר 15 למכבי במיליון יורו במיידי או בחינם לסוף העונה. גורדי נרדם בשמירה ובענק…

http://sports.walla.co.il/item/2806709

פאןפאן 28 באוגוסט 2016

מכביסט אדום??
מה השלב הבא צמחוני אנטריקוט? :)
יכוללהיות שבעל הבית לא אישר לו אז את העיסקה…
אגב ,בשנה הזו הוא התפוצץ ללא הכרה והמחיר עלה

מכביסט אדום 28 באוגוסט 2016

אכן הדיסוננס רק הולך ומעמיק משנה לשנה. אבל יונייטד היא יונייטד היא יונייטד ואהבה ראשונה לא מחליפים.

יהודי אנטישמי 28 באוגוסט 2016

תכל'ס. כמו הסיפור שלי עם אנטיוכוס.

מכביסט אדום 28 באוגוסט 2016

הסיפור הכי ישן בספר. מהות ההוויה היהודית במבט פוסט מודרני.

yaron 28 באוגוסט 2016

ב"ש חוטפת חמישיה ויש לה יופי של הגנה. ואז היא משחררת מגן שמאלי ויש לה יופי של סגל ומדיניות…
לא מצליחה לנצח את הפועל? אחלה עומק…
מכבי – ביום של ההגרלה היה קונזנזוס שזאת אחת הקשות, אחרי שעלינו, ספליט קבוצה חלשה…
קצת פרופורציות! שתי ישראליות בשלב הבתים!
אבל לא, עכשיו "חייבים" מקום שני כי מי זאת אלקאמר?
החל משנה הבאה האלופות מועדון (חצי) סגור עם לפחות 16 מקומות נעולים אז כדאי שנתרגל (ונעריך) את האירופאית :-)

ד"ר רזי הופמן 28 באוגוסט 2016

ומי זו ברצלונה? אנחנו, אנחנו ואנחנו. נבחרת ישראל עלתה ל 10 מונדיאלים ברצף. פיי, מי זו ברצלונה. אני אגיד לך את האמת? בכל מדינה איזוטרית שמכבי באה לשחק בה שואלים האוהדים, כמוך, מי זו מכבי? קצת צניעות וריאליות לא תזיק. אם נסיים מקום שלישי בבית, עם 8 נקודות, דיינו. כל מה שיבוא אקסטרה, ברוך הבא.

KC 28 באוגוסט 2016

ד"ר תלמד ציניות מהי

ד"ר רזי הופמן 28 באוגוסט 2016

ציניות. או קיי אבל בתכלס אנשים עדיין מאמינים שאנחנו מין אימפרייה של כדורגל. בתכלס, אנחנו לא! הזילזול פה בהיידוק ספליט הוא טפשי. זו קבוצה טובה ולא פחות ממכבי. ההיסטוריה שלה כולל בתקופה של יוגוסלבייה מפוארת. יש לה ניסיון בגביעי אירופה אבל פה מזלזלים. קצת כבוד.

ד"ר רזי הופמן 28 באוגוסט 2016

המשחק היום נגד אשדוד, זוועה ובכל זאת ניצחנו. מהמשחק הזה אפשר לקחת רק את 35 הדקות הראשונות עם הגולים והמון החמצות. מחצית שניה זה לא היה כדורגל. בנס האשדודיים האלה לא גנבו ניצחון. בתכלס מכבי ראשונה ועם פור של 2 נקודות מהמקום השני וזה מה שחשוב. נשאר לקוות שעד רביעי יהיו פה חלוץ ברמה שיודע לנצל את המצבים שהיו היום ומגן שמאלי טוב כי ההגנה היום ישנה על האף.
מצער מאד אבל עם כל הכבוד לברק יצחקי אין מקום יותר על ספסל המחליפים של מכבי.

Comments closed