אחד על אחד עם טלב"י – ראיון מס' 3

טל בן יהודה ישב ודיבר איתנו על פגרת הנבחרת, בית"ר ו-EZ7

אם פספסתם את הראיונות הקודמים שערכנו עם טל בן יהודה, תוכלו למצוא כאן את הראשון, ואז את השני. אני כל כך נהנה בשיחות האלה איתו, שהחלטתי להמשיך.

היי טל, תודה שחזרת אלינו.

העונג כולו שלי, אני החלטתי לנצל את הראיונות האלה לסוג של תרפיה מכביסטית. אני לא ממש יודע מה ייצא ממני כאן איתך עד שזה יוצא.

אז איך בילית בפגרת הנבחרת?

כבר התחלת?

מה עשיתי?

אני אגיד לך משהו, אני לא חובב גדול של פגרות נבחרת. אני אוהב את הקבוצה שלי ואת הליגה הישראלית שבה היא משחקת, זהו פחות או יותר. אני רוצה לראות משחקי ליגה ואני רוצה לעקוב אחרי מרוץ לאליפות, אני לא רוצה לצאת לפגרה ואז במקום מכבי ת"א לקבל את… נבחרת ישראל. וזה נכון לגבי כל פגרת נבחרת, אבל זו של תחילת חודש ספטמבר, היא הגרועה מכולן.

אם תסתכל אחורה אתה תראה שלמעט 2014, מסיבה כלשהי, הייתה פגרת נבחרת בכל תחילת ספטמבר בעשור האחרון, ואפילו לפני כן. ושוב, זו לטעמי הפגרה המתסכלת ביותר. הרי אנחנו, האוהדים המכורים לקבוצות שלנו, מחכים כל הקיץ שהן יחזרו אלינו, אנחנו מטפחים תקוות, חולמים חלומות ובונים ציפיות, הנה הכדורגל סוף-סוף חוזר ו… בום, פגרה.

כאילו, באמת? אני יודע שלחברה באופ"א ופיפ"א יש רשימה ארוכה של תיקונים למשחק הפרימיטיבי שלהם, אבל זה לגמרי אחד הדברים שצריכים להיות בה, ואין לי צל של ספק שאני אמות לפני שזה יקרה. פשוט קחו את המשחק הזה של תחילת ספטמבר, או לפעמים זה שני משחקים, ותדחפו אותו לפגרות קבועות אחרות. תנו לליגות השונות באירופה לשחק ולבנות קצת מומנטום, למה לקחת למכורים את הסם שלהם ככה כל כך מהר אחרי שהחזרתם להם אותו. עזבו אותנו בשקט אינעלדינק.

צפית במשחק לפחות? נהנית לצפות שוב בזהבי?

אין, אתה מתגרה בי היום שחבל על הזמן. אתה רוצה להוציא ממני את כל העצבים?

לא צפית? או שצפית ולא נהנית ממנו?

אני לא יכול לומר לך שנהניתי לצפות בזהבי. שמע, בוא, בוא נפתח את זה. האמת היא שיותר מכל דבר אחר, זה כאב. בגלל זה אני מעדיף כמעט להתעלם מקיומו. עזבו אותי ממנו, לא רוצה לשמוע עליו, תנו לי להמשיך הלאה עם מכבי הנוכחית, מכבי החדשה, מכבי נטולת-זהבי ת״א. עדיף להתרכז בהווה ובעתיד במקום לטחון את העבר ולשבת על תקצירים של מכבי ביוטיוב מהעונות האחרונות.

זה מוזר. אתה מסתכל על התקופה הזו שלו במכבי ת"א, 3.5 שנים, וישנם רגעים שאתה שואל את עצמך האם זה באמת קרה. הוא באמת שיחק אצלנו? הוא באמת לבש צהוב? הוא באמת חגג פעם אחרי פעם אחרי פעם אחרי פעם עם הפיופיו הזה? בשבילנו? אתה כמעט שלא מאמין שהכל באמת התרחש.

ואז אתה מבין שזה כן קרה ומתבאס שזה לא היה יכול להימשך לתמיד. כשאני חושב על זה, הוא כנראה היה הדמות הגדולה ביותר במכבי ת"א כדורגל שיצא לי לעקוב אחריה ולאהוד. אפילו יותר ממספר 8. שניהם היו תופעות טבע צהובות, אבל תופעות טבע צהובות שונות לגמרי. האחד היווה נוכחות קבועה, אולי מרגיעה, שידעת שיכולת לסמוך עליה (אולי עד נקודה מסוימת בציר הזמן). הנה הוא, מספר 8, בהרכב, הוא כבר ״יזיין ת'אדומים״. ולעומתו, מספר 7, היה הכל חוץ ממרגיע, הוא היה סערת הוריקן של איש אחד. כל שבוע מחדש הוא הטריף אותנו. שם חולצה צהובה והרס כל מה שנקרה בדרכו, בלי רחמים. ואז, נעלם. פוף. ואנחנו נותרנו לאסוף את השברים.

כל מה שהמשחק של הנבחרת עשה זה להזכיר לי כמה הייתי רוצה אותו שוב בצהוב, עם מערכת שעובדת איתו ובשבילו. אבל אני אדגיש שלמעט שניות בודדות של חולשה, אין לי אשליות שהוא חוזר למכבי, בטח לא כשעוד נותר לו כדורגל ברגליים. אולי יום אחד, הרבה אחרי השיא שלו, הוא יחזור לעונת פרישה או שתיים, כדי שהוא ומכבי יוכלו למכור לנו עוד מרצ׳נדייז של EZ7. מה לעשות, זה עולם הספורט. זה העולם.

אמ, אתה רוצה טישו?

לא, אני אהיה בסדר (טל מוציא טישו מהכיס ומקנח לתוכו את האף, טלב"י).

אולי נחליף נושא. חלון רכש?

אתה באמת מנסה לשבור אותי היום. תמשיך ככה ואני לא חוזר לראיון רביעי.

יש משהו שאתה כן מתרגש לגביו? המשחק מול בית"ר ירושלים זה משהו יחסית מלהיב לא?

לא ממש. כלומר, לא יודע, זה פשוט לא מרגיש לי כמו "מכבי ת"א – בית"ר ירושלים" של פעם. כנראה בגלל שזו לא בית"ר ירושלים של פעם. בית"ר ירושלים הנוכחית מרגישה כמו גרסא מדוללת של המקור. בעלים שהוא לא ממש בעלים, הרי אני לא מאמין לרגע שאכפת לאדם הזה אם הקבוצה שלו תצליח או לא, וזה לא שהוא יהיה שם בעוד שנתיים. הסגל של בית"ר היה פעם מלא בשחקנים שהכרת, היום זה… לא יודע מה זה בכלל אמור להיות. טל כחילה? האוהדים שלהם מתעסקים יותר בעצמם וברעיונות של "קבוצה טהורה" מאשר ניצחונות והישגים על המגרש, וגם רן בן שמעון.

זו לא בית"ר ירושלים שאני מכיר וזוכר, שאהבתי לשנוא. זה סתם מועדון כדורגל מזדמן שמשחק כל שבועיים בטדי במדים צהובים-שחורים עם הסמל המוכר של המנורה על החזה. כל האוהדים של הכדורגל הישראלי יכולים למכור לעצמם לוקשים, אבל אני לא קונה את זה. כל מה שנשאר זה השם, ולמשחק הערב יש סקס אפיל של "מכבי ת"א-הפועל רעננה". הדבר היחיד שבאמת מלהיב לגבי המשחק זה השלוש נקודות שצריך לקחת. לא יותר.

לא רוצה לדבר איתך יותר.

מה כבר אמרתי? טוב נו, בשבילך, הנה משהו שאני כן מחכה לו וחיובי לגביו. אני מרגיש שגם אחרי שמונה משחקי מוקדמות ליגה אירופאית, ושני מחזורי ליגה, אני עדיין לא יודע מי זו מכבי ת"א של שוטה ארבלדזה ב-2016/17…

חשבתי שזה יהיה חיובי.

כן כן, מיד. אז כמו שאמרתי, אני לא יודע מי זו מכבי ת"א של שוטה ואני חושב שאנחנו עכשיו בנקודה שהולכים לגלות. זהו, אין יותר חלונות רכש, אין פגרות נבחרת ואין יריבות הזויות ממדינות קטנות שאלוהים יודע למה לצפות מהן בשלב נוק-אווט. סופסוף רק כדורגל, ואני קצת מתרגש לקראת הגילוי. התרגשות חיובית. יש לנו משחק ליגה, ואז יום חמישי אנחנו מול זניט, כמה ימים אחר כך עוד משחק ליגה. בשבועיים-שלושה הקרובים אני מניח שנקבל הרגשה אמיתית של מי זו מכבי ת"א החדשה. יש למה לצפות.

אוקיי, אז בנימה אופטימית זו נסיים?

כן, אה, ולגבי הזיוף שהוא בית"ר ירושלים, 3 נקודות. קל.

נו ברור.

*

בפודקאסט מכביבול החדש שעלה דיברנו בפירוט כל הנושאים הקשורים למכבי ת"א – בית"ר ירושלים (המשחק, ברק יצחקי ומיץ' Vs. טביב) ובכדורסל סיכמנו את בניית הסגל ופתחנו קבוצה חדשה: שחקנים שחשבת שהם לבנים ואז גילית שהם לא:

אז, פוטבול
העולם לא באמת השתגע

29 Comments

אריאל גרייזס 10 בספטמבר 2016

התגובה שלך למעבר של זהבי מזכיר לי את העזיבה של סווארז את ליברפול. כשהוא היה אצלנו התחושה היתה שהכל אפשרי על המגרש. שהוא כבר יסדר. ואז כשהוא עזב, הריקנות הזאת.
ובאמת ביתר הנוכחית לא מעניינת. פעם היה כיף לשנוא אותם, היום הם סתם

היסטוריון של ספורט 10 בספטמבר 2016

הההבדל הוא שמים וארץ.
סווארס אסף את ליברפול מ" אשפתות "
איתו הם חזרו להיות רלוונטים אחרי כמה שנים שחונות
..ושהוא הלך היה ברור ( לפחות לי ) שליברפול לא תהווה פקטור.
זהבי במובן זה הוא יותר כמו רונלדיניו בברצלונה.
הם הצליחו יפה מאד בלעדיו ( באליפות הראשונה הוא בא רק בינואר וגם אז היה משני לפריצה ).
ויצליחו גם עכשיו בלעדיו.
מבחינת מבחן התוצאה אין הבדל.
מבחינת סגנון יהיה הבדל מהותי .
.לדעתי זה יהיה לטובת מכבי .במובן זה זהבי מזכיר לי יותר את רונאלדו שחקן ענק …אך גם שיילך יום אחד ריאל תסתדר .

גיא זהר 10 בספטמבר 2016

אם האיסלנדי שווה משהו, מכבי תהיה קבוצת התקפה מפחידה. זה שההגנה שלכם שווה שער במשחק לא יהיה פקטור בליגה. ניצחון קל לצערי על ביתר והכסא של רבש מתנדנד

בלייק 11 בספטמבר 2016

להתקפה יש פוטנציאל, נראה איך השחקנים יתחברו ואם קיארטנסון יהיה כזה סקורר.
אבל כמו שמלהג מליניאק, בהגנה אין יום רע. הציוות ההגנתי של מכבי, שהיה רעוע גם בעונה שעברה, כבר הפך לחצי מחדל של קרויף. מוזר שהשחקן היחיד ש"חיזק" את ההגנה של מכבי הוא פיליפנקה. מילא, היו מוצאים כישרון על בנוער ומחליטים להריץ אותו כהחלטה אסטרטגית, עם בית אבות (טב"ח), בית הבראה (פיליפנקה) ובית הפנקייק (עמב"ה) מכבי תקום ותיפול על ראיקוביץ' (יש מצב) וטיבי (יש צב). אולי ג'ורדי יסדר משהו בינואר….

ד"ר רזי הופמן 11 בספטמבר 2016

אם האיסלנדי יהיה תואם פריצה. הרווחנו בגדול.
אולי סוף סוף גלידה בהתקפה אחרי כל הבלופים שהיו פה בשנתיים האחרונות?
יש לי אותן תחושות לגבי פגרת הנבחרת ובת'ר רושליים. הפגרה סוף סוף מאחורנו והקבוצה של טביב מעבר לשיא ובלי אצילי שיציל אותה. מקווה שיהיה קונצרט היום בערב ושאוהדי ביתר ישרפו תמועדון כי צ'רנוחה באופסייד, נגמרו הבלוקים בשבוע שעבר ונהייה לי חררה באצבעות הקטנות של הרגליים:)

ד"ר רזי הופמן 11 בספטמבר 2016

אההההה, רגע שכחתי לגמרי מזהבי.
היום בידיעות ידיעה מרעישה, בחלון ההעברות הבא בסין נראה שהקבוצה הבכירה של גונגזאו מציעה 30 מליון דולר/יורו על זהבי. אם כן, כמה אחוזים מגיעים למכבי ממכירה כזו? למי פתרונים?

אנונימוס 11 בספטמבר 2016

יותר חשוב – כמה דמי סולידריות הפועל תקבל?!

yaron 11 בספטמבר 2016

מעניין אם יש סעיף כזה.
לפי התקשורת למכבי זכות השוואה לכל הצעה על השחקן מה שממש לא רלוונטי אבל לא פורסם אם מכבי תקבל אחוזים ממכירה עתידית. אם הוכנס סעיף כזה כנראה שמדובר בעוד כמה מיליונים יפים.

בלייק 11 בספטמבר 2016

נדמה לי שהסעיף תופס לגבי קבוצות מישראל

ניב 11 בספטמבר 2016

פגרת נבחרת? מה זה? לא זוכר.

אחד מהעם 11 בספטמבר 2016

בית"ר של היום היא לא בית"ר של גאידמק וטוב שכך. אנחנו בניגוד אליכם לא ילדי שמנת שמגיע אליהם איזה גביר ומעלה אותם למעלה. מקום שלישי של עונה שעברה שווה פי כמה מאליפות בזמן גאידמק. חוצמזה יש לנו קבוצה לא רעה בכלל והלוואי וניתן לכם בראש רק בגלל השחצנות שלכם. אה ובן חיים-ראלי זה לא כוחות.

בלייק 11 בספטמבר 2016

רגע, אתה אומר שהייתם ילדי שמנת כשהיה גאידמק ועכשיו אתם לא?
בבית"ר ההיום אין גביר? אתם לא צריכים שיעלו אתכם למעלה?

הבעיה בבית"ר היום היא לא שאין בעל בית שמשקיע כמו שמשקיעים במכבי או ב"ש, אלא בעל בית שלא מתעניין בבניה לטווח ארוך, שלא מטפח כשרונות צעירים כדי שישחקו וירימו את בית"ר אלא רק כדי להשביח את הארנק.

גיא זהר 11 בספטמבר 2016

גאידמק בניגוד לאדון טביב השקיע בנוער ולכן בשנים שאיבד עניין הם החזיקו את הקבוצה מעל המים וגם הצליחו להוציא שחקנים לא רעים כמו קלנטיס, שושן וכחילה. טביב ישאיר אחריו איי חורבות כמו בכל מקום. חוץ מזה, למיטב ידעתי ביקשו בבית"ר לשריין חלק מהכרטיסים ללה פמיליה. ככה נלחמים בהם?

Ollie Williams 11 בספטמבר 2016

בגלל זה כשטביב הציל את הקבוצה מפירוק קראתם לו "המשיח התימני" וראש העיר רץ להצטלם איתו ולספר כמה הוא גיבור?

אחד מהעם 11 בספטמבר 2016

טביב לדעתי הוא מנהל שפוי, זה הכדורגל הישראלי שהשתגע בזמן שמשלמים סכומים כאלה על שגיב יחזקאל ושחקן שהבקיע עונה שעברה שני שערים בלאומית. כשדברתי על ילדי שמנת לא התכוונתי לזה שיש לי בעיה עם בעלות פרטית. (מה לעשות שהכדורגל בישראל יחד עם כספי משלם המיסים עדיין לא יכול להחזיק את עצמו?) אלא שיש לי בעיה עם קבוצה שבאה וקונה את כל כוכבי הליגה. לפי מה שאני שומע, מאז הגעתו של דמאיו המצב במחלקת הנוער ממש משתפר. העניין בטביב זה שהוא אף פעם לא יזרוק כספים בלי חשבון וזה היה עיקר המחלוקת עם הראל. הקהל של הפועל בחר להלחם בו בגלל זה ותראו לאיזה בורות כלכליים הם הגיעו בלי שיש להם מי שינהל אותם בצורה נורמלית. טביב בעיני לא חף מטעויות, אבל הוא ללא ספק בעלים רציני וטוב ותסלחו לי, אחרי שנים שסיימנו פלייאוף תחתון הוא סוף סוף הגיע והוציא את העגלה מהבוץ. אגב, לגבי לה-פמילה, אתם עושים הכללה גסה. אני מכיר לא מעט חברים בארגון שאיןכל קשר בינם לבין עבריינות ולהפך, במסגרת הארגון הולכים להתנדב בבתי חולים ואצל ילדים חולי סרטן. הבעיה שבמקום לבוא להלחם בעבריינים אתם באים ואומרים "אנחנו נלחמים בקהל של בית"ר" אז למה לעזאזל שלא כל הקהל של בית"ר יעמוד על הרגליים האחוריות? איזה ברירה השארתם לו?

Ollie Williams 11 בספטמבר 2016

עידן טל, מיכאל זנדברג, שמעון גרשון.
אלי גוטמן מפוטר מהמקום הראשון כי הקהל מירר לו את החיים על כדורגל לא מספיק יפה.
כי "אתם ילדי שמנת" זה לא הכללה כנגד כל הקהל.

צנועים וענוים אתם בטוח לא.
ועד שהמשטרה לא תחליט לעשות ניקוי אורוות גם בכמה ארגוני אוהדים אחרים, כרגע לא ידוע לי על כמה עשרות מארגון אוהדים אחר שעומדים בפני משפט פלילי.

אני גם לא מכיר בעלים אחר שהוגשו נגדו כ"כ הרבה תביעות בוררות ע"י כל שחקן שני בערף שעוזב קבוצה שהוא מנהל. לרוב על אי תשלום חובות. אין ספק שקל יותר לנהל תקציב שפוי כשלא משלמים

אחד מהעם 11 בספטמבר 2016

לא עקבת אחרי התגובות שלי, נכון?

אחד מהעם 11 בספטמבר 2016

אגב, 20 אוהדים עמדו לדין ומתוכם הרוב המוחלט על החזקת אבוקות (כשאוהדי באר שבע הדליקו אבוקות בפיראוס זה היה "מופע פירוטכניקה מדהים"). מסכים האוהדים שהואשמו בניסיון הרצח של יורי אם אכן עשו זאת צריכים לבלות עד סוף ימיהם מאחורי סורג ובריח ושאר האוהדים שהואשמו באלימות צריכים לקבל עונשים משמעותיים, אבל רוב המעצרים האלה זה פופוליזם זול של המשטרה.

אגב, חיים רמון הוא עבריין מין מורשע, לא יודע מה נסגר עם התיק של עמנואל רוזן, זה אומר שאוהדי הפועל הם עברייני מין. שלא נדבר על השיר המגעיל של אוהדי מכבי.

בקיצור אתם חבורת צדקנים שמשליכה הכל אוהדי בית"ר ופושטת טלפיה לאמור "טהורה אני", אח"כ תתפלאו למה אוהדי בית"ר מרגישים שכולם נגדם ולא משתפים פעולה במיגור הפשע (שאגב, זה ממש מצחיק שמצפים ממני להתעמת עם עבריין, זה אמור להיות התפקיד של המשטרה, לא?).

גיא זהר 11 בספטמבר 2016

אחד, האלימות של לה פמיליה ולא רק הם זה הרבה יותר מהשלכת אבוקות. זה השתוללות אחרי משחקים, זה אלימות כלפי עובדי ניקיון ערבים בטדי, זה קללות כלפי ילדים שעומדים בכניסה לטרנר בפאקינג גביע הטוטו, זה שלטים דוחים ועוד ועוד. ולגבי טביב, נאמר כבר הכל על האיש ודרכו. בוא נראה כמה סבלנות תהיה לו אחרי ההפסד. ואני בתור אוהד בש ממש לא מייחל לכזה

אחד מהעם 11 בספטמבר 2016

הפסד? תמשיכו לזלזל. היינו צריכים לנצח.

גיא זהר 11 בספטמבר 2016

אל תגזים. תיקו משקף.

yaron 11 בספטמבר 2016

טביב בעלים שבוי…
מצד אחד אני מסכים איתך לחלוטין שהוא מתנהל בשפיות כלכלית ושעשה יותר טוב מרע וגם שבסופו של דבר המאבק צריך להיות נגד הגורמים הקיצוניים בלה פמיליה ולא נגד כל הארגון כארגון.
מצד שני, אני לא חושב שלטביב יש תוכנית מסודרת להרמת הקבוצה ממועדון עם תקציב של 35 מיליון בשנה ושאיפות לפלייאוף עליון והשתתפות במוקדמות לאירופה למועדון שמאיים על אליפות ומגיע גם לשלב הבתים.
כל עוד האוהדים לא מוכנים לקנות מנויים ולהפסיק לקנוס את הקבוצה כל שנה במיליונים גם אני במקומו לא מעלה את התקציב בשקל.
לגבי הבטחת כרטיסים ללה פמיליה אני חושב שזאת כניעה עלובה של בית"ר לארגון. רוצים כרטיסים מובטחים למשחקי חוץ? תתכבדו לרכוש מנויים.

אחד מהעם 11 בספטמבר 2016

טביב הוא לא אחד שמתמחה בבנייה לטווח ארוך ברוב קבוצותיו, אבל דווקא השנה הוא מראה רצינות. גם שמר על השלד הקיים פחות או יותר (למעט אצילי ורוקאביצה. אצילי טעות, רוקאביצה לדעתי אוברייטד.), גם הוסיף כמה חיזוקים לא רעים בכלל (הייסטר נראה פצצה, אודל לא רע והשמועות אומרות שסאבו זה רכש מבטיח.) וגם הפך את בית"ר לקבוצה הראשונה שעברה בבקרה.

שנית, לטביב התקשורת הוציאה מוניטין רע. שחר התנהג לא פחות מגעיל ממנו ללא מעט שחקנים רק שהוא שחר אז מותר לו.

והשיריון הוא בין המנויים, אלה ששוריינו להם זה כאלה שמוסיפים מכספם הפרטי כדי לקנות אביזרי עידוד לקהל. לגיטימי, לא?

yaron 11 בספטמבר 2016

לפי מה שנכתב השריון הוא ללה פמיליה לא למנויים.
אני לא מומחה בתחום אבל זה נשמע לי דיי חריג.

בורדו פאפי 11 בספטמבר 2016

בתור אוהד הפועל מסורתי, אני חייב לחלוק עלייך. אמנם המעקב שלי אחרי מכבי ת"א היה מתוך עוינות ושיטנה, אבל יש לי תחושה שבמה שכתבת על נמני וזהבי ההיפך הוא הנכון. דווקא נמני היה לא צפוי ולא ידעת מה יקרה איתו, בעוד שזהבי לצערי הרב היה מאוד צפוי. צפוי כמו הגול השלישי בדרבי הארור ההוא. זה סוד קסמו של זהבי. נמני היה שערי ניצחון בדרבי מחד והרחקה עקב דריכה על חיים יעקב מאידך (אחד הרגעים המצחיקים/משמחים בחיי עד לידת הבנות…)
אגב, במידה ותהית, בקרב הערב בין מכבי ת"א לבית"ר, אחד כמוני, ששונא את הקבוצות במידה שווה, מייחל לתיקו 4. זה מה שבא לי. ששתי הקבוות יפסידו נקודות ושאני בתור צופה ארוויח חוויה. אם ה 4-4 יגיע מגול של בית"ר בקצה של הקצה של התוספת זמן, זה יהיה מעולה. אם זה יהיה מעצמי של טל בן חיים הבת, אני חוזר בתשובה…

גיא זהר 11 בספטמבר 2016

תיקו רב מורחקים

גורביץ' 11 בספטמבר 2016

חח בול פגיעה

עופר כהן 11 בספטמבר 2016

זה הולך להשמע כמו עוד תמיכה עיוורת של קצין בצבא הצייצנים, אבל יש כמה נקודות מעניינות לחשוב עליהן:
1) לאור המשחק מול איטליה, שאמנם לא מייצג את הרמה אליה ייחשפו רוב העונה, דווקא בן ביטון ושיר צדק צריכים להיות המקור לדאגה אצל הפועל ב"ש, ופחות איתן טיבי אצל מכבי תל אביב.
אמנות הניגוח בהגנת מכבי תל אביב מצחיקה אותי, במיוחד כשמכבי היא קבוצה כמו שבערך כל התקשורת וכל המגיבים וכל המנתחים הראויים ביותר אומרים- עם קישור הגנתי נחות משל ב"ש, והרבה פחות זהירות בחלק האחורי.
כמו שאמר בוס : "הבעיה אינה בשחקני ההגנה, אלא במשחק ההגנה". אני מאמין שאיגור פיליפנקה הוא בלם סביר+ שאין לדעת איך ישחק בעוד חודשיים מעכשיו. מה שחשוב הוא שעל כל ספיגה כובשים יותר משער אחד, אם יהיו בעיות נוספות- הן יפתרו בינואר.
הרי במילא זה היה או לחזק את ההגנה בזר או את ההתקפה בזר, בירנבאום וגרשון לא באו, אז את מי תביא? הרי אין חלוץ שפוגע, אז בסוף מכבי היו מביאים זר להגנה, הייתה הגנת ברזל והתקפה שוממת.

2) יש קצת חוסר מודעות מתובלת בהתנשאות מצד אוהדי מכבי בעניין טביב- כאילו שאם טביב היה רוצה בהצלחת בית"ר, היא הייתה מצליחה. זה או ציניות או בורות להאמין שבית"ר יכולה להביא תארים או אירופה העונה, גם אם תשים 4 מיליון יורו על ניקוליץ' ותנחית פה בלם מהפרמיירליג היא לא תרוץ לאליפות העונה. גם לא בעוד 2, טביב מתנהל כמו מנהל קבוצת מרכז טבלה מצוין. תוסיפו לזה את האיומים מלה פמיליה ותבינו שלא הייתם מצליחים טוב ממנו.

3) אנשים שוכחים שראגנאר שיחק כבר חצי עונה, זאת אומרת שבינואר הבחור מותש פיזית, עכשיו תקוותינו ששוטא יוציא משהו מבן בסט הזה…

4) והנה אלברמן לא פותח נגד בית"ר, אז שוטא בהחלט מאמין בכדורגל התקפי, וזה כשאיתן טיבי פצוע. אפשר להגיד הרבה דברים על ג'ורדי, אבל להביא מאמנים עם ביצים מפלדה הוא יודע.

סחבק 18 בספטמבר 2016

יוחזר טלב"י לאלתר (אם לא לפה, לפחות לטוויטר), עד שהיו לנו כמה ימים שאפשר להסתלבט עליכם לא נשאר בטוויטר ולו חייל אחד בצבא הצייצנים שמבין בדיחה.

Comments closed