לכי תזדייני באר שבע \ טור אורח

מכביסט אנונימי בדיכאון משחרר קצת קיטור

25th-hour

מכביסט שרצה להישאר אנונימי העביר לי את הטקסט הבא. אני רק מצטער שלא אני כתבתי אותו. קריאה נעימה

*

לכי תזדייני באר שבע.

לכי תזדייני באר שבע על רגשות הקיפוח, על קלישאות ה-40 שנה, על ניכוס בן גוריון, על הפרחת השממה, המדבר, הספינה שלו, המלכה שלו.

לכי תזדייני על הפיכתך למאמי הלאומית. זאת שכולם אוהבים. זאת שכולם שמחים בשמחתה. זאת שבאמת מפרגנים לה. זאת שמייצגת את ישראל ולא רק את הפועל.

לכי תזדייני על הפיכת הבכיינות לדרך חיים. על אליניב ברדה, מאור בוזגלו ושיר צדק. על בכיינות בכל צעד, בכל בעיטה, בכל מסירה, בכל צלילה.

לכי תזדייני על "הפרויקט הישראלי" שעושה בית ספר להתנשאות של ג'ורדי ומיטש. על חמישה זרים בכל הרכב, על אפס שחקני בית בסגל במשחקים באירופה, על אליניב ברדה שהפך לעלה התאנה הראשון בהיסטוריה שיודע גם לבכות. עלה תאנה עם שבוע שיער רע.

לכי תזדייני באר שבע על הג'נרל מנג'ר/סוכן שעושה עסקים רק עם מועדון אחד. על מנהל קבוצה שפרש אחרי שלא שיחק שנתיים ולא ניהל אפילו קיוסק. על סקאוט שהוא בכלל אוהד. על קונספט שאם הוא נכשל אומרים שהוא התגשמות החאפריות הישראלית.

לכי תזדייני על האצטדיון שבנית ב-200 מיליון שקל מכספי ציבור. שקראת לו על שם איש שעדיין חי כמה דקות מהעיר ושפכת 145 מיליון שקל כספי מסים ישירים של תושבי העיר שיכלו ללכת על תשתיות, בריאות וחינוך לא להתבכיין.

לכי תזדייני על "אשליית הצניעות". על לוק הסינדרלה המשקר. על עשרות המיליונים שנשפכו על כל השחקנים הישראלים הכי בכירים שמכבי תל אביב לא רצתה. על אפס הכנסות, על מינוי במחיר חופשי חודשי משולב. על "הר געש" מחוזק בשירי עידוד מהרמקולים.

לכי תזדייני על השש-בש התמידי בחדר השופטים, גם אם הוא נשמר בגדר קונספט רעיוני. על הפנדל שאת מקבלת עוד לפני הירידה לשדרות רגר. על ג'ון אוגו שסוגר כאן שלוש שנים עם כרטיס אדום אחד. וגם אותו ריינשרייבר שלף. כן, אותו ריינשרייבר מהדייט עם ערן.

לכי תזדייני באר שבע יחד עם האוהדים חסרי המודעות. על זה שאחרי שנה אחת הם כבר הפכו לשבעים. שלא מבינים שצריך ליהנות מהדריסה בינואר ולא רק מהבמות עם צביקה הדר במאי. שמעתיקים שירים מטורנירים בינלאומיים. שהוציאו מהארון חצי מהסלבס של ערוץ שתיים. שרק הם זה מרגש. שכל אחד מהם זוכר איפה הוא היה באליפות ההיא של שלום אביטן בווסרמיל, גם אם הוא הרגע התגייס.

לכי תזדייני באר שבע שאת חיה בפרק של זגורי אימפריה. שעמה יעמיק זאת דרך חיים. שגמלים וסובארו אימפרזה גנובה הם כלי תחבורה לגיטימיים.

לכי תזדייני באר שבע שפתאום חצי מדינה אוהדת אותך. פתאום נזכרו שגדלו בעיר, למדו בבן גוריון, התאשפזו בסורוקה, היו פעם בתחנה המרכזית בדרך לבסיס בטירונות.

לכי תזדייני באר שבע שמעיר של פיפי בדרך לאוטובוס לבסיס ביום ראשון הפכת ל"בירת הסייבר" עם פחות מ-30 חברות הייטק בזמן שרק במערב הרצליה יש יותר מ-130 ופשוט קוראים לה הרצליה, גג פיתוח.

לכי תזדייני באר שבע על ראש העיר שלך שנזכר שהוא אוהב כדורגל כשהבין שזאת דרך להשיג אחוזי תמיכה שאפילו חאפז אל-אסד לא יכל לחלום עליהם. ועל הדרך גם שכח שהוא היה פעם סמולן שנפגש עם יאסר ערפאת בעזה כדי לקדם את השלום. שלום יש רק בקלפי. ובתעודת הזהות של הסקורר ההוא מלפני 40 שנה.

לכי תזדייני באר שבע שקבוצות איכשהו עדיין משחקות מולך פתוח. שכמו שאומרת הקלישאה על משחק ליגה בהיכל, שזה המשחק הכי קל שיש כי משם אפשר רק להרוויח. שלא יקרה כלום אחרי הפסדים מולך. מאמנים מפוטרים אחרי הפסדים למכבי, אצלך זה לא היה קורה.

לכי תזדייני באר שבע על מאמן שאם דודו טופז היה חי הוא היה אומר שזה מביך כמה שהוא שחצן. ש-90% ממנו מלא בעצמו, וב-10% הנותרים דחפו ג'ל. שמבלבל את השחקנים שלו עם מעוין שהופך ליהלום שהופך ל-4-5-8 אלסטי. הוא עוד יגמור כמאמן נבחרת ואז יחזור לגודלו הטבעי. לא רגע לפני 2028, סוף פקיעת החוזה. לא אצל אלונה, אצל דודו.

לכי תזדייני באר שבע על זה שאת לא מתביישת להחנות אורחת גמלים ברחבה במשחקי עונה, לגנוב ניצחון ולא לקבל על זה בראש. עד היום מדברים על הגניבה של זהבי במשחק בטדי בעונה שעברה. בשלושת המשחקים האחרונים בין הקבוצות שיחקת כמו רעננה. עמיחי לא יגיד כלום על זה.

לכי תזדייני באר שבע על מה שעשית לעמיחי. על שהפכת אותו משדר מעצבן שאוהב כדורגל צרפתי לשדר מעצבן שרואה כדורגל במדבר ומשדר אותו כאילו הוא רואה את הענף לראשונה בחייו. גם על זה שהפכת את מוטי איוניר לממטרת קלישאות, אבל לו קצת מגיע.

לכי תזדייני באר שבע על זה שגם כשאנחנו מתייאשים ומשלימים עם העונה הפיננסית את פתאום מפסידה לרעננה, כאילו כדי להפוך את זה למעניין, רק כדי לסובב את הסכין עוד קצת.

לכי תזדייני.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

193 תגובות ל “לכי תזדייני באר שבע \ טור אורח”

 1. אריאל גרייזס

  הקטעים האלו של "לכי תזדייני תל אביב/ניו יורק" וכו הם חביבים כי בסוף מגיע טוויסט. פה אין את זה, מה שהופך את הקיטור על הבכיינות של באר שבע לבכיינות עוד יותר גדולה.

  להגיב
  • יוני (המקורי, מפעם)

   כל כך נכון.

   להגיב
  • Amir A

   אין הומור לקבוצה הזו, הא? דווקא הטור האחרון של טב"י על בריינדד הראה ניצנים של הומור עצמי אבל כנראה היה יציאה חד פעמית.

   להגיב
   • אריאל גרייזס

    כתבתי את זה כבר לפני יותר מ-4 שנים, לא הרבה השתנה מאז:
    http://debuzzer.com/greisas/1859/

    להגיב
    • יואב

     חחח אוהד כפר סבא מתיימר להגדיר את אוהדי מכבי. הענווה מתה מזמן…

     להגיב
  • אוהד כ.

   צהובים, דווקא נחמד לכם המרמור.
   לו הייתי פחות מנומס הייתי משיב לכותב האנונימי שיילך לחפש מישהו שינענע אותו
   או יותר נכון:
   שילך לחפש מישהו שיניע איתו כדור לרוחב המגרש.
   אבל אני מנומס.

   וזה רק תשע נקודות. עוד יש לכם סיכוי גם השנה.

   להגיב
  • יהונתן

   תגובה טובה יותר מכל הטור :)

   להגיב
 2. תני

  שירה

  להגיב
  • יגון תוגתי

   צרופה

   להגיב
   • צור שפי

    צרופה זה מושב, לא?

    להגיב
    • קירקגור

     וגם הוא לא שוחה בנח״ל

     להגיב
 3. ניר

  אולי באנגלית זה מקובל, בעברית לא ממש והכותרת מאד צורמת.

  להגיב
  • בן

   הטקסט תורגם מגרמנית. כל הפואנטה אבדה בתרגום

   להגיב
 4. גיל שלי

  כאוהד מכבי אני מתקשה להזכר, מי זאת הבאר שבע הזאת ששלחת אותה להזדיין?

  להגיב
  • תני

   +1

   להגיב
  • חזי

   אממממ מי זאת באר שבע? זאתי שעוברת אתכם ב9 נקודות, זאתי שהעיפה את אינטר ואת סאותהאמפטון מהליגה האירופית, זאתי שלקחה את האליפות שנה שעברה, זאת שלא רואה אותכם ממטר מאמצע שנה שעברה, זאת באר שבע ותשתחווה שאתה מדבר לי על הקבוצה

   להגיב
   • תני

    צטער אני כבר זקן. לא יכול לכופף ברכיים

    להגיב
   • עופר כהן

    חחח זה מצחיק שב-4 שנות השלטון של מכבי לא היו אוהדי מכבי ערסוואתים, ועכשיו שנה אחת ותראה כמה ערסוואתים שלא מבינים ציניות נכנסים לפה.
    כולה ספורט חברים.

    להגיב
 5. הופמן

  אז שנים השתחצנתם על כולם (ועוד נפנפתם בזה) ועכשיו אתם מתפלאים שחצי מדינה מאוהבת במועדון שתקע לכם סיכה? הלם

  להגיב
  • טל בן יהודה

   נא לתקן את "השתחצנתם" ל-"משתחצנים".
   נראה לך שסיימנו?!

   להגיב
   • הופמן

    חשבתי לכתוב, אבל אני לא יודע אם גם האנונימי אז נתתי הנחה

    להגיב
   • תומרג

    על מה יש לכם להשתחצן?

    להגיב
    • טל בן יהודה

     על זה שאנחנו אוהדי מכבי ושאנחנו יותר טובים מכם בגלל זה. אתה לא עוקב?

     להגיב
     • תומרג

      טעות שלי, לא הייתי צריך לצפות ליותר מזה.

      להגיב
  • רחביה ברמן

   כרגע תיארת את המצב הקיומי של המכביזם. :-)

   להגיב
 6. עידו

  עוד 20 שנה הטקסט הזה יחשב גאונות טהורה

  להגיב
 7. NEO

  אוהדי מכבי תל אביב בלי ניצחונות ותארים זה מראה מרתק. כל הזהות שלהם הולכת לאיבוד והם פשוט לא מוצאים את עצמם. תענוג :)

  להגיב
  • ניב

   כמו יתר הקבוצות עם תארים.

   להגיב
   • NEO

    אז זהו שלא. כל שאר האוהדים לא מגדירים את האהדה שלהם לקבוצה על בסיס ניצחונות. לכל קבוצה יש איזה משהו אחר -בדרך כלל זה יהיה איזו גאווה מקומית של עיר או מיתוס של רוח כלשהי (התקפית, אנדרדוגית). מכבי תל אביב ומיתוס "המכביזם" שהמציאו אוהדי מכבי ת"א גורם לזה שהאהדה שלהם מושתת על ניצחונות ועל הישגים – זוהי תמצית המכביסטיות כביכול, שמוביל להתנשאות והשחצנות הידועות. הבעיה נוצרת כשאין ניצחונות ואז המיתוס של המכביזם נשאר בלי כלום, אי אפשר להתנשא ואי אפשר להשתחצן. הפועל ת"א בתקופה קשה לא תפגע באהדה של האוהדים שלה לקבוצה היא אפילו תחזק אותה. מכבי ת"א בתקופה קשה זה ביטול כל מה שהאוהד הצהוב מאמין בו, ולכן המראה של אוהדי מכבי ת"א בתקופה שהיא לא מנצחת הוא המעניין ביותר.

    להגיב
    • ניב

     אז אתה מדבר בבסיס על דיסוננס, יפה, אז גם אנדרדוג שלוקח תואר, סוגד לכדורגל התקפי כשקבוצתו משחקת הגנתי או לא יפה (מה זה התקפי אגב?), חובב כדורגל הגנתי (כנ"ל) כשקבוצתו מנצחת במספר רב של שערים וכדומה.
     מה לגבי ערבי אוהד בית"ר או לאומן אוהד הפועל נניח?
     יכול להיות שאתה מדבר מפוזיציה לא מודעת לעצמה?

     להגיב
     • NEO

      אתה צודק בכל המקרים האלה מורגש אותו דיסוננס. הבעיה שכאשר האתוס הוא קבוצה מנצחת ועליונה והקבוצה היא לא כזאת התוצאה היא פתטית. (ראה תגובה של עדי אבני מתחתיי שממש אומר את מה שכתבתי לך כאן: "מדהים כמה שזה מתכתב עם אתוס האהדה המכביסטי.
      לכל אחת מהקבוצות המובחנות בכדורגל הישראלי יש איזה אתוס מובחן. אוהדי מכבי חיפה, לדוגמה, רוצים קבוצה שמנסה לשחק כדורגל יוזם והתקפי. הם ילכו אחרי קבוצות כאלה גם בשנות המדבר, גם אם הקבוצה שלהם לא תביא אליפות. כנ"ל אוהדי בית"ר, שרוצה קבוצה התקפית ומחוייבת, ולכן באו בהמוניהם בשנה שעברה. אצל הקבוצה שלי (הפועל תא) האתוס הוא קבוצה "נלחמת". כזאת שיורדת מהמגרש עם חולצות רטובות מזיעה של מאמץ.
      ואצל הצהובים האתוס הוא הפגנת עליונות ודורסנות. בגלל זה הם כל כך מפחידים כשהם טובים וכל כך פתטיים כשהאתוס פוגש קבוצה רכה. בשנים כאלה הם נראים כמו פינצ'ר שנובח בשביל להבהיל עובר אורח, ונבהל כשזה ממשיך להתקרב.
      והטור הזה? ממש שירת הפינצ'ר.").
      ועוד נקודה – בגלל שאוהדי מכבי ת"א לא יודעים לנצח בכבוד, הם גם לא יודעים להפסיד בכבוד, והטור הזה ממחיש את זה בצורה נפלאה.
      בכל מקרה,השמחה בנפלתכם היא עצומה.

      להגיב
      • ניב

       אני מודה שקבוצה נלחמת ממש לא עולה לי כדבר הראשון בראש כשאני חושב על הפועל, אני גם לא בטוח שזה קונצנזוס בקהל שלכם כגורם מאחד, אני גם יותר מבטוח שאוהדי כל קבוצה תשמח לראות את שחקניה "נלחמים" על המגרש.
       בנוגע ליתר, אני יותר מחושד שאהבתך הבסיסית למכבי מכתיבה את נקודת מבטך אבל מילא.
       אגב, זה תור משעשע ומבדר, אני לא הייתי מייחס לא רצינות תהומית אבל מילא. (אגב גם קצת מחמיא לב"ש לטעמי, ככה בין השורות).

       להגיב
    • מכביזם

     לא אגיד שאתה לא צודק לגמרי. אבל ברור לכל שכל דבר נובע ממשהו, אוהדי בית"ר למשל הם בהחלט אוהדים שמצפים מהקבוצה למשחק יוזם והתקפי, בנוסף הקבוצה גם מציגה בעבורם משהו שהוא הרבה מעבר לכדורגל, ולכן הקהל של בית"ר הוא הכי מיוחד בארץ.
     אוהדי מכבי, כמוני, חוו הכי הרבה אליפויות וגביעים, מכבי יש לה שם של קבוצה דורסנית והיא אכן ככה בשנים הטובות, ובנוסף היא הקבוצה היחידה של הייתה בליגה השנייה.
     וכך התפתחה לה ההתנשאות, הביטחון הזה שגם הנפילות שלנו הן קצרות ולא תמיד כואבות, ואי אפשר להאשים שום אוהד מכבי בזה, זה משהו שהקבוצה בנתה והוכיחה לאורך השנים.
     בתור אוהד מכבי, ההפסדים והעונה החלשה הזאת לא מרגשת אותי, כשאני רואה את מיץ' משקיע בנוער, בחנויות של הקבוצה, במה שמסביב בקיצור, אני רגוע. כי כנראה נחזור שום למעלה ובכל הכוח.. ;-)
     וזאת לא התנשאות, זה המועדון הזה, הוא פשוט הכי חזק בארץ.

     להגיב
 8. קפה טוב

  טור עלוב, שממחיש את האיום של האינטרנט על המילה הכתובה
  טור זבל שכזה לא אמור להגיע לאף אחד ולא היה נכתב עבור אף אחד. היום, כל זה כבר לגיטימי. התרבות נכנעה לטכנולוגיה וזו ההוכחה

  להגיב
  • תומרג

   אכן מביך

   להגיב
   • קרלוס גארסיה

    רפואה שלמה לך!
    לא חייב לקרוא

    להגיב
  • ברלה

   מה שבטוח זה שעוד לא נמצאה הטכנולוגיה שתגרום לאנשים לקחת את עצמם קצת פחות ברצינות.
   בסך הכל קטע הומוריסטי שנכתב כבר עשרים אלף פעם בוריאציות שונות. לא חייבים לאהוב אבל מכאן ועד להפוך את זה לסמל של תחלואי האנושות זה קצת מוגזם.

   להגיב
   • ניב

    לא צריך טכנולוגיה רק לשלוף את המקל.
    אבל בהחלט יתכן שהכותב לא לוקח את עצמו יותר מידי.
    (הלוואי, אחרת כנראה מדובר בדמות אורווליאנית במקצת).

    להגיב
    • חיים הצהוב

     להגיד על טב"י ש"ייתכן והוא לא לוקח את עצמו יותר מדי" זה כמו לומר שייתכן שלגדעון לוי יש נטיות לשמאל.

     להגיב
     • דה כוכבית

      באמת טור חסר כל טעם

      להגיב
 9. מכביסט שועל

  כל מילה. אנשים שכחו שעד לפני שניה שלשלנו על כל הליגה. חכו חכו עוד נחזור לשלשל על כולם.

  להגיב
 10. טרנטה

  מצחיק ושנון. חייב להגיד שאני מסכים עם הרוב.
  הבעיה שבאר שבע לא תלך להזדיין מעצמה כי מאחורי הצחוקים פה יש שם גם קבוצה טובה שמורכבת משחקנים טובים ומאמן טוב.
  היא לא תלך להזדיין בעצמה אלא מישהו צריך ללכת ולזיין אותה. והמישהו הזה הוא רדום וכבוי וכל סופרלטיב אחר שתבחר להשתמש בו על מנת לתאר את קבוצתנו הרופסת השנה. אז כנראה שהשנה היא לא תלך להזדיין.
  בלי קשר לנסיכת המדבר – הייתי שמח ללכת למשחק שלנו ולהנות מכדורגל. לראות את מכבי משחקת טוב. מה כבר ביקשתי?

  להגיב
 11. צהוב כחול 48

  במילה אחת-ענק

  להגיב
 12. קובי בן רפאל

  לכי תזדייני ותשתחווי.
  כפיים ים טל.
  תכתוב עוד ! עוד ! עוד !

  להגיב
  • טל בן יהודה

   מדגיש: טור אורח. לא שלי. כפיים סוערות לכותב.

   להגיב
   • גיא זהר

    חבל הוא בעילום שם. היה משעשע להוריד את דורון ברוש על הברכיים

    להגיב
   • בן

    הטקסט תורגם מגרמנית. הפואנטה אבדה איפשהו בתרגום. או בדרך הארוכה, הגשומה והנוראה לאיצטדיון בנתניה. לא סגור על זה.

    להגיב
 13. נולי

  מכבי ת"א חייבת טיפול דחוף נגד דיכאון. אולי ציפרלקס?

  להגיב
 14. ראלף קליין

  כמה כיף לראות את השנאה שאתם מפתחים לעיר שלנו, לחלקת האדמה הקטנה והאולי עלובה שלנו, אבל שלנו.
  אנחנו שרים לקבוצה מהעיר שלנו! לגאווה שלנו! אנחנו הולכים אחרי קבוצה שמייצגת רק את העיר שלה בעינינו.
  מכבי זה – אור יהודה, כפר סבא, ירושלים, באר שבע, מצפה רמון ובית שאן. הדבר האחרון שמזוהה עם משהו.
  כמובן שעכשיו אתם ימניים קיצוניים, רדיקאלס עמייאת. תלכו כפרה על השחקן ה-12 שחינך מדינה שלמה איך לאהוב קבוצת כדורגל.
  we come from tel aviv. וואו, איזו סיסמא. עם השכר דירת ארבעה שותפים בגבעתיים אתם לא מסתדרים, אז תל אביב?
  מדוינאנין, סקאריונה, איגיבור ועוד כמה שמזיינים את הכיס שלכם בפה גרים בתל אביב. אתם כלבות מראש העין.
  כל כך כיף לקרוא את הבולשיט הזה שאני יכול לגזור את הקונספט שלו ולהדביק לתל אביב באופן כל כך הרבה יותר שנון ומגניב.
  תישרפו ביחד עם הקבוצה שלכם.
  באר שבע כאן ולתמיד. כבר בינואר תבינו עד כמה.
  קחו איתכם את רוביק למחלקת השיקום של מני לוי.

  להגיב
  • Ollie Williams

   העיקר שאתה קורא לנו שחצנים

   להגיב
  • שלומי

   רלף קליין.

   להגיב
  • יואב

   מסכים עם ההתמוטטות של השחקן ה12. לא נתאושש מזה בקרוב):

   להגיב
  • דור

   אחינו כולה כדורגל תירגע ותהנה מהקבוצה שלך, תל אביב היא אייקון ישראלי ואנו גאים שהקבוצה שלנו מגיעה ממנה, אף על פי שרובנו גרים בכלל בראשון.

   להגיב
  • במבי

   כפיים. שתהיה להם שואה

   להגיב
   • הברך של יואב זיו

    חחחחחחחחחחח
    דש חם ורטוב(((((:

    להגיב
 15. השמן

  טקסט קצת עצוב, מקווה שאף אחד במערכת של מכבי לא חושב ככה, זה רק ירחיק אותנו משיקום בריא של הקבוצה.
  במשך שנים דיברנו בהתלהבות על כמה ג'ורדי ומיטש הרימו פה את הרף. באה קבוצה, למדה מאיתנו כמה עקרונות, שידרגה וחידשה בעצמה כמה דברים ונותנת לנו בראש. אין מספיק מחמאות לעבודה שלהם בשנה וחצי האחרונות (ועוד לפני). הם הרוויחו ביושר כל רגע כמאמי הלאומית. עכשיו הם הרימו את הרף, זה מצויין לכדורגל הישראלי ומצויין למכבי. לקחת לעצמינו את כל הקרדיט שבעולם על השנים המוצלחות שלנו וללהג על שיפוט ומזל אצלם? רדוד ביותר.
  יש לנו הרבה מה ללמוד מבאר שבע. אם נתרכז בזה, אז כשניקח את ההגמוניה חזרה (אם ניקח) זה יהיה הרבה יותר מתוק, שאל את אוהדי באר שבע אם העדיפו אליפות כמו שנה שעברה או כזו כמו שמסתמנת השנה. לדאוג להקטין אותם ואת ההישגים שלהם זה בדיוק כמו שאנשי חיפה (אוהדים, שחקנים ובעלים) נשמעו כשאנחנו התחלנו לשלוט, ראינו כמה זה עזר להם

  להגיב
  • יניב

   כמה שזה נשמע מצחיק, האליפות לא סגורה עדיין. אבל מסכים איתך, האליפות של שנה שעברה היתה מדהימה משתי סיבות. אחת כי היא הגיעה אחרי 40 שנה והשנייה, כי מכבי ת"א נתנה עונה מדהימה והמתח היה גדול עד הסוף.
   לא לשכוח שבדרך כבר כולם הכתירו את באר שבע כאלופה, ואח"כ הכתירו אותה כלוזרית הגדולה של כל הזמנים ואלמלא פסטיבל זהבי והשיא, ייתכן ומכבי ת"א היתה עדיין אלופה.

   להגיב
  • אלון

   מה בדיוק באר שבע למדה ממכבי?

   להגיב
 16. ג'נובי

  וואו. עוד לא. ממש עוד לא.
  מבסוט עלייך באר שבע.
  אם לא את עוד היינו רואים פה אליפות של חיפה רחמנא לצלן. את היריב הכי טוב שיכולנו לבקש. את הכאפה שתעיר אותנו חזרה. ועוד עשר שנים כשנריב על האליפות עם חיפה/בית"ר או קבוצת האוהדים של צפרירים את תתרפקי על השנים האלה.
  שנאה היא משהו מיוחד והיא שמורה לצד המתפרק של העיר.
  כפרה עלייך באר שבע.

  להגיב
 17. יניב

  כתבת יפה טל היקר.
  נכון שאת מכביסט, אבל חלק מהטענות שלך גם אני כבאר שבעי הייתי מאמץ, כמו נושא בירת הסייבר. נדמה לי שהיית נחמד עם 30 החברות. לדעתי יש הרבה פחות.
  לגבי שאר הדברים, כשהיריבים שלך מתוסכלים ומתחילים להמציא שטויות, סימן שמצבך מצוין. נראה לי שזה עוד מוקדם כי לקחנו רק אליפות אחת, אבל תודה על הפרגון.
  למי שלא הבין את הסאבטקסט שלך, אני אסביר שהיית שמח לקפטן כמו ברדה או מאמן אדיר וצנוע שיודע לקחת אחריות כמו בכר.
  יופי של כתיבה, למרות הטעויות.

  להגיב
  • טל בן יהודה

   לא אני, טור אורח. מקווה שהקורא יגיע לתגובה שלך.

   להגיב
  • יניב

   סליחה, לא שמתי לב שזה מכביסט אנונימי. בכל מקרה מעולה

   להגיב
  • Ollie Williams

   מאמן אדיר, לוקח אחריות, אבל ממש לא צנוע.
   ברדה אחלה דמות מחוץ למגרש, על המגרש מאז שחזר לארץ הוא לא שונה מדי מיוסי אבוקסיס.

   להגיב
   • יניב

    לא יודע, נראה שבחרתם בנושא השחצנות כי אין לכם דבר רע אחר להגיד. הוא שחצן הרבה פחות מכל אחד מחמשת המאמנים שאימנו את מכבי ב4 השנים האחרונות. אולי פאקו רק פחות.
    לגבי ברדה, מסכים שהוא מתבכיין, היו לא מעט מקרים שאוהדי באר שבע צרחו עליו מהיציע, אבל עדיין בדחיפה של השחקנים האחרים, במקצוענות וברעב אין לו שני. מה גם שהוא מכבד תמיד את היריב והשופטים ולא זכור לי מקרה אחד שמצלמות הטלוויזיה סיננו אותו מקלל.
    בניגוד לטב״ח ואפילו זהבי שהיה מגה פרחח. אם כבר קפטן אמיתי במכבי זה אלברמן ויצחקי, אבל כמו ברדה, שניהם בקושי משחקים העונה.

    להגיב
    • Ollie Williams

     יצחקי קפטן אמיתי? יותר מזהבי?!

     סורי, אבל עזוב. אין טעם להמשיך מכאן

     להגיב
     • יניב

      לא אמרתי שיותר מזהבי, אבל יצחקי הוא אחלה איש. כזה שגורם לך לרצות שיצליח אפילו אם אתה לא אוהד הקבוצה. סוג של ראובן עטר כזה.
      בסופו של דבר בעונה שעברה השיא של זהבי, יחד עם ההתנהגות שלו בסכנין השפיעו מאד לרעה על הקבוצה וזה בדיוק מה שקפטן לא אמור לעשות.

      להגיב
 18. מתן גילור

  אם היה מדובר על אוהד של קבוצה אחרת שכותב טקסט כזה על מת"א, השרת של דה באזר היה נסתם מתגובות שמכילות את התיבות "רגשי נחיתות.".

  להגיב
  • NEO

   +1

   להגיב
  • יניב

   בגלל זה זה כל כך מרגש לקרוא את זה כבר שבעי, אבל עדיין מוקדם מדי. גם כי בחלק מהדברים הוא צודק.

   להגיב
  • ערן (המקורי)

   ואותן תגובות היו מדויקות.

   להגיב
 19. הרשל

  לא מרגיש כלום לבאר שבע.
  אפילו לא עוקב אחרי המשחקים שלה.

  בקרוב נחזור לדרוס אתכם, תראו אבק צהוב כמו שאתם אוהבים.

  תהנו מ15 דקות התהילה שלכם.

  הנפילה תהיה קשה וכואבת.

  להגיב
  • זהבי

   בדיוק
   שכחו כשהם היו באים לבלומפילד ומקבלים חרבון על הראש שלהם כבר בעליה לדשא

   להגיב
   • גמל אדום

    טינופות. מתאים כ"כ לטייפקאסט המכביסטי השחצן, הרברבן, אוהד הנצחונות המצוי והבזוי.
    אף אחד לא מחרבן לנו על הראש, היוצרות התהפכו חביבי, מרגישים את הפחד שלכם עד לטרנר.
    תשתחוו, תשתחוו, תשתחוו יא בני זונות….

    להגיב
    • Ollie Williams

     עוד אחד עם האף בעננים שקורא לנו שחצן…
     יש לכם שנתיים מהסרטים (כבר מפרגן לך עד סוף העונה הנוכחית).
     אבל כשאתה עסוק בלעוף על עצמך כאילו עולם הכדורגל התחיל רק בקיץ שעבר, תזכור שעד שתזכו באליפות בסוף העונה (ואולי בעוד תארים אין לדעת) יש לכם בכל הזמנים את אותה כמות התארים של מכבי בתקופת קרויף בלבד.

     להגיב
     • בן

      שלא נדבר על אליפות מחוז ת"א שזכיתם ב 1924!!!!!11

      להגיב
      • הברך של יואב זיו

       פריצה 3
       ראדי 1
       זהבי 1
       את מי שכחתי?
       חחחחחחחחחח

       להגיב
    • זהבי

     ממש עפתם על עצמכם אני רואה

     להגיב
 20. זיו

  וגם על זה שאי אפשר להינות בשקט מפירוק הפועל

  להגיב
 21. יניב פרנקו

  כותב אנונימי זה כמו מימון חיצוני ?

  להגיב
  • matipool

   לא . זה כמו מיקור חוץ .

   להגיב
   • יניב פרנקו

    נשאלת השאלה.
    כותב אנונימי ? מי אתה בכלל ?

    להגיב
 22. מאיר

  טור של דמגוגיה ובכיינות. לא שמעתי על תקציבי מכבי המופרכים כשלקחה אליפויות בהליכה, על ניהול שחצני וסגל שנלמד מהכדורסל לקחת מה שיש שלא יהיה לאחרים ושייהנו מתנובת הנגר שבנה את הספסל. על יהירות שהוחצנה בכל החלפת מאמן כלפי הילידים, אין סיכוי שיחתימו מקומי כמובן. כל כך קשה לפרגן למקום שבנה את עצמו מ 0. למקום שלא מזמן הרחיקו אותו מהליגה לשנתיים כי הוא רחוק. למקום שהתעלה על עצמו ועל חולשותיו ועל ריחוקו. טור נוראי. פאק מכבי.

  להגיב
 23. יואב

  הכי לא מכביסטי בעולם להתייחס בכזאת רגישות לבש. אפילו אם בהומור. ליריבה העירונית הוא לא מתייחס כך. הוא שותה את ההפוך הקטן וממשיך לדרכו….

  להגיב
  • גיל שלי

   לשתות הפוך זה הפועל, אנחנו זה רק אספרסו

   להגיב
   • יואב

    וקצר(((:

    להגיב
    • מוריניו גוניור

     ויש יאמרו עם פיצה בצד ב206

     להגיב
    • יניב פרנקו

     תכלס מכבי זה קפה עלית לא ?

     להגיב
     • יואב

      פיצה עם פפרוני או סטייק לבן עסיסי.

      להגיב
     • ניב

      יש בזה משהו פרנקו

      להגיב
   • נועם

    אין יותר פתטים מאוהדי מכבי ת"א
    באמת שאין

    להגיב
    • חיים הצהוב

     אבל אנחנו נותנים פייט טוב למעריצי ג'סטין ביבר

     להגיב
   • שלו

    אספרסו זה שם כללי למוצר קפה שנעשה במכונה. (ליתר דיוק שם המכונה, כמו וספה ופריג'ידר)
    אתם התכוונתם לקפה קצר…
    מפתיע אבל נכון.

    להגיב
 24. מוריניו גוניור

  בסוף כשחושבים על זה, אז מדובר באחד מהטופ 3 הסרטים הכי גרועים של ספייק. הוא מספיק ענק כדאי שזה
  לא יהיה עניין גזעי (כי הקיץ של סם על האיטלקים הוא בין הגדולים). וככה הנאום של נורטון גרוע אחרי 2 שניות בערך וממנו כל הטקסטים על ערים פחות חשובות (באר שבע פחות חשובה?).

  להגיב
 25. עדי אבני

  מדהים כמה שזה מתכתב עם אתוס האהדה המכביסטי.
  לכל אחת מהקבוצות המובחנות בכדורגל הישראלי יש איזה אתוס מובחן. אוהדי מכבי חיפה, לדוגמה, רוצים קבוצה שמנסה לשחק כדורגל יוזם והתקפי. הם ילכו אחרי קבוצות כאלה גם בשנות המדבר, גם אם הקבוצה שלהם לא תביא אליפות. כנ"ל אוהדי בית"ר, שרוצה קבוצה התקפית ומחוייבת, ולכן באו בהמוניהם בשנה שעברה. אצל הקבוצה שלי (הפועל תא) האתוס הוא קבוצה "נלחמת". כזאת שיורדת מהמגרש עם חולצות רטובות מזיעה של מאמץ.
  ואצל הצהובים האתוס הוא הפגנת עליונות ודורסנות. בגלל זה הם כל כך מפחידים כשהם טובים וכל כך פתטיים כשהאתוס פוגש קבוצה רכה. בשנים כאלה הם נראים כמו פינצ'ר שנובח בשביל להבהיל עובר אורח, ונבהל כשזה ממשיך להתקרב.
  והטור הזה? ממש שירת הפינצ'ר.

  להגיב
  • צור שפי

   + 1 לשירת הפינצ'ר. ווף ווף.

   להגיב
  • יואב

   עדי,
   לא מתאים לך כל הקלישאות האלה.

   להגיב
  • Ollie Williams

   מה אומר האתוס ה"נלחם" (הרשה לי לגחך) על זה שחלק נכבד מאוד מהאוהדים שלכם מוכן לרדת לליגה ג' רק כדי שמכבי סל יפסידו עוד קצת ביורוליג? ושמכבי רגל יתבוססו בבינוניות המקום השני?

   להגיב
   • צור שפי

    ווף

    להגיב
    • Ollie Williams

     עדיף שני פינצ'רים ביד מאוסף פסלים בליגה ז'

     להגיב
 26. אריאל

  לבאר שבע אין מה להתנצל,
  ומכבי הם האחרונים שצריכים לשחרר קיטור, למרות שאני מבין שהסיפור של מכבי סל משחק להם קצת בראש.
  באר שבע משחקים טוב ולא עסוקים במלחמות עם אחרים. ולמי שלא אוהד הפועל מכבי נמאס קצת משני הילדים המסוכסכים אז שחררו.

  להגיב
  • חיים הצהוב

   מקסים, ממש הפועל דובוני אכפת לי באר שבע
   כל האידיליה הזאת שנהיית סביב ב"ש עושה לי בחילה
   קבוצת כדורגל ללא יריבויות אמיתיות זו לא באמת קבוצת כדורגל.
   אפילו אנחנו לא באמת שונאים אותם ואני מעדיף שהם ייקחו אליפות ולא הפועל ביתר חיפה או אפילו בני יהודה

   להגיב
   • יניב

    נו באמת…
    שיעור בלוגיקה – מדבריך, מכבי ת"א מוגדרת כקבוצת כדורגל "אמיתית" בגלל היריבויות שלה.
    היא יודעת את זה?
    קצת סותר את הביטוי השחצני שלכם "אנחנו זה מכבי מי אתם בכלל".

    להגיב
 27. קורא אדוק

  נפלא
  ואוסיף :עוד עוד עוד עוד עוד עוד עוד עוד

  להגיב
 28. מיכאל

  פתטי.
  בכיינות ויהירות לא מתערבבים.
  טלבי מחכים למוצא פיך בימים אלו.

  להגיב
 29. מיכאל

  לא לכותבים אנונימיים

  להגיב
 30. צביקה

  אדיר.

  להגיב
  • איציק

   מה קרה צביקה, קראת כמה פעמים "תזדייני" וזה אדיר? מזכיר איזה פרק באיזה ספר?

   להגיב
   • צביקה

    אחדש לך זה היה אדיר באותה מידה גל ללא ה..

    להגיב
    • איציק

     לא ראיתי שום דבר אדיר פרט ל… אבל אולי לך ניגלה משהו שעייני כהו מלראות.

     להגיב
    • יניב

     אז זהו שלא, כל התזדייני הוא החלק המרכזי כאן, בלעדיה, זה סתם עוד טור בכייני.
     (באופן אישי מאד נהניתי מהטור)

     להגיב
 31. אמיתי

  בהפועל הקבוצה מתפרקת כי גנבו אותה במכבי האוהדים האנונימיים מתפרקים כי גנבו להם את אור הזרקורים. מכבי רגל מעולם לא הייתה הממי הלאומית אז עכשיו ניזכרתם להזיל דימעה?

  להגיב
  • חיים הצהוב

   מה הקשר לזה שהפועל מתפרקים?
   לא שיש לי בעיה להזכיר ולהיזכר בזה בכל הזדמנות אבל עדיין…

   להגיב
 32. בר דלס

  מזדיינים. למה לא זה כיף.
  אבל בעיקר מזיינים את הליגה בחצי תקציב.

  להגיב
 33. שכונה א'

  המרמור הזה כל כך מתוק. חטפתי סכרת

  להגיב
 34. איציק

  אני חושב שהפוסט הזה הוא המחמאה הכי גדולה לבאר-שבע. כתוב לא משהו, אבל הכוונה, היכולת להחמיא, היכולת לקבל את האחר כמו שהוא. הלוואי עלינו כל שנה פוסט כזה. הרי למשהו איכותי אין מצב, אז לפחות שיהיה אמיתי.

  להגיב
  • ניב

   אני גם חושב שזאת מחמאה במסווה.

   להגיב
 35. יאיר

  כמכביסט שרוף זה טור מביך. וכמה שאני שונא את השימוש במילה הנלוזה הזו זה מביך מביך מביך.

  להגיב
 36. יאיר

  היה קטע שראינו את חיפה מתפתלת, נאבקת בעצמה ומנסה כל הזמן להזכיר לנו שהיא הייתה פה קודם.
  צחקנו עליה כל פעם מחדש, כמה עלובה היא שהיא ממספרת לנו את הרגעים, שהיא לא מבינה שעכשיו זה עכשיו וכל רגע הוא חי יותר ומהרגע שלפניו.

  אז חיפה עדיין מתפתלת, כי כנראה שהיא הייתה עסוקה מידי בנו, כי חשבה שמה שטבעי שהוא שלה יחזור לנו במכה.

  להגיב
  • אורן השני

   מה?

   נראה שאתה זה שעסוק בחיפה דווקא

   להגיב
  • חיים הצהוב

   אין מה להשוות, חיפה חשבה שלא צריך לעשות יותר מדי והכל יחזור למה שהיה, מכבי תחזור להיות קבוצה בינונית וכו'.
   אין מכביסט אחד שלא חושב שצריך לעשות שינוי רציני בסגל ולעשות סדר בהנהלה שפעלה נהדר עד לפני שנה, כל אוהד מכבי יודע שבאר שבע קבוצה טובה והיא כאן כדי להישאר, כדי לזכות שוב באליפות צריך להתחזק ולא לחשוב שבאר שבע ירדו ברמה כמו שחיפה חשבו.

   להגיב
   • Dr. van nordstrand

    ברור שצריך תמיד לנסות להתחזק ולהתייעל. גם בעונות טובות, קל וחומר כשלא מסתדר כ"כ.
    גם אוהדי חיפה הבינו את זה.. הרי כתבו על זה אינספור פעמים גם פה.
    אבל יש מעגל- מגיעים לשיא עם סגל מסוים ואז מבינים שפשוט אין לאן להתקדם עוד.
    לקחת את הליגה זה להיט כשזו פעם ראשונה ב 30-40 שנה, אחר כך זה רק נחמד.
    באירופה אין הרבה משחקים וגם להגיע לאלו צריך לא מעט מזל.
    ממש בקושי ב"ש קיבלה הזדמנות בסופו של דבר להיות תלויה בעצמה ולהמשיך עכשיו נגד בשיקטאש.
    הם בכלל כמעט עפו מול המולדבים לפני אולימפיאקוס.
    כמו שמכבי כמעט עפו עונה שעברה מול פלזן…
    ובעונות קודמות אכן לא צלחו את שלב המוקדמות.

    הליגה בכדורגל לא באה לקדם תחרות או לשפר רמה, בטח לא לייצר עניין אמיתי.
    היא כאן בשביל לקבע את מעמדן הרם והנישא של המועדונים העשירים.
    לא תמיד ייקחו אליפות או יתמודדו כי יש את המעגליות.
    וכאן נוצרת האשליה כאילו יש תחלופה ואיזה רענון ותקווה.

    אי אפשר שלא להבין שעובדים עלינו.
    באנו לחפש ריגוש מספורט, מצאנו את עצמנו עובדים סמלים של קבוצות עשירות.
    זו האמת. המעגל נמשך, שטיפת המוח של התעמולה חזקה מכולנו

    להגיב
 37. יוני

  טור מביך, מתאמץ מאד, לא מצחיק ובעיקר פשוט גרוע.
  הוא יותר תל אביבי מאשר מכביסטי.

  להגיב
  • חיים הצהוב

   חסר לך את המילה בושה ואתה מתקבל לפנאל של היציע

   להגיב
   • אורי

    לא
    מילת הקבלה ליציע היא "פח"

    להגיב
  • טל בן יהודה

   האמת, ייתכן שנתת את המחמאה היחידה שגדולה יותר מ"מכביסט".

   להגיב
   • בן

    אחחח, תל אביבים. תמשיכו לחיות באמבטיה המטונפת מפיח ולחות שלכם. מגע לכם העיר הזאת. ומגיע לכם עכברים צהובים 6000 אוהדים בנתניה שמעידים בפעם האלף איזה קהל מסריח אתם, בלי טיפת נאמנות לקבוצה שלכם. פיו פיו

    להגיב
 38. חיים הצהוב

  מה? העונה לא נגמרה אחרי החמישייה בדרבי?

  להגיב
 39. ניר

  ועל זה נאמר: well, fuck you too

  להגיב
 40. שחר דמרי

  לא לכותבים אנונימיים

  להגיב
 41. בלייק

  פוסט מתמרמר משהו….
  החלק הכי טוב בו זה התגובות. כל כך הרבה התנשאות, יהירות, שנאה (אסור לכתוב קנאה, נכון?) והכללות, שבכולן (כמעט) כתוב ש"אוהדי מכבי" הם מתנשאים, יהירים, שונאים ומכלילים. לא יודע אם אי פעם השתמשתי בביטוי הזה והוא כל כך התאים – הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו. בעצם, הוא לא כל כך מתאים, כי דווקא רוב אוהדי ב"ש כאן הגיבו באופן ענייני פחות או יותר. והדבשת היא על הקוף או….. איזו חיה היא חלק מהמיתוס של הפועל?? עבודה קשה זה האתוס האדום עכשיו? אז גם החמור לא רואה את דבשתו.
  מצחיק שנכתבו באתר 5-6 פוסטים לאחרונה מ- 3 הבלוגרים האוהדים (שגם כותבים באופן תדיר על הקבוצה), כל אחד (טב"י, שלי ושדמי) הביא זווית אחרת לתפיסתו את מצב הקבוצה. ועדיין, בכל אחד מהפוסטים היו תגובות שהטקסט אופייני לאוהדי מכבי….
  אז, באופן כללי, כן אוהדי מכבי אוהבים נצחונות. כל האוהדים אוהבים נצחונות. אוהדים אדומים שאומרים אחרת שכחו שההנהלה חילקה כרטיסים בחינם כדי למלא יציעים בדרבי. לא שכחו, אבל זה לא מתאים לסטריאוטיפים אז נתעלם.
  אין אף כותב אחד, לא כאן ולא בכלל, שמייצג את אוהדי מכבי. בטח לא כותב אנונימי בבלוג.
  ועוד מבזק – עלי מוהר לא ייצג את אוהדי הפועל. במקרה הטוב הוא היה עלה תאנה.

  להגיב
  • ניב

   מסכים איתך אבל בסוף אחרי פוסט היתולי ומתגרה במקצת זה די צפוי לא?

   להגיב
   • בלייק

    צפוי – כן, מגוחך – מאוד

    להגיב
 42. Dr. van nordstrand

  זה מצחיק… לא צריך לקחת קשה. אין עניין במבנה הליגה כי קבוצה אחת הגיעה ויריבתה עוד לא התחברה העונה.
  גם מצחיק שכותבים אנונימיים מופיעים לפני בלוגר אחד של הקבוצה הטובה בארץ כרגע ( שמישהו ירים את הכפפה, חבר'ה, יש כותבים מצוינים שאוהדי ב"ש).
  והכי מצחיק- שבאר שבע נתנה לא מעט עונות ממש טובות וסיימה בשנות התשעים כמה וכמה פעמים בצמרת הגבוהה ואף אחד לא ספר אותם.
  אז עונה אחת זה הפוך…

  לא מצחיק בכלל שאנשים לוקחים את העסק ברצינות ועובדים במקצועיות רק בשביל שהליגה לא תיתן לך שום אפשרות אמיתית להתקדם.
  ואפילו בזמן שהולך ממש טוב ואתה בפסגה, קשה ליהנות כי אין כמעט משחקים באירופה והקבוצות בליגה כבר בים.
  העיקר יש פוסטים אנונימיים וחוש הומור בריא.
  גם אם הספורט חולה אנושות

  להגיב
 43. משה

  בעיקר משעמם ובנאלי.

  להגיב
 44. גיא זהר

  הם מפחדים, הם מפחדים, הם מפחדים. היה מצחיק, תביאו עוד טורים כאלו, אבל עילום שם זה באמת פחדני. ולהזדיין זה סבבה.

  להגיב
 45. אדום עולה

  אלוהים, רק שכל אוהדי מכבי יסכימו עם הטקסט וזו תהיה דרך החשיבה שלהם. נראה לי שעניתם יפה על השאלה אנחנו מכבי, מי בכלל? הפגנת ידע מרשים.

  להגיב
 46. המנסר מבני ברק

  אגב סיימנו להזדיין וגמרנו לכם על הפנים במשחק העונה .
  מאז זיינו גם את אינטר סאותהמפטון והפועל אשקלון – כן אותה הפועל אשקלון שלא הצלחתם לזיין.

  להגיב
  • אורי

   בניגוד לאותה רעננה שאנחנו ניצחנו בקלות והפועל שחטפו 5 ואתם לא…
   דש מסוארז ואג'ידה והברך של יואב זיו

   להגיב
   • המנסר מבני ברק

    1-0 לך אורי.
    ובשביל מכבי להגיע לתוצאה כזו צריך משהו מיוחד העונה, אז כל הכבוד :).
    ובנימה יותר רצינית, בתור אוהד ב"ש הכתבה הצחיקה גם אותי . האוהדים האמיתיים של הקבוצה, אלה שהיו שם בהפסד לביתר בש בדרבי שהוריד אותנו מתחת לקו האדום בליגה הלאומית יגידו לך שגם הם לא מתלהבים מזה שכולם "חולקים" את שמחתנו אבל זה בעיקר כי אין לנו דם רע אם אף קבוצה , גם לא עם מכבי.
    עם מכבי יש לנו יריבות ספורטיבית בארבע שנים האחרונות ולא מעבר , יריבות ששיפרה את שני הקבוצות.

    להגיב
 47. אריק האדום

  חזירים.
  תן להם 5:0 היסטורי בדרבי
  תל להם פירוק
  תן להם כבירי
  תן להם ויצמן
  ועדיין יבכו
  חזירים

  בשביל גרגר ממה שקיבלתם השנה אני מוכר את גופי למדע. בעודי בחיים

  להגיב
  • יואב

   אז תמכור, אל תאיים סתם.

   להגיב
   • אריק האדום

    תן גרגר

    להגיב
    • יואב

     מה אני עשיתי? אני מאד בעד בש.

     להגיב
 48. שי

  נשמע כמו אוי אוי אוי

  להגיב
 49. דניאל

  לכו תזדייני מכבי תל אביב יחד עם אוהדיך!
  לכו תזדיינו תל אביבים מלוקקים..
  לכו תזדיינו קבוצה פח.. שלא שווה כלום בלי ערן זהבי..
  לכו תזדיינו תל אביבים שגם עם ערן זהבי הפסדת אליפות..
  לכו תזדיינו שחקנים שגמרו את הקריירה…
  לכו תזדיינו קבוצה שאף ישראלי לא רוצה לשחק בה..
  לכו תזדיינו שחקנים שמחממים ספסל רק בשביל כסף
  לכו תזדיינו קבוצה של גונבי דעת..
  לכו תזדיינו חבורת יהירין ושחצנים…
  לכו תזדיינו במדינת תל אביב שלכם שכולם אוהבים לשנוא…
  לכו תזדיינו ותמשיכו להתבוסס ברפש של עצמכם…
  לכו תזדיינו… אולי תטבעו במשקעים של המיץ של הזבל שאתם מייצרים…

  לא תתקרבו למה שיש בבאר שבע

  להגיב
  • רוני

   בונ'אה יש אינטרנט מהיר בבאר שבע?

   להגיב
  • הברך של יואב זיו

   ((((((((((:

   להגיב
 50. באבא ימים

  שתי הערות,

  אביטן מעולם לא לקח אליפות בוסרמיל

  רוביק שיחק בנוער על הפועל באר שבע. לא רע בשביל ראש עיר שרק עכשיו התחיל להתעניין בכדורגל.

  להגיב
  • דורפן

   באליפות השניה אביטן היה

   להגיב
   • איציק

    נכון, אני לא חושב שכבר קראו לאיצטדיון "וסרמיל." נדמה לי שרק בשנות ה 80 הוא קיבל שם זה, ועד אז הוא נקרא האיצטדיון העירוני.

    להגיב
    • באבא ימים

     לזה בדיוק התכוונתי.

     להגיב
 51. נועם

  טל בן יהודה – זה ידוע שתמיד את הדברים הכי מטומטמים אומרים בשם "חבר"…

  להגיב
 52. יניב

  מה אני אגיד לכם, זה שובר לי את הלב שהאזכור הראשון להפועל באר שבע, על כל השיגיה באירופה ובארץ, זה הטור הדלוח הזה שאני מתבייש בעצמי שקראתי אותו בכלל…
  הפועל באר שבע הנוכחית היא קבוצה גדולה ונדירה, מצער לדעת שאנשים שחובבים ספורט לא יודעים להנות ממנה.

  להגיב
  • דונגה

   "אנשים שחובבים ספורט"
   כולה כמה עכברושים צהובים שפוחדים מהגשם

   להגיב
   • הברך של יואב זיו

    חחחחחחחח

    להגיב
 53. סמי

  וואו לא ידעתי שיש סעיר הזו כול כך הרבה במה להתגאות.
  שמח שהאנונימי הזכיר לנו.
  שמח על העיר הזו ,עם האוהדים והמאמן הזה . שמח על האליפות אחרי 40שנה .
  שבטח היא לא האליפות האחרונה .
  שמח שהיריבה שלנו היא כזאת שחצנית
  שאנחנו משתדלים לא להראות ולישמע כמוה .
  תודה לך מכבי ,עשיתם אותנו גדולים ,צנועים ונחושים.
  יאלההה הפועללללל

  להגיב
 54. עמית פרוסנר

  ואז אוהד של מכבי תל אביב קרא לשחקני יריב "בכיינים"
  זהו.מספיק.
  ולמה לא לפרגן לבאר שבע? מצליחים קצת עכשיו, עוד שנה שנתיים חצי קבוצה תלך לאירופה ופעם אחת לא יצליחו לפגוע בינגו בזרים-והעסק יהיה הרבה יותר קשה.
  אז מפרגנים קצת, לבריאות.

  להגיב
 55. משיח

  אחלה טור,

  חברים קצת קלילות, הטור הזה הוא מחמאה גדולה לבש

  להגיב
 56. טל בן יהודה

  כמה מחשבות\הערות\תשובות לתגובות כאן ממני:

  1. מה בעברי גורם לאנשים לחשוב שאני כתבתי ת׳טור ולא היה לי אומץ לשים את שמי אז שמתי ״אורח״?
  מדובר בטור מבריק, הלוואי ואני הייתי כותב אותו.

  2. יותר עצוב מזה שלאנשים אין חוש הומור, זה כמה הם לוקחים משהו מטומטם וילדותי כמו ספורט ברצינות. הם צריכים לקבל כאפה מהחיים.

  3. אני משוכנע שאם הטור היה נכתב ע״י אוהד קבוצה אחרת\נייטרלי, המון אנשים לא היו מתרגזים ככה. מכבי מעוררת יותר אנטיגוניזם מכל קבוצה אחרת בארץ.

  4. אין לי ספק שגם הפעם מה שיעורר אנשים זה הערה מספר 3 כאן.

  להגיב
  • איציק

   טל,
   1. אני לא חושב שאתה כתבת את הטור, כנראה אם זה היה אתה, הוא היה טוב בהרבה.
   2. אני לא חושב שיש לי בעלות על חוש ההומור, אבל הפעם הוא נראה נמוך במיוחד, הרבה יותר נמוך מהמכנה המשותף הנמוך ביותר.
   3. אין לי כלום נגד מכבי, אפילו הקבוצה השנייה מבחינתי אם לא באר-שבע, כך שזה לא קשור כלל לעיניין, פשוט פוסט רע עם הומור נמוך מים המלח. מותר לאנשים שתהייה דעה לא טובה על פוסט ללא קשר לזהות הכותב.
   4. לא מבין למה.
   5. לא כל הפוסטים זהים באיכותם, אז יצא ותחת המעטפת שלך פורסם פוסט גרוע במיוחד, קורה, נקווה לפוסט טוב יותר בעתיד. עכשיו תרגיש שיש לך חוב להחזיר… זה טוב.

   להגיב
  • השמן

   1. מה שאיציק כתב
   2. מה שאיציק כתב, ובנוסף לא אתה כתבת שלכל אחד מותר לאהוד איך שבא לו?
   3. אני אוהד מכבי, אז וודאי שאין לי אנטגוניזם טבעי. הפוסט הזה מעצבן כי הוא לא מצחיק, מזלזל, והכי גרוע, גורם לסגנון התגובות מלאות הלעג והשליליות שראינו פה. כל פעם שזה קורה באתר הזה, זה חבל. יש מספיק אתרים של טוקבקים ברמה נמוכה
   4. אתה לא יכול מצד אחד להעיר על זה שמכבי מעוררת יותר אנטגוניזם מכל קבוצה אחרת, ומצד שני להודות בשמחה גדולה כל כך שהקהל שלנו הוא קהל של שחצנים. אם אנחנו כאלה שחצנים ודורסניים וכל השאר לא מגרדים לנו את הסוליה (ואני לא חושב ככה, אבל אלו הדעות שאתה מציג בבלוגים שלך)

   להגיב
   • השמן

    נקטע לי אני ממשיך
    אם אנחנו כאלה שחצנים ודורסניים וכל השאר לא מגרדים לנו את הסוליה (ואני לא חושב ככה, אבל אלו הדעות שאתה מציג בבלוגים שלך), אז ברור שיהיה אנטגוניזם נגדינו

    להגיב
 57. באר שבע

  הלכנו להזדיין – תודה
  וזיינו את כל הליגה!

  להגיב
 58. גדגדון

  לכי תזדייני מכבי ת"א.
  לכי תזדייני על תחושת העליונות המזוייפת, אומרים שכולם סובלים מרגשי נחיתות כשבפועל לכם יש פאסון של ילד בן 5.
  לכי תזדייני את וטל בן חיים החלוץ, אחד השחקנים המגעילים שדרכו על הדשא בארץ. "כוכב" שכבש כמות דו ספרתית של שערים רק בעונה אחת בקריירה, וגם היא לא הייתה אצלכם.
  לכי תזדייני את והפנאטיקס שלך, עם שירי האונס, "לזיין ת'ערבים", והיעדר השיר לראדי. אבל זה לא רק הפנאטיקס, שירים גזעניים היו גם בימי השחקן ה-12 והאולטראס.
  לכי תזדייני את וצבא הצייצנים שלך, כל אחד חושב שהוא יותר שנון מהשני. מתלוננים שכל התקשורת נגדכם כשחצי מ"וואלה" אוהדים שלכם וכל הלוזרים בטוויטר שלכם.
  לכי תזדייני את ושחקני הבית שלך. עם כל ההשקעה של מיטש לאורך השנים כל מה שיצא זה דור פרץ וההוא שיודע לבשל אבל עם בעיטה שלא מכניעה שוערים בילדים א'.
  לכי תזדייני את והניהול הזר שלך. עם כל השמות שג'ורדי הביא, לא בטוח שמישהו מהם יותר טוב מהשחצן עם הג'ל והמערכים האלסטיים (לא, גם לא בטוח שסוזה).
  לכי תזדייני את ומודעת הדרושים שלך לתפקיד המנכ"ל כאילו אתם מקינזי או חברת ייעוץ אחרת. אגב – איפה המנכ"ל?
  לכי תזדייני את וחנויות המרצ'נדייז, על שלל הצעיפים הוורודים וה"ילו פריידיי".
  לכי תזדייני את והבעלים שלך, שבזמן שאלונה ישבה עם אוהדי ב"ש בווסרמיל הוא לא דרך בארץ כבר שנה וחצי.
  לכי תזדייני את והתלונות שלך על בונקרים. כאילו שהתמסרויות לרוחב בין סקאריונה ואיגייבור ודור מיכה זה כדורגל התקפי.
  לכי תזדייני על מה שעשית לעמיחי, שהפכת אותו משדר מעצבן של כדורגל צרפתי לסתם שדר מעצבן ("קבלו אותו, מספר שבע בצהוב…!").
  לכי תזדייני את והמנהל המקצועי שלך, שהביא ב-5 שנים אולי שלושה זרים שראויים שיתפסו מקום בזיכרון.
  לכי תזדייני את והחלוץ האיסלנדי שלך, שב-3.5 מיליון יורו לא עשה הרבה יותר מחלוץ מהליגה השנייה בברזיל.
  לכי תזדייני את והזלזול שלך, בעיקר של בעל הבלוג הזה, שחושב שאתם זה לנצח ולא מבין שכרגע, אתם פשוט לא הכי טובים בארץ.
  את יכולה ללכת להזדיין, אנחנו נהנים מכל רגע

  להגיב
  • שכונה א'

   בינתים הם יכולים להזדיין בסבלנות. זה העידן שלנו לזכות בתארים ושלהם לכתוב טורים אנונימים

   להגיב
  • גמל אדום

   1+
   כל מילה.

   להגיב
  • טל בן יהודה

   סחתיין, הצחיק אותי. העליתי לטוויטר

   להגיב
  • אחד העם

   "גֵּוִי נָתַתִּי לְמַכִּים וּלְחָיַי לְמֹרְטִים, פָּנַי לֹא הִסְתַּרְתִּי מִכְּלִמּוֹת וָרֹק."

   להגיב
 59. ניב

  זדיינו כולכם ותשמרו על עצמכם

  להגיב
 60. Gil - Zimbabwe

  חשבתי שהאתר הזה הוא לחובבי ספורט, מסתבר שהאתר נהיה אתר לחובבי ז….

  להגיב
 61. מאשקה

  טל ידידי, בעת זאת וכל מה שקורה במועדוני מכבי ת"א תאמין לי שאני חושבת עליך בגלל שאתה אוהד אמיתי מכל הלב.
  לא אוהבת את הביטוי תזדייני באר שבע, אני אוהדת של הקבוצה הזאת כ – 40 שנה, כדרומית הולכת אחריה בארץ לא זרועה במדבר.
  נכון שהכדורגל לא בראשי תמיד בספורט, אין לך קמצוץ של מושג מה עשתה הפועל באר שבע לכל תושבי הדרום, איזה שמחה ואיזה גאווה של הפריפריה הזאת.
  האמת, קצת נעלבתי ממה שכתבת אפילו שזה היה בהומור שחור . מזמינה אותך לדרום ולבאר שבע.

  להגיב
  • רודי

   עזבי מה את צריכה שכל העכברושים האלו יגעו לבאר שבע עכשיו

   להגיב
 62. גדי

  אלפרד?

  להגיב
 63. יניב

  דרך אגב, בעניין הפנדלים – לא נמאס לכם מזה?
  תמצא לי עונה אחת שבה באר שבע קיבלה בסופה יותר פנדלים ממכבי.
  לפני שנתיים (עונת פאקו) היתה סדרה של פנדלים מוצדקים לטובת באר שבע בסיבוב הראשון ומכבי הפעילה לחץ כל כך חזק על איגוד השופטים עד שמאותו רגע באר שבע היתה צריכה ששחקן ישבור רגל כדי לקבל פנדל. גם בסוף אותה עונה למכבי ת"א היו יותר פנדלים..

  קוזאק נגזל…

  להגיב
 64. רומן

  כדורגל בישראל יש צפונית לצמת פרדיס ודרומית לצמת קסטינה, כל מה שבאמצע עדיף שיתרכז באופנה

  להגיב
 65. ד"ר רזי הופמן

  פשש מוריד את הכובעון עבור באר שבע

  להגיב
 66. שכונה ד'

  מאת: יאיר לפיד

  להגיב
  • אמיתי

   דן מרגלית התכוונת..

   להגיב
 67. שכונה ד'

  זה גם מריח כמו רז שכניק או אחד משיבוטיו בוואלה

  להגיב
 68. עופר כהן

  לא מבין למה אנשים קובעים ש:
  1) למכיבסטים אין על מה להשען חוץ מנצחונות והישגים- כאילו, זה שלב"ש יש את הנגב, להפועל את הפטיש והדבר והמגל, לבית"ר את המנורה והגזענות, לחיפה את "אנחנו לא תל אביב אז אנחנו יותר מגניבים" ולסכנין את "אנחנו קבוצה של המגזר אז בשם האפלייה המתקנת תקעו עלינו איזה אייטם למרות שבלי ישראלים היינו בליגה א צפון", אז למכבי יש להשען על זה שאנחנו החבר'ה העשירים מתל אביב שעושים הכל עם קלאסה.
  מה הבעיה? שלראות אנשים עם בטחון עצמי שמגדירים את עצמם בתור משהו שהוא לא "מסכן, מקופח, היפסטרי ולכן תקבלו אותנו" זה מקומם ופוגע באגו ובחוש הצדק המעוות זה בעייתי.
  גאד דאם איט, אני גאה בזה שהמועדון שלי לוקח על עצמו פרוקיטים שאפתניים ומנותקים, עושה הכל מסובך מבחינת כולם ופשוט מנקודות המבט של עצמו ושם פס על מה חושבים, זה המודל של רוב המצליחנים היו ואני שואב מזה השראה.

  2) בתקופות הרעות ירדו עליך, זה גם אם אתה לסטר, צ'לסי של עונה שעברה, ברסה/ריאל, אייקס או בנטון טרוויזיו. לאף קבוצה מסוימת של אנשים לא צריך להיות אכפת מזה, זו אותה גברת בשינוי אדרת. אז על השחצנים התל אביבים זה ממש קל כי כדורגל מושך אליו חסרי מודעות שבאים בענוותה של "צ'מע אחי כדורגל זה משחק שבא מהשכונה" שתל אביב עבורם היא גורם מדכא, וכל החרטא הלא קשורה בשיט למציאות מגיעה לכדורגל ושם יש מסיבה שלמה סביב העניין הזה.
  אין באמת סיבה להתרגש מזה, אחרי 4 עונות כמו שעברו עלינו- טוב שדברים עולים על פני השטח אחרת היינו משחקים עוד עונה עם ההרכב הטלוא הזה.

  3) אנשים רואים פרספטקיבה צרה- הצלחה של ב"ש זה הצלחה של הכדורגל פה, אם ב"ש זה המעדון להצעיד את הכדורגל קדימה- שיזכו בכל תואר אפשרי שמסייע להם לעשות כך, ושמכבי יעשו הכל כדי לזכות על אפם וחמתם כדי להוכיח אחרת.

  להגיב
  • רומן

   אתם לוזרים שמחפשים קיצורי דרך.
   החל הדקה ה60 רועדות לכם הברכיים כשאתם בפיגור.
   לא נשכח איך קיבלתם אז את ההגרלה ההיא עם הקבוצה המצחיקה משוויץ וקשנצב עמד מול שער ריק והחטיא רק כי הוא לבש צהוב, (באותה העונה שדני קורן נתן לכם 10 דקות תוספת זמן עד שהכנעתם את מאיר כהן שוקאנב נדמה לי).
   כסף ורעש קבוצה בלי נשמה אתם. איכס.

   להגיב
   • רומן

    *בפיגור=יתרון

    להגיב
    • הברך של יואב זיו

     אוי דוידוביץ אוי חחחחחח
     1,2,3,4,5,6 ודש מגילי לנדאו וקדוש חחחח

     להגיב
     • אורן השני

      ילד, נראה לי התבלבלת, פה זה לא One

      להגיב
     • רומן

      אתה סופר עד 6 במשחק אימון? עזוב משחק אימון, משחק שעשינו לכם בו תרגיל ופתחנו רגליים כדי שבוע אחרי זה להשחיל אותכם בגמר גביע..
      את החמישיה בקרית אליעזר לעולם לא תשכחו, איך באתם עם הפוזה והדאווין הרגיל שלכם לבירת הכדורגל.. מה שברקו והחבר'ה עוד לכם..
      זה pg18

      להגיב
   • עופר כהן

    איך משהו ב-4 שנים האחרונות גרם לך לחשוב שמשהו במכבי מחפש איזשהו קיצור דרך?
    כי נראה לי שלא…

    להגיב
    • רומן

     להביא דוד עשיר במיוחד אמריקה שלא יודע מה זה נבדל, להביא את קרויף, צוות מחול, לשפוך מיליונים על גבי מיליונים על כל הישראלים הטובים(ולייבש שחקן כמו ברק יצחקי כתוצאה מזה, רק על זה מגיע לכם שישנאו אתכם, שאתם מונעים מאוהדי כדורגל ליהנות משחקן כזה).
     זה לא מעניין ככה.. תגדלו שחקנים , תביא שחקנים צעירים מקבוצות אחרות, תיצרו זהות.

     להגיב
 69. נדב

  גיבוב של שטויות.

  להגיב
 70. אריאל

  אינני בוכה אף פעם
  אינני תינוק בכיין.
  אז למה אמא ?
  למה ?
  זולגות הדמעות מעצמן

  כל הטור מתאר בכי של הפועל באר שבע מדמעות של אוהד מכבי תל אביב , לך תקנה מראה ותראה את עצמך , לך קיבינימט כי נמאס מהדמעות שלך , לא לקחתם עונה שעברה שום תואר לא רק כי באר שבע קבוצה גדולה , לא לקחתם תואר כי החלה דעיכה , הפסדתם את הגביע בשביל כוכב עבר מזדקן שגומר לעצמו את הקריירה, עשיתם לחיפה רק טוב התפנה להם מלא מקום בחדר הלבשה , עכשיו יש מלא מקום לאגו של אלירן עטר.
  אין נשמה בקבוצה שלכם אתם עכברים מסריחים שלא יודעים להפסיק בכבוד ובחצי עונה לא טובה בורחים חזרה למגדל המחומם שאתם גרים בו . טיפה קשה אז לא באים למשחקים
  בקיצור שתלכו בדרך של הפועל תל אביב אמן ושגולדהר יבין שזה עסק מסריח וינטוש אתכם בחוף של תל ברוך כמו זונה בלי שיניים . איך הגורל צחק לכם בפנים פאק אוף תל אביב

  להגיב
 71. חיים שישב

  …מעיר של פיפי בדרך לאוטובוס לבסיס ביום ראשון הפכת ל"בירת הסייבר" עם פחות מ-30 חברות הייטק בזמן שרק במערב הרצליה יש יותר מ-130 ופשוט קוראים לה הרצליה, גג פיתוח…
  ענק

  להגיב

מה דעתך?