25th-hour

מכביסט שרצה להישאר אנונימי העביר לי את הטקסט הבא. אני רק מצטער שלא אני כתבתי אותו. קריאה נעימה

*

לכי תזדייני באר שבע.

לכי תזדייני באר שבע על רגשות הקיפוח, על קלישאות ה-40 שנה, על ניכוס בן גוריון, על הפרחת השממה, המדבר, הספינה שלו, המלכה שלו.

לכי תזדייני על הפיכתך למאמי הלאומית. זאת שכולם אוהבים. זאת שכולם שמחים בשמחתה. זאת שבאמת מפרגנים לה. זאת שמייצגת את ישראל ולא רק את הפועל.

לכי תזדייני על הפיכת הבכיינות לדרך חיים. על אליניב ברדה, מאור בוזגלו ושיר צדק. על בכיינות בכל צעד, בכל בעיטה, בכל מסירה, בכל צלילה.

לכי תזדייני על "הפרויקט הישראלי" שעושה בית ספר להתנשאות של ג'ורדי ומיטש. על חמישה זרים בכל הרכב, על אפס שחקני בית בסגל במשחקים באירופה, על אליניב ברדה שהפך לעלה התאנה הראשון בהיסטוריה שיודע גם לבכות. עלה תאנה עם שבוע שיער רע.

לכי תזדייני באר שבע על הג'נרל מנג'ר/סוכן שעושה עסקים רק עם מועדון אחד. על מנהל קבוצה שפרש אחרי שלא שיחק שנתיים ולא ניהל אפילו קיוסק. על סקאוט שהוא בכלל אוהד. על קונספט שאם הוא נכשל אומרים שהוא התגשמות החאפריות הישראלית.

לכי תזדייני על האצטדיון שבנית ב-200 מיליון שקל מכספי ציבור. שקראת לו על שם איש שעדיין חי כמה דקות מהעיר ושפכת 145 מיליון שקל כספי מסים ישירים של תושבי העיר שיכלו ללכת על תשתיות, בריאות וחינוך לא להתבכיין.

לכי תזדייני על "אשליית הצניעות". על לוק הסינדרלה המשקר. על עשרות המיליונים שנשפכו על כל השחקנים הישראלים הכי בכירים שמכבי תל אביב לא רצתה. על אפס הכנסות, על מינוי במחיר חופשי חודשי משולב. על "הר געש" מחוזק בשירי עידוד מהרמקולים.

לכי תזדייני על השש-בש התמידי בחדר השופטים, גם אם הוא נשמר בגדר קונספט רעיוני. על הפנדל שאת מקבלת עוד לפני הירידה לשדרות רגר. על ג'ון אוגו שסוגר כאן שלוש שנים עם כרטיס אדום אחד. וגם אותו ריינשרייבר שלף. כן, אותו ריינשרייבר מהדייט עם ערן.

לכי תזדייני באר שבע יחד עם האוהדים חסרי המודעות. על זה שאחרי שנה אחת הם כבר הפכו לשבעים. שלא מבינים שצריך ליהנות מהדריסה בינואר ולא רק מהבמות עם צביקה הדר במאי. שמעתיקים שירים מטורנירים בינלאומיים. שהוציאו מהארון חצי מהסלבס של ערוץ שתיים. שרק הם זה מרגש. שכל אחד מהם זוכר איפה הוא היה באליפות ההיא של שלום אביטן בווסרמיל, גם אם הוא הרגע התגייס.

לכי תזדייני באר שבע שאת חיה בפרק של זגורי אימפריה. שעמה יעמיק זאת דרך חיים. שגמלים וסובארו אימפרזה גנובה הם כלי תחבורה לגיטימיים.

לכי תזדייני באר שבע שפתאום חצי מדינה אוהדת אותך. פתאום נזכרו שגדלו בעיר, למדו בבן גוריון, התאשפזו בסורוקה, היו פעם בתחנה המרכזית בדרך לבסיס בטירונות.

לכי תזדייני באר שבע שמעיר של פיפי בדרך לאוטובוס לבסיס ביום ראשון הפכת ל"בירת הסייבר" עם פחות מ-30 חברות הייטק בזמן שרק במערב הרצליה יש יותר מ-130 ופשוט קוראים לה הרצליה, גג פיתוח.

לכי תזדייני באר שבע על ראש העיר שלך שנזכר שהוא אוהב כדורגל כשהבין שזאת דרך להשיג אחוזי תמיכה שאפילו חאפז אל-אסד לא יכל לחלום עליהם. ועל הדרך גם שכח שהוא היה פעם סמולן שנפגש עם יאסר ערפאת בעזה כדי לקדם את השלום. שלום יש רק בקלפי. ובתעודת הזהות של הסקורר ההוא מלפני 40 שנה.

לכי תזדייני באר שבע שקבוצות איכשהו עדיין משחקות מולך פתוח. שכמו שאומרת הקלישאה על משחק ליגה בהיכל, שזה המשחק הכי קל שיש כי משם אפשר רק להרוויח. שלא יקרה כלום אחרי הפסדים מולך. מאמנים מפוטרים אחרי הפסדים למכבי, אצלך זה לא היה קורה.

לכי תזדייני באר שבע על מאמן שאם דודו טופז היה חי הוא היה אומר שזה מביך כמה שהוא שחצן. ש-90% ממנו מלא בעצמו, וב-10% הנותרים דחפו ג'ל. שמבלבל את השחקנים שלו עם מעוין שהופך ליהלום שהופך ל-4-5-8 אלסטי. הוא עוד יגמור כמאמן נבחרת ואז יחזור לגודלו הטבעי. לא רגע לפני 2028, סוף פקיעת החוזה. לא אצל אלונה, אצל דודו.

לכי תזדייני באר שבע על זה שאת לא מתביישת להחנות אורחת גמלים ברחבה במשחקי עונה, לגנוב ניצחון ולא לקבל על זה בראש. עד היום מדברים על הגניבה של זהבי במשחק בטדי בעונה שעברה. בשלושת המשחקים האחרונים בין הקבוצות שיחקת כמו רעננה. עמיחי לא יגיד כלום על זה.

לכי תזדייני באר שבע על מה שעשית לעמיחי. על שהפכת אותו משדר מעצבן שאוהב כדורגל צרפתי לשדר מעצבן שרואה כדורגל במדבר ומשדר אותו כאילו הוא רואה את הענף לראשונה בחייו. גם על זה שהפכת את מוטי איוניר לממטרת קלישאות, אבל לו קצת מגיע.

לכי תזדייני באר שבע על זה שגם כשאנחנו מתייאשים ומשלימים עם העונה הפיננסית את פתאום מפסידה לרעננה, כאילו כדי להפוך את זה למעניין, רק כדי לסובב את הסכין עוד קצת.

לכי תזדייני.

בריינדד
לפטר מאמן או לא לפטר מאמן