לא נמאס לנו לשמוע על זה כבר? לי בטח שנמאס, אני מהמר שגם לכם. בגלל זה ה"לנו". די נו, כמה אפשר. אלה קיללו, אלה ירקו, אלה זרקו, אלה ביישו, אלה התנהגו כמו בהמות. חלאס.

אני מניח שיש עדיין אנשים שחושבים שהדיווחים והידיעות והצקצוקים והזעזוע והאיומים והשיימינג בכל מקום יצליחו למגר את התופעות הללו, שהדברים האלה יצליחו לחנך את הקהל, כל קהל. של כל הקבוצות. אז בשביל הפנטזיונרים האלה, אני אכתוב כאן שני דברים:

1. כל הדיווחים בתקשורת, כל הפרויקטים וכל המעקב אחרי האלימות במגרשים, מטרתם למשוך עוד קליקים ורייטינג. העורכים יודעים היטב שהידיעות האלה שוות המון חשיפה. אין באף דיווח, בין אם זה ברשת, בטלוויזיה, ברדיו או בעיתון, שום רצון או כוונה כנה להגביל או למגר את התופעה הזו בעתיד.

2. הדיווחים האלה רק מגבירים את הרצון של האוהדים להתנהג כפי שהם מתנהגים. החשיפה הזו שהם מקבלים היא למעשה המטרה של האוהדים האלה. כן, כנראה שהם רוצים בין היתר גם לעצבן את מי שהם תוקפים, אבל המטרה האמיתית היא לנסות לזעזע ולעצבן את הצופים\מאזינים\קוראים שבבית. החשיפה שהם מקבלים, ובעיקר הצקצוקים של האנשים הנורמטיביים שמביטים בתדהמה על הבהמתיות הזו, מהווים את הדלק שגורם להם להמשיך.

אבל כבר החלטנו שנמאס לנו, לא? אז מה בכל זאת נעשה? ובכן, יש כמה אופציות.

אופציה א': לא לעשות כלום

תתפלאו, זו האופציה החביבה על גברים (שמהווים את רוב אוהדי הספורט בישראל), בייחוד גברים נשואים. לא לעשות כלום. אבל בניגוד לבית מוזנח שדורש לפעמים קצת עבודה, תחזוקה ותיקונים, המצב הנוכחי אשכרא מעצבן ומפריע לי. אני מעדיף שמישהו כן יפעל כדי להפסיק את התופעות הללו כדי שלא נצטרך לשמוע עליהן יותר.

אופציה ב': שהאוהדים יפסיקו להתנהג ככה

חחחחחחחחחחחח.

אופציה ג': שהתקשורת תפסיק לסקר את זה

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.

אופציה ד': למזער אינטראקציה וחיכוך בין מחנות

הנה, עכשיו אנחנו מתקדמים. תראו, אופציה ב' ו-ג' לעולם לא יקרו. אז אם אנחנו לא רוצים לשמוע על התקריות האלימות האלה יותר, או לפחות למזער אותן, בוא נעשה את המרב כדי למנוע את המצבים האלה מלכתחילה. בוא נתחיל להתנהג כמו מדינות אחרות באירופה.

אתה אוהד בית"ר? יופי, מצוין, כל הכבוד, אבל אסור לך להגיע לדוחא יותר עד להודעה חדשה. ואם אתה אוהד סכנין, יופי, מצוין, כל הכבוד, אבל אני מצטער, אתה לא מגיע לטדי. אין יותר קהל חוץ במשחקים האלה בין שתי הקבוצות עד להודעה חדשה. עד שאופציה ב' כאן למעלה תהיה ריאלית. ואם היא לא תהיה, אז פשוט נמשיך עם אופציה ד'.

אותו הדבר לגבי הדרבי התל אביבי בכדורגל, ולמעשה כל משחק "טעון" שבו אי אפשר לסמוך על הקהלים של שתי קבוצות להתנהג כמו בני אדם נורמטיביים (ולאלה שלא יודעים להבחין: זריקת חפצים, יריקות, גזענות, וגם קללות זה לא נורמטיבי). אתם סיימתם, אין יותר קהל חוץ במשחקים האלה, הקהל הביתי הרגע "זכה" בעוד שער לאכלס באצטדיון.

ואם אתם חושבים שאני מכוון רק לכדורגל, אתם טועים לגמרי. אין צורך שאוהדי הפועל ת"א והפועל ירושלים יגיעו יותר להיכל מנורה, אתם לא רצויים. לא צריך משטרה, אבטחה, הפרדה, גדרות, ניילונים או פינוי שערים מתחתכם. פשוט לא תוכלו להגיע יותר. וזה הדדי, אוהדי מכבי לא יגיעו יותר לארנה או לדרייבאין. שלום ולא להתראות.

כן, אני יודע, החלק הגדול של האוהדים הוא נורמטיבי, אני אפילו מכיר אוהדי הפועל כאלה, הרי "זה רק קומץ" קטן של חוליגנים שהורס לשאר. והקומץ הזה קיים אצל אוהדי מכבי, הפועל, בית"ר, חיפה, סכנין ובני יהודה. אז… אז מה? אז כן, הקומץ הזה הורס לשאר, והרוב הנורמטיבי יצטרך להיענש הפעם. הם יראו את המשחק בטלוויזיה. אני מבטיח לכם שהעולם לא יתפוצץ לתוך עצמו אם אתה אוהד מכבי\הפועל ותראה את הדרבי בטלוויזיה.

רגע, אני עוד לא סיימתי.

קוראים לך רגב פנאן ואתה עובד עבור מכבי ת"א? יופי, אל תגיע לדרייבאין יותר למשחקים מול הפועל ת"א. אני מניח שיש למכבי יותר ממאמן כושר אחד בקבוצה, אז הוא יהיה זה שיעבוד בדרבי אחרי שיקבל מרגב הנחיות מפורטות מה לעשות לפני, במהלך ואחרי המשחק.

ברצינות רגב, בשביל מה לך לעבור עוד ערבים כאלה, הרי הסטטוס שלך בפייסבוק, הגיוני ואמוציונלי ככל שיהיה, לא ימנע את ההתנהגות הזו של אוהדי הפועל במשחק הבא, אז פשוט אל תבוא. ככה אנחנו לא נצטרך לשמוע אותם, ולא נצטרך לשמוע את מקהלת הצדקנים שתבוא אחר כך. בעיה נפתרה. או סוג של.

אגב, אותו הדבר לגבי הדון מזרחי. די שמעון, פשוט תפסיק להגיע לדרייבאין. נמאס לי לשמוע את הקריאות שתתאבד כבר כמו שנמאס לי לשמוע את הדיווחים על זה אחרי המשחק. ייתכן שהם עדיין ימשיכו לצעוק את זה אם לא תהיה, אבל זה פתאום יראה הרבה פחות הגיוני והרבה יותר מטופש.

ולגבי העובדה שהדברים האלה קורים גם במשחקי דרבי בהיכל מנורה, הרי כבר סיכמנו מעלה שאוהדי הפועל לא יגיעו אליהם. אז הנה, ווין-ווין. מזרחי את פנאן ג'וניור לא יצטרכו לפגוש יותר את אוהדי הפועל, ולהפך. בעיה נפתרה. או סוג של.

ולקהל הקוראים הנאמן שלי כאן, אנא מכם, תעשו טובה ותחסכו מכולנו את השטות "אתה נותן לאוהדים האלימים לנצח". נו טוב, אם זה מה שבא לכם, תגדירו את אופציה ד' כניצחון שלהם. מה זה ניצחון, תבוסה משפילה. בסופו של דבר, אנחנו נוגדר כמנצחים. שהרי אנחנו סופסוף נזכה לשקט מדיווחים ציניים שמצקצקים על האלימות, לא נצטרך לקרוא יותר סטטוסים צדקניים, לא נצטרך לנענע ראשנו באכזבה מזויפת.

רק דמיינו עולם שבו לא יהיו יותר כתבות ב"חדשות הספורט" על האלימות ב*השלם כאן את המשחק*. דמיינו עולם שבו לא יהיו יותר פרויקטים מיוחדים למיגור האלימות במגרשים. דמיינו עולם ללא ועדות בכנסת עם ח"כים שמעולם לא היו באצטדיון מנסים לחנך קהל. דמיינו עולם לא הטפות מוסר של עיתונאים\אוהדים על אוהדים אחרים. פאק, זה עולם כל כך יפה שאני רוצה להלחין את הפסקה הזו ולתת לג'ון לנון לשיר אותה.

ולסיום, אם אתם תוהים איפה יעבור הגבול, ומי יחליט לאיזה קהלים הדדיים אסור להגיע יותר למשחקי חוץ מול הקבוצה השנייה, מתי הקו נחצה והקללות וההתנהגות הפכו בהמתיות מדי, אני ממנה בזאת את עצמי לאחראי הפרדת קהלים מטעם מנהלת הליגה (בכדורגל וכדורסל). אני אהיה זה שיחליט מתי תחול הפרדה ומתי היא תוכל להסתיים. אני בן אדם די הגיוני ומרגיש מוכן לתפקיד.

אז בתור האחראי להפרדת קהלים, אני מודיע בזאת לקהלים האלימים, שכאשר תדעו איך להתנהג, תקבלו את הצעצועים שלכם חזרה. עד אז, שבו בבית. כלומר, במשחקי החוץ כמובן. כן, גם אתה רגב.

תודה לך הפועל
אל תקחו לנו את האלימות