הרעיון גוסס

אחרוני הנשאים מידללים ומכבי ת"א מגיעה לאזור מסוכן

*התמונה מסרטון של הערוץ הרשמי של מכבי ת"א ב-Youtube

מעבר להיותה קבוצה מצליחה, אחת הקבוצות המצליחות בתולדות הספורט העולמי, מעבר להיותה מועדון כדורסל, המועדון השנוא בישראל בפער אדיר, מעבר להיותה מערכת מקצוענית משומנת, אחת המערכות המקצועניות הלחוצות ביותר שיש, מכבי ת״א היא רעיון.

יסלח לי אבי כהן ז״ל, אבל אני לא מתכוון לרעיון של ״להיות הכי גדול, הכי יפה, הכי מצליח״. זה אחלה סלוגן והכל, טוב בשביל המורל, נחמד לאוהדים, אבל זה לא הרעיון המרכזי שמנחה ומוביל את מועדון הכדורסל הצהוב-כחול.

מכבי ת״א כדורסל זה הרעיון שאסור להפסיד אף משחק. זה הרעיון של לדרוס, לרמוס ולקצוץ, ולעשות את זה בלי רחמים, בלי להסתכל על זהות היריבה. מכבי ת"א זה הרעיון של אם זה 10, תעשו את זה 20, ואם זה 20, תעשה את זה 30. מכבי ת"א זה הרעיון של לקפוץ על שולחן השופטים ב-40 הפרש מול מגדל העמק. זה הרעיון של הכל בשביל הניצחון, של כל האמצעים כשרים (גם פיצה פפרוני). זה הרעיון שספורטיביות זה דבר נחמד, כשאפשר וזה מתיישר עם השאר.

בסרט Inception (״התחלה״), דיקפריו ממשיל ״רעיון״ לווירוס, משהו מדבק ועמיד. ומסוכן. הווירוס, או הרעיון, של מכבי ת״א, שמסוכן בעיקר לקבוצות האחרות, נישא בקרב אנשים במועדון מ-1969 במאה הקודמת. המקרה המקורי, הנשא המאובחן הראשון של הוירוס הזה הוא כמובן שמעון מזרחי.

מזרחי נושא את הרעיון ומדביק אחרים למעלה מ-45 שנה. ארבעה עשורים וחצי שהוא מעביר את הרעיון הזה לדמויות שונות שמגיעות למועדון והם עצמם הופכים לנשאים ומעבירים את זה הלאה, והלאה, והלאה. שחקנים, מאמנים, מנהלים, אנשי משק, בעלים וגם אוהדים ומקורבים לקבוצה. כולם ״חולים״ ברעיון הזה. יש כאלה שלא מצליחים להיפטר ממנו גם הרבה אחרי שהם עוזבים את המועדון. למעשה, הם לעולם לא עוזבים.

מכבי ת״א מודל 2017/18 זה התוצאה של מועדון שאין מי שישא את הרעיון הזה יותר. לעזאזל, יש לנו כאן מועדון ״בריא״.

12 שחקנים חדשים הגיעו בקיץ בניסיון לבצע חריש עמוק עקב הכישלונות של השנים האחרונות. שזה בסדר, סוג של, ומובן, סוג של, אבל זה גם 12 שחקנים שנקיים לגמרי מהרעיון שהוא מכבי ת״א. כן, וזה כולל גם אלכס טיוס שמעולם לא נשא אותו (אולי יש לו חיסון טבעי). גיא פניני ודווין סמית׳ לדוגמא היו נשאים שבמהלכים מכוונים של ההנהלה לא המשיכו השנה.

זה לא עוזר כשהנשא המקורי הורחק על ידי התקשורת מספסל הקבוצה באופן מיותר לגמרי, והיחידים שנותרו מאחורי הקווים שיכולים להחשב כנשאים הם שני עוזרי המאמנים, וגם זה תחת ״אולי״.

אז מה בדיוק נשאר לנו כאן?

ובכן, נשארה לנו קבוצה של שחקנים שמפסידים לנס ציונה בבית. ומפסידים דרבי בבית. ומפסידים גביע בבית. נשארה לנו קבוצה נטולת השראה, נטולת קו מנחה שמייחד אותה. למעשה, ברעיון אולי מוצדק בקיץ האחרון, וויצ׳יץ׳ הרכיב קבוצה רגילה.

רוג׳ר באניסטר והעולם אותו ברא
טוב נו, זה ברור שזה מסי

60 Comments

אלי 5 במרץ 2018

הקבוצה הזאת (של 40 אליפויות רצופות, ומה זה אומר עלינו כמדינת ספורט) כבר גמורה, היא רק לא יודעת את זה עדיין.

Ollie Williams 5 במרץ 2018

כמו בכל דבר במדינה – ערכים, חוק, מנהל תקין ובעצם כל דבר נדחק הצידה לטובת הזקפה הלאומית.

אלי 5 במרץ 2018

תחשוב על הנזק המצטבר. נניח תסתכל על 40 אליפויות כמשאב לאומי שאמור להתחלק בין כל אוהדי הספורט (בעיקר הילדים שבניהם). זה פשוט הלך לאיבוד כי אוהדי מכבי אחרי 3 אליפויות כבר לא התרגשו (למרות מה שאמרו) והאחרים לא נהנו מזה בכלל – Down the drain.

אורן השני 5 במרץ 2018

משאב לאומי שצריך להתחלק? די עם השטויות האלה. ואני בכלל לא אוהד מכבי ת"א

אלי 5 במרץ 2018

אם אתה לא אוהד מכבי אז הסיכוי שחווית אליפות כדורסל משנת 1970 עד שנת 2010 הוא קטן עד לא קיים. אם בכול זאת כן (כדורגל אולי) אז אתה בטח זוכר את האליפות הראשונה. חויה שנשארת לכל החיים במיוחד כשאתה צעיר, אבל לא רק.
אז יש ילדים שלא חוו אליפות של קבוצתם האהובה כול חייהם, ואחרים שחווים את זה 40 שנים רצופות אבל בפועל לא חווים כלום. לזה אני קורא משאב מבוזבז.

Ollie Williams 5 במרץ 2018

ובהתחלה זה לא הפריע לאף אחד…כי התחלנו להרביץ תורה בגויים. ופתאום צסק"א ארלה אותה ואנחנו במפה, ואז אלפים קופצים למים בכיכר מלכי ישראל….אני בטוח שהותיקים פה יוכלו לאשר את זה שהרוב הגדול בארץ העדיפו שמכבי תיקח את אליפות אירופה, האיבה בין אוהדים ורמות השמחה לאיד אז לא היו ברמה של ימינו.

הזקפה הלאומית של 'הראינו לגויים' הייתה משאב לאו י הרבה יותר שווה. מניח שכשהבינו את המימדים של התופעה היה קצת מאוחר מדי.

אורן השני 5 במרץ 2018

באתי לכתוב תגובה ארוכה אבל אני אסתפק בזה שאליפות היא לא משאב או צדקה שמחלקים לכולם, אליפות צריך לקחת. גם אתה קובע לאוהדים שהם לא מתרגשים, נניח.. זו הבעיה? בשבילי הבעיה שכל הליגה הזו כבר לא מרגשת, כן אליפות או לא. ככה שהמשאב הזה לא מבוזבז, הוא די מיותר.

אל תיתפס לזה כי זו לא הפואנטה אבל בוא נדבר עליי בתור דוגמה לא מייצגת. אני חושב שהבעיה העיקרית בלהתרגש ממשהו בכדורסל הישראלי כיום היא שזו ליגת אמריקה ג' לכן בשנים האחרונות אותי זה כבר הפסיק לעניין. אני אוהד חיפה שבעבר היה הולך לרוב משחקי הבית, מתישהו הפסקתי כשלא היה עם מה להזדהות יותר וגם כשכבר זכתה באליפות לפני 5 שנים ראיתי בטלוויזיה, שמחתי אבל זה לא כזה ריגש אותי. אולי עבור האוהדים ה"אמיתיים" יותר ממני זו הייתה חוויה בלתי נשכחת.

אלי 6 במרץ 2018

ההבדל בין אליפות כמשאב לבין אליפות כמשאב צדקה מזכיר את ההבדל בין קפיטליזם לבין קפיטליזם חזירי. כרגולטור אתה צריך לדאוג לתנאים שישמרו תחרות הוגנת, אחרת הכול מרקיב. בסופו של דבר עוגת הכדורסל בארץ היא סופית, תמיד היתה. אם אתה אוכל אותה כולך ולא משאיר כלום לאחרים, אתה ממוטט את כולם ולבסוף גם את המערכת התומכת. את זה הבינו גם ב NBA הליגה הקפיטליסטית בעולם. אני, כאוהד כדורסל כבר שרוף – זה היה יותר מדי כאב לב על פני יותר מדי שנים. אבל אני חושד שכשמכבי ואוהדיהם חולמים על התאוששות וחזרה הם רוצים לחזור למה שהיה (היינו שליטה מוחלטת), אחרי הכול זה מה שמשך אותם מלכתחילה. וגם צריך להבין שלא מדובר רק בספורט. כדי להגיע ל 40 שנות אליפות רצופות צריך לעשות הרבה דברים רעים בדרך. ומה אם יתברר (ויתברר!) שאותם אנשים המובילים במכבי עשו מעשים בסגנון לאנס ארמסטרונג גם ביורוליג.

ישי 5 במרץ 2018

זו לא פעם ראשונה שמפסידים לנס ציונה, אתה יודע. פשוט הזכרת לי את ההפסד ההוא….
בכל אופן, לא נראה לי שהעניין קשור להחלפת השחקנים, אלא לשינוי בהנהלה. שימון כבר לא הצליח לנווט יותר את מכבי והניהול עבר לידיים שפויות יותר, למישהו שכנראה יש לו חיסון כבר מהרחם של אמא נגד הווירוס של אבא.

איתמר 5 במרץ 2018

תאשים את דיוויד פדרמן.
הוא הראשון שהעז לומר (כבר ביוני 2002) ש״אני לא רואה אסון וזה לא יהיה ט' באב אם נפסיד משחק בליגה״.
הרעיון המקורי הזה הוטמע היטב במכבי של השנים האחרונות.

Srtest - ארטסט 5 במרץ 2018

מה שאתה בעצם אומר שאתם לא מועדון ספורט. שזה בעצם גם מה שאני אומר.

Ollie Williams 5 במרץ 2018

יש פה שילוב של הרבה גורמים.
הדחיקה של מזרחי משמעותית מאוד מבחינת אופי המועדון, אולי אפילו קריטית.

אבל בסוף בלי קשר אליו יש גם תהליכים חיצוניים.
למכבי אין יותר יומרות. היורוליג מת, מועדון סגור שרובו נובורישיות חסרות מסורת (וקהל). כל כשרון גדול טס לנ.ב.א. למכבי אין סיכוי לשמור על המשכיות בסגל, בטח לא עם הכוכבים.
הליגה מתה. היורוליג משוריין והפיינל פור מגוחך ועיקרו את כל המשמעות המעשית של תואר האליפות בשביל מועדון כמו מכבי. אז בשביל מה להתאבד עליו כמו פעם?
ובסוף אפשר לספור על יד אחת את כמות הכדורסלנים הישראליים הראויים….ולראיה התוצאות המזהירות של הנבחרת לאחרונה.

תוסיף על זה התפכחות הרבה יותר חזקה ב 15 השנים האחרונות למול כל המהלכים העקומים (וואחד אנדרסטייטמנט לחלק מהמהלכים האלה) שמכבי עשתה, והרי התוצאה.

גיא 5 במרץ 2018

תפסיקו להסתכל על ההיסטוריה ותפנימו – מכבי זאת עוד קבוצה בליגה הישראלית.
קבוצה עם תקציב גדול בהרבה משאר הליגה אבל עוד קבוצה וכשבאים לעבודה בלי חשק אז ככה זה נראה.

הבעיה זאת התקשורת שממשיכה להתייחס אליה כקבוצה של המדינה – מונח שהתקשורת עצמה יצרה.

וכמובן אוהדי שאר הקבוצות שהשנאה (שוב, בגלל ההיסטוריה) גורמת להם לחגוג בכל הפסד כזה או אחר. מזכירים לי את המזרחים שלא שוכחים למפלגת העבודה את הקיפוח בשנות ה-50 וה-60, גם חצי יובל אחרי…

וחוץ מזה, די להתרגש מכל הפסד. מישהו זוכר כמה הפסדים היו להפועל ירושלים בשנה שעברה ואיך הם הסריחו את הפרקט? זוכרים שהם היו אלופים בסוף (לצערי ותודות לשיטה דפוקה)

מתן גילור 5 במרץ 2018

ירושלים הגיעו לפיינלפור כקבוצה עם המאזן הטוב ביותר. דווקא פה לא הייתי מייחס את זה לשיטה. לכאורה, בסדרות, היתה לה ביתיות עד הסוף.

אורי 5 במרץ 2018

טוב, אז רישון לפני שנתיים

איציק 5 במרץ 2018

אני חושב שזה פשוט קשור בכך שלגוף שנקרא מכבי סל הגיע ווירוס מאד מתוחכם שניצל את היחלשותו של הווירוס המקורי. הווירוס הזה הוא וירוס של הרס עצמי. הוא כאילו נחמד, כאילו ידידותי, אך בשקט ועם קושי לזהותו, עד שזה נעשה מאוחר מידי, הוא הורס את כל המערכת התפקודית. כל עוד הווירוס שוכן בגוף, לא ניתן לשקם אותו אם בכלל יהיה ניתן גם אחרי שהווירוס יוצא. נראה לי שהגוף כל-כך נחלש שהסביבה כבר לא תאפשר לו לצבור את כוחו מחדש.

יואב 5 במרץ 2018

די קפריו טוען שרעיון שהוטמע, הוא הוירוס המסוכן והעמיד ביותר. זה נכון(וסרט נהדר).

א.ב 5 במרץ 2018

הבעיה בוירוס שהוא הרג את כל השחקנים הישראלים, וגרם לכך שהצליחו לשכנע את שאר הקבוצות והמנהלת שאין ולא יהיה שחקן ישראלי לעולם (אין תחליף לביבי לא יכול להיות) ולכן עדיף להשקיע רק בליגת מקומות עבודה לזרים דרג ז'.

תומרג 5 במרץ 2018

טל, מעניין אותי לדעת עם גם העיון של "לשחק כדורסל" זה "דבר נחמד כשאפשר וזה מסתדר עם כל השאר" כדבריך?

אם קבוצת הכדורסל של מועדון מכבי תל אביב הייתה יכולה להיות מוכרזת כמנצחת גם בלי לשחק, זה היה מספק את המכביזם הפלקאטי הזה שאתה כל כך מתנאה בו?

נלסון מנסה 6 במרץ 2018

אל תטריד את האוהד השרוף מקנדה עם שאלות קשות, גם ככה הוא כבר ביטל את ה"manui", ככה זה מכביזם אליבא דה טל בן יהודה, מותר לעשות הכל כדי לנצח, לרמות ולשקר, אבל אם תפסידו אז מבטלים את ה"manui" , שמעתי שבכדוריד יש סיכוי השנה לאליפות – הם המכביסטים האמיתיים.
אני באמת מתבאס בשביל אוהדי מכבי הרבים והטובים שאני מכיר, שהפרצוף שלהם בדה באזר הוא טל בן יהודה, שחצן מתנשא וגם כותב די בינוני.

יואח האדום 6 במרץ 2018

גם חכם וגם יש לך שם של אליל

בורדו פאפי 7 במרץ 2018

שכחת מעצבן ומרגיז. כי זה התחושה שאני חש יותר מכל כלפי המכביסט הזה. זה נובע בעיקר מהיותי אוהד הפועל מתוסכל. אבל, וזה אבל גדול, הוא לא כתב בינוני. רחוק מכך. הוא כותב יפה מאוד. ובעיקר, חי את הקטע הזה של אוהד מכבי עד הסוף. ובקיצור, אני נהנה לקרוא אותו כי הוא מרגיז וכי הוא גורם לי לקנא בו.

תומרג 7 במרץ 2018

מסכים, טב"י כותב מצוין
עם זאת, התחושה שלי – כמעט כל פעם שאני קורא אותו – היא שהמרחק בינו לביני בכל מה שקשור לתפיסת הספורט, האהדה, היחס לקבוצה וכו, הוא עצום.
אני פשוט לא יכול להתחבר לתפיסות האלה שלו. לרוב אני סתם מושך בכתפיים בתסכול של חוסר הבנה. לפעמים אני לא מתאפק ומקשה קושיות.

יואב 7 במרץ 2018

אני חושב שטל מקצין בכוונה כדי לשרטט את הניגוד הבולט בין הצד שלו (מכבי) לשאר העולם. לפי התגובות שהוא מעורר- הוא עושה את זה מעולה.

גיל שלי 5 במרץ 2018

טל, הקבוצה הנוכחית היא התוצאה המתבקשת של הוירוס. כשהנצחון בכל משחק בכל האמצעים הוא המטרה, אתה אוכל את הענף בזמן שאתה יושב עליו. הסיבה שמכבי לא שווה יותר מהתקציב שלה היא בדיוק התוצאה של הניצחון הוא חזות הכל, הענף נשבר, והקבוצה צונחת.

טל בן יהודה 5 במרץ 2018

זה לא ממש הפריע לה במשך 40 שנה. פתאום כן?

גיל שלי 5 במרץ 2018

זה תהליך, הענף נאכל ונאכל, אז לשאלתך, היו ב40 השנה האלה תקופות גרועות כמעט באותה מידה, אבל ככל שאכלת את הענף יותר, הבטחת לעצמך את הנפילה למקום אליו הקבוצה נופלת היום. אגב, לדעתי הנפילה ממש לא הגיעה אל סופה, היא תגיע לסוף רק כשיפרדו ממנה כל הבעלים הנוכחיים שלה כיום

יואב 5 במרץ 2018

אני מעריך שזאת תיהיה התקומה.

ישי 5 במרץ 2018

זו תיאוריה שממילא תוכל לסובב איך שתרצה.
לכל מועדון יש עליות וירידות, ואז אפשר לטעון שבעצם אותו גורם גרם גם לעלייה וגם לירידה ושזה תהליך וכו' וכו'. וכמובן שאפשר לתלות את זה בכל גורם לפי מה שבא לי לבחור. זה יכול להיות חתירה מוגזמת לניצחון, או חתירה בלתי מספקת לניצחון, או ניסיון לאיזון שבאמת עבד אבל כשהוא הופר אז הכל הלך, ואני יכול להמציא עוד מיליון תיאוריות כאלה בשקל וחצי. זה סוג של בולשיט של קוראות בקפה, מתקשרים וכאלה.
כשלמישהו יש תיאוריה שנותנת חיזוי אמיתי, אפשר להעמיד אותה למבחן. לדוגמה, אם מישהו היה אומר בשנה שעברה שמכבי השנה תפשוט את הרגל, או שהיא תהיה כל כך קרובה לזה עד שזה יהיה הסיפור הספורטיבי הכי הגדול של השנה, אז היה אפשר להעמיד את התיאוריה שלו למבחן.

מאשקה 6 במרץ 2018

בדיוק כך, תודה גיל על הניתוח שלך את המציאות של מכבי ת"א בכמה מילים

איציק 6 במרץ 2018

כתבתי כמה פעמים שאימפריות לא מתרסקות ברעש אדיר, אלה לרוב באיושה שקטה. הן לא נופלות בגלל אימפריה אחרת שמפילה אותן אלה בגלל כל מיני מתרדים קטנים שלא מייחסים להם חשיבות עד שזה מאוחר. והכי הרבה, האימפריות נופלות מבפנים, כי השלטון נעשה מסואב, חושב שהוא יודע הכל ומגיב לאט לשינוים. לא מייחס חשיבות לכל מיני ניצחונות קטנים של גורמי חוץ זניחים. אז מכבי התחילה ליפול עם ההשתלטות של פדרמן ורקנטי על העניינים, הזחיחות שלהם שלהפסיד לפעמים ואפילו להפסיד אליפות זה לא נורא. ההרגשה שזה צעצוע שניתן לתת לבנים לשחק בו. הוויתורים לשאר הקבוצות במנהלת. כל זה נראה דברים קטנים, אבל במצטבר, לאט ובטוח זה הפיל את המועדון. בהתחלה זה לא הורגש, אך כשהורגש היה מאוחר מדי.

צור שפי 5 במרץ 2018

הרעיון שהמטרה מקדשת את כל האמצעים (דגש על כל) היה נפסד מתחילתו ורק בגלל קידוש ההצלחה אצלנו הוא זכה לתוחלת חיים כל כך ארוכה. אפשר להשוות את זה להטרדות מיניות, פעם זה היה מקובל, זה היה דרכו של עולם, בהוליבוד, בצבא, באקדמיה, ובמוקדי היררכיה אחרים. לא עוד.

גיל שלי 5 במרץ 2018

מסכים לגמרי צור

גדי 5 במרץ 2018

אחת הקבוצות המצליחות בתולדות הספורט העולמי?
כבוד!

יואב 5 במרץ 2018

לקחנו כל מה שאפשר לקחת. כמו התקף בולמיה. זה בהחלט מספק לשלושה גילגולים הבאים. השינוי יהיה חייב לבוא מלמעלה. אני מעריך שזה עניין של לא הרבה זמן.

אלי 5 במרץ 2018

וואחד התקף בולמיה.
קשה לי להאמין שיוצאים מזה כל כך מהר כמו שלא יוצאים טוב מאנורקסיה ממושכת, ראה הפועל ת"א כדורסל.

יואב 5 במרץ 2018

כמו שציינתי- יש את הזכרונות. יקח זמן לייצר רעב אמיתי ומכבי כרגע מתקשה בלייצר רעב מלאכותי. זה ליד, זה קרוב, זה בכאילו.

אדם 5 במרץ 2018

יואב, אני חושב שיש לך טעות מהותית. כל עוד קיים השיריון אין כל דרך שאוהד מכבי שחי היום יתרגש מאליפות בישראל ואת הסיטואציה הזו מכבי יצרה בעצמה. דפקתם את דור העתיד שלכם.

יואב 5 במרץ 2018

אני מאד אשמח מאליפות.
ואליפות יבשתית אחת נעימה לי לגוף ולנפש לבערך עשור. לא משהו שאני יכול ממש להסביר. אז 6 כאלה? איך אפשר להתרגש ממשהו אחר? אלו הפורפורציות של המועדון הזה, שנקבעו כבר באיזור שנות השמונים.

אדם 5 במרץ 2018

לא דיברתי עליך, דיברתי על הילדים שלך (או הדור שאחריהם). להם אין כל ערך לאליפות בארץ ועכשיו במתכונת של היורוליג גם שם לא הייתי מעריך את הסיכוי שלכם יותר מידי. הם נולדו לגורל שמה שהם יכולים להשיג לא מעניין ומה שהם רוצים מעבר להשגתם. אפס ריגוש אמיתי מהקבוצה.

יואב 5 במרץ 2018

הסיכוי שלנו ביורוליג הוא אף פעם לא גבוה אבל התממש כבר 6 פעמים. מספיק ל4 לייפ טיים או יותר. אין תלונות.
הפורפורציות של מכבי הן שלה. קשה להכיל אותן וזה טבעי
לא הייתי מודאג בקשר לדור העתיד של מכבי. יהיו לו את המיתוסים שלו. מה שאני לא ממש בטוח בקשר לאחרות…

אדם 5 במרץ 2018

השורה האחרונה היא הטעות המהותית שלך.
בנוגע לפרופורציות של מכבי, נו שוין.

יואב 5 במרץ 2018

אכן שוין. לא הייתי מצפה ממך להבין אתה יודע. אתה לא ממש בעמדה של להרצות לי ממה להתרגש ומה לאהוב. ולפני שאתה מתיימר להבין מה יאהבו הדורות הבאים, תתעסק בדור שאתה חי בו, לא משהו לכתוב הביתה אבל זה כבר עניין של פורפורציות.

יואב 5 במרץ 2018

אכן שוין. לא הייתי מצפה ממך להבין אתה יודע. אתה לא ממש בעמדה של להרצות לי ממה להתרגש ומה לאהוב. ולפני שאתה מתיימר להבין מה יאהבו הדורות הבאים, תתעסק בדור שאתה חי בו, שלא תחמיץ איזה ריגוש תוך כדי שהמבט קדימה ויש לך מה ללמד את כולם.

אדם 6 במרץ 2018

ללמד? לרגע לא אמרתי לך ממה להתרגש . רק טענתי שאני לא רואה איך הדור הבא יכול להתרגש, בשום שלב לא דיברתי עליך. הדיון פה בכלל לא קשור אלי ולקבוצה שאני אוהד אז למה בכלל ללכת לשם?
בוא אולי תסביר לי למה אתה חושב שאני טועה ושלדור האוהדים הצעיר של מכבי כדורסל יש ממה להתרגש.
בנוגע לפרופורציות – זה פשוט משפט שאין כל דרך להתייחס אליו בצורה שאינה סובייקטיבית לחלוטין ולכן אין לי מה לומר חוץ מהתחושה האישית שלי שזה מנגנון הגנה, אבל זו סתם תחושה לא מבוססת.

תומרג 6 במרץ 2018

גם האמירה על 6 אליפויות היא מעט מנותקת הקשר.
שתי אליפויות נלקחו לפני 41 ו 37 שנה
עוד שלוש לפני 17, 14 ו 13 שנה
אחת אכן נלקחה בפרק זמן רלוונטי שבו רוב האוהדים הנוכחיים כבר עמדו על דעתם.

מכבי תל אביב הפכה ברמה האירופאית להיות סוג של ליברפול במקרה הטוב. שם גדול מהעבר עם הבלחות פה ושם.
גם אם תחליף את כל ההנהלה בעילויים, יכול להיות שאולי תצליח לדלג מעל כל הז'לגיריסים אבל פער התקציבים מאריות היבשת הוא עדיין מוצק מדי כדי להביא שינוי.

יואב 6 במרץ 2018

מועדון לא מתקיים בוואקום. יש לו סיפור, מורשת, תארים, סיפורים שעוברים מאב לבן. אני לא יכול לדעת מי יהיו הגיבורים של מחר אבל מצד שני לא יכולתי לחזות את האהבה של הבן שלי לערן זהבי. כאוהד יונייטד גדלתי על הבאזביז ועל בריאן רובסון וגארי ביילי. נראה לי שלמכבי יש מספיק חומרים משל עצמה. וסחכוי סביר שהיא תמשיך לייצר.
וכן, אחרי עליונות כל כך רבת שנים רף הגירוי עולה. זה חלק מהמחיר שמשלמים. אז הרעב יתפתח אצל הדור הצעיר דווקא בגלל זה והגלגל ימשיך בסיבובו ושמחת אליפות תיהיה משהו ראוי.
תומרג,
שש! אליפויות יבשתיות. זה מעל ומעבר. זה בכלל לא ניתן להשוואה עם שום דבר ישראלי שאתה מכיר. אותי זה מספק. ולהיות ליברפול של הכדורסל? וואלה חלום. אולי אותך זה לא מספק אבל דיי והותר. ועוד אומרים שאנחנו חזירים(:

אדם 6 במרץ 2018

אבל יואב, הדוגמאות שנתת פשוט לא רלוונטיות למצב הכדורסל בישראל. תחשוב שילד שגדל היום רק שומע מפי המועדון שהוא אוהד שהאליפות בארץ לא נחשבת, זה בגלל גביע, זה סתם, זה הכל נגד מכבי. אז למה שהוא יתרגש או יהיה לו איכפת מאליפות? אז פעם בשנה הוא ינצח את ברצלונה בבית ואולי יכנס ל-8 הראשונות (מתוך 16), אני מוצא את הסיטואציה מאוד בעייתית לשימור קהל. ע"ע כמות האוהדים במשחקים השנה

יואב 6 במרץ 2018

המצב בעייתי אבל הוא בעייתי לכולם. ואנחנו יודעים שמספיקה הבלחה של פיינל פור פעם ב… כדי ששוב יפמפמו את כל הקישקושים(וכותב לך את זה אוהד מכבי) והפסטיבלים. ופתאום נוצר לך איזה רייס חדש.
והאוהד לא שומע ממכבי שאליפות זה פארש. זאת הקצנה לא לצורך. אני יכול לספר לך שכל מיני קבוצות פייסבוק רלוונטיות של מכבי, לא מפסיקות לדוש בהפסד לנס ציונה למשל. אפילו אותי רמת העניין שלהם בזה מפתיעה.

נועם 5 במרץ 2018

זה השריון ליורוליג.
מרגע שההשתתפות ביורוליג מובטחת, הליגה חסרת משמעות, ובאמת קשה להתרגש מהפסד כזה או אחר. אפילו בגמר הפלייאוף. כי מה זה משנה. במיוחד על רקע ההצלחות האדירות ביורוליג שהיו חשובות ומרגשות בהרבה מאוד תואר מקומי.
מצחיק שדווקא המהלך הזה, שהיה אמור להבטיח את עליונותה של מכבי לנצח, היה זה שהביא לקריסתה (לפחות במובן של מכבי הנגועה בוירוס).

מתי 5 במרץ 2018

מה עדיף, ליגת שטיח ופניקה אחרי כל הפסד בעונה של 70-75 משחקים?

מעיין אוהד מכבי 5 במרץ 2018

לטעמי, מעבר לכישלון של "הדור הבא" של ההנהלה בהטמעת רוח המועדון (ומכבי סל מסמלת יותר מכל מכבי אחרת את רוח המועדון), יש כישלון מצטבר של מכבי שלא השקיעה מספיק בטיפוח הדור הבא (בין היתר בגלל רוח המועדון שמקדש ניצחון בכל מחיר גם בגילאים צעירים, על חשבון טיפוח יסודות בריאים ושילוב צעירים).

אם נסתכל על ההיסטוריה שלנו, נראה שחלק נכבד מרוח המועדון התבסס על שתיית כל הכשרונות בביצה המקומית. למרבה הצער, הביצה המקומית התייבשה ולא השכלנו לאורך השנים להשקות ביצה קטנה וחלופית בחצר שלנו.

תומאס נוימן 5 במרץ 2018

זו גסיסה שנמשכת כבר שנים. שימון מסורס ומנוטרל, והאמת שנראה שכבר נגמר לו הכוח.
לפדרמן אף פעם לא היתה רוח מכביסטית אמיתית.
את שאריות הרוח שנותרה מיצו בעונת 2014 הנפלאה, וגם אז נדרשו דמויות כמו בלאט ודיוויד בלו כדי להזכיר לכולם מהי מכבי. שניהם עזבו ולקחו את שארית הרוח איתם, ומאז היא לא קיימת (למרות שפניני בהחלט מכביסט בנשמתו, וגם הוא עזב).

yaron 5 במרץ 2018

הרעיון מת מזמן, הנוסטלגיה גוססת.

שי אבן צור 5 במרץ 2018

זה לא כזה נורא.
נולדתי ב-71 ועד שהגעתי לגיל המופלג של 22 לא העליתי בדעתי אפשרות שהעולם ימשיך לסוב על צירו אם מכבי לא תהיה אלופה…

זה באמת לא בריא

אבישי 5 במרץ 2018

במידה מסויימת, בתהליך המתמשך של הרג התחרות בליגה, מכבי תל אביב הרגה את השחקן הישראלי, וזה המשאב שהכי חסר לה היום.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2018

אני חושב שכתבתי על זה לפני שנה או שנתיים – הבטחת המקום ביורוליג היתה הקללה של מכבי. ברגע שהאליפות לא כזו חשובה, הוירוס הופץ במערכת. קבוצה ככל הקבוצות

Srtest - ארטסט 6 במרץ 2018

מה זו הצלחה בספורט? אנשים מדברים על זה כאילו מדובר בדבר הכי מובן וברור שקמים איתו בבוקר לכוס הקפה.

נביא בעירו 6 במרץ 2018

רגע, אבל שנה שעברה, עם גיא פניני ודווין סמית׳ נושאי הווירוס המכביסטי ועם שמעון מזרחי על הספסל, מכבי נתנו את העונה הכי גרועה שלהם אי פעם, לא? אז אולי אתה שוב מדבר שטויות?

Dr. van nostrand 7 במרץ 2018

עולם כמנהגו נוהג.
מכבי בליגה משלה ( יורוליג, תקציבים מטורפים ) והדיבורים במתכונת משלהם- כאילו משהו כבר לא אותו דבר. כולה עשו כמה התאמות לתקופה החדשה עם תנאים שהשתנו ממה שהיה פעם.
בסופו של יום- כולנו יודעים את המציאות..
הספורט בארץ, בעיקרו, נועד להעביר את הזמן עד לסיבוב הבא עם האדום/ירוק/שחור שיושבים בארץ ובגבולות והתפוצות.
אז שנריב ביננו בספורט בכיף, במערכה האמיתית והחשובה כדאי שנהיה מאוחדים ונדע מה שלנו ואיך אנחנו מתכוונים לרשת ולהעניש.

and that's really all i have to say about maccabi

Comments closed