אוהב/שונא – דור בלוך

לדן חלוץ יש הרבה עבודה, השאלה היא אם הוא יוכל ללמד את בחורינו לשחק כדורסל?

aubt

 

אני אוהב כדורסל ישראלי. ואני שונא אותו. שונא אותו כמו ששונאים בן אדם אהוב שמזניח את עצמו מזה שנים, מזלזל, לא משקיע ואז מתפלא שההישגים שלו ברומנטיקה או במקום העבודה לא תואמים את ציפיותיו

צריך לנעול את דני חלוץ בחדר אטום ולהקרין לו בלופ את המשחק בין בריטניה לישראל במשך 24 שעות, הוא עבר סדרת שבי, הוא יכול לעמוד בזה, ובתקווה זה ישלח אותו לתפקיד שהוא החליט לקחת על עצמו עם המוטיבציה הנכונה לטפל בחוליים של הכדורסל הישראלי, ואין נקודה בכדורסל הישראלי שאין בה חולי.
הכדורסל הישראלי לא הצליח להצמיח במשך יותר מעשור גבוה עם מהלכי פוסט ראויים ו/או קלע ראוי. אם הסיפור של הגובה עוד יכול להוות תירוץ (אם כי עברו מספיק שחקנים סביב 2.05 בכדורסל הישראלי שלא התפתחו לכלום כדי להבין שגם כאן הבעיה ביסודות), הרי שקליעה זאת טכניקה, תרגול, אימון, יסודיות. אי צמיחת קלע ישראלי ברמה גבוהה בשנים האחרונות, בניגוד לעבר, מלמדת שמשהו ברמת היסודות דפוק בקבוצות הנוער והילדים.
אז הנה action item ראשון לדן חלוץ – למצוא את הדרך להגדיל את משכורות המאמנים ברמת הנוער והילדים, לעשות השתלמויות כדי שהמאמנים האלה יהיו ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, ולדאוג לכך שהם ימדדו לא בתוצאות המשחקים של הקבוצות שלהם, אלא בהתקדמות שהשחקנים בהן עושים, אפשר למדוד זאת כאשר הם מגיעים לנבחרות ישראל השונות למשל.
אחרי שנצליח למצות את הפוטנציאל מהכמות האדירה של הילדים שמתחילים לשחק כדורסל בגיל ילדים במדינת ישראל, נצטרך להפחית את כמות הזרים לקבוצה גם אם זה יעלה למכבי ת"א בעלייה או שתיים לפיינל פור, ואני אומר את זה בתור אוהד מכבי ת"א, כי הנבחרת חשובה יותר מההצלחה של הקבוצות באירופה, מה עוד שכשרק קבוצה אחת יכולה להתחרות בבמה האירופית הבכירה, חשיבות ההישג הזה עבור הכדורסל הישראלי יורדת עוד יותר.
לאחר מכן חלוץ יצטרך לאתר ולבטל כל חוק לא הוגן, לטובת מכבי ונגד מכבי, להעביר מהעולם את הפיינל פור שגרם לכך שהאליפויות האחרונות פשוט לא מרגישות כמו אליפות אמיתית (בניגוד לאליפות של גליל ב-93), כך שתהיה כאן ליגה תחרותית, שתביא יותר קהל ויותר כסף מזכויות שידור.
בינתיים הוא צריך לשכנע את הקבוצות להגדיל את כמות כרטיסי הנוער כדי להצמיח כאן דור אוהדים שיתרגל לראות כדורסל ישראלי באולם.
איך כל זה קשור להפסד לבריטניה?
אז כבר דיברנו על המחסור בגבוהים שמסוגלים לייצר בפוסט, ועל קלעים שמסוגלים לפתוח הגנה, אבל ישראל הפסידה את המשחק הזה על משהו בסיסי בהרבה – קליעות עונשין. כל שחקני נבחרת ישראל זרקו עונשין באחוזים נמוכים בהרבה מהרגיל, כולל האייר בול הבלתי נשכח של ליאור אליהו.
למה זה קרה?
כי הציפיות מהנבחרת, בגלל העבר ובגלל האופי הישראלי הן גבוהות בהרבה מהתהומות שאליהם התדרדר הכדורסל הישראלי, שחקניו, מאמניו וקבוצותיו. ברגע שהפער הזה בא לידי ביטוי על הפרקט, הוא מלחיץ את השחקנים שמתקשים לבצע פעולות פשוטות. היחיד שתפקד היטב היה השחקן שהיו ממנו הכי מעט ציפיות – אפיק ניסים – וזה לא מקרי.
אז יכול להיות שהנבחרת תתאושש ותצליח לקחת שני משחקים ואולי אפילו לגנוב עלייה (למרות שקשה לראות את זה קורה). זה לא ישנה את העובדה שהכדורסל הישראלי חולה. חולה מאוד. ולרופא הנוכחי שלו קוראים דני חלוץ.
שיהיה לו בהצלחה, לטובת כל אוהבי הכדורסל הישראלי.
חמישה נגרים
מחלת נפש

5 Comments

אזי 5 בספטמבר 2013

לא הצלחתי להבין מהפוסט שלך לא את הבעיות ולא את היתרונות.
אתה אומר שהבעיה הכי גדולה של הנבחרת היא בטכניקה, ואז אומר שביטול החוקים שלטובת ונגד מכבי תל אביב הם הפתרון.
אבל החוקים לטובת ונגד מכבי תל אביב לא מונעים מהשחקנים להתאמן.
בעצם כן, החוקים שנגד מכבי תל אביב, החוק הרוסי הידוע, הוא מונע מהשחקנים להתאמן, כי במצב כזה גם אני יכול לעלות לשחק.
גם הורדת מספר הזרים יוריד מוטיבציה, כי מה יש לי לבלוט אם גם ככה אין מספיק ישראלים שישחקו בליגה?

הבעיה הישראלית בספורט, לא בכדורסל ולא בכדורגל ולא בדוקים, בספורט, היא חוסר השקעה בבסיס.
שחקנים לא מהירים, לא יודעים לקלוע, לא חזקים ולא מתאמצים.
זה לא מקרה שכל מאמן זר שמגיע לליגת הכדורגל מלמד את השחקנים קודם כל להוציא חוץ.

אין לנו בסיס, ועל האין בסיס הזה אומרים "טוב, בוא ניתן להם עוד דקות בליגה ואולי זה יתאזן".

ABC 7 בספטמבר 2013

"כל מאמן זר מלמד להוציא חוץ"??? זה מבוסס.
מסכים עם החלק הראשון. כל החוקים שהמציאו כדי לקדם את השחקן הישראלי ולעזור לקבוצות לגנוב אליפות רק הזיקו לליגה ולישראלים.

ABC 7 בספטמבר 2013

זה מבוסס??

גיל 5 בספטמבר 2013

יותר ויותר אני חושב בזמן האחרון על כך שאנחנו צריכים לעבור שינוי מהותי הרבה יותר מאשר חוקים כאלה או אחרים או תקציבים, אנחנו צריכים לשקול לזנוח את המודל האירופי לליגה ולאמץ את המודל האמריקאי שלמרות שהמדינה עצמה אינה שוויונית בעליל, בNBA אפשר לראות כל הזמן דוגמאות לקבוצות חלשות שהופכות להיות קבוצות צמרת וקבוצות צמרת שעוברות שנים קשות.

ABC 7 בספטמבר 2013

אני לא מבין – העובדה שגדלו פה קלעים כמו ג'מצ'י, ברקוביץ, זלוטיקמן וינאי מעידה שפעם עבדו עם הנוער אחרת?

אין מה לזרוק כסף על מאמנים לנוער. אין את הכסף הזה בכל מקרה. מה שקורה הוא שיש שנתון גרוע, בלי אופי ומעט מדי כישרון. גם העובדה שחוקקו עבורם במיוחד חוק רוסי ושיכתבו את חוקי הליגה כדי שתהיה פה "שיוויניות" ויקחו מדי פעם אליפות בעוונטה לא עזרה לשחקנים הללו להיות פייטרים. זה רק עזר להם לקבל הרבה יותר כסף עבור פחות ופחות תוצרת.

Comments closed