הקרב על הבית – דור בלוך

זניט סנט פטרסבורג נגד ספרטק מוסקבה . זה מה שצריך להעסיק אתכם בשבת.

xux

 

שבת עמוסה במשחקי צמרת צפויה לנו, כאשר צ'לסי תשחק נגד טוטנהאם, ובספרד ייערך הדרבי הגדול של מדריד בין אתלטיקו המושלמת עד כה לבין ריאל מדריד שלא מרשימה בינתיים בליגה, וכבר הספיקה למעוד פעם אחת, ולהיחלץ בעור שיניה ממעידה שניה.

אבל במקום שזוכה לפחות תשומת לב מהתקשורת המקומית, ייערך משחק שמשמעותו גדולה יותר עבור שתי הקבוצות המעורבות, משחק בין שתי קבוצות המדורגות במקום ה-1 וה-2 בליגה המקומית, שהיא אחת הליגות העשירות בעולם, והליגה השביעית באיכותה באירופה לפי דירוג אופ"א, מקום אחד בלבד מתחת לליגה של לוזון!

מדובר במפגש בין זניט סנט פטרסבורג לספרטק מוסקבה שייערך בשבת.

*

ספרטק היא הקבוצה המצליחה ביותר בהיסטוריה של רוסיה ובריה"מ כאחד, עם 12 אליפויות בריה"מ ו-9 מתוך 19 אליפויות רוסיה. הקבוצה אומנם זכתה באליפות האחרונה שלה ב-2001, אבל בעשור האחרון היא תמיד היוותה חלק מחבורת הצמרת ברוסיה עם 5 סגנויות בין השנים 2005 ל-2012.

זניט לעומת זאת הייתה קבוצה סבירה בכדורגל הסובייטי והרוסי, אשר זכתה באליפות אחת בלבד בשנת 1984, כל זאת עד אשר קונצרן הגז גזפרום השתלט על המועדון בדצמבר 2005. מאז זכתה הקבוצה ב-3 אליפויות ב-6 שנים, והוסיפה זכייה בגביע אופ"א והסופר קאפ האירופאי ב-2008.

שתי הקבוצות משחקות בשיטה שנעה בין 4-3-3 ל 4-2-3-1 בהתאם להתפתחויות במגרש.

*

זניט היא הקבוצה הרב לאומית יותר מבין השתיים, והיא נהנת מסגל נוצץ יותר. השחקנים הבולטים בחוליית ההגנה של הקבוצה הם המגן הימני של נבחרת רוסיה אלכסנדר אניוקוב שמשחק בקבוצה מאז 2005, ניקולא לומבארטס הבלגי, והמגן השמאלי הארגנטינאי אנסלדי. שני המגנים כבר הספיקו להבקיע השנה עבור זניט וספרטק תצטרך להיזהר מהגיחות שלהם על האגפים שמהווים חלק מרכזי מצורת המשחק של זניט.

בחוליית הקישור וההתקפה של זניט מככבים אנטולי טימושצ'וק האוקראיני בן ה-34 המשחק בעמדת הקשר האחורי, אקסל ויטסל המסוגל לשחק בכל עמדה בקישור וצפוי להיות חלק מנבחרת הסוס השחור של בלגיה במונדיאל הקרוב, דני הפורטוגלי שהגיע לקבוצה בסכום שערורייתי של 30 מיליון יורו, אלכסנדר קרזקוב, הזכור היטב לאוהדי נבחרת ישראל וכמובן האלק החלוץ הברזילאי שעל אף פתיחה מרובת חיכוכים בקבוצה, הבקיע כבר 11 שערים בתקופתו ברוסיה, והגיע בסכום שערורייתי לא פחות מדני.

*

ספרטק מוסקבה נהנת מסגל נוצץ פחות, אבל בהובלתו של ולרי קרפין, ניצבת ספרטק כשווה לזניט במספר הנקודות לאחר 10 מחזורים. את ההגנה של ספרטק מוביל סלבטורה בוקטי האיטלקי, שנכלל בסגל המוקדם של איטליה ליורו אך הוצא מהסגל הסופי ויקווה בוודאי לתפוס מקום במונדיאל הקרוב.

הקישור וההתקפה של ספרטק מגוונים ביותר, כאשר ארבעה שחקנים הבקיעו שלושה שערים או יותר עד כה עבור הקבוצה (לעומת שניים בזניט). לרוב משחק בחוד ההתקפה מובסיסיאן הארמני אשר גדל והתחיל את הקריירה שלו בארה"ב. לצידו ניתן למצוא את חוזה מנואל חורדו אשר גדל בריאל מדריד וכמו שחקני התקפה רבים נאלץ לנדוד מהקבוצה כדי לזכות בדקות משחק, ועבר באתלטיקו מדריד, מאיורקה, ושאלקה לפני שנחת לקדנציה מוצלחת בספרטק מוסקבה. עוד בולטים בקבוצה עמנואל אמניקה הניגרי ואיידן מגידי האירי, מלך הבישולים של הקבוצה עם 3 עד כה.

*

ההיסטוריה הולכת כאן בחוזקה לטובת זניט שניצחה 6 מתוך 12 המשחקים האחרונים בין הקבוצות לעומת 2 ניצחונות בלבד של ספרטק, כולל חמישייה משפילה במיוחד לפני שנה בדיוק.יחד עם היעדרותו של שחקן ההגנה המרכזי של ספרטק סלבטורה בוקטי, והביתיות של זניט, נראה שהיא תהיה הפייבוריטית במשחק הזה.

עם שחקנים מ-10 לאומים לכל הפחות, שחקנים בעשרות מיליוני יורו, ויתרון משמעותי במאבק האליפות על כף המאזניים, צפוי להיות משחק מעניין במיוחד לאוהדי הכדורגל הרוסי ולאוהדי כדורגל ניטרליים כאחד.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מכבי זה בחיפה? - אלעד לוי
סיפורים סיפורים סיפורים. סיכום מחזור3/לפני מחזור 4

2 Comments

רועי ויינברג 27 בספטמבר 2013

המאמר מצויין, ידוע לך במקרה על שידור?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 27 בספטמבר 2013

בעונה שעברה היו בדרכ שידורים בערוץ הרוסי

Comments closed