אני נגד – דור בלוך

יש מצב שנהפוך להיות אוהדים של יריבות הנבחרת?

HAR

בפרוץ שנת 2014, אני עומד לראשונה בסכנה של להיות נגד נציג רשמי של מדינת ישראל בספורט.

 מאז שהתחלתי לאהוד ספורט, הייתי בעד נציגינו בתחרויות בינלאומיות, גם כאשר אלו היו קבוצות או ספורטאים שתיעבתי. הסיבה היא גם רגשית – אני אוהב את המדינה שלי, וגם תועלתנית – הצלחה של ספורטאים ישראלים אומר יותר תחרויות של ספורטאים ישראלים וברמות גבוהות יותר, זה אומר יותר תחרויות ספורט גדולות ומרגשות שמתחרות בארץ, זה אומר יותר סיכוי שהקבוצות שאני אוהד ישתתפו במפעלים ותחרויות ספורטיביות ברמות הגבוהות וכן הלאה.

 אבל אם שניים מתוך החמישייה ההזויה שהוצגה בחדשות הספורט – אלי אוחנה (המאמן הכושל בדורנו, בלי להגזים), ניר קלינגר (מאמן כושל), אייל ברקוביץ ויוסי בניון (לא מאמנים כלל), אבי נימני (שילוב של הרע משתי הקטגוריות הקודמות), אני אעודד בכל האנרגיות שיש לי את יריבות הנבחרת.

 אני לא אאבד עניין, ולא אמנע מלראות משחקים, אני אקווה בכל ליבי שהנבחרת תובס, תושפל, תיכשל בכל משחק ושהקמפיין הקרוב יחשב לכושל בהיסטוריה של הספורט הישראלי.

 הסיבה לכך גם היא, רגשית ותועלתנית כאחד. רגשית אני מתעב את הקמפיין של ערוץ הספורט ושל ONE לקידום מועמדותם של הנ"ל למאמן הנבחרת, אני מתעב את האנשים שמובילים את הקמפיין ואני מתעב את מושאי הקמפיין.

 תועלתנית, אני חושב שהספורט הישראלי צריך ללכת בכיוון שמתווה מכבי ת"א בכדורגל – הבאת אנשי המקצוע הטובים ביותר, אם צריך אז מחו"ל, מתן מלוא הקרדיט לצוות הזה לעבוד, בידוד הצוות והשחקנים ככל האפשר מרעשי רקע ומתן התנאים הטובים ביותר שכסף יכול לקנות כדי שכל הסיפור הזה יעבוד היטב.

זאת כל התורה.

 במקום זה, הנבחרת הולכת לכיוון ההפוך, היא בוחרת את הבחירה הכי לא מקצועית, הופכת את הנבחרת לרעש רקע אחד גדול, ומציבה צוות מקצועי עם קרדיט מקצועי שלילי או אפסי.

 הבעיה היא, שבקמפיין נקודתי, עם הגרלה טובה, והשפיץ של הנעל, כמו ששלמה שרף נוהג לומר, זה עוד יכול להצליח. ואז יקומו כל דוחפי המהלך ויגידו: "רואים אמרנו לכם", ואז כל הכדורגל הישראלי יהפוך להיות אבי נימני אחד גדול, ורוח לוזון מרחפת מעל תהום.

 הספורט הישראלי, כמו גם מדינת ישראל כולה אגב, צריכה להחליט האם היא מיץ' גולדהאר וג'ורדי קרויף, או אבי לוזון ואבי נימני. כישלון של הנבחרת תחת הדרכתם של נימני/אוחנה/ברקוביץ' יכול לדחוף אותנו קצת לכיוון של גולדהאר, בדיוק כמו שההפסד של מכבי ת"א למכבי חיפה 3-0 (שהשלכותיו תוארו היטב ע"י גיל), שיחרר את מכבי ת"א מאבי נימני.

 עבורי זאת סיבה מספיק טובה לעודד את רוסיה, פורטוגל, יוון, שוויץ, לוקסמבורג, מלטה או רחמנא לצלן צרפת או גרמניה, או כל נבחרת אחרת שתגיע לפה.

הכישלון הוא עניין של זמן
סוצ'י, ברזיל, והעולם המשתנה שלנו

26 Comments

גיל שלי 2 בינואר 2014

דור תהיה רגוע, לא מאמין שאבי לוזון יילך עם שטות כזאת מהסיבה הפשוטה, שהוא יודע שכל צמד מתוך החמישה יצליח להוביל את נבחרת ישראל למקום האחרון בכל בית בו תוגרל. יש פה תרגיל

B. Goren 2 בינואר 2014

גיל, בלי קשר להחלטה שתתקבל, מה שראוי לגינוי חמור זו ההתגייסות של ערוצי הספורט להרצת מועמדים מטעמם.

ערן 2 בינואר 2014

אכן, נראה לי שלוזון מרויח את זה שמינוי גוטמן יבור עכשיו חלק לגמרי לאור ה"אלטרניטיבה" המגוחכת שהועלתה לאחרונה.
רוצה להאמין שכל השטות הזו היא רק ספין, ועל חשבון ה"צוות הצעיר".

עזיז לייט 2 בינואר 2014

ואז אפשר יהיה למנות את ייטב לוזון. אחלה תרגיל, לא?

אזי 2 בינואר 2014

דור, אין בי שום גרם בגוף שרוצה שמישהו מהמוזכרים לעיל יקבלו אי איזה תפקיד ולו הקטן ביותר בנבחרת.
מעבר לזה – אם מישהו מהם יקבל תפקיד כזה או אחר, אני לא מאמין שיש איזושהי צורה שהנבחרת תצליח תחתיו.

אחרי שסיימנו עם הגילוי הנאות, אני חייב לציין שאני לא מבין אותך.
כי בעצם, אתה פוחד להודות בטעות.
אתה פוחד שנגלה שאיכשהו, במידה מסויימת, לאנשים האלה כן יש מה להציע. כי כבר קיבלנו הגרלות קלות, כבר היינו קרובים שפיץ של נעל מהצלחות. אבל השפיץ הזה לא היה שם. ואם אחד הליצנים הנ"ל יצליחו לשייף שפיצים של נעליים כך שהנבחרת תעמוד באיזושהי אמת מידה של הצלחה – אני לגמרי מאחוריהם.

אין אמת אחת.
משך שנים אף אחד לא הבין מה עושה מנהל מקצועי עד שבא ג'ורדי. משך שנים חשבו שמאמן זר לא יצליח בארץ עד שבא אוסקר.
אולי פתאום נגלה שלנבחרת לא צריך מאמן אלא מוטיבטור. אולי.
רוב הסיכויים שלא. אבל אולי כן. ואם כן – אני אהיה לגמרי מאחוריו.

דור בלוך 2 בינואר 2014

אני לחלוטין לא מפחד להתבדות, אם יתגלה באורך פלא שמינוי מנהלים כושלים וחסרי ניסיון לתפקידי ניהול זה מתכון מנצח להצלחה בתחום הספורט אני אהיה הראשון להוריד את הכובע.

אני רק לא חושב שהצלחה של נימני/ברקוביץ' תוכיח זאת כפי שציינתי במאמר, ואני חושש עוד יותר שהיא תגרור מסקנה כזאת בקרב מנהלי ספורט ואוהדים בארץ ותוביל ליישום השיטה בקנה מידה נרחב יותר, מה שיוליך אותנו עוד מספר לא מבוטל של צעדים אחורנית.

אחד 2 בינואר 2014

מה הבעיה עם גרמניה וצרפת?

ואני משוכנע במאת האחוזים שגוטמן ממשיך בתפקידו. כל ההתעסקות הזאת היא סך הכל המצאה של one.

אמיר 2 בינואר 2014

מסכים איתך לגמרי, ועוד מתארים את המיוני הזה כמשהו שיגרום
לקהל ללכת אחרי הנבחרת ולמלא את איכסטדיון ר"ג.
מה שכנראה יקרה זה יבואו אוהדי אוחנה ונמני (וכאלו לצערי יש לא מעט). וגם זה יפסק אחרי התבוסה הראשונה שתיהיה לנבחרת.

כל עוד לוזון וחלובה שולטים פה לא נגיע לכלום מה לעשות…

עדי אבני 2 בינואר 2014

אם אלה המועמדים אני מצהיר בזאת על מועמדותי לתפקיד מאמן הנבחרת גם כן. כמותם מעולם לא הובלתי קבוצה להצלחה כמאמן, אבל בניגוד להם גם מעולם לא נכשלתי בצורה מחפירה. ואם הטענה היא ״ניסינו מאמנים שהצליחו והם כשלו, בואו ננסה משהו אחר״ כפי שניסח שליימה, אזי אני אפילו יותר חדש ושונה ממה שהיה עד כה- אפס נסיון בכדורגל!!
הקיצור- הצביעו אבני. כי את זה עוד לא ניסינו.

ירוק 2 בינואר 2014

אני בעדך. ואם לא נצליח, לפחות יהיו צחוקים.

אהד 2 בינואר 2014

הקמפיין הבא הוא ליורו 2016, בו ישתתפו 24 נבחרות, מה ששם אותי בדילמה במידה והם יבחרו לתפקיד המאמן – מצד אחד, אני מניח שזו האופציה היחידה של ישראל ב-20 השנים הקרובות לפחות לעלות לטורניר גדול, מאידך גיסא הקרדיט מן הסתם ייזקף לטובת הברנשים הללו. אכן, דילמה.. מה שכן, ברור שזה לא צירוף מקרים לדעתי..

אריאל גרייזס 2 בינואר 2014

לי יש תיאוריה, תישארו איתי:
המטרה של לוזון בסופו של דבר היא להביא את האחיין גיא להיות מאמן הנבחרת. רק מה, עכשיו זה קצת מוקדם מדי. הציבור עוד לא בשל לזה, מה עוד שיש ניגודי אינטרסים מעורבים בזה.
יש עוד בעיה – ביורו הקרוב יהיו 24 נבחרות ואם גוטמן ישאר זאת תהיה קדנציה שניה שלו, יש מצב הוא אשכרה יצליח להביא את הנבחרת לשם, ואז איך תמנה את גיא?
על כן, אין ברירה אלא לבחור את המאמן הכי כושל שאפשר, שלא יצליח להביא את הנבחרת מעבר ללוקסמבורג, ואז בעוד שנתיים הכל יהיה בשל להביא את המאמן שלקח סגנות בבלגיה.
הגיוני?

עדידס 2 בינואר 2014

כן :)
+1

דגש 2 בינואר 2014

לא.
בני משפחת לוזון הם חביבים ואכפתיים זה לזה, אבל אני לא מאמין שאבי לוזון ישקיע כל כך הרבה באחיין שלו.

אריאל גרייזס 2 בינואר 2014

נו, הוא דאג להביא יורו צעירות בארץ בשבילו, את זה הוא לא יעשה?

דגש 2 בינואר 2014

הוא גם הרוויח מזה. הוא לא ירוויח כלום מלהרוס את הנבחרת.

ערן 4 בינואר 2014

אבי לוזון רוצה שגיא יהיה מאמן הנבחרת כי זו עוד זרוע שתועיל לאבי אשר באותו זמן כבר לא יהיה יו״ר וייתכן וגם לא ישא בכל תפקיד רשמי (אך יישאר מאחורי הקלעים). אבל יהיה הרבה יותר קל להיעזר בגיא כאשר זה יהיה מאמן הנבחרת מאשר בלעדיו.
אני מאמין שאבי לא סיים את הקריירה, מבחינתו. אין לי ספק שיש לו עוד תכניות לשנים רבות ו ארוכות בכדורגל הישראלי ובאופ״א. את סיר הבשר הזה הוא ישחרר רק ביום שראש הממשלה ובעלה יוותרו על מנעמי החיים על חשבון הציבור בישראל. כלומר, זה לא יקרה.

אריק 2 בינואר 2014

נשמע הגיוני להחריד.

איש הפח 3 בינואר 2014

אתה לא הראשון שחושב על זה. גברי לוי אמר היום בדיוק את אותו הדבר.

oded 3 בינואר 2014

Great minds think alike…

משה 3 בינואר 2014

בעברית: "כיוונת לדעת גדולים"…

ג'וני 3 בינואר 2014

לוזון הוא לא הבעיה אלא התקשורת שנותנת במה לערס הזה ולקולגות שלו.

התקשורת הפסיכית והמזוכיסטית ממשיכה לתת שנים חשיפה ובמה לאינטרסנטים וערסים כמו לוזון, אוחנה ,אייל ברקוביץ, שלמה שרף אבי נמני ועוד ואחרי זה בא בטענות שהם הבעיה.
אם זה לא היה מצחיק זה היה עצוב .

אברם 3 בינואר 2014

לא צריך להתרגש, די ברור שזו עז שהכניס שטרן חלובה (על דעתו של לוזון לדעתי). קצת רעש תקשורתי, מעט להראות גם לגוטמן מי הבוס ובמיוחד להראות שהיה תהליך מסודר שבסופו נבחר גוטמן לקדנציה נוספת (בצדק לדעתי).

יניר 4 בינואר 2014

מועמדים כל כך מגוכחים כנראה מרמזים על העז של לוזון וחלובה. הכל מתוכנן וגוטמן, מוכה וחבול ימשיך לעוד קדנציה לאחר " תהליך" בחירה מסודר.
וגם אבי לוזון ימשיך עוד קדנציה

יניב 4 בינואר 2014

אם גוטמן מצליח – שאפו ללוזון שהביא אותנו ליורו .
אם גוטמן נכשל – בוז לגוטמן ובוז למי שחסם את הדור הצעיר לנבחרת – העתיד שייך לצעירים – מי הצעיר הכי רלוונטי לקיץ 2015 – גיא לוזון .

ועל הדרך קואליציית יציע העיתונות מקבלת הרבה כבוד מלוזון לקראת המאבק הבא .

מיכה 5 בינואר 2014

הנה התוכנית המלאה: צוות צעיר צוות צעיר צוות צעיר,לאחר שהבלון ניסוי הזה נקלט היטב,אז מיסטר חלובה מעלה את שמו של המאמן הדגול גיא לוזון ( צעיר לא? ) ואז באקט של יושר ויושרה אבי לוזון עוזב את החדר כי הוא הרי לא רוצה להשתתף בדיון אבל הוא משאיר אחריו את הקרקע מוכנה בדמות סגנו המיתולוגי חלובה,השכיר קמר,וכן גם צביקה רוזן שיודע היטב באיזה צד של הלחם מרוחה החמאה,אז נא להירגע לא נימני לא אוחנה ובטח לא קלינגר.
אני באופן אישי רואה בתוכנית הזאת יתרון מסויים כי כך לפחות אנחנו יודעים מתי סאגת הלוזונים מסתיימת כי לכל המאמנים של הנבחרת הרי יש תאריך תפוגה מהיר.

Comments closed