אדם סילבר, מנהיגות

מופע המנהיגות של אדם סילבר, ששיחרר את הליגה מעולו של בעלים גזען וחשוך

131209201935-20131209-gt-adam-silver.280x212

היה באירוע הזה את כל המרכיבים של אירוע טרגי על רקע גזעי, מסוג האירועים שארה"ב וגם מדינות קטנות יותר במזרח התיכון, חוות לא מעט. זה יכול להיות כתוצאה מהתבטאות לא זהירה של דמות ציבורית כזאת או אחרת, החלטה מנהלתית של שוטר בשטח או פקיד במשרד הפנים, קייס שמתגלגל לביהמ"ש או סכסוך פרטי שתופס נופך גזעני וזוכה עקב כך בחשיפה תקשורתית.

בהרבה מהמקרים הפרשות האלה מתגלגלות להרגשה רעה של כל הנוגעים בדבר. פוליטיקאים מנסים למצוא איזשהי דרך אמצע של הגנה על הגורם הפוגע שלרוב בא מתוך הממסד, לבין ניסיון לא להרגיז מדי את הגורם הנפגע והקהילה ממנה הוא בא. התוצאה היא שהקהילה השחורה בארה"ב מרגישה שירי של שוטר לבן על נער שחור שרק החזיק את הידיים בכיסים, היא עדות נוספת לגזענות והפליה שהקהילה סובלת ממנה, והניכור בין אוכלוסיית הרוב (המצטמק) לאוכלוסיית המיעוט גובר.

בהתבטאויות הגזעניות של הבעלים של הקליפרס היה את כל הפוטנציאל לאירוע מתגלגל שיכלול גלגול עיניים של סטרלינג עצמו ותומכיו בסגנון: אני בעלים של חברה פרטית ודעותיי לא רלבנטיות… אני אומר את מה שכולם בעצם חושבים ומרגישים  וכן הלאה. היה כאן את כל הפוטנציאל למחאה מסלימה של השחקנים, המאמנים, הבעלים והאוהדים האפרו-אמריקאים שיכלו להגיע עד כדי פגיעה בליגה עצמה, שביתות והליכים משפטיים.

הסיבה שכל זה לא קרה מורכבת מכמה גורמים.

קודם כל ארה"ב של היום היא לא ארה"ב של לפני 6 שנים, הבחירה של אובמה לנשיא והתהליכים שהולידו את הבחירה הזאת, הובילו את הקהילה השחורה בארה"ב למקום אחר בביטחון העצמי שלה להיאבק על כבודה דרך הממסד ולא מחוצה לו, והובילו את האוכלוסייה הלבנה להיות הרבה יותר פתוחה לדרישות האלה, במיוחד כשהדברים נוגעים לגזענות בוטה.

שנית, אופי ההתבטאות הנסיבות שבה היא ניתנה ואולי בעיקר הדמות שאמרה אותם, הקלה מאוד על כל הגורמים הנוגעים בדבר ללכת עד הסוף בעניין הזה. סטרלינג הוא בעלים שמעורר בדמותו כל כך הרבה אנטגוניזם, הוא מסמל בצורה כל כך מובהקת את דמות הנבל-גזען שחושב שהכסף שלו מאפשר לו לקנות הכל,  וכפי שהתבטא ספייק לי, רואה בשחקנים השחורים שלו כעבדים באותו אופן שבעל אחוזה ראה בעובדי החקלאות השחורים שלו עבדים, שהיה קל להעלות אותו לגרדום (חוץ מזה שהוא גם בעלים קמצן וכושל אבל זה כבר עניין אחר).

שלישית, ה-NBA היא קודם כל עסק, בימים אלו עסק משגשג (מה שדורש כתבה נפרדת), ולכולם – שחורים, לבנים, חומים, אדומים וצהובים – היה הרבה יותר מדי מה להפסיד מאפשרות שהעסק הזה יתנפח וייצא משליטה בין אם במחאה בתוך הליגה ובין אם ברתיעה וחרם מחוצה לה.

וכאן נכנס לתמונה אדם סילבר.

אם מנהיגים מקומיים ולאומיים היו מגלים את אותה מנהיגות שאדם סילבר גילה במקרה כזה יחסי גזע ודת בארה"ב ובכלל היו נראים אחרת לגמרי. סילבר לקח לעצמו כמה ימים כדי לבדוק את העובדות, אבל גם כדי לוודא שיש לו את מלוא התמיכה והגיבוי מכל הגורמים הנוגעים לדבר: שחקנים, בעלים, ספונסרים ואוהדים.

הוא אפשר לכולם לחבוט בסטרלינג לפני שהוריד עליו את המכה האולטימטיבית והסופית, ככל שביהמ"ש לא יקבע אחרת.

המכתב שלו שיובא כאן מיד הוא אומנות של סגירה נחרצת של נושא כואב, עם אמירה ערכית חדה ובלתי מתפשרת, והעברה מידית של מרכז צומת הלב למקום שבו הוא רוצה אותו – פלייאוף ה-NBA.

 שווה לקרוא את המכתב וללמוד ממנו מנהיגות מה היא, שווה גם לזכור את הרגע הזה, כי זה הרגע שבו אדם סילבר יצא מהצל של דיוויד סטרן, והליגה כולה יצאה מצילו של סטרלינג.

 ____________________________________________________________

וזה הטקסט המלא של המכתב:

אוהדים יקרים,

היום אחה"צ (אתמול) הודעתי שבעקבות השלמת חקירה מעמיקה לקלטת שהושגה ע"י TMZ, הרחקתי את דונלד סטרלינג לכל חייו מכל קשר עם הקליפרס או ה-NBA באופן מיידי. מר סטרלינג לא רשאי להגיע למשחק NBA או אימונים, להיות נוכח במתקני הקליפרס או להשתתף בכל החלטה עסקית או הקשורה בשחקנים בקבוצה. גם קנסתי את מר סטרלינג ב-2.5 מליון דולר. המקסימום המותר לפי חוקת ה-NBA. הכספים הללו יתרמו לארגוני צדקה המוקדשים למניעת אפליה וקידום סובלנות שיבחרו במשותף ע"י הליגה וארגון השחקנים.

העמדות שהוצגו ע"י מר סטרלינג הן פוגעניות ואני מאוד גאה במגוון הנהדר בליגה הזאת, והתרבות המכבדת והמכלילה שלה, ואנו לא נאפשר לחוסר הסובלנות של פרט אחד להגדיר אותנו. הרשו לי להיות ברור, לעמדותיו של מר סטרלינג אין מקום ב-NBA.

זה היה פרק כאוב עבור כל חברי משפחת ה-NBA, אני מאוד מעריך את ההבנה שלכם לאורך התהליך הזה. אני גם רוצה להביע את תודתי והערצתי למאמן דוק ריברס, כריס פול ולכל ארגון הקליפרס על המקצועניות שלהם במהלך הטיפול בעניין. לכריס, ולראש העיר קווין ג'ונסון, על מנהיגותם ושותפותם בשם ארגון השחקנים.

ועכשיו, אני נלהב להחזיר את אור הזרקורים בחזרה לאן שהוא שייך, אל המשחק שכולנו אוהבים, ולפלייאוף המרגש הזה, בו יש את הכדורסל המרגש ביותר שראיתי ב-22 שנותיי בליגה. אני מקווה שתהנו מהמשך הפלייאוף והגמר.

בכנות,

אדם סילבר.

ההבדל בין הביזנס של הNBA והביזנס בספורט הישראלי
נבחרי העונה הסדירה - שנייה לפני הפלייאוף

42 Comments

עומרי 30 באפריל 2014

הדיעות של סטרלינג נוראיות – אבל זה כל כך בעייתי להעניש אותו ככה על בסיס שיחה פרטית עם אשתו, לא רק בגלל חוקי הפרטיות הישירים. אולי זו התנגשות של המשפט עם המציאות, שאנחנו יודעים שמשמשת מנוע תמידי לאבולציה של המשפט, אבל לתחושתי לא יכול להיות מצב שאדם ייפגע באופן כל כך חמור מבחינה כלכלית וציבורית בשל שיחה שלא הייתה לו שום ציפייה או כוונה שתהיה פומבית, וזה יהיה כדין במדינה דמוקרטית. והמשפט לא ישיג את המציאות בנושא הזה בזמן הנראה לעין.

ממש מעניין לראות כיצד סטרלינג יגיב.

בנוסף, צריך גם TO FOLLOW THE MONEY. יש אנשים מאוד חזקים בעולם הספורט המקצועני בארה"ב, שהמפורסם בהם הוא מג'יק, שלוטשים עיניים לקליפרס כבר תקופה. גריפין יכול להיות הטוב בליגה עוד שנה-שנתיים. הם בל.א (הלייקרס קיבלו חוזה שידור מקומי מטורף לפני שנה) וכו' וכו'.
העונש הזה בוודאות מייצר מנוף לחץ שלא משאיר לסטרלינג הרבה מרווח להתמקחות על המחיר.

מעניין איך יפעל מיליארד בן 80, שהפסיד כבר את רוב מה שיכל להפסיד בפרשה הזו. אולי הדרמה רק התחילה.

ארז (דא יונג) 30 באפריל 2014

אפשר גם to follow the money בכיוון ההפוך ולומר שסטרלינג יצר את הפרובוקציה כדי ליצור מצב בו בעלי המועדונים האחרים וכן מי שמעוניין בקליפרס ירגישו לחץ לקנות את המועדון מידיו. בכל מקרה ההחזר על ההשקעה הראשונית שלו יהיה עצום.

ואם בגזענות עסקינן : בעוונותיי (טוב, שם המשפחה המאומץ שלו לא מרמז) גיליתי רק השבוע שהאיש יהודי. בהחלט עונה על חלק גדול מהסטריאוטיפים האנטישמיים של יהודי עשיר.

יהודה 30 באפריל 2014

… וגם סילבר יהודי.

דגש 30 באפריל 2014

עזוב, אלו הכי גרועים

הארכיון 30 באפריל 2014

"העמדות שהוצגו ע"י מר סטרלינג הן פוגעניות ואני מאוד גאה במגוון הנהדר בליגה הזאת, והתרבות המכבדת והמכלילה שלה, ואנו לא נאפשר לחוסר הסובלנות של פרט אחד להגדיר אותנו. הרשו לי להיות ברור, לעמדותיו של מר סטרלינג אין מקום ב-NBA."

העמדות שהוצגו??? למי הן הוצגו בדיוק??
זו שיחה פרטית שהודלפה לתקשורת וזו העבירה המרכזית שאנשים שכחו ממנה.
אני בטוח שזה יתנקם בסילבר כבומרנג שייחשפו דברים אחרים שאמרו בוסים אחרים בליגה. הרי מה זה נבא? סוג של קרקס עם מוטציות שפשוט במקום חיות יש בו בני אדם עם נתונים מבורכים אך חריגים בנוף האנושי.

פשוט צביעות במיטבה של כל מה שמראה אמריקה.
לא מנהלת מו"מ עם טרור אך כופה על ישראל לנהל מו"מ כזה, מכירים?
מישהו מוכן להזכיר לי אגב מה התיקון הראשון לחוקה בארה"ב? כי נראה לי שאם האמריקאים לא מכבדים את החוקים שלהם גם אנחנו לא צריכים לכבד…

Amir A 30 באפריל 2014

צודק. אני מציע שנקפיא את הסיוע שאנחנו נותנים לאמריקאים. ייתן להם קצת חומר למחשבה.

ערן קאלימי 30 באפריל 2014

אמיר, צודק. אני הקפאתי, מקווה שכולם יצטרפו אלי!

אריאל גרייזס 30 באפריל 2014

גדול אמיר

הארכיון 30 באפריל 2014

אם אני צחקתי מזה אמרי, אז זה מצחיק…
חזק

גיל שלי 30 באפריל 2014

הדבר שכולם יכולים ללמוד מסילבר הוא הגישה שלו לעניין. עצם זה שהוא התייעץ עם השחקנים, עם דוק ריברס, ורק אז נתן החלטה הוא הדבר הגדול שעשה.
זה שיעור עמוק לכל מי שבעל עסק בכל נושא

שחר ד. 30 באפריל 2014

אם היינו מתייחסים רק לטקסט עצמו כנראה שקנדי לא היה נבחר להיות נשיא…

ההופעה של סילבר במסיבת העיתונאים היתה של אדם מפוחד, שאינו שלם עם ההחלטה שלו. היתה תחושה כאילו הוא ביצע את מה שציפו ממנו ולא את מה שהוא חשב שנכון לעשות.

עם דבר אחד אני יכול להסכים, אחרי מבחן המנהיגות הראשון שלו, הוא יהיה קומישנר הרבה הרבה יותר טוב.

היסטוריון של ספורט 30 באפריל 2014

לא מנהיגות פופוליזים זול .
לא מתלהב מהבעלים הזה ומצידי שישאר חסר פרוטה אבל.
1. הקליטו אותו הקלטה פרטית.
2. עשו לו בית דין שדה ללא שמיעה מה יש לו לומר.
3. הבעלים של הקליפרס ישחט אותו בבית משפט ויקרע לו את הצורה.
ואז המנהיג יהפוך לאיש האתמול .

איציק 30 באפריל 2014

1. אם לא היה מדבר לא היה מוקלט.
2. את מה שיש לו לומר שמעו טוב מאוד בהקלטה.
3. עד כמה שאני מבין, סילבר עשה את מה שבסמכותו, מתוקף הסמכות שניתנה לו על-ידי הבעלים של הקבוצות והגזען בתוכם כחלק ממינויו לקומישנר.
לכן, שום בית משפט לא יתערב בנושא.
נ.ב.1: גם אני לא מתלהב מהבעלים הזה ומצידי שישאר חסר פרוטה אבל.
נ.ב.2: איך דוביד שוויצר ז"ל היה אומר, למה הדג בצלחת, כיוון שפתח את הפה. אז דונלד סטרלינג פתח את הפה.

ערן קאלימי 30 באפריל 2014

לא עשו לו בית דין שדה, ולו משום שזה לא משפט.
בנוסף, הוא כן דיבר עם הליגה, ואישר שזה הוא בהקלטה, ולא הביע חרטה כלשהי מאז.

היסטוריון של ספורט 30 באפריל 2014

מצטער לקחת למישהו נכס ששווה מיליארד +
זו סמכות יותר מדי גדולה בשביל לעשות זאת בצורה שבה זה נעשה.
הוא אישר שזה הוא בהקלטה אך לא בהכרח שהדברים לא הומאו מהקשרם
הוא לא התחרט ….אך הוא גם לא אמר שהוא עומד מאחורי מה שהוא אמר.
אני יכול להבין את ההגיון של חוסר רצונו לשתף פעולה עם גחמה של סילבר שמנסה להבנות על גבו.
שוב אדגיש ואומר הוא לא מעניין את קצה הזרת השמאלית שלי.
אך העיקרון והצביעות הם הגורמים לי להגיב.

ערן קאלימי 1 במאי 2014

אף אחד לא לוקח לו את הנכס, קונים אותו ממנו, זה בחוקת הליגה עליה וא חתום, טאף לאק.

childish 30 באפריל 2014

המעשה היה נכון אבל לא היה פה אומץ או מנהיגות.
זה הייתה הפעולה הכי קלה הרי כולם מהשחקנים אוהדים ובעלים רצו שהוא יעניש אותו בענק
אם הם היו מעיפים אותו על מגוון הסיבות שבאמת הגיע לו כמו התביעות נגדו אז זה היה מהלך אמיץ.

עמי 30 באפריל 2014

אין כמו מעשה סטרלינגי כדי לאחד את השורות, לפרק את המחלוקות, לשלב ידיים ולדהור בלב פועם מהתרגשות לעבר השקיעה.
טוב שיש סטרלינג. צריך כאלה מדי פעם, לא ?

טובטוב הגמד 1 במאי 2014

מבוא לתקשורת המונים 101

+1

shohat 30 באפריל 2014

כדאי להזכיר שהיה תקדים שניתן היה לפעול לפיו, מאמצע שנות ה – 90, הבעלים של הסינסינטי רדס שהורחקה מניהול הקבוצה עקב התבטאויות גזעניות כלפי שחורים, יהודים ויפנים, וכעבור שנתיים נוספות גם מכרה את הקבוצה. קיומו של תקדים הוא משמעותי כשצריך לקבל החלטות כאלו. ומעכשיו, בהנחה שההחלטה תעמוד למבחן משפטי (אם סטרלינג ינסה בכלל לצאת נגדה, בקרב דעת הקהל זה לא יעזור), זה יהיה דפוס תגובה סטנדרטי.

http://en.wikipedia.org/wiki/Marge_Schott

עידן. 30 באפריל 2014

החלטה מאוד בעייתית בעיני, שספק אם תעמוד במבחנים משפטיים (בישראל בטח לא הייתה עומדת).

ראשית, אסור לשכוח את הקונטקסט בו הדברים נאמרו, בשיחה פרטית עם בת זוגו. אני וכל אחד אחר כאן בטח לא היינו רוצים שיתפרסמו דברים שאמרנו ל"אנשי סוד" שלנו באופן פרטי (לעיתים גם ברגעים של זעם או אפילו בהומור שחור).

שנית, גם אם אין ממש שאלה שסטרלינג סוג של גזען, האי שהדברים אף פעם לא מצאו ביטוי בניהול הקליפרס. אפילו להפך, הוא היה הראשון שמינה GM שחור, יש לו מאמן שחור, רוב השחקנים שחורים. מעולם לא נטען כלפיו שהוא הפלה מישהו במסגרת תפקידו בקליפרס או באמת פעל למנוע כניסת אוהדים שחורים. בקיצור, הכל נשאר בשלב הדיבורים.

שלישית, אפילו שסטרלינג מצטייר כגזען. די ברור משמיעת ההקלטות שיש כמה דברים אחרים מאחוריהן. ראבק, החברה שלו היא חצי שחורה. הוא בעיקר מצטייר בהקלטות כאיש די אומלל ובעיקר לא לחלוטין מחובר למציאות.

רביעית, עונש של הרחקה לכל החיים הוא עונש נטול פרופורציות לחלוטין. שחקנים שהולכים מכות על הפרקט מורחקים למשחק, שחקנים שביצעו עבירות פליליות לעשרה משחקים, בפוטבול שחקן רוצח כלבים, יושב שנתיים בכלא ואח"כ חוזר כאילו כלום. כל אלו פעולות בניגוד לקוד האתי של הליגה ושל אמריקה, כל אלו לא מהוות "מודל לחיקוי" עבור האוהדים הצעירים. אבל הקלטה גנובה של אמירה גזענית פתאום מביאה להרחקה לכל החיים? מגוחך לחלוטין ומעיד עד כמה אמריקה הפכה להיות "היסטרית" כשזה נוגע לענייני אמירות בעייתיות ביחס לשחורים ולבנים.

היסטוריון של ספורט 30 באפריל 2014

+100

שחר ד. 30 באפריל 2014

יש לך אי דיוק אחד – סטרלינג עשה במהלך הקריירה שלו דברים למען השחורים (וב"כ לפני הבעלים האחרים), אבל אותו GM (ביילור) שפוטר לפני כשנתיים הוציא את כל החרא החוצה ותבע אותו על כך שהפיטורין שלו היו על רקע גזענות (לדוגמא: כשהיו צריכים להחתים את דני מנינג הוא הורה לו להחתים אותו על חוזה נמוך כי "גם ככה הוא שחור מהדרום וזה הרבה כסף בשבילו").

השאלה שלי היא למה לא עשו איתו שום דבר אז, לא למה עושים איתו היום (התשובה אגב היא מג'יק ובאס)…

duncan 30 באפריל 2014

זה שזה נעשה בשיחה פרטית זה לא משנה.
אם מחר ביבי בשיחה פרטית מוקלט כאחד שיוצא נגד הומואים. לא שותים לו את הדם?
השיחה התפרסמה ועכשיו נשאר לחשוב מה עושים עם הכאב ראש הזה?
אני מאמין שההחלטה עברה מספר עורכי דין וכנראה שמותר להם לתת כזה עונש

פאקו 30 באפריל 2014

איפה עובר הקו? אם מחר אני צופה לבד בטלויזיה, ונפלטת לי מהפה קללה גזענית שבמקרה הוקלטה ע"י מכשיר הקלטה ששמו לי, זה לגיטימי?

duncan 30 באפריל 2014

אם מחר מתפרסם שיאיר לפיד אמר בשיחה פרטית "אני שונא הומואים". מה לדעתך יקרה?
אם מחר אותו דבר קורה לשמעון מזרחי. מה לדעתך יקרה?
אתה אדם פרטי אבל אם משהו מתפרסם ואתה מפורסם ובעל מעמד פומבי…תזהר כפליים

גל ד 30 באפריל 2014

הדברים שפניני אמר לשולדברנד היו בשיחה פרטית, לא?

ניינר 30 באפריל 2014

:)

ירושלמי 30 באפריל 2014

אתה טועה יש הבדל גדול.

אם ביבי יוצא נגד הומואים או שחורים ביו בשיחה פרטית ובין בנאום בכנסת העונש שלו הוא הדחה מיידית כי הוא נבחר ציבור, וכנבחר ציבור הוא מאבד את הלגיטימציה שלו, והנזק שלו הוא בעיקר תדמיתי.

לעומת זאת סטרלינג הוא לא נבחר ציבור של אף אחד. הוא בעל נכס.
לכן משהו שהוא אמר בשיחה פרטית לא נותן לגיטימציה לשלול ממנו את הנכס שלו.
אם היה עושה זאת בפומבי, היה ניתן להסיק שעקב דעותיו יש סיכוי לפגיעה ביחסי עובד מעביד, וגם אז לא בטוח שהרחקתו מהקבוצה לגיטימית ועומדת במבחן המשפטי.

רוצה לומר, אם אדון פרופסור דן שכטמן יוצא נגד התרבות המזרחית או המוזיקה המזרחית או וואטאבר, זה לא עילה לשלול ממנו את פרס הנובל בו זכה, אבל כן מאפשר לפסול אותו מלהתמודד על תפקיד נבחר ציבור. מה שכמובן לא קרה.

Amir A 30 באפריל 2014

מי שלל ממנו את הנכס? עד כמה שאני יודע אף אחד לא לקח ממנו את הקבוצה. ה-NBA (דהיינו איגוד הכדורסל האמריקאי) אינו נכס של סטרלינג ולכן הנידוי שלו מה-NBA אינו מייצג שלילת נכס.
בנוסף, אני מניח שבתקנון איגוד הכדורסל האמריקאי יש כללים המגדירים מי יכול להחזיק בקבוצה החברה באיגוד וקיימת אפשרות לפסול ממישהו פריבילגיה זו על בסיס הצבעה של שאר בעלי הקבוצות. וזה הדבר שהולך לדחוף את סטרלינג החוצה מהקליפרס. הוא כמובן יוכל לסרב להחזיק בקבוצה אבל אז אני מניח שחברות הקבוצה באיגוד הכדורסל האמריקאי תבוטל וסטרלינג יאבד משהו כמו חצי מיליארד דולר. לא נראה לי שזה מה שהוא רוצה.

Amir A 30 באפריל 2014

* יוכל לסרב לזה ויתעקש להמשיך ולהחזיק בקבוצה

אבי ח 30 באפריל 2014

עכשיו להביא אותו לפה…
שיפתור את שירי השואה של אוהדי הפועל,שיסגור את יציע הגזענים של בית"ר,שיעצור את שירי השנאה של מכבי והנהמות,ואוטוטו אוכל ללכת עם הילד שלי לראות כדורגל… לו יהי..

עידן. 30 באפריל 2014

אגב, זכור לי שלפני בערך שנתיים בעלים של קבוצת כדורגל בישראל (פרוספר אזגי) הוקלט ע"י אחד השחקנים האמפריקאים של הקבוצה, כשהוא קורא לעברו קריאות גזעניות בזמן פגישת מו"מ ביניהם.

אם אני לא טועה ביה"ד של ההתאחדות זיכה את אזגי בנימוק שאותו שחקן זר לא יכול היה להבין את הקריאות הגזעניות שנאמרו בעברית ועל כן אין כאן עבירה…

מצחיק איך אנחנו והאמריקאים נמצאים בקצוות שונים לחלוטין בטיפול בגזענות, כאשר הגישה של שני הצדדים מעוותת משהו, כל אחת בדרכה.

קובי (מכביסט) 30 באפריל 2014

לדור בלוך :
אתה טועה בענק בהבנה של כל הסיפור הזה.

1.סטרלינג- גזען או לא. אסור בתכלית האיסור להכנס לחיים הפרטיים שלו. זה לא שהוא יתראיין בטלביזיה או ברדיו והביע את דעתו. אלא אישתו או פרודתו הנבזית הוציאה שיחה אישית שנערכה בניהם. ובגדה בטיפת האמון שעוד היה לו בה. וכל זה למען בצע כסף שהיא קיבלה מ-tmz ומאמינה שתקבל כתוצאה מכך בבית משפט,

2.אם אתה לא מסכים עם מה שכתבתי ב-1. אז מהיום חובה עלינו לשים האזנת סתר בביתו של כל בנאדם. ולבדוק איך הוא מדבר בבית. אולי הוא מסתיר דעות שאנחנו לא יודעים עליהם…? זה נשמע לך הגיוני? אתה יודע מה? לא נגזים פשוט נשכנע את הנשים שישימו לבעליהם מכשיר האזנה. תגיד אישתך תסכים לעשות דבר כזה? אני מוכן להשבע שאפילו אם היו קוראים לך היטלר. היא לא הייתה עושה בגידה כזאת!!!

3.עכשיו בטח תשאל "אז למה כל האמריקאים חושבים אחרת"? מה אדם סילבר לא יודע שזאת שיחה פרטית שהודלפה בזדוניות החוצה…?
אתה צריך להבין דבר אחד. אמריקה = כסף!! נשיאים שם הודחו בגללו. נשים מכרו את האימאימא שלהם בשבילו. אנשים שם רוצחים אחד את השני בסיטונאות כדי לקבלו. משפחות מתפרקות בגללו. כל צעד הכי קטן שלך למען בנאדם חייב להיות בתשלום.

הכסף בשביל האמריקאים זה הרבה יותר מדת. זה ממש כבר בדרגת "אל" בגלל זה על השטרות שלהם כתוב "אלוהים יברך את אמריקה". לכן בשבילם לא משנה באיזה סיטואציה בדיוק סטרלינג אמר את הדברים. מתוך שינה. בחוסר הכרה. בקומה. בשירותים לעצמו. פשוט לא משנה!! ברגע שסטרלינג גרם לנ.ב.א (שהוא גוף מסחרי) נזק כספי תדמיתי ושיווקי. הוא הפך את עצמו לאישיות בלתי רצויה. נזק כלכלי שחייבים להפטר ממנו מידית. אחרת נפסיד עוד כסף. ולזה האמריקאים כבר לא מוכנים בשום אופן. ואפילו סטרלינג בכבודו הבין את זה מיד ולא ניסה להסביר את עצמו. הכל ברור ומובן עד שזה מגיע לכסף!!!

אז לבוא ולקשור כתרים לסילבר על "מלחמתו בגזענות". זה פשוט בורות אחת גדולה שלא קשורה בכלל למה שסילבר עשה. הוא בסה"כ "נלחם בהפסדים" לא יותר!

יונתן 30 באפריל 2014

ברגע שהשיחה דלפה החוצה זה כבר לא עניין פרטי אלא ציבורי. האשמאי הזקן היה צריך להיות הרבה יותר זהיר בסביבת הגולדיגרית שקברה אותו.

בדבר אחד אני מסכים איתך – הכסף באמריקה הוא הדת האמיתית.
תיקון קטן: על השטרות האמריקאים כתוב in god we trust
ולא אלוהים יברך את אמריקה.

Amir A 30 באפריל 2014

משעשע הקטע עם הכיתוב על השטרות האמריקאים.

wazza 2 במאי 2014

לפני כמה שנים הגישה חברת הכנסת לאה נס מהליכוד הצעת חוק פרטית. לפי ההצעה יוסיפו לכל השטרות והמטבעות שתנפיק המדינה את הכתובת "באל נשים מבטחנו". בדברי ההסבר שלה ציינה כי "שטרות ומטבעות בכל מדינה בעולם מהוות סמל וביטוי לערכי יסוד המקודשים לחברה".

ליאור 1 במאי 2014

1.כנראה שאתה שוכח שהליגה היא קודם כל ארגון כלכלי.
2.האדון "הנכבד" חתום על חוזה ועל קוד אתי, ברגע שהוא אפשר את הקוד האתי שהוא חתום עליו מותר להאניש אותו.
3.מעדיף את הצביעות האמריקאית והגדיה לכסף מאשר הגזענות הישראלית והחוסר מלחמה שלנו בה (ראה ערך בית"ר ירושליים והשחקנים המוסלמיים).

קובי (מכביסט) 1 במאי 2014

1.זה מה שאמרתי…
2.אני מסכים. אבל לא בגלל שיחה אישית. בתוך ביתו עם אישתו שדלפה החוצה. זה מוגזם!!
3.ברגע שזה המנטאליות של כל המדינה שלהם. זה לא צביעות. כי כולם יודעים למה התכוון המשורר. ולמה באמת הוא מקבל עונש (בגלל הכסף..).

אבל לא הבנתי מה הקשר בין בית"ר לגזענות??? למה אם הם שונאים. את אלה שרוצחים את האחים שלהם. זה נקרה גזענות??? מטרת המחאה נגד שני הצ'צ'נים. הייתה כדי שלא יביאו אח"כ גם פלסטינים מוסלמים. ולזה אין שום קשר לגזענות אלא "לייצוג בלתי הולם". האוהדים לא יכולים לתמוך בשחקנים שלא מייצגים אותם!!! בדיוק כמו שיביאו מתנחל לשחק בהפועל…

Amir A 30 באפריל 2014

313.9 מיליון תושבי ארה"ב מודים לך על שהסברת להם כל כך יפה ובמשפט אחד (כדי שיבינו, הטמבלים) מה חשוב להם בחיים.

חיים הצהוב 1 במאי 2014

אני מוטרד מדבר אחד שלא מתייחסים עליו כל כך.
בהקלטה המלאה שלו ניתן להבין שאין לו בעיה שהיא תשכב עם שחורים ושתסתובב איתם ושתהיה איתם כל היום, אני לא חושב שאדם שהוא גזען יסכים שחברה שלו שתכב עם שחורים (יש ביניהם יחסים פתוחים), מה שהוא כן אמר זה שמפריע לו שאחרי שהיא מפרסמת תמונה עם שחור "הם מתקשרים עליו", עכשיו מי זה הם? מי מתקשר אליו? יכול להיות שיש כאן משהו הרבה יותר גדול מסתם עוד גזען זקן ונפוח

Comments closed