אוקלהומה, חוצפה

אם אוקלהומה סיטי עוד לא מבינה את זה, עתיד הכדורסל המקצועני בה תלוי באחד, קווין דוראנט

Wizards v/s Thunder 03/14/11

עיתון מקומי באוקלהומה פירסם שער עם תמונה גדולה של קוין דוראנט, ותחתיה הכיתוב mr unreliable או זה שאי אפשר לסמוך עליו.

עכשיו צריך להגיד מההתחלה שמדובר על מקומון באוקלהומה, העיתונים האלה בארה"ב חיים על סנסציות בניסיון להגדיל את מחזור המכירות שלהם, והעיתון הזה פגע בג'קפוט עם השער הזה, ובכל זאת זה מזמן הזדמנות, כשאנחנו מתחילים להתכונן למשחק מספר 7 בסידרה של אוקלהומה ובסדרות נוספות, על הסיטואציה שבה אוקלהומה נמצאת והסיטואציה שבה דוראנט נמצא.

קווין דוראנט הוא השחקן השני הכי טוב בליגה שככל שאפשר לצפות יהיה בתוך שנתיים פחות או יותר השחקן הטוב בליגה.

כשאתה מסתכל על הקשיים שהשחקנים האחרים שנחשבים סופרסטארים בליגה עוברים בפלייאוף הזה, אתה מבין כמה מדהים מה שלברון ודוראנט עושים, ובמידה רבה אף יותר ג'ורדן בתקופתו. קווין דוראנט קולע בפלייאוף הזה 30 נקודות בממוצע למשחק ב-40% מהשדה. היחידים שמשתווים אליו בתרומה הם ג'יימס ואולדרידג' והם עושים את זה מול ההגנות של שארלוט ויוסטון, יחי ההבדל הקטן. פול ג'ורג'? 22 נקודות למשחק. גריפין? 24. הארדן? 25. קארי? 20.

בלי דוראנט אוקלהומה לא מגיעה לפלייאוף. לכן דוראנט וג'יימס הם המועמדים האמיתיים היחידים ל-MVP  השנה, הם אלו שנותנים את הערך המוסף המשמעותי ביותר לקבוצתם.

אם דוראנט בוחר לקום מחר בבוקר ולקחת את הכישרון שלו לסאות' ביץ, או לקליפורניה, או לניו יורק או לברוקלין, ספק אם הפרנצ'ייז הזה בכלל מוסיף להתקיים לאורך זמן ולא חוזר לסיאטל שמתה לפרנצ'ייז. בלי דוראנט לאוקלהומה אין שום דרך למשוך כישרון. מה הם יגידו לבלייק גריפין? תעזוב את ל.א בבקשה כדי לעבור לשוק קטן, מדינה שאף אחד לא רוצה לגור בה, כדי לשחק עם… ראסל ווסטברוק? כן יש הרבה סיכוי שזה קורה.

בואו נדבר רגע על הפרנצ'ייז של אוקלהומה. פרנצ'ייז שהיה לו שלושה מ-20 אם לא מ-10 השחקנים הטובים בליגה והחליט לוותר על אחד מהם (הארדן) כי הוא היה קמצן מדי מכדי לשלם את מס המותרות. ולא רק זה, אלא שהוא ביצע את העסקה על הארדן באופן שבסופו של דבר השאיר אותם עם כלום ושום דבר. אתם יכולים לדמיין כמה חזקה אוקלהומה יכלה להיות? איזה קרבות ענק היינו מקבלים בין מיאמי לאוקלהומה?

אז אנחנו מדברים פה על שחקן שמחזיק על כתפיו, בגיל 25 פרנצ'ייז מחורבן עם מאמן שהוא אחד מהפחות מוערכים בליגה, פרנצ'ייז שלא מסוגל לבנות לו קו קידמי שהוא אפילו סולידי כדי להתמודד מול ענקי המערב.

עכשיו דוראנט לא פוגע מבחוץ לאורך רוב הסידרה הזאת (אם נתעלם מהשלשה והעבירה שהייתה המהלך הכי מדהים בפלייאוף עד כה), והוא סומך מדי על הקליעה שלו מבחוץ במקום ללכת פנימה, וכן הוא החטיא זריקת עונשין מכריעה, אבל אם הת'אנדר יעופו מול ממפיס כדאי לכל תושבי אוקלהומה שאוהבים כדורסל להודיע שהם מחרימים כל עיתון שיבקר בצורה לא פרופורציונית את דוראנט, אחרת אפשר כבר לדמיין את התהליך שמוביל לעזיבת דוראנט, ואיתו לסוף עידן הכדורסל המקצועני באוקלהומה סיטי.

פלייאוף אדיר. כן אבל...
שש עשרה שנים אחרי

17 Comments

אבי ח 2 במאי 2014

זה הכל תלוי ביכולת של הקבוצה להביא אליפות…
עוד שנתתים שלוש,בלי התמודדות אמיתית על הטבעת,הוא הולך למקום עם ביכוי טוב יותר לאליפות..דוגמאות לא חסרות הרי..

משה 2 במאי 2014

הבנאדם מרוויח 25 מיליון דולר בשנה מתוכם חצי משכורת מהקבוצה והם צריכים להודות לו ? אם דוראנט יילך יהיו טריידים ובחירות דראפט, חלקן יצליחו, אחרות לא, אין סיבה לא לבקר אותו, זו ביקורת שמגיעה לו בצדק, אפשר להתווכח אם זו הדרך והצורה.
דוראנט זוכה ליחס סופר אוהד וחביב מהתקשורת בגלל האופי הנעים של הילד הטוב שלו. האם כשחקן הוא מביא את הסחורה ? לדעתי, כמו לדעת העיתון לא מספיק, הוא צריך להביא את הקבוצה רחוק בפלייאוף, לא לצבור תארים אישיים חסרי משמעות.
הגישה של "אל תבקרו אותו ותגידו תודה שהוא כאן" לא תביא את הארגון לשום מקום. אם חור כמו סאן אנטוניו יכול להיות ארגון מוביל בליגה גם OKC יכולה. אתה יכול לשאול את אוהדי מכבי (שלהבנתי שאתה נמנה עליהם) מה קורה כשנותנים לשחקן כבוד אינסופי.

ירושלמי 2 במאי 2014

הכל עניין של היצע וביקוש.
יש לא מעט קבוצות משווקים גדולים יותר שיכולים לתת לדוראנט חוזה דומה.
אבל אין הרבה שחקנים כמו דוראנט שיסכימו להגיע לאוקלהומה.
האמירה שיש טריידים ובחירות דראפט ובגלל זה אוקלהומה יכולה לתת לדוראנט ללכת מראה על חוסר הבנה בסיסי בדרך שבה הליגה בנויה.
קבוצות עושות טריידים וטאנקינג וקונה חוזים גמורים והכל כדי שתהיה לה האופציה להביא שחקן על, פרנצ'ייז שסביבו ניתן לבנות קבוצה שאצה לאליפות.
קבוצות כמו סאן אנטוניו של השנים האחרונות ודטרויט של העשור הקודם הן היוצאות מן הכלל.
רוב כמעט מוחלט של האלופות עשו זאת באמצעות השיטה המסורתית של כוכב על וסביבו שחקנים טובים. ככה זה מאז מייקל דרך שאק ואח"כ קובי נוביצקי ועכשיו מיאמי. גם בוסטון הם מבחינת יוצא דופן, אבל אני לא רואה שלושה אולסטארים אורזים את החפצים ומתפים פעולה באוקלהומה.
אז אתה רוצה שהתאנדר שכבר יש להם את אחד משני הסופרסטארים בליגה ואחד משחקני ההתקפה הטובים אי פעם יוותרו על ההזדמנות להתמודד על אליפות שמי יודע מתי עוד תגיע?
אם הם יעשו את זה אני רואה את מקרה קליבלנד ולברון חוזר על עצמו. כנראה שאח" כ עוד יגיע לשם איזה קיירי ארווינג, אבל יותר גבוה מעכשיו הוא לא ייקח אותם.
לכן כל אוקלהומה כולל ההנהלה צריכים להתייצב מאחורי דוראנט ולחשוב איך הם עוזרים לו, האם השיטה נכון לעכשיו לא נכונה וצריך לייעל אותה לטובת דוראנט? האם טרייד על ווסטברוק והבאה של רכז אחר תעזור? האם צריך להחליף מאמן? דוראנט צריך לקחת חלק בכל ההחלטות האלה כי הוא היסוד המרכזי והנדיר בתרכובת שיכולה אולי להביא אליפות לאוקלהומה בעשור הקרוב. ושם הוא צריך להתחיל לקחת אחריות עוד לפני האחריות שהוא לוקח על הפרקט.

איציק 2 במאי 2014

הכתבה בעיתון, אולי היא שהעירה את דוראנט למשחק זה. לא שהיה צורך להעיר, אבל קצת לנער כן. אני מאוד אוהב את דוראנט, אבל לכמת שוויו של שחקן על על פי נקודות או ריבאונדים זו התבוננות צרה. ממנו מצפים שיכריח את המשחק כשאין בררה, שבמסיבת עיתונאים ינער את חבריו אם זה יעזור, או באמצע פסק זמן. ג'ורדן, מג'יק ואייזיה היו עושים זאת, כי הם ראו בטבעת מטרה וכמעט הכל כשר בשביל זה. דוראנט ניראה שמשחק על המגרש בלבד, ובפלאי-אוף כשחקן על זה לא מספיק.

אלעד 2 במאי 2014

אני חושב שחוץ מהטרייד של הארדן, שבקלות זו אחת העסקאות הנוראיות בהיסטוריה, אי אפשר להגיד על הת'אנדרס שהם "פרנצ'ייז מחורבן". רוב ההחלטות שנעשו שם היו מצויינות (כולל הבחירות של הארדן ווסטברוק, שבזמנו לא היו כאלו מובנות מאליהן), והם בנו לאט לאט קונטנדרית שמתחרה על אליפות כל שנה. ברור שעוזר שדוראנט נפל להם לידיים בבחירה השנייה.

ירושלמי 2 במאי 2014

זה לא המזל הטוב של אוקלהומה שהביא את דוראנט.
זה המזל המחורבן של הבלייזרס.

Rondi 2 במאי 2014

ברור שאתה צודק. באוקלהומה צריכים ללקק את האדמה שהוא דורך עליה והם גם יודעים את זה. לא שזה עזר לקליבלנד…

סקוט ברוקס היה מאמן מצוין כשהייתה לו קבוצה מצוינת ביד. גם אריק ספוסטרה ופרנק ווגל. בליגה של העשור האחרון תפקיד המאמן הרבה פחות משמעותי מזה של הג'נרל מנג'ר. פופוביץ' הוא היוצא דופן כי הוא מתפקד גם כ(לפחות)חצי ג'נרל מנג'ר…

סם פרסטי יודע לזהות כישרון. הוא הביא לאוקלהומה הרבה שחקנים שהערך שלהם עלה משמעותית במערכת שלו, אבל לדעתי הוא לא יודע להתמודד טוב עם הצרות של העשירים.

הטעות הראשונה היתה לדעתי בחוזה המקס' של ווסטברוק. באותה נקודה היו סימנים ברורים של א. היכולות האדירות של הארדן ב. הדריכה של ווסטברוק על הרגליים של דוראנט. המשמעות המידית של החוזה הזה היתה שאוק' תצטרך לוותר על הארדן או איבקה. בגלל שפתאום פרסטי נלחץ מהקו הקדמי החלש שלו ומהחלל ההגנתי שישאיר איבקה הוא מיהר להחתים אותו ולמעשה סגר את הדלת בפניי הארדן (שמבין כל השחקנים שאוזכרו הכי מחמיא למשחקו של דוראנט…)

הפתרון הנכון לת'אנדר היום (בהנחה לא מבוססת שהם לא יזכו השנה באליפות איכשהו) הוא אותו פתרון שפרסטי היה צריך לבצע לפניי שנתיים. טרייד ווסטברוק-רונדו יעשה אפקט על הקריירה של דוראנט כמו זו של וויד על לברון (ואולי יהפוך את הסלטיקס שוב לקונטנדרית על הדרך…)

בשורה התחתונה בניגוד לקאבס לת'אנדר יש עדיין את הכלים להחזיק את דוראנט. וזה ממש לא קשור לכותרות בעיתון…

עסק שחור 2 במאי 2014

אני לא חושב שזה טרייד טוב לאוקלהומה. אני מת על רונדו אבל הוא לא איום מבחוץ. גם ככה ההתקפה של אוקלהומה נוראית (סימונס קורא לה the clogged toilet offense). אני חושב שצריך יותר קלעים מבחןץ. למי רונדו ימסור? אף אחד לא מסוגל לקלוע בקבוצה הזאת. נגד מיאמי קשה להביא עזרה על לברון כי הוא מוקף בקלעי שלשות טובים. לדוראנט אין את הפריווילגיה הזאת ואם רונדו בקבוצה זה רק יחמיר.

שרון 2 במאי 2014

הארדן הוא חור הגנתי.
ווסטברוק הוא קלעי מטורף וסקורר מצויין , כמוהו סטף קרי.
רג'י ג'קסון עושה העונה פריצה אדירה וייקח לו עונה-שתיים והוא יהיה השחקן הגדול שכולם חושבים שהוא יהיה {על פי הניצוצות שלו}.
ותזכור שלאוקלהומה יש שתי בחירות סיבוב ראשון השנה {שלהם ושל דאלאס} ושראס סמית' , השוטינג גארד המצויין של לואייויל שהיה במכללות ארבע שנים , ייבחר באזור הזה על פי רוב אתרי הדראפט , ומונטרזל האראל שאמור להיבחר באזור של דאלאס על פי אתרי החיזוי , ולאוקלהומה יש לא רק קו אחורי מצויין , אלא אולי גם קו קדמי חזק עם איבקה האראל.

ירושלמי 2 במאי 2014

נכון שכרגע קארי וווסטברוק הם באותו לבל אבל קארי הוא רכז יוצר בעוד ווסטברוק מוסר בעיקר כשאין ברירה.
אם שניהם מחליפים קבוצות איבאקה הופך למפלצת התקפית ואולסטאר לגיטימי.
אני מאוד מסכים איתך שהעתיד של התאנדר צריך להיות עם רג'י ג'קסון ואת ווסטברוק צריך לשלוח, אולי תמורת שחקן פנים שיודע ליצור ולצופף את ההגנה כדי לרווח את המשחק לדוראנט ושיש לו אופי קבוצתי, משהו סטייל קאזינס.
כל מקרה התאנדר קרובים לרגע ההכרגע בו הם צריכים להחליט עם איזה רכז הם ממשיכים.

אסף 2 במאי 2014

היום קל לשכוח את זה, אבל בקיץ 2012 היה ברור שאוקלהומה צריכה לוותר על הארדן או על איבקה – ובכלל לא היה ברור מי מהם יותר חשוב לקבוצה.
הארדן היה שחקן טוב מאוד כבר אז, אבל עדיין שחקן שישי. הוא הראה ניצוצות של סקורר טוב, אבל סקוררים שיודעים לקלוע ולחדור כבר יש לאוקלהומה, ואפילו יותר טובים מהמזוקן. איבקה לעומת זאת, הוא הגבוה ההתקפי היחיד שיש לקבוצה, ושחקן ההגנה החשוב ביותר שלה.
יותר מזה – היום כבר ברור שהארדן רוצה את הכדור בידיים, וקבוצה משלו. אולי הוא היה מסתדר בקרבות הטריטוריה עם דוראנט, אבל בחיים לא עם ווסטברוק.
פרסטי עשה בשכל כשהעדיף את איבקה, אבל באמת היה צריך לנסות לקבל תמורה משמעותית יותר.

דור בלוך 2 במאי 2014

אני מפנטז פה אבל קבל:

במצב הנוכחי אולי אי אפשר לשכנע את הארדן לוותר על דקות כדורים ונקודות כדי לזכות באליפויות, אבל מה אם אוקלהומה לוקחת את הסיכון על הארדן ונשארת עם אותו סגל עוד שנה.

ווסטברוק לא נפצע כי הוא מקבל פחות דקות, נכון?

אוקלהומה חוזרת לעוד גמר כשמיאמי יותר חלשה מהשנה הקודמת ואוקלהומה בוגרת וחזקה יותר, נכון?

אליפות לאוקלהומה? סביר.

עכשיו אחרי אליפות האם הארדן לא רוצה להיות חלק משושלת? האם בין השלושה האלה שיכולים להיות הביג 3 של הליגה ל-10 שנים הם לא מצליחים להסתדר על הכסף? האם במצב הזה אוקלהומה לא מוצאת את הכסף עבור תשלום מס המותרות?

אסף 2 במאי 2014

תראה, אם להארדן היה בוער להישאר באוקלהומה הוא היה עושה את זה. כשווייד לברון ובוש רצו לשחק ביחד שלושתם הסכימו לקבל חוזים שרחוקים מהמקסימום ( שכל אחד בנפרד היה מקבל בקבוצה אחרת ), בין השאר בגלל ההבנה הבוגרת שעדיף לשחק בקבוצה מנצחת. הארדן כנראה לא נמצא במקום הזה.

אז למיטב הבנתי אפשר להסתכל על המעבר ליוסטון גם בכבחירה של הארדן ( שרצה כסף, כבוד ותהילה של אלפא דוג ), והבחירה הזו אולי מעידה על פוטנציאל ההרס שהיה כרוך בהשארתו באוקלהומה.
הרי עוד כשהארדן היה באוקלהומה היינו רואים אחרי כל הפסד פלייאוף השוואות בין מספרי הזריקות של ווסטברוק ודוראנט – אתה יכול לדמיין איך זה היה נראה אם היינו מוסיפים את הסוליסט המזוקן לתמונה? וזה עוד בלי להזכיר את התרומה השלילית שלו להגנה, ועל האובדן הכמעט ודאי של איבקה – כאמור, העוגן ההגנתי של הקבוצה.

בקיצור – אוקלהומה היא לטעמי הקבוצה הטובה בליגה, עם הצמד הטוב בליגה ( הטוב ביותר מאז שאק-קובי ? ), שאיתרע מזלה לפגוש מץ' אפ מהגיהנום בסיבוב הראשון. אני חושב שיותר משהארדן היה מחזק את הקבוצה מקצועית הוא היה מחליש אותה מנטלית.

אסף .ג. 2 במאי 2014

דור הבעיה היא האגו…ווסטבורק לא מסתדר עם כוכב אחד לידו אז עם שניים הוא יסתדר פתאום? הארדן לא אותו שחקן שהיה שעזב לפני שנתיים ,אז הוא ידע שהוא אופציה שלישית ולא יותר היום הוא כבר סופרסטאר לתפיסתו שמוביל קב' (לראייה כמות הדקות והזריקות שלו בפלייאוף הנוכחי עד כה- ואף מילה על בחירת הזריקות והאחוזים הלא משהו ביחס לעונה הרגילה).
בקשר לדוראנט זו ההוכחה שלא חייבים להתייחס לכל אדם שיש לו עט או בעצם מקלדת ויכול להביע כל אמירה מעוררת מחלוקת שבה לו כדי למכור עוד כמה עיתונים…
למרות שגם את דוראנט אפשר קצת לבקר לאור העובדה שבחלקים מהסדרה הוכחית מול ממפיס הוא מעדיף לזוז הצידה ולתת לווסטבורק להסתבך עם עצמו.

באד בוי 2 במאי 2014

הארדן מזכיר לי את מלו..
סוג של שחקן שאני כל כך שונא.
תחנה אחרונה. לא מוסר ולא שומר.
לטעמי OKC עשו בשכל שנפטרו ממנו (למרות שזה הוא שהחליט לעזוב אבל לא חשוב..)
והשאירו שני סופרסטארים + מקום להתבטא יותר ולקבל דקות משחק לאחד זניח.. רג'י ג'קסון (יהיה אחד הטובים בהמשך..)

וכל עוד איבאקה עוד שם הם יהיו קונטנדרים כל שנה עד שזה יגיע..

Zak 2 במאי 2014

רק הערה קטנה – נראה לי שפול ג'ורג' חשוב לאינדיאנה כמו דוראנט לאוקלהומה, במיוחד עכשיו עם ההתפרקות של היברט. הוא אולי קולע רק 22 נק' למשחק, אבל (וזאת הנקודה) הוא חשוב הרבה יותר בהגנה. היה אפשר לראות אתמול איך כשהוא ירד לספסל עם 4 עבירות, טיג מאטלנטה התחיל לחגוג על ההגנה של הפייסרס והפך פיגור של 7 ליתרון של 5 להוקס.

אייל הצפון 2 במאי 2014

ראית מה הארדן עושה ביוסטון? מילא שהוא חור בהגנה, חצי מההתקפות הוא לוקח כדור ומעיף לסל. אפשר לחיות כשיש שחקן אחד מהסוג הזה בקבוצה, אבל ווסטברוק הוא בדיוק אותו סוג (רק יותר טוב). שניהם ביחד היו מחרבים לחלוטין את המשחק של הקבוצה. כדי שאוקלהומה יגיעו למשהו, ווסטברוק צריך להפנים שדוראנט הוא הכוכב של הקבוצה, ולנסות להיות כמו וייד במיאמי. לא בטוח שמבחינת אגו הוא מסוגל.

Comments closed