יומן אליפות בלגיה (2) – הניצחון על אלג'יריה

על הניצחון הבלגי על אלג'יריה

אנחת רווחה הייתה התגובה במחנה הבלגי לאחר משחק הפתיחה מול אלג'ריה.

איציק זוהר אמר לפני המשחק שאלג'יריה היא הנבחרת הכי חלשה בטורניר, בעוד תצוגת תכלית של רמת הפרשנות הנהוגה בתקשורת המיינסטרים במקומותינו. העניין הוא לא האם איציק זוהר מבין או לא מבין בכדורגל, העניין הוא שאני מוכן להמר על כל הכסף שבכיסי שזוהר לא פתח אפילו את מוסף המונדיאל שבו הופיע סגל נבחרת אלג'ריה לפני שהיגג לגביה.

לו היה פותח היה מגלה שמשחקים בה שחקנים מנאפולי, אודינזה, ולנסיה, ספורטינג, פורטו, גרנאדה וטוטנהאם, ושהיא בוודאי חזקה לכל הפחות מקמרון, הונדורס, ניגריה ואיראן.

כל זה נועד להגיד שצריך לקחת את הניצחון הקשה של בלגיה במשחק הראשון בפרופורציה הנכונה – ניצחון על קבוצה שהיא אומנם נחותה אבל טובה משנותנים לה קרדיט, שמגיעה במנטליות של אנדרדוג ועם רמת מוכנות גבוהה ליריבה שעומדת מולה.

המשחק עצמו חשף את החולשות והחוזקות הברורות של הנבחרת. החולשה המרכזית היא שאין להם כמעט שחקני אגף מובהקים. שני המגנים שלהם הם יותר בלמים ממגנים, הם בוודאי לא מהירים מספיק כדי לרדוף אחרי שחקן האגף של היריבה, כך שהם נאלצים להישאר יחסית בעומק ולא תורמים בהתקפה. גרוע מכך, הפנדל של אלג'יריה הגיע מכדור ארוך לאגף שמאל כשהמגן הימני של בלגיה לא מסוגל להתמודד עם המהירות של השחקן שמולו, והמגן השמאלי לא מסוגל להתמודד עם פגולי שנכנס לרחבה במהירות ולכן מכשיל אותו.

גם בהתקפה המצב לא יותר טוב כששני השחקנים שאמורים לשחק באגפים, במקרה הזה צ'אדלי והאזארד נוטים להיכנס למרכז, וכך כל עוד העייפות לא השפיעה על אלג'יריה בלגיה החזיקה המון בכדור עם מסירות רוחב עקרות ומעט בעיטות מרחוק ולא הצליחה לפרוץ את המחסום, מאחר ולא היו לה אופציות טובות מספיק באגף מצד אחד, והמשחק שלה לא היה מספיק דינמי מצד שני.

דמבלה וויטסל מעט התבזבזו בעומק הקישור, ויכול להיות שהרבה מהבעיות של בלגיה נבעו מחוסר הנכונות של הקישור לקחת סיכונים במשחק הראשון של המונדיאל. דה ברוין לא הרשים בעמדת הפליימייקר ודווקא הרמה שלו מהאגף השיגה את השוויון הבלגי, בעוד השני הושג במתפרצת, כמו לא מעט משעריה של בלגיה בשלב הבתים.

לאחר החילופים והתעייפות מסויימת בשורות אלג'יריה בלגיה התחילה את ההתקפות שלה ממיקום עמוק יותר, ואפשרה יותר כדורים ארוכים. מרטנס סייע לרווח את המשחק, ופלאיני הפעיל לחץ אפקטיבי במרכז המגרש שהקל על בלגיה לצאת מהר קדימה, לצד האיום הברור שלו בכדורי גובה.

היכולת הזאת כמובן לא תספיק אפילו מול רוסיה, אבל לטעמי בלגיה בנויה יותר טוב כדי להתמודד עם קבוצות חזקות דווקא. היא עשתה צעד חשוב לכיוון שמינית הגמר, שם היא צפויה לפגוש את הסגנית של גרמניה, תהיה זאת ארה"ב או פורטוגל ללא רונלדו, כך שהתמודדות עם קבוצה גדולה אפשרית רק ברבע הגמר אם וכאשר נגיע.

Saudade
ההגמוניה הגיעה אל סופה

16 Comments

ניק 19 ביוני 2014

לגבי זוהר ורמת הפרשנות בארץ –
אתמול ראיתי את ספרד-צילה בשידור רוסי באינטרנט ובאחד הפעמים השדר התבלבל בין קוקה לפדרו.
הוא מייד התנצל והבטיח שדבר כזה לא יקרה שוב.
ארבל, תלמד…

wazza 19 ביוני 2014

ניק אני מניח שאתה יודע אנגלית, למה אתה רואה שידור ברוסית?

המשגיח 20 ביוני 2014

כי ככל הנראה הוא יודע גם רוסית, ואם הוא צופה דרך לינקים כדי להימנע מארבל-נוימן, כמעט תמיד יש שידור רוסי באיכות HD.

חברי הטוב משכבר הימים 19 ביוני 2014

ראיתי איפהשהו שקרה לבלגיה אסון- הם הפכו בתקשורת מהקבוצה שיכולה להפתיע, למועמדת.
אבל אולי משחקים מול קבוצות חזקות יותריעזרו, בהקשר הזה.
מבחינת משחק- לא יודע, פספסתי את המשחק ההוא.

RAMI 19 ביוני 2014

ההרכב של וילמוטס היה רע.
צ'אדלי לא יכול לשחק בהרכב, הוא אחרי עונה רעה ובלי קשר לזה יש שחקנים טובים יותר ממנו.
לא היה מובן לי בכלל למה קווין מיראלאס לא פתח בהרכב. הוא יכול לשחק כחלוץ שני, חלוץ בודד, ועל קו ימין מה שהיה מרווח את המשחק מאוד ופותר לבלגים הרבה מאוד בעיות שלאג'יריה יצרו באמצעות הצפיפות.
למשחק הבא נגד רוסיה אני חושב שצ'אדלי בוודאות לא יפתח, אבל אני בכלל לא בטוח שמיראלאס יהיה זה שיכנס אלא פלאייני – מה שיכול לעבוד נגד נבחרת חזקה ופיזית כמו של הרוסים.
דה ברוין למרות הבישול לפאלייני וחילוץ הכדור הקריטי שהוביל למתפרצת של האזרד והשער השני לא היה טוב, ובמקומו אני חושב שהייתי מכניס את מיראלאס ומנצל את התיאום שיש בינו לבין לוקאקו.
משחק מעניין מאוד יהיה נגד רוסיה.

יוני 19 ביוני 2014

לגבי חוסר ההערכה לנבחרת אלג'יר.
אתה כמובן צודק, אבל לא רק איציק זוהר עשה את הטעות הזו. כדי לסבר את האוזן, בפנטזי ליג הרשמי של פיפ"א, נביל בנטאלב, ועוד שחקנים שפתחו בהרכב, הם בעלי השווי הנמוך ביותר האפרי (מיליון דולר, פחות משחקנים בקצה הספסל של הונדורס וקוסטה ריקה שמשחקות בבית קשה הרבה יותר ואין שום סיכוי שישחקו.

עידוקוליס ליפשיץ 19 ביוני 2014

לא רוצה להשמע קטנוני, אבל בפוסט הקודם הצגת את היתרון המרכזי של הנבחרת: שחקני אגף איכותיים ומהירים.

דור בלוך 19 ביוני 2014

אתה כמובן צודק, הכוונה הייתה שהמגנים שלהם אינם שחקני אגף שתורמים להתקפה, ובמשחק הספציפי השחקנים שוילמוטס בחר והאופן שבו הוא שם אותם, סירס את משחק האגפים שלהם וגרם לעומס יתר במרכז.

כשמטרנס נכנס זה השתנה.

RAMI 19 ביוני 2014

בהקשר הזה זה נראה שהשיקול של מרטנס היה שורטונגן לא יכול לתמוך בהתקפה ככ (למרות שהוא עושה את זה מצוין בטוטנהאם) בגלל שהשחקן הטוב ביותר של אלג'יריה משחק בצד ימין – פגולי.
בגלל זה הבלגים תקפו הרבה יותר דרך אגף ימין של אלדרווילד והוא שחקן התקפה מוגבל מאוד. בנוסף, לא היה להם אף שחקן "טבעי" בצד ימין ונוצר חוסר איזון: האזרד לא קיבל תמיכה ורטונגן ואלדרווילד, שגם כך מוגבל, תקף לבד בצד ימין.
צאדלי, דה ברוין, דמבלה, וויטסל כולם תקעו את המרכז והמשחק לא היה מרווח.
זהו השינוי הכי מתבקש לקראת המחזור הבא. מיראלאס צריך להכנס במקום דה ברוין, ופלאייני במקום צ'אדלי. זה הרכב יותר מאוזן, יותר חזק שיש לו יתרונות במצבים נייחים וגם במתרפצות עם התיאום בין לוקאקו למיראלאס.

RAMI 19 ביוני 2014

* תיקון: השיקול של וילמוטס ולא של מרטנס

אורן 19 ביוני 2014

האזארד? אולי הזאר?

רועי 20 ביוני 2014

אז אולי אתה יודע איך מבטאים את שמו? (לכך התכוונתי)

או כל מילה בצרפתית לצורך העניין.

היסטוריון של ספורט 19 ביוני 2014

כל מילה בסלע במיוחד לגבי זוהר .
אני בניגוד לזוהר דווקא פתחתי את מוספי הספורט עם הסגלים למונדיאל ופשוט נדהמתי כשראיתי את הסגל של נבחרת אלג׳ריה יותר נכון איפה משחקים שחקניהם האלמונים .
יש להם 17-18 שחקנים באירופה כולל בקבוצות בכירות בליגות בכירות .
בכלל המונדיאל הזה הוא כזה שכל נבחרת כולל הנדורוס , אקוודור ואיראן שולחת מינימום 4 נציגים שמשחקים באירופה .
ולמעט רוסיה לכל נבחרת יש לגיונריים מה שאומר שאין כאן ממש נבחרות חלשות .
אשר לבלגיה חזיתי שהיא תתקשה יש פער בין הציפיות המוגזמות לחוסר הניסיון.
וכמו שאמרו רבים וטובים לפניי. יש לה רק 3-4 שחקנים ברמה העולמית הגבוהה.
המדובר בקורטואה השוער של אתלטיקו / צלסי.
בבלם קומפיני מהסיטי ובהזרד קשרה של צלסי .
והרביעי הוא לקוקו שנתן עונה אדירה באברטון אך עדיין לא כיכב בקבוצה גדולה .
כל היתר הם או כוכבים בקבוצות קטנות או זוטרים בקבוצות גדולות .

ג 20 ביוני 2014

זאת לא באמת נבחרת אלג'יריה – כמעט כל השחקנים שלה נולדו בצרפת

גיא זהר 20 ביוני 2014

לגמרי. זה הזוי מה שקורה שם. לטעמי, צריך להגביל את כמות המתאזרחים בנבחרות. הקשר של רוב השחקנים שם לנבחרת דומה בערך לקשר של ברק יצחקי לנבחרת מרוקו.

Comments closed