יומן אליפות בלגיה (3) 10 דקות של האזרד

ארבע חדשות מאוד טובות משני הנצחונות של בלגיה בשני המשחקים הראשונים: לנבחרת הזאת יש חתיכת אופי, שני נצחונות בדקות האחרונות, […]

ארבע חדשות מאוד טובות משני הנצחונות של בלגיה בשני המשחקים הראשונים:

 1. לנבחרת הזאת יש חתיכת אופי, שני נצחונות בדקות האחרונות, במשחק הראשון אחרי פיגור, במשחק השני אחרי דקות של דומיננטיות של היריבה, מרשים.
 2. לבלגיה יש יתרון בפיזיות ובכושר הגופני מול כמעט כל נבחרת בטורניר, יתרון שיהיה משמעותי יותר ככל שהטורניר יתקדם.
 3. יש בנבחרת הזאת עומק שמאפשר לעשות שינויים בין משחק למשחק ובתוך משחק, זה לא רק אוריגי, זה גם היכולת לעשות שינויים במרכז המגרש לאורך הדרך וגם שחקן כמו מרטנס שיכול לפתוח או להיכנס כמחליף ולשנות קצב באגף. שוב סוגיה מאוד משמעותית בטורניר.
 4. הזאדד ממצה את הפוטנציאל שלו לפרקים, וכמו מסי בארגנטינה, במקרה שלו לפרקים זה מספיק. במחצית הראשונה הוא עשה ריצה אחת בשליש של היריבה, ו-0 ברחבה, במחצית השנייה 4 ו-4. במחצית הראשונה הוא לא בעט אף לא פעם אחת לשער, במחצית השנייה פעמיים והוסיף כמובן את הבישול שניצח את המשחק.

וארבע סיבות לדאגה:

 1. היכולת של לוקאקו חלשה מאוד, מול רוסיה ומול אלג'יריה בדקות שהוא היה על המגרש לפחות בלגיה שיחקה כדורגל של החזקת כדור, ובמשחק הזה התכונות החיוביות של לוקאקו לא באות מספיק לידי ביטוי. החלוץ קיבל מסירה אחת בלבד בשטח המסוכן של היריבה, בעט פעם אחת בלבד לשער, לא ביצע אף תיקול ולא ביצע אף ריצה עם הכדור בשליש המגרש של רוסיה. בלעדיו הרבה מהעוקץ של הבלגים אובד.
 2. זה מתחבר לנקודה הקודמת, אבל בלגיה לא מצליחה למעט פעם אחת מול רוסיה בדקה האחרונה, ופעם או פעמיים מול אלג'יריה ברבע שעה האחרונה, לייצר משחק פתוח, התקפות מתפרצות, ואלה המקומות שבהם היתרונות שלהם באים לידי ביטוי בצורה האופטימלית. כדאי לוילמוטס לראות את המחצית השנייה של גאנה אתמול, הם יצרו את המצבים האלה בצורה מזהירה.
 3. 50% מההתקפות של בלגיה הלכו משמאל, זה ברור לאור המשמעות של האזרד לנבחרת, וכשהוא זז לאמצע מאגף שמאל הוא הפך להיות משותק לחלוטין, אבל בלגיה חייבת יותר גיוון אחרת יהיה קל מדי לסגור את האזרד כפי שאכן קרה במשך 80 דקות.
 4. נראה שוילמוטס עוד לא מצא את הציוות המדוייק במרכז המגרש, שלושת הקשרים שלו שיחקו מאוד קרוב אחד לשני, כשאתה משחק עם שלושה קשרים באמצע באופן אידיאלי אחד מהשניים הקדמיים יותר פורץ בכל פעם קדימה לסירוגין ומפתיע את הגנת היריב תוך יצירת יתרון מספרי או עומס ברחבה שנותן מטרה טובה להגבהות כדור. זה לא קרה הערב.

 45 הדקות הראשונות היו חלשות מאוד משני הצדדים, בלגיה החזיקה יותר בכדור אבל לא עשתה איתו יותר מדי וכך גם הרוסים, שמתגלים כאחת מאכזבות הטורניר. את המחצית השנייה פתחו הרוסים טוב יותר, הם גם החזיקו יותר בכדור וגם הצליחו להגיע לרחבה פעמים רבות יותר, אבל חוסר דיוק דיי מדהים במסירה האחרונה מנע מהם מצבים של ממש.

בעשר דקות האחרונות גם הודות לחילופים (מיראלאש עם הבעיטה החופשית המסוכנת והתנועה האיכותית, ואוריגי עם השער והאקטיביות בשליש האחרון של המגרש), וגם הודות ליתרון בכושר הגופני בלגיה התחילה לסכן יותר ויותר, הזארד קיבל יותר ויותר מקום לפעול והצליח לייצר מצבים מסוכנים בכמה כידרורים טובים, אחד מהם הוביל לשער של אוריגי שהכריע את ההתמודדות.

בלגיה הבטיחה את העלייה לשמינית הגמר והיא נמצאת בדרכה לעמוד בציפיות המוקדמות ולהגיע לרבע הגמר, שם היא, כפי שזה נראה כעת, תפגוש את ארגנטינה, וכמו שהאחרונה נראת עד כה, הבלגים יכולים לחלום על היסטור

אזהרת מסע
כולה נשיכה

תגובות

 • omer

  לוקאקו לא כשיר ב100%. אולי בהמשך נראה ממנו יותר

 • ק.

  עד דקה שמונים זה היה אחד המשחקים המשעממים.
  בלגיה היא קבוצה פיזית שיהיה קשה לנצח אבל לא אחת שאוהד הכדורגל הנייטרלי ירצה לראות הולכת רחוק.
  אתמול קיבלנו שוב הוכחה שמול צפיפות בשליש האחרון של המגרש (קרה בשני הצדדים) קשה מאד ליצור מצבים, גם בארסה גם ריאל גם אתלטיקו גם באירן וגם ליברפול התקשו במצבים האלה השנה.

 • ג'רמייקל רוג'רס

  המשחק הכי חלש במונדיאל עד כה!
  אפילו אקוודור הונדורס היה מעניין יותר.
  בלגיה צריכה לשחק עם פלאייני חלוץ כל משחק החל מהדקה השישים שהקבוצה השנייה עיפה,זה היתרון היחיד שלו.
  ובכלל לוקאקו נראה כבד עייף ואולי פצוע.
  בלגיה לאיעברו את ארגנטינה . השופטים ידאגו לזה.

 • רועי

  האמת שהנבחרת הבלגית פשוט משעממת. אין כל כך מה לכתוב על שני המשחקים שלהם.

  • אריק האחר

   איפה הילד מיונייטד?

 • כסיפוביץ

  הבלגים ממצים את מלוא פוטנציאל השיעמום שלהם

 • גיסנו

  חשבתי שהבלגים ידרסו את הבית הזה. בכלל חשבתי שהם יהיו יותר מרשימים ממה שהם באמת.

  מצד שני כמעט כל מה שחשבתי שיקרה במונדיאל הזה - קורה ההיפך, אז לפחות בלגיה גם עלתה שלב למרות יכולת לא משכנעת (בניגוד לבוסניה למשל שחשבתי שיעלו לשמינית)

Comments are closed.