מדוע הובסה ברזיל

למרות מה שבורוביץ' כתב בטור כאן ליד, אני חושב שיש הרבה ערך לנתח את מה שקרה במשחק בין ברזיל לגרמניה, ולמה הוא קרה. אני מסכים שאי אפשר להקיש ממשחק למשחק במובן של תוצאה, אבל בהחלט אפשר להקיש ממשחק למשחק, ויותר מכך מרצף משחקים למשחק אחד על המאפיינים של המשחק הבא, התרחישים שעשויים להתפתח בו בהסתברות גבוהה ואיך זה ישפיע על התוצאה הסופית האפשרית. ברור שהכל יכול להשתנות מכרטיס אדום אחד או טעות בהגנה אבל זה נכון לגבי כל תחום בחיים וזה לא הופך את החיים לעיסה של אירועים אקראיים שאין טעם להתכונן אליהם או ללמוד מהם.

מאוד שמהמשחק הזה באמת יש המון מה ללמוד.

with that being said, עשר הסיבות שלי לתבוסה של ברזיל:

1. תיאום – בנבחרת גרמניה לאורך הטורניר 5-7 שחקנים בהרכב משחקים ביחד פעמיים בשבוע מדי שבוע, התיאום, בעיקר בחלק האחורי, הוא משמעותי מאוד, ואם רוצים ראייה לכך אפשר להסתכל על ריבוי השערים במצבים נייחים בטורניר.

2. שער מוקדם – ברזיל דווקא פתחה את המשחק טוב לחצה, ונראתה מסוכנת, אבל ברגע שהיא ספגה שער, כל המתח, ההפנמה שהיא משחקת מול נבחרת טובה יותר, ובלי שני שחקניה החשובים ביותר שקעה ברגע אחד, וגרמה להתפרקות טוטאלית, גם של המשמעת הטקטית שגם כך אינה החלק החזק של חלק מהשחקנים, גם בסגירה, וגם באינטנסיביות של המשחק.

3. הסתמכות מוגזמת על לואיס גוסטבו – הקשר האחורי הוא אולי המצטיין של ברזיל בטורניר אחרי ניימאר. דובר רבות בהקשר של ברצלונה על כך שהיא יכלה לשחק בעבר עם שני מגנים תוקפים רק כשבוסקטס בשיאו כי הוא סוגר את החורים. עם שני מגנים מופקרים ברזיל הייתה צריכה יותר מקשר אחורי אחד, ולא היה לה את זה.

4. גרמניה נבחרת טובה יותר – פשוט כך, כשמשווים שחקן מול שחקן את ההרכבים, תוצאה של 8-3 לטובת גרמניה היא אנדרסטייטמנט, גרמניה נבחרת יותר טובה לא בפער של 6 שערים אבל יותר טובה.

5. קריסת הקישור – מלכתחילה, שלישייה של אוסקר, פרננדיניו וגוסטבו לא יכולה בשום סיטואציה להתמודד עם קרוס חדירה ושוויינשטייגר זה פשוט נועד לכישלון. גרמניה שלטה במרכז המגרש, חילצה כדורים פעם אחר פעם שהפכו להתקפות מהירות בצד השני.

6. סמי חדירה – מה שמוביל אותנו למצטיין של המשחק לטעמי, חדירה היה בכל מקום, יצר מצבים, מנע מצבים בצד השני, היה נייד, ונראה שהשאיר מאחוריו את הפציעה, אם קרוס יחתום בריאל מדריד, והם ישתפו פעולה גם בלבן זה יהיה מפחיד.

7. תומאס מולר – תנועה מושלמת, מסיים קליני, שיא הקריירה, והיא עוד לא באמצעה, פוטנציאל בשמיים, ראינו את השיא של רונלדו נשבר, ואת מי שישבור את השיא של קלוזה באותו משחק.

8. פיליפ לאם – ויותר נכון ההחלטה להחזיר אותו לעמדת המגן הימני, משם הוא עושה הכל, מול מגנים תוקפים מופקרים כמו מרסלו, ללאם היה את מלוא המקום לנהל את המשחק של גרמניה מהאגף, והוא עשה זאת בצורה מושלמת.

9. החיסרון של סילבה – הרבה יותר מהחיסרון של ניימאר, החיסרון של סילבה היה משמעותי, כי פתאום ברזיל שיחקה עם שני בלמים שיוצאים קדימה בלי להתחשב יותר מדי בנסיבות, דנטה ניסה לחפות על דויד לואיז אבל התיאום לא היה שם, וגם לא היכולת וברזיל נשארה חשופה. גם ההשפעה הפסיכולוגית על לואיז שהרגיש לפתע לבד, הו כל כך לבד, הורגשה מאוד גם בגול הראשון וגם בבכי חסר המעצורים שלו בראיון שלאחר המשחק. מצד שני הדיבורים על כך שפ.ס.ז עשו עסקה גרועה מוקדמים, צריך לזכור שבצרפת, סילבה ולואיז ישחקו יחד, ככל הנראה.

10. כשל מערכתי – יש כשל מערכתי בכדורגל הבריזלאי, בעידן של היום שהכדורגל כל כך מושקע, מתוכנן ומדעי כמעט הבריזלאים לא יכולים להתבסס עוד על כך שיצמחו אצלם הכשרונות הגדולים בעולם מסיבות שכבר נותחו בהרחבה, ועל מספר מסויים של אקדמיות איכותיות. השיא הממוצע בקריירה של שחקן ברזילאי היא מהקצרות בעולם, זה לא הזמן או המקום לנתח למה, אבל המשמעות היא שברזיל חייבת להצמיח כשרונות ענק בתדירות מהירה מאוד והיא כבר לא עושה זאת. זה כבר נאמר מליון פעם, אבל העובדה שבהתקפה של ברזיל שיחקו שחקנים כמו האלק, ג'ו ופרד אומרת דרשני.

מחשבות על רכש
צלקת

13 Comments

no propaganda 9 ביולי 2014

מעולה!!

סימנטוב 9 ביולי 2014

כן מעולה! ואני לא בקטע של תעמולה

אריק האדום 9 ביולי 2014

יותר מידי ניתוחים. עם כל הכבוד לתוצאה ולהופעה האפית של גרמניה וההופעה ההיסטרית של ברזיל, הכל מתנקז למשהו כמו 100 שניות.
שני הגולים של קרוס. לפני זה הכל היה ליגטימי. אחרי זה הכל היה מיותר.
100 שניות לדראון עולם. או 100 שניות של שכרון חושים. תלוי באיזה צד אתה.
בדיוק שם נמצא הנוק-אאוט. לא ניימאר. לא בכי. לא 1950.
ב-99.9% מהמקרים שקבוצה, כל קבוצה, תספוג את השלישי והרביעי תוך 100 שניות היא תתפרק אחר כך.
תכניסו את זה למעמד של חצי גמר מונדיאל וקיבלתם את זה.
אגב… קחו 7 שנים אחורה, רבע גמר ליגת האלופות, אולד טראפורד. רומא חוטפת את השני והשלישי בטווח של 100 שניות (פלוס מינוס). התוצאה? 7:1.

אריק האחר 9 ביולי 2014

כל מה שכתבתה נכון באלף אחוז
אבל גם כל הפוסט נכון באלף אחוז
אתה פשוט משלים את הסיבות.

יוני דעאל 9 ביולי 2014

צודק לחלוטין. למה שקרה מהגול הראשון של קרוס ועד לסיום המשחק אין שום קשר לכדורגל ולכן אין שום טעם לנתח. קח כל אחד מההגנה של ברזיל ושים בתוך הגנה הוא לא שיחק איתה מעולם, והוא עושה עבודה טובה יותר.
לפי הניתוח של דור, כמעט כל משחק בין ריאל/ברצלונה לקבוצות אחרות בליגה הספרדית צריך להיגמר בעשיריה. הפערים שם הרבה יותר גדולים. ברזיל עלו אתמול למשחק כמו חבורת לוחמים מסוממים. אתמול התפרסמם במקו מה קרה ל2000 לוחמים מסוממים שתקפו 26 צנחנים בריטים…

wazza 9 ביולי 2014

צודק וכל דבר שיזכיר לי את המשחק ההוא מבורך

צביקה 9 ביולי 2014

כל כך מסכים לגבי חדירה. איזו אינטליגנציית משחק בכל מה שקשור להצטרפות מאחור להתקפה.

מתי 9 ביולי 2014

לא הייתה התעלות בלתי רגילה של גרמניה – הייתה הגנה עלובה שאפשרה פעם אחרי פעם בעיטות קלות מתוך הרחבה (לפחות חמישה משבעת השערים היו רכים) ויריבה מוכשרת מספיק כדי לנצל את זה. אגב גם המשחק עם אלג'יריה יכול היה ללכת לכיוון הזה במחצית השניה, פשוט הסיומת של הגרמנים היה הרבה פחות טובה.

כסיפוביץ 9 ביולי 2014

אי אפשר לנתח. לא צריך לנתח.
כל מה שנכתב על אתמול נכתב בדיעבד. [שזו גם המחלה הגדולה שלנו ככותבים ומגיבים].

יש דבר אחד מאוד ברור מאתמול וכל השאר הוא פירורים לויכוחים וכאלה.

בספורט הזה שנקרא כדורגל [רק כדורגל] כמה דקות של משבר יכולים לשנות היסטוריה שלמה. אין את זה באף ספורט אחר.
זה היופי במשחק הזה. כל מה שמעבר באמת לא חשוב.

איש הפח 9 ביולי 2014

כמו ה 5-0 של ישראל על אוסטריה. לקבוצה אחת היה יום טוב ולקבוצה אחת היה יום רע. להסיק מזה מסקנות מערכתיות, מלבד זה שסקולארי לא מתאים לנבחרת ברזיל הנוכחית, זה קצת מוגזם.
ברזיל היא עדיין ספקית הכדורגלנים הפורה ביותר בכדורגל העולמי בכלל וברמות הגבוהות בפרט. כמעט כל קבוצת צמרת באירופה מתהדרת בלפחות ברזילאי אחד בהרכב, אז לבוא ולטעון לבעיה מערכתית זה אפעס קצת היסחפות.

D! 9 ביולי 2014

מה שלא תעמולה וסימנטוב אמרו – !

ברור וזה נכון לגבי כל משחק, כמו שדור אמר בפתיחה, שהכל יכול היה להיגמר אחרת.
גם היה יכול להיגמר יותר גרוע אם לואיז היה מקבל אחד משני האדומים שהגיעו לו בחצי הראשון.
ועדיין אפשר לנסות ולהבין את הגורמים שמאפשרים את ההתפתחות הזו.

8. יש לך מזל שקרלוס וקאפו לא קוראים פה. לקרוא למרסלו מגן תוקף ברזילאי, או כל הגדרה אחרת שכוללת בפנים מילה מהשורש ה.ג.ן. זה פשוט בדיחה.

דיזידין 9 ביולי 2014

כולנו מכירים את המשחקים האלה שבהם קבוצה אחת הרבה יותר טובה, אבל המחצית נגמרת רק ב-0:1 והפרשנים אומרים שהיה יכול להיות גם 0:5.
אז הפעם היה.

שלו 9 ביולי 2014

ברזיל כשלה כי הפכה להיות נבחרת של סוכנים, כבר ב 2006 המאמנים שוחדו ע"י סוכנים על מנת ששחקנים שלהם יהיו בסגל.
ניימר נשאר בברזיל יוצא לאירופה לפי החלטת פפסי,
רונלדו משחק לא משחק בגמר 1998 לפי החלטת נייקי,
הנבחרת משחקת משחקי ראווה בכל מיני חורים בעולם ולא בבית.
והטענה היא הן נגד משחקי הראווה והן נגד העובדה שהיא לא משחקת בברזיל.
פעם היה לה קפטן זצ"ל שהקים את קורינטיאס דמוקרסי בזמן שלטון הרודנים.
היום יש לה שחקנים שמתפללים לישוע ומשרתים את גדולי הקפיטליסטים החזיריים כלאחר יד.
מחר הם ינשקו את הסמל של בארסה שממומנת ע"י חברה ממדינות דיקטטוריות שאין בינן וזכויות אדם קשר, אפילו לא קלוש.

Comments closed