אחרי קורדובה – עדיין בעיית היררכיה, אבל פחות

החדשות הטובות: ניצחון בתוצאה גבוהה לפני הפגרה, יכולת ניצול מצבים גבוהה, מסי ממשיך להיות סופר חד, שער ליגה ראשון של […]

החדשות הטובות: ניצחון בתוצאה גבוהה לפני הפגרה, יכולת ניצול מצבים גבוהה, מסי ממשיך להיות סופר חד, שער ליגה ראשון של סוארז, ומעכשיו לא יציקו לו עם כל מני ראשונים למיניהם, ויהיה אפשר להתרכז רק ביכולת המשחק.

החדשות הרעות: ה-60 דקות הראשונות היו חלשות מאוד, בארסה נראתה כמו שנראתה לעיתים מזומנות העונה – לא מספיק חדה וחסרת ביטחון מדי מכדי לעשות משהו חוץ מלחפש את מסי.

מבחינת ההיררכייה המשחק הזה עושה קצת סדר, או לפחות כך אפשר לקוות. החזרה של מונטויה טובה, אני לא אוהב את היכולת של דני אלבס העונה, ובתקווה הצמד מונטויה ואלבה יצליח להגיע לרמת תיאום שיסדר את קו ההגנה של ברצלונה גם אחרי עזיבת הברזילאי לפאריז שצפויה בסוף העונה. נראה שהשניים האלה יחד עם פיקה ומסצ'ראנו הם קו ההגנה המועדף על אנריקה כשמתייה וורמאלן הם גיבוי, וגם נראה שבראבו קנה לעצמו מקום של קבע בהרכב, אם זאת ההחלטה כדאי ללכת איתה ואז זאת חדשה טובה.

בקישור עדיין לא ברור מה תפקידו של צ'אבי, אבל בעיני רקיטיץ' שיחק היום ממש כצ'אבי לאינייסטה, מעט מאחוריו כמי שמנהל את המשחק והוא עשה זאת היטב כולל בישול נהדר לפדרו.

בהתקפה, ברצלונה העדיפה שלא לסכן את ניימאר ופדרו המשיך להפגין יכולת גבוהה, יהיה מעניין לראות אחרי הפגרה, כשכולם כשירים האם אנריקה ילך עם השלישייה שתוכננה בתחילת העונה, או שימשיך לתת לפדרו קרדיט.

 

וזה נכתב לפני המשחק:

זאת עונה מבלבלת עבור אוהדי ברצלונה.

מצד אחד היכולת באמת לא מרשימה, הקבוצה לא ממש גיבשה זהות תחת אנריקה וספק אם תעשה זאת, ואם בשנים האחרונות דיברנו על באיירן, בארסה וריאל כמועמדות הברורות מאליהן, נראה שברצלונה דועכת החוצה מהרשימה הזאת.

מהצד השני, ברצלונה סיימה במקום הראשון בבית שלה בליגת האלופות, מעל פ.ס.ז החזקה, והיא מרוחקת בסה"כ 4 נקודות מריאל מדריד במקום ה-1 בליגה, ככה שהכל עדיין פתוח.

והשבת מחכה לה קורדובה.

ברצלונה מתקשה במשחקים המוקדמים בשבת (הפסד לולנסיה, והופעות חלשות מול ויאדוליד וחטאפה), והיא מגיע המול קבוצה שנמצאת במומנטום חיובי. עם מאמן חדש (דיוקיץ'), קורדובה מגיעה מניצחון מרשים בסאן ממס, ותיקו מאופס עם לבאנטה. ההתקפה חסרת הברק של ברצלונה העונה פוגשת אם כן הגנה שהתחזקה מאוד בשבועות האחרונים.

לאנריקה יש דילמה לא פשוטה שתלווה אותו גם בהמשך העונה, פדרו נמצא בכושר מצויין, אבל ניימאר, שהיעדרו פגע בשטף ההתקפי של הקבוצה צפוי להיות כשיר, כך שבארסה תוכל לעלות עם השלישייה ההתקפית עליה היא בנתה לפני העונה.

הנקודה הזאת היא חלק מנקודה רחבה יותר – לאנריקה יש בעיית היררכיה. לא ברור האם צ'אבי הוא שחקן הרכב (והוא אמור לפתוח היום) או שהוא שחקן וותיק ששומרים למשחקים החשובים באמת. לא מרור האם בראבו הוא השוער הראשון או טר שטנגן, לא ברור מה בדיוק התפקיד של מתייה ברוטציה וכן הלאה.

אחרי המשחק הזה יוצאים לפגרה, צריך פשוט לקחת את הנקודות, שילוב סוארז, סדר ברוטציה ולשחק יותר כמו נגד פ.ס.ז מאשר כמו נגד חטאפה, הן משימות לאחר כך.

 

נקודת המבט של הנבל
המנהיגות של ג'יימס

תגובות

 • שמעון

  הפסד לולנסיה? באיזה מסגרת?

  מחמירים עם ברצלונה יותר מדי.. ריאל עומדים לשבור שיא עולם והם עדיין בתמונה

 • מיכאל

  מסכים מאוד לגבי עניין ההיררכיה אבל עוד המון דברים לא ברורים מתרחשים והתרחשו בתקוםה האחרונה, או מאז שלאפורטה סיים את הקדנציה. העזיבה של גוארדיולה מרגע בחירתו של רוסיי, העזיבה של ואלדס, הבעיטה החוצה שאבידאל קיבל, הפלרטוט של צ'אבי עם המחשבה על עזיבה, הפרישה של פויול שכנראה במכוון לא קיבל את מלוא הכבוד. המינוי ההזוי של מרטינו וזוביזארטה ועוד.. נראה שבבארסה הליגה, או בכלל מה שקורה על המגרש הוא שולי למה שמתרחש מאחורי הקלעים. ועם כל זאת, אנחנו לא שומעים עלי יותר מידי בעיות מחדר ההלבשה, אלא רק בדרג המנהלי. אין לי פה טענה סדורה, אני סתם מעלה נושא לדיון שמעניין אותי.

 • רועי

  הערה נוקדנית: אין דבר כזה ״אנריקה״. שמו לואיס אנריקה מרטינס גארסיה. לואיס אנריקה הם שמותיו הפרטיים...

 • אופיר

  ברמת האינטנסיביות שבה הכדורגל משוחק היום, ועם עומס המשחקים המטורף על קבוצות הצמרת, רצוי שכל קבוצה בעלת ממון תחזיק שני שחקנים ברמה עולמית גבוהה על כל עמדה. במצב הזה לא צריך "היררכיה" אלא פשוט רוטציה בריאה שתסייע לקבוצה להשלים עונה שלמה בלי פציעות קריטיות ובלי עליות וירידות.

 • חכם בלילה

  לפחות בעמדת השוער ההיררכיה העונה ברורה מאד: בראבו הוא שוער הליגה וטר שטגן הוא השוער בליגת האלופות ובגביע.

 • גיסנו

  הדיבורים על היררכיה ורוטציה בהתקפה והקישור לדעתי לא באמת רלוונטיים, ברגע שהחיזוק להגנה שזועקת לשדרוג כבר 3 שנים הוא בלם/מגן שכבר בלונסיה היה מעבר לשיא, ובלם שלא ישחק בכלל העונה ואין לדעת אם בכלל (לפחות בברצלונה).
  מדיניות הרכש של בארסה איומה כבר שנים, בכסף של סוארס היה אפשר להביא שני בלמי על לפחות. אבל בברצלונה 75 מליון יורו על חלוץ זה בסדר, 35 מליון על בלם מהעשירייה המובילה בעולם זה "נגד הפילוסופיה שלהם".

  אני מאוד אוהב את בארסה אבל המועדון הזה ממשיך לירות לעצמו ברגל פעם אחר פעם.

 • צור שפי

  נראה לי שברקע הניתוחים והתגובות, דוגמת אלה המופיעים כאן, עומד אותו געגוע, לגמרי מובן אבל חסר תוחלת, לקבוצה המופלאה של 2009-2011. אני לא אוהד בארסה (אתלטיקו) אבל בארסה ההיא תהווה חלק מחבילת הבסיס של סיפורי הכדורגל שישמעו ממני נכדי for years to come. זה היה דור, אוסף שחקנים, שידענו בזמן אמת שהם אגדתיים. ידענו תמיד, וגם אז, שאחרי כל שיא באה ירידה ושלצערנו לא ניתן להקפיא ולעצור את הזמן אבל כשהדבר הזה קורה אנחנו מנסים להימנע מהאכזבה המובנת באמצעות ניתוחים כאלה ואחרים על שינויים, אובדן זהות וכו'. אני לא מזלזל בהם ובנכונותם אבל צריך להיות ברור ש-2009-2011 היה חד פעמי וטוב שכך - אגדה היא אגדה כשהיא חד פעמית.

 • דיזידין

  אני מצטרף לצור.
  אם תבדקו, בכל משחק של ברצלונה בשלוש שנים האחרונות אלי אוחנה אמר "הקבוצה לא משחקת טוב היום, היא לא ברמה הרגילה שלה"

  אבל מעבר לכך, אני לא מסכים עם הניתוח של הכותב.
  מאז תקופת השיא של גווארדיולה ברצלונה קצת מחפשת את עצמה, והשנה זו השנה הראשונה שהיא מתחילה למצוא.
  בלי להיכנס לניתוחים טקטיים (שבהם אני לא מבין), בעיני זו העונה הכי מעניינת של הקבוצה מאז גווארדיולה.
  אז מסי פתח קצת חלש ורק בשבועות האחרונים חוזר לעצמו, וניימר אהוב לבי עדיין לא השתלב במאה אחוז, וצריך להתרגל לסוארז שם באמצע, ורקיטיץ לטעמי עוד לא ברמה - אבל ברצלונה יצאה לדרך חדשה, ולא חיה יותר על אדי הטיקי טקה.

 • ק.

  מסכים עם הבעייה העיקרית שמודדים את בארסה לפי קריטריונים של עידן פפ, קבוצה משלוש הטובות בכל הזמנים (שכל אחד יכריע בעצמו...).
  כל עוד דני אלבס מחוץ להרכב (גם אתמול, גם מול פסז') - כבר הורדת לפחות בחצי את המצבים שהיריבה מגיעה אליהם - הבן אדם (זה כבר שנה שלישית או רביעית, ובמגמת הדרדרות משנה לשנה) הוא בור הגנתי והתקפי (מאבד המון) - והרבה מהטענות על הבלמים זה כי יש אחד שכל הזמן מחפה עליו ומשאיר חור באמצע. מת'ייה בסדר גמור - רחוק מלהיות הבעייה.
  לא מסכים לגבי פדרו - למרות שהראה חדות אתמול בהתחלה - הוא ברמת טכניות ויצירתיות פחותה בהרבה מכל החלק הקדמי, מה שמעקר הרבה מאד מהלכים התקפיים - סנדרו רמירז למשל, הראה הרבה יותר יעילות ואפקטיביות מתי ששיחק.
  כן מסכים שאנריקה קצת מגזים עם הניסויים שלו... שיתמיד עם הניסוי שהצליח - מסצ'רנו קשר אחורי.

  • גיסנו

   מת'יה לא הבעיה, אבל הוא גם לא הפתרון לבעיה הקיימת.

   מסכים לגבי דני אלבס - לא מבין למה כבר 3 שנים כל פעם אמורים למכור אותו ובסוף מוותרים על זה.

   • ק.

    מצדי שישחק בברצלונה ב, רק שבאגף יהיה משהו אחראי התקפית ושאפשר לסמוך עליו הגנתית (מונטויה), גם אם פחות מוכשר.

 • רון

  ויאדוליד לא פגשה את ברצלונה השנה. ויאדוליד בליגה השנייה והפסידה לאלצ'ה בגביע, כך שהיא גם לא תוכל לפגוש את ברצלונה (אם הייתה עוברת את אלצ'ה היא הייתה פוגשת את ברצלונה).
  אולי התכוונת לויאריאל?

Comments are closed.