ההבדל הוא לא בייל, הוא כריס גונטר

כותרות העיתונים ותשומת לב האוהדים ביום אחרי התבוסה לוויילס התמקדו בגארת' בייל, שהוא בלי שום ספק שחקן מהטופ העולמי ובמרחק של קילומטרים מכל שחקן אחר שהיה על המגרש במשחק הזה.

אבל השליטה המוחלטת של ויילס לאורך מרבית 90 הדקות (למעט 15 דקות בערך של נסיגה אחורה אחרי ההרחקה מצד ויילס), לא נבעה מהעליונות של בייל ואפילו לא מהשחקן השני של וויילס שהוא בטופ העולמי או על סיפו (ראמזי), הוא נבע מהעובדה שלויילס יש עמוד שידרה של שחקנים שמשחקים באופן עיקבי ברמות הגבוהות ביותר.

היה מדהים לראות כמה הלחץ של הנבחרת לא ממוקד, כל פעם שחקן אחד יצא ללחוץ בצורה ספורדית ובלי ארגון. היה מדהים גם לראות איך ויילס מנצחת כמעט כל מאבק במרכז המגרש, איך היא לוחצת בצורה אפקטיבית, ואיך ההגנה שלה מנקה בשקט כמעט כל ניסיון של נבחרת ישראל לתקוף, בעוד הנבחרת מסתבכת שניות ארוכות עם כל כדור שמועבר לכיוון הרחבה שלה. כך ספגנו שני שערים מאיבודי כדור טיפשיים באיזור ה-16 ויכולנו לחטוף שניים נוספים לפחות.

כריס גונטר שיחק עם קרדיף, טוטנהאם ורדינג בפרמייר ליג, ויש לו כבר 58 הופעות בנבחרת. ויין הנסי עמד בשערן של וולבס וקריסטל פאלאס ויש לו 48 הופעות בנבחרת. בן דיוויס הוא מגן פרמייר ליג מוביל במדי סוונסי וטוטנהאם ונחשב להבטחה גדולה. לו כבר יש 13 הופעות בנבחרת. ג'ו לדלי הוא שחקן הרכב קבוע בפרמייר ליג בעשר השנים האחרונות (עם הפסקה של 4 שנים לקריירה בסלטיק) ובעל 56 הופעות בנבחרת. ג'ו אלן היה שחקן הרכב בסוונסי והוא שחקן רוטציה בליברפול (68 הופעות), ומעבר ל-20 הופעותיו בנבחרת יש לו גם 5 באולימפיאדה במדי בריטניה. גם אשלי וויליאמס וג'יימס קולינס הם שחקני הרכב קבועים בפרמייר ליג ושניהם עם מעל 45 הופעות.

בנבחרת ישראל לעומת זאת אין אף שחקן למעט טב"ח ששיחק בטופ של הכדורגל העולמי, שלא נדבר על משחק כיום. רק ביבראס נאתכו ביראם כיאל, תומר חמד וניר ביטון משחקים ברמות הגבוהות של אירופה כיום.  לאופיר מרציאנו יש 4 הופעות בנבחרת ו-0 מעבר לים, לבן הרוש יש 9 הופעות בנבחרת, ולדגני 3.

וזאת הנבחרת הכי מוכשרת שהייתה לנו מאז הנבחרת של ה-5-0 מול דנמרק.

מה כל זה אומר?

שווילס עם אוכלוסיה של 3 מליון איש, מצליחה באופן קבוע להעמיד כוכב בקנה מידה עולמי בכל דור (ראש, גיגס, בייל), וחשוב מכך היא מצליחה כעת להעמיד הרכב שלם של שחקני פרמייר ליג בכוח או בפועל. נבחרת ישראל עם 8 מיליון לא מצליחה להעמיד 3 שחקנים כאלה וזה כל הסיפור כולו.

הסיפור הוא לא גוטמן ולא ההכנה ולא סמי עופר ולא הכושר של דמארי או המצב רוח של עטר העניין הוא הכישלון המקצועי המתמשך שהוא הכדורגל הישראלי.

זה לא אומר שלא ננצח משחק פה ושם, כשנתפוס נבחרת אחרת לא מוכנה או בכושר ירוד (אוסטריה, בוסניה וכד'), אולי אפילו נצליח לגנוב קמפיין, אבל אם אנחנו רוצים נבחרת שאפשר להיות גאים בה לאורך זמן, צריך לחפש את הבעיה במסדרונות ההתאחדות ובמחלקות הנוער ולא בדפי ההרכבים או רשימת הפצועים.

הנבחרת של גוטמן - רן יצחקי
לך על כל הקופה, גוטמן

20 Comments

יוספיהו 29 במרץ 2015

הפעם צריך להניח לרעות החולות שלנו כמו טיפוח הנוער, תשתיות, ערכים, ניהול ההתאחדות וכו' – אין לזה קשר להפסד אתמול.

זה נכון שכרגיל היה כאן זלזול מסוים בווילס אך ה0-3 לא משקף את ההבדלים, אני חושב שמתוך 10 משחקים בין הנבחרות, 7-8 מהם יהיו צמודים ושקולים.

פשוט צריך להבין שמדובר בנוקאאוט של המאמן הוולשי על אלי גוטמן.
AS SIMPLE AS THAT

טל אדום עולה 29 במרץ 2015

חולק עליך. זה אולי נראה ש 22 שחקנים עומדים על אותו המגרש אבל הם לא משחקים את אותו המשחק בכלל. גם מוריניו לא היה עוזר. הכדורגל הישראלי סובל מנחיתות מוחלטת פיזית, טכנית ומנטלית מול כמעט כל נבחרת באירופה. בטח מול ווילס. ואם זה לא מספיק כנתון פתיחה, יש גם את הבעיה הקטנה עם בוחן המציאות הלקוי….אבל זו כבר פתולוגיה ישראלית שחורגת מתחום הספורט.

ממש בא לבכות כשאני נזכר בקמפיין הראשון שראיתי לספרד 82 ואיך ששתו למנסל את הדם עם קשית

יוספיהו 29 במרץ 2015

אתחיל ואומר שאני לא מעריך את הכדורגל הישראלי ואת רמתו, והימרתי שבמקרה הטוב נצליח להוציא תיקו מול ווילס.

אבל- הנבחרת שלנו לא גרועה כמו במשחק אתמול ולא טובה כמו במשחק נגד בוסניה.

ב15 שנה האחרונות התמודדנו בכבוד מול נבחרות בסדר הגודל של ויילס. לעיתים הפתענו לטובה ולעיתים לרעה אך בגדול עמדנו מול הנבחרות מהדרג הבינוני כשווים.

לא צריך להפוך מפלה אחת (וזאת באמת חתיכת אכזבה, שלא תבין אותי לא נכון) לקטסטרופה וכהזדמנות להאשים בכך את כל הרעות החולות בכדורגל שלנו.

טל אדום עולה 29 במרץ 2015

אם אתה מסכים איתי שיש רעות חולות בכדורגל שלנו, ופערים בלתי נתפסים מול מה שנחשב סביר ואפשרי במדינות עם מספר תושבים ומשאבים מקבילים, אז מי באמת אשם ? גוטמן ונאתכו וזהבי או חבורת האפסים שמנהלת כאן את הכדורגל ?

יוספיהו 29 במרץ 2015

איך הסקת שאני מסכים שיש פערים בלתי נתפסים בינינו לבין מדינות עם מספר תושבים ומשאבים מקבילים?

ויילס הגיעה לאחרונה לטורניר גדול בשנות החמישים והקבוצות הישראליות יותר מצליחות באירופה. ההישגים של וויילס ביובל האחרון הם ברמת השחקן הבודד ותו לא.

אפשר בהחלט להגיד שישראל לא נופלת מויילס מבחינת הישגי כדורגל בזירה הבינלאומית, ושום תבוסה לא תשנה את זה.
בטח אם נתחשב בקרבתה הגאוגרפית והתרבותית של ויילס למקום בו התפתח המשחק שנקרא כדורגל.

אם אתה מפסיד לסן מרינו לצורך הדוגמא הקיצונית, זה לא בגלל הניהול הלוקה של ההתאחדות לכדורגל.
בדיוק שלא ניצחנו את בוסניה בגלל הניהול המבריק של ההתאחדות לכדורגל.

ניר 29 במרץ 2015

זה מה שמצחיק, בדיוק האנשים שידברו איתך על ״הפתולוגיה הישראלית״, ״בוחן המציאות הלקוי״ הם אלה שבמשפט הבא יבואו עם ״פערים בלתי נתפסים״… בלתי נתפסים ממש!!

שינגי 29 במרץ 2015

מדוייק.

יונז 29 במרץ 2015

אני מסכים עם הניתוח אבל לא עם המסקנות.

כן לשחקני הנבחרת שלנו חסר ניסיון ברמות הגבוהות של אירופה ההשוואה מול ויילס עושה לנו עוול.

ראשית, ישראל היא לא חלק מ האיחוד האירופי ושחקניה נחשבים זרים (וקשה להם הרבה יותר לקבל אישור עבודה בפרמייר ליג)

שנית, המיקום הפיסי של ויילס הוא באי הבריטי כך שרובם גדלו בקבוצות פרמייר ליג ולא היו צריכים להוכיח עצמם במקומות אחרים או הליגות שכוחות אל כדי להגיע לשם.

הערת אגב, לטעמי גם ליאור רפאלוב ותומר חמד יכולים להיכלל כמי שמשחקים ברמות הגבוהות ביותר.

משה 29 במרץ 2015

לדעתי כל שחקן ישראלי שרוצה לשחק באירופה מצליח לקמבן דרכון אירופי. אני די בטוח שאין הרבה שמשחקים בקבוצות שלהם כזרים.

צור שפי 29 במרץ 2015

נכון מאוד משה וגם איסלנד, אי של שלוש מאות אלף תושבים (שלוש מאות אלף, שליש מירושלים) שאינם חברי האיחוד האירופי, נותנת הצגות, מביסה את טורקיה, מגיע לפלייאוף המונדיאל האחרון ומובילה עכשיו את הבית שלה. אז לחברות/אי חברות באיחוד אין שום קשר.

tsiklop 29 במרץ 2015

זה הדבר הכי נכון שניתן לומר על הכדורגל הישראלי, עם ובלי קשר למשחק אתמול.

זה נאמר ונכתב כבר בעבר עשרות פעמים וזה עוד יאמר ויכתב.

אז מה עוד צריך לעשות?!

עדי אבני 29 במרץ 2015

מסכים שבעיה קיימת, אך היא לאו דווקא קשורה למשחק הזה.
כל סוכניות ההימורים, מי שמקצועם לעשות כסף מניתוח קר של יחסי הכוחות, נתנו את הניצחון לישראל, והעובדות על מספר שחקני פרמייר ליג היה ידוע בעת קביעת ההימור.
הבעיה היתה נקודתית, או אולי נקודתית חוזרת- גוטמן מכין את הנבחרת שלו ללא קשר ליריבה, והוא לא מכין תוכנית ב'. שיטת המשחק שלו היא אחת, והיא לא מתאימה מול כל נבחרת, בטח לא כזאת שמשחקת בסגנון ובמבנה שהוולשים שיחקו אתמול.

Oded 29 במרץ 2015

סוכנויות הימורים לא קובעות ליינים לפי מי שלדעתם ינצח אלא לפי איפה שהם חושבים שהמהמרים ישימו את הכסף
אין שום קשר בין יחסי סוכנויות ההימורים ליחסי הכוחות בפועל

יניב פרנקו 29 במרץ 2015

רוצים יותר שחקנים באירופה?
תבטלו את מגבלת 5 הזרים – תוך שנתיים יש עוד 20 שחקנים ישראלים משכבת הביניים שמבינים שאירופה זה שדרוג כלכלי כי את הכסף שמקבלים בארץ היום כבר לא ישלמו להם.

גלן 29 במרץ 2015

ביג לייק

D! פה ועכשיו 29 במרץ 2015

גם התחרות ברמת הקבוצה מול אירופה תשודרג משמעותית.

רוקט 88.2 29 במרץ 2015

המשחק של אתמול היה נוראי מצד הנבחרת, אבל התגובות שאני קורא היום גרועות עוד יותר מהרמה של הנבחרת. אין לנו סיבה לאופטימיות, אף פעם לא הייתה, אבל בקמפיין כזה, כשבוסניה מקרטעת, אולי יש מצב למקום שלישי ואפילו חלומות על מקום שני. לא צריך להיכנס למרה שחורה ומצד שני לא צריך לבטל את הכרטיסים לצרפת 2016.
לאור הרמה של נבחרת ישראל, אני מבין את הרצון לקרוע את הבגדים ולהתכסות בשק, אבל דחיל רבאק, ישנם ימים רעים בכדורגל ושנן קבוצות טובות שמפסידות 3-0 תוך תצוגה כל כך נרפית. זה קורה ויקרה לכולן.
וזה נכון שרוב הדברים הרעים שאומרים על הכדורגל שלנו צודקים. אנחנו חלשים יותר פיזית, מנטאלית וכו' וכו' וכו'.

אם יש דבר אחד שמציק לי ודבר אחד שצריך לקחת מהמשחק של אתמול הוא היעדר החוכמה. הדבר היחידי שיכולנו להציע לאור הנחיתות הפיזית והתשתיתית הוא חוכמת משחק. כולנו ראינו שהמערך לא עובד כבר בתחילת המשחק. שחקנים חכמים אולי היו מצליחים לצאת מהקיפאון ולהתגבר על זה תוך כדי תנועה. מאמן חכם ובעל תעוזה אולי היה מתגבר על הנחיתות שלנו ועושה משהו, שינוי טקטי כלשהו תוך כדי משחק שהיה משנה מעט את הדרך שבה הנבחרת נראתה.

אנחנו כל כך עסוקים בלקטר על הנבחרת ועל הכדורגל הישראלי ועל ביבי ועל השד-יודע-מה כשבסה"כ הפסדנו לקבוצה שהטורניר הגדול האחרון שלה היה עוד לפני הטורניר המקולל שלנו ב 1970. ונכון שבכל דור הם מעמידים כוכבים אבל עובדה שגם אותם זה לא הוביל לשום מקום. ואצלם הכוכבים זה אייאן ראש האגדי מליברפול וראיין גיגס מהקבוצה ההיא שאת-שמה-אין-להזכיר וגארת' בייל מריאל מדריד. אצלנו, בשיא, היה כוכב מסלטה ויגו (זה כמו אלמריה רק שונה) ואייל ברקוביץ' באחד מגלגוליו (ווסטהאם או סלטיק במקסימום).

פורד פרפקט 29 במרץ 2015

מסכים. אנחנו לא יודעים לשפר להבין ולפתור בעיות תוך כדי תנועה וראיתי את זה בחלק מהראיונות שהשחקנים נתנו בסוף המשחק. הם היו בטוחים שהם שיחקו כשווים מול שחקני וויילס במחצית הראשונה .נכון הגול היה יחסית מקרי אבל מכאן ועד שיוויון כוחות…. פשוט לא מבינים את המשחק…

אודי 30 במרץ 2015

+1 פורד פרפקט
מה שמפחיד אותי שהם לא אומרים את זה על מנת ליצור רושם מוטעה וסומכים על הזיכרון הקצר שלנו
רואים להם בעיניים שהם מאמינים בזה באמונה שלמה!אמאלה

Comments closed