שני סימני שאלה

בעוד ברצלונה וריאל התמקדו בהחתמות כירוגיות (ריאל הביאה את דנילו מפורטו, ברצלונה את וידאל מסביליה וארדה טרואן מאתלטיקו) ונפרדו מסמלים, […]

בעוד ברצלונה וריאל התמקדו בהחתמות כירוגיות (ריאל הביאה את דנילו מפורטו, ברצלונה את וידאל מסביליה וארדה טרואן מאתלטיקו) ונפרדו מסמלים, אתלטיקו מדריד החתימה שלושה שחקני הרכב חדשים ופתחה לעצמה אפשרויות חדשות שאמורות לסייע לה לשמר את מעמדה כתחרות האמינה היחידה לשתי הגדולות בספרד.

בזמן שצ'לסי בעיקר העמיקה את הסגל שלה בלי להתעסק עם הליבה (בגוביץ', מוזס, ואן חינקל כשהיוצא מין הכלל הוא אולי פלקאו), הסיטיזינס והגאנרס עשו החתמה אחת ענקית כל אחת אבל זהו פחות או יותר, וליברפול כמיטב המסורת המירה דולר ל-4 רבעים כשהחתימה שחקנים כמו אוריגי, מילנר, פירמינו ובנטקה ותקווה שזה יגמר טוב יותר מאשר לאחר מכירת סוארז, יונייטד הלכה בגדול במטרה לחזור להיות כוח מאיים גם בליגה וגם בליגת האלופות.

חלון ההעברות הזה מסמן עבורי שתי קבוצות שיהיה מאוד מסקרן לעקוב אחריהן משריקת הפתיחה של המחזור הראשון של העונה, אלו הן שתי הקבוצות שעשו את השינוי הכי עמוק ומהותי בעיני מבין הגדולות בליגות הבכירות באירופה.

מנצ'סטר יונייטד

הרכב חזוי: דה חאה (אם יישאר), דרמיאן, סמאלינג, רוחו, לוק שואו, שניידרלין, שווינשטייגר, הררה, מאטה, דפאי, רוני.

כתבתי הרכב חזוי אבל במקרה של יונייטד ולאור הסגל הרחב שלה זה לא הרבה יותר מניחוש. בהגנה ואן חאל יכול לבחור בבלינד או ג'ונס באותה המידה ובקישור בפלאיני, יאנג, יאנוזאי או קאריק. הוא יכול לשחק עם שני בלמים או שלושה עם חלוץ אחד או שניים (עם דפאי כחלוץ למשל) ובכל אחת מהוריאציות של המגוון הזה.

אחרי שבעונה שעברה יונייטד השיגה את המטרה המוצהרת של חזרה לליגת האלופות, אבל לא את המקווה של לתת פייט אמיתי לסיטי וצ'לסי בצמרת הליגה, השנה הציפייה היא ללא ספק להתמודד בצורה רצינית על האליפות.
על מנת לעשות זאת, ההרכב שיכלול לפחות ארבעה שחקנים חדשים לחלוטין יצטרך לענות על שלוש שאלות עיקריות, אחד בכל חוליה:

1. האם ההגנה של יונייטד תהיה מתואמת לאור הצטרפות של שחקן הגנה נוסף, ולאור ריבוי הרכבי ההגנה המשתנים (בשנה שעברה אף שחקן לא שיחק יותר מ-22 משחקי ליגה בעמדה שלו).

2. האם הקישור של יונייטד ידע לעשות את שתי המשימות העיקריות הנדרשות ממנו – "פתרון בעיות" כשהמשחק תקוע, ובלימת התקפות היריבה עוד לפני שהן נוצרות. לשם כך הובא בעיקר שוויינשטייגר אך גם שניידרלין יהיה מעניין לראות איך זה יעבוד

3. האם ליונייטד יהיה השנה גולר של ממש. בשנה שעברה ואן פרסי ופלקאו כשלו במשימה הזאת, ויונייטד לא הביאה חלוץ מטרה אמיתי. האם רוני ישמש השנה כמבקיע כזה מעמדת החלוץ המרכזי או ה-9 המזוייף? האם דפאי יתגלה כסקורר?

אתלטיקו מדריד:

הרכב חזוי: אובלאק/מויה, חואנפראן, חימנז, גודין, סיקיירה, קאראסקו, קוקה, גאבי, סאול, גרייזמן/וייטו, מרטינז.

אתלטיקו מדריד כהרגלה בקודש החתימה חלוץ נוסף בשרשרת החלוצים האדירים שעברו אצלה בעשורים האחרונים, ודומה שג'קסון מרטינז הוא באנקר לאחד משלושת המקומות הראשונים במירוץ הפיצ'צ'י לעונה הזאת.

זה לא שלאתלטיקו הייתה עונה גרועה בעונה שעברה, אבל היא לא הצליחה להתעלות לגבהים אליהם הגיעה לפני שנתיים, אולי גם בגלל שברצלונה וריאל היו שתיהן טובות יותר מכפי שהיו באותה עונת אליפות של אתלטיקו, אבל מכל מקום העובדה הזאת יחד עם העזיבה של ארדה טוראן חייבה את סימאונה לבחון אפשרויות חדשות, וזה מה שאתלטיקו עשתה.

החולייה המרשימה ביותר של הקבוצה היא ככל הנראה חוליית ההגנה. עזיבתו של מירנדה לאינטר פינתה את המקום לחימנז לתפוס את מקומו לצד גודין כשדואו הבלמים האורוגוואי צפוי להינות לא רק מהיכולת המצויינת של השניים, אלא גם מתיאום שקשה להגיע לטוב ממנו. לצד השניים הביא השנה סימאונה את סאביץ', בלם מונטנגרי קשוח שמגיע מפיורנטינה ונותן עומק בעמדה.

כאשר משני צדדיהם של הבלמים ישחקו מגנים אמינים כמו חואנפראן וסיקיירה ששיחקו בהגנה של אתלטיקו גם בעונה שעברה, מתייצבת חולייה מתואמת ומנוסה לפני מויה או אובלאק שיפתחו בשער העונה.
מכאן מתחיל להיות מעניין.

יאניק קאראסאקו הגיע ממונאקו כדי לחזק את משחק האגפים של המדרידאים, בסה"כ בן 21 יש לו ניסיון של שלוש שנים בהרכב של מונאקו, והוא אף הבקיע שער בשמינית גמר ליגת האלופות בעונה שעברה. קאראסאקו צפוי להוסיף אלמנט של מהירות באגף למשחק ההתקפה של אתלטיקו, כאשר בצד השני צפוי לשחק סאול, הקשר המגוון ששיחק לסירוגין בעונה שעברה, ואף הבקיע שער נהדר בדרבי נגד ריאל, ינצל את העזיבה של טוראן וינסה להשתלט על הפוזיציה.

אבל המוקד המרכזי של השינוי וגם העניין באתלטיקו מדריד הוא בהתקפה, כשהקבוצה הלכה על שני כשרונות גדולים בדמות ג'קסון מרטינז ולוציאנו וייטו. לא פחות מעניינת משאלת ההשתלבות של השניים, מעניינת השאלה איפה זה משאיר את גרייזמן. הוא עדיין שחקן התקפה בכיר, בטח יותר מווייטו, אבל אפשרות נוספת היא שגרייזמן ישחק מאחורי החלוצים במערך צר יותר, או לחלופין יוסט לאגף. בכל מקרה הגעת שני שחקני התקפה פותחת לסימאונה אפשרויות טקטיות רבות.

הבעיה היא לא הקומץ
הסופרבול הרפובליקני

תגובות

 • משה

  ג'קסון מרטינז יהיה נפילה להערכתי, לא כל מה שעובד בפורטוגל יעבוד בליגות גדולות.
  אני לא חושב שזה יהיה ההרכב של מנצ'סטר ובכל זאת אני לא מתרשם מההגנה הצפויה.

  • משה

   ואוריגי שחקן של ליברפול כבר מהעונה שעברה, הוא היה מושאל.

   • דור בלוך

    אכן אבל הוא שחקן חדש מבחינת זה שהוא לא שיחק בקבוצה בעונה שעברה...

    • D! פה ועכשיו

     גם העונה הוא לא ישחק הרבה. אין לך מה לדאוג.

     • אריאל גרייזס

      אוריגי לא משמעותי. איינס שהגיע יהיה יותר משמעותי ממנו העונה

 • יאיר

  יונייטד עד עכשיו
  אני בכלל לא בטוח שיונייטד כ"כ התחזקו הקיץ. כן יש החתמות טובות (כולן למעשה למעט רומרו) אבל עדיין אין לה התקפה. די מריה הולך וההתקפה דלילה מאוד, מי אמור להבקיע?
  במידה שדה חאה אכן יעזוב אז גם בעמדה שהייתה החזקה ביותר אשתקד תהיה ירידה.

  במצב הנוכחי, בדגש גדול על הנוכחי, אני לא רואה אותם אפילו מתחרים על האליפות באנגליה.

 • אבי ערך מוסף

  פליפה לואיז יקח את מקומו של סיקיירה.
  שרק תתחיל העונה כבר...יש למה לצפות.

 • Guss

  אני חושב שההרכב שתיארת לגבי מנצ'סטר ממש עוד לא סופי.
  נראה שואן חאל מנסה עדיין להביא בלם (אולי ראמוס עדיין רלוונטי) וחלוץ (פדרו? לוקאקו?) - שניהם ברמה מוכחת ולא הימורים, כלומר לתוך ההרכב או חילוף ראשון.
  בכל מקרה, גם אם ההרכב נשאר כמות שהוא (וכמו שתיארת), מדובר על ספסל מרשים, ספסל ל"משימות מיוחדות" - יש את קאריק שיכול לספק רוגע וניסיון כשצריך לחזק את מרכז מגרש, בלינד ככוח אגף, ינוזאי בתור בלאגניסט יצירתי, פלאיני בתור... פלאיני :/

 • אריאל גרייזס

  סטרלינג ופירמינו הבקיעו אותה כמות שערים ובישלו אותם כמויות גולים בשתי העונות האחרונות, כך שלהגיד שליברפול המירה דולר בארבעה רבעים כשלמעשה היא הוסיפה גם את בנטקה שהוא חלוץ אמיתי, מה שלא היה לה שנה שעברה, נראה לי לא קשור למציאות.

  • שאול

   אני חושב שליברפול בניגוד לשנה שעברה, עשו החתמות הרבה יותר טובות.

   בנטקה הוא שחקן עם הרבה ניסיון בפרימיירליג אני חושב שהוא יהיה הצלחה.

  • D! פה ועכשיו

   תן להם לחלום אריאל.

  • חז

   רק שעם חלוץ כמו בנטקה ליברפול תצטרך לשחק יותר באוויר, שזה שינוי של 180 מעלות ממה שרוג'רס ניסה לעשות בשתי העונות האחרונות (ככה גם הוא ופירמינו עשויים לסרס אחד את השני). אם תרצה, בנטקה הרבה יותר קארול מסוארז.
   דווקא מעניין מאוד לראות איך סגנון המשחק של ליברפול יתפתח. אני אישית לא מייחל להצלחה, אבל זה בהחלט מעניין.

   • אריאל גרייזס

    כולם עושים את ההשוואה לקארול כשהקשר בינהם קלוש מאוד. כן, שניהם גבוהים ושניהם עלו הרבה כסף אבל בנטקה הוא חלוץ טוב ומוכח. יש לו ממוצע פריימרליג של גול לכל שני משחקים וזה כשהוא שיחק באסטון וילה. כולם זוכרים שקארול היה גבוה אבל שוכחים שלא היה לו מושג במשחק הראש. או בתפקיד החלוץ בכלל.
    אני מסכים שזה שונה מאיך שליברפול שיחקו לפני שנתיים ואני לא בטוח שאני מבין את הראש של רוג'רס פה, בעיקר איך סטארידג ישתלב. עדיין, בנטקה (אם נשאיר את שאלת המחיר המופרז בצד) הוא שדרוג עצום להתקפה שלא היתה מסוגלת לשים גול לרפואה שנה שעברה

    • ניק

     רגע וקארול לא היה מוכח?
     בעונה שהוא עבר אליכם הוא הבקיע 11 גולים ב19 משחקים. קצת יותר מגול לכל שני משחקים.
     אצליכם הוא איבד את המושג לחליצות.

  • ערן

   המפתח של העונה שעברה היה להבין עם איזה שחקנים הולכים לבנות שוב קבוצה לטופ פור. אין מה לעשות, אחרי המכירה של השחקן השלישי הכי טוב בעולם אתה חייב בניה מחדש. נבחרו קאן מינולה ומרקוביץ. אני חושב שהוא ישליך לשוק 3 חלוצים מאכזבים(why always me?).
   המפתח של העונה הזו היא לחזק במקומות שבהם לא נמצאו שחקנים מתאימים בעונה שעברה.
   מה שמבחינתי אומר שהשנה כן תהיה תחרות עם השיטי ועם הונגרז בייביז על שני הכרטיסים הנותרים אחרי השדים והבלוז. אני חושב שרוגרס מוכשר בבניית סגל וכן נותן את הקרדיט

   • matipool

    לדעתי , ארסנל מסיימת לפני יונייטד ואולי אפילו תזכה באליפות .

    • ישראל

     לא אליפות, אבל סגנות בכיף. בטח יותר חזקים מיונייטד וסיטי

  • בני תבורי

   גרייזס,
   דווקא שאתה תיפול בפח?

 • שאול

  ההגנה של יונייטד עדיין חלשה יחסית, וזה מה שמביא אליפויות.

  • פאקו

   משפט שאפשר לפרש בכמה דרכים...

   • שאול

    אני מניח שהבנת את הכוונה שלי למרות הפתח לפרשנות.

 • ניק

  לגבי היונייטד - אני ממש לא מאמין שון חאל יעיז לחזור ל3-5-2 באיזשהוא שלב אחרי שהוא ראה שזה פשוט לא עובד (אולי אולי הוא ינסה את זה באירופה אבל קשה לי להאמין).
  לגבי חוסר התיאום מהשנה שעברה, יונייטד סבלה ממעל ל50 פציעות בשנה שעברה, קשה להאמין שמספר כזה יחזור שוב אז כנראה שנראה יותר תיאום ויותר קבע בהרכב
  לגבי ההתקפה - אכן יתכן ותהיהי בעיית הבקעה. מרוני אי אפשר לצפות לגדולות בנקודה הזאת כי בכל שנותיו בקבוצה רק ב4 עונות הוא הבקיע 20 שערים ומעלה. אם זאת ליונייטד יש קישור שיודע להבקיע גולים. מאטה, פלייני, הררה - אין סיבה שהם לא יבקיעו יחד קרוב ל20 שערים.
  ובכל מקרה סביר שיגיע עוד שחקן התקפה אחד לפחות.

  • אריאל גרייזס

   דבר אחד אפשר להיות בטוחים בו - פציעות יהיו, והרבה. כל אוהד שאני מדבר איתו בטוח שהקבוצה שלו סובלת ממכת פציעות לא הגיונית. ארסנל, ליברפול, סיטי. העומס על השחקנים - ותזכור,השנה יש ליונייטד גם ליגת אלופות, ששנה שעברה לא היה לה - הוא פשוט גדול נורא. וליונייטד יש לא מעט שחקנים קריטיים שהם פגיעים יחסית בגלל הגיל כמו רוני, קאריק ושווינשטייגר. אני חושב שמעבר לכל הדברים שהוזכרו פה, לדעתי נקודת התורפה המרכזית של יונייטד השנה זה העומק. אין לה יותר מדי מחליפים ברמה גבוהה. זה היתרון העצום של הסיטי וצלסי, שיכולות להרכיב קבוצת פריימרליג לגיטימית מהספסל שלהן

   • יונתן פ.

    אריאל, חייב להגיד שלרוב אני מסכים איתך אבל אני חייב לחלוק עליך פה.
    רומרו-ולנסיה, ג'ונס, אוואנס, בלינד- קאריק פלאיני יאנוזאי יאנג/די מאריה - צ'יצ'יריטו, ווילסון. (הימור טוב להרכב השני של יונייטד השנה +-) לא בטוח בכלל שהספסלים של צ'לסי אח סיטי יותר טובים. אם כבר לדעתי הבעיה של יונייטד בדיוק הפוכה - הסגל עמוק עם המון שחקנים טובים אבל כמעט ללא שחקני על.

    • אריאל גרייזס

     בלינד שחקן הרכב. פלאיני גם. ינוזאי לא עשה כלום כבר שנה וחצי. ווילסון? כמה גולים הוא הבקיע בפריימרליג? קאריק הוא זה שבגללו צריך מחליפים.
     בהגנה אין ליונייטד עומק בכלל וגם בחוד, בטח אם די מאריה ימכר.
     לא יודע, לא רואה פה עומק מספיק, אבל זאת לא באמת בעיה שלי.

     • ניק

      אם פלאיני שחקן הרכב אז יש לך את הררה על הספסל. הוא בטח לא פחות טוב מאוסקר.
      וולסון עוד צעיר אבל ציצה? חלוץ מושלם לספסל.
      אם די מאריה ימכר בטוח יגיע עוד שחקן התקפה.
      וחוץ מזה מה בדיוק נאבס וקוארדדו למשל עשו בליגה?

   • ניק

    מצטער אבל לא תשכנע אותי שכמות הפציעות שהייתה לנו בתחילת העונה הייתה סטנדרטית. זה היה חריג בכל קנה מידה.
    ברור שיש פציעות לכולם אבל לא ברמה כזאת.

    לגבי העומק, לא יודע..
    סיטי - פרננדו, נאסרי, בוני, נאבס, דלף (בהנחה שיובטיץ ודזקו עוזבים)
    צלסי - פלקאו, זומה, קואדרדו, אוסקר, רמי, רמירז (לצלסי בכלל יש סגל קצרצר)
    יונייטד - רוחו, ולנסיה, קאריק, פלייני, ינוזאי, יאנג, ציצריטו (בהנחה שדי מריה עוזב)
    שמע לא רואה את היונייטד בנחיתות משמעותית.

   • הפרשן

    האליפויות של הסיטי הגיעו בעידן שקבוצות הצמרת באנגליה נחלשו משמעותית, וראינו את זה באירופה. כשצ'לסי היא שוב צ'לסי, סיטי היא לא קבוצה שתקרא תיגר עליה, מרכז הקישור שלה בינוני עם פרננדינו ופרננדו וטורה המבוגר, וגם ההגנה לא משהו. אם ההרכב לא מספיק טוב, אז כמה בספסל שלה יכול להשפיע.

    אני מעדיף הרכב בומבסטי עם שחקני ספסל בינוניים, על סגל עמוק ובינוני (הכל יחסי כן?).

 • אריק

  כולם מנסים לנחש ביחס להרבה דברים לא רלבנטיים בדבר הזה שנקרא קבוצה ומשחקים פנוזי ליג, כאילו פרגי לא לקח אליפות עם ולנסיה רפאל אוואנס נאני וציצאריטו וזאת רק האחרונה.
  אנשים שוכחים את ה core.

 • צור שפי

  כאוהד אתלטיקו אני מרשה לעצמי אופטימיות מאוד זהירה לא רק בגלל הרכש שם אלא גם כי נראה לי שמעבר לכביש העניינים די יגעים ובברצלונה מן הסתם יהיה שובע מסויים. אתלטיקו רק יצטרכו להימנע מנפילות מתח מול הקבוצות הפחות גדולות.

 • סימנטוב

  בהנחה שדה חאה נשאר אני פחות מוטרד מההגנה יותר מההתקפה. דפאי (שכנאה לסירוגין יהיה קשר או חלוץ) הוא הנשק הכמעט יחידי למשחק מעבר מהיר. אה, רגע, משחקים פוזשן...

 • ערן (המקורי)

  הלואי ותהיה לנו התקפה נורמלית בזכות שלישייה חדשה ומבטיחה למדי (אף אחד שם לא סוארז, אבל סוארז יש רק אחד), בדגש על פירמינו.
  יתר המערך לא מרגיש איכותי מספיק (לוקאס עודנו בקבוצה...), בטח כשמשווים עם צ'לסי או סיטי.
  איבדתי אמון בברנדן בעונה האחרונה, במיוחד בהתפרקות הנוראה במחזורים האחרונים.
  ועדיין מקווה שבדרך נס כלשהי (כך אני מרגיש, נס) יצליח לשחזר את הקסם של 2013-4.

  • ערן (המקורי)

   אנחנו = ליברפול, כמובן

 • ק.

  ג'קסון מרטינז אחלה שחקן.
  בטח התכוונת שיתחרה על מקומות 3-5 במירוץ לפיצ'יצ'י

 • ישראל

  אגב, שוונשטייגר לא נפצע לזמן לא מוגבל?

Comments are closed.