גמר המערב – טיקי טאקה נגד טוטאל פוטבול

warriors_spurs_6

בעונות האחרונות קשה לי מאוד לחכות לפלייאוף של ה-NBA. יש כל כך הרבה מפגשים שאתה מת כבר להגיע אליהם. זה התחיל בסידרת הנקמה של סן אנטוניו נגד מיאמי, ונמשך בסדרות המערב האדירות, של הקליפרס, הספרס והווריורס, כשהשנה צפוי שיא חדש כשגם הת'אדר חוזרים להיות קבוצה מובילה, ואולי גם הרוקטס עוד יתאפסו על עצמם, ואפילו במזרח אם שיקאגו תמשיך בקצב הנוכחי יכול להיות לנו גמר מזרח ראוי בניגוד לשנה שעברה.
*
קשה מאוד לצפות מה יקרה במערב בסופו של דבר, בשנה שעברה הפסד אקראי לקראת סוף העונה שלח את הספרס למשחק סיבוב ראשון מול הקליפרס שנגמר בהדחה דרמטית בשניות האחרונות של משחק מספר 7. אבל השנה עם למרקוס אולדרידג' נראה שלא ניתן יהיה למנוע את גמר המערב הענק של הספרס נגד הווריורס, ואני כבר לא יכול לחכות.
*
ואז אני נזכר במה שאמא שלי תמיד אומרת לי – אל תחשוב כל הזמן על העתיד, תלמד לחיות את ההווה ולהינות ממנו – ואני מיישם.
*
בשבילי לחיות את הרגע בעונה הסדירה הזאת הוא לעקוב אחרי הספרס והווריורס ככל שאני יכול, שתי הקבוצות שבכל משחק שלהן יכול לקרות משהו מיוחד, שתי קבוצות שהן נדירות ברמה היסטורית בסגנון המשחק שלהן.
*
טוטאל פוטבול (מויקיפדיה): "בטוטאל פוטבול, שחקן שיוצא מהעמדה שלו מוחלף בשחקן אחר, ושומר על המבנה המקורי של הקבוצה, זוהי שיטה המבוססת על זרימה, אף שחקן שדה אינו מקובע למקומו ,כל שחקן יכול להחליף בצורה טבוה שחקן התקפה, קישור או הגנה"

*
בפודקאסט של ג'יילן וג'קובי, שסיכם את המשחק של גולדן סטייט נגד הקליפרס לפני 10 ימים, הם דיברו רבות על העובדה שמה שמייחד את גולדן סטייט הוא השחקנים שגובהם 6.5-6.9 פיט. האריסון באנס (6.8), דריימונד גרין (6.7), אנדרה אגידולה (6.6), שון ליווינגסטון (6.7) וקליי תומפסון (6.7). כשאתה מעלה ארבעה מהם על המגרש, כל אחד מהם יכול לשמור פחות או יותר על כל שחקן, לעשות פוסט אפ או לצאת לטופ אוף דה קי מול כול שחקן, ובאופן כללי להתעלל ביריבות. המשחק הזה של תנועה וחילופים המתבסס על גיוון יכולות ועל גאון אחד מזכיר לי מאוד את איאקס של הטוטאל פוטבול.
*

*
טיקי טאקה (מויקיפדיה): "סגנון כדורגל המתאפיין במסירות קצרות ותנועה, שמעבירה את הכדור במספר ערוצים תוך שמירה על הכדור…הטיקי טאקה נע מהתפיסה המסורתית של מערכים ותפקידים ותפיסה שמבוססת על משחק אזורי"

*
כך הספרס, שחיפשו דרך להתמודד עם הביג 3 של ההיט הגיעו לסגנון משחק שבו באה לידי ביטוי בצורה מקסימלית יכולת המסירה וראיית המשחק של שחקניה, הכימיה והאופי של השחקנים המובילים בקבוצה, והגיעו לשיטה של הנעת כדור בלתי פוסקת, סבלנית, שבסופו של דבר מביאה לזריקה הטובה ביותר.

*
אני מאמין ומקווה שזה יהיה גמר המערב שלנו, אבל אם אתם מסוגלים להתנתק לרגע מהתחושה של אוף מתי כבר נגמרת העונה הסדירה ומתחיל הפלייאוף, מהאובססיה סביב המעקב אחרי הישראלים, אחרי השיאים, אחרי הסטטיסטיקות, תעשו לכם הרגל, לראות את גולדן סטייט או הספרס לפחות פעם בשבוע, זה מענג, ואין לדעת מתי זה יגמר או מתי נראה שוב קבוצות שמשחקות טוטאל פוטבול או טיקי טאקה על הפרקט.

עניין של תזמון
לקראת צ'לסי

22 Comments

dmc 24 בנובמבר 2015

בשביל להנות מהעונה הסדירה אני ממליץ על פנטזי, מרגש כמו פלייאוף (אם לא יותר)

Ayalon 24 בנובמבר 2015

בשביל ליהנות מספורט, אני ממליץ על הימורים

ג'וש 24 בנובמבר 2015

בכל זאת, נפגש באפריל.

7even 24 בנובמבר 2015

הת'אנדר אולי קבוצה מובילה אבל כל עוד ראסל ווסטברוק מוביל אותה היא לעולם לא תגיע לשום מקום.
הבחור פשוט אתלט ברמות על, אבל כל מה שיש לו בשרירי הרגליים והידיים, זה על חשבון מה שיש לו בין האוזניים.
הבחור פשוט חסר מוח ברמות קשות. לוקח זריקות שערורייתיות, בטח בקלאץ' ופשוט סובל מאגו מנוח ברמות שקשה להסביר.
השבוע, סתם דוגמא אחת מיני רבות – במשחק נגד הניקס, בפיגור 3 עם כדור ביד הוא קיבל את הכדור בחצי,
ופשוט שחרר זריקה קצת אחרי החצי עם שומר עליו ויד בפרצוף , וכל זה כשנשארו בערך 10 שניות לשחק.
לא תרגיל, לא ניסיון להשתחרר, כלום. בום – זריקה עם יד בפרצוף.

איזה חסר מוח…

גיל 24 בנובמבר 2015

למה לעורר שדים מרבצם? תן להינות מהספרס בשקט כשכולם מתרכזים בגולדן סטייט. אכן תענוג לראות את הספרס משחקים השנה. לרוב הם פותחים חלש אבל השנה פתחו חזק ויש להם סיכוי להיות גם מקום ראשון במערב. מה שיפה אצל הספרס זה שבאמת כולם פורחים שם כשהאחריות מתחלקת ואין כוכב על אחד. לינארד פורח, אולדריג' משתלב מצוין וכל אלו אלו שחששו מירידה בכושר של פרקר הוא עד עכשיו גם טוב מאוד. הם מסוגלים לשחק מהר ויש להם מתפרצות קטלניות עם לנארד, פרקר וגרין. אני חושב שהם יותר מגוונים התקפית מגולדן סטייט אבל גולדן סטייט כרגע לא צריכים גיוון כי אין מי שיעצור אותם. רק נקווה שכולם ישארו בריאים עד הסוף.

7even 24 בנובמבר 2015

ראיתי אותם היום.
זה רק אני או שלאונארד נהיה טיפהלה אנוכי?

ד"א – קייל אנדרסון שחקן מעולה

גיל 24 בנובמבר 2015

הוא צריך להיות יותר אנוכי כי הוא אתלט אדיר ומהיר וקשה לעצור אותו. פופ תמיד דחף אותו להיות יותר אגרסיבי. זה לא הספרס של לפני שנתיים עם העברות הכדור המופלאות אלא מן היבריד כזה. עם החדירות של לנארד ופרקר והאחוזים הטובים של פרקר מבחוץ הספרס מאוד קשים להגנה.

יוחאי שטנצלר 24 בנובמבר 2015

אני מתעניין במה שקורה ב-NBA, רואה תקצירים, יודע איך הולך לקבוצות, אבל לא מתאמץ ממש לראות משחקים עד הפלייאוף, וגם זה בעיקר בסדרות המאוחרות, מחצית שנייה. אבל השנה אני מרגיש שאני מפספס היסטוריה אמיתית כשאני לא רואה את גולדן סטייט, אשתדל יותר. מבטיח.

לגבי המערב, יש תחושה שהוא נחלש. הפליקאנס, יוסטון, פורטלנד, הקליפרס – כולן התחילו רע את העונה, למרות שאולי זה זמני ומניח שחלקן ישתפרו, וביחד עם אוקלהומה עדיין יהיה מאבק מאוד מעניין על המקום בפלייאוף, אבל כל הגורמים האלה רק מחזקים את דעתך שגולדן סטייט וסאן אנטוניו יפגשו בגמר המערב.

גיל 24 בנובמבר 2015

זו לא רק תחושה אלא מגובה בעובדות. הוא באמת נחלש ויש יותר איזון השנה. יש שתי קבוצות ממש טובות, אוקלהומה ואחרי זה בור לא קטן. רק 4 קבוצות במערב עם מאזן חיובי לעומת 10 במזרח, לא להאמין.

גל ד 24 בנובמבר 2015

תגידו, אתם כולכם יודעים שעדיין נובמבר, כן?

ניינר / ווריור 24 בנובמבר 2015

חוזר ןאומר-גיים פאס למשחקים של הווריורס היא עסקת הספורט הטובה ביקום

סימנטוב 24 בנובמבר 2015

אחרי כל השנים השליטה של ג"ס בלו"ז מתקבלת בשמחה

cookie-monster 24 בנובמבר 2015

טוטאל באסקטבול ?

איתן 24 בנובמבר 2015

צפיתי בוידאו של הולנד ב 1974 והמשחק כ"כ השתנה מאז. השחקנים הכי טובים בעולם ונראה כמו משחק בין מכבי פ"ת להפועל חיפה – זזים לאט, לא לוחצים, מקבלים מסירה וקודם כל עוצרים את הכדור, חושבים… מספרים שקרויף עישן קופסא ליום, רואים.

ליאור 25 בנובמבר 2015

ב 4 שנים האחרונות יצא לי לראות הרבה משחקים בשידור חי, כולל עונה רגילה.

ב 3 השנים האחרונות היה נדמה כאילו לאף אחד לא אכפת מהעונה הרגילה , השנה התחושה היא שונה.

נדמה שהפתיחה המטורפת של GSW גרמה לכולם לשנות פוקוס וכבר עכשיו יש משחקים מדהימים (בעיקר קליפרס מול ג"ס אבל ממש לא רק)

דורפן 25 בנובמבר 2015

ואני לפרוטוקול אומר לכם שאתם הוזים. למשל המחשבה שהספרס יהיו ראשונים במערב. הווריורס לא ״פתחו חזק״ – זו הרמה של הווריורס ותהיה הרמה שלהם מעכשיו לסוף יוני. ברור שיהיו הפסדים, אבל קבוצה של 800 הם יהיו גם יהיו. אם זה ייגמר בסוף רק ב-68 ניצחונות או בשבירת שיא – לא רלוונטי. הם ייקחו את המערב בהפרש גדול וגם יעברו את הפלייאוף כולו בלי קשיים מיוחדים.

והספארס קבוצה יוצאת מהכלל. אבל כאן בכל זאת ישפיעו הגילאים.

זו דעתי.

Freddy Wr.Up 25 בנובמבר 2015

מסכים לגמרי לגבי העונה הרגילה. לא הספרס ולא אף אחד אחר ישיג אותם. בפלייאוף עם פציעות ומי יודע מה עוד זה כבר סיפור אחר.
ג"ס קבוצה אנדרייטד לחלוטין.

איציק 25 בנובמבר 2015

הלילה אפילו קובי לא הצליח לעצור אותם ;)
אני מניח שאתה מניח שלא יהיו להם פציעות חמורות בדרך, כי לא היו להם עד כה. אני מאחל להם בריאות ואריכות ימים, אבל מהניסיון המצטבר בקבוצות אחרות (ראה קליבלנד כדוגמא, או אוקלהומה ואינדיאנה עם הכוכבים הפצועים), יש סיכוי יותר מסביר שיתכנו פציעות, דבר שיכול לפגוע רציני בשטף ואז אף אחד לא יודע לאן זה יתפתח.
אם ההנחה שלך תתקיים, אז זה מפחיד מה הם יכולים לעשות.

גיל 25 בנובמבר 2015

אני לא טענתי שיש לזה סיכוי גבוה אבל שזה אפשרי. גולדן סטייט משחקת מושלם אבל לשחק ככה עונה שלמה זה לא פשוט. לגבי הפלייאוף, נחכה ונראה ונקווה שכולם יהיו בריאים כך שיהיו משחקים מעניינים.

Freddy Wr.Up 25 בנובמבר 2015

ואגב טיקי טאקה: https://www.youtube.com/watch?v=iGEn0Q0n7fg

מסירה בפולו לגריפין, וזריקה של גריפין בפולו ל 3…

שלשה משוגעת שניה שגריפין קולע מול דנבר.

איציק 25 בנובמבר 2015

ענק!!!
הוא צריך להמשיך ככה. אחוזי ההצלחה שלו מה-3 בפולו הרבה יותא גבוהים מאשר בזריקה רגילה ;)

קובי 25 בנובמבר 2015

לי הם מזכירים את מכבי של בלאט באופן הזה.
קבוצה שמשחקת בלי 5 טבעי כזה שיכולה להחליף על כולם כשדיוויד בלו על תקן גרין

Comments closed