קנדי V ניקסון – פריביו ג"ס – ספרס

בכתבה של ESPN לקראת המשחק הלילה בין סן אנטוניו לגולדן סטייט, נכתב שאחת הדרכים שבה סטף קארי משנה את המשחק, היא שבעבר היתרונות שעמדו לזכותו – הרבה זמן פנוי, מאמנים אישיים לקליעה, עגלת כדורים עמוסה, מגרש אימונים פרטי ואיכותי, לא שינו הרבה במשחק שבו הקליעה מבחוץ הייתה כלי משני לעומת היכולת להגיע לטבעת. כעת כאשר הליגה מגלה שניתן לנצח עם קליעה מבחוץ, לפתע ילדי האליטות נהנים מיתרונות מהם לא נהנו בעבר בנסיונם להגיע לליגת הכדורסל הטובה בעולם.

בשולי הדברים הוזכר סטף קארי כמקביל של JFK – בן לאצולת NBA אמיתית, שגדל במסדרונות של אולמות ה-NBA כפי שקנדי גדל במסדרונות הכוח של וושינגטון, שזכה לכל הפריבליגיות של האליטוה האמריקאית ומעולם לא חסר לו דבר, ואני חושב שהמטאפורה הזאת היא מטאפורה נפלאה למשחק הלילה, שהוא בעצמו ככל הנראה קדימון לסידרה שכולם מחכים לה – גמר המערב בין סן אנטוניו ספרס לגולדן סטייט ווריורס.

nickson

אם כן בצד אחד יש לנו את החדש והמבטיח, הסקסי והמרתק, בן שושלת האצלוה והפריבילגיה שמהמם את האומה בקסמיו עם משפחתו הפוטוגנית והמתוקשרת. בצד השני יש לנו את הישן והמוכר, כן, פופוביץ' הוא ממש ניקסון, מי שדומה שנמצא בשטח מאז ומעולם, אבל לא רק זאת, אלא שהוא אחד שנודה כמי שלא בוחל בטקטיקות מלוכלכות על מנת לנצח את היריב – כיבוי המזגן באולם בזמן הגמר מול מיאמי היה באמת תקלה טכנית?

אבל אולי מסתתרת כאן עוד מטאפורה. כזכור, בדיבייט המפורסם בין קנדי לניקסון, הראשון ששודר בטלביזיה בשידור חי מאז ומעולם, שומעי הדיבייט ברדיו נתנו את הניצחון לניקסון בעוד צופי המשדר בטלביזיה העניקו את הניצחון לקנדי הצעיר והחיוני מול ניקסון שהזיע ונראה נוקשה.

מי שרואה את המשחקים של גולדן סטייט נשבה בקיסמה, איך אפשר שלא, הם עושים דברים שלא נראו מעולם, ועושים את זה במה שנראה כקלות מדהימה, קסם בתנועה, בעוד סן אנטוניו עושה פחות או יותר את מה שהיא תמיד עשתה עם הגבוה החזק באמצע כציר, הנעת הכדור המהירה, וקידוש המסירה הנוספת לשחקן הפנוי. אבל כשמסתכלים על הנתונים ומתעלמים מהאסתטיקה היתכן שמדובר בקרב הרבה יותר צמוד?

הספרס ממשיכים לשמור על מאזן נפלא בכלל, ועל מאזן מושלם בבית בפרט. הסגל שלהם עמוק יותר משל גולדן סטייט והפך לעמוק יותר לאחרונה עם התוספת של קווין מרטין. הם קבוצת ההגנה הקשוחה בליגה והם יכולים להעמיד שני שומרים בקו האחורי ברמה שאף קבוצה אחרת לא יכולה להעמיד. גולדן סטייט תגיע למשחק ללא ה-MVP של סדרת הגמר אנדרה איגודלה, האם יתכן שזאת רק פציעה אחת, וצפויות עוד לאור הקצב המשוגע של הקבוצה הזאת והעובדה שלא מעטים משחקניה, לרבות קארי, נודעו כסובלים מבעיות פציעות כרוניות?

האם נתחיל לקבל תשובות על שאלת הפער בין הקבוצות הלילה?

ממש לא בטוח, פופןביץ' נודה כמי שלא בהכרח שולף את כל הקלפים בעונה הסדירה, ויתכן בהחלט שהוא שומר הפתעות לפלייאוף, אבל בכל מקרה יהיה מרתק לעקוב אחרי שלושת המפגשים הקרובים בין השתיים, בניגוד לקרב בין קנדי לניקסון, כאן לא הציבור האמריקאי הוא זה שיכריע, אלא היכולת על הפרקט.

אני כבר לא יכול לחכות.

תחרות המועמדים, סיבובים 6-4: כשהרגשות פורצים החוצה
נומרטור

10 Comments

גיל 19 במרץ 2016

מספר חשוב לספרס. הם יעלו עם ההרכב החזק והם חייבים לנצח בתור סוג של הצהרת כוונות לקראת הפלייאוף ואפשרות, קטנה אמנם, שעם ניצחון פה ובשני המשחקים הנותרים הם יכולים עדיין לעקוף את גולדן סטייט במאזן. קשה לי להאמין שיהיו יותר מדי הפתעות שמורות לפלייאוף ולכן המשחק היום הוא סוג של מה שנקרא proof of concept. הם חייבים להראות שאפשרי לנצח את קארי ובתסריט האופטימי אני דווקא מקווה שיהיה לו משחק גדול וגולדן סטייט יפסידו.

ניינר / ווריור 19 במרץ 2016

מעניין אם קר יעשה פופוביץ ויספסל שחקני חמישייה למנוחה

omer 19 במרץ 2016

שאלו אותו לגבי הנושא אחרי המשחק מול דאלאס. הוא אמר שיעלה בהרכב החזק ביותר.

גיל 19 במרץ 2016

בספק, במיוחד כשיש לו פצועים. ככה גם אם ההרכב החזק היום עדיין יש לו תירוץ שזה לא ההרכב הכי חזק וגם בלי יום מנוחה.

shohat 19 במרץ 2016

יאללה גם אני משתתף במשחק. זה נחמד.
היות ולפני שנתיים הספרס תוארו (בתחרות התפייטויות ומתוך קונצנזוס) כפלא של חדשנות אסתטית , והם נותרו מרשימים לא פחות, את האף והאופי של ניקסון ניתן אולי להדביק דווקא לקבוצה אחרת, עם iso ואגו ויהירות ועם מחסור בולט במודעות עצמית ובקלאסה.

כפי שתואר ניקסון:
Such an idiosyncratic president, so brilliant and so morally lacking

אביטל 20 במרץ 2016

גם אני הייתי משווה את ניקסון לקליבלנד אולי

פופוביץ הוא פשוט פופוביץ

אלכס דוקורסקי 20 במרץ 2016

דור, נהניתי לקרוא.
מחכה גם כן בקוצר רוח.

סימנטוב 20 במרץ 2016

ואי זה היה משחק ארוך…

איאן ראש 20 במרץ 2016

פופוביץ' וטקטיקות מלוכלכות?
זה לא הוא שאפילו לא עשה פאול פשוט וקיבל שלשה על הראש בשניה האחרונה (נגד מיאמי אם אני לא טועה)?

אלכס 21 במרץ 2016

או יותר מזה, עבר להרכב גמדים בהתקפות האחרונות (אם כי חובה לציין שדנקן החטיא שני ליי-אפים פשוטים בשתי ההתקפות קודם לכן) ואיפשר לבוש לקחת ריבאונד קל (עם דחיפה) ולריי אלן להשוות את הסדרה ולמיאמי אליפות שלא הגיעה לה…

Comments closed