כל העולם נגד דונאלד טראמפ

במפלגה הרפובליקנית נותרו כעת שלושה מתמודדים – דונאלד טראמפ, ג'ון קייסיק וטד קרוז.

המשחק הוא שטראמפ בוודאות יהיה המועמד עם הכי הרבה נציגים בסוף הבחירות האלה, אבל כדי לנצח בסיבוב הראשון הוא צריך מעל ל-50% מהקולות. ההנחה של הממסד הרפובליקני ויריביו של טראמפ היא שאם ייכשל בכך, בסיבוב השני בו מרבית הנציגים משוחררים מחובת ההצבעה לפי תוצאות הבחירות במדינתם, הממסד יצליח לגייס רוב למועמד שאינו טראמפ וכך תימנע ממנו מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות.

*

לצורך כך הודיעו טד קרוז וג'ון קייסיק על חבירה, שמשמעותה היא תמיכה של כל אחד מהם בשני במדינות בהן המועמד השני חזק יותר. הראציונל הוא שלאור השיטה במרבית הבחירות במפלגה הרפובליקנית, לפיה מי שעובר את רף ה-50% לוקח את כל הנציגים, אם יש לאחד מהם סיכוי להגיע לכך כדי לשניהם שהוא אכן יגיע לרף הזה ובכך ימנע מטראמפ להשיג נציגים כלשהם וירחיק אותו מהיעד.

*

אלא שיש בכך גם סיכון לא מבוטל, הקמפיין של טראמפ נשען בכבדות על הזעם של הציבור, ועל תחושת כל העולם נגדינו שמלכדת קואליציה הזויה למדי דתיים קיצוניים, רפובליקנים ממעמד הצווארון הכחול, וניצים בטחוניים מאחרי מועמד שלא שירת יום אחד בצבא, עבר על כל איסור דתי שקיים בערך למעט אל תרצח, ועד לפני כ-10 שנים היה תומך דמוקרטים התומך בזכות להפלות. איחוד כוחות נגדו יסייע לו לחזק את הקואליציה הזאת ואת הדבק הרופף המאחד אותו בבחינת תראו מה הממסד מוכן לעשות כדי למנוע "מאיתנו" את המועמדות.

*

רק תשאלו את אלכס פרגוסון כמה טוב התחושה הזאת עובדת, או את מכבי ת"א ובני סכנין שיפגשו הערב למשחק ליגה קריטי.שתי קבוצות שותפות לתחושת כל העולם נגדינו, מכבי תל אביב כקבוצה המצליחה והמתוקשרת בישראל וסכנין בתור נציגת המגזר. השאלה היא האם סכנין תיקח הדלק הזה, שהועצם מאוד בעקבות אירועי חצי גמר הגביע ותשתמש בו כדי להשיג יתרון על מכבי תל אביב על המגרש, או כדי לשבור רגליים.

תנים על ראש גבעה
משחק שהיינו צריכים לנצח

53 Comments

צור שפי 25 באפריל 2016

לא חייתי בארה"ב ואני לא מומחה לפוליטיקה שלה. בהסתייגות הזו, הרושם שלי מעונת הפריימריז הזו, להבדיל מקודמותיה, הוא שיש בשיטה הזו המון פגמים. כך למשל העניין הזה שצירים יכולים "לבגוד" במועמד שעבורו הם אמורים להצביע נראה לי ממש לא הגון. מעבר לזה, כתומך מסורתי של הדמוקרטים (שמאלן, מה לעשות) קשה לי להתלהב לא מהילארי המפאיניקית במובן הרע של המילה ולא מסנדרס שמידת הרדיקליות שלו משתווה רק למידת בורותו בנושאים בינ"ל (ישראל הרגה עשרת אלפים ב"צוק איתן", או יה, זה הרי ידוע שהישראלים הורגים פלסטינים בשביל הכיף שלהם אז מה זה משנה, נזרוק איזה מספר). על המצאי בצד הרפובליקני בכלל עדיף שלא להרחיב את הדיבור.

אסף the kop 25 באפריל 2016

סאנדרס הוא יהודון טיפש ושקרן.
לא שאני בעד טראמפ, אבל לדעתי הוא ייבחר.

אייל 25 באפריל 2016

תגובה לדה באזר או לדר שטירמר?

אסף the kop 25 באפריל 2016

בישראל הרגה 10,000 פלסטינאיים תנוחם

phyllo 25 באפריל 2016

I learned long ago, never to wrestle with a pig. You get dirty, and besides, the pig likes it

אייל 25 באפריל 2016

אני מניח שהחזיר עונד טלאי צהוב. הוא מחרבן על הזיכרון הלאומי שלו והתרבות שלו. ובכלל… המופתי אשם.

phyllo 25 באפריל 2016

תגובה מאכזבת למדי… טוב, שחקו לכם.

אייל 26 באפריל 2016

ניקוי של לכלוך לא אמור להיות נעים.

אלון 25 באפריל 2016

היהודון הזה הוא גם הניגר של הארץ?

אסף THE KOP 25 באפריל 2016

של הניו יורק פוסט

גיל 25 באפריל 2016

הם לא ממש בוגדים אלא מעבירים את הקולות למישהו אחר כשאין רוב. אבל בניגוד למה שאנשים חושבים, אם טראמפ לא יהיה מועמד אז כמעט בוודאות זה יהיה קרוז כי התומכים של קרוז לא יעבירו את הקולות שלהם לראיין או מועמד מתון אחר.

פאקו 25 באפריל 2016

נשמע הגיוני, אבל למה שתומכים של טראמפ יעבירו קולות למישהו אחר, שמועמד רק כי בעיניהם כל העולם לא רוצה את טראמפ? אתה בעצם מייחס לתומכים של קרוז תמיכה "הארד קור" שלאלו של טראמפ אין?

גיל 25 באפריל 2016

התומכים של טראמפ לא יעבירו שום תמיכה אבל בגלל שיש שלושה מועמדים הם יגיעו לרוב של 95% בערך לפי התחזיות כרגע. זה אומר שהתומכים של קייסיק יעבירו את התמיכה לקרוז. יש גם סופר דליגייטס, כאלו שמגיעים מכל מדינה אבל לא נבחרו לייצג אותה אלא מצביעים לפי מה שהם רוצים. הם יחסית מעטים ביחס למפלגה הדמוקרטים אבל הם יכולים להיות משמעותיים פה.

אייל 25 באפריל 2016

פאקו – דבר שחשוב להבין בהקשר זה הוא שנציגים בועידת המפלגה שיצביעו עבור טראמפ בסיבוב הראשון הם בכלל לא בהכרח "תומכים של טראמפ". הם – רובם, לפחות – יהיו מחויבים בהתחלה להצביע עבור טראמפ לאור תוצאות הפריימריז במדינה שלהם (כמו אלקטורים בבחירות לנשיאות), אבל אם יהיו הצבעות נוספות יש להם מקום לשיקול דעת עצמאי ואז אי אפשר ממש לדעת מה יקרה עם הרבה מהנציגים בכלל.

כל הנוהל על פיו נבחרים או ממונים הנציגים (delegates) לועידה הוא למעשה מסובך כמעט כמו הבחירות ה"עיקריות"; בדרך כלל לא שמים לזה לב במיוחד כי אם מועמד מסויים משיג רוב ברור (של מעל ל-50%) התפקיד של הנציגים האלה נותר במידה רבה רק רשמי או טקסי. יש מאמר מעניין של נייט סילבר (http://fivethirtyeight.com/features/ted-cruz-not-paul-ryan-would-probably-win-a-contested-convention) שמנתח את חמש השיטות הבסיסיות לבחירת נציגים שקימות במדינות השונות ואת מה שאפשר כבר לראות שקורה בשטח בהקשר זה, ומגיע למסקנה שהסיכויים של קרוז הם בבירור הטובים ביותר במקרה של הצבעות נוספות מעבר לראשונה. עוד מסקנה שעולה היא שהיכולת של ה"ממסד" לשלוט במה שיקרה במצב כזה תהיה כנראה קטנה באופן משמעותי ממה שהרבה שאנשים נוטים לחשוב. זה יהיה רחוק מאוד מסיטואציה של כמה בוסים של מפלגה שיושבים באיזה חדר סודי אפוף עשן ונותנים למאות נציגים שיצייתו להם באופן אוטומטי פקודות איך להצביע.

פאקו 25 באפריל 2016

תודה על התשובה המפורטת.

גיל 25 באפריל 2016

כל פעם שאני חושב שהרפובליקנים לא יכולים להדרדר עוד יותר אני מתבדה. למה שמועמד שמצביע לקייסיק ירצה להצביע לקרוז? טראמפ יהיה קרוב מאוד להשיג רוב מוחלט וגם בלעדיו, אני לא רואה את המפלגה נותנת את המועמדות למישהו אחר כי אז הוא פשוט ירוץ לבד. כך או כך הם אבודים.

אסף the kop 25 באפריל 2016

למה אתה חושב שהקלינטונית והדמוקרטים טובים מהם במשהו ?

גיל 25 באפריל 2016

אני לא חושב, אני יודע.

אסף the kop 25 באפריל 2016

אתה לא חושב, אני יודע.

ניר 25 באפריל 2016

אבל… תמונה של HHH ו HBK בתור ג'ון קייסיק וטד קרוז אתה לא חושב שזה טיפה מעליב ל DX?

גל ד 25 באפריל 2016

מה זה משנה, הוא כבר הפסיד לדינג.

פאקו 25 באפריל 2016

הנה אחד שמבין מה באמת חשוב.

גל ד 25 באפריל 2016

אתה ראית את קרב הענקים שהסתיים עכשיו? האדמה בשפילד רעדה.

פאקו 26 באפריל 2016

אם ראיתי? המשחק הטוב ביותר של האליפות בלי ספק. יהיה חוסר צדק משווע אם הוקינס לא ימשיך עכשיו עד הסוף.
אם מעניין אותך, כתבתי פוסט על הסיבוב הראשון בהופס (זה עכשיו בדף השני).

Amir A 25 באפריל 2016

אני חי כאן כבר 16 שנים ועדיין לא מצליח להבין איך המפלגה הרפובליקאית לא מצליחה להרים מועמדים שפויים. לעזאזל, צ'רלס קוך הודיע שהוא לא הולך לתמוך באף מועמד רפובליקאי וסביר שהילרי תהיה טובה יותר מכל מועמד שהמפלגה הזו תעמיד. זה בערך כמו ששלדון יודיע שהוא תומך שיוסי ביילין עדיף על כל מועמד שהליכוד יכול להעמיד. גם אם מדובר בתרגיל יחסי ציבור שנועד להפחיד את המצביעים הרפובליקאים עדיין זו אמירה כל כך מופרכת שאי אפשר לחשוב שהמפלגה הזו מאבדת את עצמה לדעת.

Zak 25 באפריל 2016

מקיין (אם מתעלמים מפיילין) ורומני לא היו מועמדים שפויים?

Amir A 25 באפריל 2016

מקיין הביא את פיילין. קשה להתעלם מזה. רומני אולי מועמד ראוי מבחינת כישורים, רק שאין לו את הכריזמה שנדרשת.

גל ד 25 באפריל 2016

לא נעים להגיד, אבל מקיין גם היה (ועודנו) חטיאר. אתה לא רוצה לשים את המפתחות בידיים של מישהו שקיים סיכון סביר שלא יוכל להשלים את הקדנציה.

Ljos 25 באפריל 2016

מקיין רץ לנשיאות כשהוא בסך הכל מבוגר בשנתיים מטראמפ של היום, וצעיר בשלוש מברני סנדרס. מבוגר, זקן, אבל לא בצורה יוצאת דופן.

אלכס 25 באפריל 2016

+1
זה היה תירוץ של ליצנים מצד אחד, וספין-דוקטורס ותקשורת מצד שני לא לבחור בו, וכאדם הוא פשוט בסקאלה אחרת ממי שנבחר במקומו, מי שרץ אחריו לנשיאות, ובטח מהמועמדים הנוכחיים משתי המפלגות.

גל ד 26 באפריל 2016

קודם כל ברני וטראמפ הם לא דוגמאות טובות כי אין להם סיכוי להיבחר.

והילארי אכן קרובה, והבריאות שלה גם לא משהו. אם המתמודדים שמולה לא היו אוסף כזה של ליצנים זה כבר היה הופך לנקודה לרעתה.

yaron 26 באפריל 2016

אהבתי את "אין להם סיכוי להיבחר"
אם לטראמפ לא היה סיכוי המערכת לא היתה נלחצת…

גיל 26 באפריל 2016

המערכת נלחצת כי יש לו סיכוי להבחר למועמד הרפובליקנים לא בבחירות הכלליות. הם יודעים שאיתו הם בדרך לאבדון. אם היה מדובר רק באבדן הנשיאות אז זה אולי היה כואב אבל אפשר היה להתגבר על זה, אבל הבעייה היא שרבים מהרפובליקנים לא יצביעו בעדו ולא ילכו להצביע בבחירות מה שיפגע במועמדים לקונגרס ובתוך המדינות.

yaron 26 באפריל 2016

אני חושב שיש לו סיכוי להפתיע, ואני חושב שאם הוא לא ייבחר כמועמד הרפובליקנים יותר מהם לא יילכו להצביע…

גיל 26 באפריל 2016

בבחירות הכלליות אין לו סיכוי. ואם יקחו לו את המועמדות הוא ירוץ לבד ואז הם באמת אבודים.

Lord Anthony 26 באפריל 2016

המערכת נלחצת, כי טראמפ לא הגיע מהממסד המפלגתי, ולכן הוא לא חייב כלום לאף אחד שם.
למעשה, מבין כל המועמדים לטראמפ יש את הסיכוי הגדול ביותר להיבחר, אבל במפלגה הרפובליקאית כל כך מפחדים מהאפשרות שיבחר מועמד שאין להם השפעה עליו עד למצב שהם מוכנים לעשות הכל, כולל לדפוק לעצמם את הבחירות, כדי שזה לא יקרה.
כרגע הם במצב הכי גרוע מבחינתם, התרחיש הסביר ביותר הוא שטראמפ יגיע לוועידה עם מספיק צירים כדי לא להזדקק לסיבוב שני (אם קייסיק וקרוז היו מתאחדים לפני חודש כשזה עוד היה רלוונטי אולי זה לא היה קורה, אבל כרגע זה נראה כמעט בלתי נמנע) ואז לא בטוח שהמפלגה תצליח להתייצב מאחורי כמו שצריך, ואם במידה ויקרה הבלתי סביר והרפובליקאים יצליחו לעשות איזה תרגיל ולמנוע מטראמפ את המועמדות הוא ירוץ כעצמאי על הטיקט שגנבו לו את המועמדות ושני הצדדים יפסידו. בנוסף גם לא נראה שיש לרפובליקאים מועמד אחר, המועמדות של קרוז עוד לא עמדה למבחן חוקתי רציני (ולא בטוח שהיא תשרוד עתירה לבית המשפט העליון) ואין עודף מועמדים פוטנציאליים שיפתיעו בוועידה.

גיל 25 באפריל 2016

אף נשיא לא נבחר לראשונה בגיל 70 ומעלה.

Ljos 25 באפריל 2016

ויש סיכוי טוב שבבחירות הקרובות זה ישבר, או לפחות ממש יתקרבו לשבירה (הילארי תהיה בת 69).

גיל 25 באפריל 2016

היו כמה ב69. זה כנראה ישבר בשלב כלשהוא כי תוחלת החיים עולה.

Amir A 25 באפריל 2016

רייגן מתנצל שהוא פספס בשבועיים

גיל 25 באפריל 2016

כשהמפלגה עוסקת במשך 8 שנים בהסתה ועידוד תאוריות קונספירציה ומשתקים כל יוזמת חקיקה של הדמוקרטים ככל יכולתם אז מה הפלא שזה מה שהם מקבלים?

רקס הבן של באדי 25 באפריל 2016

העיקר שהחבר של טראמפ, חוטף. 4 משחקים בחוץ!

אחד 25 באפריל 2016

כולם משחקים לידיים של הילרי… צריך למצוא מערה לחיות בה בשמונה השנים הקרובות (בתקווה ששאר האנושות לא תצטרף)

מתי 25 באפריל 2016

מה כבר יקרה?

cookie-monster 26 באפריל 2016

לגמרי

יהודה 25 באפריל 2016

אחד הדברים ההזוים שהרבה אנשים לא יודעים זה שטד קרוז חתום על הצעת חוק לעונש מאסר לאנשים שמוכרים צעצועי מין.
מעדיף את טראמפ על שני המטומטמים האחרים

Amir A 25 באפריל 2016

ענק. שמעתי שהוא אמר שהוא יתיעץ עם אלוהים לפני קבלת החלטות חשובות בבית הלבן אבל על מלחמת החורמה שלו באורגזמה לא ידעתי.

יוסי מהאבטיחים 25 באפריל 2016

טראמפ עדיף, במיוחד אם זה מגיע בעסקת חבילה של ברקוביץ' מאמן הנבחרת.
טוב כבר לא יצא משתי החזיתות האלו, אז לפחות שיהיה מצחיק.

יהודה 26 באפריל 2016

בוש שהיה כל כך טיפש שלא ידע אפילו שיש כמה זרמים באסלם לפני שנכנס לעיראק.
אובמה מטומטם גמור.
ועכשיו טראמפ וחבורת הדבילים זה השיא.
בחירות הבאות קניה ווסט מנצח ברוב מוחץ .

Zak 26 באפריל 2016

אפשר להמר על קים קרדשיאן לנשיאות ב 2020. יחס כמו של אליפות של לסטר

yaron 26 באפריל 2016

ביונסה :-)

Comments closed