האם המרדף אחרי 73 הרג את גולדן סטייט?

בסידרת המופת הבית הלבן, מועמד לתפקיד יועץ לקמפיין של המועמד הרפובליקני לנשיאות מסביר לו שהוא יכול, בעזרת אסטרטגיה שמרנית, לנצח את הבחירות, אבל הוא יכול לעשות יותר – לנצח בכל 50 המדינות.

בקטע מאוחר יותר בסידרה, יועצת שמרנית מאשימה את האסטרטגיה הזאת בצרות של הקמפיין, היא אומרת שהקמפיין סיכן את הפרס הגדול בשביל רדיפה אחרי חלום סטטיסטי.

*

בוודאי שיש סיבות רבות לכך שגולדן סטייט נמצאת בעמדת הפסד בסידרה מול אוקלהומה. ראשית ישנה היכולת המרשימה של אוקלהומה עצמה שכזכור ניצחה גם את סן אנטוניו, הכושר הפסיכי של ווסטברוק וכפי שדורפן ציין, העובדה שדוראנט ווסטברוק למדו לשחק ביחד, לפחות בינתיים, ובוודאי שישנן סיבות נוספות.

אבל קשה שלא לזהות עייפות מנטלית בגולדן סטייט מה שבא לידי ביטוי בנתוני ההאסל, ביכולת של השחקנים המשלימים ואולי יותר מהכל ביכולת של דריימונד גרין. גרין הוא לא השחקן הטוב ביותר של גולדן סטייט, אבל לטעמי בשנתיים האחרונות הוא המפתח לכל מה שהיא עושה. בהתקפה הוא האיש שצריך לנצל את הדאבל טים כדי לקבל החלטה נכונה במצב של 4 על 3, הוא זה שצריך לייצר את החסימות לגארדים והוא זה שצריך לצאת החוצה ולתפור מדי פעם שלשה כדי לפתוח את ההגנה, בהגנה הוא משמעותי אפילו יותר.

והבעיטה שלו במשחק הקודם שרק בנס מבחינתו לא נגמרה בהרחקה הייתה העדות האולטימטיבית לכך שגרין פשוט נשחק מנטאלית.

אני חושב שמאוד סביר להגיד שהרדיפה אחרי 73 במקום לתת יותר מנוחה לשחקנים, לא רק בדקות משחק, אלא מנוחה מנטאלית ברמת החשיבות שהם מייחסים לכל משחק, וכל הפסטיבל סביב השיא, שחק את הקבוצה אם לא פיזית אז מנטאלית וטרם לכך שהיא נמצאת כרגע במצב שמעטים חשבו שהם יהיו בו לפני חודש.

לג בעומר (ד) - סוף מעשׂה במחשבה תחילה?
איזו עונה

42 Comments

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

לא אוהב כל כך את הגישה הזאת. תמיד פונים לצד המנטאלי כשקשה להסביר דברים שמנוגדים למה שחשבנו שאמור לקרות אבל כשמסתכלים על המאצ'אפ, על הכושר של אוקלהומה, על הפציעה של קארי, על העובדה שדונובן מאמן יותר טוב ממה שאנשים חשבו ובעיקר על זה שגולדן סטייט לא נאלצו להתקל ביריבה אחת במהלך העונה שבאמת הציבה להם בעיות – המצב הנוכחי הרבה יותר הגיוני, בלי צורך לפנות להסבר המנטאלי

יניב 25 במאי 2016

ואם נמשיך את התגובה של אריאל אז אמנם בשלושת המשחקים בליגה גולדן ניצחו אבל הם היו מאוד מאוד צמודים וראו את הבעיות של גולדן מול אוקלהומה

גיל שלי 25 במאי 2016

גרין היה חלש מול אוקלהומה גם בעונה הרגילה, יש להם מאצ' אפ טוב עליו. לא נראה לי שאפשר להטיל את זה על 73 נצחונות

ירון 25 במאי 2016

המפתח לדעתי זאת הפציעה של קארי. קשה להאשים קבוצה שהתרגלה לקבל על בסיס יומי הופעה פילאית מהכוכב שלה, לעשות התאמות באמצע הפליאוף עקב הפציעה שלו זה ממש לא טריוויאלי

גורביץ' 25 במאי 2016

והפציעה קשורה למרדף אחרי 73 נצחונות

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

ממש לא, סתם החליק על הפרקט

מתן גילור 25 במאי 2016

זה הברך. הקרסול זו פציעה נגררת שמחמירה במאמץ מתמשך.

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

שנה שעברה הוא שיחק כמעט בדיוק את אותו מספר דקות כמו השנה (משהו כמו דקה יותר למשחק) אז זה נכון שיש לו בעיה כרונית בקרסוליים, אבל קשה להגיד שהשנה הופעל עליה מאמץ יותר מאשר שנה שעברה. ובטח שאין השפעה מנטאלית על בריאות קרסוליים.
קארי בעצמו נשאל היום אם יש לו בעיה פיזית והוא אמר שלא (כמובן, שחקנים לפעמים משקרים בנושא כי הם לא רוצים שהצד השני ידע את מצבם האמיתי) אבל הפתרון הפשוט הוא שאוקלהומה מציבה בעיות בפני קארי שהוא כרגע לא מצליח לפתור וזהו.

מתן גילור 25 במאי 2016

אריאל, הוא הפסיד משחקי פלייאוף העונה בגלל הקרסול. הוא חזר מפציעה (ללא החלמה מלאה) למשחק בו נפצע בברך. לא זוכר איפה, אבל קראתי שמישהו כתב שהפציעה בקרסול גרמה לכך שהרגל לא היתה יציבה מספיק על המשטח ולכן הברך שלו ניזוקה יותר מההחלקה. אבל גם אם החלק האחרון לא נכון, עדיין הקרסול בפלייאוף הנוכחי במצב פחות טוב.

אריאל גרייזס 25 במאי 2016

בסדר, ברור שיש לפציעה השפעה. בטח יותר השפעה מאשר למצב המנטאלי כן או לא. אני רק לא רוצה שנקבל בסוף כוכביות כי קארי היה פצוע. אם הוא מספיק בריא לשחק 40 דקות למשחק אז הוא שם וזהו.

טיפה סרוחה 25 במאי 2016

איך הגעת למסקנה שקארי פצוע?לפני 2 משחקים הוא קלע 15 נקודות ב2 דקות,לשיטתך כשהוא בריא הוא מסוגל ל30.גם בפליאוף הקודם ובמיוחד בגמר,בהרבה משחקים הוא לא פגע וזה לא היה קשור לשום פציעה.זה פשוט קארי-יום אחד 8 מ12 ל3 ויום אחרי 2 מ10 ל3

טיפה סרוחה 25 במאי 2016

וגם כשהוא חזר מהפציעה הוא הפציץ במשחקים מול פורטלנד,אבל במחשבה שנייה אולי לפציעה שלו יש אלרגיה לווסטברוק

אלון 25 במאי 2016

לא מסכים איתך לגבי גרין.
כי אוקלוהמה פשוט לא עושים דאבל טים על קרי כמעט. הם עושים בלי סוף חילופים אוטומטים וכל החמיישיה שלהם פשוט מתרוצצת באנרגיות לא הגיוניות אחרי קרי וככה מונעים ומבטלים את גרין בעצם.
כל עוד קרי לא יחזור לתת את המופעים שלו הם לא ינצחו. גרין והשחקני משנה קורסים צול ההגנה המדהימה שמולם.

ד"ר רזי הופמן 25 במאי 2016

זה באמת מרגיש כאילו הם אל סטרואידים או לפחות על מוטיבציה בלתי אפשרית.
איך עובדים קשה שם בשביל שקווין יישאר ויחתום על חוזה חדש:)

חכם בדיעבד 25 במאי 2016

לדעתי קוראים למצב המנטלי של גולדן סטייט בסדרה הזו זחיחות

קלבדוס 25 במאי 2016

זו חוכמת הבדיעבד (שעדיין לא הסתיים, אגב).
אני דווקא הייתי טוען, בלא פחות הגיון, שעונה שלמה ברמת פלייאוף ונצחונות הירואיים מביאה קבוצה למוכנות שיא, נותנת בטחון עצום לא רק לכוכבים אלא גם לספסל העמוק (ויש לה את הספסל הכי עמוק בליגה ביי פאר), ויוצרת מקדם-אימה משמעותי בקרב כל קבוצה יריבה: גולדן סטייט מסוגלת תמיד לחזור ברגע נתון.
אגב: מקדם-אימה שעדיין מרחף מעל כל הסדרה הזו.
אז.

רון 25 במאי 2016

כמו שקלינטון אמר לבוש: "זאת ההגנה טמבל".
אוקלהומה שומרים ברמה שלא ראינו הרבה זמן. אגרסיבי, אינטנסיבי ואתלטי. הם מפוצצים את קרי בכל מעבר חסימה, כולם מחליפים הכל ולא נותנים לזוז.
כבר שתי סדרות מול שתי קבוצות התקפה היסטוריות שהם מצליחים לנטרל.
זה לא גמור אבל צריך לתת קרדיט כשמגיע.

רוג'רס אהרון 25 במאי 2016

הם פשוט עושים עבירות על קארי כשהוא אוף דה בול, תופסים אותו וזזים בחסימות, השיפוט בשני המשחקים האחרונים היה ביתי מידי.

הפתרון של גולדן סטייט צריך להיות להפסיק לשחק עם קארי על חסימות ולתת לו להתחיל את ההתקפות עם הכדור ביד,
זה מעייף יותר אבל יפתח את המשחק לאחרים,
המהלך השני צריך להיות לפתוח עם ספייטס או אזילי בחמישיה במקום דריימונד גרין, לסדר לו קצת את הראש, ולתת פייט בריבאונד
כשגרין יישחק עם החמישייה השניה הוא יהיה משמעותי יותר.
ולתקוף את ווסטברוק ודוראנט בהגנה לגרום להם לעבוד ולסבך אותם בבעיית עבירות

גיל 25 במאי 2016

קבוצות גדולות באמת אמורות לשחק טוב כל העונה, ראה הבולס ב96. אני חושב שיותר מהכל הם פשוט לא היו רגילים להפסדים כאלו והם נראים בהלם. זה הבעייה שיש לתלמיד מבריק שהכל הולך לו בקלות עד שפתאום הוא נתקל בקשיים ולא יכול להתגבר עליהם. הם אמורים למצוא פתרונות אבל קצת עייפות, קצת פציעות ופתאום הם אלו שרודפים במקום להיות הנרדפים.

אם הם מפסידים את הסדרה הזו אני חושב שכל המאמנים יאמצו את השיטה של פופ עם המנוחות לשחקנים במהלך העונה כדי לשמור עליהם טריים לפלייאוף.

MOBY 25 במאי 2016

לא

היסטוריון ששל ספורט 25 במאי 2016

אני חושב שאם כבר יש מנטליות הפוכה.
מה הכוונה ?
קבוצה כמו אוקלהומה עם כוכביה לא נצצה השנה ביחס לס.א וג.ס להזכיר אשתקד לא הגיעו לריקוד.
להזכיר עוד יותר ג.ס בעצם לקחה לאוקלהומה את תפקיד הקבוצה של הליגה וקרי לקח מדוראנט את תפקיד הצלף / השחקן הטוב בליגה.
נציין כמה אנקדוטות .
1. אוקלהומה הגיעה כבר לגמר הליגה ואפילו הוליכה בו ואז כל פעם קרה משהו אחר פעם איבקה ,פעם ראסל ופעם דוראנט נפצעו….שלא לדבר על עזיבת הארדן ( מהגמר ההוא שסימן אותם כקבוצת העתיד ).

2. דוראנט היה רק לפני שנתיים האם וי פי הוא.
לקח 3 מלכויות סלים ועוד סגנות שאם היה רוצה טיפה היה מוכתר גם בה….הוא עשה 50 40 90 בדיוק הדברים של קרי …בערך…..ואז הגיע קרי.
ופתאום בה קרי וג.ס והופכים כל דבר ופתאום אף אחד לא מדבר על אוקלהומה שבתיזמון מדוייק לתופעת ג.ס אפילו לא מגיעה לפליאוף….ובפן האישי קרי לוקח 2 אם וי פי ברצף בעוד דוראנט קצת נדחק החוצה שלא לדבר על ראסל שאפילו שני תארי מצטיין אולסטאר ותואר מלך הסלים בתוספת "מלכות הטריפל דאבלים " לא קירבו אותו בתודעה לקרי…בקיצור אוקלהומה וכוכביה באו רעבים רצח והם בכל זאת 2/4 הטובים בליגה וללא תחרות ( מעבר ל 4….אולי אולי דיוויס ).
ותקבלו מנטליות הפוכה ומוטיבצית שיא שמסבירה הרבה יותר מירידה כזו או אחרת בגלל שיא כזה או אחר של ג.ס

גיל 25 במאי 2016

אז מה? הגמר יהיה בין אלו שנעלבו מקארי? מוטיבציה עובדת עד גבול מסוימת אבל בלי יכולת זה לא יעבוד. הרי לגולדן סטייט הייתה סופר מוטיבציה לנצח אתמול והם נכשלו. צריך פשוט לקבל שבנקודת הזמן הזו אוקלהומה קבוצה יותר טובה, לא כזה מסובך.

היסטוריון ששל ספורט 26 במאי 2016

לא הבנת את מה שכתבתי .
כתבתי שכשמביאים טיעון מנטלי אז ניתן לטעון את אותו טיעון מכמה כיוונים זה הכל.

duncan 25 במאי 2016

ההגנה מטורפת. ידיים בכל מקום. דפלקשנס בכל פעם שדורנט באיזור. ווסטברוק חוטף מלא רוברסון גם. איבקה חוסם.
מצד שני, גולדן סטייט לא שומרת.

אז שאתה לא שומר ולא מקבל מבט טוב לסל. אתה מפסיד.
קרי לא פצוע.

ד"ר רזי הופמן 25 במאי 2016

כל האנשים שטוענים שקרי פצוע טועים. ברור שהוא לא במצב אופטימלי אבל פצוע לא משחק יותר מ 25 דקות למשחק.
לא ראיתי את קובי או גארנט מתלוננים ומפסיקים לשחק עם חבישות על האצבעות השבורות שלהם. מקבלים זריקות ומשחקים ולא בוכים (כמו לברון).
אגב, אני מחבב את לברון שהוא בתכלס אדם טוב אבל מצד שני היהירות שלו וההצגה "לה-בלוף" הם מקור רציני לצחוק באן בי איי ובצדק. אם אפשר לעבוד על השופטים ולקבל עבירה חינם אחרי שחטפת מכה מחבר קבוצתך, אז למה לא? זה לא ספורט!

מיקו גוטליב אהלן סבבה 25 במאי 2016

לא ראית גם את קרי מתלונן…

ג. סמסא 25 במאי 2016

נכון. יש נטייה פופולרית לגמד את קובי אבל שוכחים שבשנות השיא שלו (שלושה גמרים רצופים עם גאסול) הוא שיחק עם אצבע שבורה ביד הזורקת (!). להגיד שגולדן סטייט נראים כמו שהם נראים בסדרה הזאת בגלל שקרי פצוע זה לא הוגן כלפי מה שאוקלהומה עושים כאן בהגנה שהוא לא פחות ממדהים

גל 25 במאי 2016

בלי להוריד כלום מהניצחונות הסופר משכנעים של אולקוהומה שבאמת נותנת פה תצוגת תכלית בשני הצדדים, עוד לא ראיתי סופרסטאר שמקבל כלכך מעט ריספקט מהשופטים כמו קארי. כמעט כל שניה במשחק אפשר לשרוק פאול עליו וזה אובייקטיבית יהיה נכון, תופסים לו בחולצה כמעט כל הזמן, נכנסים לו לקווי תנועה וכל זריקה שלו הוא מקבל מכה על היד.
מצד שני גם לווסטברוק השופטים נותנים להרביץ בלי סוף בחדירות שלו בלי תגובה, ככה שבטח זאת לא הסיבה שOKC ניצחה, סתם מעצבן ובאופן כללי שיפוט סופר חלש בפלייאוף הזה. או מצעד שריקות בלתי נגמר או התעלמות מוחלטת מחוקי כדורסל כמו ברבע רביעי אתמול, אין שום באלאנס בשריקות.

7even 25 במאי 2016

לגמרי.
הרבע הרביעי היה הזיה.

עסק שחור 25 במאי 2016

האמת היא שאתמול ההגנה על קארי נעה בין אלימה לבינונית. הוא החטיא המון זריקות שהוא בדרך כלל קולע. הוא החטיא כמה לייאפים שהוא בדרך כלל קולע וגם כמה שלשות יחסית פנויות. אוקלהומה משחקים מצוין בהגנה אבל אתמול קארי היה גרוע בלי קשר. הוא הראה בעבר שהוא יכול להתפוצץ מול כל סוג של הגנה וראיתי אותו קולע סלים הרבה הרבה יותר קשים מהמבטים שהוא קיבל אתמול.

גיל 25 במאי 2016

השופטים נותנים להרביץ יותר בפלייאוף הוא צריך היה להיות מוכן לזה.

א.ב 26 במאי 2016

לברון מקבל עוד פחות כבוד, כאילו השופטים חושבים שבגלל שהוא בנוי כמו טנק אז לא משנה אם מרביצים לו כל הזמן אין צורך לשרוק.
תסתכלו על סוף המשחק הקודם, נכנס לסל לא שרקו , אחר כך הגנה נקייה שרקו נגדו אחר כך "חטפו" לו את הכדור בלי לגעת אפילו בכדור רק ביד
ולא שורקים…

Shadow 26 במאי 2016

לוזרון מקבל רספקט מהשופטים על כל הפלופים שלו.

דורפן 25 במאי 2016

לכל מי שחושב שהמרדף אחרי השיא היה הרסני.

הם הבטיחו את הביתיות שלושה מחזורים לסיום. האם מישהו מכן נותן את הביתיות לסן אנטוניו כשהיא לא מנוצחת בבית?

NoONE 25 במאי 2016

אני מבין שהגיע שלב הכלב אכל לי את שיעורי הבית…
הסיבה שקורה מה שקורה בגדול היא שווסטברוק יותר טוב מכולם, בעבר זה היה קרי ועכשיו זה ווסטברוק.
בנוסף היה שינוי שדונובן עשה , קרי הוא שומר גרוע אבל זה לא נראה ככה כי גולדן סטייט מחביאים אותו על שחקני התקפה לא טובים , אז OKC עושים פיק אנד אול עם השחקן שקרי שומר עליו ויש חילוף , וכשווסטברוק רואה קרי מולו זה גיים אובר

עופר 25 במאי 2016

השינוי הוא בעיקר בזה שאוקלהומה חייתיים.
דונובן מצא איך להפוך את רובסון לשחקן התקפה נורמלי, וויטרס קולע, הבעיות המנטליות נעלמו וההגנה מצויינת.

יהודה 25 במאי 2016

התשובה האמיתית כבר כתבו כמה רמות ההאסל על המגרש שונות לחלוטין והסיבה היא שהשופטים שורקים על כל נגיעה של גס בעוד שדברים דומים ואפילו פאולים בוטים לא נשרקים בצד השני. חשוב לי להדגיש לא הזריקות מהקו ניצחו את המשחק אלא המשחק שמתפתח כתוצאה מהשריקות הוא משחק סופר עדין של גס בעוד שאוק משחקים כמו חיות.
במשחק האחרון היתה נקודה שאוק קלעו בסהכ 3 מ14 והובילו במעל 10 נקודות כי הלכו לקו מלא פעמים. בשנייה שאתה מכתיב שכל נגיעה היא הליכה לקו של דוראנט שלקע 30 עונשין רצוף אז ההגנה והאסל יורדים ב10 רמות כל הכדורים של ה50-50 הולכים לכיוון אחד תוסיף לזה שיש לך שחקנים כמו דוראנט ווסטברוק שאם לא תשמור פיזי תקבל 30 נקודות מכא תוסיף את יתרון הביתיות ותקבל ניצחון חד צדדי . הסיבה שקרי לא מתפקד היא פשוטה אונסים לו את הצורה כל המסירות פנימה גם לא נכנסות בגלל השמירה הפיזית הרוצחת של אוק בעוד שגס משחקים בחמש רמות עוצמה פחות בגלל השופטים והשריקות.

אשר 25 במאי 2016

בעוונותי אני אוהד יוסטון אז אין לי צד בדבר אבל אשמח אם תוכל (וגם אחרים) לשמור את המילה אונס ואונסים למטרתם הם. זה מצטלצל רע בקריאה וגם בשמיעה.

גיל 25 במאי 2016

חלק מזה קשור גם לעובדה שאולקהומה לא נשברים כמו קבוצות אחרות ולא נכנסים לפאניקה גם כשגולדן סטייט רצה ל15-1.

Shadow 25 במאי 2016

נראה לי מוגזם לדבר על השיא כמשהו שגורם להם להפסיד

סאן אנטוניו לא רדפו אחרי שום שיא, ניהלו רוטציות ועדיין הפסידו.

יש פה כמה דברים: (מסודר לפי חשיבות)
1.ההגנה של אוקלהומה.
2. ההגנה של גולדן.
3. משבר של גולדן בדיוק בשלב החשוב של העונה
4. הגעה לשיא בזמן הנכון מבחינת אוקלהומה

אחרי הכל מה בעצם יש לנו פה? אוקלהומה ניצחון אחד באוקלנד ושמרו על הבית, בצורה מרשימה אמנם אבל שמרו על הבית.

מה נשאר לנו? גולדן צריכה לנצח בבית עכשיו (לא קל) ואחרי זה לנצח בחוץ שזה בכל מקרה מה שהיא הייתה צריה לעשות לפחות פעם אחת ואז היא חוזרת הביתה למשחק על כל הקופה.

לא משהו שלא ראינו קבוצת עושות בעבר ולא משהו שהוא בילתי אפשרי.

אני לא אוהד של אף אחת משתי הקבוצות אבל מאוד אוהב את קרי ווסטברוק.

מי מהם שיהיה בגמר הוא ראוי ביותר. העיקר שיתנו ללברון בראש וכל אחד מהם שיתן ללברון בראש זה סיפור בפני עצמו.

נ.ב

עדיין מחזיק אצבעות שטורנטו יעשו את הבלתי יאומן (גם זה חתיכת סיפור), והם יכולים לאור צבירת הביטחון שלהם והחזרה של הקרובה של יונאס.

דיזידין 26 במאי 2016

אתה מקטין את המשמעות של שני המשחקים האחרונים.
אם הווריורס מנצחים עכשיו שלושה רצוף זו אכן היתה מכה קלה בכנף,
אבל אם לא – זו פצצת אטום.

אחרי מה שהם עשו, אחרי כל מה שנאמר ונכתב עליהם, היה קשה לראות אותם.
השאלה בשתי המחציות היתה אם אוקלהומה ישימו 150 נק׳ או לא. זה חורבן.
כל העונה ההגנה שלהם היתה חשודה, אבל הם קלעו כל כך הרבה שזה לא הורגש.
נדמה לי שבשלושת המשחקים האחרונים מול פורטלנד הם כבר קיבלו יותר מ-120 נקודות,
אז מול קבוצה טובה יותר זה נהיה 130-140 נקודות.

וחוץ מזה טוב להיפגש איתך שוב, כל שנה, בזמן הזה, משני עברי המתרס.

shadow 26 במאי 2016

ממש לא מקטין ולכן הנקודה הראשונה היא ההגנה של אוקלהומה.
אני חושב שלפני הכל התיסכול של גולדן נובע מההגנה של אוקלהומה מה שגורם להתקפה של גולדן לקרוס.

הקריסה שלהם בהתקפה משפיעה על כל משחק ההגנה שלהם.
כל מי שמשחק או שיחק כדורסל יודע שכשלא הולך לך בהתקפה זה משפיע מאוד על ההגנה.
יש מעט מאוד יחידי סגולה שנכנסים למשחק דרך ההגנה.

לגבי הניתוח לאן הסידרה יכולה להתפתח, שוב, אני לא ממעיט בשני המשחקים האחרונים אבל אחרי הכל הם בסך הכל ניצחו שני משחקי בית שלדעתי זה מה שהיה מצופה מהם (לפחות ממי שלא נסחף אחרי כל מני טרנדים – בכל זאת גמר המערב). הפשלה הגדולה של גולדן היא הזחיחות במשחק מספר אחד. שם הם קברו את עצמם. מומנטום הוא דבר חמקמק שבד"כ רק בדיעבד ניתן לנתח איפה הוא התחיל.

אתה יכול לראות מה קרה עם קליבלנד וטורנטו.

בקיצור נחיה ונראה ולגבי הפגישה השנתית, כנ"ל. :)

Comments closed