הבעיה של מכבי אינה מעולם המושגים של ה-NBA, היא מהעולם המושגים של ה-MBA.

*

ניהול הוא בסוף דבר פשוט, אתה בוחר את האנשים הטובים ביותר, מגדיר להם אסטגטיה ברורה תחתיה כל הכפיפים עובדים, מגדיר סמכויות וחלוקת אחריות ברורה, נותן להם את התנאים הטובים ביותר להצליח ועושה עליהם בקרה.

*

במכבי של מיץ' זה עבד טוב, היה ג'ורדי קרויף שהיה אחראי על הצד המקצועי והוא קיבל את כל ההחלטות, המאמנים שהגיעו תחתיו ידעו שהם יכולים לבקש אבל מי שמחליט זה ג'ורדי וכך המערכת תפקדה גם כשהתחלפו מאמנים.

*

במכבי סל זה לא עובד, כי במקום שיהיה גורם אחד אחראי מקצועית יש חמישה גורמים שכל אחד מביא את מי שבא לו, כולם מדברים עם כולם על הכל וכמובן מדברים על התקשורת על הכל. אין אמון, אין חלוקת סמכויות ברורה ואף אחד לא אחראי.

*

לכן זה ממש לא משנה שרמי הדר עזב וממש לא משנה אם ניקולה וויצ'יץ' יעזוב, הפתרון הוא שההנהלה תבחר גורם שאחראי על התחום המקצועי באופן בלעדי, תקבע לו תקציב ואסטרטגיה ותזוז הצידה, הגורם האחראי על התחום המקצועי יכול להיות מאמן (כמו בב"ש), מנהל מקצועי או ראש חטיבת האחזקה, זה ממש לא משנה אבל עד שלא יהיה כזה, וכל עוד בחירת השחקנים נעשית ע"י אסופה של גורמים שלחלקם אין מושג בכדורסל, במקום על ידי גורם אחד שרואה את התמונה הכוללת ומתאים את חלקי הפאזל זה לזה מכבי תמשיך להיראות כפי שהיא נראת כל השנה הזאת – גוף חסר יציבות שלעיתים מתפרץ הודות לכישרון שיש בו, וברגע שיש סימנים ראשונים של קושי מתפרק לגורמיו.

מ-3-1 לניצחון
צדק: ג'ורדן - לברון ,פדרר - נדאל