1. סידרת 1-8 שאשכרה יכולה ללכת להפתעה – שיקאגו עם כל הניסיון שלה, וההבלחות מול קבוצות צמרת במזרח, על אף חוסר יציבות דיי מזעזעת ואפס קליעה משלוש, היא מדורגת 8 חזקה באופן יחסי, ואילו בוסטון היא סימן שאלה לפליאוף. המקום הראשון שלה הסתמך בעיקר על היכולת המטורפת של איזיאה תומאס בהתקפה, האם הוא מסוגל לעשות את זה גם בפליאוף? אם התשובה תהיה כן זה יהיה מרגש לכשעצמו, אם התשובה תהיה לא יש לנו סיכוי להפתעת 8 נגד 1.

2. התקוות של שונאי לברון יתנפצו (זהירות נאחס) – סיום העונה של קליבלנד נתן תקווה שהנה הנה השליטה שלהם במזרח הולכת להיפסק באופן פתאומי, אבל תסלחו לי, אחרי 7 שנים (!!!) רצופות של שליטה בקונפרנס האומלל אני מתקשה להאמין, סביר יותר בעיני שקליבלנד הורידו הילוך בסיום העונה כי המיקום הסופי במזרח לא מאוד שינה להם (על אף שהם לא הורידו משמעותית בדקות כוכבים). כמו כן דומה שעל אף שארבעת המשחקים בין השתיים היו צמודים (3 הלכו לקליבלנד אחד לאינדיאנה), מדובר במאצ' אפ קל יותר מאשר שיקאגו.

3. יאניס! – וכל מילה נוספת מיותרת, תראו אותו, פשוט תראו.

4. בפורטלנד נוצרו תנאים לפוואר האוס חדש – פורטלנד צפויה להיות מובסת על ידי גולדן סטייט, אבל עם ההגעה של נרקיץ' נוצר לפתע בקבוצה הזאת שנראתה שבורה אחרי העזיבה של למרקוס, תנאים לפוואר האוס חדש במערב עם טריו אמיתי של לילארד, מקאלום ונרקיץ'. בסגל שלה אין אף שחקן מעל גיל 28 וכל שחקניה חתומים גם לשנה הבאה מה שמאפשר לה הרבה מרווח לעשות עסקאות ולבנות סגל שירוץ חזק בשנה הבאה, מומלץ לעקוב.

5. הספרס מריצים את השעון אחורנית – זוכרים את הספרס שגירשו את מיאמי מהעיר עם הנעת כדור שובת עין, התקפה מהפנטת וסקור גבוה? אז תשכחו מזה. הספרס של ברוס בואן שוב כאן, מרביצים נושכים, מגנים, הולכים פנימה בכל מחיר, מאטים את קצב המשחק ומוציאים לך את הנשמה. יהיה כיף חיים.

6. קרב MVP'S ביוסטון – לא משנה מי יזכה בסוף ב-MVP, הארדן או ווסטברוק יהיו פיסט אז הל כשהם יגיעו לפגוש זה את זה בסדרה המעניינת ביותר בסיבוב הראשון של הפליאוף, צפו ששניהם ינסו להוכיח שאין להם מה להוכיח והם הוכיחו את זה הלילה על הפרקט.

7. הריקוד האחרון של הקליפרס – אם דיברנו מקודם על מצבה של פורטלנד הרי שמצבם של הקליפרס הפוך לחלוטין. כל השחקנים שלהם שמקבלים דקות למעט הבן של המאמן הם בני 28 ומעלה, ארבעה מסיימים חוזה, ויש תחושה כללית של ניסיון אחרון להוציא משהו מהגרעין של פול גריפין וג'ורדן. התרסקות מול יוטה בוודאי תאיץ את הסוף של הניסיון האמין הראשון של הפרנצ'ייז האומלל הזה ללכת עד הסוף.

MVP והערות נוספות בעקבות השיא
מה נשתנה הפלייאוף הזה מהעונה הסדירה?