קראתי שפיקה כתב שזה לגיטימי שניימאר רוצה להנהיג קבוצה ולכן רוצה לעזוב, וזה הדהד לי מבקשת הטרייד של קיירי שלכאורה נובעת מרצונו להוביל קבוצה.

ואני אומר את זה בעצב, אני לא מאמין להם.

לגבי קיירי זה מובהק ממש, לברון מסיים חוזה בסוף העונה הזאת וצפוי לפי כל הסימנים המעידים לעזוב מה שישאיר לקיירי להנהיג את קליבלנד, רק עוד עונה אחת מה הסיפור? ואם זה לא ילך? אז עונה אחרי זה הוא יכול לצאת מהחוזה שלו וללכת לאן שיחפוץ מה הלחץ?

לגבי ניימאר מסי בן 30, בעוד כמה שנים ניימאר יוכל להפוך למנהיג הטבעי של הקבוצה, קבוצה בה שיחק את כל הקריירה האירופאית שלו ולהפוך לאגדה של ממש.

זה מזכיר לי גם את האמירות שהיו בזמנו שרונאלדו "עצוב" שהתבררו ככלום.

אני לא מתיימר לדעת מה הסיבות לספינים האלה שיוצאים ממחנות קיירי וניימאר, והעניין הוא גם לא הם ספציפית, אלא התחושה שהכל סובב סביב האגו והרצון לכסף, וגרוע מזה אפילו לא כסף של השחקנים, אלא כסף של הסוכנים ומלחכי הפנכה שמקיפים אותם.

וגם זה לא היה כל כך נורא, אם התוצאה לא הייתה אובדן של הקבוצות שהולכות יחד לטווח ארוך, כמו תינוקות פרגוסון, ברצלונה של פפ או שושלות הכדורסל הגדולות של ג'ורדן, בירד ומג'יק, דומה שבספורט המקצועני יותר ויותר קשה לייצר המשכיות.

וזאת לטעמי, לצד החשש מקריסה של כל העסק הסיבה הכי חשובה למה הרגולציה הפיננסית בספורט המקצועני חייבת להשתפר דרמטית, בעולם שבו שחקן שעוד לא הבקיע שער בנבחרת הבוגרת עשוי לעבור קבוצה ב-180 מליון יורו אי אפשר לצפות מכל המערכת לא להשתגע, היא כבר השתגעה.

חיבורים פוליטיים, חיבורים ספורטיביים
20 על 20 - פוסט הימורים לפתיחת הפרמייר ליג