ברגעים אלו אני יושב בבית קפה תל אביבי לצד זוגתי שלא כותבת את הסמינר שלה, מניף את ידי אל על באושר, כי בזה הרגע נחתה ההבנה שליגת האלופות מתחילה בשבוע הבא!

כן יש בה הרבה דברים רעים, שיטה דבילית שגורמת למעט רגעים דרמטיים ומעט מתח אמיתי, פערים עצומים והולכים וגודלים וכו' וכו', ועדיין אי אפשר להכחיש שההתרגשות כבר כאן.

אז הנה כמה הימורים נועזים לליגת האלופות של השנה, שעשויים לייצר טיפה יותר עניין ומתח בעונה הקרובה, וכמו שאומר מודי: תבלו.

1. רונאלדו לא יהיה מלך השערים: האחד ההישגים הכי משמעותיים של זידאן בריאל היא היכולת שלו לרתום את כל השחקנים, ובראשם רונאלדו, לרוטציה רחבה. כמה שזה אולי נשמע מגוחך לאור המספרים וההישגים, ברגעים מסוימים מתחילים לראות על רונאלדו את הגיל. אני חושב שהוא מתחיל להרגיש את זה בעצמו, ומבין שאם הוא ימנן את עצמו הקריירה שלו יכולה להמשיך בטופ עד גילאים גיגסיים, לכן אני חושב שנראה ממנו יותר מנוחה ופחות גולים "זולים", ולכן גם מישהו אחר, אולי ניימאר שמרגיש שהוא צריך להוכיח או מסי שהרבה יותר מעול ההתקפה של בארסה יפול עליו יהיו מלכי השערים.

2. ריאל לא תזכה בליגת האלופות: ריאל היא נכון להיום הקבוצה הטובה באירופה. ההישג שלהם בשנה שעברה של זכייה שניה ברצף ושלישית בארבע שנים באלופות היא מההישגים המרשימים של דורינו, יש לה עומק (למעט בעמדת החלוץ), ודומה שנכון להיום בכל הרכב היא פשוט דורסת את היריבות. אבל אני חושב שאותו השלד יתקשה לעשות את זה בפעם השלישית ברצף, התחרות השנה תהיה שוחקת יותר ועל פני יותר שלבים, ועם באיירן, פאריז והאנגליות שמגיעות רעבות מאוד, בארסה שעדין לא ברור האם תצליח להתאושש מהקיץ הסיוטי שלה ויובה שהיא תמיד סוס שחור מרתק, זכייה שלישית היא לא בקלפים.

3. האנגליות יחזרו: זה לא רק העובדה שיש חמש אנגליות השנה בליגת האלופות, זה יותר העובדה שכל ה-5 מגיעות עם שלד ומאמנים שזאת לא העונה הראשונה שלהם, והכי טוב – אף אחת מהן היא לא ארסנל. הייתי מסתכל בעיקר על יונייטד. מוריניו הוא מאמן נוקאווט אדיר, והעוצמות והמהירות של יונייטד עם התוספות הסופר דופר מדויקות של מטיץ' ולוקאקו, עם איברהימוביץ' כגיבוי, אמורה להיות מסוגלת להקשות על כל קבוצה לרבות ריאל פאריז ובאיירן. אני מעריך שיהיו לפחות ארבע אנגליות בשמינית, כשטוטנהאם מועמדת למעוד בבית קשה מאוד עם ריאל ודורטמונד, אבל צ'לסי צריכה להיות מסוגלת להתמודד עם רומא ולסיים במקום ה-2, ולפחות אחת תגיע לחצי הגמר.

4. פאריז לא תגיע לגמר: לא כי היא לא מוכשרת מספיק, ולא כי הם השטן, פשוט כי דומה בעיני שהשינוי למעבר להתבססות על שחקני הרכש החזקים ומציאת האיזון ביניהם לבין השחקנים הוותיקים תיקח יותר מהזמן הדרוש על מנת להגיע לשיא בזמן כדי לזכות בליגת האלופות. כמו כן הקו האחורי שלהם על אף שהוא משופע כוכבים אינו מוכח, וספג לא מעט קריסות בשנים האחרונות ולכן אני רואה אותם מודחים מול יובה או מי מסוגה ברבע הגמר.

5. לפחות 4 בתים ילכו עד המחזור האחרון: בשנים האחרונות שלב הבתים בליגת האלופות הפך למשמים, כשהבתים מוכרעים הרבה לפני הסוף. השנה הבית של יונייטד מתחתיה נראה מאוד שוויוני כך שצפוי קרב על המקום השני, בבית ג' צ'לסי אתלטיקו ורומא נראה כמו מאבק מרתק, בבית ז' מונאקו אם תיחלש בעקבות השינויים בקיץ, ובוודאי פורטו ורד בול לייצוג יאבקו, ובבית ח' צפוי המאבק המרתק מכולם בין דורטמונד לטוטנהאם אם תתאושש ממחלת וומבלי. כך שגם אם לא יהיו הפתעות הארבע הבתים האחרים מחזור הסיום של ליגת האלופות ב-5 בדצמבר יכלול מאבקים שצפויים להיות מרתקים ורבי משמעות כמו המשחק בין צ'לסי לאתלטיקו, בין בנפיקה לבאזל, בין ריאל לדורטמונד, בין פורטו למונאקו ולייפציג עם בשיקטש,

הארנק הבוער - על הטרייד של קיירי
פודקאסט פאנטזי דה באזר 001 - בלוך & חרוב