התקווה לאושר

פותחים עונה עם מכבי

פתיחת עונת היורוליג של מכבי ת"א מוצאת אותי בהתרגשות, ועם החלטה לפנות את ימי חמישי בערב לטובת המשחקים.

העונה הזאת במיוחד ההחלטה הזאת מעוררת שאלות.

אין לי שום מימד של חיבה או הזדהות עם הקבוצה הנוכחית ולא יכל להיות כזה מאחר וכידוע היא התחלפה כולה (למעט שגב).

אין שום סיבה לחשוב שהקבוצה תהיה טובה במיוחד, בוודאי לא בזירה האירופאית.

הקבוצה הנחילה מרורים רבים לאוהדיה בשנים האחרונות לא רק על הפרקט אלא גם בהתנהלות המקצועית, העסקית והאנושית (אהלן סוני ווימס).

אז למה בעצם יש התרגשות מפתיחת העונה? ולמה להתעקש לעקוב אחריה מהרגע הראשון?

והתשובה שלי, ועבורי לפחות היא חדשה, היא שהאהדה והנכונות להשקיע היא לא במעט פונקציה של התקווה לאושר שהקבוצה יכולה להעניק.

לא סתם מדברים על זה שאוהדים שהלכו למשחקים בילדותם יגדלו להיות אוהדים מסורים יותר וימשיכו להעמיד דורות דורות של אוהדים.

אין דין שמחת הניצחון במגרש כדין שמחת הנצחון מול הטלביזיה, אין דין שמחת הנצחון של האנדרדוג כשמחת הניצחון של הפייבוריט ואין דין שמחת הנצחון של קבוצה שהזדהת איתה, עקבת אחריה לאורך זמן והיית מושקע בה במובן הרגשי כדין של שמחת נצחון סתם.

אני זוכר את עצמי חוגג נצחונות ביד אליהו, מזדהה עמוקות עם הקבוצות של קטשפר עם דיוויד בלאט, עם דרק שארפ, את התחושה של להיות הכי טובים בפאקינג אירופה, בספורט! והשמחה הזאת שבקבוצות אחרות יכולה להיות השמחה של ההישארות בליגה או זכייה בגביע אקראי מפרנסת תקווה לחוות שוב את האושר הזה, גם אם התקווה הזאת קלושה או נראית לא ראציונלית.

ולכן הערב כמו בכל פתיחת יורו ליג ב-25 +- השנים האחרונות אעודד את מכבי ת"א, אלמד תוך כדי תנועה את השחקנים החדשים, אקווה להתחבר לזוסמן או לשגב, ליצור שוב הזדהות עם קבוצה בצהוב כחול ולחוות קצת אושר אם לא במאי אז לפחות מול במברג באוקטובר.

נשברה השיטה ב-NBA
TJ

תגובות

 • שמעון הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

  יש לי הרגשה שתהיה עונה טובה, אני צופה אליפות וגביע בארץ ורבע גמר ביורוליג. קבוצה חדשה לגמרי, מאמן מצויין דעתי (אני מאד תופס מספאחיה) ואנרגיות חיוביות. יאללה שתהיה לנו עונה מצויינת

  הגב
  • איציק הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

   ואם לא, אז לפחות גביע ווינר. האמת, לא יודע למה לצפות. מצפיה במה שהיה עד עכשיו אין הרבה מה ללמוד חוץ מזה שכולם מתאמצים להיות נחמדים ומאוחדים.

   הגב
   • שמעון הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

    עזוב פתח רדיו 88- יש מרתון סולו גיטרות בלבד בלי שירים. המגיש ערך הכל לבדו זה ללא דירוג הוא הדגיש אבל אמר שזה 50 הגדולות שלו בהיסטוריה. ואמר שהוא מתנצל בפני סטיב אי וסטריאני. היה כבר נובמבר ריין.

    הגב
    • איציק הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

     אני על 88 יקירי, בזכות אסף שהעיר לי על כך לפניך בפוסט של רחביה ברמן. מומלץ.

     הגב
    • Amir A הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

     מרתון סולואים זה כמו הרדזון של ה-אנ.אף.אל. מנתק אותך לגמרי מהקונטקסט והיופי של התמונה הכללית. סיפוק קטן ומיידי אבל ללא הבנה אמיתית של התמונה כולה. לא הייתי ממליץ.

     הגב
   • שמעון הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

    אף אחד לא יודע למה לצפות סגל חדש לגמרי ושחקנים לא מוכרים.

    הגב
  • רועי הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

   אם ישארו במאבק על כניסה לשמיניה עד המחזורים האחרונים זה יהיה הישג. הסגל הזה צריך להתחבר ברמות אחרות כדי לפצות על חוסר הכישרון ובעיקר חוסר הניסיון על מנת שזה יצליח.

   הגב
 • זינק הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

  ראיתי את משחקי ההכנה. לא שזה אומר הרבה (במיוחד השנה שנדמה לי שצוות האימון התייחס אליהם בדיוק כפי שצריך - כהכנה), אבל נדמה לי שיש בקבוצה פוטנציאל לייצר קבוצה שרצה, שומרת ולוחצת חזק. מזכיר לי מעט את הקבוצה שבנה בלאט עם פארגו, פרקינס ואידסון בזמנו. אחרי העונות הקודמות כל מצב שהקבוצה לא תתבטל על המגרש ותעשה קולות של שטיח, אני חושב שיקבלו את דחיפת הקהל. אולי דווקא העדר הציפיות יכול לסייע ואם גם נרוויח מהעונה הזאת שחקן לעתיד הקבוצה - דיינו.

  הגב
 • יואב הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

  ההשתלבות של זוסמן קצת מרגשת אותי. מתי היה למכבי ילד שאשכרה משתלב ברוטציה? זאת כבר נקודת פתיחה מעודדת עבור ספאחיה שתיתן לו אהדה ביציעים גם אם פחות ילך.

  הגב
  • עמרי כהן הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

   ממש! בראיון של ספאחיה בהארץ הוא סיפר שבקיץ זוסמן אמר לו שהוא חושב שהוא לא ברמה ושהתוכנית של מכבי לא מתאימה לו והוא רוצה לעזוב לאילת. ספאחיה שאל אותו למה הוא מרגיש ככה, "מי אמר לך שהתוכנית שלנו לא מתאימה לך? הרי לא דיברת איתי". זוסמן ענה לו: "אני יודע" וספאחיה אמר: "אתה לא יודע כלום, לך הביתה, תצליח בעתודה ונראה אותך במכבי". מה שהרשים את ספאחיה לדבריו זה דווקא שזוסמן חשב שהוא לא מספיק טוב, כשהיו לו דוחות סקאוטינג מאוד טובים לגביו. נשמע שהוא לקח אותו כפרויקט, וזה היה כיף לקרוא ומרגש (האם סופסוף מכבי תתחיל לעצב שחקנים?)

   הגב
  • משה הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

   לזוסמן יש את שחרור הכדור בזריקה הכי מרגש שראיתי מישראלי מזה שנים. מאוד מקווה שיצליח.

   הגב
 • MOBY הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

  אני אוהב שחקני כדורסל שנאבקים בהגנה על כל כדור, לתל אביב העונה יש כמה כאלו מעניינים. דיברטלומאו (הקדוש בן תלמאי) וג'ייק כהן יגרמו לי להתעניין לראשונה אחרי שנים (מהפעם האחרונה שגנבתם להו את הבולדוג) בקבוצה. זוסמן והקפטן החדש, המאולץ, בהחלט מסקרן. חושב שדווקא טיוס יתפוגג במהלך העונה לקבוצה אחרת.

  הגב
 • MHR הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

  בציטוט ליד התמונה שלך, לא נכון לכתוב בשפה העברית "מאחר ו...". נכון לכתוב: "מאחר ש..."

  הגב
 • אורי הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

  (רב) העונות ההיסטוריות של מכבי התחילו עם שחקנים (כמעט) לא מוכרים - שושלת האפמן/מקדונלד, פרקינס/פארגו ואפילו הקבוצה של 2005, מלבד שאראס, נבנתה משחקנים אלמוהיים יחסית (באסטון) או כאלו שנהיו כוכבים במכבי (פארקר+ניקולה) אז נקווה שתהיה עוד עונה כזאת

  הגב
 • ניב הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

  לכאורה יש את כל הסיבות להיות אמביוולנטי לגמרי לקראת העונה, בנוסף אני אוהד קבוצה. פייר מתרגש הרבה יותר ממה שהתרגשתי בעונות האחרונות.

  הגב
  • ניב הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

   *אוהד כורסא.

   הגב
 • שיר הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

  האמת שהעונה דווקא לא חידשתי מסיבות טכניות - אי יכולת הגעה, אבל בפנים טיפה מתבאס. נרכש שיש מה להפתיע.

  הגב
 • שמעון הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

  טוב עכשיו אני יודע את מי הפרשנים יחפשו כל העונה להאשים, את פייר ג'קסון.. אבל אני שמח כי הוא נראה לי ביינום/פארגו/רייס והמשותף לשלושתם הוא שהם היו שנואי הפרשנים אבל שלושתם הובילו את מכבי לפיינל פור!! איזה השתלטות הוא נתן על המשחק. אבל ממה שראיתי אני מודאג לגבי יכולת הקליעה מ-3 של מכבי שנראה שאין לה למעט גקסון וברתולומיאו קלעים מ3 ונגד קבוצות חזקות הם יהיו בבעיה קשה.

  הגב
  • איציק הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

   רול לא קלע אך הוא קלע שלשות מעולה, וגם זוסמן אם הידיים לא ירעדו. למכבי יש שתי בעיות גדולות יותר. הראשונה, אין גבוהים מספיק טובים בשני צידי המגרש. השנייה, אין יצירת מצבים לקליעה מבחוץ.

   הגב
   • זינק הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

    לתומאס יש יד לא רעה. על הנייר גם בולדן אמור לספק קליעה, למרות שבינתיים נראה לי שהוא עדיין לא מוצא את עצמו. המעודד שבחלק ההגנתי יש למכבי לא מעט כלים. הגארדים שומרים חזק ומזיזים רגליים.

    הגב
    • שמעון הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

     נוריס קול נראה מאד מאד חלוד, אני מקווה שהוא לא יהיה נפילה סטייל ווימס כי מאז מיאמי הוא רק הלך והדרדר וכנראה יש לזה סיבות.

     הגב
   • שמעון הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

    לא יודע אם זה בגלל משחק ראשון ביורוליג ועוד בחוץ אז ספאחיה נתן הוראה ללכת רק פנימה ולא היו תרגילים לקלעים וזריקות מ-3 או שזו התכנית שלו לשנה הקרובה. אני מקווה שהאפשרות השנייה לא נכונה ושהוא למד מהאן ביאיי איך ההקפות אמורות להיראות כי מול קבוצות חזקות אי אפשר כל הזן לדחוף פנימה בלי הכרה, יהיו מלא איבודי כדורים, אני מקוושיש תוכניות לרווח את המשחק בעתיד.

    הגב
    • שיר הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

     זה בגלל שההגנה בצבע ובכלל של גבוה באמברג לא הייתה טובה היום, בלשון המעטה

     הגב
   • שמעון הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

    אני לא רואה את זוסמן רואה יותר מידי פרקט ביורוליג. לליגת העל אתה צודק כנראה.

    הגב
    • איציק הגיב: 8 חודשים לִפנֵי

     זה תלוי איך זוסמן ינצל את הדקות שיתנו לו. תלוי רק בו. ספחיה נותן לצעירים אם הם יודעים לקחת.

     הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *