אז אני מחזורים מאחורינו, והתחושה שהייתה אחרי המחזור הראשון, לפיה הסיבוב הראשון השנה יהיה צמוד ומעניין רק התחזקה, 5 סדרות נמצאות כרגע ב-0-2 ארבע מהן של ארבע הקבוצות שהפגינו עליונות לאורך חלקים ניכרים מהעונה ואחת של הפלקינס שעושים את זה כקבוצה המדורגת נמוך יותר, אבל אני לא חושב שמישהו יסמן את הסידרה הזאת כגמורה בשלב הזה, כך שיש לנו לפחות 6 סדרות שאמורות להמשיך להיות מאוד מאוד מעניינות. כמו כן כמעט בכל הסדרות היה לנו לפחות משחק אחד צמוד.

אז מה למדנו מהמחזור השני של הסיבוב הראשון?

יוסטון (2) – מיניסוטה (0):
אחרי שהזיעה במשחק הראשון, יוסטון מחצה את מיניסוטה ברבע השני וניצחה בקלילות אבל האמירה החשובה יותר מהמשחק הזה, הוא שליוסטון יש דיי כלים התקפיים על מנת לנצח גם כשהארדן בערב קטסטרופה.

אוקלהומה (1) – יוטה (1): אחלה סידרה מתפתחת לנו כאן, כאשר לאחר שהת’אנדר ניצחו במשחק הראשון במשחק צמוד, הפעם היה זה תורה של יוטה שהובילה לאורך כל המשחק, איפשרה קמבאק של הת’אנדר ואז קרו שני דברים – אדאמס הורחק בעבירה שישית ובלעדיו לת’אנדר אין הגנה, ומלו החליט שהוא לוקח עליו את הזריקות המכריעות סיים עם 2 מ-9 משלוש ואנחנו בשוויון.

פורטלנד (0) – ניו אורלינס (2): כיף של סיפור ניו אורלינס, פלייאוף רונדו שוב הופיע עם כמעט טריפל דאבל, דיוויס היה יחסית שקט והולידיי התפוצץ עם 33. עם זאת אי אפשר למחוק את פורטלנד אחרי הכל לא בכל ערב לילארד יקלע 1 מ-7 משלוש.

גולדן סטייט (2) – ספרס (0): הספרס שיחקו מושלם, וזה לא היה קרוב ללהספיק וזה אומר הכל.

טורונטו (2) – וושינגטון (0): 44 נקודות היו לטורונטו ברבע הראשון, ואולי אולי אפשר להתחיל להיפטר מהקלישאות על הקריסה של הקנדים בפלייאוף. דרוזן באמת מדהים, אבל ההגנה של הרפטורס לא הרשימה בשני המשחקים הראשונים ובחוץ היא תצטרך להיות טובה יותר כי האחוזים יירדו. בצד הפיקנטי הספסל של וושינגטון ניצח את החמישיה של וושינגטון 56-63.

קליבלנד (1) – אינדיאנה (1): מאוד מאוד מעניין האם התחושה שהסידרה הזאת צמודה היא פיקציה, פחות מדקה לסוף היה 3 לאינדיאנה והיא החטיאה שלשה לשוויון, אבל מצד שני ברגע שלברון החליט להיות אסרטיבי לאינדיאנה היו אפס תשובות ולכן השאלה המעניינת היא האם בבית אינדיאנה תבוא עם פתרונות חדשים.

פילדלפיה (1) – מיאמי (1)
: אחרי שפילדלפיה ניצחה בצורה מאוד מרשימה במשחק הראשון, ההייפ סביב התהליך היה בשיאו אבל במשחק השני פילי הצעירה למדה שיש ימים שבהם הקליעה לא נכנסת (רדיק 1 מ-7, בלינלי (2 מ-8) ואז צריך למצוא פתרונות אחרים ובמשחק הזה לא היה להם. כמו כן, דוויין וייד וואו.

בוסטון (2) מילווקי (0): היכולת של בוסטון לקבל תרומה מכזה מגוון של שחקנים שקשה לראות תורמים בכל מקום אחר היא סן אנטוניואית. מוריס מונרו ולרקין קלעו בדו ספרתי, ובראון ורוזייר נראים כדואו כוכבים בקו האחורי, יהיה מעניין לראות איך זה יעבוד מול קבוצות טובות ובעיקר מאומנות יותר.

פתאום מעניין במזרח - סקירה אחרי מחזור 1
בנקודת רתיחה - סיכום מחזורים 3-4 בפלייאוף ה-NBA