ממרום הגיל גם הדרך חשובה

כשאוהדים מזדקנים

עם הפסדה של מנצ'סטר יונייטד לצ'לסי הערב תמה עונת הכדורגל של קבוצותיי פחות או יותר, ובטעם מריר למדי.

והאמת שזה קצת מפתיע במחשבה ראשונה. ברצלונה ויובנטוס זכו באליפויות מרשימות, יונייטד ומכבי (כנראה) יסיימו במקום ה-2, אומנם בגמר ליגת האלופות לא תשחק אף קבוצה שאני אוהד אבל בכל זאת, סה"כ, עונה סבירה.

*

אחרי קצת מחשבה, המסקנה שלי היא שעל אף שאני אוהב לספר לעצמי שאני מכביסט והדבר היחיד שמעניין אותי זה תארים בעצם זה כבר לא ממש נכון והולך והופך להיות פחות ופחות נכון משנה לשנה.

ככל שאני אוהד ספורט שנים רבות יותר, ואני רואה כדורגל קודם כל ולפני הכל מפריזמה של אוהד, כך נדמה לי שבאופן אינטואיטיבי אני נותן יותר משקל לסיפור טוב, לאופי חיובי שבו הקבוצה משחקת ולכדורגל אטרקטיבי.

לכן כפי שהייתי מאוהב לחלוטין בברצלונה של פפ (בגלל הכדורגל) ובמכבי של בלאט (בגלל הסיפור) לא מפתיע שאני מבואס על העונה הכאוטית של מכבי תל אביב כדורגל, על הבגידה המוחלטת באתוס של מנצ'סטר יונייטד והחלקית של ברצלונה, על אף שההישגים הם לא רעים בכלל.

*
בוסטון סלטיקס – לגביכם זה לא תקף, יפה, מכוער, התקפי או הגנתי תנצחו את לברון, זה הכל.

קללת הטריפל דאבל
6 הערות אחרי האליפות של מכבי

תגובות

 • D! פה ועכשיו

  מסכים מאד לגבי הפריזמה המשתנה עם השנים.
  זה אפילו לא כדורגל/ספורט התקפי או אטרקטיבי (אם אני מבין לאן אתה מכוון) אלא - חיובי. להיות חיוביים כמועדון

  וזה הולך ונהיה קשה יותר בעולם שבו הספורט שלנו (שלי לפחות מרוכז באירופה) הופך יותר ויותר למוצר (ואולי גם זו אשליה) צריכה נטו.

  כשסיפורים הם יותר דרך מכירה מאשר התממשות החיים דרך הספורט.

 • Zak

  אם אתה אוהד של מנצ'סטר יונייטד, ברצלונה ויובנטוס מן הסתם יש לך את הלוקסוס של להיות אכפת לא רק מהתוצאה אלא גם מהדרך. לאוהדים של קבוצות כמו אתלטיקו מדריד, נבחרת יוון או כל קבוצת NBA בקונפרס המזרח שמקבלים פירור פעם ב..., מן הסתם הדרך הרבה פחות תשנה.

 • Matipool

  שמע - מי שאוהד במקביל את ברצלונה, יובנטוס, יונייטד, סלטיקס ומכבי ת״ א יד ורגל, סביר להניח שסטטיסטית תמיד תהיה לו עונה עם תואר / תארים.
  כשאתה כבר מרופד בכל כך הרבה תארים (הלחם / העוגה) אתה מתחיל לחפש גם את האתוס, האטרקטיביות והיופי (המחאה / הדובדבן).
  צרות של עשירים.
  דרך אגב - איך אפשר לאהוד כל כך הרבה קבוצות במקביל?
  נ.ב - כל מילה לגבי הסלטיקס. בוקר מבאס.

  • דור בלוך

   כל קבוצה בליגה אחרת ברור שזה לא באותה עוצמה, בתקופות שונות איכפת לי יותר מקבוצות שונות כתלות בסיפור, אטרקטיביות, תחרות וכד'

 • זינק

  אני תוהה אם זה לא עניין של בגרות, בלי קשר דווקא לספורט.

 • yaron

  רק שאלה קטנה, ברצלונה יובנטוס ויונייטד, יש דירוג?
  מה קורה אם הן נפגשות בליגת האלופות?

 • קלבדוס

  אתה אוהד יונייטד, יובה, ברצלונה ומכביסט?
  אז אתה לא באמת אוהב סיפור טוב, אופי חיובי וכו'. אתה אוהב נצחונות ולהיות בצד הכי חזק שיש. סליחה, כן.
  מתיישב יפה עם השנאה ללברון. שהוא, תרצה או לא, הסיפור הכי טוב של ה-NBA, בטח בשנים האחרונות, כשהוא האנדרדוג (הכל יחסי) נגד גולדן סטייט הכל יכולה.

 • יוסי

  אני כמה שאני יותר מבוגר פחות מתחבר לספורט. לפעמים קשה לי להבין אנשים שאוהדים חבורה של זרים שמחר יכולה לעבור ליריבה, עם כל המסחור והמניפולציות שעושים עלינו. כשהיינו ילדים זה היה תמים ואפשר להתנחם בזה שלא ידענו מה קורה, אבל הספורט הקבוצתי היום מגעיל בכל רמה כמעט.

Comments are closed.