הספירה לפלייאוף – 13 יום – המהלכים הרעים

קבוצות NBA שלא מפרקות את החבילה בזמן הנכון, מוצאות את עצמן בלי השחקן ובלי תמורה, וכן איסור חמור לא לגעת בכרמלו, דוייט ושחקנים משלימים שמגיעים מהספרס

בדירוגי פתיחת העונה המהלכים שעשו הלייקרס דורגו במקום הראשון או השני באיכות הניהול, מה אפשר ללמוד מזה שהעונה שהתחילה בתרועה הסתיימה בהתרסקות?

שב-NBA התאמה ואיזון בתוך הסגל היא חשובה לא פחות מלהחתים כוכב ענק ככל שיהיה, ושלא יהיה ספק לברון ג'יימס הוא עדיין הבחירה הראשונה של כמעט כל אחד ב-NBA. אבל לברון צריך מסביבו קלעים, הוא צריך שחקנים שיכולים להוריד ממנו את העומס של הובלת הכדור ולשחקנים שיכולים לחפות עליו בהגנה לפחות בעונה הסדירה. מג'יק לא הביא לו כמעט כלום מזה, כשהפציעות של רונדו דרדרו את הקבוצה אף יותר.

עוד קבוצה שהתהדרה בקיץ נהדר ומסיימת בהתרסקות היא הממפיס גריזליס, והפעם אי אפשר להאשים פציעות בקריסה של ממפיס. אז מה היו הטעויות של הקבוצה? כמובן החטא הקדמון של להאריך בסיס שכבר פג תוקפו ואז לקבל עליו פחות ממה שיכולת לקבל קודם לכן (ד"ש לניו אורלינס ומיניסוטה). ועוד חטא קדמון ונפוץ – ההנחה שאם תביא שחקן מסן אנטוניו (קייל אנדרסון במקרה הזה) הוא יתרום אצלך את מה שתרם תחת פופוביץ'. זה לא איך שזה עובד, ולראיה הנפילה במספרים ההגנתיים שלו לאיזור עונת הרוקי שלו.

כמו כן למדנו שיש שחקנים שפשוט אסור לגעת בהם (היי כרמלו אנת'וני ודוייט הווארד), הנטייה להסתכל על הפוטנציאל או על מה שהשחקן עשה בשלב כלשהו בקריירה ולהניח שאתה כמערכת תצליח להוציא ממנו את אותו דבר היא מתכון לכישלון ואכזבות.

דירוג:

1. לייקרס
2. וושינגטון
3. ממפיס
4. ניו אורלינס
5. מיניסוטה

מכבי אלופה
נס גדול היה

3 Comments

עידו 31 במרץ 2019

מסכים עם הרוב, אבל לטעמי המיקום שנתת לא מדויק.
הבחירה ההזויה של וושינגטון להביא את הווארד, אחרי ההתנהלות שלו בשנים האחרונות, לתוך חדר הלבשה מפולג ומסוכסך מעניקה להם – לדעתי הלא מלומדת – את המקום הראשון ברשימה הזאת. ממפיס וניו אורלינס התנהגו בעיוורון אבל הלייקרס … לא יודע. בדיעבד ברור שנעשו טעויות בתהליך בניית הקבוצה, אבל אני לא חושב שהיא הייתה רחוקה באמת מעונה סבירה, ובלי המאבק הפסיב-אגרסיב התורן של לברון במערכת (וולטון, דיוויד בלאט מוסר את תנחומיו הכנים) אני מאמין שהם היו מוצאים את דרכם לפלייאוף, והעונה לא הייתה נצבעת ככשלון מהדהד.
הבעיה הגדולה עם הכישלון של (סוף) העונה של הלייקרס, היא שהיא מסכנת את הפרוייקט הרב-שנתי שנראה היה שהם מכוונים אליו בקיץ

בכל מקרה – תענוג לקרוא, מחכה לפרקים הבאים!

7even 31 במרץ 2019

תואר ההתנהלות הגרועה לכל שנה הולך תמיד לזו עם החוזה המופרך ביותר שנחתם בתחילת אותה שנה או במהלכה
יש המוןןן חוזים מופרכים בליגה, אבל ספציפית השנה זה הולך להקאבס – 120 מיליון דולר ל-4 שנים לקווין לאב בשביל לא לשחק כמעט בכלל.

דולקות אחריהן
2. הלייקרס – מציעים את כל העתיד תמורת שחקן ששנה הבאה מסיים חוזה ומצליחים גם לא להביא קלעי אחד לרפואה.
2. הוויזארדס פ- בשוויון עם הלייקרס על הבאת חדר הלבשה מפולג למפולג עוד יותר (ואז למזלם וול נפצע).
3. הפליקנס – בחיאת…הציעו לכם עתיד שלם תמורת שחקן שלא רוצה להיות אצליכם וסירבתם בגלל אגו. אהבלים רציניים.
4. ההיט – בתור אוהד של מיאמי אני בהלם איך מנהל מוכשר כמו פט ריילי הצליח לגרום לאוסף של שחקנים בינוניים לקבל בוחטות על בוחטות כל הדרך לפיירול הגבוה הליגה.

מסכים עם עידו – תענוג לקרוא. תמשיך!

אסף 5 באפריל 2019

הניקס, בהליכה.
לשלוח אולסטאר בן 23 תמורת ניקוי חוזים רעים? כזה עוד לא היה.

Comments closed