הספירה לפלייאוף – 5 ימים – רוקי השנה

קיר הרוקיז, אפקט מילצ'יץ' ותופעת הרוקי בקבוצת הטנקינג

קיר הרוקיז:

אחת מקלישאות ה-NBA הידועות והאהובות היא קיר הרוקיז – התיאוריה אומרת שאחרי ההתלהבות של פתיחת העונה, ההגנות לומדות ומתרגלות לשחקנים החדשים שזה עתה הצטרפו לליגה, בעוד ההתלהבות שלהם עצמם יורדת ואיתם היכולת שלהם. האתר liberty ballers (https://www.libertyballers.com/2019/1/13/18175969/finding-the-nba-rookie-wall), בדק את הסוגיה ומצא שבמשחקים 45-55 של העונה אכן יש ירידה ביכולת בעוד משחקים 55-65 הם המשחקים הכי פרודוקטיביים של שחקני השנה הראשונה.
הבדיקה מצאה גם שלגבי השחקנים שנבחרים כרוקי השנה, לרוב אין קיר כלל, וכשמסתכלים על דונצ'יץ' זה מסתדר. הסלובני העלה את התפוקה שלו בכל חודש מנובמבר ועד מרץ

אפקט מיליצ'ץ':

דרקו מיליצ'יץ' נבחר על ידי הדטרויט פיסטונס במקום ה-2 בדראפט של 2003 אחרי לברון ג'יימס ולפני כרמלו אנתוני כריס בוש ודוויין וייד. ההתרסקות של הקריירה שלו הפכה אותו ל-cautionary tale, על אירופאים בדראפט אבל מסתתר כאן גם דבר נוסף מעבר למידת ההערכה של האמריקאים כלפי הכדורסל האירופאי ומערכת ההכשרה שלו בהשוואה למכללות – הסיכוי שלך כ-GM לעוף מתפקידך אם בחרת לא טוב שחקן אמריקאי אתלטי ממכללה מוכרת נמוך יותר מאשר אם בחרת לא טוב שחקן אירופאי לא מוכר. עד כמה זה משפיע?
הרבה פחות מבעבר. כשמסתכלים על הדראפטים האחרונים כמעט בכל אחד מהם נבחר אירופאי במקום גבוה ברשימה, וכאשר נבחרו אמריקאים לפניהם היה לכך הסבר סביר. ואם נותרו שאריות של אריופוביה דונצ'יץ' כבר יעקור אותם בשנה שנתיים הקרובות.

הרוקי בקבוצת הטנקינג:

אחת הבעיות המובנות בהערכת רוקיז, היא שהנבחרים גבוהים נבחרים לרוב על ידי קבוצות שבוחרות גבוה בדראפט. בהרבה מהמקרים הקבוצות האלה ממשיכות להיות גרועות ללפחות עוד עונה או שתיים. מאחר והקבוצות האלה לא ממש מתאמצות לנצח נוצרת התאמצות לנפח מספרים, ואז שחקנים נראים הרבה יותר טוב מרמתם האמיתית מה שגם מתגלה בהמשך. בעוד נראה שאת ה-16 ו-10 שלו איטון יוכל להמשיך לתת גם בהמשך קריירת ה-NBA שלו, לגבי טריי יאנג שקולע 19 למשחק, אבל ב-32% לשלוש בלבד אני יותר בספק. באותה מידה אני סקפטי מאוד לגבי המספרים של סקסטון בקליבלנד ונוקס בניקס.

רוקי השנה:
1. דונצ'יץ'
2. יאנג
3. איטון

נצחון על נתניה
פרמיירה פרק 87 - עוזי דן ובורוביץ' - האם ליברפול בדרכה לעונה הגדולה בהיסטוריה?

6 Comments

שי 8 באפריל 2019

למה שמשחקים 55-65 יהיו הכי פרודוקטיביים של הרוקיז? זה לא מסתדר עם התיאוריה

איציק 8 באפריל 2019

סליחה על שאלה לא קשורה.
אני עכשיו נמצא בחול רוב הזמן, ויש אתרים, כגון ספורט5, שחסומים לי. כשאני קופץ לביקור בארץ אני שוב רואה אותם. זה נכון גם במחשב וגם בסמארטפון. למה זה קורה, והאם יש פתרון לחסימה המטומטמת הזו?

אמיתי 8 באפריל 2019

זה בעיקרון בגלל שכשאתה בחול האיפי שלך הוא של חול (הכתובת) ואתרים לרוב מונעים כניסה מחול מכל מיני סיבות. וואי נט לדעתי לא חסום.
מה שניתן לעשות זה להשתמש בשירותי חברות שנותנות איפי של הארץ. מכיר חברה בשם הולה (hola) שעושה את זה. זה בייחוד למשתמשים כמו בסין ואירן שהרבה אתרים חסומים אצלם.
(אני לא מומחה) (בזה). (:

איציק 8 באפריל 2019

תודה, תודה
אנסה לבדוק

הברזיליאני 8 באפריל 2019

להגיד שדונצ'יץ' השתדרג עם התקדמות העונה לא מתיישר עם המספרים, עם הדעה הרווחת, וכנראה גם עם היכולת. הוא התחיל מדהים ודעך (יחסית, אבל לא מעט). במרץ, נגיד קלע בפחות מ40% מהשדה, 22% מהשלוש ו65% מהקו. לא להיט. כנראה התיישר עם הפרויקט של דאלאס, ויהיה סקורר בקבוצת טנקינג.

איאן ראש 8 באפריל 2019

מצד שני כיוון שהקבוצות הבוחרות הם עדיין (כמו שרשמת) קבוצות גרועות אז יש גם מצבים שהקבוצה לא מפיקה את הניתן מיכולות הרוקי או לא מצליחה לתת לו את הכלים הדרושים להתפתחות.

Comments closed