לכו להצביע! – הספירה לפלייאוף – 4 ימים – חמישיות ראשונות, שניות ושלישיות

האם אנחנו נמצאים על סיפו של מעבר דורי ב-NBA?

האם אנחנו נמצאים על סיפו של מעבר דורי ב-NBA?

הדור של לארי ומג'יק, פינה את מקומו לדור של ג'ורדן, שפינה בתורו את המקום לדור של קובי, שהלך ודעך לטובת הדור של לברון ג'יימס ג'ורדן נכנס לראשונה לחמישיה הראשונה כאשר מג'יק היה שם בפעם השישית ובירד בשמינית. קובי נכנס לראשונה לחמישיה אחרי שג'ורדן כבר פרש ולברון נכנס לחמישיה לראשונה כשקובי נכנס בפעם השמינית.

בעונה שעברה לברון נכנס לחמישיה בפעם ה-14. הדור הנוכחי שבא אל סיומו הוא הדור שלו. שלו ושל דוייט הווארד, דוויין וייד ואחרים. בין לברון לבין מה שיבוא אחריו יש דור ביניים שכולל את דוראנט, ווסטברוק, הארדן, דיוויס, לילארד, קארי, תומפסון ואחרים.

וכעת, כשלברון לא יהיה בחמישית העונה הראשונה לראשונה מאז 2007, דומה שהליגה מוכנה לחילופי דורות. ג'יאניס, אמביד, מיטשל, סימונס, טייטום, יוקיץ', טאונס, פורזינגס, דונצ'יץ' ואולי בקרוב גם ציון מוכנים לקחת את המושכות ולהוביל את הליגה, שבניגוד לחשש מוואקום (שהתממש במידה רבה) לאחר תקופת ג'ורדן, הפעם נראה שהליגה עמוסה בכישרון ובדמויות מעניינות.

אם מילווקי תזכה באליפות השנה, וג'יאניס ב-MVP העברת המקל תיראה מושלמת, אבל אני חושב שמה שנראה זה מעבר הדרגתי יותר, לגולדן סטייט יש עוד אליפות אחת בקנה, ובתלות במה שיקרה בקיץ, יתכן שכבר בעונה הבאה נראה את קבוצות העתיד של הליגה שמתבססות על שחקני העתיד מתחילות להיאבק ביניהן על התואר ולהשאיר את הדורות שאכלסו את חמישיית העונה באופן קבוע בשנים האחרונות מאחור כדרך הטבע.

חמישיה ראשונה:
הארדן
קארי
ג'יאניס
דוראנט
יוקיץ'

חמישיה שניה:
לילארד
ארווינג
ג'ורג'
גריפין
אמביד

חמישיה שלישית

קמבה
ווסטברוק
לאונרד
לברון
גובר

סברינה נשארת
פילדמרשל

2 Comments

שחר התל אביבי 9 באפריל 2019

תודה על הפוסט
למישיות טובות גם לדעתי,
נראה לי שהייתי שם את אמביד לפני יוקיץ , ואת לברון וקוואי לפני גריפין.
לגבי חילופי דורות, לדעתי בשנתיים שלוש הקרובות זה עדיין קודם כל לברון דוראנט קרי הארדן וקוואי. אולי גם הפריק יצטרף למועדון

עידו 9 באפריל 2019

הלוואי, למרות ש"דור הביניים" הנוכחי מעניין מאוד ומצביע על שינויים מהותיים במשחק (יותר מהדור הקודם של לברון, ווייד והווארד).

מבחינת מיקום הייתי ממקם את לאונרד, ווסטברוק (הנורמלי שלו פשוט מטורף) ולברון גבוה מילילארד וגריפין

Comments closed