בוקר כמו אגרוף בפרצוף

 1. פתחתי את העיניים מבעד לקורי שינה עכבישיים להחריד, עוד יום עומד בפתח קשה כמו אגוז. בכל זאת, מוקדמות ליגת האלופות, הנה משחק שאין סיכוי שאראה, גם כי אחרי שנאלצתי לעשות מנוי ב-50 שקל לחודש לצ'רלטונים, לעשות עכשיו גם חמש לייב יהיה שיא העליבות. איך אתסכל על עצמי במראה? התחלתי את היום עם תחושה קשה שיש משחק של ליברפול שלא אראה. הגעתי למשרד, שתיתי 2 כוסות קפה נחלה עם הל, פתחתי את ההומפייג' הקיומי שלי וראיתי שצ'לסי החתימה את דניאל אלבס מסביליה.

2. אני מודה, יש לי כאן אובססיה אישית. את אלבס ראיתי משחק הרבה לפני שבניטז שם עליו עין(לפחות כך סיפרתי לעצמי). הייתי סקאוט במשחק סימולציה שרק אני השתתפתי בו, אמרתי לעצמי: "וואלה, זה שחקן שיכול להתאים לנו, גם רוצח, גם מבקיע, גם עושה הגנה, שורף את האגף, משאיר אדמה חרוכה". תייקתי אותו ברשימות הדמיוניות שלי. כעבור כמה חודשים פורסם לראשונה שליברפול מעוניינת בו. זה היה בתחילת קיץ שעבר. קפצתי משמחה. "רפא, גייס אותי כסקאוט!" הקיץ העמיק לתוך שאון הספקולציות, ועסקת אלבס הלכה וקרמה עור וגידים. בסוף היא התמוססה בגלל איזה מיליון וחצי ליש"ט. התעצבנתי. גם בגלל זה בחיים לא אחזיק מג'רמיין פננט שהגיע במקום אלבס. גם בגלל שהוא שחקן פחות טוב.

 3. ניחמתי את עצמי, תמיד יהיה קיץ הבא. האמריקנים רכשו אותנו, "עכשיו אלבס יהיה כסף קטן". אז הביאו את ארבלואה, אז מה? הקיץ הלך והעמיק לתוך שאון הספקולציות, ובגזרת אלבס היתה דממה מוחלטת. יותר מכך – פתאום התברר כי צ'לסי ממש רוצה אותו. היי מוריניו יא אוכל, אנחנו רצינו אותו קודם, לך תביא שחקנים משלך. אבל מוריניו היה נחוש, ופתאום גם אלבס הצהיר שהוא רוצה ללכת לצ'לסי. אין לו מושג מה טוב בשבילו, אבל אלו הם החיים, קשים כמו אגוז, מלאי קורי עכביש, מפחי נפש והתרוממויות רוח רגעיות.

4. אז הבוקר, עם כל גוש הבאסה בקשר למשחק, אני פותח עיתון מקוון ורואה שצ'לסי החתימה אותו. בסוף נתקענו עם פננט המוגבל וארבלואה שיכול לשחק כמגן ימני, אבל בעיקר עם טעם חמוץ מר. שוב צ'לסי הביאה תותח, שוב אנחנו הסתפקנו בשאריות, האם כך אנו נצמצם את הפער? אז נכון, בנקודת זמן זו אנחנו לא כל כך צריכים את אלבס, הוא סתם ייצור עומס על שיטת הרוטציה העדינה, השברירית, רווית האגו שכבר שולחת ריקושטים בדמותו של פיטר קראוץ' הנרגן. אז מה? מבחינתי היה אפשר להעיף את קיואל, ופננט וארבלואה. בכל מקרה, רק ניצחון ביום ראשון על צ'לסי יעביר לי את החמיצות המועקתית הקיומית הזו. על טולוז כמובן אני לא מדבר, הרי ברור שרק ניצחון בא בחשבון.

6 Comments

דלגליש 15 באוגוסט 2007

איזה יופי…
אני עד שגיוס שלך לסקאוטינג של רפא היה על הפרק, לפחות מבחינתך, כשדובר על הגעה של אלבס אלינו. אם רק רפא היה קורא את הפוסטים שלך…

זאת מכה שאלבס יגיע לצ'לסי ולא אלינו.
זאת מכה כי הם שוב התחזקו לאין ערוך מאיתנו.
זאת מכה כי אנחנו צריכים עוד שחקן אחד תותח, לפחות, כדי שתהיה לנו מילה בקרב על האליפות. מבחינתי תותח יכול להגיע מאיזו קבוצה עלומה ולפרוץ אצלנו, כמו שהיה בעבר, רק שמשום מה לא נראה שזה קורה היום כמו שזה קרה בעבר.
זאת מכה מנטלית, מעל הכל.
עם עוד תותח כזה בסגל, השחקנים היו מקבלים הרבה יותר ביטחון בעצמם והיו פותחים את העונה רעבים הכי שאפשר וכל משחק היו עולים לשרוף את הדשא.
החתמה שלו אצל יריבה עיקרית יכולה לגרום לרגרסיה מנטלית.

שחקן כמו אלבס תמיד צריכים, בלי קשר לרוטציה שמוטציה.
שחקן כזה לא יוצר עומס, במיוחד שהוא משחק במקומות החלשים שלנו.

חבל, חבל מאוד.

צביקה 15 באוגוסט 2007

גם את מלודה הם לקחו לנו מתחת לאף.

ולא שיש לי משהו נגד פינאן, אבל בכל זאת.

amichai 15 באוגוסט 2007

בקיצור, חרא גדול מציף את היום הזה. ומאלודה בינתיים לא מפסיק לכבוש. בניון לעומתו…

amichai 15 באוגוסט 2007

אגב, כסקאוט הייתי מעדיף לבלות בהולנד, דנמרק, אולי גם גרמניה

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 15 באוגוסט 2007

פחדתי כבר הרבה מזמן מהעניין של דני אלבס לצ'לסי.
כל היתרון שיש ליונייטד באגפים על צ'לסי עכשיו מתבטל…
עם זאת המחיר של 21.4M פאונד נראה לי מוגזם לאללה.אלבס הוא מגן תוקף (או ווינגר) מעולה אבל הוא עדיין לא סמואל אטו…
המחירים בשוק השנה פשוט לא הגיוניים, לא רק באנגליה (דארן בנט 16.5M)כי אם בכל היבשת.
ריאל הביאה את ווסלי סניידר 18.3M פאונד (טוטנהאם חשבה שתקנה אותו ב 7.5M)היא הביאה את פפה באותו המחיר וכעת כניראה את אריאן רובן ב-21M פאונד וגם את דרנטה במחיר מופקע של 8M פאונד (מחירו לפני היורו 21U היה אולי 3.5M)
מאיפה לעזאזל יש לריאל את כל הכסף הזה ?
נא לא לשכוח את השחקנים שהם הביאו בתחילת הפגרה -מצלדר הגרמני וסביולה (אפילו שבא בחינם הוא עדיין מקבל משכורת) שלא לדבר על אלו שבאו באמצע העונה הקודמת… מרסלו,ראמוס, גאגו והינגואין)
מעניין שגם ההולנדים והצרפתים הצטרפו לחגיגה: באבל 11.5Mמאלודה 13.5M ,ריברי 17M…
הפוטוגזים גם עשו קופה – נאני 13.5M ,אנדרסון 17.5M וסימאו 12M , על קוראזמה כבר רוצים 17.5M (ולפחות אין מי שישלם את המחיר המטורף אולי רפא ?)

amichai 15 באוגוסט 2007

ריאל יושבת חזק על הצינורות של ספרד, יש לה הרבה נכסים, ויש איזה סידור לא מובן עם הבנקים שם בקשר לריאל מדריד, כך שהם נותנים לה כל מה שהיא רוצה

Comments closed