הבשורה המשמעותית מהרכישה של בניון: יותר שידורים בטלוויזיה

In כללי

1. הרווח המוסף שלנו מהרכישה התמוהה של יוסי בניון הוא שלפחות יראו יותר את ליברפול בטלוויזיה. בעצם סביר להניח כי כל משחק שלה יראו, בשאיפה שבניון ישחק בו כמה דקות.

2. ההימור שלי, ואין לי בעיה לטעות: בקיץ הבא סוואן גוראן אריקסון לוקח אותו למנצ’סטר סיטי. רכישות של 5 מיליון ליש”ט הם עניין של מה בכך, לעיתים רק עניין של מצב רוח עונתי. זה כסף שליברפול יכולה להפסיד בלי למצמץ

3. כדי להצליח בניון חייב לכבוש שערים. ליברפול משוועת לקשרים מלבד ג’רארד שיכבשו שערים בכמות שהיא מעבר לשישה שערים לעונה. לואיס גרסיה היה כזה. לואיס גרסיה עזב. בניון לא כבש הרבה בווסטהאם, למרות שהיא שיחקה כדורגל מודרני, על הקרקע. למה שבליברפול הוא יכבוש יותר?

4. בניון הרי ישחק הרבה פחות ממה שהוא שיחק כשהיה פטיש אוויר. בצד ימין של הקישור יש את ג’רמיין פננט וסטבין ג’רארד לפרקים. בצד שמאל יש את הארי קיואל שחוזר לכושר, ראיין באבל שכנראה יגיע מאייאקס, ולפעמים גם ג’ון ארנה ריסה ופאביו אורליו.

 5. כבר טחנתי עד דק את העובדה שבניון שחקן טוב, אבל לא מספיק טוב עבור קבוצה שרוצה לשדרג את עצמה כדי להתמודד על התואר. לא בכדי לא מנצ'סטר יונייטד, לא ארסנל, לא צ'לסי הביעו בו עניין. למעשה, חוץ ממנצ'סטר סיטי ואולי טוטנהאם אף אחת לא הביעה בו עניין רציני. לטעמי הוא עצמו הופתע שבניטז כל כך להוט אחריו. אגב, זה שהוא משחק כמו פח במדי הנבחרת (כשהוא כמובן לא פצוע) אומרת משהו על היכולת שלו במשחקים בינלאומיים? אה, שכחתי, נגד קפריסין לפני כמה שנים הוא נתן סלאלום של אמן.

 6. אין לי שום אנטי בניון מובהק: אני פשוט חווה פנטזיה שמתנפצת. דיברו על מהפכה אמריקנית, על תותחי על שינחתו באנפילד, על הדבקת הפער. ואז הביאו את בניון. נכון, הביאו גם את טורס, וכנראה את ראיין באבל, אבל לא את קווסארמה. אז מה המהפכה הגדולה פה? והאם אלו השחקנים שיעזרו לנו להדביק את הפער? להזכירכם, יונייטד וצ'לסי התחזקו לא פחות. למעשה, התחזקו הרבה יותר. 

7. בינתיים בדקתי את תגובות האוהדים באתרי חדשות הספורט השונים, והן לא בדיוק נלהבות. הן דומות לתגובות שלי ברוח הדברים. הם כמובן טוענים שהוא שחקן יצירתי, אינטיליגנטי, בעל אישיות נעימה, בניגוד לישראלי אחר בשם אייל ברקוביץ', אבל גם הסקאוזרים ציפו לדברים גדולים יותר.

8. למרות שהייתי שנה וחצי, ואף יותר, חלק ממערכת הספורט של ynet, לפעמים אני פשוט מתפקע מרמת השכונה שם: הם לקחו את הציטוטים של ג'רארד שהופיעו הרבה לפני הסיכום על בניון, הפכו אותם על פיהם, כאילו סטיבי מדבר על בניון. הוא בכלל דיבר על טורס. רק על טורס. הכל בשביל שיהיה פולו-אפ לסיפור של המכירה. האתר של המדינה כמו העיתון של המדינה תמיד היה חזק בפרובנציאליות.

9. בכל זאת, אני מאחל מכל הלב שיהיה ליוסי בניון בהצלחה. מבחינתו הוא הגיע בגיל הכי נכון והכי בשל (27). הוא התחשל קצת בספרד, התחשל קצת בווסטהאם. הוא כבר לא ילד בן 16 שמגיע לאייאקס ונשבר עקב געגועים לקוסקוס של אימא. אם הוא יעזור להביא אליפות, אני מקים לו מוזיאון ליד הכור הגרעיני בדימונה.

9. אני שמח שסוף סוף הבלוג מצא את ביתו הטבעי. חשתי די בודד שם במדבר של בלוגלי. עידו הבטיח לי שזה עניין של זמן, והוא אכן עמד בכך. תודה גם לדימה על העזרה הטכנית. ניפגש בקרוב שוב…

 

10 Comments

mitya 11 ביולי 2007

אני מסכים איתך שבניון הוא לא שחקן שיביא לנו אליפות במו ידיו, אך זה לא אומר שאין לו מקום בקבוצה.
חוץ מג'רארד, אין לנו קשר מרכזי התקפי שיודע להחזיק את הכדור ובניון הוא אחד כזה, לכן הוא יכול לתת גיבוי לסטיבי ואולי לשחק לידו בחלק מהמקרים. בנוסף הוא יכול לשחק גם בכנף, שזה תמיד יתרון.

אתה שואל איפה המהפכה?
חוץ מהעובדה שלא היינו מעיזים לחלום על שחקנים כמו טורס ובאבל אלמלא האמריקאים יש תקווה לאיצטדיון חדש, חוזים חדשים לעמודי התווך של הקבוצה ורפאל בניטז אחד שנשאר בליבפרול להמשיך לבנות את אימפריה הבאה.
כל הדברים האלה הם הרבה יותר חשובים בשבילנו מקווארזמה השחצן. :)

העתיד הוא אדום!

amichai 11 ביולי 2007

אני חושב שעדיין זו לא מהפכה
הקנייה של טורס התאפשרה הרבה בזכות מכירה של בלאמי, סיסה, וגרסיה ופונגול…
הברזילאי אמור להיות סוג של ג'רארד, קשר שעושה הגנה ופורץ למעלה. הוא גם עלה יותר מבניון, 8 מיליון ליש"ט

Liverpool-Forever 11 ביולי 2007

המהפכה מבחינתי כבר פה, ראפה משיג את השחקנים שהוא הכי רוצה.
הוא רצה את טורס מתחילת הקיץ, טורס אצלנו.
הוא רצה את בניון כתחליף לגארסייה שביקש לחזור לספרד, הוא קיבל.
בעמדת הקיצוני הוא הלך על מאלודה ומאנסיני אבל הם לא הראו נכונות ורצון להגיע אלינו אז זה נפל. אופצייה ג' היא רייאן באבל שיחתום בשעות הקרובות.
זה שרוב האוהדים היו מעדיפים לראות שחקן כמו קווארסמה לא אומר הרבה, מעטים האוהדים שמסתכלים על הכדורגל מעבר לדריבל או לסטטיסטיקה של שערים, בניטז מסתכל על דברים שאנחנו לא שמים עליהם את הדגש.
ואם באבל הוא דריבליסט פחות טוב מקווארסמה, אני בטוח שהוא שחקן חזק יותר, מהיר יותר, והוא מתאים יותר לסגנון האנגלי.
אה ובנוסף, כשבאבל יאבד כדור הוא ירדוף אחריו עד שהוא יחזיר אותו, ובכלל יעזור בלחץ הקבוצתי המפורסם שראפה הביא לקבוצה במשחקים גדולים באנפילד.
יש המון אספקטים שאנחנו לא מתייחסים אליהם ברכישות אבל ראפה חושב עליהם, אז תשמחו שהוא מקבל את מי שהוא -הכי-רצה, בניגוד לפגרות שעברו.

אלי 11 ביולי 2007

התגובה שלי לכתבה היא באיזה מקום קבלה של חלק מהדברים וחילוקי דעות על חלק אחר,
אני מסכים בכל מה שרשמת בחלק על הפרובנציוליות של YNET והפיכת דבריו של ג'רארד ועל כך שהמאבק שלו על דק' משחק יהיה יותר רציני מימיו אצל הפטישים, אבל(וכאן מתחילים הסייגים) יוסי בניון הוא השחקן המוכשר ביתר שיש לסקאוסרים להציג בתפקיד הקשר היצירתישחקן קו ומאחר שלואיס גרסיה(שחקן בחסד עליון) ובודו זנדנן עזבו בעצם ליוסי שחקן עם מגוון של יכולות בחלק ההתקפי יש יתרון יחסי על קיואל ופננט ברמה הטכנית, ראיית המשחק ואף יכולות הנהגה שהשניים מעולם לא הראו, וכל זאת כשצריך לשבץ אותו באגפים במקום מגנים שמאליים(עם כל הכבוד עדיין לא קשרים ברמה הבינלאומיתץ ביחס ליכולת ההגנתית)כמו ריסה ופאביו א. ליוסי יש יתרון נוסף שכמו לואיס גארסיה הוא מסוגל לשחק מאחורי החלוץ(כפי שיחק הרבה פעמים בעבר) וכשליברפול מתכננת את העונה היא גם דואגת לסדר שיטת משחק חלופית למשחקים בעלי חשיבות מסוימת(ב-CL ומשחקים משמעותיים בליגה).

לדעתי כמות המשחקים של יוסי תעבור את 30 לכיוון 36 משחקים העונה(בהנחה שישחקו מעל 60-65 משחקים העונה) כשבחלקם יעלה מהספסל בכדי להביא שינוי יוסי לטעמי שחקן בעל אופי חזק ולא תהיה לו בעיה להשתלב בתוכניות ואולי להצעיד את ליברפול בליגת האלופות גבוהה ככל הניתן מי ייתן ותחזית זו תתממש ואף העונה הבאה(והאחרות שיבאו לטובה) תהיה אף יותר טובה ואימרו אמן!

amichai 11 ביולי 2007

1. אני לא בטוח שאלו השמות שרפא היה לוקח גם בתחילת הקיץ. בדרך כמה נפלו
2. אל תשכחו שבניון אף פעם לא היה שחקן ספסל. ייתכן שבאמת כשחקן ספסל די קבוע הוא יוכל להשפיע, אבל זה תלוי גם באופי שלו. מנהיג? את מי בדיוק בניון הנהיג? את הנבחרת? את הפועל ב"ש?
3. שחקן מאחורי החלוץ כמו גרסיה זה אחלה, אבל הבעיה עם גרסיה היתה שבאמת היה קשה למצוא לו מקום על המגרש. כשרוב הזמן משחקים 4:4:2 הוא לא חלוץ ולא ווינגר, לכן הוא פתח בעיקר במשחקי חוץ לצד החלוץ, תפקיד שאני לא רואה את בניון עושה…

דלגליש 11 ביולי 2007

קודם כל, ברוך הבא עמיחי לבית שלך ולמשפחה. זה באמת המקום האמיתי שלך ועכשיו, לטעמי, יש הרגשה של שלמות בבלוג.

לגבי יוסי, אני מבין מאיפה אתה בא. גם אני חושש וגם אני חשבתי חלקית כמוך, אבל ככל שאני חושב על זה יותר אני מבין שיוסי יכול להוסיף לנו כמה דברים לסגל ולמשחק.
יוסי גם יודע מה זה כדורגל אנגלי והוכיח את עצמו בעונה הראשונה שלו בווסטהאם. בליברפול הוא יצטרך להוכיח את עצמו הרבה יורת. להתעלות על עצמו. אני מקווה, ומאמין, שהוא יעמוד בציפיות של כולם ובעיקר של עצמו.

משהו נוסף- מי שהכי מסתכן ברכש השנה זה רפא. חלוץ יקר מאוד שעדיין לא הוכיח את עצמו מחוץ לספרד ובקבוצה גדולה, ההתעקשות על בניון, ועוד רכש של שחקנים לא מוכחים.
אם הרכש הזה ייכשל רפא יאכל הרבה קש.

straw_donkey 12 ביולי 2007

אני בדעה שהקרבה שלנו לנושא הופכת את היחס שלנו להרבה יותר מזלזל מאצל אוהדים אחרים של ליברפול ברחבי העולם. כולם ראו שלבניון הייתה עונה לא מי יודע כמה בווסטהאם השנה, אבל למי (טוב חוץ נניח מטבז) הייתה עונה טובה בווסטהאם?

אנחנו רגילים לראות אותו מנסה לסחוב נבחרת בינונית על הגב, רגילים לראות אותו בקבוצה שנאבקת על ירידת ליגה, או בקבוצה שהיא די מעפנה בספרד (מכבי חיפה היה כל כך מזמן שכבר לא ממש פקטור), ושוכחים שהוא מוקף בשחקנים שהם, מה לעשות, לא הטופ.

אבל כן – בניון כבר הוכיח את עצמו בנבחרת, בחיפה, בסנטאנדר ובווסטהאם (ואם היינו מחתימים אותו מיד לאחר גמר גביע הליגה לפני שנה אנשים היו מחייכים הרבה יותר בחוג האוהדים שלנו מאשר עכשיו), הוא נכנס למשבצת של גרסיה (שנמכר כחלק מההבאה של טורס), והאמת? אני לא חושב שזה סיכון גדול מדי. יצא לי לשבת לא במשחק אחד ולא בשניים (מה'יציע' מרופד העור בבית, כן, או מהכסא בפאב) כשגרסיה עשה משהו מדהים – הרים איזו בעיטה פסיכית שלא השאירה לבופון סיכוי, או מצד שני הצליח לקלקל איזה דאבל-פס ברשלנות. לא צפוי. והתגובות על כל מהלך שלו, כשזה לא הלך, היו, בוא נאמר, לא מחמיאות.

בניון יהיה יותר צפוי מגרסיה, אני מניח. רפא אומר שהוא יבקיע פחות שערים אבל יבשל יותר מאשר לואיס. אני חושב שהוא צודק.

באתר של ספורט 5 יש כתבה של יואב גורן, שהוא בכלל כותב על כדורסל. די מזלזלת הכתבה שלו, בלשון המעטה, אבל היא גרמה לי להבין יותר את תגובות הזלזול שלנו כישראלים. הרי שחקן לא ישראלי עם רזומה שכזה, בעיקר על סמך הרזומה מלפני שנה ואחורה, הוא די מרשים. שחקן יצירתי ובתפקיד שאנחנו צריכים, וכדאי לקרוא קצת בפורומים של WH כדי לקבל יותר פרספקטיבה על מה השחקן הזה אומר לאוהדי ווסטהאם.

שוב, כמו כל שחקן, מדובר על הימור. אבל אני הימרתי שמוריאנטס הולך לקרוע רשתות בליברפול כשהוא הגיע וחזרתי 'הביתה' אבל וחפוי ראש. האתגר של בניון הוא גדול, גדול מאוד – אבל הוא עשה את כל מה שצריך כדי להגיע לאן שהוא הגיע.

ואפילו אם לא ילך – שווה לבדוק את השרשור ב-RAWK על מציאת שיר לשחקן החדש שלנו, הנימול הראשון בליברפול מאז רוזנטל (רגע, בעצם גם סיסוקו נימול, אז לא משנה).

http://www.redandwhitekop.com/forum/index.php?topic=185598.0

ובלי קשר לעניין, אבל כן למאורע – הבלוג נראה מעולה, מחכים לעוד…

יניב

roee05 12 ביולי 2007

אני מסכים אם רוב הדברים שנכתבו ע"י.
יוסי אינו המקפצה שרצינו כל כך מצד שני אני עוד תקווה שיגיע מישהו ברמה גבוהה יותר.
היתרון אולאי הוא שאין עלו שום לחץ להוביל או שחקן משלים ואני מקווה שהוא יצליח מאוד. מהסיבה שהצלחה שלו תעזור לאדומים שלנו.
וברוך הבא לבית הכי חם הכדור רגל .

דביר 23 ביולי 2007

אני מסכים עם הכל.
ורוצה לשים דגש על עניין היינצ'ה, אם הוא באמת רוצה לבוא לליברפול זה אומר שליברפול מועדון יותר מוערך ממנצ'סטר

דביר 3 באוגוסט 2007

אני לא מסכים איתך לגבי הילד, נכון שהוא פירפר ילדים בגן, אבל בגיל 9 לעשות דברים כמו שהוא עשה זה משהו מיוחד.
אגב חבר שלי הוא אמן התכניקה בכדורגל, הוא בן 15 בלבד ואף לא קבוצה אחת שמעה עליו! אותו אחד תאמין לי לא רואה אף שחקן בעולם בגילו! תזכור!

Comments closed