שלום לך אירופה?

1. נתחיל בדיסוננס: אני דווקא חושב ששיחקנו לא רע, יחסית לאיך ששיחקנו בתקופה האחרונה. בשיקטאש עשו בונקר סטריאוטיפי קלאסי. הצלחנו ברוב שלבי המשחק לשלוט בהנעת הכדור, מה שלא עשינו זמן רב, ולהגיע לאזור הרחבה לעיתים תכופות. בכל אופן, אנחנו בנקודה קריטית, רעועה. באופן אישי, אירופה פחות חשובה לי העונה. הייתי רוצה שנשים גז בליגה, אבל אני לא קובע. לבניטז יש שני בוסים אמריקניים שיודעים שהכסף נמצא בצ'מפיונס ליג. הדחה בשלב כה מוקדם היא נקודת אל חזור ביחסים. אגב, אם מרפרפים על תגובות אוהדים בפורומים באנגליה, רואים כי יש כבר הקוראים בגלוי ל"אומלט הספרדי" ללכת הביתה".

2. ללא כל קשר, משום מה נחה עליי רוח האופטימיות. אני בהחלט מאמין שאנחנו יכולים עדיין לעלות, להוציא 9 נקודות ב-3 המשחקים שנותרו, הכל תלוי רק בנו. אם נשחק טוב, נעשה מה שצריך. אם ניראה כפי שאנחנו נראים בתקופה האחרונה, זה יהיה אפילו מוצדק מבחינה עקרונית שנעוף. אני לא חש כאב או השפלה אחרי אתמול, אני חש אכזבה חמצמצה, ואם הייתם שואלים אותי לפני הייתי אומר שאני מעדיף לנצח בגודיסון פארק ולהפסיד באיסטנבול.

3. אבל  המצב מדאיג. הספינה עדיין לא שוקעת, אבל היא עולה על קרחון. אף פעם לא הייתי מאלה שצעקו" אין שיטה, אין דרך", אבל באמת נראה שאין שיטה ואין דרך. כל מה שאנחנו עושים על המגרש נראה מקרי. נראה שאפילו אין לנו תרגילים בכדורים חופשיים, חוץ מלנסות למצוא את היפייה בכל מחיר.דיברנו כבר על אוקטובר האיום. הוא עומד להיגמר, אבל המשחק נגד ארסנל עדיין באוקטובר, והוא מעולם לא נראה מפחיד יותר. בכל זאת, דווקא להגיע מעמדה נחותה, אנדרדוגית, יכול לעשות לנו טוב. כולם ידברו על ארסנל האסתטית, המוחצת, המכנית, ועל ליברפול הנרפית, החורקת, העלובה. תמיד ידענו להתעלות במשחקים אליהם הגענו בעמדה נחותה. בכל זאת, הבעיה שצריכה להדיר שינה מעינינו היא בעיקר כושר המשחק של השחקנים. בחלק הזה אין קסמים. אף אחד לא נראה חד. אף אחד לא נראה עצמו. אם זה קשור לעזיבתו של פאקו איסטריין זה חמור ביותר. בעיקר הזחיחות של רפא שאפשר להסתדר גם בלעדיו, וגם בלעדי מחליף. נקווה שאם סמי לי ישוב הוא לא ישוב מאוחר מדי. אגב, עוד אפשרות מעניינת: סטיב סטונטון.

4. גליון ציונים נגד בשיקטאש:
ריינה – כרגיל, הגולים לא ממש באשמתו.
פינאן – אשם בגול הראשון. אחד ממשחקיו החלשים בשנים האחרונות.
קראגר – עשה מה שיכול.
היפייה – עשה מה שיכול. פשוט כבר לא יכול.
ריסה – משום מה חושב שהוא הרבה יותר מהיר וטכני ממה שהוא באמת.
פננט – משחק גבולי, לא קיבל תמיכה התקפית מפינאן.
מסצ'ראנו – מתי אלונסו חוזר?
ג'רארד – עוד משחק רע שלו, אבל עדיף אותו רע מאשר את האחרים רעים.
באבל – מתחיל לעלות לי על העצבים.
וורונין – לא עשה כמעט כלום.
קאוט – הלך לאיבוד.
בניון – הכניס רוח חיים.
לוקאס – לא הכניס כלום.
קראוץ' – היה צריך להיכנס לפני.

10 Comments

צביקה 25 באוקטובר 2007

*נאנח*

נו טוב, נרגעתי וחזרתי. בצוק העתים אנחנו לא צריכים להתקוטט.

אבל אולי, כטובה אישית, קצת רחמים בהתבטאויות בכל הנוגע להופייה, בבקשה?

Solari 25 באוקטובר 2007

בקשר להופייה, באמת שאין מה לבוא אליו בטענות, זה כמו שנבוא בטענות לריינה שהוא לא עולה להתקפה ונותן גולים – הוא פשוט לא אמור להיות שם.
סמי הופייה בירידה עוד מהשנה האחרונה של הוייה. לפתוח איתו את העונה בתור בלם שלישי זאת שערורייה. נעשה פה דבר חמור בקיץ, לא רק שלא הביאו חיזוק, עוד שחררו את פאלטה לבוקה. הנה תרחיש לא דמיוני – קארא ואגר פצועים לתקופה של 3-4 שבועות, מה שקרה ליונייטד בשנה שעברה – מי משחקים באמצע? הופייה וארבלואה? אולי סמי והובס? להזכירכם כשפרדיננד ווידיץ' היו פצועים יונייטד עפו מאירופה והפסידו נקודות בליגה ומי שיחק במקומם? בראון ואחד, היינצה. כך שגם אם היינצה היה מגיע לליברפול זה לא היה נראה הרבה יותר טוב. אפילו שוסטר הבין שהבנאדם לא בלם.
בקשר להתעללות בבאבל בהצבתו באגף – כבר אין לי מילים יותר. חבל, נראה שהוא היה יכול לתרום אם היה משחק חלוץ.
ומסקנה סופית – נכון לעכשיו, בניון חייב לפתוח בכל משחק.

amichai 25 באוקטובר 2007

צביקה, אני אוהב את היפייה אהבת נפש!

צביקה 25 באוקטובר 2007

לסולארי: העומק שלנו בעמדת הבלם אמנם לא משהו, אבל כל מי שראה איך פאלטה שיחק, יודע בוודאי שלשחרר אותו זה דווקא כן היה לחזק את העמדה :-)

ולעמיחי: יש לתעתק סמי הופייה ולא היפייה. בדקתי בשגרירות פינלנד.

Motti 25 באוקטובר 2007

תגידו, מישהו זוכר חילוף של רפא העונה לפני הדקה ה 60? מישהו זוכר חילוף כפול של רפא? הטקטיקן בחסד עליון שלנו הופך לשמרן צפוי. בניון היה צריך לפתוח או להיכנס קודם. קראוץ היה חייב להחליף את ורונין לפני הדקה ה 80. הופייה לא אשם בשער אתמול. הכדור פגע בו. הוא סתם היה בדרך.

וכולנו יודעים שהכל יצבע בורוד (אוקיי, באדום) עם ננצח את ארסנל. פתאום נהיה מועמדים לאליפות שוב (ונראה לכולם שאנחנו יכולים לנצח את הגדולות). פתאום בשיקטאש בבית הופך למשחק בונקר. הכל עניין של ATTITUDE

Motti 25 באוקטובר 2007

אם (ולא עם) ננצח את ארסנל פתאום הרוטציה של בניטז זו ההמצאה הגדולה של המאה ה 21.

amichai 25 באוקטובר 2007

לא רוצה להישמע פחדן, אבל כמו שהם נראים, וכמו שאנחנו נראים, אני משקשק. מצד שני, כמו שכתבתי, לפעמים ידענו להתעלות דווקא מחורי התחת הכי גדולים

cookie-monster 26 באוקטובר 2007

בנוכע לארופה : it's not over till the fat lady sings

בטח לא עם ליברפול.

ארסנל ? יושב לי בראש איזה משחק קטן וממש לא חשוב מ9-1-07 . נקווה שגם השחקנים זוכרים ושזה ישפיע לטובה ולא לרעה.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 28 באוקטובר 2007

לקחתם את זה יותר מידי בקלות…
נראה לי שלא הבנתם שהעונה שלכם נראית בדרך לשום מקום.
המזל היחיד שלכם הוא שלא נראה מי שיכולה לקחת לליברפול את המקום הרביעי בליגה.
הכתובת כמובן הייתה על הקיר…
ליברפול לא התחזקה (חוץ מטורס)איפה שהייתה צריכה להתחזק :רפא היה צריך להביא בלם נוסף ברמה גבוהה אין הכוונה להיינצה כי הוא לא בלם
(אתם עדיין חושבים שקאראגר ואגר עדיפים על פרדיננד ווידיץ'?)
מגן שמאלי – חשבתם(אתם לא רק רפא)שריסה הוא מגן שמאלי מצויין אני מקווה שלפחות עכשיו הבנתם.
והכי המחדל חשוב בכנפיים,
אמרתי תמיד שאתם צריכים שני ווינגרים: אחד לצד ימין ואחד לצד שמאל ולא אחד. לא הבאתם אף אחד, רפא חשב ש "באבל בטח יכול לשחק שם" הוא כמובן לא עקב אחרי השחקן ולא הבין כי הוא חלוץ ולא ווינגר.
רפא חשב שקיואל יפתור לו הבעיה בשמאל(הוא אמר שקיואל חסך לו שם רכש…) הוא לא הבין(למרות שחיב היה להבין) שימי קיואל הגדולים בלידס לא יחזרו עוד.
רפא לא הבין שפאננט שחקן שכונתי והוא אינו מסוגל לאיים על השער(אין לו רגל שמאל בכלל)
אם רפא באמת חשב אחרי מה שראה ממנו בשנה שעברה שהוא יפתור לו את הבעיה אז אני כבר לא יודע מה להגיד.
רפא הוציא הון עתק על כל מי הונגרים, רומנים, בולגרים, נורווגים (מחק את המיותר) שבספק אם יגיעו אי פעם לקבוצה הראשונה אולי מתוך ניסיון "לקנות לעצמו זמן"
זאת העונה הרביעית שלו בליברפול והוא מוביל אתכם לשום מקום.
אם טוטנהאם פיטרה את מרטין יול שעשה פי שתיים החלטות נכונות מרפא ואולי רבע מהשגיאות שלו אזי על אחת כמה וכמה הגיע הזמן שלך ללכת סניור בניטז !

Old Timer 28 באוקטובר 2007

Spoken like a true LFC fan:-)

If you will compare Rafa's first four years to Alex's first four years you'll find that the Spaniard is way ahead

Maybe patience is the difference between the big teams and the wannabes

I agree with some of the points that you made specifically the Riise one and the one re: the wingers but not with the center backs

Rafa has a proven track record (his Valancia is one of the more impressive teams I remember seeing play)
)
It was told with respect to Alex that he told his wife (whe his ManU was playing pathetic football and no meaningful player wanted to play for them) that he told his wife that he still believes he can make them champions, it will just take longer than he anticipated. I think that's true for Rafa too. He just needs time. With all due respect, the way the team looks may not justify enshrinement as the new Shankley, however it does not merit termination.

Could you enlighten us with the numbers spent on Bulgarians, Romanians etc.?

I don't think that his acquisition success/failure ratio is any worse then
that of Ferguson.

Voronin is nothing less than a steal, Ager was outstanding when he was healthy (as his absence (clearly reveals.
Mistakes are being made all the time, but I do see a process. This year's Liverpool is better than last year's side (with how many points was Liverpool at the same point in time last year?( This season is far from over and even if ManU will win the title or we will get killed by Arse today I will not change my opinion.

Oh and one other thing, who is your recommended replacement Mr. LFC fan (I know…Jus Hidink)?

Comments closed