מה עובר על סטיבי, חלק ב'

1. אנגליה לא תהיה ביורו, וסטיבן ג'רארד יוכל לנוח בקיץ. זו הכותרת שלי מהמשחק המגוחך אתמול, אבל יש גם סאבטקסט חריף ומדאיג וזה המשחק עצמו של סטיבי. כשאני יושב לצפות במשחקי הנבחרת האנגלית, אני קודם כל מתיישב לצפות בשחקנים שלנו. העובדה שאנחנו כבר במאה ה-21, ועדיין יש מאמנים שאומרים: "יש לנו שחקן גבוה למעלה, תעיפו לו כדורים לראש, זו תהיה השיטה שלנו" היא עובדה קיימת. אני בטוח שגם בניטז אומר לפעמים דברים כאלו בחדר ההלבשה. הגול של קראוצ'י שוב הוכיח שהוא גם שחקן קרקע ראוי, ובדרך כלל אם מגישים לו כדורים ראויים, הוא יודע מה לעשות איתם. אבל קראוצ'י לא הטריד אותי אתמול, גם ככה יש סיכוי שבינואר הוא נחתך. סטיבי הטריד אותי. הוא מטריד אותי כבר המון זמן.

2. אם בעבר חשבתי שמדובר בדעיכתה של התשוקה (עקב בעיות אישיות למיניהן), עתה אני כבר לא בטוח. היתה לו תשוקה אתמול, הוא הגיע נחוש, סרט הקפטן על כתפו, ממוקד, מכוון מטרה. גללי בוץ במקום דשא לא אמורים להפריע לו, אבל מה שגמר אותי היה הדיסוננס התהומי בין הכוונות שלו למה שייצא בפועל. סטיבי אתמול מאוד רצה, אבל הוא פשוט לא יכל, וזו סיטואציה שהיא לא מוכרת. הוא רדף אחרי הקרואטים, אבל על פי רוב לא הצליח לעצור אותם. הטיימינג שלו היה מאוחר, ראיית המשחק שלו היתה משובשת. זה ניכר במיוחד במחצית השנייה, כשגארת' בארי פינה את מקומו והוא ולמפארד היו אמורים להשתלט על האמצע. למפארד אף פעם לא היה קשר הבנתי קלאסי, הוא גירסה משודרגת (ומבקיעה, ולא נפצעת) של ג'יימי רדנאפ, אבל ג'רארד במקור הוא כזה, וזה לא שמעיינו היו נתונים להתקפה, הוא בקושי הגיע לרחבת היריב.

3. גם בצד ההתקפי הוא בקושי תרם. מלבד הגבהה וחצי מדויקות, הוא שלח כדורים סתומים, אבודים, לא מדויקים, ואולי הדבר הכי מהותי, שפוגע בו גם בליברפול – הוא לא בעט לשער. תחפשו ג'רארד ביוטיוב, תגלו בעיקר קליפים עם שערים שלו, 70% אחוז מהם בהכללה גסה באו מבעיטות מרחוק. אתם זוכרים מתי בפעם האחרונה הוא הבקיע שער כזה? לטעמי איפשהו בחורף דאשתקד (נכון, הגול נגד ארסנל, אבל אני לא מדבר על בעיטות עונשין). הוא לפעמים מנסה, אבל בקושי מצליח. הוא כבר לא בטוח בעצמו. זכור לי במיוחד שער מדהים נגד מידלסבורו בעונת איסטנבול; הכדור הגיע לאיזה 40 מטר מהשער, צד ימין, קופץ במקצת, הוא הכניס שם עוצמה ביונית והשחיל אותו לחיבורים בצורה מסובבת, מדויקת, מושלמת. אני לא רואה את ג'רארד הנוכחי עושה כאלו דברים.

8 Comments

Solari 22 בנובמבר 2007

השער נגד בורו עליו אתה מדבר בא אם אינני טועה באחד המשחקים לפני הגמר. יחד עם השערים נגד אולימפיאקוס ו-ווסטהאם בגמר אלה הם השערים הכי גדולים שלו לדעתי, מה שמבדיל את השניים האחרונים זו הסיטואציה בה נכבש השער.
סטיבי לא דומה לכלום כבר שנתיים וזה מדאיג. אותי משמח שהוא פשוט ינוח הקיץ, זו ברכה אמיתית.

matipool 22 בנובמבר 2007

עמיחי – בתקופה האחרונה החלה לבעבע בי אותה מחשבה בדיוק . מין הכרה רעה במציאות שאני לא רוצה . היום כבר העזתי להגיד את זה בקול רם לעמית ועידו – סטיבי כבר לא יחזור להיות אותו שחקן שהוא היה בעונת 2005/2006 . הוא עדיין יותר טוב ממרבית השחקנים בעולם אבל הוא היה אמור להיות יותר טוב מכולם ( והייתה תקופה שהוא באמת היה כזה ) . המשחק אתמול והתנאים במגרש פשוט זעקו שהוא יבעט לשער מ 20-25 מ' וישחזר את השערים הגדולים שלו . הוא אפילו לא ניסה . הוא היה מהיותר טובים באנגליה אתמול אבל לא הביא את הערך המוסף שלו בזמן אמת . בשני משחקים חשובים כל כך הוא שימש קפטן ובשניהם זה נגמר לא טוב. כבר שנה וחצי אנחנו אומרים שהוא עייף ושחוק וחסרה שמחת החיים וחסרה העבודה ההגנתית של פעם . הוא צריך מנוחה / חופשה ובלה בלה בלה . צריך לצערי להכיר במציאות . קיבלנו מסטיבי תקופה חלומית ונפלאה שהגיעה לשיאה בעונת 2005/2006 וזה כנראה הכי טוב שנראה ממנו . הלוואי שאני טועה והוא יוכיח לי את ההיפך . לא יהיה מאושר ממני .

אסף THE KOP 22 בנובמבר 2007

עמיחי – ג'רארד הוא בסך הכל בן נאמן לעירו. ככזה הוא בורך בשנאת אנגליה בריאה ועל-כן הוא מייצג את האינטרסים של ליברפול בנבחרת ולא את האינטרס של הממלכה.
תודה לאל שהנבחרת הנפוחה, היהירה ומעל לכל המזופתת הזאת לא עלתה. חס וחלילה ושלום סטיבי עוד היה נפצע לנו בגלל איזה משחק שטותי כמו גמר אליפות אירופה.

amichai 22 בנובמבר 2007

אסף, הוא נראה בנבחרת כמו שהוא נראה בליברפול, זו בדיוק הבעיה. אם בליברפול הוא היה נראה טוב, הייתי שותק.

דלגליש 22 בנובמבר 2007

אני גם שמח שסטיבי סוף סוף ינוח כמו שצריך בקיץ, למרות שגם עצוב קצת בשבילו.
אבל ככה זה, ליברפול יותר חשובה מאנגליה ומההנאה שלי ביורו.
אין ספק שמשהו עובר עליו ואני אומר את זה כבר הרבה זמן. בימים עברו, גם כשהוא לא שיחק טוב, תמיד הרגשת שיש בעל-בית על המגרש והרגשת שגם השחקנים יודעים את זה. השנה אין. אנחנו משחקים בלי מנהיג על המגרש(מסצ', עם עוד חישול, הוא פוטנציאל לזה).
כמו שכתבתי לך פעם במייל, לדעתי הוא צריך חופש מליברפול, ואני לא אתפלא בכלל אם זה יגיע בעונה הבאה או זו שאחריה. מה שמביא אותי למסקנה הזאת הן העובדות שהוא משחק רע בשנה וחצי אחורה בלי קשר לתפקיד שלו במערך, שפת הגוף שלו עייפה ולא מרוצה, ומהריצות הארוכות שלו על כל המגרש בכלל כבר שכחנו.
סמי פיתרון:
שייצא לחצי עונת השאלה בינואר ליובנטוס.

אסף THE KOP 24 בנובמבר 2007

אני לא יודע מה עובר על סטיבי, אבל אני קונה משחק שלו כמו היום בכל משחק של ליברפול.

ענבל 24 בנובמבר 2007

7 שערים בכל המסגרות בעונה שמסתמנת כחלשה שלו, זה מעולה עבור קשר!
עדיין מספר אחת בשבילי!

litmanen 24 בנובמבר 2007

עמיחי, רציתי להגיב מוקדם יותר אבל החלטתי לחכות לסוף המשחק נגד ניוקאסל. חיכיתי ועכשיו אין לי צורך להגיב. עוד משחק ענק של השחקן מספר אחד. הופעה פנומנלית ועם זאת לא יוצאת דופן מבחינתו. כולנו צריכים להיזהר מהתרבות הנפוצה בעיתונות הספורט ואולי עולם הספורט בכלל: תרבות המלכת המלכים וחפירת הקברים מהר מדי.

Comments closed