שובו של הג'רארד?

1. הדבר המשמעותי הראשון שאני לוקח מהמשחק נגד ניוקאסל הוא סטיבי ג', בניגוד לפוסט הקודם שלי, כמה כיף לטעות. סטיבי שוחרר בעיקר למשימות התקפיות, לוקאס וסיסוקו נתנו לו מרחב. אולי שריקות הבוז של אוהדי הזברות והקריסה נגד קרואטיה רק חיזקו אותו, כמה הייתי רוצה לחשוב ככה. הוא היה חד, עירני, חיוני. מלבד הבעיטות המכוונות לשער, הוא חילק אסיסטים מופלאים. באחת ההתקפות הוא בכלל גרם לי לעוף מהכורסה. זו היתה עוד התקפה מתפרצת, הוא קיבל כדור לא נוח, והעביר אותו עם הפאלש – החלק החיצוני של הנעל, בנגיעה אחת, לצד ימין. טורס, כמדומני, שהיה צריך לכבוש אתמול שלושער, הפך את זה לעוד החטאה חמוצה.

2. הדבר המשמעותי השני הוא שיטת המשחק, לה אקרא לצורך העניין "מניפה". אתמול עלינו בלי ווינגר בצד ימין ועם ארבעה קשרים. קיואל המשתפר לקח את צד שמאל. סיסוקו, לוקאס וסטיבי לקחו את האמצע. קאוט לפעמים ברח ימין, אבל מה שקרה בפועל הוא שבכל התקפה של ניוקאסל, מישהו אחר סגר את האגף. זו שיטה קצת בעייתית, קצת מפוזרת, אבל היא עזרה לנו לשלוט במשחק ללא עוררין. המאסה שלנו באמצע שיתקה את הזברות. בנוסף, סטיבי בעצם היה שחקן חופשי, אבל בקישור, לא כחלוץ שני, מה שאיפשר לו את המרחב, ואת השעיטות המפורסמות קדימה. מחד, משהו תמוה בעיניי שבשלב זה של העונה רפא מנסה עוד שיטות, ועדיין לא נסגר על עצמו איך הוא רוצה לשחק. מאידך, כל עוד זה עובד, ואתמול זה עבד מצוין, אמלא את פי במים, בסבון, בטיפות של אושר כבוש.

3. כתבתי זאת בשיא השפל, ואכתוב זאת גם עכשיו: אין לי ספק שנעלה לשלב השני בליגת האלופות. זה תמיד היה תלוי בנו, ואם נשחק כפי ששיחקנו אתמול, נשיג את כל שש הנקודות, ואפילו בלי להתאמץ יותר מדי. בכלל, משהו במשחק אתמול הפיח בי אופטימיות. אנחנו קבוצה טובה יותר מניוקאסל, ואתמול, במשחק חוץ אותו הפסדנו בשנה שעברה, הוכחנו עליונות מוחלטת מהרגע הראשון. לא העפנו כדורים סתמיים למעלה, כפי שאנחנו נוטים לעשות. באמצעות הליהוק בקישור, שכלל את קיואל ולוקאס בעיקר, שחקנים טכניים שמשחקים על הארץ, יכולנו לפתח משחק קרקע משובח, דומיננטי וכוחני. כשקראוץ' וריסה נכנסו, החיוניות שלנו קצת הלכה לאיבוד. לוקאס הוכיח אתמול למה נלחמנו עליו כל כך קשה. טענתי שהוא קודם כל צריך לעשות סוויץ' פיזיולוגי, ולהראות שהוא פייטר. אתמול הוא הוכיח זאת. הוא פייטר, הוא חילץ המון כדורים, הוא משחק בדרך כלל בנגיעה אחת, ולא ברור מה יקרה כשאלונסו יחזור מהפציעה, אבל כפי שצפינו, שתי העמדות באמצע יהיו העמדות הכי טובות שלנו, וגם הכי צפופות. מישהו יצטרך לשלם את המחיר. סיסוקו, למרות המשחק הסביר אתמול, הוא המועמד הטבעי.

4. לממורמרים שכמותי על היעלמותם של שחקני הבית: שימו לב לדני גאטרי שלנו, שחקן הרכב קבוע בבולטון, ומשחק לא רע בכלל.

5. גליון ציונים מהמשחק נגד ניוקאסל.
ריינה – מצ'עמם לי.
פינן – באנקר.
הופייה – ללקק את האצבעות.
קראגר – בלי טעויות.
ארבלואה – שומר על יציבות.
ג'רארדהאם הוא חזר?
לוקאס
– גם פייטר, גם ברזילאי.
סיסוקו – עדיין לא זה.
קיואל – כמה טוב שבאת הביתה.
קאוט – מגיע לו להבקיע.
טורס – שומר את הגולים למשחקים יותר מכריעים (אני מקווה).
באבל – הולך ומשתפר.
קראוץ' – מאוחר מדי.
ריסה – לא השפיע.

7 Comments

matipool 25 בנובמבר 2007

עמיחי – סיכום מעולה ומשקף במדויק את המשחק . הלוואי שאני הולך לאכול את הכובע וסטיבי יוכיח לי שטעיתי לגביו בתגובה לפוסט הקודם .

ענבל 25 בנובמבר 2007

הבחור כבש 6 שערים ב-7 המשחקים האחרונים, בליברפול כמובן, גם אם הוא לא הכי חד, עדיין זה מעיד שכמה שהוא "גרוע" הוא עדיין כסף בטוח בבנק!

amichai 25 בנובמבר 2007

תמיד טענתי שעדיף סטיבי על 60% מאשר אחרים על 100%, אבל כשהוא נותן 90% זה מעיף אותנו למעלה

cookie-monster 25 בנובמבר 2007

כל המשחק עקבתי אחרי חילופי המקומות במרכז השדה. היה מרתק.

שי 25 בנובמבר 2007

כתבה נהדרת אולם לדעתי הגעתו(לא שובו) של קיואל לאנפילד הייתה הגורם היותר דומיננטי במשחק. כבר שנים שלא היה לנו קיצוני דומיננטי (באבל ,יוסי,ריסה ואחרים ששכחתי לא סיפקו את הסחורה.
משחק אגפים בשילוב של סטיבן גרארד נייד על פני כל המגרש זה המפתח שלנו להאבק על האליפות.

דלגליש 26 בנובמבר 2007

אוף, הכדור בפאלש היה משהו ששמור לענקי כדורגל בלבד.
אבל לא רק זה העיף (גם) אותי מהכורסה. גם הבעיטה שלו מרחוק, לא השער, העיפה אותי משמחה. סוף סוף סטיביל'ה בועט מרחוק!
אבל עם כל ההתלהבות ולמרות שגם אני שאלתי אם הוא חזר בפורום שלנו, אני אגיד את זה בודאות רק אחרי רצף של משחקים טובים, לא בעקבות מגמת השתפרות שהגיעה לשיאה אתמול.

שני דברים אני חייב להגיד לגבי המשחק הזה מול ניוקאסל:
1.סיסוקו- כתבת "עדיין לא זה".
אתה חושב שפעם הוא יהיה זה? לבחור אין כדורגל בגרוש. אם אפשר לקבל עליו 10 מ' בעמדה צפופה ולבזבז אותם איפה שבאמת צריך, לא צריך להשאיר אותו בשביל משחק וחצי מעולים בעונה.

2. הופייה. כפרה עליו, איזה כיף שהוא הראה לכולם מה הוא יודע.

סתם הערה לגבי פורטו, היו לי תוכניות להיות שם.
אולי קווארסמה יגיע אלינו בעקבות המפגש הזה?

cookie-monster 26 בנובמבר 2007

סיסוקו הוא כמו קונוס כזה שמתרוצץ במגרש וכ"כ הרבה פעמים נראה כאילו פוגע בו כדור בטעותת והכדור תמיד מקפצץ למקום לא הגיוני. ואם הוא הגיוני – זה תמיד נראה לא בכוונה. רק במקרה.

Comments closed