רפא בניטז ומלחמתו בבעלים האמריקנים

1. משהו משונה קורה בין רפא בניטז לבעלים האמריקניים. הוא נסוב סביב חלון ההעברות בינואר, אבל כנראה שהוא יותר עמוק. הוא מצביע על חוסר תקשורת מובנה. זה התחיל לפני כחודש, כשרפא אמר לעיתונות שהובטחו לו 20 מיליון ליש"ט לרכש בחלון ההעברות בינואר. כרגע, נכון לעכשיו, לפי האמריקנים, לא הובטח לו דבר, ועדיף שיתעסק באימון ולא ייכנס לכיס שלהם. זה מה שקורה על פני השטח. ככל הנראה אין לו ליש"ט אחד לרכש. אפשר להגיד על האמריקנים הרבה דברים, על כך שהם בכלל לא נמצאים בליברפול רוב הזמן, על כך שהם לא מבינים את משמעות חלון הרכש בינואר (לפי רפא), על כך שהם קמצנים. הכל נכון במידה מסוימת. אבל אם הם הבטיחו לרפא כסף לרכש, ובלי למצמץ פתאום הפרו את הבטחתם, יש כאן בעיה אקוטית. או שמא רפא דיבר מהרהורי ליבו כשדיבר על 20 מיליון ליש"ט. משהו כאן מסריח. מישהו לא דובר אמת, לא ברור מי ימצמץ ראשון. ה"ניוז אוף דה וורלד" כבר שמח לדווח שזה סוף היחסים, וז'וז'ה מוריניו בהיכון.

2. באופן עקרוני אני חושב שרפא קיבל די והותר במהלך הקיץ. נכון ש-20 מיליון ליש"ט היו משדרגים את הקבוצה. אנחנו צריכים שחקן הגנה נוסף (מגן שמאלי קבוע), אולי אפילו בלם (למרות שהופייה נראה נפלא במשחקים האחרונים ואגר חוזר), ואיזה ווינגר משמעותי, אבל הסגל שלנו מלא. במידה שצריך לקנות – כך צריך למכור. אם רפא רוצה חלוץ, הוא יכול למכור את קראוץ'. אם הוא רוצה קשר – שייפטר מפננט. יש לו גם את קרסון, שלמרות המשחק נגד קרואטיה, שווה כמה מיליונים. בקיץ הוא קנה שני ווינגרים, בניון ובאבל. וכמובן הוציא 24 מיליון ליש"ט על חלוץ(סך הכל הוציא קרוב ל-50 מיליון ליש"ט; טורס, לוקאס, לטו, באבל, בניון). אז נכון שרבים קוראים לבאבל Farward ולא ווינגר, אבל הוא מתופקד על תקן ווינגר, ואם קיואל לפי רפא הוא "כמו רכישה חדשה", אז איפה ייכנס כאן עוד אחד? מישהו חייב יהיה לצאת. אני מתכוון לכך שכסף אפשר לייצר.

3. בכל מקרה, אם בוחנים לגופו של עניין, עד שהאיצטדיון החדש לא יקום וישדרג את מצבת המזומנים הקבועה שלנו, כפי שאיצטדיון האמירויות עשה לארסנל, האמריקנים לא ישחררו כספים בנדיבות. בטח אם לא יבואו תוצאות. ההימור שלי: רפא יגמור את העונה, הניוז אוף דה וורלד די נסחף, וכפי שכתבתי בעבר, הכל יהיה תלוי באיך העונה הזו תיגמר. אם ייפול מהצ'מפיונס ליג בשלב מוקדם זה ישפיע על הכסף, וכמובן ישפיע על העתיד שלו (בניגוד לרבים מאיתנו שרואים בליגה עדיפות ראשונה, אצל האמריקנים ליגת האלופות חשובה פחות בגלל התואר והכבוד, בעיקר בגלל ההכנסות). אם לא יתמודד ברצינות על האליפות – הוא יילך. גביע לא ינחם.

27 Comments

אסף THE KOP 25 בנובמבר 2007

עמיחי – במידה וליברפול תעלה ל-1/8 גמר ליגת האלופות, ימצאו גם 20 מיליון ליש"ט לחיזוק הקבוצה. אם לא, במידה ולא נהיה יותר במירוץ בינואר-פברואר אז בניטז יפנה את מקומו(למוריניו אני חושש)*. במידה ועדיין נהיה בתמונה, הוא יישאר כבר עד הסוף.

* העפלה לגמר ליגת האלופות תחזיק את בניטז אצלנו בכל מקרה לעוד עונה, בלי שום קשר לליגה.

ענבל 26 בנובמבר 2007

הריצה של בניטז לבכות בתקשורת לא מובנת לי. אני לא רוצה בריחה באישון לילה מצדו של הספרדי שתהווה חיקוי לזו של הפורטוגלי!

רונן דורפן 26 בנובמבר 2007

כאוהד יונייטד אני נאלץ לומר לכם שאתם מפספסים את הנקודה – בניטז חייב לעוף מיד. ככה לא מתנהג מנג'ר במועדונים הקלאסים.

אסף THE KOP 26 בנובמבר 2007

לא מפליא אותי שאוהדי יונייטד חפצים בלכתו של בניטז, אחרי הכל, תכף דצמבר והם לא רגילים לראות אותנו בתמונת האליפות.

דלגליש 26 בנובמבר 2007

דורפן, התכוונת שככה לא מתנהג מנג'ר שיש לו תקציב בלתי מוגבל לרכש, דוגמת פרגוסון ומוריניו בזמנו.

רונן דורפן 26 בנובמבר 2007

דלגליש -אתה טועה לחלוטין. או שזכרונך לגבי שלוש השנים האחרונות קצר.

פרגוסון קיבל הקיץ תקציב גדול לרכש אחרי שנתיים די מתסכלות תחת הגלייזרים. מאז השתלטותם על הקבוצה הוא רכש את וידיץ, אברה וואן דר סאר בכסף קטן יחסית. קאריק היה הרכישה היחידה היקרה – אבל זה היה פחות מאשר הקבוצה קיבלה על ואן ניסטלרוי ומיקל אובי באותו קיץ.
אבל פרגוסון לא דיבר נגד הבעלים למרות שבוודאי ובוודאי היה זוכה לתמיכת האוהדים. משום שזה פופוליזם זול וחוסר אחריות.
מה שקורה עכשיו בליברפול מזכיר יותר את צ'לסי מאשר מועדון גדול. התנהגות לבנטינית של מנג'ר שקיבל בקיץ שחקנים מעולים וכבר חושב שהוא צריך חדשים. כל העולם ואשתו רצה את פרננדו טורס והוא קיבל אותו. גם ריאן באבל היה שחקן מאד מבוקש.

עמיחי כותב פה על בלם שנחוץ ואולי גם מגן. אבל גם ליונייטד חסרים חלוצים מחליפים ומגן ימני ולפעמים משחקים עם דארן פלטשר או סילבסטרה או כריס איגלס או קירן ריצ'רדסון ברוך שפטרנו.

האמריקאים צודקים: שיילמד להסתדר לא לחשוב שכל בעיה פותרים רק עם רכש.

אסף THE KOP 26 בנובמבר 2007

רונן – אתה מדבר לחלוטין לא לעניין. בניטז מעוניין למכור שחקנים תמורת השקעה בשחקנים טובים יותר. מה לבנטיני בזה ?

Motti 26 בנובמבר 2007

רונן – על מה אתה מדבר? מנצסטר קנו את רוני, כריסטיאנו וריו פרדינדנד בסכומים שליברפול חלמו עליהם עד לקיץ האחרון… מנצסטר הוציאו פי כמה בשנים האחרונות מליברפול

רונן דורפן 26 בנובמבר 2007

מוטי. כל הרכישות שציינת היו לפני השתלטות האמריקאים. בעידן גלייזר פרגוסון היה חסום כמעט שנתיים מהוצאות. בקיץ האחרון דברים השתנו – גם במנצ'סטר וגם בליברפול.

אסף – מה שלבנטיני הוא להתעתמת עם ההנהלה דרך ההתקשורת. עולם מושגים של המרקה בספרד.
אני לא זוכר דבר כזה בליברפול או יונייטד. אבל אני עוקב באופן רציף רק מאז 75. אולי אצל שאנקלי ובאזבי זה היה מקובל…

רונן דורפן 26 בנובמבר 2007

מוטי. כל הרכישות שציינת היו לפני השתלטות האמריקאים. בעידן גלייזר פרגוסון היה חסום כמעט שנתיים מהוצאות. בקיץ האחרון דברים השתנו – גם במנצ'סטר וגם בליברפול.

אסף – מה שלבנטיני הוא להתעמת עם ההנהלה דרך ההתקשורת. עולם מושגים של המרקה בספרד או אפילו ישראל.
אני לא זוכר דבר כזה בליברפול או יונייטד. אבל אני עוקב באופן רציף רק מאז 75. אחרים פה אולי חכמים יותר ואולי אצל שאנקלי ובאזבי זה היה מקובל.

דלגליש 26 בנובמבר 2007

דורפן, אני לא טועה וזכרוני לא קצר, הוא פשוט סלקטיבי. אני לא טורח לזכור פרטים מדויקים של הקבוצה ההיא, אני רק יודע שבטוטאל, הסכומים שפרגוסון הוציא על מספר שחקנים בודדים שווים לתקציב רכש שנתי שלנו ואולי גם עולים עליהם.
הוא גם לא היה צריך לדרוש את הסכומים האלה, הוא פשוט קיבל. לכן הוא גם לא נדרש להתנהגות לבנטינית. כמה החיים קלים כשיש כסף, אה?
אתה יכול לטעון אחרת אבל אתה יודע טוב מאוד שזאת תהיה סתם דמגוגיה.
אם אתה באמת חושב שאני טועה, אתה מוזמן לערוך לעצמך רשימת קניות של בניטז מול פרגוסון בארבע השנים שעברו ולעשות מאזן.

בקשר להתנהגות של בניטז, אני לא יכול להגיד לך שאני אוהב את זה שכל הכביסה המלוכלכת נשפכה החוצה עם המים, אבל טבעם של דברים להתגלות בסוף. אי אפשר להסתיר אותם לאורך זמן, במיוחד שה"מו"מ" בין רפא לאמריקאים על גובה הסכום לרכש נמשך מהיום הראשון שלהם במועדון.
התנהגות לבנטינית? אולי מה שלך נראה לבנטיני, משמש את רפא לאסטרטגיה?אולי רפא בחר לפנות לעיתונות כאסטרטגיה של לחץ על האמריקאים?

אסף THE KOP 26 בנובמבר 2007

רונן – הטענה שלך פשוט אבסורדית. לאחר שיונייטד הוציאה עשרות מיליונים על רוני, רונאלדו ופרדיננד,2 דקות וחצי לפני שהאמריקאים נכנסו, אתה בא וטוען כי בתקופת הגלייזרים פרגוסון התנהל תחת ריסון כלכלי. זה עיוות של המציאות. הייה בטוח כי במחיר הרכישה של גלייזר הופיעה גם הפרמייה על רכישת אותם כוכבים כך שהם למעשה השתתפו ברכישה הזאת, בדיעבד.

לעניין ההתנהגות הלבינטינית – אני דווקא זוכר מקרה חמור יותר של התנהגות ים-תיכונית באנגליה. היה מעורב בה מנג'ר סמוק לחיים, בלונדיני זוהר ונעל שעפה לו לגבה.
עולם מושגים של כפר גבירול.

cookie-monster 26 בנובמבר 2007

אסטרטגיה או התנהגות לבינטינית בעיני זה בהחלט לא מוצא חן.

cookie-monster 27 בנובמבר 2007

לטעמי, עניין הכסף הוא לא ממש לב הבעיה כאן. כמה כסף יצא או לא יצא זה דבר אחד. חשוב – אבל הוא לא העיקר. העיקר הוא איך המועדון אמור להתנהל אחרי ההשתלטות של האמריקנים. וכרגע – הדברים לא עובדים טוב. הם החליטו להתיחס למה שהמנג'ר של המועדון רוצה להעלות בפניהם רק באיזהשהוא תאריך עתידי. לא מוכנים לדון בכלל בכלום עד אז. זה לא צריך לקרות. ראפא הוא המחליט ואם הוא צריך לנהל את המועדון והוא החליט שהוא רוצה להעלות עניין מסוים, אז יש להקשיב לו. עכשיו.
אם הם (הבעלים האמריקנים) מחליטים שלא. לא נקבל את דעתו מסיבה כזו או אחרת – אז בסדר. זה עניין נפרד. אבל הסירוב לא לדון בנושא שנוגע לניהול המועדון ועתידו , לא נראה לי בכלל.
עוד משהו בנושא הזה הוא הציטוט הבא של בניטז :
"They told me to be focused on coaching and training because Rick Parry will be looking after signing players."
פה יש בעיה. אם זה נכון – הם רוצים לקחת סמכויות מבניטז. וזה כבר צורח לשמיים.

amichai 27 בנובמבר 2007

חברים, אתם נוטים לשכוח שבניטז הוציא קרוב ל-50 מיליון ליש"ט בקיץ. זה סכום שאמור להספיק עבור קבוצה שתרוץ חזק למעלה

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 27 בנובמבר 2007

לשם שינוי אני מסכים עם אסף מה-"קופ" …
רונן אולי צודק עובדתית בכך שהגלייזרים סגרו את הברז ואפשרו לפרגוסון להביא רק את ואן דר סאר, פארק ג' סונג, וידיץ' ואברה לפני שנפתח הארנק עם קאריק (שמומן מכספי אובי מייקל כפי שאמר רונן)ועם הקייץ האחרון שבו יונייטד עשתה רכש יקר ומצויין שיבסס את הקבוצה לשנים רבות.
אבל מנקודת ראות כלכלית ברור שמחיר המניה של היונייטד שלפיו השתלטו הגלייזרים על הקבוצה לקח בחשבון את הרכישות של רונאלדו ומיוחד זו של רוני.
לכן אפשר להגיד שהגלייזרים למעשה שילמו פרמיה על הקבוצה עקב הרכישות האחרונות שלה שהעלו את ערכה ולכן "קימוץ היד" שלהם אחריה יותר מובן.
הרכישה של פרדיננד כמובן לא רלוונטית. היא הייתה AGES AGO
לעצם העניין.
לרפא חסרים שלושה שחקנים:
שני ווינגרים – אחד ימין, אחד שמאל. מה שיש לכם הוא ראביש.
מגן שמאלי – כי ארבלואה אינו בעל רגל שמאל
לא צריך עוד בלם (אם מביאים מגן שמאלי) כי ארבלואה הוא בלם.
יש לרפא כמה שחקנים מיותרים:
קראוץ' המבוזבז (אישית אני מחזיק ממנו), קיואל הגמור, ריסה שעשה את שלו ופאננט הפתטי.
לא מבין מה הבעיה… רוצה להביא שחקנים ? תמכור ותקנה .

רונן דורפן 27 בנובמבר 2007

דלגליש.
ראשית, אתה שוכח דבר אחד. פרגי עשה ממנצ'סטר יונייטד את המועדון שהוא היום. בין היתר מועדון עשיר. הוא קיבל אותו לגמרי בחורבות. הוא בנה קבוצה. הקבוצה מימנה שלוש פעמים הגדלה של איצטדיון. ההכנסות גדלו. את רוב הכוכבים של האליפויות הראשונות הוא גידל במועדון. עכשיו יש הרבה כסף ודור מקומי פחות מבריק. אז הוא קונה לא מעט.
בניטז לא נמצא במקום בו הוא יכול לדרוש כספים שמקבל פרגוסון. הוא לא עשה את הדרך הארוכה. לארסן וונגר יהיו בקרוב כספים יותר מלמנצ'סטר יונייטד. הוא הרוויח את זה בעשר שנים של עבודה. בניטז רוצה שליברפול תקריב את העתיד שלה. בכדי שהוא יוכל לזכות באליפות בכדי להמשיך משם לריאל מדריד. זה די שקוף שאין לו כוונה להיות במועדון עוד הרבה שנים.
שנית, פרגוסון קנה ביוקר אבל לא קנה המון. במקום קויט ובאבל אפשר לקנות שחקן ממש גדול אחד.

דלגליש 28 בנובמבר 2007

קודם כל, דורפן, אני לחלוטין מסכים איתך שרפא לא נמצא במקום של פרגוסון, אבל אנחנו מדברים על מצב נתון, לא על הסיבות שהביאו למצב הזה.
שנית, עצם זה שרפא נאלץ לקנות כמה שחקנים בינוניים במקום אחד גדול רק מראה כמה הסגל שלנו היה זקוק לשינוי/שיפור, לדעתו של בניטז, ולכן הוא היה צריך להשקיע במספר שחקנים בינוניים ולא בשלושה גדולים(אחד בכל קיץ).
שלישית, האם העובדה שמנג'ר X יכול לקנות שחקן אחד גדול ביוקר במקום שלושה באותו מחיר לא מצביעה על ההבדל ביכולת הכלכלית? אם אתה מסכים איתי, אז תקיש מכך על ההתמודדות השנתית(!) של רפא בבניית הקבוצה מההתחלה.
רביעית, אני לא אגיד שרפא לא רוצה להצליח בליברפול כמקפצה לריאל (בעיקר כי אני לא יודע ולא מתיימר לדעת מה עובר לו בראש) אבל אני גם לא אגיד שכן כי בינתיים הסימנים מראים שהכוונות שלו כלפי ליברפול טהורות. אם זה בהצהרות שהילדים שלו סקאוזרים והוא רוצה להישאר בליברפול ואם זה בהצהרות חוזרות ונשנות שלו על נאמנותו ומחויבותו למועדון כל פעם שעולה איזו שמועה חדשה על מעבר שלו למועדון אחר.

amichai 28 בנובמבר 2007

הערה לדלגליש: מאמן כדורגל נחשב מנהל קריירה כמו סלב. הידיעות הללו לעולם לא צומחות מתוך ואקום, מן הסתם הסוכן של רפא מפיץ פה ושם ידיעות על כך שאינטר, ריאל, ברסה, באיירן חושבות עליו, כדי לחזק את מעמדו בתוך ליברפול

רונן דורפן 28 בנובמבר 2007

אגב, דלגליש, אני חייב לך משהו לגבי התנהגות לבנטינית.
אני לא מצפה מיונייטד וליברפול (שבמידה רבה הם תאומים שהופרדו בלידתם – הם הרי באים מרקע דומה) יהיו ארגונים מוסריים. אולי הביטוי הנכון הוא "משפחה סיצילאנית".
פרגוסון הוא רודן כוחני בתוך המועדון שלו. אבל כלפי חוץ החזית היא תמיד אחידה. כשיאפ סתאם כתב בספר שלו שהאחים נוויל לא יודעים לשחק כדורגל הוא פשוט מכר אותו. הוא מעולם לא הסביר את המכירה בתקשורת. מלמל משהו על "הצעה טובה מלאציו" – כאילו שיונייטד (בזכות מצבה הכלכלי) אי פעם מקשיבה להצעות לגבי שחקנים שהיא מעוניינת שימשיכו. גם סיפור בקהאם דלף החוצה בגלל שחקני ארסנל. לא מפרגוסון וגם לא מבקהאם. אבל בקהאם בהחלט עף מהמועדון רק מהסיבה שהחל לצבור עצמאות בתקשורת.
זה מה שהייתי מצפה גם בליברפול. הכדורגל האנגלי הוא לא מקום קל. ובלי מנטליות המשפחה לא מגיעים לדברים.

רונן דורפן 28 בנובמבר 2007

ובנוסף אני חייב לציין שההקשר שאני רומז לו עם ריאל מדריד הוא תחושת בטן – ייתכן שמופרכת

old timer 28 בנובמבר 2007

You may want the read this… for those of you who don't know (I doubt there are many of those in this blog) the writer also writes for the liverpool official site so (in a way) he works for hicks and gillette.

http://www.paultomkins.com/blog.html

דלגליש 30 בנובמבר 2007

אתה מדבר על שני מועדונים אנגלים, אבל מדובר בבנאדם ספרדי, שאגב כנראה הכיר בטעות שלו והשמיע מסרים מפוייסים יותר בהמשך השבוע.

לגבי ריאל, בכל אופן הבנאדם גדל שם, כנראה שנחרץ גורלו להיות מקושר איתם עד עולם בשל כך. תוסיף לזה את עניין השמועות(מכל מיני אינטרסים/אינטרסנטים) והעיתונות שמנפחת כדי למכור ותקבל את הסיבה לתחושת הבטן שלך.
ובל נשכח ש, מה לעשות, האפשרות הזאת באמת אולי קיימת.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2007

אגב, דלגליש. משהשמצתי את בניטז, אני חייב להשמיץ גם את היקס וג'ילט. הצורך שלהם לנסות לצייר תמונה כאילו הם שונים ממשפחת גלזר ושהם "מעריכים את המסורת: הוא פתתי.
ראשית, הגלזרים לא מזלזלים במסורת. הם פשוט לא בסביבה וכאוהד אני שמח בכך. בדיוק כמו הגלזרים הם קנו מסיבות כלכליות, ישקיעו בשחקנים מסיבות כלכליות וימכרו את המועדון כשהמחיר יהיה מתאים.

המזל של יונייטד (כרגע) הוא שכנראה אין להם שום רצון להתערב בענייניו של פרגוסון משום שאין להם מה להרוויח מכך.
המזל הנוסף הוא שרוני ורונאלדו נרכשו קצת לפני שהקבוצה נרכשה כך שהתאפשרה ריצה לאליפות עוד לפני שהם התבקשו לשים לירה מכיסם (קאריק נרכש מכספי מכירות). הרכישות שלנו עכשיו הם בונוס – אין לי מושג למה. אולי הגלייזרים עשו מכה על מגרש בניו יורק או באר נפט.

דלגליש 1 בדצמבר 2007

האמריקאים שלך ושלנו הם אנשי עסקים. אני מסכים איתך לגמרי שהם לא קנו את המועדון מסיבות רומנטיות אלא בשביל השורה האחרונה בדו"ח הרווח והפסד של העסק.

פחדתי כשהם קנו אותנו כי המצב הפיננסי שלהם לא ממש מזהיר כדי להשקיע בליברפול את הסכומים שקיווינו כדי לתת פייט מיידי לצ'לסי ויונייטד.
שמחתי על הקנייה הזאת כי בכל זאת הם הצילו אותנו מציפורני הדובאים.

הגלייזרים שלך לא יתערבו לסר בניהול אחרי עונת אליפות ובריצה לשנייה ברציפות. הם לא מטומטמים והם יודעים שאין להם מה להרויח מזה אבל יש להם המון מה להפסיד. אני מניח גם שהם משחררים כסף כי הם יודעים שיונייטד זה מותג חזק ומותג צריך להמשיך לחזק ולתחזק.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2007

הם לא יתערבו מסיבה אחרת:

נניח הם יביאו את קאפלו והוא ייקח אליפות ואפילו ייקח את אליפות אירופה? ספק אם יהיה שיפור כלכלי גדול במאזנים.

לעומת זאת אם הם יחליפו את פרגוסון או יתערבו לו בעבודה והקבוצה תכשל זו תהיה קטסטרופה תדמיתית.

פרגוסון הוא תעודת ביטוח. גם אם הוא נכשל הם אומרים "כמובן שלא נוגעים באלכס פרגוסון" ועבור 99% מהאוהדים זה מספיק.

old timer 2 בדצמבר 2007

Ronen would you apply the same standards in the case of sir Alex and the Rock of Gibraltar?

Comments closed