מה בדיוק השיטה/סגנון/צורת משחק שלנו?

In כללי

 1. כלל היסוד הראשון בבלוגים הוא כשאין לך משהו חדש להגיד – פשוט אל תגיד. המשחק אתמול נגד פורטסמות היה משחק טוב. ניצחנו בו קבוצה שהיינו אמורים לנצח. עשינו זאת בקלילות, באלגנטיות, כפי שקבוצה כמונו צריכה לעשות. לדידי, לא משנה מה רפא יגיד, העונה הזו גמורה מבחינת הליגה. נניח שמבחינה מתמטית אנחנו יכולים להדביק את הפער, אבל חשוב לזכור שארסנל והיונייטד בקושי מאבדות נקודות (ואנחנו הרי עוד נאבד), אלא אם כן מדובר במשבר עמוק כפי שהיה לנו באוקטובר.

1.2 גליון ציונים נגד פורטסמות, הפעם בצורה שוטפת. ריינה – עמד כמו בוק בגול. ארבלואה – משחק כמעט ללא טעויות (וללא פאולים). הופייה – סלע. קראגר – נמר עם תשע נשמות. ריסה – אשם בגול. בניון – אחלה גול, משחק לא רע בכלל. מסצ'ראנו – שלט במרכז ללא עוררין. ג'רארד – רגוע משהו. קיואל – שימשיך ככה והגול יבוא. קאוט – לא ממש בפוקוס. טורס – ורפא אומר/ הוא עוד יכול להשתפר. באבל – גם הוא יכול להשתפר. אורליו – אנמי כתמיד. לוקאס – לא השפיע.

2. אני מרגיש די נוח עם ההגרלה בצ'מפיונס ליג. אינטר אולי שולטת בליגה האיטלקית, אבל אנחנו ללא ספק קבוצה אירופית טובה יותר ומנוסה יותר. אינטר לא עשתה כלום באירופה בשנים האחרונות, והסיבה שהיא כזאת חזקה נעוצה הרבה במשבר השחיתות. נכון, מגיע לה קרדיט. בכל זאת, אם הייתי מחלק באחוזים סיכויים, אז הייתי אומר שיש לנו לפחות 65% לעבור אותם. אנחנו פייבוריטים. בלי שום קשר למה שקרוה בליגות.

3. זה עלה בי בעיקר כשצפיתי במשחקים של ארסנל. היה שם איזה מכניזם אסתטי ששבה את עיניי, שיכול אולי להסביר את "הקסם הסגנוני" של התותחנים. מה הופך אותם לכאורה להצגה הטובה באנגליה. קשה לקבוע מסקנות חותכות: זה פונקציה של שחקנים טכניים שמסוגלים להיזיק כדור, ובעיקר של משחק מהיר. הם עושים את הכל הרבה יותר מהר מהממוצע. הם עולים מהר להתקפה, ותמיד יש אופציות למסירה, והם יורדים מהר להגן. זה נשמע פשטני, אבל זה מכניסם שצריך להתאמן עליו ללא הרף.

4. שאלתי את עצמי מה סגנון המשחק של ליברפול. זו אכן שאלה גורפת, כוללנית וגם גמישה, כי אין לנו סגנון מוצהר. זו אולי חלק מהבעיה. אנחנו כמו זיקית, אוהבים להתאים את עצמנו ליריב. אין לנו אמירה כמו: "אנחנו ליברפול, ככה אנחנו משחקים, כי אנחנו בטוחים בעצמנו". לעיתים יש תחושה שאנחנו מעבדת נסיונות. בכל זאת יש כמה תרגילים/ אלמנטים שאנחנו מיישמים, ואשמח פה לשיתוף פעולה אם החמצתי משהו.

5. תרגיל ההתקפה המהירה: ריינה קולט כדור מהתקפת היריב. רואה את טורס רץ קדימה, מוציא לו ברגל בעיטה ארוכה שאמורה להגיע אליו ישירות. הרעיון הוא לבודד את טורס מול שני מגינים, כי עם המהירות וכוח הפריצה שלו הוא על פי רוב יכול להותיר אותם כאפר ואבק, ולדהור לכיוון השער. זה הביא לנו גול אחד העונה. אולי גול וחצי. זה מצריך דיוק מקסימלי בבעיטה של ריינה. כשקראוץ' משחק הרעיון הוא לשלוח אליו את הכדור, כדי שיוריד אותו בראש. אבל קראוץ' למרות גובהו לא עושה זאת כראוי, ויותר מדי פעמים פשוט לא מגיע לכדור, שולח אותו לכתובת לא מדוקית או עושה עבירה. 

6. ריינה קולט כדור, היריב כבר איכשהו מתחיל להסתדר בעמדותיו. אז הוא מוציא אותו למגנים, ואז אנחנו מחפשים קשר: מסצ'ראנו לא טוב בניהול המשחק, אלונסו וג'רארד אמורים לעשות זאת. אם הכדור יוצא לקראגר הוא הרבה פעמים נלחץ ומרים כדור למעלה. מדובר בכדור חזק שגם אם קראוץ' או קאוט יגיעו אליו, הם יתקשו מאוד להשתלט עליו. זה קורה בערך 50 אחוז מהזמן. הופייה עושה זאת מדויק יותר. הכדורים שלו יותר רכים ומדויקים. בדרך כלל אנחנו משחקים מהאמצע. הכדור עובר לפרקים בצדדים, אבל אנחנו נלחצים שם היטב. דווקא באבל הוא אופציה ראויה. הוא יודע להחזיק כדור, לחכות שקשרי האמצע יצטרפו להתקפה, למרות שיש לו נטייה ללכת לבד. בניון פחות טוב בשמירה על הכדור, ויותר טוב במסירות, למרות שפה ושם הוא מצליח להחזיק בו. הדבר כמובן לא נעשה ב"מהירות ארסנלית", מה שגורם ליריב לתפוס עמדות הגנתיות טובות. 

7. כדורי עונשין. ריסה, ג'רארד, אולי טרמפיסט נוסף עומדים מול הכדור. חומת יריב בצורה לפניו, נציג של היריב מוכן לזנק קדימה, כי התרגיל שלנו ידוע. הסטה קצרה ואז בעיטה למסגרת. אם יש כדור עונשין בעמדה נוחה מצד ימין ואורליו נמצא על המגרש, הוא בוחר לסובב כדור רך. הוא אמנם פוגע במסגרת פה ושם, אבל עד היום לא ראינו שום גול ממנו. הסטטיסטיקה של ריסה גם לא מחמיאה. הוא אמנם מיירט טוב למסגרת, אבל לא באחוזים גבוהים. הוא גם לא מסוגל לבעוט כדור סיבובי. הוא מאוד צפוי, לכן רק אם הכדור עוצמתי ומדויק הוא נגמר ברשת.

8. קרנות: אין ממש תרגיל, סמי חוסם את השוער בזמן הבעיטה. ואיך שהכדור יוצא הולך לתפוס עמדת נגיחה. הבלמים עולים יש משהו מסורתי כה בריטי בקרן עוד מהאייטיז שהבחלמים הבוקים וגדולי הגוף עולים לנגוחץ בלי שום קשר לקהחל שתמיד מרגיש שקרן זה חצי גול. ג'רארד מרים את הקרנות בדרך כלל, והוא חסר בעמדת הנוגחים. קראגר לא ממש משפיע, דווקא אגר נתן עוד מימד.

9. חזרה לינואר: ירדנו מקאחה קלאדזה. 2 שמות עולים חזק: הראשון הוא תומאס אוז'פאלסי (Tomas Ujfalusi), בלם – מגן ימני צ'כי בן 29 מפיורנטינה. הוא אמור לעלות 500 אלף ליש"ט, כי החוזה שלו מסתיים בסוף העונה. בהחלט מדובר בעסקה משתלמת, חסרת כל סיכון, במחיר שאפשר לשלוף מהעו"ש הליברפולי בלי למצמץ. השם השני הוא מיודיענו גבריאל היינצה. יהיה זה חתיכת צחוק הגורל. ריאל עשויה לשחרר אותו, כי הוא לא רואה יותר מדי הרכב שם, ורפא רוצה אותו מהקיץ. שווה יהיה לשמוע את תגובתו של אלכס פרגוסון.

9 Comments

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 23 בדצמבר 2007

הסכמתי מאד עם רונן (תגובה לטור קודם) רפא וליברפול עשו מאמץ אדיר לא לעוף מליגת האלופות בשלב הבתים וזה עלה להם במשחק מול רדינג וגם מול היונייטד (שנהנתה מהרבה מזל). אני חושב שהביקורת על רפא לא מוצדקת, ליברפול קבוצה טובה אבל חסר לה עדיין משהו.
חוץ מעניין הווינגרים (הארי קיואל לא רע האמת)ניראה לי שעלינו על עוד משהו. אולי שווה לתת לבאבל לשחק לצד טורס ?
קויט כפי שאמרו כאן נכון עושה הרבה עבודה אבל אינו מהיר ואינו חד, באבל הוא בדיוק ההיפך שחקן מצויין שיהיה בקרב וורלד קלאס בנוסף לשניים שלושה שיש כעת לליברפול (ג'אררד , טורס ומאסצ'רנו שיכנעתם אותי) הבעיה של רפא היא להשאיר שלושה חלוצים לא רעים על הספסל (קויט, וורונין וקראוץ')
יופי של הגרלה בליגת האלופות לליברפול נגד אינטר. מסכים עם מיחי שהסיכויים שלכם יותר טובים : 65:35 נראה לי גם.
היינצה יכול להיות רעיון טוב כי לליברפול יש חוסר בצד שמאל: בדרך כלל משחק שם ארבלואה שאינו בעל רגל שמאל (למרות שהוא לא רע בכלל)
אני במקומכם הייתי מבסוט ומקבל בהבנה.
לעוף מליגת האלופות בשלב הבתים היה מכה הרבה יותר גדולה משני הפסדים בחליגה.
ארסנל ממילא נראית כמי שלא תשמוט נקודות. אם אתמול נגד טוטנהאם הם ניצחו בסוף את המשחק אז כבר אני לא יודע מתי הם ישמטו נקודות…
אם הם ימשיכו ככה אני הראשון שיגיד שמגיע להם התואר.
אין הבדל גדול בין מקום שני או רביעי אז תרימו את הראש.

amichai 23 בדצמבר 2007

יואב, המאמץ לא לעוף מליגת האלופות היה מוגזם מדי, והוא עלה במשחק נגד רדינג. כפי שכתבתי, היינו יכולים מתמטית להרשות לעצמנו להפסיד ליונייטד, אבל ההפסד המטומטם לרדינג + ההפסד ליונייטד גמר לנו את העונה בליגה.
אני בהחלט מסכים איתך שבאבל הולך להיות וורלד קלאס. קראוץ' צריך לעוף בינואר, אפילו בלי מחליף ראוי, וורונין יכול לחמם הרבה ספסל, וקאוט גודל להיות מעין הפועל השחור של טורס. אני מפנטז על להביא בקיץ את קלאוס יאן הונטלאר, או חלוץ וורלד קלאס אחר. גם ליונייטד היה מזל בהגרלה. ליון זו לא אותה ליון של העונות האחרונות. עדיין היא קשה, אבל פחות, למרות שיש אצלכם מסורת להפסיד לצרפתיות בצ'מפיונס ליג

Motti 24 בדצמבר 2007

צר לי אבל לטעמי אתה זורק את המגבת לזירה מוקדם מדי העונה. זה לא שאני חושב שניקח אליפות משום מקום אבל אני בטוח שניתן פייט טוב עד הסוף. הרי ליברפול הוכיחה בעונות האחרונות שהיא יכולה לתת רצף של עשרה נצחונות רצופים ויותר. אולי זה מה שאנחנו צריכים. עוד מעט אליפות אפריקה, ארסנל תאבד נקודות ועם המשחק החסר (שננצח ב"ה) אנחנו בפער סביר לחלוטין. יש עוד המון נקודות בקופה.

די לתבוסתנות. סוף סוף יש עונה בה אנחנו יכולים קצת להאמין… make us dream

Solari 24 בדצמבר 2007

עמיחי, מכל מה שיונייטד יכלו לקבל, ליון זו ההגרלה הכי פחות נוחה, שלא לומר קשה. היא עוד יכולה להשתפר עד פברואר.

amichai 24 בדצמבר 2007

מוטי, אתה אופטימיסט חסר תקנה…ואני מקנא בך על זה

matipool 24 בדצמבר 2007

עמיחי – תופתע אבל אני באותו ראש עם מוטי . שום דבר עוד לא נגמר .
לצערנו , המזל הלך אתמול עם שלושת היריבות שלנו שהיו בדרך לאיבוד נקודות וניצלו אבל יש עדיין מספיק נק' בקופה וההרגשה שלי היא שארסנל וצ'לסי ימעדו מתישהוא ובמרץ יהיו שני סוסים במירוץ ושניהם לא מלונדון …

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 24 בדצמבר 2007

"הולך ליונייטד קשה נגד צרפתיות" אתה שיכור או משהו ?
הייתה נפילה פעם נגד מונאקו כאשר הקבוצה הייתה כולה פצועה ועפנו נגדם ברבע הגמר אבל זהו, לא זוכר שום משחק נוק אאוט שיונייטד הפסידה לקבוצה צרפתית.
ותקן אותי אם אני טועה…
לגבי הונטלאר,גם אנחנו רוצים אותו (וגם צ'לסי) למה שלא תנסו את באבל ?
אני אוהב את קראוץ' אבל הוא שחקן שצריך לשחק ברציפות על מנת להיות משמעותי והוא מסוגל.
"היו יו" שעושה לו רפא בשתי העונות האחרונות היה לא לעניין.
ההמלצה שלי לקראוצ'י לך למנצ'סטר סיטי !
אני נוטה יותר מעמיחי מלמוטי. ליברפול וגם צ'לסי לא נראה שילכו עד הסוף, עוד שני שחקנים טובים (ווינגר ומגן שמאלי) עדיין חסרים, תעבדו על קוראזמה זה השחקן שחסר לכם.

amichai 24 בדצמבר 2007

יואב, הנפילה במונאקו היתה כה מתוקה ומופלאה שייתכן שהכפלתי ושילשתי אותה. אני בעד באבל בהתקפה ואני מודאג מקאוט שלא ממש הולך ומשתפר. קראוץ' בהחלט ראוי שיילך לסיטי, גם אם לא נביא מישהו במקומו בינואר, נסתדר עם מה שיש, אמרת באבל?
אתה ממש מעתקש על קוורסמה. במשחקים נגדנו לא ממש התעלפתי ממנו

רונן דורפן 27 בדצמבר 2007

להערכתי אין שום בעיה בעיני פרגוסון שגבי היינצה יעבור עכשיו לליברפול. בדיוק כמו שלא הייתה בעיה באינס. יש פה פשוט עקרון "הוא לא ימכור שחקן לליברפול" לא יחתום על הנייר שמשחרר שחקן לקבוצה הזאת. עניין דתי. אם שחקן רוצה לעבור לליברפול, שיעבור לקבוצה אחרת ומשם ימשיך לשם.

אני חושב שככל שאתם מתעבים את האיש – חייבת להיות הערכה למישהו שעדיין רואה את העולם במושגים של היריבויות הישנות.

Comments closed