למה רפא שוב מביא לי את הסעיף

In כללי

1. חלק האשימו אותי בקטנוניות ואובססיביות אחרי שלקחתי את ההפסד נגד רדינג, והפכתי בו ללא הרף, והמשלתי אותו להפסד הכי סמלי, להפסד שבעצם מסביר למה רפא בניטז כנראה לא מסוגל להביא אליפות. אם הייתי רוצה חיזוק לכך, ואני לא ממש בקטע של חיזוקים כאלה, התראיין רפא לפני משחק החוץ היום נגד סיטי ואמר: "אם היריבות שלנו יאבדו נקודות בסוף השבוע, תיקו תהיה תוצאה מצוינת עבורינו". אז ככה: רק מנצ'סטר איבדה נקודות, וחוץ מזה, כמי שמכיר כבר את הז'רגון הטרמינולוגי – רפא הולך לשחק על תיקו.

2. רפא חושב שהסיטי קבוצה גדולה, חזקה, וכנראה יכין את הקבוצה טקטית, מנטלית וקיומית לעוד משחק חוץ קשה כמו באירופה, כמו נגד הגדולות. איך זה ייראה מבחינת הרכב? עדיין לא ברור. אני בטוח שאם ונגר או פרגוסון היו במקומו, הם היו מצהירים: "אנחנו הולכים על ניצחון בכל מקרה, בכל מצב. לא משנה נגד מי, בטח בחוץ נגד הסיטי". כמובן שיש פער בין הצהרות למציאות, אבל כשאני מדבר שמשהו בראשו של הספרדי עדיין לא הפנים את הפרמייר ליג, אני גם מדבר על זה. נניח שבפועל הוא כן מתכוון ללכת על ניצחון, במילים שלו יש מסר. יש מסר לסיטי (שהוא קצת חושש מהם), יש מסר לאוהדים, יש מסר להנהלה, אבל בעיקר יש מסר לשחקנים שלו: תיקו יהיה בסדר. ככה לא לוקחים אליפות באנגליה, לא העונה, לא בשום עונה.

3. סיטי הוא משחק שגם יכול להיות סמלי. על פניו, לא מדובר באחת מהגדולות באמת, אלא בקבוצה שאולי נמצאת בדרך לשם, ובטח נראית כזו שמובילה את דרג' ב', בו נמצאות גם אברטון ואולי טוטנהאם בהמשך. היא קבוצה עם חלק קדמי שיכול להיות קטלני עם פטרוב (מסצ'ראנו יצטרך לעזור באגף), אלאנו (מסצ'ראנו יצטרך לעזור באמצע) ו/או ביאנצ'י, אבל היא קבוצה פחות איכותית מאיתנו. באמצע יש לה את דיטמאר המאן, שעם כל הכבוד ג'רארד צריך לפרפר לו את הצורה, ואת מייקל ג'ונסון, שחקן מבטיח שנמצא ברשימת הקניות האין סופית שלנו לפי הצהובונים.

4. בכל זאת, התורפה שלה נמצאת בחלק האחורי. אמנם מיקה ריצ'ארדס שם, אבל הרבה, אולי יותר מדי מוטל על כתפיו החסונות. שוער ראשון יציב הם עדיין לא מצאו. כרגע זו ג'ו הארט, בתחילת העונה זה היה הבן של שמייכל. לאן אני חותר? אנחנו נצטרך לתקוף, רק ככה נוכל לנצח, ואפילו להשיג תיקו. הסיטי שווה שער במשחקי הבית שלה, אבל הכל מתחיל בראש. אם רפא יחליט שהוא בא להסתגר, כדי למנוע מהם את המתפרצות הקטלניות, אני שוב יחוש את אותו חוסר תקווה, שהוא כבר נטמע במחזור הדם שלי, אבל הוא עדיין צורב.

One Comment

Solari 30 בדצמבר 2007

עמיחי, אתה כ"כ צודק. גם אני שמעתי את ההתבטאות המרגיזה והדבילית של ראפה.
מי ישמע הוא מוביל את הליגה ב-3-4 נקודות פור אז תיקו יהיה טוב. מי יישמע הוא הולך לשחק בסן סירו. סיטי קבוצת בית טובה שאף ניצחה בדרבי את היונייטד אבל היא עדיין לא בליגה של ליברפול. אם תלך להוציא תיקו – לא תנצח בחיים וכנראה שגם תפסיד. אם תלך לנצח – אולי באמת תנצח? אסור לעלות בהרכבים הפחדניים האלה בשביל להעביר 70 דקות ולנסות לנצח ב-20 דקות האחרונות ולצאת עם 0:0 במקרה הטוב, זה מה שעשינו נגד בלקבורן ושמטנו עוד 2 נקודות. צריך לנצל את המעידה של היונייטד. חייבים לנצח היום.
קאם און יו רדס!!!!

Comments closed