ברוכים הבאים למציאות

In כללי

ליברפול היא קבוצה שלא דורסת. יונייטד דורסת. צ'לסי דורסת. ארסנל דורסת ומפסידה. במצב של 1:0 קבוצה דורסת היתה שמה עוד שני שערים לפחות וסוגרת עניין. למעשה, האשם בהפסד הראשון שלנו העונה (זה היה צריך לבוא, במוקדם או במאוחר, וזה בא מול קבוצה שעשתה לנו מה שאנחנו עשינו להרבה אחרות מתחילת העונה. זה בא מול קבוצה שהאמינה שהיא מסוגלת לעשות את זה כנגד כיוון המשחק) הוא פרננדו טורס. במצב של 1:0 חלוץ בכושר הבקעה סביר היה עושה מכל הכדורים שהתגלגלו איזה שער אחד לפחות. קין הוא שחקן שעובד קשה, אבל בניגוד למשחקים בהם איים על השער ועשה זאת בצורה מוגבלת, עכשיו הוא מפחד לאיים. חלוץ בלי ביטחון עצמי. גם באבל כבר שני משחקים נראה מגושם, אפור, חסר מעוף. הוא לא צריך להיות חלוץ שפיץ, אלא רק חלוץ נוסף. אבל כשאין לך כוח דריסה, אתה הולך על מה שיש. וחשבתי שלא אומר זאת, אבל כן – אני מתגעגע לסקרטל.

ריינה – הגשם דפק שם כמה תאים.
ארבלואה – דפק שעון נוכחות.
קראגר – אתה אמנם קדוש, אבל בחייאת רבאק
אגר – ע"ע אבל כן, אני מתגעגע לסקרטל.
דוסנה – לא עשה בושות.
מסצ'ראנו – התעייף עם כולם
אלונסו – לא יכול לומר עליו מילה רעה.
ג'רארד – אני מתחיל לחשוב שהתפקיד החופשי עושה לו יותר רע מטוב.
קאוט – המצטיין.
ריירה – לא מספיק אפקטיבי.
קין – נזכר בציטוט של שייע: יש לי בקבוצה סרטנים שמשחקים אחורה.
באבל – בקושי נגע בכדור.
בניון – עצוב, בהזדמנות אחרת.

20 Comments

בני תבורי 1 בנובמבר 2008

הפסדנו במשחק בו היינו לבד על המגרש. אתה צודק עמיחי, אין לנו קילר אינסטינקט. אין לי מושג אם אפשר לעבוד על זה באימונים, זה נראה כמשהו שיכול לבוא רק מהשחקנים.
הערה לגבי באבל, בכל פעם שהוא נכנס כמחליף, הוא נראה כמי ככפאו שד. לא ברור לי מה קורה איתו, אבל אם הוא לא יפנים שגם מחליף צריך להכנס למשחק ברבאק, אז אולי אין לו מקום בסגל. כנ"ל, אגב, לגבי בניון.
אני לא מניח שההפסד הזה הולך לקחת אותנו אחורה. הפסדנו לעצמנו ואין כל סיבה לגלוש למרה שחורה.

loyal misfit 1 בנובמבר 2008

אני דווקא הייתי מאוד מרוצה מקין היום. נכון, הוא לא טורס, אבל הוא היה שחקן חוד יעיל ששיחרר מאוד את ג'רארד בתנועה שלו. הסיבוב שלו בשער היה מצויין ומלבד החצי מצב בעיטה שהוא ויתר עליו בתחילת המחצית השניה אין לי שום טענות אליו היום. באבל לא התקרב לרמה שלו היום.

ברמה האישית התאכזבתי היום מאד ממסצ'. הוא פשוט לא היה במשחק, וחוץ מתיקול אחד על לנון(שגם עליו נשרקה עבירה שלא בצדק) הוא לא עשה שום דבר חיובי היום.

איבדנו את הנקודות בתחילת המחצית השניה. ב15 דקוות הראשונות שיחקנו מעולה והיינו חייבים לגמור את המשחק. כמו נגד סטוק, לא הצלחנו לתרגם דקות טובות לשערים. אחרי שער השיוויון והאווירה שהייתה בוייט הראט ליין היה ברור שניצחון לא נוציא שם.
אני מסכים עם השורה התחתונה של בני. אין שום סיבה להיכנס לדיכאון, סך הכל טוטנהאם הוציאה נקודות נגד כל קבוצה מטופ4 שהיא פגשה השנה.

אסף THE KOP 1 בנובמבר 2008

1. ארון לנון לא רואה הרכב. יש סיכוי לקנות אותו בינואר ?

2. האליפות תוכרע במשחקים שבין 4 "הגדולות" לבין עצמן. בינתיים, לנו יש 6 מ-6, לצ'לסי ויונייטד 1 מ-6 וארסנל טרם שיחקה מול "הגדולות". עושה רושם ש-11 נקודות יספיקו. למי יש את מרב הסיכויים לקחת כמות כזאת של נקודות ?

3. ליברפול חייבת ללמוד איך להרוג משחקים. לא ייתכן שקין ייכנס עם כדור לרחבה ויחפש מסירה ולא את השער. היינו יכולים וצריכים להרוג את טוטנהם היום וירינו לעצמינו ברגל. חבל.

4. שבוע הבא אנחנו נגד ווסט-ברומיץ' בבית. חייבים לקחת את הנקודות ולבטל את קללת נובמבר. יונייטד וארסנל מתגוששות אחת מול השנייה וזו הדמנות להגדיל את הפער.

Solari 2 בנובמבר 2008

דוסנה לא עשה בושות?!
השחקן הזה הוא בושה אחת גדולה. שמן, איטי, לא מסוגל להרים כדור. איך רפא שילם עליו 7 מ' פאונד. ואם כבר בכסף שנזרק לפח עסקינן, הגיע חודש נובמבר – רובי קין עדיין לא הגיע, או חמור מכך – הגיע וזה הכי טוב שיש לו להציע.

רונן דורפן 2 בנובמבר 2008

כדורגל זה משחק מוזר – עד הדקה השבעים זה היה המשחק שהכי הרשמתם אותי העונה. אני תמיד מתייחס קצת בסקפטיות להישגים שלכם מול קבוצות גדולות – כי אין לי ספק שרפא בניטז יכול להכין קבוצה למשחק גדול. גם כשלא נראיתם טוב.
אבל פה הצלחתם לדכא קבוצה עם מומנטום אדיר, להשתלט על משחק, לצור מצבים בקלות… ואז פתאום הפסדתם.

אופיר 2 בנובמבר 2008

ההפסד כולו של רפא בניטז!
במשחק הנ"ל שוב קבלנו החלטות הזויות של מר בניטז!
עמיחי – בניטז הרג את המשחק שלנו. לא טורס חסר אלא רק קצת הגיון בריא בלי התחכמויות.
עד הרגע שהוא אוציא את קין שיחקנו נהדר. קין שיחק מצויין – קיבל כדורים בגזרת הרחבה, מסר נכון לקויט (ראה הגול הראשון) וג'רארד, חילץ כדורים מההגנה.
הכניסה של באבל הגיונית, אבל אם כבר הוצאתה את קין אז תעביר את קויט (החלוץ החם ביותר בקבוצה) למרכז ואת באבל שים בצד ימין. באבל לא יודע לשחק חלוץ מרכזי והוא לא עשה כלום מרגע שנכנס!
ואז הגיע החלטה הזוייה מס' 2 – להכניס את בניון זה בסדר, אבל למה לצד שמאל??? כשיש לך את באבל במגרש.
זו היתה הזדמנות לתקן את המעוות ולהסיט את קויט למרכז, באבל – שמאל ובניון ימין.
דא עקא – בניטז בשלו!!
אני מרחם על סטיבי – אולי הקשר בכושר הטוב בעולם היום, שנאלץ לראות איך הקבוצה שלו מפסידה בגלל מאמן…
המרוץ לאליפות יכול להצליח רק אם רפא ייתאפס על עצמו ומהר!!

straw_donkey 2 בנובמבר 2008

ושוב זה מיסטר בניטז שאשם.

מה רציתם שיעלה עם טורס למחצית השניה?

באבל כבר הוכיח את היכולות שלו מול יונייטד, היום נראה די אנמי.

קין מילא את התפקיד בסה"כ בסדר, אבל כמו שאמרו כאן – הססני מדי במצבי הבקעה.

באבל לא יודע לשחק חלוץ? הרי חצי מהתגובות בפורום בעונה שעברה ירדו על רפא כי הוא משחק איתו באגף ולא כחלוץ. —>בניון נכנס על המשבצת של ריירה, שהיה סביר אתמול ולא יותר. באבל נכנס כחלוץ עם קאוט כחלוץ השני. מסכים שהיכולת של יוסי לא משהו, והוא קצת חלוד.

בלאדי הל, המאמן הזה עם השחקנים הללו כבר הוציא נקודות מיונייטד מצ'לסי ומאברטון (תמיד משחק קשה), וגם היום כמו מול פומפי הכדורים שרקו קרוב מאוד לרשת של ספרז. ספרז היו עם הרבה מזל במשחק הזה, ומה לעשות, גם מזל משחק תפקיד בכדורגל. אבל כן – העיקר שזה בניטז.

מה שכן – המחץ, אוי המחץ. עוד במחצית הראשונה אמרתי לחבר'ה שראו איתי את המשחק בפאב שחייבים לקבור את המשחק כמה שיותר מהר.

ועדיין – אנחנו במצב טוב. גם שאר הגדולות יאבדו נקודות במהלך העונה, צריך לדאוג שאנחנו נאבד פחות מכולן.

Early days וכל זה.

Get a grip.

אופיר 2 בנובמבר 2008

straw_donkey,

רפא עשה עבודה טובה העונה, אבל…
במשחק הזה החילופים שלו היו הזויים.
באבל יכול לשחק מתחת לחלוץ – לא כחלוץ בודד. בטח שיש לך את קויט על המגרש.
בניון – אם כבר שמת אותו באגף, אז בימין!
אין לי עניין אישי עם רפא, רק ביקורת נוקבת על ניהול המשחק הנ"ל ועל הפסד של 3 נקודות שהיינו צריכים לקחת.
אמן והעתיד יהיה טוב יותר- אני הראשון שיוריד בפניו את הכובע.

הגול של קראגר כולו עייפות החומר – צריך לתת לו לנוח. עדיף כבר במשחק הקרוב מול אתלטיקו.

straw_donkey 2 בנובמבר 2008

אופיר,

מישהו אמר שבאבל נכנס כחלוץ בודד? באבל יכול לשחק מאחורי החלוץ וגם כחלוץ שמאלי בצמד ב-4-4-2, הוא מהיר ופיזי אבל אתמול (בניגוד למשחקים אחרים שלו העונה) הוא כמעט ולא הורגש.

היית שם את בניון בימין, ואת ג'רארד בשמאל? או שהיית משאיר את ריירה?

שלוש בעיטות שפגעו במסגרת, מספר דומה של בעיטות שחלפו קרוב למסגרת, ספק פנדל שלא נשרק. כלום לא נכנס, אבל זה כן מראה שההרכב של רפא היה הרכב טוב. מה שמתסכל הוא שהיכולת של ספרז לאורך חלקים ארוכים של המשחק הייתה פשוט מזעזעת, והיינו צריכים להיות כבר במחצית ב-3-0 עם ההרכב שרפא העלה. הדברים היו נראים לגמרי אחרת אם זה היה קורה.

אופיר 2 בנובמבר 2008

straw_donkey,

עד להוצאתו של קין ליברפול שיחקה מצויין – לזכותו של רפא!
אחרי החילופים נעצרנו ושחקנו רע!
באבל היה צריך לשחק על הקו בימין ואת קויט היה צריך להעביר לאמצע – חלוץ.
יוסי החליף את ריירה כך שלא היתה בעיה להעביר לשמאל את באבל ולהכניס את יוסי בימין.
ג'רארד נשאר כל המשחק מתחת לחלוץ וזה בסדר גמור.
זהו – לפעמים הדברים צריכים להיות פשוטים. שחקן צריך לשחק בעמדה שלו = קויט חלוץ, או בעמדה שהוא מתאמן עליה = באגפים כמו בניון ובאבל.

straw_donkey 2 בנובמבר 2008

באבל היה צריך לשחק על הקו בימין ואז לעבור לשמאל? משהו כאן לא ברור לי כי הוא פתח על הספסל…

אם עד לחילופים שיחקנו מצוין אז למה בכלל לעשות חילופים? ובטח ובטח שאם קין שיחק טוב (ובסה"כ הוא היה בסדר – אבל היה צריך לנסות יותר לשער) אז למה להוציא אותו?

באבל לא שחקן שמקבל מסירות ארוכות ומוריד עם הראש, וגם יוסי. שניהם שחקנים שצריכים לקבל כדורים על הקרקע ושיפנו להם שטח לעבוד. זה לא קרה, וזה לא רק אשמתם. באבל בכלל לא ראה כדור.

לפעמים הדברים באמת פשוטים – צריך לנצל את ההזדמנויות שלך כשאתה ביתרון ו'לרכב עליו', כדי להבקיע עוד, ולא לשבת על יתרון של שער ולחשוב שלהחזיק בכדור זה מספיק. היו חלקים במשחק שזה קרה, למרות ששיחקנו 'סבלני'. זה עלה לנו יותר מדי פעמים בעבר בנקודות, וגם הפעם. אני רק מקווה שרפא ידאג לטפל בזה מהר כדי שנצא מחוזקים מהדבר הזה – וההתחלה מול אתלטי.

איציק אלפסי 2 בנובמבר 2008

דורפן סיכם את המשחק בצורה הכי מדוייקת. מסכים עם כל מילה שלו.

the mighty reds 2 בנובמבר 2008

קין לא בישל או מסר את הכדור בשער הראשון לקויט,הוא פשוט ניסה להסתובב והכדור ברח לו מהרגל,קויט שהיה קרוב אליו השתלט על הכדור ושלח פצצה לחלק העליון של השער.

קין הוא עדיין בלון שממשחק למשחק יוצא ממנו האויר,ורונין המושמץ עם יכולות כיבוש טובות יותר בליברפול נזרק מהקבוצה,האירי מאוד מזכיר את מוריינטס בתקופה הלא מוצלחת שלו בליברפול רק שבמקרה הזה שילמנו עליו 20 מיליון ליש"ט שכנראה יירדו לטימיון כי אני לא רואה איך מישהו יסכים לשלם עליו שוב כ"כ הרבה כסף.

ברגע שטורס יהיה כשיר קין יירד לספסל ויהרהר על משמעות החיים איך זה לקבל כ"כ הרבה כסף ולא לתת תפוקה.

באבל הוא חלוץ הבעיה שעד שהוא זוכה לשחק זה גם סוג של נס עבורו.

עד כה הרכש היחיד של רפא שמתפקד הוא ריירה.
זה גם סוג של נורה אדומה בקבלת ההחלטת שלו ושל סמי לי מבלי לגרוע את זה שהוא רצה להעיף את אלונסו שעד כה הוא השחקן הכי טוב העונה.

cookie-monster 2 בנובמבר 2008

מה הקשר לסמי לי. אלונסו היה רחוק מלהיות במיטבו עד לתחילת העונה הזו ומבלי להכנס שוב לדיון באריאלונסו אני בהחלט הייתי בדעה שיש על מה לדבר להחליף אותו.
העובדה שכל הסיפור בקיץ פתאום 'העיר' אותו ועכשיו הוא משחק ברמה יותר קרובה למה שהקבוצה צריכה אותו, זה בדיעבד. ואותי אישית זה קצת איכזב שזה מה שהיה צריך לקרות כדי להעיר אותו כי חשבתי שהוא יוטר טוב מזה.

צביקה 2 בנובמבר 2008

כמה גולים עצמיים יש לקראגר בקריירה? מישהו זוכר?

roe05 3 בנובמבר 2008

אני מגשי עירעור על דוסנה. בשער השני הבחור לא זז לכיוון השחקן ובכך גרם לשע השני הוא היה ציך לעצור אותו. מקסימום פנדל. אני סומך על פפה שיעצור את זה.

straw_donkey 3 בנובמבר 2008

mighty reds,

אני עושה קופי פייסט מהתגובה שלי למה שכתבת בפורום…

לגבי קין, יש לי מילה אחת: קראוץ'. בעצם עוד אחת – קאוט. כמו שכולם בכו על זה שקראוצ'י לא מבקיע (הרבה יותר מ-10 משחקים) והוא החזיר את האמון, כמו קאוט שבעונה שעברה כבש שער אחד (אחד !) בליגה, והעונה הוא כבר עם ארבעה במפעל, אין, לא היו ולא יהיו חוקים לדבר הזה. קין בהחלט לא הביא את התפוקה שרצינו ושרפא רצה, אבל הוא חלוץ מצוין, שגם תרם מאוד לקבוצה, גם אם לא בשערים. גם אלו יגיעו.

לא יודע כמה קין יכבוש העונה, אבל הוא יכבוש וגם בליגה. מה שחבל זה שאנשים כבר רוצים להחזיר אותו בחנות עם קבלה של 20 מיליון פאונד.

straw_donkey 3 בנובמבר 2008

שכתבת – צ"ל שכתבתי

straw_donkey 3 בנובמבר 2008

אופס…

Comments closed