על הדריסה

In כללי

מחשבות טרפו את שנתי בלילה אודות הדריסה. מה בדיוק חסר בנו? הרי לצורך העניין גם האל סיטי דרסה העונה. גם אסטון וילה. קבוצות נחותות מאיתנו. למה לכל הרוחות אנחנו לא דורסים כשיש הזדמנות? אני חושב שזה שילוב של כמה גורמים. הראשון הוא כמובן רפא בניטז וההשפעה שיש לו על הקבוצה. אמנם העונה אנו שופעי ביטחון עצמי, אך האופי נותר אותו אופי. הפחד ניכר בנו. פחד וביטחון עצמי לא סותרים אחד את השני. אנחנו מובילים ומעדיפים תמיד לחבק את ה-1:0. מצד אחד אנחנו פוחדים לאבד אותו, מצד אני אנו שופעי ביטחון שאנו יכולים לחבק אותו. סוג של דיסוננס. אני לא מרגיש כמעט אף פעם שאחרי 1:0 בניטז שולח מסרים לשחקנים להמשיך ללחוץ כדי להשיג את השני. הוא אולי אומר "תמשיכו ללחוץ" כדי שהם לא ילחצו עלינו וישוו.

הגורם השני הוא היעדר של שחקני דריסה ראויים: עם כל האהבה לדרק קאוט. הוא משקיע המון בהגנה, כך שלצפות ממנו לתת שלישיות או צמדים מהאגף הימני יהיה קצת חוצפה. ריירה עדיין רחוק מהשפעה עלה אזור המסוכן, למרות שאני מתחיל להתאהב בחוכמת המשחק שלו. אצל קין ובאבל הביטחון העצמי קצת בקרקע, במיוחד אצל קין. נשארנו רק עם ג'רארד. כמה הוא דוחף קדימה, כמה הוא משפיע, כמה הוא חד, כמה הוא מאיים על השער. כשטורס יחזור, החסך הזה ישתפר, אך לא ייפתר. אני רואה בזה בעיה לטווח ארוך. שיפרנו המון דברים לעומת העונות הקודמות, אך כדי לרוץ חזק כל העונה נצטרך לייצר מנגנון דריסה. אי אפשר באנגליה לשחק כמו ולנסיה הבניטזית. אי אפשר לתת את הגול ולהעביר את הזמן, אתה חייב ללחוץ על הדוושה, ולהבין שבדרך יהיו תאונות. אתמול היתה תאונה, זה קורה, זה נורמלי. כנראה יהיו עוד. לא צריך להיות היסטריים, אבל על הנסיבות שגרמו לה אפשר לעבוד.

15 Comments

עמרי 2 בנובמבר 2008

אני מסכים עם כל מילה שלך
גם לי ממש הפריעה שאנחנו לא דורסים קבוצות, אפילו לא את הקטנות. שנה שעברה דרסנו יותר קבוצות.
לדעתי הבעיה היא שהתוכנית של בניטז השתבשה בגלל קין. הוא תיכנן שטורס יהיה הסקורר וקין גם יכבוש גולים, אבל קין בנתיים לא עושה את העבודה שלו, עם כל הכבוד ללחץ שהוא עושה בזמן המשחק הוא לא מצליח לכבוש, וכל הלחץ מופנה אל טורס, שבנתיים הוא פצוע. ועוד בעיה היא הקיצוניים שלנו, אין לנו ממש קיצוני שיכול לכבוש הרבה גולים. אני חושב שאנחנו צריכים כוכב קיצוני כמו רונאלדו, ג'ו קול, קאלו ואפילו וולקוט הצעיר.
לסיכום אני מקווה שהמצב ישתפר….

taninanak 2 בנובמבר 2008

קיצונים זה לא הבעיה שלנו. רירה את באבל הם צמד שלא נופל מרוב הקבוצות. אם בניטז יוציא סופסוף את קויט מאגף ימין שבו הוא לא מבריק במיוחד ולא כבש בו גול במשך שנה וישים אותו כחלוץ חוד, ששם הוא כבש העונה כבר מספר שערים לא מבוטל, יחד עם טורס, כאשר קין מגבה מהספסל, יהיו לנו גם אגפים מצויינים וגם חוד אימתני.

amichai 2 בנובמבר 2008

הבעיה כרגע היא באמת קין, יצרנו סגנטון משחק של העברת כדור בין הקשרים, תוך כדי תנועת עומק של חלוץ + קיצוני. שיטה שבנויה על התחבולנות, מהירות וחדות של טורס

Y.N.W.A.S.A.F 2 בנובמבר 2008

לא מסכים,זה לא נכון שהבקענו ואז הלכנו אחורה להעביר את הזמן,הבקענו את הראשון ואז לחצנו עוד 20 דקות,ובמחצית השנייה עלינו בטירוף ולחצנו עוד 20 דקות,אבל הכדור פשוט לא רצה להיכנס… חוסר מזל נטו.

לגבי עניין הדריסה,גם פה תרשה לי לחלוק עליך.
עברנו המון מגרשים קשים מאז תחילת העונה,אפשר בכלל לקונן על זה שלא דרסנו את יונייטד? צ'לסי? סיטי,אברטון,וילה וסאנדרלנד בחוץ? לא נראה לי.
שני המשחקים שהייתה לנו אפשרות לדרוס בהם זה פומפי וסטוק,אבל כדי לדרוס אתה צריך להבקיע צ'יק צ'ק את הראשון ואז להמשיך לתקוף בגלים,שם התקשנו מאוד להשיג את הראשון וזו כבר בעיה בפני עצמה שצריכים לתקן.

amichai 2 בנובמבר 2008

דריסה וכדורגל הקתפי הם שני דברים שונים

דריבל 2 בנובמבר 2008

האמת, מה שנראה לי תמיד כ*ה*הבדל בין ליברפול לחברותיה הוא בעיקר הקיצוניים. תביא שני שחקנים קצת פחות מתוק-הוא-עשה-פעלול-ובעט-החוצה, תן לבאבל לשחק, ככה תדרוס.

בני תבורי 2 בנובמבר 2008

סליחה שאני מקלקל את החגיגה. ישנתי טוב בלילה למרות ההפסד המעצבן. כיף להיות אוהד, אפשר לתת עיצות בלי לקחת אחריות. נכון שאנחנו לא דורסים כמו צ'לסי והמאנקס, אבל משום מה שכחנו שעד אתמול היינו הקבוצה היחידה שלא הפסידה! קל מאוד לנתח משחק שבו לא נצחנו ולהציב את באבל פה וקאוט שם ואת קין להוריד לספסל ויבוא לציון הגואל. אני מבקש להזכיר, ונתמך לצורך זה גם בדבריו של רונן דורפן, אתמול ראינו את ליברפול במשחקה הטוב ביותר העונה! במשך למעלה מ-70 דקות טוטנהאם נראו כמו חבורת ילדים שהגננת הלבישה אותם בתלבושת אחידה לקראת טיול באחו. לא היתה להם כל השפעה על המשחק שלא לדבר על רבע הזדמנות שיצרו בעצמם.
שתי קורות, שלושה ארבעה כדורים ששרקו ליד השער הכחול לבן, פנדל (היה היה) שלא נשרק. בניטז היה גאון הדור (שוב, רונן דורפן שם שם) אם רק אחד או שניים מהללו היה נכנס לשער. קין הוא חלוץ מצויין שהראה מה הוא יודע במשך שנים, ועלה המון כסף. קין הוא השקעה, או אם תרצו, מנייה שכרגע רחוקה משיאה. אני לא מהמר בבורסה, אבל אני שומע שגם שם נדרשת לפעמים סבלנות.
עמיחי העלה נקודה בעייתית. ההתקפה שלנו, על מרכיביה, ממעטת לבעוט לשער. לפעמים אני מוצא עצמי מתפוצץ (מטאפורה) מעוד מסירה ברחבת היריב במקום טיל לשער. זה אולי עוד מרכיב פסיכולוגי אצל קבוצה שלא לקחה אליפות 18 שנים, אני מתקשה להאמין שמדובר בהוראות של בניטז. איך שלא יהיה, אני מקווה שאיכשהו יכנס גם קילר אינסטינקט להצהרת הכוונות שלנו.
ההפסד צורב כמו כל הפסד, אבל הוא רק צורב. לא מתים מזה. לא קרה אתמול שום דבר שיכול להעיד על כשלון, כמו שהנצחונות על היונייטד וצ'לסי לא מבטיחים את ההיפך. טוטנהאם לא חשפה אצלנו בעיות בלתי ניתנות לתיקון או הציגה אותנו, חו"ח במערומינו. התוצאה של אתמול נדירה, לא שאר תוצאות העונה הנוכחית.
ההפסד, מעצבן ככל שיהיה, הוא הפסד לקבוצה שלא תהווה גורם משמעותי בצמרת השנה. אין להם הגנה, אין להם קישור, ןלא בכל משחק הם יפגשו קבוצה המורכבת מהתקפה בלבד (ארסנל) או הגנה נדיבה (קרא, דוסנה, אגר). טוב הפסד לקבוצה כזו, מאשר ליריבות רציניות לצמרת. להפסד להן יש משמעויות הרבה יותר רציניות.
הערה לגבי קרא: הוא כנראה עייף וזקוק למנוחה. השער העצמי של אתמול מעיד על כך. מקווה שיקבל אותה בקרוב. לא הייתי מחליף אותו באף בלם אחר!

amichai 3 בנובמבר 2008

תבורי,אני חוזר, ישטת המשחק שלנו עם חלוץ אחד נועדה עבור טורס. קין לא יכול להיות חלוץ כזה. בגלל זה המיעוט בשערים

בני תבורי 3 בנובמבר 2008

amichai,

נכון, השאלה שלי היא למה אלונזו, ג'רארד, ריירה, מסצ'ראנו ובניון כשהוא על המגרש, לא משתמשים באופציית הבעיטה לשער. גם אם משחקים עם חלוץ אחד, אימתני ככל שיהיה, אין עונש על גילוי יוזמה התקפית גם לגבי השאר.

דריבל 3 בנובמבר 2008

ברצינות! תביאו נאנים, ג'ו קולים, רונאלדוים, נאסרים, ואן פרסים, מסים, ריבריים, קווארסמיים רונאלדיניויים וכו' במקום פננט ריירה קאוט וכדומה ותקבלו קבוצה רצינית (בהנחה שההגנה לא עושה *המון* שטויות.

שחר 3 בנובמבר 2008

יש לכם קבוצה מצוינת,להבדיל משנים קודמות אתם חזק בתמונת האליפות,תקפתם בטירוף פשוט הייה לכם חוסר מזל.

amichai 3 בנובמבר 2008

תבורי, זו שאלה מצוינת שצקריך להפנות בעיקר לקין שיכול היה לבעוט ועקב חוסר ביטחון עצמי לא בעו. לאלונסו תמיד תהיה בעיטה אחת, מקסימום 2 במשחק

cookie-monster 4 בנובמבר 2008

ראפא צאיך לתת לצרפתי ההוא לשחק נגדם בCC . אנגוג.

בני תבורי 4 בנובמבר 2008

cookie-monster

אתה בהחלט צודק. התרשמתי ממנו לטובה במשחקי ההכנה, אני מקווה שיקבל הזדמנות בקרוב.

דוד 5 בנובמבר 2008

עמיחי,
אני חושב שאני יודע מה חסר לנו בשביל לדרוס – לשחק כדורגל במקום רגבי.

Comments closed