נו, עוד עונה

In כללי

1. במקום באוקטובר נובמבר, הפעם זה כנראה קורה בינואר. זה מה שנקרא "התקדמות מקצועית". אולי העונה הבאה תיגמר לנו במרץ. לפי ההגיון הזה עוד שנתיים ניאבק עד הסוף. בכל הרצינות, זה לא עניין של השמטת הנקודתות הסדרתית והאידיוטית הזו. זה עניין של איך שאנחנו נראים, ובעיקר – איך שאנחנו בנויים.

2. בניטז הבין הרבה דברים במהלך הזמן שלו באנגליה. הוא עדיין כנראה לא הבין שהוא בנה קבוצה חזקה, מצוינת, אבל לא כזאת שבנויה לזכות באליפות. קבוצה כזאת היא קבוצה שלא עוצרת אחרי 1:0 (למרות שבמקרה שלנו אנחנו עוצרים גם לפני ה-1:0). קבוצה כזאת היא קבוצה שיש לה איזשהי אג'נדה התקפית. היא נעה קדימה, לא אחורה ולצדדים. היא לא מכניסה קשר במקום חלוץ יחיד, ושולחת קשר התקפי למעלה, כשהעניינים עדיין לא סגורים לגמרי. יש דברים שלא משתנים. השמש זורחת, בניטז מתבנקר, שרימפסים מרימים צלחת..

3. כמובן שהנחמה באה בזכות הקומיקאי ניר לוין, שמהרגע הראשון פשוט רואה משחק אחר בו כל נגיעה של בניון היא מעשה קסמים, ואי דיוקים שלו לא ממש נספרים. נכון, היו לו כמה מהלכים גדולים, והוא בכל זאת הבקיע את הגול (למרות שהתכוון למסור לדעתי), אבל זה פשוט היה מגוחך לשמוע אותו.

4. גליון ציונים – ריינה, לא התאמץ, ארבלואה – לא תוקף, קראגר – יום עבודה, סקרטל – חיה רעה, אורליו – כבר אמרנו מתי שצריך מגן שמאלי? לוקאס – חוץ מההכשלה, שיחק כמו שד, מסצ'ראנו – חוץ מכמה טעויות שיחק כמו שד, בניון (ע"ע), ג'רארד – חלש, טורס – עוד יותר חלש, באבל – אפילו עוד יותר חלש.

38 Comments

Mcmoshe 29 בינואר 2009

מספיק , חאלאס , די , נמאס.
שברון הלב השבועי הזה פשוט לא מהנה. עדיפות היו העונות הקודמות שהסתיימו באוקטובר , לפחות הלב יכל לנוח עשרה חודשים. יקום האוהד שלא חשב שוויגאן הולכת להשוות ברבע השעה האחרונה. יקום האוהד שלא עבר לא בראש:"איך הוא מוציא את טורס(גם ביום נורא) , הוא לא זוכר מה קרה נגד אברטון ?". אני חושב שרפא ניהל את המשחקים טוב יותר כשישב ביציע. יש לי הצעה : בוא נרחיק אותו יותר , אולי זה יעזור. בשלב הראשון הוא יישב בבית בליברפול , אח"כ נבדוק איך אנחנו מתפקדים כשהוא יושב בביתו במדריד ולבסוף איך אנחנו מתפקדים כשהוא יושב על ספסל של קבוצה אחרת(לה ליגה , סריה A , הליגה הקטארית , לא באמת חשוב לי). תודה לך רפא על ערב נפלא באיסטנבול ועל גביע אנגלי(בעיקר תודה לסטיבי , אבל נהיה איתך לארג'ים) , הטיסה של איבריה יוצאת משער 5 בהית'רו. אסטה לואגו.

דוד 29 בינואר 2009

וואו, זה כואב….
לפחות יש מקום שאפשר בו לבכות (תודה לעמיחי).
אבל אם נרגע קצת ונחשוב קצת ברצינות נראה שיש בכל זאת התקדמות מסויימת. אני לא חושב שצריך לפטר את בניטז.
…אבל עדיין בא לי לחנוק אותו….

straw_donkey 29 בינואר 2009

רפא משגע אותי. הוא חייב להסתכן יותר.

Mcmoshe,

באמת היית מעדיף להיות עכשיו כמו כל שנה מחוץ לסיפור? תסגור ת'טלוויזיה ואת העיתון ותחזור במאי… זה חלק מהעניין, להיות במירוץ עד הסוף או עד שברור שזה אבוד, כמו כל שנה. רק שהשנה, אנחנו עדיין (ולא רק בגללנו) במקום לא כל כך נורא (וכן, לא צריך להזיכר לי איפה היינו יכולים להיות).

שום דבר עוד לא גמור. יונייטד וכל השאר שסביבנו (אסטן וילה לעזאזל) עוד הולכות למעוד.

אבל רפא חייב להתחיל לשחק עם יותר ביטחון FFS.

anyways, ברינג און צ'לסי !

אריגיא 29 בינואר 2009

לא הסכמתי עם רוב הציונים הפעם, בעיקר עם לוקאס שכהרגלו היה גרוע, והיה חסר לי בניטז בציונים שלך. אבל אולי זה הסימן שהוא בדרך החוצה. שייקח את החוזה שלו, יבנה ממנו מטוס, ויעלה עליו בדרך לספרד.
הדבר הכי מציק בצורה שבה אנחנו נראים ובמצב שאליו הגענו, הוא שאת הכל היה אפשר לראות כבר הרבה זמן אחורה.
אבל אני באמת חייב שמישהו יסביר לי את החילוף של ג'רארד. אני באמת ובתמים פונה לכל אוהדי בניטז (אנשי "בלעדיו לא היה לנו מ'סצראנו" וכו'..) שיסבירו לי את ההיגיון. ג'רארד לא היה טוב, והוא עדיין הווינר הכי גדול שיש, השחקן היחיד שהבקיע בשני משחקים אחרונים, ויותר מהכל, הוא המנהיג. בלעדיו זה פשוט נראה כמו עדר תועה.
מבחינתי אפשר להיפטר מבניטז כבר עכשיו, להישאר עם סמי לי, אולי אפילו להביא לו איזה בוגר קורס מדריכים שיעזור לו עם הקונוסים. ואין צודק מזה שאנחנו מאבדים את השיא שלנו דווקא בעונה שלכאורה הייתה אמורה להיות עם ריצה שלנו עד הסוף. אף אחד לא יעשה את העבודה בשבילנו העונה (כמו שקיוותי בקיץ).

straw_donkey 29 בינואר 2009

סבבה אריגיא, אתה מוזמן להעלות הצעות לבוגרי קורס מדריכים.

סמי לי על סמך מה בדיוק? ע"ס התקופה שלו בבולטון ?!

גט א גריפ. רפא לא הולך מפה עכשיו, ולמרות היכולת הלא טובה שלנו אנחנו עדיין במקום טוב לקחת אליפות. מי שהביא אותךלמצב הזה, תאמין או לא, הוא גם בניטז. זה נכון שהוא עקשן ומעצבן, וגם אני לא מבין חלק מהדברים שהוא עושה (כמו ההוצאה של סטיבי), אבל לצד התכונות הללו יש עוד לא מעט דברים שהוא כן עשה כדי להביא אותנו למקום שבו אנחנו נמצאים כעת.

ובוא נחכה קצת לפני שאנחנו מחלקים פה תארים ליונייטד

the mighty reds 29 בינואר 2009

אריגא.

פרגי,סקולארי ווונגר דווקא הגישו לנו את האליפות עד ינואר,התחננו שניקח אבל כשראו שאין עם מי לדבר אפילו אוניל כבר לא מתייחס אלינו ברצינות.
איך שהדברים נראים עוד אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בסוף העונה במקום ה5.

בניטס 5 עונות במועדון ועד עכשיו לא הצלחתי לראות אצלו טקטיקה התקפית,איזו בשורה של כדורגל יצירתי,מרגל לרגל שתוקפים קדימה,גורמים ליריב להתמוטט אחרי שהוא סופג את ה1 ולא בדיוק ההיפך.

אני חייב לקחת את אוניל כדוגמא למאמן חיובי שמצליח להוציא מכל חוטב עצים אנגלי את הכישרון המקסימלי ופתאום כ"א שהיה מקושר אלינו ונראה כמו בדיחה הופך את הבדיחה על חשבוננו תחת אוניל,ב3 עונות הוא בנה בוילה קב' כדורגל אנגלית עם בשורה חדשה והתוצאות נראות זוהרות יותר משבוע לשבוע.

כל הזמן מפחידים אותנו שאם בניטס יעזוב אז המועדון יחור אחורה ואני שואל אחורה לאן? אנחנו בליגה באותו מצב 19 שנים למעט לג"א שאנחנו שם בגלל שעכשיו אפשר להגיע גם מהמקום ה4.
בניטס יודע והוא גם מנצל את המצב הרעוע של הבעלים מול האוהדים ונהנה מתמיכה בלתי מסוייגת בכדי לקבע את מעמדו לעוד שנים רבות,בכל מועדון אחר שמבזבז כ"כ הרבה כסף ללא הישגים בליגה המקומית מזמן הוא היה עף ובמיוחד במועדון הבייתי שלו ריאל מדריד.

אני רק לא רוצה להתעורר לסיוט של טרבל של היונייטד בזירה המקומית בעונה שהם משחקים עם אושה-דה סילבה-אוונס-פלטשר-פארק וחבורת גיל הזהב נוויל-גיגס-סקולס,דבר כזה יכול להיות החותמת הסופית על תקופתו של בניטס בקבוצה.

אריגיא 29 בינואר 2009

אצלי בשכונה קראו לזה "טריפ". אם גריפ זה מה שיש לך, אז אני מוותר עליו מראש. אני אשאר להתמקד במציאות במקום בכל מיני פנטזיות.

"למקום שבו אנחנו נמצאים כעת" – כנראה לא קראת טוב את הטור של עמיחי. המקום בו אנו נמצאים כעת הוא אותו מקום בו נמצאנו בכל השנים שהוא פה – לא רלוונטיים הרבה לפני הסוף.

אריגיא 29 בינואר 2009

אכן מייטי רדס, זה העניין. לא עשינו שום התקדמות (גם לפני בניטז, אבל זה סיפור אחר), ואנחנו נהנים ליפול לרגלי אשליות כאילו "עוד רגע זה מגיע" ונתעורר מחלום רע חזרה למקום בו אנחנו הכי גדולים בעולם. לצערי המועדון כרגע מתנהל בלוזריות גמורה בכל החזיתות.

Mcmoshe 29 בינואר 2009

אני לא ממש מתכנן לסגור את הטלוויזיה וברור שאני מעדיף את הצמרת אבל תתן לי קצת להתפרק אחרי המשחק.
לעומת זאת , לא רוצה ולא נותן שום קרדיט לרפא , לפחות לא מאז אוקטובר. לדעתי , הוא יכול לפרוש ולכתוב ספר זכרונות שבו הוא מתאר איך לעשות את כל הטעויות האפשריות בדרך לאובדן אליפות. תזכורת :
1. 20 מיליון על קין ? 7 מיליון על דוסנה ? בעניין ריירה אני עוד נותן לו ימי חסד.
2. רובי קין כובש(סוף סוף) ברצף , רובי קין יורד לספסל ומאבד כושר.
3. באבל מיובש על הספסל והופך לשחקן שעתידו נראה מאחוריו.
4. קרא בן 31 ולא ראה ספסל העונה, ההגנה שלנו נראית בהתאם.
5. קויט לא כובש 3 חודשים ורק היום רואה ספסל.
6. התכתשויות מיותרות עם פרגוסון.
7. התכתשויות עם ההנהלה בנושא החוזה שלו.
8. חצי עונה עוברת עד שאנחנו מגלים שבמילואים יש לנו מגן שמאלי מצויין. מעניין מה עוד יש שם , כנראה שצריך לקנות לרפא מנוי למשחקי המילואים.
9. לא נפרט את ההרכבים המגוחכים שהוא מעמיד. אני בטוח שגם חמור קש האופטימי לא חלם לראות חוד שמורכב מקין,קויט ובאבל בסוף משחק מכריע. אם נחבר את תקופות הבצורת שלהם נגיע למספר דו ספרתי של חודשים.
אני צריך עוד להצליח להירדם הלילה אז כדאי שאני אניח לזה, את המחסור בשעות השינה אני אפיל על ימי חמישי הרומנטים של דלגליש, ראש, סונס, פיל ניל, סמי לי והחברים שגרמו לי להתאהב בקבוצה מלכתחילה…

רונן דורפן 29 בינואר 2009

עמיחי –
ראשית עלי לציין שרמת ההנאה שלי מהבלוג שלך עולה פלאים בחודש האחרון. אתה הרבה יותר טוב כשאתה מריר וציני….
ועכשיו ברצינות:
אני לא מבין למה את ממעיט בערך העובדה שהשנה משכתם עוד חודשיים במאבק האליפות. ככה זה עובד. לא הופכים בעונה אחת מקבוצה שאיש לא מתחשב בה לקבוצה אלופה. הציפיה הריאלית מבניטז השנה היא לעבור את השמונים נקודות. זה עדיין אמור לקרות. וזה יהיה הישג גדול.

אליפות אתם יכולים לקחת, כרגע, רק אם יונייטד במשבר עצום. לא משבר של יכולת – כמו שבאמת התרחש, אלא משבר ברוח של הקבוצה – וזה לא התרחש.
גם אם לפעמים המתדיינים בבלוג הזה קיוו "שפרשת רונאלדו הורסת את יונייטד מבפנים". זה פשוט לא היה נכון. יונייטד ורונאלדו לא היו בכושר, אבל לא איבדו כלום במוטיבציה.

תחושת הבטן שלי הוא שאתם צריכים להמשיך עם בניטז. הוא לא מושלם אבל בסופו של דבר הגרף מראה התקדמות. מאז שהוא בא אתם תמיד רלוונטים באירופה, לפני כן לא הייתם, ואתם הולכים ומתקרבים לרלוונטיות באנגליה.

cookie-monster 29 בינואר 2009

Mcmoshe :דרך לאובדן אליפות ?
אתה לא יכול לאבד אליפות כשאין לך אותה. אתה יכול לזכות בה.

בני תבורי 29 בינואר 2009

רונן,
אתה רציני? או שאתה סתם רוצה לחשוב שהאליפות שלכם השנה תיזכר כקשה במיוחד מול יריבות עיקשות…למרות זאת, אני ממנה אותך למעודד הרשמי שלי.
אפשר לנתח את בניטז אחורה ולראות שהוא אכן בנה משהו שנראה יפה עד סוף דצמבר. מאז הבית חורק, הרעפים עפים, החימום לא עובד והברז דולף. הוא לא אשם בהחמצות של ג'רארד וטורס, אבל להשאיר את הקבוצה ביתרון שברירי מהדקה השבעים בלי אף חלוץ? בלי הווינר הגדול ביותר שלו? אפילו הבונקר שלו נראה כמו קו בר לב רגע לפני.
חבר שלי הודיע אחרי השער של בניון שהוא פורש בשיא והולך לישון. להתבאס אני יכול גם בבוקר, הוא אמר. למה לא שמעתי בקולו?

amichai 29 בינואר 2009

התקדמות היא לא רק השגה של עוד 8 נקודות בעונה. הבעיה המהותית בעיני היא פני הקבוצה. היא עדיין כזאת שיכולה לנצח כל קבוצה, נניח ריאל מדריד, אבל אין בה את הדינמיקה שגורמת לקבוצות לרוץ. אין בעיה להפסיד משחקים פה ושם, אבל הפחד מפני ההפסד משתק את כל המערכות. בניטז עדיין לא הבין שעדיף לנצח 3 משחקים ולהפסיד 2 מאשר להשיג 5 תוצאות תיקו

רונן דורפן 29 בינואר 2009

עמיחי – ההתקדמות היא בכך ששיחקתם כמו אלופה במשך חודשיים – כשהלכתם לסיטי, אברטון וצ'לסי וניצחתם וגם ניצחתם אותנו באנפילד. בחודשים הללו שיחקתם ברמה שמספיקה למאבק אליפות.
אם אכן יונייטד נזכה באליפות, וזה נראה סביר, זה לאו דווקא בגלל פורמה יוצאת דופן שהיא נכנסה אליה, אלא בגלל שסחטה שורה של ניצחונות 0-1 כשהיא הייתה בכושר גרוע.

אסף THE KOP 29 בינואר 2009

רפא מאמן פחדן.
הוא עובד עלינו כמו שגרנט עבד עלינו בנבחרת ישאראל.
הוא לא מפסיד, אבל הוא מוביל אותנו (שוב) להיות אלופי התיק"ו.

שמישהו ייקח אותו לבית ספר יסודי באזור המרסי-סייד ויילמד אותו שמשמעות 2 תוצאות תיק"ו היא הפסד נקודות יותר גדול מתוצאה של הפסד שאחריו בא משחק ניצחון. דוגמא פרקטית הוא יכול לראות אצל הורדרדים.

ניהול המשחק של בניטז הוא שערורייתי. כפי שאמרה אתמול מפלצת-העוגות – שיפסיק לחשוב בדקה ה-70 על המשחק הבא ושייתרכז במשחק הנוכחי.

עמיחי 29 בינואר 2009

דורפן, גם כששיחקתם רע וניצחתם 1:0, שיחקתם כדי לנצח. ז"א לא הפסקתם לנסות לתקוף, לפעמים הצלחתם, לפעמים לא, אבל לא שמרתם בהתגוננות היסטרית על 1:0 מול וויגן או ווסט ברום. נכון, במשך חודשיים היתה תחושה טובה, אבל כמה היא נבעה מיכולת וכמה ממזל טהור? יש גם בעיית כושר שחקנים ששוב חוזרת: חוץ מג'רארד – כל שחקני ההתקפה לא פוגעים. טורס אמנם חסר מפציעה, ולוקח לו יותר מדי זמן להסיר חלודה. באבל הוא כישרון ענק שהולך ומתפספס מול העיניים שלו. קין לא חלוץ גדול, אבל הוא כן חלוץ שיכול לשחק ליד חלוץ גדול. מדי פעם היו לו יציאות, אבל לא מעבר לכך. קאוט בתרדמת. זו תופעה שחוזקרת יותר מדי פעמים, התלות הזו בג'רארד. כשאצלכם רונאלדו לא בכושר, יש מי שייקח את המושכות ממנו

jamie 29 בינואר 2009

לא הייתי מאשים את רפא בפחדנות. אולי נאיביות, אבל לא פחדנות.
להזכירכם- עד הפננדל וויגאן כמעט ולא הורגשו והמשחק היה בשליטה מוחלטת שלנו. רפא הוציא את טורס, שהיה חלש לכל הדעות, כי הוא רצה לבנות קצת את הבטחון של באבל. נראה לי שהוא פשוט לא האמין שנספוג שוב.
לגבי החילוף של סטיבי יש לי רק בעיה אחת- והיא העיתוי. סטיבי היה השחקן החלש ביותר אתמול ופשוט אבד כל כדור שהגיע אליו. כשראיתי את ריירה מתארגן להכנס באמת קיויתי שסטיבי יצא ולא יוסי, וכך לאורך כמעט כל המחצית השניה. אבל ברגע שספגנו את הגול- דווקא אז סטיבי היה צריך להשאר- כי חלש ככל שיהיה- "אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמיים- או על נציגו עלי אדמות".

גיל מזינבבואה 29 בינואר 2009

אוהדי ליברפול רחמי אליכם. אל תתיאשו ימים יפים יגיעו ואולי עוד תיסעו השנה ברחובות הכפר שלכם באוטובוס האדום עם המרפסת ואיזה גביע ביד.
לעצם העניין, מי שהכניס את ליברפול למערבולת הוא רק המאמן (אגב מאז תחילת השנה אין לכם אף ניצחון). לא רק שהוא פתח פה אלא הלחץ שהוא משדר. אתמול המצלמה התמקדה על הספסל של ליברפול בסיום חבורה של כבויים, אצלנו גם שאנחנו בפיגור רואים השתתפות של כל הספסל. קופצים, צועקים על השופט, אצל ליברפול כלום. הוא טעה קשה שהוציא את מספר 8 שלכם אחרי השיוויון, היחידי שיכול לדחוף את קדימה זה הוא.

עמיחי 29 בינואר 2009

תראו, האשמה היא לא רק על בניטז. אני חושב שמדובר במערכת מורכבת ועדינה, שגם לבעלים המוקיונים יש חלק בזה, ואני כמובן לא ממהר להגיד – בניטז החוצה! כי כידוע, זה לא חוכמה לסיים איתו, כל עוד לא ידוע מי בא במקומו, ועוד יותר מזה מפחיד לחשוב את מי גיל' וסנסור יביאו, נניח אלכסיי לאלאס, אולי ג'ורג'יו קינלייה, אגדות כדורגל אמריקניות. אני גם חושב שהוא עשה השנה הרבה דברים טובים. נניח אינסואה, אפילו ההחלטה לספסל עמוק את קין. איך שקין נראה בחודש האחרון – גם אני הייתי עושה את זה, אבל עדיין הוא חייב להשתחרר קצת מהתפיסה של ה-1:0 איתה הוא בא מולנסיה ומההצלחות באירופה

אסף THE KOP 29 בינואר 2009

עמיחי –

הבעלים שלנו מוקיונים מכיוון שהם לא מתנהגים כמו בעלי עסק אמריקאיים ומאפשרים לבניטז להמשיך בדרכו.

בניטז פשוט מזמין התקפות ולחץ על ליברפול. הוא מוביל בשער ואז במקום להתקיף הוא עורך חילופים הגנתיים וליברפול מתחילה לשחק כמו בית"ר מצדה.

הגיע הזמן שהמערכת תבין שבניטז לא מסוגל להוביל אותנו למטרה. אני לא יודע מי כן, מאמן כמו פרגוסון זה יותר כמו זכייה בלוטו ולא איזה מינוי חכם של הורדרדים, אבל אולי כדאי באמת להביא מאמן שמיישר קו עם רוח המועדון (להזכירכם – משחק מחץ התקפי) ולא עוד איזה אלי גוטמן ?

אני לא יודע אם מרטין אוניל הוא המאמן שיביא לנו תואר אליפות, אבל אני כן יודע שהוא יהיה מחוייב למה שהשם ליברפול מייצג.

straw_donkey 29 בינואר 2009

טיפה מגוחך לדבר על או'ניל בשלב הזה. כן, הוא מאמן טוב, כן הוא במקום מדהים יחסית לוילה בטבלה, אבל הוא עדיין לא לקח אליפות. להגיע לטופ 4 בשביל וילה זה חתיכת הישג, והם כבר מתחילים לפנטז על אליפות גם כן. אבל הם לא עשו את זה עדיין – המנטאליות שונה וזו הבעיה.

מקום שני בטבלה שתי נקודות מיונייטד, זה לא סיבה להעיף מאמן, כשיש עוד הרבה נקודות בקופה. מה שכן, שינוי חייב להיעשות ומהר, כלומר מיום ראשון.

אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל אני מקווה שקייהיל יראה למאנקס מה זה.

אסף THE KOP 29 בינואר 2009

straw_donkey –

זה לא 2 נקודות, זה 5, ואם סיכוי לא רע ל-7 אחרי יום ראשון.

על אוניל אני לא מדבר מהיום, אני מדבר עליו עוד מהשנה שעברה (הוא דוגל במשחק ברוח המועדון, רפא לא).

נ.ב.
קייהיל שחקן נפלא, אבל הורדרדים לא פראיירים.

jamie 29 בינואר 2009

אני מסכים עם יניב (straw_donkey).
אפשר לפנטז על אוניל, קלינסמן (היו גם כאלה), או אפילו מויס.
אבל העובדה היא שמבחוץ הכל תמיד נראה מבטיח יותר- אבל עד שאתה לא במדים של קבוצה גדולה אי אפשר לדעת מה יהיה (ראה מקרה סקולארי, או אפילו קטשבירנבוים במכבי ת"א כדורסל). גם רפא נראה היה כהחתמה האידיאלית לפני שהגיע.
היום כבר ברור שהחתמה אידיאלית הוא לא- אבל החתמה טובה בהחלט. אני עדיין לא אבדתי תקוה בעניינו.

איציק 29 בינואר 2009

להלן "הבינטוז" –
נשחק כדורגל טוב וחזק, נשים גול, נתפחדן בטרוף, נלך להתגונן, נעשה כמה חילופים לא טובים, נסיים בתיקו, נגיד שזה מכובד – הבחורים התאמצו, נאמר שהליגה קשה, נתבכיין על אי-חיזוק ונסיים בין מקום 2- ל 4.
אמן ואני טועה ו"הבינטוז" יהפוך ל"פיגוז" ונהיה אלופים.

Solari 29 בינואר 2009

עמיחי, כמו שאמרת, יש כתובת לטענות שלנו, ועדיין, אני לא חושב שרפא צריך ללכת. מכאן התסכול הרבה יותר גדול.
אתמול סטיבי לא היה צריך לצאת אחרי השוויון, הוא היה צריך הרבה קודם! הבנאדם לא עמד על הרגליים, מסירות שלו הלכו ישר לשחקני וויגאן.
בניון לא היה צריך לצאת, אלא ג'רארד ויוסי היה צריך לעבור לעמדה שלו.
הבעיה המרכזית של רפא היא השבלונה ההתקפית.
אנחנו קבוצה שמחזיקה ומחזיקה ומחזיקה בכדור. ו..?
ריירה לא יעזוב את השמאל, קאוט לא יעזוב את הימין. אין חילופי מקום, אין יצירתיות, כלום.

עמיחי 29 בינואר 2009

סולרי מחזק אבחנתך בנוגע לשיטה. דומה שהקונספט הוא שליטה בכדור במרכז, כל אחד מבוצר בעמדתו ולסמוך על כך שג'רארד וטורס יקבלו רגע של השראה

פילוסוף רדום 29 בינואר 2009

עמיחי יש לך שגיאה תחבירית בכותרת-
היה צריך להיות – נו, הלכה עוד עונה.

למישהו יש פתרון לירידה של myp2p ?

שד אדום 29 בינואר 2009

נהדר!
נהדר!!!!!!!!!!!!!

אסף THE KOP 29 בינואר 2009

לצערי, זה כבר לא תלוי בנו. אני כולי תקווה שליברפול תתעשת, תחזור לנצח (על אף המאמן) ומתישהו הורדרדים יאבדו נקודות.

שזה היה בידיים שלנו הייתי אופטימיסט.
עכשיו אני אופסימיסט.

רונן דורפן 29 בינואר 2009

עמיחי – יש גם עוד נקודה שהיא יותר מקצועית. ממש בתחילת העונה, כשנחשבתם לקבוצה טובה, נתקלתם בקבוצות ששיחקו במערך שהוא בין זהיר לבונקר. כשהראתם פתאום כושר של אליפות התחלתם להתקל במערך האנגלי החדש הנקרא "הבונקר האטומי". שזה תשעה שחקנים ברחבה כשהשניים האחרים מנסים לפצוע את הכוכבים. יונייטד משחקת כבר שלוש שנים נגד המערך הזה ובסוף מצליחה לפרוץ אותו. את הנקודות שאיבדנו, איבדנו דווקא נגד גדולות. אתם עשיתם כמה תוצאות תיקו ביתיות. המשחק בסיטואציה הזו הוא עניין של נסיון. זו בדיוק הסיבה שנדיר לעשות קפיצה ממקום רביעי לראשון

עמיחי 29 בינואר 2009

דורפן, נוטה להסכים איתך, ואשמח לקרוא הרחבה בבלוג שלך על השיטה. ראיתי בהרבה מקרים את שיטת "הבונקר האטומי", אבל איך מפצחים אותה? שחקנים יותר טובים? יותר טכניים? אני מניח שזה עוד כמה גורמים. אני טוען זמן רב שאנו אחת הקבוצות החלשות בליגה בכדורים חופשיים, הן הגנתית והן התקפית, זה לא לוקסוס שאתה יכול להרשות לעצמך. מסצ'ראנו, לוקאס, אורליו, בניון, ארבלואה, אלה השחקנים שבאים לשמור בקרנות וגם לנגוח. לדעתי זה לקח לנו איזה 7 נקודות בלי התחייבות. גולים שספגנו, קרנות שלא ניצלנו.

matipool 29 בינואר 2009

דורפן – נקודה מצוינת שמסבירה אולי את ההבדל בין הקבוצות .
נגד "הבונקר האטומי" צריך שחקני אגפים מצוינים ומהירים . לא משהו שליברפול מבורכת בו ויונייטד כן ( למעט תחילת העונה הזו וזו אולי הסיבה לגמגום שלכם עד לתקופה האחרונה ) .

the mighty reds 29 בינואר 2009

עמיחי.

דווקא כל מי שבד"כ טועה בקרנות הם הופיה-קאראגר-סקרטל-אגר-אלונסו ובאי התיאם הלקויי שלהם.

נוסחה לפיצוח בונקר היא פשוט יכולת התקפית טובה יותר.
בארסה לדוגמא שבוע אחרי שבוע מלמדת איך עושים את זה בצורה יעילה וקטלנית.
מתקפים מהצדדים והאמצע ללא הפסקה עד שהראשון נכנס.
אחד המגינים חייב לתמוך התקפית.
הבעיה שהקשרים שלנו הם חלוצים ולא מסוגלים להגביה ובמקרה הטוב משחררים בעיטה שלא מעל למשקוף זה נס.

אני אחזור שוב ושוב עד שמישהו יבין את הטענה שלי.
יש לנו סגל רחב מדיי שמלא בשחקנים שאין בהם צורך.
אנשים קוראים לי פנטזיונר על זה שאני מקווה כבר עוד מהעונה שעברה טוען שאין להם מקום ואני חושב שפשוט הם לא צריכים להיות בקבוצה עוד דקה אחת מיותרת.

תאמינו או לא יש לנו פרט לטורס עוד 5 חלוצים בסגל הרחב וזה לא כולל את המילואים.

קין
קויט
באבל
אנגוג
לוקאס
דוסנה
לטו (מושאל)
ורונין (מושאל)
פנאנט (מושאל)
דגן (נהנה מהחיים הטובים)

כל אלה צריכים להמכר (כולם ביחד זה 60 מיליון ליס"ט) ובכסף שלהם להביא קשר ימני + קשר התקפי + חלוץ .

אפילו ישאר עודף והרבה,רק צריך לעשות קניה בשכל.

כרגע לא צריך מעבר.

שאדון בניטס ייתן תשובה למה למען שאנקלי הוא מחזיק קבוצת מילואים אם בקושי אינסואה קיבל קרדיט רק אחרי שכל הרכישות שלו בעמדה התבררו כפלופים.
אין טעם להחזיק קבוצת מילואים אם לא משתמשים בה (או שהמאמן חושב שהשחקנים שם גרועים) וזה עוד לפני שדיברנו על הנוער.

רק שלא יספרו לנו שאין כסף להחתים את אגר.

רונן דורפן 29 בינואר 2009

עמיחי – ברשותך, אתייחס לזה כאן.

יש כל מיני שיטות לפרוץ את הבונקר האטומי. שיטה אחת- בעיטה מרחוק – דווקא יש לכם. אבל זה רק אומר ששני החוליגנים שתפקידם לפצוע צמודים אליו.

באופן בסיסי מרטיפול צודק. הדרך הרגילה היא למוטט את האגף. אבל התשובה היא לא רק בשחקנים יצירתיים יותר יצירתיים, שגם עולים יותר כסף, אלא באג'נדה שלמה.

יונייטד למשל תמיד משחקת עם שני קיצונים בכל אגף. כשאברה משחק אנחנו נראים טוב. אבל אפילו נגרים כמו אושיי או בראון מצטרפים לאגף כמעט בכל התקפה. בנוסף צריך להשתמש בכוח נגד המגינים באגף. בגלל זה יש שחקנים כמו פארק, שמבחינה טכנית הוא גרוטאה. דווקא כשקויט משחק בצדדים הוא גורם לא פעם למגינים לטעות.

השלב הנוסף במיטוט האגף הוא להוציא צהובים מהמגינים. זה התפקיד של רונאלדו. הוא משלם על זה קצת בתדמית שלו וקצת בבריאות שלו וקצת בכך שהבכיינים בבלוג שלי חושבים שהוא אגואיסט. אבל הוא מבין שכל צהוב מוריד משהו מכוח ההתנגדות. הוא נכנס שוב ושוב במגינים עד שהם חוטפים צהוב. הוא צולל ומתהפך כשהם פוגעים בו. הוא מנסה להוציא מהם פנדלים. הוא מעצבן אותם כמו שהם מעצבנים אותו. וכשאחד חוטף צהוב, הוא מתחיל עם השני.

אם תצרף את האלמנטים הללו תגלה שהשחקן שמסמל את הבעיה שלכם הוא יוסי בניון. הוא הבקיע שני שערים יפים השנה. הוא בכלל לא מטריד את הבונקר.

לבסוף יש עוד אלמנט בפיצוח הבונקר. לא להדחיק את העניין. לא לקוות שהוא יילך. לא לחשוב ש"אם נניע כדור במרכז הם יצאו אלינו". זה עובד נגד ריאל מדריד. לא סטוק. לאף אחד אין שום כוונה לצאת ואם יהיה שינוי במערך זה יהיה מעבר ל"בונקר אטומי מזויין". ככה זה בליגה האנגלית שבא מפסידים שלושים מליון פאונד אם יורדים ליגה. ואם נשארים ליגה, מוציאים את הכסף הזה להביא עוד שני בריונים לקבוצה.

rachman on the road 29 בינואר 2009

ronen, very nice description.
reminding me of old days in the then israeli league

Spartan 30 בינואר 2009

רונן – קודם כל דברים יפים ונכונים ושוחחנו על כך לא מעט בבלוג שלך.
הכל טוב ויפה אך אני מאמין בשיטה אחת לפרוץ בונקר או שיותר נכון לומר שאני מאמין בשיטה אחת לפרוץ בונקר וזה נקרא: "גלים, גלים".
על מנת לפרוץ בונקר יש צורך להתקיף גלים גלים לאורך זמן רב במשחק, זה יכול להיות דרך האגפים, דרך המרכז או בשילוב (לדעתי הכי נכון והכי מוצלח מכיוון שרק כך אתה מצליח לעשות מרווחים בהגנה ליצירת שער).
אם נראה את הקבוצות הגדולותף מנצ'סטר, ריעל, בארסה, במשחקים מול הבונקרים, במשך פרקי משחק שלמים חונים ברחבה של היריב. בסופו של דבר מגיע הגול הראשון – וזו מילת מפתח.
לאחר שמגיע הגול הראשון, כל הקבוצות הגדולות ינסו להבקיע את השני ולהבטיח את הניצחון, קבוצות קצת פחות גדולות ינסו מדי פעם וקבוצות גדולות עם מאמן קטן יוציאו חלוץ ויכניסו קשר (ברגע שראיתי את זה הבנתי שלא תיקחו אליפות העונה גם אם הייתם מנצחים 1:0 את וויגן).
לדעתי, כדי לקחת אליפות באנגליה יש צורך באומץ לב אמיתי וביצים מברזל, משום מה נדמה לי שאוניל רכש את הביצים של וונגר ובניטז אוכל חביתה.

אסף THE KOP 30 בינואר 2009

Spartan – יפה אמרת.

Comments closed